Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Gigi01 válasza Talala (#1350) üzenetére


Gigi01
őstag

Csak most ugye 48,50körül megy, annyiért is megéri?

(#1352) Talala válasza Gigi01 (#1351) üzenetére


Talala
senior tag

Az, hogy kinek mi éri meg, az egyéni preferencia. Én akkor 30-ba maximalizáltam a keretem, épp szerencsém volt ezzel. Ha nem akciós, veszek mást ami megfelel az elvárásaimnak.
Ha nincsenek extra igények azt szokták itt javasolni, hogy a legnagyobbat vegyük a pénzünkért

[ Szerkesztve ]

(#1353) Rugólábserif válasza sz.zs. (#1344) üzenetére


Rugólábserif
lelkes újonc

Hogy-hogy szilikonban sütötted? A tisztítás miatt?

(#1354) sz.zs. válasza Rugólábserif (#1353) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Többek között igen.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1355) Dan-szan válasza sz.zs. (#1354) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Ha sütőpapírt teszel alá akkor sincs gond a tisztítással, én így sütök nagyon sok mindent.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#1356) sz.zs. válasza Dan-szan (#1355) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Tudom, csak nem akartam , hogy álljon a zsírban. A szilikon alján pedig vannak barázdák amik kiemelik a húst. És minden sütés után ( 3 részletben sütöttem 3 kg oldalast ) kiöntöttem a zsírt a szilikonból.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1357) Smiro


Smiro
senior tag

Fél éve van meg az eszköz, elég gyakran használjuk. Hát sajnos a fűtőszál mellett lévő karimára már elég rondán ráégett a zsír annak ellenére, hogy általában letöröltem. Oké, hogy nincs ott semmi látnivaló, nem kell nézegetni, de amikor gerince vágom, hogy áttöröljem, elég szar látvány. Ti ezzel hogyan birkóztok meg? Mert ha sehogy, akkor a következő a legolcsóbb lesz és kuka, ha már teljesen dzsuvás lesz. Ráadásul ha fél év alatt már így néz ki, nem sok jót ígér a jövőre nézve. :W És akkor még a lapátok állapotát nem is néztem alaposabban.

(#1358) Rugólábserif válasza Smiro (#1357) üzenetére


Rugólábserif
lelkes újonc

Most kiváncsiságból megnéztem én is, mert nem nagyon nézegettem, szerintem nem vészes. Még sosem volt takarítva...
Heti átlag 2 alkalom a használat.

[ Szerkesztve ]

(#1359) F34R válasza Smiro (#1357) üzenetére


F34R
nagyúr

Cif, Cillit Bang vagy akarmilyen nagyobb markas zsiroldo spray... ha ezek nem viszik meg grill tisztitohab.

(#1360) Smiro


Smiro
senior tag

:R mindkettőjüknek. Hét végén nekiesek. Majd lesz kép is.

(#1361) cd930


cd930
aktív tag

Tefal XXL újracsomagolt 33k, AK minimum 48k

20+ éve a Prohardveren

(#1362) Gigi01 válasza cd930 (#1361) üzenetére


Gigi01
őstag

Az enyém ma jött meg(48e),most sül az első csirke! :)

(#1363) fess


fess
őstag

Sziasztok!
Lidlben, Aldiban nem volt mostanában forrólevegős sütő vagy csak én maradtam le róla? Ilyennel van tapasztalata valakinek? Egy főnek elég, ha nem akarok egész csirkét csinálni benne vagy legyen inkább ez, ami teljesítményben is kicsit erősebb?

(#1364) cd930 válasza fess (#1363) üzenetére


cd930
aktív tag

Múlt héten láttam ezt az Aldiban

20+ éve a Prohardveren

(#1365) Aszpik


Aszpik
tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani általatok is használt jó minőségű olaj sprayt ami normálisan porlasztja az olajat nem csak köpködi? :)

"Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

(#1366) #21346560 válasza cd930 (#1364) üzenetére


#21346560
törölt tag

Légsütő? A levegőt süti, vagy mi? :DDD
(Mert ha a kenyérsütő kenyeret süt ugyebár...)

