Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Mr.Csizmás válasza Steady74 (#650) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak PP-t érdemes, 180 napig véd.

ja és HOME kód = -12% :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#652) Steady74


Steady74
addikt

arra aszongya csak a kínai raktárban lévő cuccokra érvényes, én meg eu-t válaszottam ki, de csak próbából

(#653) Silent77


Silent77
veterán

Ment a privát. ;)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#654) Steady74 válasza Silent77 (#653) üzenetére


Steady74
addikt

:R

(#655) Turbobacsi válasza Steady74 (#650) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

PP persze, ügyelve hogy ne a PP váltson hanem a bank :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#656) ribarszki válasza Turbobacsi (#655) üzenetére


ribarszki
őstag

Azt hol lehet beállítani, hogy ne a PP váltson? Most mikor fizettem, korrektül a középárfolyamon számolt..

(#657) Silent77 válasza ribarszki (#656) üzenetére


Silent77
veterán

[link]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#658) ribarszki válasza Silent77 (#657) üzenetére


ribarszki
őstag

:R

(#659) Turbobacsi válasza Silent77 (#657) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

igen, ez így korábban működött, de a piszok visszaáll minden fizetésnél PP váltásra, persze ez tranzakciónként felülbírálható

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#660) Silent77 válasza Turbobacsi (#659) üzenetére


Silent77
veterán

Nálam szerencsére nem.
Fizetés előtt ahol a kártyát mutatja, azt hiszem ott is átlehet állítani.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#661) qqzs


qqzs
őstag

Rajottem vagy csak ha jol gondolom a xiaomiba meg kefes motor van es innen az a jol megszokott porszivozugas a A6 ba meg valami spec brushless
Meg quiet modban is ketszer hangosabb. Most hogy hallgatom az a6ot szinte csak a kerekeit meg a kefeit hallani ahogy susognak. Ha emlekeztek eloszor bekapcsolasnal azt hittem nem megy a motorja.
Most takarit a xiaomi utan.

Eladó: GTS450

(#662) ribarszki válasza qqzs (#661) üzenetére


ribarszki
őstag

Illetve ha nem tévedek kb 10x annyi levegőt tol ki hátul a Xiaomi mint az iLife. A nagy szívóerőnek ára van. Neato,iRobot980,Xiaomi.. egyik sem halk gép. Szép dolog, hogy az ilifenak nincs hangja, de igazából szívóereje sem..

(#663) Cathfaern válasza ribarszki (#662) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából az a kérdés, hogy tudja-e helyettesíteni a "kézi" porszívózást a Xiaomi. Mert ha nem, akkor tök szép a nagy szívóerő, de felesleges (a hanggal együtt).

(#664) Silent77 válasza Cathfaern (#663) üzenetére


Silent77
veterán

Nem valószínű, de jóval kevesebbszer kell használni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#665) qqzs


qqzs
őstag

Na itt a elotte utana vegeredmeny. Kb feleannyit osszeszedett az ilife mint amenyit a xiaomi elsore. Ugyanugy fel orat mentek. Szoval szerintem szolgaltatasban elorebb van de tisztabb nem lesz tole a lakas. Ettol fuggetlenul tenyleg mar csak brushless motor hianyzik belole amit majd a uj verzioba biztos bele is raknak mar az osszes olcsobb konkurenciaba az van. Addig meg marad a xiaomi es ilife a6 paros.
Meg annyi hogy a xiaomiban egyben vana hepa szuro meg a finom racsos szuro ezert nem olyan jo takaritani mert a racson atnyomok valami port mikor takaritom

Eladó: GTS450

(#666) ribarszki válasza Cathfaern (#663) üzenetére


ribarszki
őstag

Leírtam a cikkben is. Ha csak kemény padló van, és robotkompatibilis a lakás, odafér mindenhová akkor elképzelhető. Ha van szőnyeg is, akkor nem. De a Neato, se a Xiaomi, semmi nem váltja ki a szőnyeg porszívózását. Nyilván úgy vannak vele a gyártók, hogy ha csinálnak egy normális szisztematikus gépet, akkor legyen "komolyabb" szívóereje is. Ami még mindig pár %-a egy hagyományos porszívó szívóerejének. (Ami olyan 300W)

(#667) ribarszki válasza qqzs (#665) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért ez bőven kevesebb mint a fele. És vedd hozzá, hogy a por tetemes része a Xiaomiban a Hepa redői között landolt ami nem látszik a fényképen.

