Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) fant0mi válasza erzol (#1193) üzenetére


fant0mi
addikt

Védőgázas bagett téma. A 190 fok 3 perc egy nagyon kicsit kevés a 4 db-os kiszedelésnek (közepe sülhetett volna még), ugye ezek nagyobbak, mint a 6 db-os mini bagettek. Legközelebb 190 fok 4 percre fogom kipróbálni.

(#1202) sz.zs. válasza fant0mi (#1198) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszönöm!
Csak tudnám miért kell egy pékárúba liszt, só, élesztő, vízen kívül bármi más?! Miért kell mindent teleb@szni adalékanyaggal? :W

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1203) Graphics válasza sz.zs. (#1202) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na igen.

Kéne egy olyan receptúra, ami faék egyszerűségű, és pikk pakk megoldható... Szeretnék én is végre normális ételeket enni itthon is.. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1204) sz.zs. válasza Graphics (#1203) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem nagy dolog ( persze ahhoz képest nagy, mint betenni az Airfryer-be a gyorsfagyasztott pékárút és várni 5 percet ). Én évek óta magunknak sütöm itthon a pékárút.
Hétvégente sütök, megy a fagyóba, hétköznap csak kiengedjük és fogyasztjuk.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1205) erdey_a válasza fant0mi (#1201) üzenetére


erdey_a
őstag

én ezt a védőgázas bagettet (6 darabost) 165 fokon 6 percig sütöm. jobban átsül és szép színe is lesz.
ma is ez volt a reggeli. miután kisült, bacont tettem a kosárba 200 fok 6 percre, közben a tűzhelyen elkészült a rántotta is.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#1206) erzol válasza fant0mi (#1201) üzenetére


erzol
őstag

Igaz, nem írtam, hogy a 6 darabosat sütöttem.

(#1207) fant0mi válasza erdey_a (#1205) üzenetére


fant0mi
addikt

Én a 4 darabost 160 fok 7 perc. Az úgy kb stimmel a te módszeredhez.

(#1208) kola99


kola99
tag

Akinek esetleg elég egy kisebb gép , / kis fogyasztással /
a Gorenje AF1409DW 23.900 ft akciósan .
/ Teljesítmény: 1400 W , 3.5 l edény kapacitás / [link]

[ Szerkesztve ]

(#1209) sz.zs. válasza Voice24 (#1080) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nah megjött ez a kiegészítő pakk. Csak nekem tűnik igen gagyinak rajta a bevonat? Gondolom az összes AliExpressről rendelt hasonló ?! A gyári Tefal sokkal jobban tűnik…

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1210) Smiro válasza sz.zs. (#1209) üzenetére


Smiro
senior tag

Szerintem csak neked. Semmi baj velük, rendszeresen használom.

(#1211) Voice24 válasza sz.zs. (#1209) üzenetére


Voice24
őstag

Nem tudom, a 9-es milyen, nekem a 8-assal nincs minőségi problémám. Igaz, még nem használtam olyan sokat őket, de nem tűnt fel, hogy gagyik lennének.

(#1212) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Hétvégén rendeltünk egy Xiaomi fryert, remélem a héten megjön, már nagyon kíváncsi vagyok rá.
Itt az utolsó pár hsz-ben néztem, hogy van hozzá ez a tartozék készlet, ami tartalmaz ilyen fazék jellegű cuccot is. Ebben miket lehet készíteni pl?
És mi a különbség ahhoz képest, mintha egy sima pl. Tefal Ingenio levehető nyeles lábast beleteszek?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#1213) erdey_a válasza hentes555 (#1212) üzenetére


erdey_a
őstag

én piskótát, morzsasütit, meg kenyérfelfújtat sütök benne. de nyilván egy random tapadásmentes edény, ami befér, ugyanezt tudja.

