Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. S8-as porszívónkkal valami nem ok. El akartuk most indítani, de semmi. Feltűnt, hogy nem beszél, mikor rátettem a mop-ot, kivettem a tartályt. Azt hittem le van merülve. RÁhelyeztem újra a dokkolóra, de nem látom, hogy töltene. És ami furcsa (bár, nem emlékszem, lehet, hogy ez a normál működés) hogy a dokkoló tetején a kis LED kialszik, mikor ráteszem a porszívót. De a porszívón hiába nyomom hosszan a gombot, nem kapcsol be. És ami még fura, hogy a wifi jelző LED-je meg világít. Ha le van merülve, ki van kapcsolva, akkor annak sem kellene :F WTF? Van ötlete valakinek?

Néztem most egy videót, lehet hogy resetelni kell?

[ Szerkesztve ]

(#26052) Graphics válasza Gabesz87 (#26051) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Reset.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26053) Gabesz87 válasza Graphics (#26052) üzenetére


Gabesz87
addikt

Sikerült, sima reset elég volt neki hálistennek. Utána újra kellett csatlakoztatni wifire, féltem, hogy elszáll minden mentett térkép, beállítás az app-ban, de szerencsére nem. Úgyhogy mostmár takarít. Köszi!

(#26054) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Tegnap délután nálunk is megörült az S8. Azt a szobát amit kitakarított már vagy 30x, sikerült egy széklábra felakadnia annyira, hogy bemondta, hogy tegyem arrébb és indítsam újra. Ezután megcsinálta azt a szobát, de egyet kihagyott. :DDD

(#26055) DGery válasza oszy (#26050) üzenetére


DGery
aktív tag

Nekünk Pro van és nagyon bevált. Az akadályfelismerése nagyon jól tud jönni, bár a zsinórfüggöny azért meg tudta viccelni :)Tartozékkészletből pedig az AQUA-nál találtam hozzá gyárit, ami olcsóbb volt, mint pl Alin megbízható eladótól.

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#26056) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

A xiaomi s10 lds szenzora az más mint az s10+ lidar-ja?
Mivel tud kevesebbet az s10. A forgó mopra ha nincs szükség, meg a szőnyeg felismerésre akkor elég az s10 et venni, vagy van valami hiányossága még? Maga a térképezés meg a járási és takarítási képessége, hatékonysága ugyanolyan jó?

Üdv: Fishor

(#26057) Graphics válasza Fishor (#26056) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Két külön gyártó terméke., az hogy a beszállító az alkatrész szempontból ki, azt nem tudni.

Hasonló tudásuak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26058) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na még egy kisebb problémám van. Megy a porszívó, app-bol mindent tudok csinálni, de a kártyán (Xiaomi home fokepernyon, ahol a többi eszköz is listázva van) pirossal azt írja Nincs hozzárendelve. Ezzel most mit csináljak?

(#26059) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Na lement az első nagytakarítás, elcsesztem a beállítást, mert a “felmosást” kihagytam szóval az egy második körben ment le. 1-2 helyet el kellett kerítenem pl. macskák étele/itala meg egy padot aminek nagyon rosszal a lábai, na ott fennakad.
Időzítve volt, hazaértem és tisztaság érzet fogadott, láttam a kövön, hogy itt ma valaki bizony felmosott :K Sehol egy ördögszekér, szőrcsomó! (Bár vasárnap volt a takarítva klasszik porszívóval) MOP jó dzsuvás volt, portartály tele ugye a macskák szőrével. Nekem ez így első körben tetszett nagyon!
Xiaomi Robot Vacuum S10

+ csíkozás ellen mit javasoltok? Brita kancsóban szűrt vizet töltöttem bele.

[ Szerkesztve ]

(#26060) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Roborock Q Revo: volt valami olyasmi beállítás az alkalmazásban, hogy self cleaning &draining, vagy valami hasonló, két választási lehetőséggel, de most az istenért nem akar előjönni. Mikor elérhető ez a funkció? Azt hiszem a dokkoló beállításai között legalul volt/bukkan elő néha.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#26061) Graphics válasza rizso (#26060) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi Homeban ennyi van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26062) rizso válasza Graphics (#26061) üzenetére


rizso
addikt

Hát pont ez a bajom, hogy most én is csak ezeket látom, de délután volt az a plusz funkció is, de eltűnt. Lehet csak bizonyos fázisok közben elérhető a funkció?

