Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) Pocok256


Pocok256
veterán

Megérkezett tegnap hozzám is a Dreame Bot L10s Pro. Első vélemények... Meglepődtem pozitívan veszi az összes küszöb akadályt itt. kb 2 perc alatt feltérképezte mind a 70 négyzetmétert. Ment pár kört takarítani már és el sem akadt a hatalmas 2-5 centi magas szőnyegben sem szóval szépen megeszi azt is. Nálam abszolut pozitív meglepetés az egész gép ahogy navigál ahogy végzi a dolgát a kezelőfelülete magától értetődő szóval full pozitív. Annyi hogy a sarkokat és a szegélyeket nem szereti ott azért marad kosz, de nyílván ez egy közép kategória teteje gép szóval helyén kezelem a dolgot. A felmosás se sztár de azért portalanításnak telejsen jó de az oda száradt cucockat nem ez fogja felsikálni :D

Annyi kérdésem lenne, hogy milyen felmosó szert érdemes beletenni vagy itt nincs semmi kritérium ?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#25552) Z_A_P válasza Pocok256 (#25551) üzenetére


Z_A_P
addikt

Sima desztillált vizet szabad belerakni. Lásd utolsó 20 hsz :U

OK

(#25553) yetijetnyak válasza Z_A_P (#25550) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Teljesen jól működik a felmosás nekem 48nm-en is, a leszáradt foltokat is felszedi simán, nem húzza maga után a koszt.

Nyilván extrém szennyeződésnél érdemesebb körültekintően eljárni, pl. zóna jelleggel 1x csak ezt a részt tisztítani, aztán rongyot cserélni, esetleg tisztítószerrel befújni a rongyot. Nekem egyszer kiömlött kb 3 dl kóla a földre, kb 3 nm-en vastagon ragadt, mint az állat, mondom ráküldöm a gépet, megnézzük, mi lesz, hát ott azért szétkente mindenfelé, de várható is volt.

Y

(#25554) V.T. válasza vicces (#25548) üzenetére


V.T.
aktív tag

Meggyőztetek beszerzek Ioncserélt vizet a robothoz.

Köszi mindenkinek!

(#25555) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Asszony már régóta rágja a fülem, hogy dejó lenne egy robotporszívó, de egyrészről fogalmam sincs milyen különbségek vannak köztük, másrészt arról sem vagyok meggyőződve hogy érnek-e egyáltalán valamit. :)
Alapvetően egy kis 70m2es, téglalap alakú házról van szó, egyszerű tagolással, alacsony küszöbökkel. Van néhány rövid szálú szőnyeg meg kutyaszőr dögivel. :)
Az ilyen alap Xiaomi E10 60k Ft-os van értelme?
Vagy mi lenne amit tudnátok ajánlani és nem sok százezer Ft? :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#25556) Graphics válasza gabber01 (#25555) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

E10 nagyon alap, meg térképet se ment és zonazni sem lehet. Nem venném. Nincs Lidar sem.

Ami belépő szintén most javasolt az pár Midea gép ( ami valószínűleg valami kínai OEM) M6/M7

VagY ha Xiaomi akkor S10-tol indul a móka. Ez egy Viomi gép, van térkép , Mop, és minden ami kell, Lidar is, tájékozódás szempontjából jelentős

Én amit vennék, az Dreame D10s. Nekünk D9 volt, ennek utódja a D10s, és mi nagyon szerettük.

Amit tudni kell, ha az igények kb ennyi, akkor ezek a gépek jók, de van amit ez nem fog tudni, tehát ha mopot használsz, akkor neked kell térképen kijelölni hova nem mehet, ( No mop zone), lehet virtuális falakat rajzolni, és olyat is, ahova porszívózni se menjen ( pl kábeldzsungel)

Drágább gépek még több hardveres és szoftveres extrát tudnak.

Mindig az a drága porszívó, amit kétszer kell megvenni ..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25557) gabber01 válasza Graphics (#25556) üzenetére


gabber01
addikt

Köszönöm a tippeket. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#25558) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Régóta tervezzük a beszerzését egy ilyen gépnek.
Kinéztem most a Xiaomi féle Vacuum S10-et, ha jól látom eg tavaly jelent meg. Néztema az S10+-t is, de nekünk nem lényeg a felmosás (feltörlés), mert nagyobb felületen van laminált padló, bár vízállónak mondják, úgy vettük.
Van most esetleg alternatíva ebben az árban vagy pár 10ezer forinttal drágábban ami többet tud? Heti 2-3 alkalommal szeretném, hogy menne. Van két macska, a szálló por is elég nagy!

