Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) kiborg válasza Graphics (#25100) üzenetére


kiborg
aktív tag

Ez nem túl sokat segített a döntésben :D
Viszont az X10-ről nem beszéltél le,tehát az irány az jó, nagy eltérések akkor nincsenek, és a Xiaomi legalább nevére vette, ami talán előny, hogy merte hozzá adni.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#25102) F1DO válasza kiborg (#25101) üzenetére


F1DO
senior tag

sima X10 helyett szerintem inkább S10+ !

(#25103) F1DO válasza INGJOKE (#25096) üzenetére


F1DO
senior tag

Node ez esetben a mopokat le kell szedni a porszívó aljáról gondolom..
?

(#25104) yetijetnyak válasza szőröscica (#25095) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Mindent lehet, azt is be tudod állítani, hogy ha egyszerre szeretnél porszívózni és felmosni, akkor először a szőnyegeket porszívozza fel, ekkor még ugye száraz a rongy, tehát nem fogja őket sehogy összevizezni, ha pedig a szőnyegekkel végzett, akkor pedig a szőnyegmentes területeket porszívozza és egyidejűleg felmossa.

Persze nem tökéletes, mert előfordulhat, hogy még így is kicsit megcsípi néhol a szőnyeg szélét, és kicsit vizes lesz.

Y

(#25105) F1DO válasza ricogsm (#25077) üzenetére


F1DO
senior tag

Te mit választottál az S10+ helyett és miért nem az lett végül? Kíváncsi vagyok mert én is most az S10+-nál 'tartok' választásban.

(#25106) kiborg válasza F1DO (#25102) üzenetére


kiborg
aktív tag

Igen, de ahhoz csak töltő van, nem üríti magát, ami egy lényeges szempont.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#25107) Lasersailing válasza ricogsm (#25097) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,
(L10S ultra alapján)

Elvileg ha szőnyeget érzékel, akkor nem mos fel (megáll a mop + nem is vizezi). valójában mivel előtte már moppolt valamennyire bevizezi a szőnyeget, de ez annyira minimális, hogy nem érdemes aggódni miatta. Kb mintha egy kicentrifugázott ruhát leejtesz teregetés előtt a szőnyegre és felveszed egyből.

[ Szerkesztve ]

(#25108) yetijetnyak válasza F1DO (#25103) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Nem szükséges leszedni, maradhat rajta

Y

(#25109) ricogsm válasza Graphics (#25098) üzenetére


ricogsm
őstag

:R

Köszi! Már türelmetlen vagyok. :DDD

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25110) soldi3r válasza Graphics (#25032) üzenetére


soldi3r
veterán

A "Reactive obstacle avoidance" miatt erdemesebb a Q8 Max Plust venni pl a geekbuyingrol, vagy a Q7 Max Plus is hasonloan jo lehet itthonrol?

E30 (oo=[][]=oo)

(#25111) MBalu0001 válasza soldi3r (#25110) üzenetére


MBalu0001
csendes tag

Tőled függ hogy kell-e ez a technológia Neked. (Tárgy elkerülés, amit anno a kedvencek "aknáinak" elkerülésére fejlesztettek)

Volt: xiowa light, Xiaomi gen1 ,roborock s50, Mi mop pro, Lenovo X1(360 s7(pro?)) roidmi eve plus, 360 S7,Dreame Bot L10 pro. Jelenleg:s5max, Roborock s7, 360 S10.

(#25112) Elemental


Elemental
addikt

(#25113) soldi3r válasza MBalu0001 (#25111) üzenetére


soldi3r
veterán

Az nincs a hazban, viszont ez+az (papucs, cipo stb) lehet a padlon mindig mashol.

E30 (oo=[][]=oo)

(#25114) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok! Milyen tisztítószert lehet tenni a dreamebot l10 ultra tartályába?
gyári jó drága lehet 13e Ft?
hol lehet kapni jó áron?
Készüljetek ma csomagolom ki a porszivót! :DDD

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25115) ricogsm válasza ricogsm (#25114) üzenetére


ricogsm
őstag

Közben rájöttem ebbe nem kell.
Már be is üzemeltem! Hát ég és föld a Mideához képest. Ez pikk pakk teszi a dolgát nem pofázik feleslegesen nem sértődik meg és megy vissza a dokkra. Ja és nem is hangos!

