Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) wierra válasza Mosqu!to (#1097) üzenetére


wierra
senior tag

.syler123: jól hitted, mert a gyökérbe kerül a plugin mappa, de nem kell root jog a módosításához (szerintem), merthogy az asszony mobileszközei nem rootoltak és ott is simán megoldom a felülírást..

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#1102) ultio válasza Mosqu!to (#1097) üzenetére


ultio
senior tag

Én angolul használom, fiamnak van magyarul.

Nem kell root jog a szerkesztéshez. Xiaomi :-) telefonon legalábbis nem kell.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#1103) syler123


syler123
veterán

Arra leszek kíváncsi, hogy az alacsonyra helyezett radiátornál mit alkot a Xiaomi. 1db olyan radiátorom van, ami 8-9cm magasan van az alja, tehát a gép nem fér el alatta, viszont ha nekimegy szépen összekarcolná a tetejét. Meg van olyan radiátor, ami alatt a porszívó nagy része elfér, de a lézeres távolságmérő nem. Na mármost ha bemegy az elejével és ott tesz egy fordulatot, akkor nekikoccan ez a lézeres akármi kitüremkedése.
Vagy van annyira okos, hogy ahol nem megfelelő a magasság, oda nem megy be?

Milyen magasság ami alatt még elmegy a gép? Elvileg 9,6cm a gép akkor gondolom kell minimum 10cm hogy elférjen.

[ Szerkesztve ]

(#1104) qqzs válasza syler123 (#1103) üzenetére


qqzs
őstag

bemegy, es koccan de nem lesz baja, a karc se latszik a feheren :)

Eladó: GTS450

(#1105) syler123 válasza qqzs (#1104) üzenetére


syler123
veterán

Értem, akkor azokról a részekről kizárom, elég éles annak a radiátornak az alja, feleslegesen ne karcolja, majd később fentebb rakatom pár centivel.

[ Szerkesztve ]

(#1106) Mosqu!to válasza syler123 (#1105) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nálam is van 1-2 éles tárgy, amiknek néha neki is megy, de nem látszanak sérülések a roboton. A matt fehér elég "hibatűrő" :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1107) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

A mi drága V7 nevű segítőnk, elkezdett hibázni. Egyre gyakrabban megy neki a fizikai falaknak, egyre jobban kilógatja magát a lépcsőről, sőt már nem egyszer le is esett a lépcsőről. Na mi tévő legyek? ;]

(#1108) ribarszki válasza Dr. Gonzο (#1107) üzenetére


ribarszki
őstag

Szenzortakarítás megvolt?

(#1109) Dr. Gonzο válasza ribarszki (#1108) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Természetesen az első észlelés után mindjárt kifújkáltam, bár értelmét nem láttam, mivel a lépcsős sztori az alsó szenzorra, a falas sztori az elől lévő szenzorokra támaszkodik. Természetesen változás nincs, tehát hibázik tisztítás óta is. Vagy van valami különleges tisztítási mód, amiről nem tudok? :)

(#1110) ribarszki válasza Dr. Gonzο (#1109) üzenetére


ribarszki
őstag

Én is ennyit ismerek :D

(#1111) Dr. Gonzο válasza ribarszki (#1110) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Tegnap már szétszedtem az egészet és a belét is kifújtam, de a helyzet változatlan.
Sajna nem szabad feltenni "leesős" helyre", pedig nálunk van ilyen.
Asszem átmegyek a Gearbest topikba...

(#1112) qqzs válasza Dr. Gonzο (#1109) üzenetére


qqzs
őstag

szerintem nem kell fujni semmit, en csak az ujjammal letoroltem a port a szenzor ablakokrol es megjavult

Eladó: GTS450

(#1113) Dr. Gonzο válasza qqzs (#1112) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én hiába törlöm, semmi változás.