Előre is kösz a segítséget! :R

(#25559) kirkri válasza KD6-3.7 (#25558) üzenetére


kirkri
addikt

A felmosást ne úgy képzeld el, hogy tocsog a vízben a padló, hanem inkább úgy, hogy egy nedves törlőkendővel letörölsz valamit.
És nem a kosz feltörlésére jó igazán a felmosó funkció, hanem a porszívózás után még a felületen sztatikusan megragadt kis port tudod eltávolítani vele.

21 éve a Prohardveren! ™

(#25560) Graphics válasza kirkri (#25559) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért a forgó Mop már jóval hatékonyabb megoldás. :)

Az S10+ pedig forgómopos. Elég hatékony tud lenni.
A sima Mop igen, azt tudja amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25561) Graphics válasza KD6-3.7 (#25558) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha van szőnyeg, és szeretnéd hogy emelje a mopot is, akkor Dreame L10s Pro, az S10+ a testvére, azt hiszem az Mop emelést nem tud.

Így ha nincs szőnyeg az S10+ is elég ( ez is Dreame gyártmány)
A sima Mopos S10 Viomi cucc.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25562) kirkri válasza Graphics (#25560) üzenetére


kirkri
addikt

Hatékonyabbnak egyértelműen hatékonyabb, de én azt sem küldeném rá a kiömlött bablevesre. :) És nem azért, mert nem törölné fel, hanem azért, mert utána le kell szedni a mopot és elmosni. Az mondjuk nagyon érdekelne, hogy mennyire tudja rendesen átmosni egy dokkoló, amelyiknek mosó-szárító funkciója is van.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#25563) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Nincs egy darab szônyeg sem a lakàsban! Nem kell emelgetnie a mopot.
A forgófejes dolog miatt mèg meggondolom megèrie-e nekem a felárat.

Kösz mindenkinek a segítsèget!

[ Szerkesztve ]

(#25564) Graphics válasza KD6-3.7 (#25563) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nagy árkülönbség nincs az S10+ nem számottevően drágább.

Amúgy a 150-160 ezerig bezárólag egészen sok készüléket lehet kapni.

Olcsóbbak:
Midea M6/M7
Xiaomi S10
EZVIZ CS-RE4P-PWT2 PLUS
Dreame D10s
Picit drágábbak
Xiaomi S10+
Dreame D10s Pro ( Van kamera az elején)
Xiaomi X10 ( Dreame D10 Plus testvére)
Roborock Q5 Pro
Roborock Q7 Max
Dreame L10s Pro

Szóval van miből válogatni :D

A teljesség igénye nélkül, biztos van amit nem említettem.
Lehet nem teljesen ár szerinti növekszik a felsorolás

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25565) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Hol lehet melyik boltba ami mondjuk mindenhol van venni desztilált vizet? A dm-ben meg a rossmannban és a Tescóban sem volt.

(#25566) Gyarmati_ válasza INGJOKE (#25565) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Az ioncserélt is tökéletes. Olyat szinte minden boltban lehet kapni, üzemanyagtöltő állomásokon is.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#25567) Gloob válasza INGJOKE (#25565) üzenetére


Gloob
addikt

Ioncserélt víz a benzinkutakon esetleg? Mi azt használjuk a robotba, párásítóba, gőzölős tisztítóba.

Samsung Galaxy A52S

(#25568) o_pegazus_o válasza kirkri (#25545) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Máskor nézd meg légyszives, hogy kinek a posztjára reagálsz!
Én kondenzvizet nem ajánlottam, helyette viszont jó megoldást igen... Mindenki csináljon amit akar, ez a téma túl lett már ragozva.

[ Szerkesztve ]

(#25569) Silent77 válasza INGJOKE (#25565) üzenetére


Silent77
veterán

Mi ezt használjuk évek óta. Desztillált víz, 5 l

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#25570) Graphics válasza o_pegazus_o (#25568) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem általános beszélgetés volt, nem az , hogy mit írtál. :DDD

Ne reagáld túl.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25571) INGJOKE válasza Silent77 (#25569) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mi is ezt szerettük volna, de nem volt a Pólusban.

