Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) farkas26 válasza Mr.Csizmás (#248) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Azt nézem,persze számok alapján az A4s és az A6 között a különbség csak annyi ,hogy az A6nak van virtuális fala. Árban pedig 60$ :F

"A jövő sem a régi"

(#252) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#248) üzenetére


Silent77
veterán

A táblázat se túl pontos.
V5S pro 550-850pa
V7S pro 600pa
Ez a szívóerő érdekes dolog számomra, sokan azért nem vettek sima V7-et, mert csak 400pa.
Viszont ha nézzük a teszteket, ez egyátalán nem látszik, és én is ezt tapasztalom.
Sőt ugyanolyan mint a V7S pro, tehát nem vagyok benne biztos, hogy ezek pontos adatok.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#253) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Kinéztem magamnak az iLife A4S kis jószágot. Viszont itt nem tudok EU-s raktárt választani. Amikor a szállításra nyomok, azt írja, hogy Stock in China. Van egy opció, hogy Expedite Shipping $20, ez mit jelent pontosan?
Nem saját címre rendelnék, így nagyban megkönnyítené a rendelést, ha nem kellene utólag még papírozással szenvedni hetekig.

(#254) Mr.Csizmás válasza #54715584 (#253) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ILIFEA4S -10$

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#255) #54715584 válasza Mr.Csizmás (#254) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tényleg, nem mertem tovább vinni a rendelést, nehogy valami baj legyen. :)
Nem a Gearbest oldalán volt ph kód, amit lehetett vásárlásoknál használni?

Hogy lett nálad -10$?

[ Szerkesztve ]

(#256) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Gyorsan sketcheltem egy szoba alaprajzot. Szerintetek viszonylag körbe tudná járni a v5s pro?

(#257) Mosqu!to válasza ribarszki (#250) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Xiaomi Mi Robot élménybeszámoló

Nos, megvolt az első takarítás.
Kis macera volt az elején az appal, de végül elhárítódott, a lényeg, hogy érdemes china mainlandra tenni a régiót, úgy kapod a legtöbb funkciót. Így csak félig angol-félig kínai, de használható. Jött is egyből egy fw frissítés, remélem ez még lesz is egy darabig.

A beüzemelés gyakorlatilag problémamentes, egyetlen nyűgöm, hogy a tápkábelhez adott aljzat átalakítóból könnyen kijár a kábel, saját magát ki tudja rángatni, annyira laza. Megoldás: vagy használsz másik átalakítót, vagy másik teljes tápkábelt, ez ugyanis a teljesen sima 8-as alakú csatlakozóval rendelkezik a töltőállomás végén.

Az első futásnál végigkövettem, pár tereptárgyat némileg átrendeztem, hogy elférjen mindenhol, de persze ez nem 100%-os, mert íróasztal+forgószék lábak azért kifognak rajta. Nem elég agresszív, hogy eltologassa ugyanis, és így ez a rész vagy kimarad, vagy érdemes mindig máshol hagyni a széket, hogy ezáltal lefedjen minden területet.

A térképezés amúgy nagyon jó:

Gyakorlatilag végig tudta járni tereptárgyaktól függetlenül a lakást, és az utolsó helységben amikor végzett, visszament szépen a dokkolóhoz, majd fel is parkolt. Itt jegyezném meg, hogy a dokkoló kábelét kirángatta a falból, de ettől függetlenül nem esett kétségbe, hogy nincs jel, visszagurult elé, majd kaptam az appon egy üzenetet, hogy a dokkoló kábele nincs bedugva. Bedugtam, felparkolt.

A teljes lakás 56 m2, ebből ő úgy érzi, hogy 36-ot kellett takarítania, amivel 36 perc alatt végzett.

A szőnyegeket sajnos viszont nálam nem igazán szerette, 3-ból 2 kifogott rajta.
Ez a lábtörlő nem okozott gondot.
Ez a fekete fürdőszobaszőnyeg számára szakadék, körültakarítja. Talán ha leragasztom a leesésgátló szenzorát (nincs lépcső), akkor nem fog problémázni, de egyszer amúgy megpróbálta, akkor is felgyűrte.
Ez a báránybőr utánzat pedig szintén nehezére esett, úgy-ahogy rászenvedte magát, de majd forgott egy helyben, de nem tudta végigcsinálni.

A gyűjtött koszról:
1. futás:

2. futás:

Teljes takarítás porszívózással-felmosással szombaton volt utoljára, de igazából nem volt érezhető kosz most sem a lakásban. Ennek ellenére elsőre tetemes, másodjára pedig még mindig tisztességes mennyiségű kutyaszőr jött össze (egy mopsz termel).

