Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) totron válasza nagysz (#400) üzenetére


totron
addikt

Én lennék a csávó? Amellett, hogy nem tetszik a nekiindulásod és a hangnem, gondolkodjunk egy kicsit: Huzamos használatra kiterjedő hatásokra értettem-kérdeztem. Az érzékszervvel észlelhető kimenet csak a jéghegy csúcsa. A többit meg nem tudjuk. Mert ugye se a te, se az én kezemben nincs kutatási eredmény erre nézve. Jó volna minimalizálni az esélyét az önsorsrontásnak. Most bagatelnek, meg hülyeségnek tűnhet, de mikor ott ülsz a gyomor- vagy bármilyen más rákról szóló sajtpapírral a kezedben, akkor elég kellemetlen, ha sokelemű a lista, amiből sakkoznod kell, hogy hogyan is jött ez össze. Megelőzésen gondolkodni sosem hülyeség, sosem felesleges. Rengeteg szemetet lenyom az élelmiszeripar is a torkokon, fentebb írták az összeszerelési környezetet is, mondjuk, hogy az kiég, de az anyagszerkezettel nem tudsz mit kezdeni, nem jó megfejelni pluszban a bejövőket. Teflon teflon hátán, ha nem, az is idővel töredező felület lesz (fehér kerámia és különféle permutációi). Tulajdonképpen nem tudjuk mivel, mikkel van fedve a bili - ennyi. Ijesztően sok a kérdőjel a történetben, ahhoz képest, hogy egyenesen a testedbe teszed a végeredményt. Dícséretes az olaj- és zsírnélküliség, de jó eséllyel törpül el egyéb károsságok mellett. Nem sütők ellen kampányolok, hiszen én is keresem a megoldásokat, de nehéz vakon hinni a biztonságos termék eszméjében.
Akinek meg annyi jön le ebből, hogy ne károgjon már ez itt és öljük meg a rossz hír hozóját, na azt is üdvözlöm.

(#402) solti válasza totron (#401) üzenetére


solti
senior tag

Bármiben is főzöl vagy sütsz ezek a veszélyek megvannak. A megoldás számodra a nyers étel amit kézből eszel, nehogy beleoldódjon bármi is a tányérból/edényből. A kezedet is jó erősen mosd meg előtte, nehogy arról is valami belemásszon az ételbe.
ui: az airfryer amúgy egy kvázi átlagos anyagú tálba fúj levegőt egy fűtőszálon keresztül. Tehát ugyanúgy meleg találkozik a tárolóedénnyel mint bármilyen egyéb főzés sütésnél.
Egyébként ha nem hiszel ebben akkor mi a francot keresel ebben a csoportban?

(#403) nagysz válasza totron (#401) üzenetére


nagysz
tag

menj már.. a közértben vásárolt parizerről/téliszalámiról sincsen "kutatási eredmény" a kezedben, de a zöldségesnél megvásárolt uborkáról sincsen! amit írsz, minden témára ráhúzható. nagyon hamar el lehet jutni innen a gyíkemberekig meg a felsőbb hatalomig, ugye tudod ? ez csak egy sütő.. ugyanúgy, mint a rendes elektromos sütő, amit szintén ki kell égetni és abban is van műanyag! nem tudod ezt kikerülni sehogysem.

(#404) totron válasza solti (#402) üzenetére


totron
addikt

Üdvözöllek.
meleg találkozik a tárolóedénnyel mint bármilyen egyéb főzés sütésnél.
Az egyebeknek olvass utána. Nem feltétlenül káros hatások után kutatva, de úgy általában, a témában olvass! Mielőtt kicsinyes érzelmieket vetsz a képernyőre (nem nyerő).

nagysz, jó logika (nem). A legyintéssel-menj márral hamarabb ott vagy a gyíkoknál, de ezen nem is vitáznék. Egészen elkeserítőek vagytok ezzel a véleménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#405) Ajándékok válasza bl4ze (#361) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Bevált?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#406) bl4ze válasza Ajándékok (#405) üzenetére


bl4ze
veterán

Még nagyon az elején tartunk, 1 hónap múlva megmondom :)

.:. bl4ze .:.

(#407) erdey_a válasza totron (#404) üzenetére


erdey_a
őstag

oké, köszönjük a figyelemfelhívást. kidobtam az air fryert a kukába. de most már akkor ne told tovább ezt itt. köszi.

