Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) belashx válasza eWro (#25950) üzenetére


belashx
senior tag

Azt a típust nemnismerem, de az L10s Pro nem megy sehova.

Mivel mostanság rákattantam a Home Assistantra, pont a 7végén megszűnt ez a probléma.
Egy okoskonnektorba dugtam a töltőt, aminek az automatizált ki-bekapcsolásával 60-80% között tartom a porszívó akkuját, csak nem tudom, jó-e ez így, mivel több a töltési ciklus.
Valakinek van erről infója?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#25952) Graphics válasza belashx (#25951) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felesleges szerintem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25953) INGJOKE válasza Graphics (#25947) üzenetére


INGJOKE
veterán

Huhh ez a pára jó ronda lett szegény... :D

(#25954) Graphics válasza INGJOKE (#25953) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szegény pára.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25955) Graphics válasza INGJOKE (#25953) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amúgy szerintem teljesen jó.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25956) belashx válasza Graphics (#25952) üzenetére


belashx
senior tag

Lehet, hogy felesleges, de jó volt kitalálni a vezérlés logikáját. :DD
Ártani tán nem fog.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#25957) Graphics válasza belashx (#25956) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A gép folyamatosan fog merülni áram nélkül, mert a Wifi fogyaszt, így szerintem több ciklus kerül bele.

Nézd majd meg, amikor nem tölt mennyire meleg a masina.

Ezt a mérnökök már szerintem kitalálták, nem kell plusz csavar a történetbe szerintem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25958) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! Most már eljutottam oda, hogy Xiaomi X10+ vagy Roidmi EVA között vacilálok (max 250ezer ft a keret, és mindenképpen önürítős/öntisztítós modellt szeretnék). Nem tudok dönteni. Azt látom, hogy a lényegbeli különbség a szívóerő 4000Pa vs. 3200Pa, de ezen kívül nem tudom mik a fő eltérések a két készülékben?

[ Szerkesztve ]

(#25959) belashx válasza Graphics (#25957) üzenetére


belashx
senior tag

Mindenhogy merül, csak a dokkoló csepegteti vissza folyamatosan.

Majd pár év múlva megírom, hogy romlott-e az akku állapota. :))

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#25960) dao02 válasza belashx (#25956) üzenetére


dao02
csendes tag

Nekem is okoskonnektorokon vannak a gépeim (Q Revo és S8 Pro Ultra) de nem kapcsolgatom, a dokkolók midíg feszültség alat vannak. Viszont méri a felvett teljesítményt és az elfogyasztott energiát. Időnként ránézek nyugalmi helyzetben is. Általában 3 illetve 4W a felvett teljesítmény, de láttam már 0-t is mindkettőn. Ha egész nap állnak, akkor a fogyasztás napi 0,07 - 0,08 kWh. Természetesen figyelembe kell venni ezeknek az eszközöknek a pontosságát.

[ Szerkesztve ]

(#25961) Graphics válasza belashx (#25959) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

4 évig használtam egy Mi Robot Vacuumot éjjel nappal áramon volt.

Ma is működik, minden gond nélkül. :)

Ha rajta van az okoskonnektor, azért mérj és nézz rá, mert nem gondolom, hogy folyamatosan fogja csepegtetni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25962) crisy


crisy
csendes tag

Sziasztok!

Roborock Q Revo-t néztem ki, de elgondolkodtam, megéri e a drágább S7 Max Ultra, esetleg a Dreame L10s Ultra a felárat?

Köszi, ha segítetek.

(#25963) Graphics válasza crisy (#25962) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne sokat gondolkozz, amúgy már a Q Revo is luxuscucc.

Nekünk 1 hónapja van, nagyon szuper cucc.

Az L10s Ultra egy darabig egy árban volt, az S7 Max Ultra pedig nem forgómopos, így hatékonyságban szerintem a rezgőmop nem annyira hatákony.

Én azt mondom, a Q Revo egy minden igényt kielégítő gép, jó szoftverrel.