Konklúzió:
Nyilván nem tökéletes, de kifejezetten tetszik. A szőnyeggel való küzdelmet kicsit sajnálom, valamint hogy van 1-2 olyan szeglete a lakásnak, ahol nem képes takarítani (székek lábai közt, háló hátsó része), mert túl nagy az átmérője.
A székek lábai között 29 centi van, míg a gép 34,5 centi széles. Nem tudom kapni-e <29 cm gépet, de ha igen, talán az egyel jobb választás lenne (mindenesetre ilyen konstrukciójú, ilyen áron biztosan nincs).
Lehetne kicsit agresszívebb, mert nagyon hímestojásként kezeli az akadályokat, így gyakorlatilag nem hogy egy széket, de még egy cipőt sem tol igazán odébb, pedig baj nem lenne belőle.
A vásárlást nem bántam meg, sőt, erősen csábít a Braava jet, ami alkalmas lenne a zegzugos rész feltörlésére is.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#258) sagit válasza Mosqu!to (#257) üzenetére


sagit
addikt

Köszi a beszámolót, az enyém hétfőn jön :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#259) tboy72 válasza Mosqu!to (#257) üzenetére


tboy72
aktív tag

Én is megrendeltem, amíg megjön addig szívom magamba a tudást. Várjuk a további beszámolókat.
Szép estét! Köszönjük. :C

(#260) ribarszki válasza Mosqu!to (#257) üzenetére


ribarszki
őstag

Köszönjük, hasznos volt! Mopsz nem félt tőle? :D

Az a két szőnyeg, a fekete meg a báránybőr teljesen esélytelen a robotporszívónak. Egyik nagyon könnyű, a másiknak pedig beleakad a szálaiba. Amúgy pont 2 ilyen Ikeás szőnyegünk van, és a robot óta mindkettő a szekrényben pihen.

A székeket meg egy héten 1x-2x megéri felpakolni az asztalra, indítás előtt. (Így is szedett össze kutyaszőrt rendesen!)

[ Szerkesztve ]

(#261) Mr.Csizmás válasza #54715584 (#255) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van külön promó oldala, meg talán Jackie Chan is tud valami okosságot rá :D [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#262) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#261) üzenetére


Silent77
veterán

Azok vannak, de hátha mondok újat. :K
V5SPRO 145.99
ILIFEA4S 159.99
ILIFEA6 199.99
ILIFEV7SPRO 162.99
XIAOMIVAC 298.99
V5SEU 139.99
ILIFEA6EU 189.99

Eu végződésű Eu raktár:)
Eu express szállítással Kínai raktár estén nincs semmilyen plusz költség.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#263) #54715584 válasza Silent77 (#262) üzenetére


#54715584
törölt tag

Visszaolvastam és picit összezavartatok. Akkor most a szívóerőhöz írt számok nem feltétlenül helyesek, de igazából nem is lényeg, mert annyira nincsen nagy különbség?
Már nagyon rendelnék, de elbizonytalanítottatok. :)
Mop funkció nem kell, akkor elég lehet bőven egy A4S, ugye? 1 szőnyeg van (illetve 2 lábtörlő, de azok még alacsonyabbak).

(#264) Mr.Csizmás válasza #54715584 (#263) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én is 8-át várom, akkor jön a fizetés, és hopp beugrik majd egy A4S - remélem addig érvényes lesz rá a kupon, esetleg jön valami jobb. kb. egy hetet matekoztam, hogy mit kéne venni, A4S a legjobb választás, 2 kefe, forgókefe, felmosás felesleges.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#265) Silent77 válasza #54715584 (#263) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem eddig ez a tapasztalatom.
Tökéletes lesz az A4S szerintem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#266) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
ILife v5s pro vagy v7s pro? Érvek, ellen érvek.
Kevés szőnyeg van a lakásban, meg egy kutya :))

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#267) Silent77 válasza cris78 (#266) üzenetére


Silent77
veterán

Mindkettő. :P

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#268) ribarszki válasza cris78 (#266) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha az a kevés szőnyeg robotkompatibilis és szeretnéd porszívóztatni azokat, akkor V7s pro.

(#269) lupus_l


lupus_l
aktív tag

iLife A4S nagyon jól működik. Ha a távirányítón megnyomom a max gombot, akkor sokkal erősebben kezd el szívni. Szőnyegen ez a kefe mellett ideális.

