Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) qqzs válasza BomiBoogie (#200) üzenetére


qqzs
őstag

Vegyel univerzalis adaptert 3V-24V ig mukodik es van hozzajuk vagy 10-20 fele dugo. az ilyen kis teljesitmenyuek Ha jol emlekszem a fotora 1000mA nem dragak Conradnal vagy mediamarktban is van

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#202) qqzs


qqzs
őstag

Valaki hasznalja tobb helyisegben a nem tobb helyiseges porszivot? Ha jol gondolom a toltore visszateressel lehet baj ha nincs felkeszitve tobb helyisegre a szoftver. A Ilife v7spro meg a Roomba960rol olvastam hogy tudja a tobb helyiseget. Meg csak most fogunk koltozni es pont most kene eldonteni hogy a kuszobot felujitaskor csak kicsereljuk vagy le is sullyesztjuk. Szoval a sima porszivok is visszatalalnak ha elmennek masik szobaba ne adj isten meg egy eloszaban keresztul vagy csak a spec tobb helyiseges porszivok?

Eladó: GTS450

(#203) BomiBoogie válasza qqzs (#201) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi!

És akkor csak beállítom a nekem kívánt áramerősségre, gondolom.

(#202) qqzs
Nekem V5S Pro van, nem tudom, ez hivatalosan milyen, szerintem többhelyiséges.

Simán bejár 2-3 helyiséget (30-40 nm), inkább azzal van gond, hogy a töltőre néha nem talál vissza, de a legrosszabb az lehet, hogy megáll valahol, aztán ha hazaérsz, rárakod.

Mindenképp süllyeszd le a küszöböt, bármilyen robotporszívó is lesz, mert ma már még ezek a kínaiak is bejárnak 2-3 helyiséget simán, szóval érdemes kijutást biztosítani egyből.

[ Szerkesztve ]

(#204) sysrq válasza qqzs (#202) üzenetére


sysrq
őstag

Az X5 szépen visszatalál, szerintem összefügg hogy még új és mikor úgy érzi kezd merülni van ideje megtalálni a dokkolót. Majd hónapok múlva mikor már fárad az akku lehet nem fogja elérni, de most még elbóklászik a szobák között.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#205) qqzs válasza BomiBoogie (#203) üzenetére


qqzs
őstag

A feszultseget kell beallitani azaz a V (volt) erteket es olyat venni aminek a mA (miliamper) erteke ugyanannyi vagy nagyobb mint az eredeti.

A v5spro egy helyiseges, azt okhogy elkoborolnak es csak a tobbhelyisegesek jonnek vissza biztos. Azert elofordul nalad is hogy masik helyisegbol visszatalal vagy ha elment akkor mindig neked kell visszarakni?

A roomba meg takaritasi terkepes is keszit a sajat appjaban. Itt van egy video egy diy megoldasrol realtime sajnos ez is csak roomba

Kiprobaltam mit csinal ha masik helyisegbol hazakuldom, atmegy edge modba es ugy keresi a toltot (nalam meg kuszobbel) Tehat van esely hogy visszatalal mert nem veletlenszeruen keresi. Ha tul messze van nyilvan akku problema lehet. mondjuk sokat segitene ha kikapcsolna a porszivojat kefeket ilyenkor

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#206) ribarszki válasza qqzs (#205) üzenetére


ribarszki
őstag

Mit jelent az, hogy egyhelyiséges és többhelyiséges gépek? Vannak random/véletlenszerű és vannak szisztematikusan gépek. Rajzot meg csak az készít, amelyik feltérképezi a szobát kamerával, vagy Lidar egységgel. Hogy ezt képes-e telefonra küldeni wifi egység birtokában az más kérdés. A Roombában pedig csak a 900as sorozat szisztematikus.

