Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Mr.Csizmás válasza cris78 (#450) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mit? :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#452) tbs


tbs
addikt

Xiaomi, Geekbuying, ordered: 2017.08.06, este proba. Full price: 268 + 54 (vam, vat) euro.
[kép]

(#453) lupus_l válasza tbs (#452) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Na, most én is rendeltem egy Xiaomi porszívót, ez üzletbe megy napi takarítás funkcióra. Beraktam mellé egy Invisible wall-t is, így 310 USD a XIAOMIVAC kuponnal (Priority Line, EU express szállítással).

(#454) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

V7S Pro van EU raktárban: V7SPROEU = 167$ postával együtt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#455) farkas26


farkas26
Topikgazda

Innestől kb mennyi idő,hogy megérkezik a robotporszívó?

"A jövő sem a régi"

(#456) wierra válasza farkas26 (#455) üzenetére


wierra
senior tag

Rendeléstől számítva 14 nap volt nekem.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#457) tboy72 válasza farkas26 (#455) üzenetére


tboy72
aktív tag

Nekem még mindig így áll!

Ez mikor változik kiszállítás előtt?

(#458) cris78 válasza tboy72 (#457) üzenetére


cris78
őstag

Az enyém EU-ból jön, de most néztem rá az angol DPD-s oldalra. Ami itthon 3 bejegyzés, az ott 5. Márcsak az appot lenne jó letölteni, de nem elérhető nálunk.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#459) Mr.Csizmás válasza tboy72 (#457) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem is ilyen, szerintem egy hajón van a cuccunk, ami megfeneklett amszterdamnál :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#460) #54715584


#54715584
törölt tag

Tegnap linkeltem az enyémet néhány hsz-szel visszább, számoljatok. :) 4-én adták fel.

[ Szerkesztve ]

(#461) cris78 válasza #54715584 (#460) üzenetére


cris78
őstag

Az enyém is így áll.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#462) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#459) üzenetére


Silent77
veterán

Dettó. :))

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#463) tupuk


tupuk
aktív tag

Én is erősen gondolkodom egy ILife gép beszerzésén.

Két kérdés:
Ezen a márkán belül melyiket érdemes? Szőnyeg nincs a lakásban, faparketta főleg meg kevés kerámia. Az amelyik felmos (X5), azt érdemes venni, vagy az inkább csak szétken egy kis vizet és kész?

Másik hogy hol a legolcsóbb, a Gearbesten? Csak EU-raktárosból rendelnék.

(#464) BomiBoogie válasza tupuk (#463) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az enyém V5S Pro, nem mondanám, hogy felmos, inkább nedves csíkot húz maga után, szóval mondjuk, hogy feltöröl.
Viszont amit lehet, kihozza a 3 dl vízből, ami a tartályban van, szóval a pormentesítésre kifejezetten hasznos, de dörzsölgetni nem fogja a foltokat. :)

(#465) Silent77 válasza BomiBoogie (#464) üzenetére


Silent77
veterán

Végre valaki. :C
Már kezdtem magam hülyén érezni, hogy csak én használom, és mindenki más szerint hülyeség. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#466) werszomjas


werszomjas
őstag

Nekem V5S Pro van, minden nap fut egy kört, amikor dolgozom, mikor hazajövök eddig 7/6 alkalommal töltőre visszatlált, egyszer nem, de látva, hol akad el javítottam a helyzeten.

Nekem a portartályban alig szokott lenni kosz, néhány morzsa néhány nagyobb szenny, inkább főleg a tartályban lévő nagyon finom szűrőn gyűjti a piszkot, arra ráragadva. Ez másnál is így van?