Vérboci

(#408) solti válasza totron (#404) üzenetére


solti
senior tag

most mire gondolsz? sous vide? vagy egyéb lassú alacsony hőmérsékletes megoldás? Azért nem az általános hétköznapi főzés közé tartozik, ahová többek között az airfryer-t is szánják. ui: nincsenek kicsinyes érzelmeim, csak sajna reagálok időnként a trollkodásra ;)

(#409) nagysz válasza solti (#408) üzenetére


nagysz
tag

Inkább beszéljünk a sült krumpliról, annak több értelme van. Én olaj nélkül sütöm és úgy is ütős, és Te ? :)

(#410) solti válasza nagysz (#409) üzenetére


solti
senior tag

bezony, zéró olaj.
Asszony most arra szokott rá, hogy a már 2-3 napos kenyeret picit bedobja airfryerbe, és úgy sokkal jobb... ilyet más is csinál?

(#411) Ajándékok válasza solti (#410) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Normál sütőben szoktam. Annyi, hogy előtte vízcsap alá kell tartani.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#412) nagysz válasza solti (#410) üzenetére


nagysz
tag

Igen szoktam, kiflit is, sőt..pici víz és mehet! állat jó lesz az biztos.

(#413) GreenGoblin válasza Ajándékok (#411) üzenetére


GreenGoblin
tag

Igen de utána azonnal meg kell enni amíg még meleg különben rosszabb lesz az íze mint előtte. Mi is csináltunk már ilyet amúgy.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#414) elder troll


elder troll
senior tag

BB témába dobtak be egy tefalt, kuponnal 33000 alatt jön ki szállítási költség nélkül.
Centi alapján a "30000" forintos philips és az XL között lehet.
Rácsos az alja, így alulról is "jól" süthet.
szerk.: itt a pontos link.

[ Szerkesztve ]

(#415) nagysz válasza elder troll (#414) üzenetére


nagysz
tag

Nem néz ki rosszul és az ára is jó. csak ne szarnának be fél-egy év alatt a kőbalta egyszerűségű tefal cuccaim állandóan (legutóbb a szuper kontakt grilljük), akkor még ajánlanám is. de így.. :(

(#416) erdey_a válasza elder troll (#414) üzenetére


erdey_a
őstag

hát én ezt az euronicsba megtapogattam anno.
egyrészt nagyon pici, másrészt hitvány a minősége.

Vérboci

(#417) elder troll válasza erdey_a (#416) üzenetére


elder troll
senior tag

Lecentiztem az irodában lévő Philips Airfryer HD9640/00-t, és annál nagyobbnak tűnik. Neccesen két embernek tudok kaját csinálni a kisebbik philips-ben is.

Minőségről nem tudok nyilatkozni, egyedül a rácsos részen akadt meg a szemem, mert az nagyon hasznos szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#418) erdey_a válasza elder troll (#417) üzenetére


erdey_a
őstag

a kis philips airfryer is pici...
amiket xl-nek meg xxl-nek hívnak különböző gyártók, szerintem az tekinthető normál méretűnek.
oké, krumpli kétszemélyre belefér, de azért 4 csirkecombot ketten csak megesznek a népek és az már kihívás a kisebbeknek.
mi lassan a princess xxl-t is kinőjük, ahogy a gyerekek egyre nagyobbak. :D

szerk: 7 percnél a videóban: 2 csirkemell alig fér bele [link]

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#419) elder troll válasza erdey_a (#418) üzenetére


elder troll
senior tag

Félidő után szoktam rárakni a krumplira az elősütött rántott sajtokat, így két személyre vállalható. Ha nem elősütött hús/sajt lenne a köret mellé, akkor azt külön kell sütögetni.
Otthon XL van, de az irodába nem tudnám hova rakni.

(#420) erdey_a válasza elder troll (#419) üzenetére


erdey_a
őstag

persze, 2 személyre azért jók a kicsik, de én mindent csak családi szemszögből nézek :)

Vérboci

(#421) nagysz válasza erdey_a (#420) üzenetére


nagysz
tag

ja. igazából a princess is kicsi tényleg. több menetben sütünk.. bár még úgy is sokkal gyorsabb/tisztább, mint egy olajsütő. viszont sokszor a halfilét is darabolni kell bele, az nem tetszik. nekünk a princess alattiak azok a "demo sütés" kategóriába esnek :D

[ Szerkesztve ]

(#422) evitiguF


evitiguF
senior tag

[link]
"Philips Airfryer XXL HD9650/90 ~100e Ft helyett 81.215Ft lett Philipsen, de eszi a 30%-os szülinapi kupont is, így a vége 56851Ft lett. Ilyen jó áron nem mostanában volt."