Gyarmati_
Gloob

Nem az lett a itt a végső konklúzió, hogy inkább desztvíz, mint ioncserélt? :)

(#25572) KD6-3.7 válasza Graphics (#25564) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Az jó, de mi közöttük a különbség? 100 körül melyik a best buy, 130-150 környékén?
Mondjuk azt látom, hogy amit linkeltél az ki is üríti magát! :Y Eddig ez tetszik a legjobban!

[ Szerkesztve ]

(#25573) Graphics válasza KD6-3.7 (#25572) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne kérdezd a Best buyt.

Nézd meg mik az igények, és vegignezed. Ezekből szemzgess.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25574) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Akinek S10+ van , dobjon már be és képet a szoftverrol mit lát, mert a gyanúm az, hogy eddig hülyeséget írtam és lehet Viomi cucc, pedig nagyon Dreame-nek néztem...

De a tartozékok Dreame, csak a szoftver felület nekem Viomis

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25575) Fishor válasza Graphics (#25561) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Mi az a mop emelés? És biztos, hogy nem csinál ilyet az s10+? Nekem van sok szőnyeg a laminálton, csak a konyha szőnyegmentes. Eddig azt hittem, hogy azzal, hogy van szőnyeg érzékelő az s10+-ban, nem lesz gond a szőnyegekkel, de akkor mégis? Akkor az s10+ felmossa a szőnyeget, ha nem jelölöm ki külön hogy hol ne mosson fel, vagy hogy kell ezt elképzelni? Nekem csak a konyhában meg pár szőnyegmentes részen mehet a felmosás, a többi szőnyeg. Akkor nekem nem lesz jó az s10+?
Ha nem ez akkor mi lenne jó? D10s pro és L10s pro közt mi a különbség? Kamera van mindegyiken? Az L10s ben kicsit idegen, hogy nincs sörtés kefe csak gumi, nem tudom az a szőnyeggel hogy boldogulna.

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#25576) V.T. válasza Fishor (#25575) üzenetére


V.T.
aktív tag

Nekem s10+ van. Pár napja vettem. Azt vettem észre hogy ha rajta a Mop akkor nem megy ra a szőnyegre hanem körbe poszivozza és mossa. Ha nincs rajta akkor viszont ra megy a szonyegre is és felporszivozza.
Mop emelést én nem néztem hogy csinálja e. Nem raktam semmilyen no Mop zónát csak simán elinditottam.

[ Szerkesztve ]

(#25577) Fishor válasza V.T. (#25576) üzenetére


Fishor
senior tag

Akkor ha a lakás 80% szőnyeg, és rajta van a mop, hogy majd a 20%ot felmossa, akkor a 80% szőnyeget nem porszívózza fel? Hát ez akkor semmire való nálam. Hihetetlenül hangzik. Úgy képzeltem ezt, hogy végig megy mindenhol, csak ahol szőnyeget érzékel ott nem forog illetve vizez, csak ahol nincs szőnyeg. Akkor most tévedésben vagyok és felejtsem el ezt a modellt? Max úgy tudom használni ha 2 térképet csinálok egyet felmosáshoz egyet meg porszívózáshoz, és külön indítom felmosáshoz, hogy csak ahhoz rakjak mopot?

(#25578) Graphics válasza Fishor (#25577) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebben az árkategóriában ennyit fog tudni.

Ha hülyeségnek tartod ezt a működést és többre vágysz hajlandó leszel drágább terméket venni a kényelemért cserébe, avagy nem teszed fel a mopot :)

Szerinted ha egy sima mopos , ami nem képes emelni a mopját szőnyegre megy és összevizezi a user számára ez is hihetetlenül fog hangzani ,hogy de hülye a porszívó hát miért nem tudja hogy ott van.

Nézőpont kérdése. :)

Ahogy minden más műszaki cikknél, ennél is az a helyzet, hogy a drágább termékkel kapsz több szolgáltatást..

75 ezer és 750 ezer forint között lehet robotporszívókat kapni, ha az olcsó tudna mindent, szerinted ki vesz drágábbat? :)

Ha a lakás 80% szőnyeg, akkor neked nem mopos porszívó kell, hanem ami jól porszívóz szőnyegen.

Egy körben elmegy a szőnyegekre, majd felteszed a mopot ( ha nem tudja emelni ) és elmegy mopozni.