(#1114) qqzs válasza Dr. Gonzο (#1113) üzenetére


qqzs
őstag

probaltad kezedell eljatszani az akadalyt akkor se mukodik vagy papirral vagy akarmivel. a lepcsoszenzort meg asztalon is lehet tesztelni

Eladó: GTS450

(#1115) Dr. Gonzο válasza qqzs (#1114) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nagyjából 5-ből egyszer nem észleli a falat. Az hogy éppen milyen irányból érkezik, nem mérvadó. Simán szemből is nekimegy a falnak, ha éppen ilyenje van!
Nem kell asztal nekem a lépcsőszenzor teszteléséhez, az egyik szoba fele egy kb 70 centis beépített emelvény amin bútor, kanapé, asztal stb van. Na onnan is simán leesik, ha arra van kedve. Ezt valamivel ritkábban játsza el mint a falas történetet.

(#1116) sz_gabor


sz_gabor
tag

Elkészítettem a xiaomi robotporszívó magyar használat útmutatóját.
Letöltető innen.

(#1117) ANOka válasza sz_gabor (#1116) üzenetére


ANOka
őstag

:R

Ugyan neato-m van, de "köszönjük a nép nevében"! :)
Mehetne ide a topik összefoglalóba is.

[ Szerkesztve ]

(#1118) ribarszki válasza sz_gabor (#1116) üzenetére


ribarszki
őstag

Azt a kutyamegamacska :Y Gratula, ez nagyon-nagyon jó lett! (Mások ezért súlyos összegeket vesznek fel) :R

(#1119) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Ti mennyire tartjátok be a töltőállomásnál, hogy 0,5m - 0,5m legyen a két oldalon, előtte 1m? Tudnám így is helyezni, viszont lenne egy sarkom ahová pont beférne (szekrény mellé), nem lenne szem előtt, de csak egy 10-20 cm lenne oldalt a porszívótól, előtte szabad a hely.

(#1120) #54715584 válasza syler123 (#1119) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam jelenleg átmenetileg ez egyáltalán nem teljesül. Talán 10 centi van mindkét oldalt és egy beugró részben van a töltő.
A4S így is visszatalál és szépen rátolat. Annyi csak, hogy nem tud ráfordulni, hanem szemből kell mennie.

(#1121) ANOka válasza syler123 (#1119) üzenetére


ANOka
őstag

Esélyem sincs betartani a két oldalt. Általában a Neato D95 haza talál, ha meg nem, akkor rátolomazt az ~1 m-t.

(#1122) syler123 válasza #54715584 (#1120) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, akkor először ott próbálom a Xiaomi-t, aztán kiderül hogy betalál-e. Lesz ott nem messze tőle szék, ebédlőasztal, ami kell :D

[ Szerkesztve ]

(#1123) ultio válasza syler123 (#1122) üzenetére


ultio
senior tag

Szerintem betalál.
Megjegyzi az akadályokat egy idő után. Nálunk ha a lakás távolabbi részéből megy vissza, kerülni kell neki egy virágot. Most már max. sebességgel megy el a virág mellett, látszik, hogy tudja, hol van a dokkolója és azt is tudja, virágot kell kerülni előtte.

sz_gabor, köszi.
Nagyon profi lett.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#1124) farkas26 válasza sz_gabor (#1116) üzenetére


farkas26
Topikgazda

Megtalálható az összefoglalóban is most már

Köszönet érte :R :R

"A jövő sem a régi"

(#1125) tam@s


tam@s
tag

Működik az EUexpress a Xiaomi porszívóra már? Össze-vissza lehet olvasni mindent,megköszönöm,ha valaki tud biztosat. Nem sürgős a vásárlás, akkor inkább várok, ha nem biztos?!

(#1126) cris78 válasza tam@s (#1125) üzenetére


cris78
őstag

Nekem laptop jött 10 nap alatt tegnap.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#1127) tam@s válasza cris78 (#1126) üzenetére


tam@s
tag

Már rendelem is, köszönöm

(#1128) syler123 válasza cris78 (#1126) üzenetére


syler123
veterán

Jó, de ez 1000-ből egyszer van így. Én is 10-én rendeltem, de még nem mozdult meg a csomagom. Ami nem gond, de egyáltalán nem általános, hogy 10 nap alatt megjön eu express-el...

(#1129) ga_-bor válasza syler123 (#1128) üzenetére


ga_-bor
tag

Én 5 napja rendelem (igaz nem porszívót hanem levegőszűrőt), de ez sem mozdul EU expressel. Ezek szerint ez normális... Már kezdtem aggódni...