Alis eszközök jók ehhez a géphez? Jó minőségűnek tűnnek a lapon.

Midea M7 be csak onnan rendeltem , szépen ki volt nyomva a hepa szűrő széle. Nemsokára megy fel a marketre.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25116) tranceplanet válasza ricogsm (#25115) üzenetére


tranceplanet
addikt

Részemről soha nem volt ajánlott a Midea robot, én nem is ajánlottam itt senkinek! Az sem biztató, hogy sokan írtak be ide probléma miatt, kerekek, miegyebek... A Xiaomi-val is azért nem árt körültekintőnek lenni, nagyon sok beszállítója van, szórhat a minőség. Én az autóiparban vagyok és itt is rossz a helyzet beszállítói fronton. Sok silányabb alkatrész is kerül beépítésre, megy a fillér*aszás ezerrel. :N

Pótalkatrészeket illetően, ha nem akarsz csalódni, csakis original cumókat vegyél! :K

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25117) Graphics válasza tranceplanet (#25116) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De Dreame-t vett, így kikerülte a Xiaomit. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25118) yetijetnyak válasza ricogsm (#25115) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Raktam fel posztot alis rendelésről pár napja Robrock-hoz, nekem elég rosszak voltak a tapasztalataim.

Gondolom ki lehet fogni a jót, de én egy elég nagy official store jellegű boltból rendeltem sok eladással és jó értékeléssel, és ipari hulladékot küldtek nekem. Megnéztem a szűrőket is, láthatóan nem volt a szélük lezárva rendesen, szóval én most úgy vagyok vele, hogy szűrőt csak és kizárólag hivatalos Roborock-ot veszek, mert azok kárt tudnak tenni a gépben, ha nem jók, és szemrevételezéssel nem is biztos, hogy meg tudod állapítani, hogy jók-e. Pl. a porzsáknak is egy filléres tételnek kellene lennie, de redditen több helyen írták, hogy kinézetre kb ugyanaz, mint a Roborock gyári porzsák, de mégsem szűr jól és átengedi a szmötyit a motorba, nyilván ez is sajnos csak akkor fog kiderülni, amikor már megtörtént a baj.

Abba se bízz, hogy az alin a képen, illetve a leírásban hogy néz ki a termék, mert simán lehet, hogy TELJESEN MÁST kapsz.

A többi nem szűrő jellegű cuccnál (felmosó rongy, fő és oldalkefék) még tettem egy próbát másik forrásból, hátha.

Y

(#25119) ricogsm válasza yetijetnyak (#25118) üzenetére


ricogsm
őstag

Ohh értem!
Akkor a hepa marad eredeti, többi jöhet alis. Majd meglátom milyen a ragasztás,
Igen olvastam a posztod meglepett bizony.
Viszont most jobban figyelek.
Nem szeretnék két év múlva itt írni ,hogy milyen porszívót vegyek :D

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25120) tranceplanet válasza Graphics (#25117) üzenetére


tranceplanet
addikt

Most lehet szőrszál hasogatni, mind a Xiaomi ökoszisztéma része:
Viomi
Roidmi
Dreame
Roborock
Deerma
...

Az egy dolog, hogy a Roborock is a Gen1 & Gen2 után különvált. :)

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25121) ricogsm válasza Graphics (#25117) üzenetére


ricogsm
őstag

Bizony rád hallgatva :D
Köszi

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25122) ricogsm válasza tranceplanet (#25120) üzenetére


ricogsm
őstag

Na és Dreamebot l10 Ultra melyik Gen? :DDD

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25123) tranceplanet válasza ricogsm (#25122) üzenetére


tranceplanet
addikt

GenX :))

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25124) Graphics válasza tranceplanet (#25120) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már a Dreame sem igazán a része.
A Roborock már egyáltalán nem része.