[ Szerkesztve ]

(#207) qqzs válasza ribarszki (#206) üzenetére


qqzs
őstag

Lehet csak azt jelzi hogy hogy nagy akuval be tud jarni tobb szobat de ha mondjuk edgevel tud csak visszajonni az csak felmegoldas mert mondjuk ha jobb oldali szeltakaritasal tud csak hazamenni akkor ha mondjuk jobbra haladva van 2 szoban es egy eloszoban keresztul a nappaliban levo toltohoz akkor az mar igencsak hosszu utvonal tud lenni.
Ezert gondoltam hogy a tobb helyiseges porszivoknak van valami felterkepezesi algoritmusuk es konnyeben visszatalalnak. A roombanal irjak itt a multi room cleaninget vagy a Ilife v7s pro-nal a various room-ot

Amig a ilifenal csak azt irjak a marketingesek hogy a nagyobb tovabbfejlesztett alkatreszek teszik lehetove a nagyobb tobb helyiseg takaritasat a roombanal konkretan irjak hogy ha lemerul akkor feltolti magat es ott folytatja ahol abbahagyta, ami gondolom tobb szobanal is ervenyes tehat haza kell talalnia masik szobabaol es vissza ami edgevel igenycsak hosszadalmas lenne

Eladó: GTS450

(#208) ribarszki válasza qqzs (#207) üzenetére


ribarszki
őstag

Nincsen olyan, hogy egy és több szobás robot. Ez nagyon félrevezető elnevezés. Van véletlenszerűen takarító robot és van szisztematikus. A szisztematikus lemerülés esetén, feltöltés után onnan folytatja a takarítást ahol abbahagyta, mert megjegyzi a szoba térképét. Ezért szisztematikus, vagy térképező robototok. Ezek bőven 100k fölött indulnak.

Az összes iLife véletlenszerű. Ennek fogalma sincs, hogy végzett-e a takarítással, csak megy amíg lemerül. Majd vagy visszatalál a töltőre, vagy nem. Ha másik szobában merült le, akkor nagy eséllyel nem.

A roomba szintén véletlenszerű. Kivéve a most futó 980-as modellt, ami khmmm 315.000Ft.
Az összes többi random, és nem fogja onnan folytatni a takarítást ahol lemerült, sőt világítótorony hiányában az sem biztos, hogy betalál mindenhova és hazatalál a töltőre.

A világítótoronyról [link] olvashatsz bővebben.Ez egy félmegoldás a random gépek szobáról-szobára takarítására. Ez is csak felezi/harmadolja az időt, de fingja sincs mikor végez egy helyiséggel, csak ha lejár az ideje.

Tehát egy véletlenszerűen működő porszívó sem jegyez meg semmit az alaprajzból, nem tudja merre járt, és merre nem, és nem fog nyíl egyenesen visszamenni a dokkolóra. Max ha fal melletti módban megtalálja.

[ Szerkesztve ]

(#209) qqzs válasza ribarszki (#208) üzenetére


qqzs
őstag

Ertem koszi. Szerintem a 960as is mar ilyen (a 980 egyedul deep cleaningel tud tobbet) ami 254e amazon de-n vagy akar 214 afa nelkul de inkabb vettem kettot egy A6-ot emeletre es egy vs5prot foldszintre eddig 100e-ben van a ketto. Gondoltam elobb kiprobalom a robotporszivozast kis koltsegen mielott valami komolyat veszek aztan elmegy a jofogason de ugy nez ki maradnak.
A masik hogy a roomba 960 is sokkal hangosabb ezeknel ennyi penzert mar rakhatananak bele brushless motort ami pl a6 ban is van ejszaka is lehet porszivozni vele ugy hogy szomszed szobaban alszanak

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#210) ribarszki válasza qqzs (#209) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, a 900as széria szisztematikus. Az igaz, hogy halk az A4, de a másik oldalon az is igaz, hogy közelében sincs szívóerőben a komolyabb gépeknek. Tudom, nekem is volt A4, ismerem a marketing számokat az 1000Pascal szívóerőről. Mégis mikor Neatora cseréltem, akkor a Neato kifújt levegőjében kis túlzással hajat lehet szárítani. Ne értsd félre, patent gép az A4, rengeteg helyen ajánlom, én nagyon szerettem, de egy komolyabb Roomba vagy Neato szívóereje azért nagyságrendekkel nagyobb mint az A4es gépnek. Nyilván hangosabbak is..