Viszont - ami az összes iLife porszívóra vonatkozik, sajnos a fekete mintákkal meggyűlt a bajom. A fekete elnyeli az infra jeleit, így úgy érzékeli a porszívó leesés szenzora, hogy szintkülönbség lesz, ezért kihagyja a fekete motívumokat. Erre van valakinek valami otthon elkészíthető megoldása? :)
Alufóliával próbálkoztam, de ekkor megbolondul a robot és elkezd állandó tolatásba.

Valami hasonló megoldás lenne: https://www.youtube.com/watch?v=AswxCrHXPjo

[ Szerkesztve ]

(#270) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Túl sokáig húztam a V5s vásárlását. Ma meg akartam venni ,de nem fogadja el a kuponkódoz,pedig a Gearbest Hungary-n is tegnap ki volt téve.Érdemes ilyenkor várni és később lesz kedvezmény esetleg?

(#271) #54715584


#54715584
törölt tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

Megrendeltem az iLife A4S-t. HOME kóddal 12% kedvezmény lejön az árból, így csak $149.5 a vége.
Dobtam még hozzá 2 oldalkefét és a $4 biztosítást.
Összesen $155.56 = 39910 Ft lett, ez ahogy látom nagyon jó ár! :Y

És szerintem most két hétig nem fogok vendégeket hívni, mert nem fogok porszívózni, amíg megjön. :D

(#272) ribarszki válasza Gsx-rr (#270) üzenetére


ribarszki
őstag

Szine biztos,nagyon sokszor van kupon. Érdemes ezt az oldalt és nézegetni.

Crisp Rat Király, majd írd meg hogy tetszik! :K

[ Szerkesztve ]

(#273) Louro


Louro
őstag

Ma megérkezett a Xiaomi. Hétvégén letesztelem. 3 macska termeli a szőrt, még úgy is, hogy fésülve vannak.

Elsőre kicsit nehézkes, de van benne anyag. Lehet ez a default súly :D

Mess with the best / Die like the rest

(#274) tboy72


tboy72
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Én is rendeltem tegnap a GB-ről egy Xiaomi Robotot! Délután fizettem PayPallal, este, már jött az sms a DPD-től, hogy 5-8 munkanapon belül nemzetközi csomagom jön! Yippieee!

Majd megírom én is a tapasztaltakat, ha megjön.
Egyelőre 60nm-t fog takarítani 2 szőnyeggel+egy bolognese kutyu!

:C

(#275) ribarszki válasza tboy72 (#274) üzenetére


ribarszki
őstag

Annyi Xiamoi Mi Robot lesz a fórumon mint égen a csillag :C :D

Egyébként ha valaki Mór-Székesfehérvár környékéről rendelt Xiaomi gépet, szívesen vendégüllátom egy szörpre, hogy összehasonlítsam a Neato D95-öt vele. Annyi jót olvastam már a Xiaomiról, hogy kíváncsivá tett :)

(#276) Silent77 válasza Gsx-rr (#270) üzenetére


Silent77
veterán

Pontosan melyiket?
A v5seu kód működik.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#277) Gsx-rr válasza Silent77 (#276) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen ,azt. Nekem azt írja expired

Amúgy a V5 és a V5s Pro között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#278) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Lehet az volt a gond ,hogy egyszer már beraktam a kosárba?
Csináltam egy másik regisztrációt és úgy elfogadta a kódot. Meg is vettem.
Köszönöm a segítségeket!

Amúgy kíváncsian várom ,főleg mivel eltört a rendes porszívóm nyele és gondolkozok ,hogy vegyek egy új porszívót vagy csak nyelet rendeljek ami 16.000.- forint ,emiatt már érdemes elgondolkozni az új porszívón.
a régi 5-6 éves.

(#279) Silent77 válasza Gsx-rr (#277) üzenetére


Silent77
veterán

Eu raktárat választottad?
Próbálgasd, mennie kell. Másik böngésző, mobil app.

V5S pro a legújabb.
Mindenképp az javaslom.
Nagyobb szívóerő, nagyobb kerekek, felmosás ha érdekel, javított víztartály. + szoftveres változtatások.

Mire leírtam összejött, örülök. :)
Mostanában sokszor van, hogy többször kell a kódra rápróbálkozni. Nálam még nem volt ilyen, de facen írják.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#280) lupus_l


lupus_l
aktív tag

A4S most végzett a munkával. Egy rendes, heti szinten takarított lakáson ment végig. Budapest belvárosában elég sok por összejön....
Nagyon sokat töltött a polcok alatt, ahova rendes porszívó sem tud bejutni.