Ez ilyen egyszerű, de majd kitapasztalod, ha nekem ezt nem hiszed el :D

Ha szőnyegre megy és nem tud emelni, akkor be fog akadni a mopja a szőnyegbe, ez problémát okoz, a vizes mopot nem fogja húzni ott, nem elvárt működés...

El fog akadni folyamatosan tehát.

Röviden tömören, ezért a pénzért neked kell a géphez nyúlni, ha mindkét takarítási módot szeretnéd. Ezt meg kell érteni, ha mégis több kell drágább gépet venni.

Igényekhez veszünk masinát :) Ettől függetlenül ha a szőnyeg érzékelés kikapcsolható, felmehet a szőnyegre, de ha összevizezi, akkor nem a gép a hülye, hanem nem tudja, ez ennyi.

Amúgy tök egyszerű, egy darab videóban látható a működése:

Meanwhile, you don't have to worry about your carpets as the S10+ will not wet your beloved Persian rugs despite not lifting up its mopping pads automatically. In addition, the S10+ is smart enough to detect carpets that are too high for it and goes around them before making a futile attempt to get on them.
--------------------------------------------------------------

D10s Pro sima kamerás robot, egyszerű moppal.
L10s Pro gumis, ami a szőnyegen jobb mert a hajszálak nem tekerednek rá fel annyira.

Az utóbbi képes mopot emelni, ami szőnyegre érkezéskor ( rövid ) képes 7mm-t megemelni és leállítani a forgó mopot, így a fenti problémára egy kör alatt képes megoldást nyújtani.

A mop lifting pedig a valóságban.
Accurately senses rugs and carpets to automatically lift mops and boost suction for deep cleaning that easily handles annoying dirt, dust, and debris. Ultrasonic technology accurately identifies rugs and carpets. L10s Pro raises it's mop pads up to 7mm* to keep carpets dry and avoid dragging dirty mops over clean floors when returning to the base.

Magyarul translate:

Pontosan érzékeli a szőnyegeket és szőnyegeket, így automatikusan felemeli a felmosókat, és fokozza a szívóerőt a mélytisztítás érdekében, amely könnyedén kezeli a bosszantó szennyeződést, port és törmeléket. Az ultrahangos technológia pontosan azonosítja a szőnyegeket és szőnyegeket. Az L10s Pro akár 7 mm-re* emeli fel a felmosó párnákat, hogy a szőnyegek szárazon maradjanak, és ne húzza át a piszkos felmosókat a tiszta padlón, amikor visszatér az alapra.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25579) Gyarmati_ válasza INGJOKE (#25571) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A deszt víz gyakorlatilag csak H2O. Az ioncserélt vízben van/lehet sok más oldott anyag. A víz keménységét a Ca és a Mg ionok okozzák, azokat pedig eltávolítják az eljárás során. Így aztán nincs vízkő képződés.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#25580) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Vacuum Mop P-hez tudtok linket adni megbízható/bevált pótalkatrészekhez?
Főkefe, oldalkefe, ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#25581) jbnd-007 válasza kirkri (#25545) üzenetére


jbnd-007
tag

Ultrahangos párásítóba mi RO vizet használunk, elvileg az is 99% tisztaságú. Mivel nem isszuk meg, elég volt az akvaristáknak való verzió. Szerintem porszívóba is megfelel.

Kb. 70 ezer forintnyi beruházást jelentett 5 évi tartalék szűrővel, de cserébe 4 liter ivóvízből csinál kb. 1 liter ozmóvizet. Pár forintból kijön egy liter víz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#25582) Fishor válasza Graphics (#25578) üzenetére


Fishor
senior tag

Akkor az L10s a legolcsóbb /legjobb ár/érték arányú gép a megbízható kategóriában, ami már úgy működne ahogy szeretném? Habár leszedni felmosás után úgyis le kell a mopot állítólag hogy megszáradjon, vagy azon az is megszárad magától a dokkolón, mert meg tudja emelni? Az a gumi lapát az össze tud szedni annyi koszt meg hajat mint a kefe? Valahogy sz vsn bennem, hogy a kefe jobban bele tud kapaszkodni a hosszú hajba, mint egy tagolatlan gumi cucc, de nem láttam még működés közben ilyet. Mondjuk az is lehet akkor, ahogy írtad is, hogy simán leszedem a mopot úgy lesz napi szinten ütemezve, és amikor meg otthon vagyok indítok egy mopos felmosást amikor eszembe jut.