(#1130) Joba006 válasza tam@s (#1125) üzenetére


Joba006
csendes tag

Úgy tűnik, igen, mert hosszú várakozás után nekem is Angliában van a porszívó, s elindították Magyarországra.

(#1131) Bear válasza Attix70 (#1076) üzenetére


Bear
aktív tag

Igen, haldoklik, 90-120 perc körül kellene tudnia. A miénkbe 2x kellett akkut cserélni gariidőn belül, ugyanennyi időt tudott a végén.

(#1132) qqzs


qqzs
őstag

Xiaomi par hetes es indulaskor lejon a dokkolorol megy 20 centit majd leall internal errorral. Reste tisztitas megvol. Nem segitett. Van valami otlet?

Eladó: GTS450

(#1133) ultio válasza qqzs (#1132) üzenetére


ultio
senior tag

Wifi resetelés?

rasti rusti

(#1134) syler123 válasza qqzs (#1132) üzenetére


syler123
veterán

Az szép, jó sokáig bírta, alig várom hogy az enyém megjöjjön... Tele a youtube is meghibásodásokkal, lds error stb.... Kíváncsi leszek. Csak maga az lds 100$.

[ Szerkesztve ]

(#1135) qqzs


qqzs
őstag

megvolt mar sima reset gyari reset, ugy nez ki valami a hajtomuvel van.
de ketto van a masik megy, meg itt sokaknak se volt hiba remelem csak egyedi eset. a neten barmire raksele es mogeirod problem akkor azt hiszed minden xar a vilagban :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#1136) ga_-bor


ga_-bor
tag

Az ellen lehet valamit kezdeni, hogy a ecovacs deepbot d62 nem bírja a padlófűtést? 3adik éve megyünk neki a télnek, mióta megvan, és ahogy indul a fűtési szezon úgy áll meg error indikátorral munka közben mikor padlóban kering a meleg víz.

Illetve más nem tapasztalt ilyet? Szervíz kiröhögött mikor kérdeztem, hogy ezzel mit lehet tenni.

(#1137) qqzs


qqzs
őstag

Van esetleg valakinek gari ugyentezes tapasztalat gearbesttel nagy erteku cucc vagy porszivo? egyszer egy tabletre azt irtak vigyem el egy helyi szerelohoz es kifizetik a javitast

Eladó: GTS450

(#1138) sunnysys


sunnysys
tag

Sziasztok!

Kicsit felokosítottam az Ilife V5S Pro porszívómat. :)
Egy fórumtársnál merült fel, hogy szüksége lenne olyan időzítésre, ami nem Auto módban indítja el a robotot. Innen jött az ötlet egy wifis eszköz, és egy Androidos app készítéséhez.
A lényeg röviden: az appal wifin keresztül lehet kapcsolódni az eszközre, amin keresztül irányítani, és időzíteni lehet a porszívót. Minden napra be lehet állítani, hogy milyen módban, hány órakor induljon, vagy akár default módot és indítási időpontot is meg lehet neki adni.
Megjegyzések:
- Igazából túl sok haszna nincs, csak ha valamilyen speciális igény merül fel, mint a fentebb említett. :)
- Pár képen látható egy saját készítésű virtuális fal is a porszívóhoz. :)
- Bocs bocs a videó minőségért, nagyon nem tudok videózni. :)

Ez a videó.
Képek, képernyőképek.

[ Szerkesztve ]

(#1139) hati válasza sunnysys (#1138) üzenetére


hati
addikt

Mi az az "egy wifis eszköz", mert nélküle ugye nem fog működni a dolog?

(#1140) retesz147 válasza sunnysys (#1138) üzenetére


retesz147
addikt

Szép munka!! :C

Xiaomi 13 eu dev...

(#1141) sunnysys válasza hati (#1139) üzenetére


sunnysys
tag

Jogos! :)
Az egy Wemos D1 mini mikrovezérlő, egy IR led, egy 2N3904 tranzisztor, valamint egy fehér led + ellenállás kombó a visszajelzéshez.