üdv

(#467) tbs


tbs
addikt

Xiaomi Robot:
- 19mm derekszogu szintvaltas (padlolap padlolap) megy neki, felfele kuzdosebb, de megoldja ferde lenduletbol.
- 22mm szalhosszusagu szoros szonyeget atkefelgette, lathatoan mas technikaval mozgott rajta mint a padlon. (Lehet ez a sok mikroakadaly miatt.) A lathato koszokat begyujtotte rola.
- Torolkozo, mint furdoszobaszonyeg: el kellett vennem elole. Ez volt az egyetlen dolog amit odabb tettem.
- 36nm takaritast 48perc alatt, 19% akkumeritessel (a vegen 81% meg volt benne) vegzett el.
- Latvanyosan szisztematikusan dolgozik: kimer maganak egy darabot fal mellett haladva es azt centinkent felsopri, majd folytatta. A darabkak kozott celtudatosan, atloban mozog, kozben elekerulo barmit (ember, macska, random odebbrakott szek) ugyesen intezi: kozeliteskor lassit, finoman megloki, ha nem mozdul, akkor kefeiranybol probal kerulni, ha nem megy -> masik irany.
- Sehol nem akadt el. Pedig a macska is probalkozott. :) A szaritorol a foldre logo lepedot is kezelte valahogy.
- Zsenialisan hazatalal.
- Macska itatot kicsit megpockolte, a kajastaljara nem maszott fel.
- Pordoboz uriteshez: kitaviranyitottam a szekreny alatti helyerol, power off gomb, doboz kivesz, urit, visszarak (kommentalja, hogy mit "erez"), majd home (haz) gomb nyomasra toltore all.
- Megdobbentoen jo. Irobot es neato latvanyemlek van a szememben - ez sokkal profibb benyomast kelt mozgasban. Takaritasban nincs elotte kihivas, padlolap kizarolag +2x1nm-es szoros szonyeg.

(#468) wierra válasza tbs (#467) üzenetére


wierra
senior tag

Üdv a klubban! :C
Nálunk hetente háromszor megy, hétvégén van portartály elmosás, hepa szűrő kiporszívózása, tisztítókendővel áttörlés kívül - belül. Három hónap szolgálat után kimostam a keféit is. Hálás volt érte.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#469) kóóó válasza Mr.Csizmás (#454) üzenetére


kóóó
aktív tag

Egy átlag lakás kitakarításánál ahol nincs szőnyeg se, mennyivel ad kevesebbet mint egy xiaomi mi robot aminek dupla ennyi az ara jelenleg. Azt tudom, hogy ez random az pedig feltérképezi a lakást. De takarítás es egyéb szempontból mivel kevesebb ez?
Vagy mivel jobb egy A6 ha már drágább?

Üdv.: kóóó!

(#470) Mr.Csizmás válasza kóóó (#469) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van egy épülgető táblázatom, lehet ezzel választ kapsz.... :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#471) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#470) üzenetére


Silent77
veterán

Uhh, már mondani akartam, v7s pro 600pa.
Néhol igaz 400-at írnak.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#472) kóóó válasza Mr.Csizmás (#470) üzenetére


kóóó
aktív tag

Ezt már átnéztem, de erősebben szív meg van okos app és hepa szűrő, meg nem random. A másik meg felmos. Megéri azt a dupla arat ez?

Üdv.: kóóó!

(#473) Gsx-rr válasza kóóó (#472) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Penztarcafuggo szerintem!
En 2 hete vettem V5sPro-t.
Mult heten tobben vettek itt Xiaomit. Gondoltam eladom a Ilife-ot. Kulonosebb indok nem volt ,mert tokeletesen vegetzte a munkajat.
Ma a takaritas elott talaltam egy szunyogtetemet egy "kenyes" helyen.
Gondoltam ha nem szedi fel eladom es veszek Xiaomit.
Termeszetesen szepen bejart mindent es azt is felszedte.
Eloszlatta a ketelyeimet, es szerintem semmivel se dolgozna alaposabban, max rovidebb ido alatt!