Egyébként minden porszívózás után lehet port összeszedni. Ha átszívod a lakást/szőnyeget egy motoros hengerkefés Sebo vagy Miele géppel, azután is szedne össze port a hagyományos porszívó, de még egy robot is.

Tökéletes tisztaság (hála Istennek) nincsen és nem is kell! Mert a steril tisztaság sokkal ártalmasabb az egészségre mint egy kis kosz..

[ Szerkesztve ]

(#668) Turbobacsi válasza ribarszki (#662) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

xiaomi: 1800pa
iLife A6: 950-1000pa

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#669) ribarszki válasza Turbobacsi (#668) üzenetére


ribarszki
őstag

A Neato pedig 2000Pa az adatok szerint. És te ezt el is hiszed? Ez egy akkora kamu, mint a 18650-es Ultrafire elemre ráírják, hogy 10.000 mAh. összehasonítás

Nekem volt A4-es gépem, semmi levegőt nem fújt ki. Márpedig ahol komoly szívóerő van, ott a beszívott levegőnek távoznia is kell. Most van egy Neatom, aminek a kifújt levegőjében kis túlzással hajat lehet szárítani.

A ilife söpöröget és valamicskét szív/szívogat de egy Neatoval összehasonítva ez szinte nulla..

Szóval a táblázatban valamelyik szám bizony ordas nagy kamu.

[ Szerkesztve ]

(#670) Steady74 válasza ribarszki (#669) üzenetére


Steady74
addikt

A végén azt írja, hogy aki sokat nem akar áldozni ár, annak a V7 a jó választás, összességében gyanítom annyira rossz nem lehet.

Most rendeltem meg egy A6-ot, kíváncsi leszek majd a teljesítményére, mármint a takarítás hatásfokára. Kutyaszőr, hajszál, morzsa, porcica, kispók lesznek az "ellenfelek". A számok sosem érdekeltek, majd elválik nálunk mit nyújt. Köszönöm Silent77-nek a segítséget! :R

(#671) ribarszki válasza Steady74 (#670) üzenetére


ribarszki
őstag

Én egy szóval sem az iLife ellen szóltam. Én magam is nagy megelégedéssel használtam, nagyon szerettem. És aki nem akar sokat költeni, de egy jól összerakott gépet keres, mindenkinek ezt ajánlom. Egyedül arra világítottam rá, hogy azért halkabb, mert jóval kevesbb is a szívóereje. És a táblázatban a számok nyilvánvalóan nem stimmelnek, ezt tapasztaljuk.

De a félreértések elkerülése végett, nem az iLife gépeit szóltam le, mert a maguk kategóriájában, azért az áráért tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

(#672) Turbobacsi válasza ribarszki (#671) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

persze hiszek neked, de hidd el a "hangerő" nincs arányban a "szívóerő"-vel:
van egy Miele csúcskategóriás és egy hétköznapi Electrolux: a Miele a halkabb, de a hatékonyabb is!
Mondom ezt úgy, hogy robot-al semmi tapasztalatom nincs...

huh: most néztem a Neato mennyibe kerül, talán a Xiaomi éri meg a legjobban, de én annyit se szerettem volna költeni: nekem annyi kell hogy a szönyegekről napi szinten szedegesse fel a macskaszőrt, meg a franciaágy alatt (ahova nem fér be semmi) kiportalanítson..