Ők is leváltak egy ideje.

De a mondandóm lényege ': A Dreame magának jobbat készít, mint ugyanaz Xiaomi címkével. ( Szerviztapasztalat)

Ha megnézed az új porszívók már leginkább a Dreame saját appját erőlteti.

Ez nem szőrszálhasogatás.

Lydsto-t kihagytad, ott is rejtély a gyártó. Van új partnere is már a Xiaominak új partnere is az olcsóbb cuccokra.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25125) tranceplanet válasza Graphics (#25124) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ezek teljesen jogosak, amiket írsz! :K
Jómagam, ha tönkremegy a Viomi, akkor Roborock robotot fogok venni, pont az általad taglalt dolgok miatt is, plusz a minőség. :K

De volt egy: ... :P

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25126) Fishor válasza Graphics (#25124) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Akkor mégse Xiaomi s10+ - t érdemes venni, hanem inkább l10 pro-tvagy l10s pro t? Többség szőnyeg.

Üdv: Fishor

(#25127) Graphics válasza Fishor (#25126) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Visszajelzések alapján az S10+ is jó.

De ugyanazon az áron én Dreame-t vennék

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25128) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok!

Robotporszívó vásárlás előtt állunk, de teljesen elvesztem a témában, olvasgattam de mindenhol mindent is írnak. :O

Szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy mi lehet a legjobb választás, az alábbiak preferenciákhoz:
- családi ház, kb 75-80nm
- nincs sajnos kifejezett előszobánk, hanem a az amerikai konyhába lépünk be a teraszról, itt azért elég sok koszt behordunk a napi jövés-menéssel, így biztos hogy naponta menne (én home officeból dolgozok, tehát itt vagyok ha elakadna vagy bármi, de nem akarok ezzel túl sokat foglalkozni)
- nappaliban van egy rövidebbszőrű szőnyeg, de mindenhol máshol hidegburkolat vagy laminált padló (burkolatváltóval, nincs küszöb)
- iOS-el menjen, csak ez áll rendelkezésre mindenkinél a családban
- nem bánnám ha fel is tudna mosni, de ez nem feltétlen döntő dolog (tudom, azért ez inkáb csak "feltörölget" mint felmos)
- 150ezerbe jó lenne ha beleférne

Amit én eddig néztem és olvasgattam, erre talán a Xiaomi Robot Vacuum S10+ jó lehet. Szerintetek? Esetleg tudtok mást ajánlani?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#25129) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok,

Közel 2 év használat után tönkrement a hőn szeretett Dreame D9-ünk. Mivel ez garanciaidőn belül történt szervizbe került, de nem javítható. Ezért most az újkori árát levásárolhatom. Dreame D9

Hasonló/azonos tudással mit ajánlotok br. 120 000 Ft körül? Esetleg D10 Plus?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25130) Graphics válasza Metacska (#25129) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi lett vele?

Hát gondolom Dreame-t nem akarsz venni, de az van még ebben az ársávban.

Vagy Roborock Q7 Max, de ahhoz pótolni kell, meg nem tudom hol veszed.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25131) Metacska válasza Graphics (#25130) üzenetére


Metacska
aktív tag

De szívesen vennék újra Dreame-t.

2 lépcsőben hibásodott meg:
- 1év után a szőnyegen történő emelt fordulat megszűnt/tönkrement (efelett szemet húnytam)
- Aztán most ősszel kezdte el, hogy elindult takarítani vagy a kijelölt helyiségbe és amikor odaért fordult kettőt közölte, hogy cleaning completed és visszament a helyére. Vagy eleve oda sem talált a célhoz. Sokszor töröltem a térképét, sokszor reseteltem a porszívót magát, de nem állt helyre.

A bestmarkt-hoz szól a levásárlás lehetősége, az ő kínálatuk az irányadó: Bestmarkt

[ Szerkesztve ]

(#25132) Graphics válasza Metacska (#25131) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az első hiba az igazából a Carpet boost nevű béta funkció, szóval az nem annyira hiba, inkább kellemetlenség.