Csak arra figyelj, ne a kontaktor-ról rendeld. Flylite-ra tudok bedobni egy kupont, ha érdekel, igaz csak -1000 Ft

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25964) Gloob válasza crisy (#25962) üzenetére


Gloob
addikt

Szerintem sem kell sokat gondolkodni rajt. Én is sokat gondolkodtam, végül megvettem a Dreame l10s pro-t még idejében 162e Ft-ért. Most kb 1 hónap után vehetném ugyan azt 200e Ft-ért.

Samsung Galaxy A52S

(#25965) Lasersailing válasza crisy (#25962) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Én Q revo "összes tesztjét" elolvastam megnéztem, már a kosárban volt, mikor rájöttem, hogy a dockjának "nincsen" teteje. Ráadásul épp akkor volt egy napig 300-ért a Dreame L10s Ultra (akkortájt volt egyárban a Q Revo és az L10s Ultra). Beraktam termékfigyelésre Alzánál az L10s Ultrát, hátha. pár nap múlva kb. 6 órán át volt ismét kapható 300 ért, akkor vettem meg. szerintem kb. 2 volt készleten...

Nagyon bevált, de régóta terveztem, így írok pár sort is róla:

Gen1-et váltott (pontosabban gen1 emeleten dolgozik néha). Szerintem szépen takarít és mivel forgómoppos felmosást csinál, ezt tényleg felmosás. Kb. heti 2 * felmosok vele + heti 3-4* porszívózza a lakást.
Pro:
- van felmosószertartály, azaz nem csak vízzel mos fel, hanem vegyszerrel is
- fehér alapon fekete vonalakkal megáldott szőnyeget simán felporszívózza (ezt a gen1 nem tudta megugrani)
- zónázható: lakást két félrészre osztottam, amikor az egyik részen vagyunk, akkor dolgozik a másik felén
- rutinozható: beállítható, hogy pl. melyik 4 zónát takarítsa egymás után. Igény szerint mindegyik után kimossa magát
- szívóerőben is jobb mint a gen 1: meglátszik a szőnyegen milyen irányban ment rajta végig
- mopot felemeli: minimálisan azért nedves lehet a magasabb szálú szőnyeg (nem zavaró), de van amelyik full száraz marad
- minden második (teljes lakást érintő) felmosásnál kell a tartályokkal foglalkozni, de figyelmeztet is rá
- zárt tartály van a tetején (port gyűjti, könnyebb ezt törölni, mivel sík felület)
- app 100%-ban megbízható, nem úgy mint a gen 1 xiaomi appja
- többszöri felmosáskor mindig az előző takarítás irányára merőlegesen dolgozik,
- beállítható, hogy mekkora átfedéssel dolgozzon: nálam gyakorlatilag 3* megy végig mindenen + ha akarom ezt ismétli 2* vagy 3*.
- kevés vízzel dolgozik: gyakorlatilag 3 perc alatt a fuga is megszárad

negatívum:
- emeleti felmosásnál is minden szoba után vissza akart menni a dokkolóra így ott végül egy zóna lett az egész emelet (értelemszerűen nem fogom 5 percenként le fel vinni az emelet és a földszint között)
- dokkolóról csak felporszívózás nem indítható, csak komplett takarítás (talán porszívózás + felmosás, de csak egyszer használtam)
- gyári tisztítószer aranyárban van (amazon.de-ről is)

Összességében nagyon meg vagyunk vele elégedve, drága volt, de megérte.
Ha egy árban lenne a Q revo-val L10s ultrát vennék azonnal, de most 295 vs 370. Hááááát! Asszem' várnék. (Q Revo-t nem használtam, de arról találsz itt véleményt mástól)

Üdv.

(#25966) Graphics válasza Lasersailing (#25965) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az miért volt gond, hogy nincs neki teteje?