Én ilyet vettem, egész jól szórta az olajat addig, amíg szét nem tört a belső műanyag rész! :(((

(#1367) sz.zs. válasza Aszpik (#1365) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Sajnos egyik sem porlasztja. Legalábbis amiket én próbáltam nem. De vsz ez nem a spray hibája, hanem az olaj tulajdonsága lehet.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1368) Aszpik válasza #21346560 (#1366) üzenetére


Aszpik
tag

#1367sz.zs.#1366Runo
Köszi a válaszokat :)

"Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

(#1369) erdey_a válasza Aszpik (#1365) üzenetére


erdey_a
őstag

a monin olivaolaj spray nekünk bevált

Vérboci

(#1370) #21346560 válasza erdey_a (#1369) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az nem újratölthető ugye?
Én mondjuk nem vagyok oda az olivaolajért...

(#1371) erdey_a válasza #21346560 (#1370) üzenetére


erdey_a
őstag

elvileg nem újratölthető, de már tervezem, hogy meghekkelem.
a múltkorit nem tudtam, azt kidobtuk...

Vérboci

(#1372) ernyo15


ernyo15
csendes tag

Sziasztok! Tudna valaki egy általános 25%-os Philips kupont adni privátban? Szeretnék venni egy tartozékot az Airfryerhez de jó lenne csökkenteni az árát. Előre is köszönöm.

(#1373) elder troll válasza ernyo15 (#1372) üzenetére


elder troll
senior tag

Rápróbálhatsz pár kódra, de szerintem a nagyját már elvitték, utoljára talán a THANKYOU15 kuponnal vettem airfryer-hez fogantyút.
szerk.: most nézem, hogy te is ismered ezt.

[ Szerkesztve ]

(#1374) ernyo15 válasza elder troll (#1373) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Köszi szépen. Próbáltam már ilyeneket de jól hozzájuk programozták a termékkategóriát, nem fogadja el. A 15%-osnál szerettem volna kicsit nagyobbat.

(#1375) XZoli


XZoli
aktív tag

Beruháztam egy Tefal Easy Fry XXL EY701D15 gépre ma meg volt az első teszt

aldis borsos lazac sült benne. 200 fok 8 perc, vajjal be (kb: 4g) volt kenve az íz miatt tökéletes lett zaftos nem száradt ki :DD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1376) qltsar válasza fess (#1363) üzenetére


qltsar
addikt

Pár hónapja írtam a csoportba, azóta nézegettem, de nem láttam őket. Viszont, most elkezdtem nézegetni megint alternatívákat, Alzaban most akciósan ez ~26kért 4.2l-es kapacitással egész használhatónak tűnik. [link]

(#1377) Gigi01 válasza Talala (#1350) üzenetére


Gigi01
őstag

Kiegészítőket te megvetted hozzá? [link]

(#1378) Talala válasza Gigi01 (#1377) üzenetére


Talala
senior tag

Még nem, de szeretném. Mivel nem sürgős, varom hátha lesz akció vagy valami áresés

(#1379) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

5.5L - 60$

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#1380) elder troll válasza Ajándékok (#1379) üzenetére


elder troll
senior tag

Ez a "rázós" verzió, azaz nincs légrés az oldalán. Ebből a videóból szedtem egy képet, ami tökéletesen megmutatja a hátrányát.

Inkább a lidlis 24444 forintost venném, ha éppen kapható az üzletekben.