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#673) ribarszki válasza Turbobacsi (#672) üzenetére


ribarszki
őstag

Arra az iLife tökéletes! Ha szőnyegről kell macskaszőrt szedni, akkor mindenképpen olyan modellt nézz, aminek van alul főkeféje.

Visszaolvastam, A6-ot rendeltél, mea culpa..

[ Szerkesztve ]

(#674) Steady74 válasza ribarszki (#671) üzenetére


Steady74
addikt

Nem is jött le annak legalábbis nekem nem.

50k lett az A6 szállítással együtt, ha ezzel a napi 3 gyors porszívózást ( kutyayzőr és por) miatt meg tudom spórolni, akkor már jól jártam. Később felmosósat is ki fogunk próbálni, felső szintre szuper lenne.

(#675) Silent77 válasza Steady74 (#674) üzenetére


Silent77
veterán

Jól jártál. :)
Akkora egetverő különbségek nincsenek köztük.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#676) Cathfaern válasza Steady74 (#674) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Napi 3 porszívózás? :Y

(#677) Steady74 válasza Cathfaern (#676) üzenetére


Steady74
addikt

Kutya van, kertes ház. Reggel ha elmegy a család gyorsan felszedem a kutyaszőrt meg a reggeli készülődés romjait. Utána du egyszer tuti kell mert szellőztetünk vagy csak simán nyitva a teraszajtó.3.meg általaban vacsi után. Gyors porszívózások ezek de kellenek mert a goldie-nk non stop hullajtja a szőrét, barna a kő, nagyon látszik rajta minden. Gyerekek ha bejönnek a kertből dettó.

(#678) Gsx-rr válasza ribarszki (#671) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem még mindíg az a kérdés ,hogy ,egéri-e a kétszeres felár az ilife-hoz képest.
Itt nem arra ,gondolok ,hogy megengedheti valaki magának vagy sem.
Van annyival jobb?

(#679) ribarszki válasza Gsx-rr (#678) üzenetére


ribarszki
őstag

Itt nem az a kérdés, hogy van-e annyival jobb. Ha egy nagy szobába berakod a két gépet és hagyod dolgozni, akkor egyáltalán nincs annyival jobb. Sőt, a véletlenszerű többször átmegy egy-egy területen, így az is előfordulhat, hogy a szisztematikus otthagy egy pl. cérnaszálat, a véletlenszerű felszedi.

Itt nem a hatékonyság dönt, hanem az, hogy szükséged van-e térképező robotra. Ha a lakásod labirintus, ha nincs időd kivárni amíg a véletlenszerű végez, ha egymásba nyílnak a szobák akkor hiába jó a véletlenszerű, mert oda szisztematikus kell. Ha van két nagy egybenyíló nagy szobád, akkor oda bőven elég a véletlenszerű.

Szóval a kérdés itt az, hogy a lakás elrendezése alapján kinek mire van szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#680) Gsx-rr válasza ribarszki (#679) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen igy ertheto! Akkor a regi panelban ahol van 3 szoba ,eloszoba,folyoso, ott elveszne egy random porszivo ,vagy azert csak bejarna?
Nekem kicsit magas ,hogy elvileg nem lat megis bejarja a lakast es nem a nappaliban pattog ide oda es jarja be 100x

(#681) ribarszki válasza Gsx-rr (#680) üzenetére


ribarszki
őstag

Lutri.. szerintem nem járja be mindegyiket 100%-os alapossággal. Pláne így, hogy egy kis folyosó, előszobából nyílik 3 szoba. Ide pont a szisztematikus Xiaomi éri meg..

(#682) Gsx-rr válasza ribarszki (#681) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A szisztematikus milyen elven mukodik? Megy megy es talal egy masik helyiseget akkor azt is felterkepezi es ha megint egy ujat akkor azt is es igy tovabb?