Biztos nem lehet csak porszívózást indítani az L10s Ultranal? Azért ennek szerintem benne kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25967) Gloob válasza Lasersailing (#25965) üzenetére


Gloob
addikt

"dokkolóról csak felporszívózás nem indítható, csak komplett takarítás"
Ez biztos? Milyen appot használsz? Csak azért, mert az L10S Pro-nál a MiHome appot használva ott van, hogy csak porszívó, porszívó+felmosás, csak felmosás. Gondolnám, hogy az ultrának is tudni kéne, ha már 150e Ft-tal drágább készülékről beszélúnk.

Samsung Galaxy A52S

(#25968) Lasersailing válasza Graphics (#25966) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Tető: Esztétika és így a finom por eltávolítása egy mozdulat.

Porszívózás indítható de csak applikációból. Telefon használata nélkül nem lehet indítani. Sokszor egyszerűbb lenne az élet, ha ennek is lenne egy gombja a dokkolón. (Régen a gen1 et rendszerint úgy indítottam, hogy mikor megyünk az emeletre gombnyomás tereprendezes és kész)

(#25969) Graphics válasza Lasersailing (#25968) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja értem, hát dokkolóról nem szoktam indítani.

Vettem volna én is Dreame-t, de eldurrant az ára nagyon.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25970) Lasersailing válasza Lasersailing (#25968) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Kicsit még mindig félreérthető voltam:
Van a dokkolón 3 gomb, de csak porszívózni nem tudom elküldeni egyikkel sem:
1) robot hagyja el a házat (dokk takarításához)
2) Takarítás (porszívózás + felmosás)
3) mop szárítás

Ez utóbbit természetesen automatán is csinálja, de manuálisan is indítható. Szerintem ez nagyon hasznos funkció, így valóban gondozásmentes egy felmosás: nem kell otthon lenni, amikor végzett a takarítással és nem is penészedik be a mop

ui: azt még kipróbálom mit csinál, ha a 2-es gombot hosszan nyomom meg, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#25971) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok,

nemrég beszerzésre került egy EZVIZ CS-RE4P-PWT2 PLUS, térkép generálással kapcsolatban lenne kérdésem, mégpedig, hogy hogy célszerű generáltatni vele. Gondolok itt arra, hogy érdemes elpakolni mindent, vagy hagyjunk mindent ott, ahol van, de akkor pl macska táljára rámegy, felborítja, stb.

(#25972) Graphics válasza likeaRAINBOW (#25971) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az alap első körnél érdemes elpakolni, utána pedig kijelölni zónákat hogy hova ne menjen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25973) Gloob válasza ggeleven (#25889) üzenetére


Gloob
addikt

Megjött nekem is a csomagom az L10S Prohoz. Én belefutottam a kínai ünnepekbe, de miután elindult, gyorsan jött. Egész jók a cuccok. Szűrö, mop, főkefe, oldalkefe jött. Még egyiket sem próbáltam, de szemre elég tisztességesnek látszanak.

Samsung Galaxy A52S

(#25974) ggeleven válasza Gloob (#25973) üzenetére


ggeleven
őstag

Nekem használatban vannak, amíg a gyáriak száradnak és teljesen rendben vannak.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#25975) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Van egy Mop 1C masinám. Kb 2, 5 éves, és múlt héten takarítás közben leállt és se kép, se hang. Visszaraktam a dokkra, de nem ment bele áram, 1-2% körül mozgott órákon át. Ismerős szétkapta, aksi döglött meg. Ma kerültek bele ipari cellák. Most tök jó újra. De elgondolkodtam, hogy normális-e, hogy 2,5 év alatt megkotlik a lítiumion aksi. Vajon nem árt-e neki, hogy a dokkon folyamatosan töltögeti magát? Vajon hasznos volna-e, ha egy okoskonnektorba csatlakozna, ami kikapcsolna ha feltöltött 100%-ra? Mit gondoltok ezekről?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25976) Graphics válasza dethroner (#25975) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az 1C-be alapvetően nem túl jó aksik kerültek, nagyjából mind elhullott, a vele egykorú Mi Vacuum pedig cellazárlat nélkül megy.