A kólás pohár (mekis) viszonyítási alapként van ott :D

[ Szerkesztve ]

(#281) tboy72


tboy72
aktív tag

Ezt a hekkelést szerintem én is megcsinálom. A mopot mindenképp!

(#282) lupus_l válasza tboy72 (#281) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Leesés elleni szenzorokat maszkoló szalaggal ragasztja le, szerintem ez nekem is jól jön! (a fekete mintás szőnyeg miatt) :)

(#283) Louro válasza ribarszki (#275) üzenetére


Louro
őstag

Sajna én pesten vagyok. Első blikkre elég könnyű a kezelése.

Bekapcsolás után ment egy kört. Párom nagyon figyelte és nem hitte, hogy az asztal és a székek között fel fog tudni porszívózni, de csask csodálta :) A szoftvert közben feltettem. Majd meglestem az útvonalat és fura alaprajzát mutatta a lakásnak.

Default beállítások mellett abszolút nem zavaróan hangos, nem hagyott piszkot, látványosan logikusan haladt.

Egy negatívum: Munka végeztével kínaiul hablatyol. Lehet a telefonos app-pal kikapcsolható. Ezt még nem néztem.

De összességében abszolút elégedett vagyok vele. Logikusan haladt és jól végezte a dolgát.

Mess with the best / Die like the rest

(#284) #54715584 válasza ribarszki (#272) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kaptam egy SMS-t most, hogy a DPD 2-5 munkanapon belül kiszállítja. :Y :C

(#285) Silent77 válasza #54715584 (#284) üzenetére


Silent77
veterán

Nem fogja. :)
Ilyenkor kikérik a dpd-től a tn-t, de amíg Kínából Angliába ér, kb 10 nap, addig nem fog változni. Onnan már gyors lesz.
10-14 napra érkeztek eddig a csomagok.
Számolj 10-20 nappal.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#286) #54715584 válasza Silent77 (#285) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor miért küldenek ilyenkor sms-t, amikor még semmit sem tudnak? Költői kérdés? :) :(

(#287) Silent77 válasza #54715584 (#286) üzenetére


Silent77
veterán

A dpd nem tudja, hogy még Kinában van. :D
Költői válasz. ;)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#288) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

STICKERBOMB Skull Paster for Xiaomi Robot Cleaner - GRAY 199580502

:C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#289) farkas26 válasza Mr.Csizmás (#288) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Vagány :D

"A jövő sem a régi"

(#290) Louro válasza Mr.Csizmás (#288) üzenetére


Louro
őstag

Hmm, nem is rossz ötlet :)

Valahogy nem jutott ilyen eszembe

Mess with the best / Die like the rest

(#291) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner USD 259.99 geekbuying.

- náluk van EU Express?
- illetve kupon? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#292) #54715584 válasza Mr.Csizmás (#291) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ha tudom, hogy ennyire rá vagy pörögve, rendeltem volna 2 A4S-t. :DDD

(#293) Mr.Csizmás válasza #54715584 (#292) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

messze van még a keddi fizetés :( :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#294) cris78


cris78
őstag

Ha minden igaz talán jövő héten lesz GB EU raktárban v7s pro, ha valakit érdekel....

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#295) Louro válasza Mr.Csizmás (#291) üzenetére


Louro
őstag

Én kérdeztem őket, de csak kínai raktárból küldik és csak DHLlel. Így rájön a 27% ÁFA még :( Én is már rég megrendeltem volna tőlük. Inkább a Gearbest. Kicsivel több csak és ÁFAmentes.

Mess with the best / Die like the rest

(#296) Mosqu!to válasza Louro (#295) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Áfa (27%), vám (3-8%), valamint 4500 Ft vámkezelési díj. Nem lesz az kevesebb :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#297) Silent77 válasza Mosqu!to (#296) üzenetére


Silent77
veterán

Gb-n nincs plusz költség, és kuponnal 300$ körül megy.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#298) Mosqu!to válasza Silent77 (#297) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Mit értünk GB alatt? Itt Geekbuyingról volt szó, te meg gondolom GearBestre célzol. Utóbbiról rendeltem én is, és épp arra utalok, hogy geekbuyingon hiába csalogat a 260 USD, ha jön rá áfa+vám+kezelési.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#299) Silent77 válasza Mosqu!to (#298) üzenetére


Silent77
veterán

Pontosan, de louro is épp ezt írta. :) "inkább a Gearbest."
Azért volt félreérthető amit írtál, legalább is nekem. :B

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#300) Mosqu!to válasza Silent77 (#299) üzenetére


Mosqu!to
addikt

"Kicsivel több csak és ÁFAmentes."

Erre reagáltam, hogy nem is több :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.