Vérboci

(#1214) Smiro válasza erdey_a (#1213) üzenetére


Smiro
senior tag

A nem tapadás mentest meg lehet olajozni finoman és jó is. Én a szettet amiatt vettem, mert kellett a két kiegészítő lábas, a rácsok is, a nyársak jól jöttek, de volt, a muffin szilikon szintén hasznos, a papír alapból jó, ha van, a többi cucc ráadás volt. Minőségre meg szerintem semmi baj nincs, összehasonlítva a Philips XXL anyaggal. Igyekszem mosogató gépet kerülni, inkább kézzel mosom el ezeket. Meg nyilván nem szabad megkarcolni, de az sem olyan lenne, mint egy karcos teflonban sütni-főzni. Szerintem.

(#1215) erdey_a válasza Smiro (#1214) üzenetére


erdey_a
őstag

edényt olajozni? egy olajmentes sütőben? távozz tőlem sátán ;] :DDD

Vérboci

(#1216) nagysz válasza erdey_a (#1215) üzenetére


nagysz
tag

:))

(#1217) Smiro válasza erdey_a (#1215) üzenetére


Smiro
senior tag

:DDD
Hát ja.. de a rántotthusira is kell pár spricc, tehát annyira nem mentes ez. Nem olyan, mint az alkoholmentes :D

(#1218) hentes555 válasza Smiro (#1217) üzenetére


hentes555
senior tag

Akkor ezek szerint kell rá valamennyit fújni ha ikyet csinálnék? Ha nem fújok, milyen lesz?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#1219) ollie válasza hentes555 (#1218) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Száraz és nem pirul meg.

***

(#1220) Smiro válasza hentes555 (#1218) üzenetére


Smiro
senior tag

Ahogy írta Olie... Ott lehet tévedés, hogy ez nem olaj mentes sütő. Ez arra való sütő, hogy ne olajban süss, tehát nem fritőz. Ez airfryer, ami nem zárja ki azt, hogy megkend olajjal a cuccot, de nem abban sütöd ki. Feljebb a smilik erre utaltak, poén volt, de aki írta tudja, mitől döglik a légy :)

(#1221) kola99 válasza erdey_a (#1215) üzenetére


kola99
tag

Azért ez nem olyan nagy Bűn , mint Pl: guminő után , alkoholmentes sört inni... ;]

(#1222) nagysz válasza kola99 (#1221) üzenetére


nagysz
tag

nyugtass meg: előtte, azért még belefér ?? :D vagy csak ha beolajozom... ;]

(#1223) hentes555


hentes555
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

És ha pl. mirelit rántott cuccokat (zöldség, halrudacskák, sajt, stb) csinálok, azokat is meg kell egy kicsit kínálni olajjal vagy csak a rántotthúst?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#1224) fant0mi válasza hentes555 (#1223) üzenetére


fant0mi
addikt

Sajtot, halrudat én nem kínálok semmivel.
Zöldséget még nem készítettem.

(#1225) fant0mi


fant0mi
addikt

Aldis hal, tésztabundában.
190 fok 15 perc. (Fagyosan beletéve.)

(#1226) ollie válasza hentes555 (#1223) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az elősütött cuccokat nem kell már olajozni, mert általában ezeket olajban sütik elő. A legtöbb rántott cucc, halrudacska, hasábburgonya ilyen, de ha nem, akkor feltüntetik, hogy légkeveréses sütőben ne süsd. De utóbbi esetben sem lesz gond, ha lespriceledd olajjal.

***

(#1227) #81556480 válasza hentes555 (#1223) üzenetére


#81556480
törölt tag

kétszer csináltam egymás után halrudat meg sültrumplit ( egyszerre a kettőt) és mind a kétsze rolaj nélkül összegyűlt az alján némi olaj

(#1228) erdey_a válasza fant0mi (#1225) üzenetére


erdey_a
őstag

ez melyik? tudsz doboz fotót lőni?