Nézek mindjárt valamit a kínálatból :R

-- Xiaomi S10: Viomi cucc, alapvetően nem rossz, a Mop P/Pro továbbgondolása
- Dreame D10s a D9 továbbfejlesztése nagyobb szívóerő és újabb főkefe
- Dreame D10s Pro még újabb, az eltérés oka a front részen található kamera az akadályfelismerés miatt.
- Xiami S10+ ugyanazt tudja, mint eggyel fentebb, a gyártó is azonos.

Ha engem kérdezel, én a D10s Pro-ra szavaznék, vagy ha fontos a szín, akkor Xiaomi S10+

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25133) Metacska válasza Graphics (#25132) üzenetére


Metacska
aktív tag

Köszönöm szépen. :)
A szín nem számít, a fő hogy takarítson. 1 hónapja nélkülözzük, amíg volt, addig 2-3 naponta ment. Sokkal - sokkal kevesebb por volt a házban....

Én is a D10s-el vagy a D10s Pro-val szemeztem. Köszi a tippet! :R

(#25134) ANOka válasza yetijetnyak (#25118) üzenetére


ANOka
őstag

"hivatalos Roborock-ot veszek"

Honnan?

(#25135) lipothp


lipothp
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy robotporszívót, na de nem akármilyet.
Tudnátok segíteni a választásban?
Esetleg ha megvan a kiszemelt, valami jó kuponnal is el tudtok látni? :D

Márkából xiaomit preferálnám, de meggyőzhető vagyok bármiről.

Ami szempont:
-önürítős, por/víztartály
-felmosás funkció (nem törlés)
-kutyaszőrt bírja

Ára ilyen 200, nagyon max 300ezer ft.

Jelenleg egy régi 360 s6-os gépünk van, de mióta 2 kutya van, nem bír velük :D
Minden nap mennie kellene, de roppant macera mindig törölgetni, ürítgetni stb....

Tehát egy megbízhatóan jól működő, gondozás mentes robotporszívót szeretnék, ami fel is mos :D
Fiam lassan mászni fog, így fontos a tiszta padló :)

Köszönöm! :)

S23 Ultra

(#25136) Graphics válasza lipothp (#25135) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

L10 Ultra

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25137) lipothp válasza Graphics (#25136) üzenetére


lipothp
tag

Miért ajánlod ezt?
Használsz ilyet?

S23 Ultra

(#25138) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok,

Anyukámnak akarnék robotporszívót venni egy 65nm-es lakásba (keménypadló kb mindenhol, küszöb nincs). Nincs már sajnos időm napokig-hetekig utánajárni a legapróbb részletekig a dolgoknak, mint régen...
Egy gyors visszaolvasás és keresgélés után ezt látom elég népszerűnek, ti is többen említitek ezt a típust:
- Xiaomi Robot Vacuum S10+

130 környékén meg lehet venni kb mindenhol. Ilyesmi árban gondolkozunk, nem lövök mellé, ha veszek egy ilyet? Gondolom lényegesen olcsóbban csak ázsiai webshopokból lehet hozzájutni. Érdemes lehet utánajárnom annak a vonalnak is?

A sima S10-nek a feltörlés funkciója jóval gyengébb, mint ennek? Anyukámat ez a feltörlés dolog izgatja nagyon (nyilván fenntartásokkal kezelve a dolgot).
Köszi!

(#25139) Graphics válasza ProdyG (#25138) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A két S10 külön gyártótól érkezik.

lipothp: Most vett valaki ilyet, ricogsm, ő beszámolt róla, hogy milyen.
Nekem régebbi és egyszerűbb Dreame van

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25140) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok melyik típusok tudják a Roborock porszívónál azt hogyha szőnyeg van ott nem mos fel ?