(#1381) ernyo15 válasza ernyo15 (#1349) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Hogy legyen némi sütés-főzés, akkor megsütöttem a banánkenyeret [link] , mivel a Google úgy fordította hogy akár összeturmixolhatjuk az összes hozzávalót így tettem [kép] . Nem kellet volna mert így a banán is teljesen pürésedett és nedvesebb lett a tészta így 10 perccel tovább kellett sütnöm, a dió is ledarálódott (ezét a tetejére tettem fél diókat [kép] ) így a süti olyannak tűnt mintha teljes kiőrlésű lisztből lenne és nem a dió darabokat lehetett evés közben ropogtatni. Egyébként finom volt de ha még megcsinálom a banánt csak villával töröm enyhén pépesre és kézzel vagy kézi robotgéppel keverem össze a hozzávalókat hogy a dió darabok egyben maradjanak a tésztában. [kép]

(#1382) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!
Van, aki ismeri a Lidl XXL és a Tefal XXL sütőket is?
Nekünk egy Lidles van, anyunak vennénk egyet és most rácsaptam egy emagos újracsomagolt Tefal XXL-re 33 ezerért. Ha szerintetek ér 10 ezerrel többet, mint a lidles, akkor el is hozom a boltból.
EMAG összehasonlítás

20+ éve a Prohardveren

(#1383) Smiro válasza cd930 (#1382) üzenetére


Smiro
senior tag

Mi ez az olaj mennyiség? Nem nagyon értem, előbb azt hittem, sima fritöz, nem hőlég keveréses. Erősebb a teljesítménye a másiknak, szerintem többet is tud a program alapján, de egyébként végeredményre ugyanaz. Ami illik a konyhába. 33 jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#1384) Acheron válasza Smiro (#1383) üzenetére


Acheron
őstag

Airfryer az, csak olajsütőnek írják az Emagon.
Valószínűleg azért, mert a Tefal oldalon is abba a kategóriába tették.
De a saját honlapján írják, hogy olaj nélküli fritőz, illetve a használatijában is csak annyi olaj van, amit rácsorgatsz a behelyezett ételre (már ha akarod).

(#1385) Smiro válasza Acheron (#1384) üzenetére


Smiro
senior tag

Igen, csak az adatlapot néztem, ott olajsütő, meg 5,6 l olaj kapacitás :)

(#1386) Acheron válasza Smiro (#1385) üzenetére


Acheron
őstag

Pár hónapja ugyanígy jártam ugyanitt, egy másik áruház termékével - ott én néztem be :D
Könnyű, ha elhisszük, hogy a boltok már csak tudják mit árulnak - pedig nem is :D

(#1387) storm3


storm3
senior tag

Néztétek már a korábban említett PRINCESS márkájú airfryer árát az alzán? Én másfél éve 26k-ért vettem anyámnak karácsonyra, most 90k az ára. Mi indokolja ezt az árváltozást?(Nem lett 4x annyi az EUR HUF(egyelőre :D))

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#1388) fradi81 válasza storm3 (#1387) üzenetére


fradi81
veterán

Biztos nem ennyi az ára valami hiba került a gépezetbe :K

moto g72, Ninebot d28e

(#1389) storm3 válasza fradi81 (#1388) üzenetére


storm3
senior tag

ket hete neztem,akkor meg 80k korul volt, szoval eleg stabil az a hiba akkor. :D

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#1390) Smiro válasza storm3 (#1389) üzenetére


Smiro
senior tag

Alza nagyon drága lett más termékek terén is. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#1391) sz.zs. válasza Smiro (#1390) üzenetére


sz.zs.
senior tag

És ráadásul semmire sincs gyári garancia, mindenre ők vállalnak bolti garanciát és egy fosch a garanciális ügyintézésük. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1392) Smiro válasza sz.zs. (#1391) üzenetére


Smiro
senior tag

Sajnos a mai technikai színvonal mellett olyan árut gyártanak az autótól az elektromos fogkeféig, ami egy nagy adag szar és csoda, ha 1-2 évet kibírnak. 2 év már rizikós garancia vállalás, így aztán nagyon megnézik, hogy mitől romlott el, és hogyan oldják meg a javítást, cserét. De ez mindenhol így van. Ami gondom volt, azt megoldották eddig. 2x például kézi porszívót cseréltek szó nélkül. De 2 hét eltelt az ügyintézéssel. Hét ez ilyen világ :W

[ Szerkesztve ]