Vérboci

(#1229) fant0mi válasza erdey_a (#1228) üzenetére


fant0mi
addikt

(#1230) kola99 válasza fant0mi (#1229) üzenetére


kola99
tag

A vadlazacos pompás eledel...
/a vadon élő lazac ára alacsonyabb a tenyésztett lazacénál,
mivel ezekre a vámok nem vonatkoznak, olcsóbb is. /

[ Szerkesztve ]

(#1231) erdey_a válasza fant0mi (#1229) üzenetére


erdey_a
őstag

kösziköszi, rámozdulok :)

olajoztad rajta a tésztát, vagy ment a'la natur?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#1232) fant0mi válasza erdey_a (#1231) üzenetére


fant0mi
addikt

Semmi faxni. Így fagyosan, olaj nélkül, ahogy van.
Egy dobozban 2 ilyen halsüti van. Sütöttem ki hozzá szalmakrumplit, de kár volt, jóllaktam volna anélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#1233) hentes555 válasza fant0mi (#1232) üzenetére


hentes555
senior tag

Mennyi egy ilyen amúgy?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#1234) fant0mi válasza hentes555 (#1233) üzenetére


fant0mi
addikt

Kidobtam a blokkot, de olyan 1100-1200 forintra emlékszem.

(#1235) alton1978 válasza ubyegon2 (#7) üzenetére


alton1978
tag

A sok kioldódó vegyi anyagtól, meg méregtől megmérgeződtök, EMBEREK! :DDD

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#1236) ubyegon2 válasza alton1978 (#1235) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hát igen, de amíg a jó pesti levegőt szívom meg ki tudja milyen vizeket iszom, addig nem mindegy? Persze a vidéki víztől kb nagyságrendileg többen lesznek kampecák, de nem érdekes. :D

Minap vettem egy Tefal serpenyőt, ha hamarabb szólsz, nem gyújtok alá, mert tuti az is oldja a mérgeket. ;] Csak bedobom legközelébb a tojásokat, aztán a napon majd lesz belőle valami!

[ Szerkesztve ]

(#1237) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek eMag-on van jobb vétel a Tefal Easy Fry-nél 30k körül?

(#1238) erdey_a válasza Talala (#1237) üzenetére


erdey_a
őstag

újracsomiban van egy xxl 33ezerért. én inkább azt venném, mint a tekerőgombost.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#1239) kola99 válasza alton1978 (#1235) üzenetére


kola99
tag

Én a helyedben inkább a titán-dioxid élelmiszer-adalékanyagtól félnék .
A pékáruk, szendvicskrémek, levesek, szószok, salátaöntetek és étrend-kiegészítők – fehérre színezésére használják.
Az Európai Bizottság betiltotta (E171) rákkeltő hatása miatt. [link]
Szóval mennyi pékárút ettél tavaly ?... és fogsz enni idén július1-ig ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1240) fant0mi válasza ubyegon2 (#1236) üzenetére


fant0mi
addikt

A nap meg UV-val besugározza, az se jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#1241) Talala válasza erdey_a (#1238) üzenetére


Talala
senior tag

lekéstem :C
pedig valóban jobb lett volna mint a mechanikus kapcsolós.

(#1242) #49155328


#49155328
törölt tag

Na melyik a kakukktojás??? ;]

(#1243) #49155328


#49155328
törölt tag

Amúgy ízre az airfryeres sokkal finomabb!!! :K
Annyi hogy ronda de finom. :))
Soha többet olajban sütés.

(#1244) elder troll válasza #49155328 (#1243) üzenetére


elder troll
senior tag

Egyre jobban kezdek én is rászokni a totál zsiradékmentes rántotthúsra, eleinte epés kolléganő miatt csináltam ilyet az irodában, de csirkemell után a rántott karaj is nagyon bejött. Amúgy is ropogósan szeretek mindent is, itthon szoktam rádobni hagymakarikákat úgy, hogy a szélét fedje a csirkemelleknek (kerül olaj a húsra a hagymáról), de irodában nem vállalom be a hagymaszagot. Csak egy hátránya van, hogy még XL-ben is csak két főre való hús fér el egy rétegben, és nincsenek kiegészítőim hozzá. Amúgy is max két főre szoktam sütni, csak rokoninvázió alatt problémás a 20-23 perc/2 fő etetési ráta.