Tényleg milyen az A6? Netes videókat néztem, bár ezeket fenntartásokkal kezelem, de nem szerepelt fényesen az A6. Pl darált kávét az X5 maradéktalan összeszedte, addig az A6 elmaszatolta, felét otthagyta. Nem tudom, a tesztek nem annyira lelkesednek érte. De mi a te véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#211) ribarszki


ribarszki
őstag

Bocsánat, neked A6od van én meg A4ről beszéltem. Mondjuk a hasonlat így is áll, mert az A6 és A4 szívóereje egyforma.

(#212) Silent77 válasza ribarszki (#210) üzenetére


Silent77
veterán

Én is láttam, le is döbbentem.
Sehol nincsenek tőle elájulva. Inkább a sima A4.
Majd szőnyegen az A6-ot is nézni fogom, ott kiderül.

Amúgy én is inkább vettem 2db olcsóbbat, mert nálunk felesleges a drágább. Térképezés nem érdekel, minden helyiségbe én viszem át, nagy a küszöb.
Az sem zavar, hogy 15 vagy 30 perc alatt végez.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#213) Mosqu!to válasza ribarszki (#208) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ott a Xiaomi is nettó ~85, bruttó 110-ért, ami szisztematikus.

Ő is újrakezdi töltés után onnan, ahol abbahagyta?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#214) ribarszki válasza Mosqu!to (#213) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem reális nettó árakról beszélni, mert az átlag vasarlóközönséget ez nem érinti. A 110k pedig 100k fölött van, igaz nem bőven, csak kicsivel ☺️Egyébként igen, onnan folytatja ahol abbahagyta. Működési elve pont mint a Neato. Lidar egység és mágnescsíkos területhatárolás. Ha most keresnék jó áron szisztematikus gépet, akkor a Xiaomit választanám. Egyedül a garancia rizikós, mert azt nem olyan egyszerű érvényesíteni ha szükség van rá.

[ Szerkesztve ]

(#215) Silent77 válasza ribarszki (#214) üzenetére


Silent77
veterán

Nincs 80k a Xiaomi gb-n. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#216) Mosqu!to válasza ribarszki (#214) üzenetére


Mosqu!to
addikt

A nettót úgy értettem, hogy GB-ről EU Expressel rendelsz. Ráadásul a 330 szokott kevesebb is lenni, 300-315 kuponok vannak sűrűn.

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#217) ribarszki válasza Silent77 (#215) üzenetére


ribarszki
őstag

329 dollár? Hogy mennyi? :Y Az igen, még EuExpress szállítással is 100k alatt van. Régen néztem árakat ezek szerint :K

Mosqu!to Közben már leesett, hogy az EuExpressre gondolsz mint nettó ár. Igen, így valóban nincs áfa és vám. Elnézést, félrebeszéltem. :B

[ Szerkesztve ]

(#218) Silent77 válasza ribarszki (#217) üzenetére


Silent77
veterán

Kuponnal 298.99. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#219) qqzs válasza ribarszki (#210) üzenetére


qqzs
őstag

Nekem A6 az elso robotporszivom igy anyit tudok rola hogy mikor eloszor elindult vagy 10 percig tesztelgettem mindenfele hajszallal meg papirzsebkendovel hogy megy e a motorja mert olyan csendes mintha nem lenne benne motor es csak a kefe meg gumigorgo meg a tobbi zakatolna benne (maxon mar azert hallatszik a motor is) Az a6-ban valami tovabbfejlesztett brushless van az a4hez kepest. Akkuido meg zaj nekem fontos volt.
Egyebkent szinte nem is erzem hogy sziv igy fogalamam sincs hogy telik meg a tartalya de megtelik igy beletorodtem :)

En is neztem teszteket de mivel keveset szoktam rizst meg kavet borogatni ezert gondoltam rendes halandonak jo lesz. Ki is porszivoz rendesen halkan es egy toltessel szinte mindenutt.
Ami zavar az a gagyi idozitoje, egy idopont es naponta ismetli. A masik meg a gyonyoru uvegteteje 10 perc alatt poros lesz es sajnos nincs benne onporszivozas funkcio :)

Eladó: GTS450

(#220) qqzs válasza qqzs (#219) üzenetére


qqzs
őstag

Ja meg annyi hogy az A6 szonyegre optimalizalt

Eladó: GTS450

(#221) sysrq válasza julius666 (#193) üzenetére


sysrq
őstag

Lehet mégsem visszaszámolós, ma reggel is elkezdett dolgozni abban az időpontban amit tegnap kapott próbából.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#222) ribarszki


ribarszki
őstag

Sziasztok!