Üdv: Fishor

(#25583) Graphics válasza Fishor (#25582) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A mopot le kell szedni kimosni és megszárítani, ha meg is szaradna a következő körben az előzőt koszt keni szêt.

Vannak mopot mosó szárító robotporszívók, de az megint drágább kategória (250ezertol felfelé )

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25584) Fishor válasza Graphics (#25583) üzenetére


Fishor
senior tag

Végiggondolva, még jobb is ha csak akkor mopozik, ha én akarom, mert így utána le tudom venni egyből kimosni, szárítani. Végülis robot nélkül is előbb porszívózok, aztán mosok fel. Szóval rendben van így. Még egy kérdés. Ha rajta van a mop akkor szoftveresen nem lehet csak porszívóztatni (szőnyegeket)? És utána meg ha elindítom hogy felmos, akkor meg egyből tudna menni a szőnyeg nélküli helyekre.

(#25585) Graphics válasza Fishor (#25584) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tud ilyet, ezt már fentebb leírtam. :)

Ha rajta van a Mop akkor fel akar mosni.

Ezt akkor tudja, ha olyan a gép, ami emeli a mopot. Akkro egy kör alatt megoldja.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25586) jbnd-007


jbnd-007
tag

Nagyon kevés infót találok az Árukeresőn népszerű Roidme EVE Plus-ról. Miért van ez? Ahogy látom, körülbelül egy Roborock Q7 Max Plus szintjét tudja, de kétharmad áron. A Roidme kicsit csendesebb, kisebb a szívóereje (kőpadló van, bőven elég a 2500 Pa). Több tartozék van az alapcsomagban, ami még egy kicsit javít az értékén. Próbáltam keresgélni, találtam néhány panaszt a wifi megbízhatóságáról (de a Roborocknál is), 1-2 év után elromló példányokról, kisebb szoftverhibákról, de igazán semmi szörnyűt.

Tudtok valamit esetleg, ami ellene szól és nem találtam meg?

(#25587) Graphics válasza jbnd-007 (#25586) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Roborock nem véletlen drágább, a Roidmi egy belepo cucc.

Roidmi Éve Plus, kicsi a mop, és az is befelé helyezkedik el, kényelmetlen kissé a kialakítása.

Akkor már inkább egy Xiaomi X10

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25588) Gloob válasza Graphics (#25585) üzenetére


Gloob
addikt

Nem teszi fel a mop-ot, és az egész lakást összeporszívózza. Eddig oké. Felteszi a mop-ot, és zónát állítva felmosatja a kívánt területet. Persze, ha tud a porszívó zónázni. Kicsit macerás, de megoldható. Szvsz.

Samsung Galaxy A52S

(#25589) Graphics válasza Gloob (#25588) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt már vhol fentebb lehet le is írtam. :)

Ennek amúgy ez a megoldása valóban. Ezen az arszinten ez az elvárt működés.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25590) Gloob válasza Graphics (#25589) üzenetére


Gloob
addikt

Lehet, akkor én elsiklottam felette.:R

Samsung Galaxy A52S

(#25591) Mentior


Mentior
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni robotporszívó vásárlásához. A feleségem munkába állt, ezért szeretné a feladatai közül a proszívózást másra bízni.

5 fős család vagyunk, brutto 130 m2 alapterületen.
A burkolat 60-40% -os arányban kerámia (és laminált padló), valamint szőnyeg.
Nincsenes kifejezetten alacsony helyeink, ill. nem jellemző a kábelek széthagyott állapotban hagyása sem. Nincs nagy szintkülönbség a szőnyeg ill. szilárd burkolatú felület, valamint a ház szobái között. Nincs túl apró szobákra tagolva a ház, de jó lenne ha szabályozható lenne az eszköz, hogy hova mehet takarítani.

4 hosszúhajú (váll alá érő) női családtaggal vagyok megáldva.
Állat nincs bent.
Van viszont egy por allergiás, ezért hepa szűrő feltétel lenne.

A gyerekek 3-5-7, tehát sok az apróság amit szétszórnak, viszont jó lenne kimenteni adott esetben (legó darabok, etc..). Sokszor csillám, ill .egyéb "varázspor" -nak minősített cuccot használnak ami elég apró, de jó lenne ha ezzel is boldogulna a gép.

Mosás funkció nem feltétel, sőt lehet akár kerülendő is.
Feltétel, hogy a porszihoz lehessen csere alkatrészeket vásárolni!