(#1142) sunnysys válasza retesz147 (#1140) üzenetére


sunnysys
tag

Köszi! :)

(#1143) ga_-bor


ga_-bor
tag

Sziasztok!

Van még mindig egy Ecovacs DeeBot d62-őm. Az elmúlt 2-3 hétben állandóan spotot takarít.

Van rajta egy fuknció, hogy valahogy érzékeli, hogy most nagy morzsa / szeméthelyen megy át, és akkor visszatolat, átmegy rajta mégegyszer, aztán ha még mindig, akkor csillagalakba spotot takarít, aztán ha még mindig nagyon koszos padlót érzékel akkor neki áll menni körbe csiga alakba.

Nah az elmúlt 1 év 10 hónapba ez a funkció egész korrektül működik, egy 2-3 hete kvázi tiszta padlón is koszt érzékel és folyamatosan csiga alakban spotot takarít. Felhívtam a szervízt, vejüket vakarták, vigyem be, majd megnézik...

Kérdésem, hogy van-e érzékelő amiről nem tudok és nem takarítok:
- alján 4
- főkefe mögött beömlő nyíláson áthaladó infra szenzor?

Még van rá kb 1-1.5 hónap garancia.

Ezen felül kb sosem szerette a padlófűtést. Másnál van hasonló? Hogy forró padlón error indikátorral megáll?

(#1144) wierra válasza ga_-bor (#1143) üzenetére


wierra
senior tag

Ha forró a padló, akkor az a padlófűtés rosszul van beállítva. Egyrészt a forró padló nem használ a vérkeringésednek, másrészt a túl meleg, 45 °C fölötti előremenő víz szét fogja égetni a lefektetett vízcsövet. Langyosnál nem igen szabad melegebbnek lennie a padlónak.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#1145) ga_-bor válasza wierra (#1144) üzenetére


ga_-bor
tag

Természetesen nem 50 fokos a padló... Jól szigetelt pár éves házban élünk, kint 11 fok bent 23, 10 percenként gyújt be a kazán 1-2 percre, a padló kb langyos, de inkább hűvős. Amikor kint -26 volt akkor sem volt 35 fok fölött padló hőmérséklet...

Mondjuk most még nem is észlelni a porszívó hibát. Amikor konstans 30 fok jön a padlóból, januárban, nah akkortájt bolondul meg a porszívó is.

(#1146) retesz147


retesz147
addikt

Megérkezett a Xiaomo robotom.

Hol találom a magyar MI Home alkalmazást?

Köszi!
Megtaláltam

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#1147) wierra válasza ga_-bor (#1145) üzenetére


wierra
senior tag

Porszenzor hibának (vagy piszkos porszenzor) tűnik a leírasod alapján. Egyébként pedig egy részlet a user manualjából:

"Ne tegye ki extrém melegnek vagy hidegnek. A készülék nemalkalmas arra, hogy hosszabb ideig nulla fok alatti vagy 30 fokfeletti hőmérsékleten tárolja."

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#1148) ga_-bor válasza wierra (#1147) üzenetére


ga_-bor
tag

Hmm... 30 fok felett nem tetszik neki. Értem. Mostanában már gondolkozom egy okossabb robot beszerzésében. Van olyan robot amelyik jobban bírja a meleget? iRobot? Neato? Samsung?

(#1149) ga_-bor válasza wierra (#1147) üzenetére


ga_-bor
tag

Hmm.. szétszedve, bevilágítva, a bal oldali porszenzor belülről iszonyú poros, + 1 nagyobb kék kosz is van benne. Ez szétszedhető vagy gari?

https://www.manualslib.com/manual/1087091/Ecovacs-Eco-D62.html?page=173#manual

(#1150) qqzs


qqzs
őstag

Szerviz talan jobban tudja. De ha garis miert szedegeted szet?
-------
Xiaomi robot problema "egyelore" .megoldodott. a jobb kerek nehezebben forog. Megeroszakoltam kicsit forgasat es megjavult. A kerek visszamerevedik de a porszivo megy. 30dollar egy kerek egyseg. Kivanvsi lennek a gearbest hogy intezne ezt az ugyet. Remelem nem tudom meg bar ez a kerek nem teljesen okes igy. Meglatjuk meddig birja

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.