(#423) storm3 válasza nagysz (#421) üzenetére


storm3
senior tag

Princess 180250-etek van?
Édesanyámnak vettem egyet karácsonyra, viszont lehet vennék hozzá valami rácsot is,hogy a krumpli sül alul,és felette a hús is tudjon sülni. Használtok ilyesmit?

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#424) erdey_a válasza storm3 (#423) üzenetére


erdey_a
őstag

én nem... ha kevesebb kaját csinálok, akkor elfér a krumpli meg az aldis csirkemell egymás mellett. ha meg sokat, akkor a krumpli is annyi, hogy arra rá már nem tudnék tenni semmit, olyankor 2x sütök. nincs nagyon ideje a krumplinak kihűlni, de ha mégis, akkor visszateszem 1 percre.

Vérboci

(#425) nagysz válasza storm3 (#423) üzenetére


nagysz
tag

Jó ötlet, működhet, de nem használunk. erdey_a-val az "ipari" felhasználók körébe tartozunk :D a maximumot szoktam belerakni és külön sütöm a húst és a krumplit. Mivel a sütési idő viccesen kevés, nem zavaró a dolog.

(#426) evitiguF válasza nagysz (#425) üzenetére


evitiguF
senior tag

Vagy kell még egy airfryer és akkor mehet egyszerre! ;]

(#427) fradi81 válasza storm3 (#423) üzenetére


fradi81
veterán

Mivel csak vékony rétegben érdemes belerakni a cuccokat hogy mindenhol érje levegő, így lehet érdemes lenne kipróbálni a szabad légtérbe mehetne egy következő szintnyi kaja :)

moto g72, Ninebot d28e

(#428) nagysz válasza evitiguF (#426) üzenetére


nagysz
tag

:D igazából egy nagyobb, szögletesebb darabot el tudtam volna képzelni..de nem nagyon volt sokkal nagyobb-szimpatikusabb. másfelől már ez is alig fér el a konyhában sajnos...majd hátha lesz sütő cserekor olyan lehetőség, hogy bele van intergrálva a sütőbe! :) az jó lenne nagyon. Már vannak ígéretes darabok :)

(#429) Ajándékok válasza nagysz (#428) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nekem inkább ez tetszene.
Kerámia bevonat, a sütés mellett, főz, gőzöl, szárít...

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#430) nagysz válasza Ajándékok (#429) üzenetére


nagysz
tag

ez egy mini sütő az előzőhöz képest és így sajnos, ez is csak a helyet foglalja :-|

(#431) fess


fess
őstag

Aldis sütővel ki mennyi krumplit, mennyi ideig, milyen hőmérsékleten süt? Nekem vagy megég a széle vagy nagyon sokáig kell sütni, hogy jó legyen, valahogy még nem tapasztaltam ki az ideális gyors és finom kombót.

(#432) erdey_a válasza fess (#431) üzenetére


erdey_a
őstag

ez nem aldis sütő kérdése, hanem krumplié és mennyiségé.

én az aldis vékony hasábot szoktam venni, abból olyan 500g 200 fokon 12-15 perc. 5 percenként ràzva. a végén figyelem, kóstolom.
ha 7-800 grammot sütők, akkor inkább 18 perc.

ha megég a széle, akkor az a gyanúm, hogy nem rázod át. vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#433) fradi81 válasza fess (#431) üzenetére


fradi81
veterán

A puhább krumplinak ég meg a széle ami inkább főzésre jó, válts krumplit, vagy vedd lejjebb a hőfokot. Vagy kimaradt a rázás ahogy írták.

moto g72, Ninebot d28e

(#434) fess válasza fradi81 (#433) üzenetére


fess
őstag

Szoktam rázni. Nyers krumplit szoktam pucolni és sütni. Lehet más fajtát kipróbálok majd

(#435) fradi81 válasza fess (#434) üzenetére


fradi81
veterán

'Laura' kódnevű krumpli 23 perc 170 fok, nem ropogós de, de nem is az a nagyon puha, ízre kifejezetten jó.