[ Szerkesztve ]

(#1245) Ajándékok válasza elder troll (#1244) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Próbáld meg egyszer panírozás helyett sűrű palacsinta tésztába forgatni a húst! Sokkal finomabb, mint a panírozott, mert nem porózus, hanem teljesen zárt felületet képez és az összes szaft, íz a húsban marad. Az ilyen palacsintatésztásat is lehet sütni airfryerben?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#1246) Smiro válasza Ajándékok (#1245) üzenetére


Smiro
senior tag

Lehet, ha van kiegészítő tál. De nyilván szétfolyik a panír. A linkelt olajos rántotthús rohadt jól néz ki. A csúnya meg valóban finom, de gusztább a másikba harapni. A hús íze viszont a matt :) husiból jobb. Szerintem. (Is)

[ Szerkesztve ]

(#1247) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

3 választási lehetőség között vacillálok AirFryerek közül, mindenhol megvan az előny hátrány, de nem jutok előrébb.

1-2 embert szolgálna ki, sülkrumpli egyáltalán nem, vagy maximum szökőévenként lenne benne készítve.
Főként csirkemell (natúr, de akár ragu szerű is, amennyiben képes rá az eszköz), szárny, comb, sült / párolt zöldségek, ritkán hal, valamint ahogy olvastam akár még egy chilli con carne is elkészíthető benne.
Sütemények, tésztás ételek egyáltalán nem lennének vele készítve.

Részletesen a Xiaominak néztem utána, de a következő 3 versenyző közül szeretném meghozni a döntést, amennyiben 30.000 Ft környékén nincs jobb választás.

Xiaomi AirFryer 3.5L
Goernje AF1409DW 3.5L
SilverCrest SHFD 2150 A1 XXL 5.2L - Elméletileg ez szokott lenni Lidlben 24.000 Ft környékén. Az itt olvasottak alapján szinte teljesen biztos, hogy best-buy lenne, de sajnos ez ahogy írjátok lutri, hogy van e vagy sem.

Ha esetleg tudja valaki, hogy Budapesten [belső kerületeiben elsődlegesen] melyik Lidlben szerezhető be, vagy esetleg látta a napokban, azt megköszönném, mert akkor el is dőlt igazából.

Végigolvasva a topicot, talán nagyobb dilemmában vagyok, mint előtte, szinte biztos voltam a Xiaomiban :DDD.

Köszönöm előre is :R !

(#1248) erdey_a válasza qltsar (#1247) üzenetére


erdey_a
őstag

szerintem neked egy serpenyő \ wok kell.

én aztán mindent is sütök az airfryerben, de a fő irány akkor is a krumpli \ krokett vonal marad. ez az, ami kifejezetten ebben készíthető el olaj nélkül.
egy natúr hús, vagy zöldség elkészítése ettől egyszerűbben is megoldható. nyilván ebben is, csak ha másra nem kell, akkor ez szerintem ágyúval verébre.

rotyogós ragut én nem csinàlnék benne, az fix, mert nincs fedő a cuccon, aztán lehet takarítani a gépet, meg szellőztetni a házat a fűtőszálra égett szósz miatt.
egyszerűbben: ebben sütni kell, nem főzni.

Vérboci

(#1249) qltsar válasza erdey_a (#1248) üzenetére


qltsar
addikt

Koszi a valaszt!

Ezek vannak, termeszetesen hasznalom, de ki szeretnem probalni foleg a sima sult / grillezett dolgok miatt.

A ragut, csili con carnet csak tenyleg extrakent irtam, mivel lattam, hogy keszitenek benne ilyeneket is.

:R

(#1250) erdey_a válasza qltsar (#1249) üzenetére


erdey_a
őstag

sütni, grillezni azt kérem lehet. az jól működik. :K
bevágsz egy egész csirkét egy órácskára, félidőben megfordítod és öröm boldogság.
ugyanez combbal, csirkemellel, baconbe tekerve, vagy valami páccal kenve, vagy akárhogy.

aztán ha valami ragu is sikeredik fájdalommentesen, akkor te leszel a témában a topik úttörője :)

a típusra is reflektálva, én kivárnám a Lidl sütőjét (vagy az Aldiét). Persze könnyen pofázok a várakozásról, mert van már sütőm. Szóval ha elkapna a láz és most akarnék venni, és nincs lidlis, akkor megvenném a legolcsóbb legnagyobbat.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.