Roborock és Mi Home alkalmazások között van funkcióbeli különbség, vagy ugyanazt tudják?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#26063) Graphics válasza rizso (#26062) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lehet hogy esetleg Mop szárításkor ?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26064) rizso válasza Graphics (#26063) üzenetére


rizso
addikt

Lehet, mert az előbb direkt emiatt indítottam egy mop mosást és most előjött szárítás közben:

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#26065) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#26058) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezzel kapcsolatban van ötlete valakinek, mit csináljak?

Tegnapi reset után gond nélkül felporszívóztunk 2 szintet. Most csak egy szobát porszívóztunk, aztán visszavittem a dokkolóhoz, de nem talál rá vissza. Elkezd új térképet rajzolni. Pedig az appban ott van mindkét szint mentett térképe, de hiába töltöm be azt ahol van a dokkoló (erre normál esetben nincs is szükség, a dokkolót úgyis megtalálja, ha odateszem elé). Szóval perpill baj baj hátán. Teljesen letörölni meg nem szeretném, hogy aztán újra kelljen kreálni 2 emeletet, szobákat beállítani stb stb.

(#26066) rizso válasza rizso (#26064) üzenetére


rizso
addikt

Na ez a funkció nem is működik, azt mondja "fill&drain element ckeck failed". Láttam lehet hozzá venni utólag csapra szerelhető tartály megoldást, valószínűleg ahhoz lenne.

Viszont akkor kérdés: van-e mód a rendszer átmosására, teljes nagy öblítésre, amivel a dock és a robot is tisztítható?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#26067) Graphics válasza rizso (#26066) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Indítasz egy Mop mosást pluszba

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26068) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Mi a legjobb választás, szőnyeges szobákra és járólapos konyhára ahol kb 2 centis küszöbök is vannak és hosszú kutyaszőr a járólapon. Mindenképp több térképes (mert emelet is van) kéne nagyobb szívóerővel. Nekem s10+ van de talán ide jobb lenne egy gumihengeres. A felmosás nem olyan fontos tényező. Nekem s10+ van de pl a roborockok közt vannak nagyobb szívóerejűek, megg az l10s pro is már 5300Pa. De nem tudom mi a legolcsóbb választás ami ezeket tudja. 150 ig jó lenne ha megállna, nagyon max 200. Nem kell hogy önüritős legyen. Csak legyen megbízható és hatékony és ne karcolja le a falakat, bútorokat.

Üdv: Fishor

(#26069) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Egy porszívót hozzá lehet rendelni több mi home fiókhoz? Tehát pl nekem itthon van az én felhasználó fiókomban lévő otthonnhoz társítva térképpel, ütemezéssel és lehet egy másik fiókhoz meg mondjuk a kertben egy másik fiókhoz rendelve ottani térképpel, ütemezéssel használni?

Üdv: Fishor

(#26070) Graphics válasza Fishor (#26069) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem hiszem. A porszívó agya a szerveren lakik.

Egy porszívó egy hely

Max másik szintkent.

Nem tudod másik fiókhoz csatolni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26071) szőröscica válasza Graphics (#26070) üzenetére


szőröscica
addikt

De ket telefonrol mehet? Asszony is iranyitana az S8-at a sajatjarol.

(#26072) Graphics válasza szőröscica (#26071) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az más téma, az mehet. Shared device

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26073) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Ki milyen felmosót ad a tartályba, ha egyáltalán szoktatok adni? S8 Pro Ultraról lenne szó.

Ha jól látom mostár EU-ban is elérhető a gyári OMO Roborock-hoz. Nyilván nem olcsó, de ha jól látom úgy kell higitani, hogy kb évekig elég, vagyis nekem oké. Itthonról amúgy elérhető, vagy csak amazon?

Köszönöm a segítséget!:)

(#26074) laci06 válasza laci06 (#26073) üzenetére


laci06
senior tag

S7 Max Ultra...:) Majdnem sikerült eltalálnom, hogy mink van...