Az elmúlt időszakban írtam egy Logout cikket a robotporszívó vásárlása előtt állóknak. Azoknak hasznos akik ismerkednek a témával, szeretnének eligazodni a kínálatban. Fogadjátok szeretettel, remélem lesz aki tudja majd használni.

Amit a robotporszívókról tudni érdemes

(#223) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Rendeltem egy xiaomi robotporszívót, 222 Euro volt geekbuying - on plusz 55 Euro szállítás Ausztriába. Egy Roomba 620 - at vált, szegény mindig eltévedt az új lakásban, plusz a 85 nm2 se ment neki. Nagyon kíváncsi vagyok hogy fog a kis kínai szerepelni 6 helyisegben. Valakinek van ilyen robotja?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#224) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok,

Shaggy (hosszú szálú) szőnyegekre (50-60%-ban van az, a maradék padló) melyik modellt ajánljátok? V7 tesztet néztem, az eléggé nehezen mászott fel rá.

(#225) qqzs válasza adriankoooo (#224) üzenetére


qqzs
őstag

kicsit off de Mire jok ezek a hosszu szalu szonyegek. meg egy normal par milis padloszonyegben is millionyi atka el mi lehet ezekben?

Eladó: GTS450

(#226) ribarszki válasza adriankoooo (#224) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia!

Semmit. Az V7 teljesen esélytelen, de a jóval nagyobb rugóúttal rendelkező A4 és az A6 is. Nézd meg ebben a tesztben ahogy a Neato D95 is elakad Shaggyn. Nekem pedig ilyen van, ismerem a képességeit, az iLifeokhoz képest sokkal-sokkal erősebb és agilisebb, de a Shaggy neki is a véget jelenti.

Sajnálom de a robotporszívók és a Shaggyk nem barátok. A főkefe föltekere a hosszú szálakat. De ha nem tekerné föl, akkor sem lenne értelem, mert a Shaggyt nem lehet kitakarítani. Ezek a fajta szőnyeg egy komoly önszivatás. Képtelenség rendesen kitisztítani. A hajszálak rátekerednek, a vezetékes vákumos porszívó is csak küszködik vele, nagyon-nagyon nehéz a szálak mélyéről kiszívni a morzsákat, poratkaürüléket, stb.. Talán egy turbókefe, vagy motoros hengerkefe.

[ Szerkesztve ]

(#227) han_lev válasza adriankoooo (#224) üzenetére


han_lev
senior tag

Nekünk egy elég vastag szőnyeg van a gyerekszobában. A V5s pro felmászik rá, és átfésüli. A szöszöke, hajszálakat összeszedi. De az mélyén lévő atkákat....
Nos azt a Lux szedi ki :DDD
Ha kiszedni...
:R

MI9 6/64

(#228) Louro válasza sagit (#223) üzenetére


Louro
őstag

Nekem még úton :( Nálunk 50nm-t kell majd átnyalnia. A macskaszőr lesz a legnagyobb kihívása. Ha meglesz, akkor biztos írok róla pár mondatot.

Mess with the best / Die like the rest

(#229) Mosqu!to válasza sagit (#223) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nekem ma jött meg, de csak csütörtökön tudom beüzemelni.
56m2-en fog egy mopsz után takarítani. Remélem végre nem lesz tiszta kutyaszőr a zoknim :D

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#230) sagit válasza Mosqu!to (#229) üzenetére


sagit
addikt

Itt is egy franciabulldog a kiváltó ok. :P

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#231) BomiBoogie válasza sagit (#230) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nálunk tacskó van tervben, de a porszívó előbb jött meg, sajnos a szuka még nem tüzel a tenyésztőnél... :DDD

(#232) farkas26 válasza ribarszki (#222) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Jó kis cikk :R ,szerintem lehet ki kellene az első oldalra rakni.