(#474) Atomgeszi válasza tbs (#467) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi a beszámolót! :R
A macska itató meg etetőtáljára kíváncsi leszek én is, hogy mit fog csinálni. A másik még az alomtálca, hogy vajon azt arrébb lökdösi -e, vagy szépen körüljárja és felszedegeti a kifötrött almot. A harmadik pedig a kaparófája, ami fektetve van most, remélhetőleg felmászik rá és onnan is összeszedi a cicaszőrt. A negyedik, hogy hogy jönnek majd ki a szőrmókkal munka közben. ;] Szegénykém a hálózatos porszívótól is fél, hát még, ha meglátja ezt az önjáró összenyomott R2D2-t :DDD

(#475) sagit


sagit
addikt

Random vs szisztematikus :

Random porszívót azoknak ajánlom akiknek kis lakásuk van viszonylag egyszerű alaprajzzal, mert ha több szoba van, közlekedő stb akkor el fognak tévedni állandóan, a dokkal fognak szarakodni hogy visszatalaljanak, ha ezt el akarja a tulaj kerülni akkor rakosgatni kell szobarol szobára stbstbstb.... Nekünk 83 nm-re megvaltas a xiaomi a random Roomba 620 után, akinek 2 szobanal több van szerintem spóroljon. Sok idegeskedest megsporol. A telorol való indítást bárhonnan, azonnal visszatalalast dokkra, időzítőt stb nem is említem.

Felmosó robotok:

ha jól tudom akkor csak az irobot scooba család nevezhető annak, vizet önt 1 tartálybol a padlóra, van kefe ami súrolja a padlót, gumi talpak terelik a vizet a lyukhoz ami felszivja egy másik tartályba. A többi moppos Max feltorlo robot.

Nekem egy scooba 380-as van, elég korai modell, random ő is, dokkra nem megy vissza, kézzel kell toltore dugni. Egész szépen dolgozik, midnig meglepodok hogy milyen koszt mos fel a látszólag tiszta padlóról. Amint lesz szisztematikus kínai verziója cserélem is.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#476) Gsx-rr válasza sagit (#475) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam erdekes modon Nappali,konyha+2 szoba es furdoszoba nem teved el es siman visszatalal a dokkra pedig egy 1 meteres beugroban van.

(#477) sagit válasza Gsx-rr (#476) üzenetére


sagit
addikt

Használd egészséggel, csak ne próbálj ki szisztematikusat ;] :R

Nincs az a random cucc ami ilyen alaposan feltakarison ennyit, és utána nyíl egyenesen a dokkolora visszamenjen. Ahol nem járt ott van valami a padlón, pl kanapé alatt ágyneműs doboz, kutya tál, forgószék, szekrény ami alá nem fér be, tv állvány, stbstb

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#478) Dr. Gonzο válasza werszomjas (#466) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nálunk V7 végzi a napi takarítást. Kisebb módosításokkal 100%-os visszatalálási eredményt tudunk összehozni. A fürdő ajtaját kellett rögzíteni, mert hajlamos volt magára csukni az ajtót és onnan csak a fürdőben keringett a drága. Azt megfigyeltük, amikor átvált töltő kereső üzemmódba, egy darabig kering, aztán falkövető rendszerrel gond nélkül megtalálja a helyét. Egyszer átvertük, megközelíthetetlenné tettük a dokkolót, de képes volt majd 1 órát ott járkálni az eltorlaszolt töltő előtt. Már mi untuk meg és elvettük az akadályokat.

A portartályban minden nap van kosz, amin csodálkozunk is. Pedig reggel kiürül a lakás és legjobb esetben is csak délután 5 kor van otthon valaki. Addig a kutyának nevezett macskaméretű házőrző is anyósnál van. Szóval nálunk több a begyűjtött napi adag mint amire számítottunk.

(#479) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Lehet ezeket egyik helyről a másikra rakni? Értem ez alatt,hogy felviszem az emeletre, aztán ott is elindítom, a töltőjét meg lent hagyom pl.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#480) Dr. Gonzο válasza V.Stryker (#479) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Lehet, max a takarítás végeztekor Te állítod le és kézben leviszed a dokkolóhoz.
Nálunk is van egy rejtett ágyas emelvény amire fel szoktuk tenni.