Használd, nem kell babrálni a dokkolót.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25977) farkas26 válasza dethroner (#25975) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Szerintem, nem jó ötlet ezek így vannak kitalálva.
Régen nekem is hasonló ok miatt döglött meg az aksi lakásfelújítás volt és nem volt sokáig töltőn a robotporszívó hát az aksi meg is adta magát.

"A jövő sem a régi"

(#25978) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Feterkepeztettem a lakast a Roborock S8-al, hamarosan elso takaritas lesz. Kerdesem, hogy milyen szivoero beallitast erdemes hasznalni? Eleg a kiegyensulyozott vagy kell a turbo/max? Illetve a fuggonyokre mennyire vigyaz? 1-2 centi hijan foldig ero fuggonyeink vannak.

(#25979) Nikaré válasza szőröscica (#25978) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Alapból kiegyensúlyozottal indítsd, aztán később próbálhatod magasabb fokozaton.
Így lesz viszonyítási alapod.
Nálam bevált a közepes fokozat.
Függöny az egy érdekes kérdés.
Attól is függ, hogy mennyire átlátszó, mintás stb, de arra számíts, hogy össze is zavarodhat tőle, aztán kerülgeti, plusz köröket tesz stb.

(#25980) szőröscica válasza Nikaré (#25979) üzenetére


szőröscica
addikt

Koszi. :) nem tudok a robot fejevel gondolkozni, szerintem eleg lathato. Az nem zavar, ha pluszban korozik, csak ne sertse fel/szippantsa be. :D Az elejen majd kovetem, hogy mit csinal.

(#25981) Lasersailing válasza szőröscica (#25980) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Nekem a Dreame appban volt olyan opció, hogy az észlelt tárgyakat megérintse vagy előtte 1 mm-rel álljon meg. Ha van ilyen a Roborocknál, akkor azt állítsd át, hogy "érintésmentesen" működjön és akkor tuti nem bántja a függönyt (meg mást se)

(#25982) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! 250 ezerből szeretnék önürítős és öntisztítós felmosós robotporszívót venni.
2 típusra szűkítettem le a kört amik ebbe az árba beleférnek.
Van itt olyan akinek van tapasztalata Roidmi Eva-val és Xiaomi X10+al is.
A szívóerőn és a dokkolón való kijelzőn kívül mi a lényegbeli különbség a két készülék között?
Magyarországon mindkettőhöz elérhetőek tartozékok?

[ Szerkesztve ]

(#25983) szőröscica válasza Lasersailing (#25981) üzenetére


szőröscica
addikt

Bekapcsoltam a less collision módot, mindjárt kiderül.

Más: nektek is döcög kicsit ahogy átmegy egyik járólapról a másikra? Elég béna volt a burkolónk, szóval nincs olyan szépen burkolva az előszobánk, elképzelhető, hogy van némi egyenetlenség egy-egy lap között. Ettől nem lesz baja?

(#25984) tranceplanet válasza szőröscica (#25983) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nálunk egy vérprofi haver rakta síkban. A fuga miatt nálunk is döcög, ezzel meg kell barátkozni, nem lehet mit csinálni vele. :) Baja nem lesz. Egyetlen gyártónál sem láttam, hogy járólapon nem lehet használni.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25985) szőröscica válasza tranceplanet (#25984) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem zavar, csak nem tudtam, hogy a fuga miatt döcög vagy a lapok egyenetlenek esetleg. Normál porszívót tolva 1-2-nél érzek döccenést, ezért lepődtem meg, hogy a robot mindegyiknél döcög, aztán kezdtem el gyanakodni, hogy ez a fugáknál akár üzemszerű is lehet. :DDD Köszi a megnyugtatást.