(#26075) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Ez mitől van, hogy porszívózás+mop programot elindítottam és nagy katyvaszt csinált?
Volt, hogy csak szívott, szép a térkép, utána csak MOP szintén szép a térkép, aztán együtt a kettő és katasztrófa lett…
Térképeztessem fel újra?

(#26076) Graphics válasza KD6-3.7 (#26075) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Be van állítva más takarítasi minta.?

Mert a másodikon biztos hogy Y-ra van rakva.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26077) KD6-3.7 válasza Graphics (#26076) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Mintát nem tudok állítani, választani. Vízmennyiség, szívóerő stb. szokásos opciók vannak.

(#26078) Graphics válasza KD6-3.7 (#26077) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valahol pedig lehet mert ez egyértelműen másik mopozasi minta.

Tedd fel a mopot és lesz opció.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26079) KD6-3.7 válasza Graphics (#26078) üzenetére


KD6-3.7
őstag

A mop rajta van folyamatosan. Nincs más minta. Ezt az “Y” felmosást tudja alapból. Elmentek neki otthonról… :W

[ Szerkesztve ]

(#26080) Graphics válasza KD6-3.7 (#26079) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"Cikcakk és Y-alakú takarítás" ezt tudja.

Tehát ezt valahol lehet állítani, ez állítodott el.

Segíteni nem tudok többet mert, nem Viomi alapú gépem van.

Regular / Deep Cleaning. Valami módot keress, mert ez választható.

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26081) max1965 válasza Fishor (#26068) üzenetére


max1965
tag

Nekünk az Roborock S8 nagyon bevált.

Szeretek itt lenni. Maguk olyan kedvesek.

(#26082) Graphics válasza Fishor (#26068) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Roborock Q7 Max is már ott van pl.
Roborock S8 is van már 200 alatt.

Dreame L10s Pro, de ez sokat drágult.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26083) KD6-3.7 válasza Graphics (#26080) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Oh! Értem! Másképpen hívják már. Standard és Professional. Professzionálisra állítottam és ezt tudja? :DDD Visszaállítom alapra, kiderül legközelebb a végeredményből.
Kösz a segítséget! :R

(#26084) laci06


laci06
senior tag

Az OMO felmosó folyadékról van itt valami általános vélemény?:)

(#26085) Fishor válasza Graphics (#26082) üzenetére


Fishor
senior tag

Ár érték arányban melyik a legjobb? Elvittem kipróbálni az s10+-t oda és szépen végigment, hatékony vollt, sok koszt összeszedett, és meglepetésemre a kutyaszőrt inkább begyüjtötte, mint a kefére tekerte volna. Szóval még lehet hogy az is elég lesz a végén ide is.

Üdv: Fishor

(#26086) Fishor válasza Graphics (#26082) üzenetére


Fishor
senior tag

És a q8 max?

(#26087) szoltan


szoltan
tag

Sziasztok,
Vékonyabb szőnyeg felgyűrődésének megakadályozására van bevált módszer? Pár napja vásároltam egy L10s Ultrát és hát van két vékonyabb szőnyeg amit felgyűr. Vastagra gond nélkül felmegy de ezekkel csak a gond van. Ikea oldalán találtam egy Stopp Filt nevű csúszásgátlót és nagyon dicsérik az értékelések alatt de kifejezetten robotporszívós tapasztalatot nem találtam. Esetleg innen valaki használja? Vagy létezik erre egyáltalán megoldás?

(#26088) Graphics válasza Fishor (#26086) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az is jó. Csak kifelejtettem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26089) yetijetnyak válasza szoltan (#26087) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Én az IKEA alap síkszövött szőnyegeit használom, amiket rendre felgyűrt a gép (S8), elég szenvedés volt.

Nekem az jött be, hogy vettem a szőnyeg alá IKEA Stopp Filt csúszásgátlót, méretre vágtam, aztán a csúszásgátló széleit OBI kétoldalú 38mm szőnyegragasztóval leragasztottam a padlóra, és utána a csúszásgátlón lévő szőnyeg széleit is hozzáragasztottam a csúszásgátlóhoz.

Így már gondozásmentes, simán átmegy rajta a gép, nem akad fent, nem gyűri fel, max annyi probléma lehet, hogy ha majd a ragasztót fel kell szedni a padlóról, az lehet időigényes lesz.