(#683) qqzs válasza ribarszki (#671) üzenetére


qqzs
őstag

Az ilife nem csak azert halkabb mert kevesebb a szivoereje hanem azert is mert brushless (kefenelkuli) motorok vannak bennuk.

Eladó: GTS450

(#684) ribarszki válasza Gsx-rr (#682) üzenetére


ribarszki
őstag

Lidar (lézer) fejegység van, folyamatosan térképez. Talál egy bejáratot,bemegy, felméri, takarítja, felméri, folyamatos a lézer működése. Itt kizárt a kimaradt terület, szoba. (Nekem Neato van, de ugyanezen az lézeres elven működik)

(#685) wierra válasza Gsx-rr (#682) üzenetére


wierra
senior tag

Nézd meg az alaprajzot, amit az előző oldalra feltettem talán tegnap. Az egy Xiaomi Vac útvonal naplója. ;)

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#686) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

Nekem is megjött tegnap a Xiaomi, egy kört ment ma a lakásban, és eddig nagyon tetszik, remelem ezzel a macskaszőr mennyisége lecsokkentheto :)

(#687) qqzs


qqzs
őstag

mi lett a home koddal? Ha alkalmazom dragabb lesz a xiaomi. Eddig kb 6 arat lattam ra ahogy kattingatok berakom ,kodolom, mobil appon nezem

Eladó: GTS450

(#688) qqzs


qqzs
őstag

Epp akarom irni hogy bangoodon milyen jo arban van a xiaomi tartozek pack 1 nagy kefe tisztitoszerszammal + 2 side brush +2 hepafilter csak 46 dollar aztan latom ha kulon veszem oket akkor csak 32 :) es ugy kulon rendelve afavam hatar alatt vannak

Eladó: GTS450

(#689) wierra válasza qqzs (#688) üzenetére


wierra
senior tag

Nézz szét AliExpress-en is.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#690) idegen lény


idegen lény
őstag

Ennyiért megéri venni ilyet? [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#691) Silent77 válasza idegen lény (#690) üzenetére


Silent77
veterán

Nem. :N

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#692) idegen lény válasza Silent77 (#691) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Köszi! Sejtettem. Pedig féléves garanciát adnak rá. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#693) Silent77 válasza idegen lény (#692) üzenetére


Silent77
veterán

Azért nem semmi a szöveg alatta. :(((
Isten őrizz, ez kb semmire nem jó. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#694) BomiBoogie válasza idegen lény (#690) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mondjuk egy videót mellékelhettek volna, a képek is csak fotosoppoltak. :D

(#695) idegen lény válasza BomiBoogie (#694) üzenetére


idegen lény
őstag

[link] :DDD

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#696) Silent77 válasza idegen lény (#695) üzenetére


Silent77
veterán

6000-ért jöhet. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#697) Gergi válasza Silent77 (#696) üzenetére


Gergi
aktív tag

Szerintetek az itt hirdetett virtual wall eredeti Xiaomi termék lehet? [link]
Az akciós ára elég jó (lesz) :U

[ Szerkesztve ]

(#698) julius666


julius666
addikt

Az iLife V5S Pro topikjába posztoltam a géppel kapcsolatosan felmerült problémát és rá a megoldást:
[link]

(#699) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na, múlt csütörtökön hozta a DPD a Xiaomi porszívót. "Sajnos" nyaraltam, aztán most tudtam csak kipróbálni.
Első benyomások, hogy nagyon minőségi az anyaghasználat.
Megvolt az első próbaköre is, rengeteg mindent összeszedett. Szerintem egyáltalán nem hangos, jól végzi a dolgát, szépen megy mindenhol, a fal mellett is, szék lábát is megkerülte, no problem.
2cm küszöbön is simán átment, rövid szőnyegen is nagyon szépet takarított.
Most szenvedek épp az applikáció magyarításával. :)

(#700) farkas26


farkas26
Topikgazda

Vélemény?
[link]

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.