(#25986) dethroner válasza dethroner (#25975) üzenetére


dethroner
veterán

Kész az aksi csere, jönnek a fejlemények. Kb 50%-on volt az aksi amikor bekapcsoltam, nézzük meg hogy működik. Első indítás után fura mód, nagyon gyorsan merül, ennyire még sose láttam merülni, alig tudott 1 kis konyhát kitakarítani, ment is tölteni. Második indítás fullra feltöltve ment kb 20 percet, majd offline-ba került. Ilyen nem csinált még sosem emlékeim szerint. Alkalmazás szerint utolsó pillanatban kb 40% volt az aksiban, nagyon fura. Felrakom a töltőre, egyből jelzi hogy kilencven valahány százalék van még benne. Új start, kitakarítja szinte az egész lakást, és 49 % marad az aksiban. Ismerős javasolja reseteljem, töröljem az appból is és induljon tiszta lappal. Ma megtettem, 98%-ról indul az aksi, térkép készítés indul, nagyjából 20 perc után el kell pakolnom az útjából, pasuse, majd utána már nem reagál semmire. Újra töltőre rakom, 90% fölötti töltöttséget mutat, ismét elkezdem a térkép készítést, megy szépen folyamatosan, a töltöttség pedig elég rapszodikusan néz ki, néha másodpercenként merül 1%-ot, majd ez megáll és látszólagos merülés nélkül megy hosszú percekig. Már kezd a takarítás végéhez közeledni, de nem bírja az aksi, 15%-ra merül, mondja hogy elindul a dokkra, de nem tudja befejezni a mondatot, elnémul, nem reagál semmire. Kézzel rárakom a töltőre, erre mutatja az alkalmazás hogy az aksi 66%-on van. :(((

Várom a tippeket, szerintetek mi a gond, mit kell kezdeni vele? Kuka?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25987) sirály69 válasza dethroner (#25986) üzenetére


sirály69
őstag

Milyen akksit vettél és hol?

Szerver Hosting Debrecenben

(#25988) dethroner válasza sirály69 (#25987) üzenetére


dethroner
veterán

Innen és ilyen cellákat

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25989) Athesz


Athesz
csendes tag

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy adott egy Roborock s8 készülék, ami rendesen teszi a dolgát, azonban a padlóig lógó függönyök és az Ikeás ülő garnitúrák mögé nem hajlandó bemenni, egyszerűen falnak érzékeli a huzatot. Minden egyes porszívózás elött fel kell hajtanom a huzatokat, hogy mögötte is kitakarítson. A szoftverben kivan kapcsolva a „kevésbé ütközés” opció.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#25990) Graphics válasza Athesz (#25989) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akadalynak érzékeli. Felhajtod.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25991) sirály69 válasza dethroner (#25988) üzenetére


sirály69
őstag

Te raktad össze az akkucsomagot?

Szerver Hosting Debrecenben

(#25992) doddencs


doddencs
senior tag

Roborock S8-hoz honnan erdemes rendelni szurot, mop-ot? Melyik ali-s forras lett a tuti?

(#25993) yetijetnyak válasza doddencs (#25992) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Nekem ez jött be, a leírás szerint csak eredeti - gyári - terméket forgalmaznak, és a megrendelt mop, szűrő is gyári dobozban jött, szemre megegyezik a gyári alkatrészekkel:

https://www.aliexpress.com/item/1005005436495469.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.3c351802zQNAW3

Ha sima S8-hoz veszel mopot, akkor az S7 MaxV mopját érdemes venni, mert az S8 kategóriájában a dupla mopot árulják.

Y

[ Szerkesztve ]

(#25994) dethroner válasza sirály69 (#25991) üzenetére


dethroner
veterán

Ismerős csinálta, de nem vonom kétségbe a hozzáértését. Valami más gebaszra tippelek, csak ötletem sincs hogy mi lehet. Már az aksi csere is azért jött képbe, mert megállt mint a szög és nem reagált, töltést sem vett fel.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25995) farkas26 válasza dethroner (#25994) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Szerintem pedig aksi gond lesz lehet, hogy hibásat fogtál ki.