[ Szerkesztve ]

(#481) Timmcsy válasza sagit (#477) üzenetére


Timmcsy
tag

Szia! Ezt egy inditassal magatol vitte veghez, ha jol ertem. Tehat szisztematikusnal mindegy, hany szoba van vagy mennyire fura az alaprajz, vegig fog menni a teljes hazon? Most random rohangalos van, ot inkatt atteszem szobarol szobara...

(#482) sagit válasza Timmcsy (#481) üzenetére


sagit
addikt

Igen, ez full önállóan. Mindegy hogy néz ki a lakás.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#483) cris78 válasza #54715584 (#460) üzenetére


cris78
őstag

Reggel az enyém beérkezett Budapestre. Remélem holnap már játszhatok :))

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#484) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

DPD angol központból mennyi idő alatt ér ide? :R

16.08.2017 03:22 Hinckley, Leicestershire (GB)
A küldemény beérkezett az elosztó központba

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#485) cris78 válasza Mr.Csizmás (#484) üzenetére


cris78
őstag

Nekem pénteken délután adták fel. Ma Budapesten van.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#486) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#484) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem tegnap este váltott, és hétfőre ígéri. Általában 1 nappal korábban jön mint írja, bízok benne, mert nagyon várom. :C Ez most kivételesen nem porszívó.
Nézd meg a dpduk oldalon, ott lesz várható érkezés.

cris78: Holnap ott lesz, jó neked. :P

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#487) Mr.Csizmás válasza Silent77 (#486) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

péntek jó lenne, akkor van a szülinapom :C :DDD

szerk.: Your estimated delivery date is Monday, 21 August 2017, as requested we will deliver your parcel between 06:00 and 22:00

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#488) cris78 válasza Silent77 (#486) üzenetére


cris78
őstag

Nekem csütörtökre írja, akkor lehet ma? :DDD

Mr.Csizmás:akkor kapsz egy torta formájú porszívót :DD

[ Szerkesztve ]

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#489) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#487) üzenetére


Silent77
veterán

Ugyanez van nálam is, bízzunk a péntekben.
Nekem eddig minden 1 nappal korábban jött. Tuti most nem úgy lesz. ;]
Isten éltessen, ha pénteken nem találkozunk! :C

cris78: Még az is lehet, nem váltott, hogy kiszállítónál?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#490) cris78 válasza Silent77 (#489) üzenetére


cris78
őstag

Nem váltott, de autóval fél órányi távolságra van tőlem :O

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#491) Silent77 válasza cris78 (#490) üzenetére


Silent77
veterán

És még itt vagy? :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#492) #54715584 válasza cris78 (#483) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az enyém is beérkezett ma reggel a magyar elosztóközpontba. Akkor lehet egyszerre kapjuk meg? :D Remélem legkésőbb holnap.

[ Szerkesztve ]

(#493) tupuk válasza Mr.Csizmás (#470) üzenetére


tupuk
aktív tag

Ez egy nagyon hasznos táblázat, köszi :)

Én az X5-tel szemezgetek, így kiszúrtam egy eltérést: a táblázatodban 70dB-es zajszint van, míg a hirdetési oldalon csak 40-et írnak ("Less than 40dB low noise mute"), még azt is hozzáteszik hogy akár alhatsz is amíg takarít, bár ez már nyilván csak süket marketingduma:
http://www.gearbest.com/robotic-vacuum-cleaner/pp_366723.html?wid=3

Akkor most melyik infó az igaz? Mert elég nagy a különbség 70 és 40 dB között.