(#1393) csibe1 válasza Smiro (#1392) üzenetére


csibe1
addikt

Olyat gyártanak direkt, hogy minél előbb vegyél újat vagy kettőt, mert még a gari idejét se húzza ki. Vicc az egész, ahogy van.
Éljen a fogyasztói társadalom, vagy mi a fene van.
Most meg itt a covid, csiphiány meg a hétnyavalya is ami miatt árat lehet emelni.
Szóval nem kell csodálkozni, mindennek is emelkedik majd az ára.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#1394) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Hamár ennyire előjött a téma.
Én is nekiálltam párszor hozzászólni, de eddig mindet kitöröltem. :F
Az egészben a legszebb, hogy pont azok akik ennek az egész fogyasztói, kötséghatékony sz@rn@k a legnagyobb haszonélvezői, nyertesei, sírnak a leg hangosabban hogy mi többiek akik az általuk gyártatott rengeteg silány sz@rr@l tönkretesszük ezt a szerencsétlen sárgolyót amit mink :DDD fődnek nevezünk. :DDD
Szóval ennek szép új világ haszonélvezőinek kellene kicsit magukba nézniük, és némi önkritikát gyakorolniuk, de mint tudjuk az a leg nehezebb.
Szerintem a költséghatékonyság istenét kellene félretenni jónéhány fejben :F

Innem jó sokat kitöröltem, mert azért ebből a topicból, de lehet hogy a fórumból is tiltanának egy életrre... :C ;]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1395) w.miki


w.miki
veterán

Fagyasztott sültkrumpli közül, szerintetek melyiket a legjobb forrólevegős sütőben megsütni?
Melyik lesz a leg finomabb? Hullámos/egyenes Aldi/Lidl/Penny...?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1396) elder troll válasza w.miki (#1395) üzenetére


elder troll
senior tag

Nekem a spar-os jött be (vastagabb), valakinek az aldi-s vékonyabb jön be. A hullámosnál kisebb eséllyel ragadnak össze, de nem estem hanyatt az aviko-tól, alapból is egy kicsit már túlsütött a többihez képest.
Úgyhogy inkább azt javasolnám, hogy próbálj ki 4-5 fajtát, és utána döntsd el.

Nálam így néz ki egy sütés:

6 perc 160 fokon csak a panírozott húsok hagymakarikával fedve.
(fordítva kirakom a tányérra ezeket, krumpli megy alulra, fölé a hús, rá a hagymakarika)
10 perc 170 fokon
(hagymakarika fordít)
5 perc 170 fokon

Mivel húst is ebben sütöm, így a vastag krumpli vált be, mert a spar-osnak 15 perc kell előmelegített sütőben, az aldis vékonynak viszont ~10 perc is elég (1 fő esetén).
Ha sokkal tovább és magasabb hőfokon sütöm a húst (még krumpli nélkül), akkor a széle megéghet, részben ezért is takarom le hagymakarikákkal (+némi olaj is kerül a húsra). Kell egy kis előnyt adni a húsnak (+5-6 perc), a vékonyabb krumplinál több "előnyt" kell adni.

[ Szerkesztve ]

(#1397) #21346560 válasza w.miki (#1395) üzenetére


#21346560
törölt tag

Sparos egész jó, a Lidlis is bejön, van 7x7-es, 9x9-es, ki melyiket kedveli.

(#1398) w.miki válasza elder troll (#1396) üzenetére


w.miki
veterán

Aldi/Spar fagyasztott krumplira tesztek olajat is? Vagy csak bele fagyottan a sütőbe, és úgy is jó lesz 20 perc múlva?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1399) ernyo15 válasza w.miki (#1398) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Az aldis vékonyra nem és a hullámosra sem kell tenni olajat és lehet hogy 20 percnél kevesebb ideig elég sütni (a mennyiségtől függ), sütés közben egyszer-kétszer át kell rázni. A tasakra rá van írva forrólevegős sütőhöz is az ajánlott hőfok és idő.

(#1400) elder troll válasza w.miki (#1398) üzenetére


elder troll
senior tag

A mirelit krumplikat elősütik, és a bennük lévő olaj elegendő a forrólevegős sütéshez.
Szóval a spar-ost nem kell olajozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.