(#25141) L4F1


L4F1
újonc

Sziasztok,

Szeretnék egy robotporszívó, de nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb. Esetleg tudnátok segíteni? Az elképzelésem, hogy szőnyegre is fel tudjon mászni hosszú szálúba ne akadjon el, valamint felmosni is tudjon. Barátnőmnek eléggé hullik a hosszú haja így az is problémás lehet ha felcsavarja. Jó lenne ha fel is tudna mosni, és üríteni is tudná magát. Max 200 ezer amit rá áldoznék. Szerintetek melyik lenne a legmegfelelőbb. Jah és a szőnyeg elég magad.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Üdv,
Csaba

(#25142) tranceplanet válasza nepszter1 (#25140) üzenetére


tranceplanet
addikt

Mindegyik Roborock tudja már ezt kivétel nélkül.
Fogod és No mop zónákat teszel a szőnyegekre, ekkor ha fent van a mop a gépen elkezd felmosni és így nem megy a szőnyegekre. Amennyiben azt akarod, hogy felporszívózza a szőnyegeket, akkor leveszed róla a mopot és így inaktiválódik a felmosás funkció, ekkor már felmegy a szőnyegekre is és kiporszívózza őket is. Sokan úgy csinálják, hogy indítanak egy full porszívózást mop nélkül, aztán felteszik a mopot és ezután egy felmosást indítanak. Viszont van az új Roborock gép, ami kapott egy extrát, ő meg tudja emelni a mopot és nem vizezi össze a szőnyeget. -> Megadod neki, hogy hol vannak szőnyegek és ott, ha oda ér a moppal, akkor szépen megemeli a mopot felmosás közben azon a területen. Ez a robot tehát teljesen felügyelet mentes, mert felmos és fel is porszívózik egyszerre, anélkül, hogy összevizezné a szőnyegeidet. :K
A funkció neve mop lifting: -pl. S7 [link] S7+

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25143) tranceplanet válasza tranceplanet (#25142) üzenetére


tranceplanet
addikt

Mop lifting funkciós gépek még:
S7 Max Ultra
S7 Max V Ultra
S8
S8+
S8 Pro Ultra

Graphics majd kijavít, amiben tévedtem! :DDD

Azt még tudni kell, a hosszú szálú shaggy szőnyeg nagy ellensége mindegyiknek, azokkal nem nagyon tudnak mit kezdeni! :N

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25144) Graphics válasza tranceplanet (#25143) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Áh, mindent nem tudok én se. ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25145) tranceplanet válasza Graphics (#25144) üzenetére


tranceplanet
addikt

Dede, te vagy a robot "Tudor"! :K :P
Azt meg főleg nem tudom Dreame-ből van-e mop liftinges gép! :F

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25146) Graphics válasza tranceplanet (#25145) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Forgómopos van azt hiszem, ami emeli, de a sima rejtély. Majd hétfőn megyek az egyik forgalmazóhoz , kifaggattom őket.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25147) o_pegazus_o


o_pegazus_o
tag

Sziasztok!
Ki honnan vesz jó áron Roborock kiegészítőket, kopóeszközöket?
Q Revom van. Honnan rendeljek főkefét, 3 ágú kefét, hepafiltert, moppot?
:R

(#25148) ricogsm válasza lipothp (#25137) üzenetére


ricogsm
őstag

Igen , nagyon ajánlott masina!
Gyors , jól kidolgozott az eszköz.
ilyen 100ról indultam azt tessék mi lett belőle.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25149) ricogsm válasza tranceplanet (#25142) üzenetére


ricogsm
őstag

Dreamebot l10 ultra ezt magától csinálja meg. Pont ezzel sem szerettem volna vacakolni.
térképen látni ahol felmosott és ahol csak porszívózott a szőnyeg miatt.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25150) nepszter1


nepszter1
addikt

Lassan kezd szűkülni a választás.
Roborock q8 max + vagy Roborock revo gondolkozok.
Elvileg a porszívózasi képesség jobb a q8 nál nem? Sokat számíthat ez a dou roller vagy minimális különbség van?
A revonak meg elvileg sokkal jobb a feltorlesi funkciója meg ugye drágább is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.