(#494) Mr.Csizmás válasza tupuk (#493) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az adatokat az adatlapokról szedtem, ha eltérés van akkor azt valaki megírta nekem itt, hogy mi a helyes.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#495) Silent77 válasza tupuk (#493) üzenetére


Silent77
veterán

550pa-n 40
Maxon pedig 70 körüli.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#496) tupuk válasza Silent77 (#495) üzenetére


tupuk
aktív tag

Ja, hogy szívóerőtől függő. És a szívóerő beállítható, vagy ő dönti el épp mikor mennyivel szív?

(#497) Silent77 válasza tupuk (#496) üzenetére


Silent77
veterán

Állítható. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#498) ultio


ultio
senior tag

Sziasztok!

Pár hete vettünk egy LG HOM-BOT PET CARE VSR86040PG robotporszívót.
Nagyon sok problémánk volt vele, többek között automata üzemmódban mindennek nekiment, nehéz tárgyakat tologatott el, leverte a falat. Vissza is vittük, megállapították az LG szervizben, hogy hibásak a szenzorai. Adtak egy csereutalványt.

Első körben azt gondoltuk, hogy inkább az árát kérjük vissza, mert kárt tett a lakásban, a bútorokban és használhatatlan.
Második körben azt gondoljuk, hogy talán adunk neki még egy esélyt, hátha a hibás szenzorok miatt működött rosszul.
Viszont van néhány kérdés, hátha van valakinek ilyen robotja és tudja a választ.

1. Ikeás TRYSIL ágyunk van, a képen látszik, hogy milyen a lába. A robot mm-ként próbál átmenni a lábán, meguntam számolni, hányszor próbálkozott, de nem sikerült neki. Nem adta fel, akárhányszor arra járt, megpróbálta. Az eredmény az lett, hogy teljesen összekarcolta. Ilyenek az éjjeliszekrények is, ott is hasonló mutatványokat végzett.
Én azt gondolom, hogy küszöbnek nézi, azért próbálkozik.
Ha ez igaz, akkor nem kellene megtanulnia, hogy ott akadály van, nem tudott átmenni, ne próbálkozzon?

2. Hasonló a helyzet egy állólámpával és egy székkel is. Megpróbál felmenni a szék lábára, egy darabig sikerül, az állólámpára meg teljesen. Eredmény itt is az összekarcolt bútor.

Ha a fenti 2 problémára nincs megoldás, akkor véleményem szerint nem tart még ott a robotporszívó technika, hogy ténylegesen használni lehessen.
Az nem megoldás nekem, hogy úgy alakítom ki a lakást. Egyébként figyeltünk erre a berendezésnél, ezért is volt óriási csalódás a robotporszívó működése.

Van olyan cég, ahol lehet bérelni robotporszívót, hogy megnézhessük, mit csinál egy adott lakásban?

Üdv:
u.

rasti rusti

(#499) adriankoooo válasza sagit (#482) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Szőnyegekkel hogy bírkózik meg a Xiaomi?

(#500) Mosqu!to válasza ultio (#498) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Szia!

Xiaomi tekintetében tudok nyilatkozni:

Ilyen ruhaszárító van itthon, és amikor ez áll, a robot nálam is megpróbál átmászni rajta. Több-kevesebb sikerrel megy is neki, viszont egy apró karc nem született rajta sehol. A falnak menés is teljesen idegen tőle, egy cipőt nem tol odébb, csak épphogy megkoccolja. A legnagyobb dolog, amit eltol, az egy vékony női saru, vagy a kutya műanyag itatótálja.

Ha pedig mindenképp úgy érzed, hogy olyan helyen próbálkozik, ahol nem kéne neki, akkor lehet kapni "virtuális falat", ami egy vékony szalag, ezt gyakorlatilag ha ráragasztod az ágy lábára (vagy elé), akkor nem próbál meg átmenni rajta, falnak érzékeli.

A bérlésről nincs infóm, de ha rendelsz egy Xiaomit, és meggondolnád magad, szerintem minimál árkülönbséggel el is tudod itt passzolni.

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.