moto g72, Ninebot d28e

(#436) Acheron válasza evitiguF (#422) üzenetére


Acheron
őstag

Ez elég jó ár, elgondolkodtam rajta én is. Sajna csak 15% -os kuponom van, igaz, azzal sem rossz (~70k). Ha valaki tud esetleg aktuális 20 - 25 - 30% os kuponról, megköszönöm, ha nem, akkor marad a 15%

(#437) Acheron válasza Acheron (#436) üzenetére


Acheron
őstag

Sikerült rá megoldást találni, ha nem is ilyen mértékűt, de 60k -t (nekem) nagyon megért, behúztam.
Kíváncsian várom az első "találkozót". Az eddig olvasottak alapján remek kiegészítő gyors fogásokhoz, főleg panírozott ételekhez, amit az olajszag miatt eddig inkább hanyagoltam, pedig nagyon szeretem ezeket.
Van esetleg olyan kiegészítő, ami a hétköznapokban is hasznos, és érdemes beszerezni hozzá?

(#438) ollie válasza Acheron (#437) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi 2 kiegészítőt vettünk:

Grillezős készlet: [link] (ehhez vannak nyársak is, melyekhez a másik kiegészítő kell)
Rács: [link]

A rácson vannak bemélyedések a tetején, amibe beleillenek a nyársak. A rács alatt közben mást is süthetsz, mi pl ott sütöttünk sűltkrumplit (friss krumpliból), közben felette disznótoros kolbászt. A kolbásznak kevesebb idő kell, szóval hamarabb ki kell venni, de az eredmény fenséges volt, mert ugye a krumplira rácsöpög a kisült zsír, így nem is kell külön olajozni a krumplit.
De használtuk a rácsot arra is, hogy 2 rétegben tudjunk rántott dolgokat sütni (pl alul volt rántott csirkemell, felül meg rántott gomba).
Szóval maga a rács is nagyon hasznos, mert sok esetben majdnem dupla mennyiségű kaját tudsz sütni vele.

Most hétvégén amúgy a menü ez volt:

Sült krumpli, friss krumpliból, kb 2-3 mm-es szeletekre vágva.
Felül nyárson paprika felszeletelve, hagymakarikák (nem panírozott, csak simán felszeletelve), meg némi szalonna.
Alulra kerül a felvágott krumpli, felülre a nyársalt cucc, kb 10-12 percnyi sütés után a felső nyársak készek, ekkor a krumplit meg kell rázni. Ez után kolbászszeleteket tettem a krumplira, felülre meg újabb nyársadagot, és vissza a sütőbe. Szóval amíg a krumpli megsül, felül 2 adag nyárs is elkészül. A végén meg mindent egybeöntöttem (a nyárson ugye sült paprika, hagyma és szalonna volt, a krumpli meg kolbászszeletekkel volt keverve).

Hihetetlenül finom!

[ Szerkesztve ]

***

(#439) bl4ze válasza ollie (#438) üzenetére


bl4ze
veterán

1-2 kép jöhetett volna :D

.:. bl4ze .:.

(#440) Acheron válasza ollie (#438) üzenetére


Acheron
őstag

Nagyon köszönöm a tippeket, szerintem ezekre én is beruházok (a grill készletet már kinéztem). Várom, hogy kipróbálhassam ezt a csodát - bár nagyon szeretem a hagyományos főzés minden módját, de biztos vagyok benne, hogy ő is érdekesen fogja tarkítani a hétköznapok kulináris élvezeteit. A "kétzónás" sütés külön plusz, így teljes menüt is lehet készíteni gyorsan - ez hétköznap ajándék, főleg, ha nincs utána két napig olajszag (nappali -konyha egyterű, így ha odacsapok a főzési tudománynak, azért azt érezni mindenhol :D ).

(#441) Cabrio válasza evitiguF (#422) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Egy Philips XXL ma jön nekem is, pár hónapja belekóstoltam a forró levegős fritőzök világába egy aldis készülékkel és úgy gondoltam szintet lépek, mert bejött ez a fajta sütögetés, mivel én sem szeretem ha olajszagban úszik a lakás és az étel is tocsog az olajban. Így most mennie kell a másik fritőznek, pedig nagyon szerettem én is és a család is. Kiegészítőket is rendelek majd hozzá, mert maximálisan ki szeretném használni a gép tulajdonságait.