Az anyagi ráfordításunk: max 150-250 között.

Előre is köszönöm a segítséget a hozzáértőktől!

(#25592) jbnd-007 válasza Graphics (#25587) üzenetére


jbnd-007
tag

És miben nyilvánul ez az alacsonyabb szint még meg a mopon kívül? Összeszerelés minősége? Support? Alkatrészellátás? Mert a tudásukban nem látok lényeges különbséget (szerk: vagyis a Roidme javára látok: az Y-felmosást).

Mondjuk most láttam egy érdekes videót, ahol a tesztelő kiürítette a villanyborotváját a földre és a Roidme (valószínű a legkisebb szívási fokozaton) nem tudta a padlólap fugáiból felszívni a szakálltöredéket. Pedig szerintem ezzel még az öreg 600 Pa-s Roombám is boldogult volna.

[ Szerkesztve ]

(#25593) Graphics válasza jbnd-007 (#25592) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindent lehet ezekhez már rendelni aliexpressről.

A Roborock gyártó szempontjából szerintem a top, utána Dreame.

De ez az én véleményem. A Roidmi kapcsán nem tudok érdemben nyilatkozni, mert vagy a Viomi gyártja, vagy tényleg a Roidminak van erre gyártókapacitása.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25594) Gloob válasza Graphics (#25593) üzenetére


Gloob
addikt

Esetleg megbízható alis eladót tudsz a Dreame-hoz? Kellenének majd cuccok. Főkefe, oldalkefe, mopok, szűrők. Köszi.

Samsung Galaxy A52S

(#25595) Graphics válasza Gloob (#25594) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát egyelőre még nem nagyon, amit én vettem a D9-hez ott a főkefe volt sztem necces, a szűrő még oké volt, az oldalkefe meg nagyjából mindegy.

Mop-ból elhasználtunk 1-et az is jó volt.

Én itt vettem, de biztos vagyok benne, hogy ez még utángyártott, gyárit nem tudok még.

Itt érdemes még esetleg szétnézni, én a Q Revo-hoz most innen rendelek ha jók az értékelések. ( De Dreame-re elég markáns árakat látok )

Még ezt néztem most: [link] Ez 2013-as store.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25596) farkas26 válasza Mentior (#25591) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Csak hazai vásárlás játszik vagy külföldi oldal is?

"A jövő sem a régi"

(#25597) Mentior válasza farkas26 (#25596) üzenetére


Mentior
csendes tag

Ha nem nagy kérés, szívesen vennék is-is javaslatot.

(#25598) kirkri válasza o_pegazus_o (#25568) üzenetére


kirkri
addikt

Nem szándékoztam a lelkivilágodba gázolni. :R Igazából a hozzászólásom első mondatában reagáltam konkrétan a te posztodra, a folytatás csak egy általános beszélgetés volt, csak nem akartam ezért külön posztot írni.

Azzal nem értek egyet, hogy nem kellene a desztillált/ioncserélt víz támával foglalkozni. Nyilván mindenki úgy teszi tönkre a jó drágán vett robotját, ahogy akarja, ha ez tudatos részéről. De biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan nincsenek vele tisztában (nem azért, mert buták lennének, hanem mert soha nem hallottak róla), hogy miért nem jó ötlet különböző háztartási készülékek melléktermékét használni a robotban. Ők hidd el örülnek ennek az információnak.

21 éve a Prohardveren! ™

(#25599) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Alin keresek kiegészítőket Mop P-hez.
Kérdésem, hogy ezek kompatibilisek egymással?
Pl Mop P, Mop Pro, Mop 2s, mert csak ilyeneket találok, nincs kizárólag Mop P-hez.
Pl ez: [link]

#?*@&!

(#25600) kirkri válasza Gloob (#25594) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem a robotom nem Dreame, de az állóporszívóm az. Két éve írtam a Dreame Customer Service-nek, hogy honnan tudnék hozzá eredeti Dreane fluffy hengert venni és ezt az Alis eladót linkelték.

Ebből én azt a következtetést vonom le, hogy ott valóban eredeti Dreame alkatrészek lehetnek, vagy legalábbis két éve még azt árultak. Ne kövezzen meg senki, ha nem így lenne. :)

(Áhh, elnézést érte, ha másnak is vietnámira nyelvre vált, amikor linkelem még az angol nyelvű felületet mutatja.)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.