"A jövő sem a régi"

(#25996) dethroner válasza farkas26 (#25995) üzenetére


dethroner
veterán

Most egy kis szobára korlátozom a porszívót. Térképet megrajzolja, első takarítás oké. Második körben megáll, offline az alkalmazás szerint, semmire nem reagál az alkalmazásban. Ha a gépen a home gombot nyomva tartom feléled, megcsinálja a takarítást, de az alkalmazás továbbra se látja. Csak akkor ha törlöm az eszközök közül és újra hozzáadom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25997) farkas26 válasza dethroner (#25996) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Fura, egyik probléma akkura utal a másik pedig app hibára.
Töröld az app gyorsítótárát vagy az adatokat belőle, és utána lépj bele újból. Hátha segít.

"A jövő sem a régi"

(#25998) dethroner válasza farkas26 (#25997) üzenetére


dethroner
veterán

App gyorsítót is töröltem és magát az appot is újraraktam már. Ami a fura, hogy mindezek után is megmaradtak dolgok, az új telepítés után amikor el kell nevezni a porszívó lakhelyét, azok a szoba nevek jöttek fel választási lehetőségként, amiket korábban megadtam. Mintha nem lett volna teljes törlés, pedig de.
Mi a helyzet ezzel a FloleVac alkalmazással, jól használható? Magyar nyelvet be lehet szerezni? Mert kértem már hozzáférést a google drive-on, de még nem kaptam választ.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25999) dethroner válasza farkas26 (#25997) üzenetére


dethroner
veterán

Igaz hogy nem vagyok szakértő, de szerintem az app csak azokat az adatokat jeleníti meg, amiket a robot továbbít neki. Ha az appban elindítanám a porszívózást, majd kikapcsolom a telefonon a wifit és a mobilnetet is, vagyis nem kap az app semmi adatot, a porszívónak szerintem tökéletesen tennie kéne a dolgát, hiszen a térkép adatok a saját memóriájában kell hogy legyen. Vagy ha térképkészítés után törlöm az appot, a porszívó az addigi adatai alapján működőképes kell hogy legyen a robot gombjaira, ott a takarítás megkezdése, és a home gomb elegendő arra, hogy az alap takarítást megcsinálja minden app és telefon nélkül. Legalábbis én ezt gondolnám. Az akku gond, hát nem tudom. Nem lehet hogy a porszívó érzékelője működik hibásan, és ez továbbít hibás adatokat az appra és hibás érzékelő miatt áll meg, vagy indul vissza tölteni túl korán?
Ma reggel újra teszteltem a kis szobában.
Első kör, 100% aksiról indul, 6 négyzetmétert takarít, 7 perc idő, lemerül 71%-ra, kész.
Második kör, hagyom feltöltődni 75%-ra, terület és idő mint az előbb, ismét 71%-ra merül. Vagyis egyszer 29, máskor 4 százalék ugyanannyi működés.
Harmadik kör, 71%-ról indul és 52%-ra merül. Legalább még nem állt le, nem került offline-ba, stb. De akkor is nagyon durva az első és a harmadik kör merülése. Standard fokozaton megy: Az első évben még kitakarított az egész lakást minden reggel, ment majdnem 1 órát, és maradt az aksiban kb 25-30% a gyári aksival, ami elvileg kisebb kapacitású volt. Ha most ezzel a nagyobbal elengedném, a felét se tudná megcsinálni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26000) atos30 válasza dethroner (#25999) üzenetére


atos30
aktív tag

Az app azokat az adatokat jeleníti meg, amik a szerveren keresztül mennek/tárolódnak. A robot és a telefon relatíve csak akkor komunikál közvetlen egymással, amikor előszőr üzembehelyezed és kell neki a wifi elérhetőség. Szerver problémák (lassúság,nem lehet elérni, stb..) miatt szokott anomália lenni.
Például, hogy újra telepítésnél megjelenik a már törölt térkép, vagy helyiségnevek, mert a robotban még ott van a régi térkép, de a szerver még nem frissített se a robot felé, se az app felé.
Pár nap után helyre szokták rakni a szervereket kínában és utána megint normálisan szoktak a gépek működni az app-al.
(A xiaomi-nak van asszem valami módosított app-ja, amivel közvetlen lehet a gépeket utasítgatni szerver nélkül.)

A pénz azért van, hogy elköltsük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.