"A jövő sem a régi"

(#233) BomiBoogie válasza farkas26 (#232) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mire gondolsz? A topikba téma összefoglalónak?

(#234) farkas26 válasza BomiBoogie (#233) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Igen :)

"A jövő sem a régi"

(#235) adriankoooo válasza han_lev (#227) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Szerintem teszek vele egy próbát, ha más nem tovább passzolom. :R

(#236) Silent77 válasza adriankoooo (#235) üzenetére


Silent77
veterán

V5S pro nagyobb kerék miatt jobban felmászik.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#237) qqzs


qqzs
őstag

Megjott a v5s pro is. mostmar tudnak gombfocizni a A6-al.
Egyebkent erdekes mert azt gondoltam mivel a v5snek nincs hengere ezert az jobban sziv de ez szinte semmit nem sziv, mi a fenetol megy be a cucc a tartalyba :)

Eladó: GTS450

(#238) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

hengerkefésből mi a bestbuy? V7xyz, A4S? (lassan jön a fizetés :DD)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#239) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Ki épített már otthon erődöt a nyuszijának? :D

A képen nem látszik, de bent van a dokkolója.

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#240) BomiBoogie válasza Mosqu!to (#239) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez milyen típusú porszipu?

Keelllllll!!!! :DDD

(#232) farkas26
Beraktam a cikket a lenyitható összefoglalóba. :K

De ha még van ötletetek, mit tegyünk bele, mondjátok. :)

[ Szerkesztve ]

(#241) tibcsi0407 válasza BomiBoogie (#240) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem lehetne egy csoportosítás. Vizes, száraz, szőnyegtisztítós. Ajánlott, nem ajánlott, esetleg árkategória szerinti ajánlottak.
Persze ez komolyabb feladat, de sokat segíthet.

https://utdetailing.hu/

(#242) ribarszki válasza BomiBoogie (#240) üzenetére


ribarszki
őstag

Megtiszteltetés :B

(#243) Mr.Csizmás válasza tibcsi0407 (#241) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

,+szívóerő, esetleg más bloggerek tesztjei. elég szűz terep még, most kezd beindulni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#244) tibcsi0407 válasza Mr.Csizmás (#243) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A szívóerő talán önmagában nem minden. A tisztítási hatékonyságnál azért a többi rész is számít. Bár tény, hogy az is egy számszerűsített tulajdonság.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#245) farkas26 válasza BomiBoogie (#240) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Köszönöm :R :)
Örülök neki,hogy kezd ez a topik rész így beindulni :))

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

(#246) Mr.Csizmás válasza tibcsi0407 (#244) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pl. a V7 család 400-600-at tud, míg az elvileg lejjebb lévő A4S 1000-et, plusz az utóbbinak két körkeféje is van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#247) tibcsi0407 válasza Mr.Csizmás (#246) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Számomra még a V5-öm szívóereje is elégnek tűnik. Szerintem nem csak a szívóerő, hanem az egész szívórész kialakítása és a kefék együttes munkája befolyásolja a legjobban a dolgot.

https://utdetailing.hu/

(#248) Mr.Csizmás válasza tibcsi0407 (#247) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

e szerint kb. ugyanaz lehet a szívó részleg, az extrákban van különbség.

[NAGYBAN]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#249) Mosqu!to válasza BomiBoogie (#240) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ez a koppenhágai vidámparkban van, gondolom ők dekorálták így fel a fűnyíró robotot :)

Amúgy valamelyik Husqvarna Automowernek tűnik.

Megjött a Mi Robot, este próba! Az iroda padlószőnyegén hagytam kicsit futni, na de megvan erre a helyi takarítónő, nem fogok én innen mocskot hazavinni ;]

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#250) ribarszki válasza Mosqu!to (#249) üzenetére


ribarszki
őstag

Király! :C Számolj be róla feltétlen, nagyon várjuk a Mi robot tapasztaatokat :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.