(#442) ernyo15 válasza koxkids (#235) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Szia!
Ugyan eltelt pár hónap de végre kipróbáltam a brownie-t, nagyon finom köszi a megosztást.
XXL-ben készítettem 21 cm-es tortaformában, ebben is jó lett.

(#443) ernyo15


ernyo15
csendes tag

Philips XXL tulajdonosokhoz lenne egy kérésem, lemérné nekem valaki hogy ennek a kiegészítőnek mekkora a (belső) mérete [link] , az oldalon 220 x 208 x 73 mm-nek írják de nekem egyforma oldalúnak tűnik. Nem tudom érdemes lenne-e megvennem mert van egy 21-cm-es kerek Luminarcom ami elfér a sütőben és működik is. Nyúl lapocka sütésével próbáltam ki, mivel az hosszúkás alakú jobb lett volna hozzá egy szögletes edény.
Aki szereti a nyulat a készítése:
- az edény aljára hagymakarikákat teríteni
- a nyúl lapockákat sózni és megszórni fehér borssal és szerecsendióval, majd rátenni a hagyma karikákra
- a nyúl tetejére fokhagyma lapokat teríteni
- leönteni sózott 1-2 kanál olajjal elkevert tejföllel
Az eredeti recept sütőben készítős fólia alatt közepesen forró sütőben 45-50 perc plusz pirítás. Az Airfryerben 180°C-on 30 percig sütöttem lefedés nélkül 1/2 kilót, a húsa puha lett de a "forgóknál" elkelt volna kicsit több sütési idő, a hagyma jól megpárolódott alatta lehetett tunkolni. Kép nem készült mert már nagyon kiéheztünk rá.

(#444) ollie válasza ernyo15 (#443) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem nincs meg ez a kiegészítő, de ránézésre a 220 és 208 mm között nem fogsz különbséget látni.

***

(#445) ernyo15 válasza ollie (#444) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Utólag én is rájöttem :) de a belső mérete azért így is érdekelne.

(#446) BaLee válasza Cabrio (#441) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Engem érdekelne egy összehasonlítás, ill. tapasztalatok az új gépről. Lidlben kaphatón gondolkodtunk de elfogyott, viszont az 14k volt míg ez a Philips most nagyon akciósan (szülinapi kuponnal) is 57 ezer lenne. Megér ekkora felárat?

(#447) erdey_a válasza BaLee (#446) üzenetére


erdey_a
őstag

nekem egyik gép sincs, de szerintem a márkanév nem ér meg ekkora felárat, ha egyebekben (méret, teljesítmény, használhatóság) a két készülék megegyezik.

én - ha nem vettük volna meg pár héttel korábban a princesst - az aldis xxl-t vettem volna fele áron.

neked kell tudni, hogy mennyiét ér meg számodra a márka, vagy valamelyik tulajdonság, funkció

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#448) ollie válasza BaLee (#446) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom, én 64k-ért vettem, de nem bántam meg. Ez az első ilyen forró levegős sütőm, szóval nem tudom mihez hasonlítani.

#447 erdey_a: nem vagyok benne biztos, hogy csak a márkára fizeted a felárat.

[ Szerkesztve ]

***

(#449) fradi81 válasza ollie (#448) üzenetére


fradi81
veterán

Gyakorlatban mind ugyanúgy süt, nem tudom mi indokolja a philipsnél hogy duplájába kerül.

moto g72, Ninebot d28e

(#450) elder troll válasza fradi81 (#449) üzenetére


elder troll
senior tag

Nem egészen, de mivel philips tulaj (is) vagyok, így könnyen elfogultsággal "vádolható" vagyok. Volt aldi/lidl verzió is évekkel korábban (németből ajándék), a philips egy másik dimenzió ilyen téren. Princess nem járt nálam.

Ezt ne almás bemagyarázós dolognak véld, amikor a 10x túlárazott szemetet be kell magyarázni saját magának, hogy mekkora vétel volt, és tényleg én fogom rosszul szériahiba helyett, csak és kizárólag az én felhasználói élményem miatt vettek vissza a teljesítményéből, nem a gyenge minőségű akku és pszichoterror része (a szándékos visszalassítás után az új gyorsabb lesz).
Szóval nem vagyok képben a pszichomókus kifejezéssel, de létezik ez a dolog.

Amúgy szerintem a legfontosabb, hogy hálós legyen az alja, és pár centi legyen a szélén az edény és a kosár között.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.