Plusz ha bármi miatt mosni kellene a szőnyeget, akkor felkapom, leszedem a ragasztót, kimosom, és pillanatok alatt vissza lehet ragasztani a csúszásgátlóhoz.

Célszerű előtte kimosni a szőnyegeket, mert nekem összementek mosás után, és az egész procedúrát meg kellett ismételni.

Y

[ Szerkesztve ]

(#26090) szoltan válasza yetijetnyak (#26089) üzenetére


szoltan
tag

Közben megvettem ezt a Stopp Filtet. Jóval jobb lett, de köszi a szőnyegragasztó ötletet, holnap veszek azt is. :)

(#26091) Gloob válasza szoltan (#26090) üzenetére


Gloob
addikt

Esetleg valami 2 oldalas rag.szalag. Talán könnyebb felszedni, ha fel kell, mint a ragasztót.

Samsung Galaxy A52S

(#26092) szoltan válasza Gloob (#26091) üzenetére


szoltan
tag

Igen, ez olyan.

(#26093) yetijetnyak válasza szoltan (#26092) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Erre az OBI-s kétoldalú ragasztószalagra gondolok, nem túl erős, de nekem bevált, és viszonylag olcsóbb a többihez képest.

[link]

Fontos, hogy a Stopp Filt-et is le kell ragasztani a padlóhoz, és utána a rajta lévő szőnyeg széleit is a Stopp Filt-hez, úgy tuti.

Annyi, hogy ha eljön az ideje, akkor a padlóról azért kicsit macera visszaszedni a ragasztószalagot, mert ha nem jön fel egyben, akkor kicsit kaparászni kell, de nem vészes.

Csak simán a Stopp Filt is segített, de 10-ből 5-ször így is felakadt a szőnyegben, és sokkal jobb érzés úgy használni a gépet, hogy nyomsz egy gombot, az meg megcsinál mindent, nem akad fel sehol, nem szenved, minthogy ott álljak végig mellette, és imádkozzam, hogy na most akkor felakad-e vagy nem :D

Y

[ Szerkesztve ]

(#26094) oszy


oszy
veterán

Roborock lett a végleges. Szabadulni akartam a mi home apptól. Most már sikerült. :)
Nagyon jó áron megtudtad venni. ;)

Remélem beválik. Q5-Pro.

Más:
Régi ismerős vett egy porszit. Nincs Wi-Fi csak mobilnet. Hogyan lehet egyszerűen neki megoldani, hogy ne a gombokkal tudja csak vezérelni? :) Mi a legolcsóbb megoldás? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#26095) Nirvatti válasza oszy (#26094) üzenetére


Nirvatti
tag

Wifi hotspot mobilról?

(#26096) ggeleven válasza Nirvatti (#26095) üzenetére


ggeleven
őstag

+1 a mobilról megosztott netre. Az lesz a legegyszerűbb megoldás, bár csak akkor fog menni, ha ő is ott van. Így kilövi a távolról indíthatóságot, de felprogramozni, térképezni, időzíteni pont jó lesz. Esetleg havonta rendel Voda ingyenes SIMet 1 GB mobilnettel 30 napra és beteszi egy régi mobilba hotspottal. :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#26097) Fishor válasza Graphics (#26088) üzenetére


Fishor
senior tag

És a roborock s5 max? Ebből egy helyen van egész jó áron (142k). Ezt ismeri valaki? Nem elavult?

(#26098) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Roborock Q8 max-hoz létezik önürítős megoldás? Lehet esetleg hozzá venni?

(#26099) Graphics válasza gorje (#26098) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Q8 Max+ a neve :)

Utólag nem fogsz szerintem hozzá kapni, mert a kialakítása más lehet a készüléknek. De ezt próbáltam kikeresni, elvileg nincs fizikai eltérés.

Külön dokkolót viszont nem találtam egyelőre még.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26100) max1965 válasza yetijetnyak (#25993) üzenetére


max1965
tag

És tényleg. :R
Átnéztem sok képes vásárlói visszajelzést, és az S8-hoz az S7 mop-ja való a képek szerint. Lehet, hogy a másik is tuti, de a képek szerint az S7 jobban hasonlít a gyári S8 mophoz

Szeretek itt lenni. Maguk olyan kedvesek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.