Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) bajaki válasza bul07 (#5000) üzenetére


bajaki
őstag

Szerintem erdey_a a Lidl-ös gépre értette. :R

(#5002) erdey_a válasza bul07 (#5000) üzenetére


erdey_a
őstag

a lidlisről volt szó, a philps jóhogy kétkosaras. :K

Vérboci

(#5003) mvkly


mvkly
senior tag

Ha egy mirelit terméknél csak az olajfritőz és az olajjal felöntött serpenyő van említve, mint elkészítési mód, akkor azok nem ajánlottak airfryerre? Vagy nincs ilyen összefüggés?
[link]

(#5004) erdey_a válasza mvkly (#5003) üzenetére


erdey_a
őstag

nincs ilyen összefüggés... az ilyen bundás dolgokat egy kis olajsprével / olajos ecseteléssel érdemes kezelni, aztán hadd szóljon.

aldis csirkecsíkot sütöttem múlt hétvégén, arra sem írják, hogy sütőben/ airfryerben készíthető, és még lekenni is elfelejtettem :B de teljesen jó lett

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#5005) mvkly válasza erdey_a (#5004) üzenetére


mvkly
senior tag

Köszi!
Különben féláron van jelenleg, akit érdekel. (hacsak nem országos, csupán helyi akció)

szerk.: szerintem se kell rá spray, ezek elvileg tartalmaznak olajat. Minimális tapasztalatom alapján :) De ki lesz próbálva vele és nélküle is.

[ Szerkesztve ]

(#5006) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Az air fryer nem csinál csodát, de sokaknak hasznos lehet

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5007) yanna válasza OPiiPO (#5006) üzenetére


yanna
őstag

Nem is csoda kell, hanem kaja... :))

(#5008) -bryan-


-bryan-
újonc

Sziasztok!
Ezt a forrólevegős fritőz néztem ki a családnak: SFR 5400WH SENCOR,
Esetleg ismeri valaki?
Köszönöm!
:R

(#5009) Keef_Lee válasza -bryan- (#5008) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ezek talán...

(#5010) section9


section9
őstag

100 000 forint alatt melyik a legjobb itthon is kapható airfryer a piacon? Két fö használná, ajándékba kapnánk. Aki adná leginkább a Cosori-t preferálja, de ebböl ugye több modell is van a piacon (Dual Blaze, TurboBlaze) eltérö funkciókkal, viszont tudom, hogy ezek brutálisan túlárazottak itthon, úgyhogy ha van valami hasonló akkor nem feltétlen ragaszkodnánk hozzá. Aszalás, joghurt, tésztakeltetés funkció hasznos lenne.

(#5011) borix válasza section9 (#5010) üzenetére


borix
őstag

COSORI Dual Blaze, Ninja Foodi MAX Dual Zone Ezeket venném ajándékba 100k alatt talán...

(#5012) atiska007 válasza section9 (#5010) üzenetére


atiska007
senior tag

Én a Dual Blaze-t ajánlanám. A turboblaze-t is dícsérik, de abban ugye nincs alsó fűtőszál.
A fentiek alapján pl kelesztéshez/kenyér-süti sütéshez van Bake program, ami pl csak az alsó fűtőszálat aktiválja, van melegítés, meg mindenféle progi, ami külön kapcsolja, hogy melyik fűtőszál menjen.

Szóval ezek alapján a Blaze több opciót nyújt a fenti használati szokásokhoz.

Én is most vettem Blaze-t, egyelőre próbálgatom

Mittudomain!

(#5013) bajaki válasza bul07 (#5000) üzenetére


bajaki
őstag

Elvileg csak színben térnek el.
Mikor a hozzászólásomat írtam pénteken, már nem volt elérhető eMAG forgalmazásban a HD9270/70 (illetve már a -15% kupon sem ment), a /90-est pedig már a Philips oldaláról nézegettem 25%-os kuponnal számolva. :D

Végül kaptam 25%-os Philips kupont a hétvégén és úgy döntöttem, hogy a Wifi-s HD9280/90-et rendelem.
49.122 Forintra jött ki, szerintem korrekt.

Fehérben még olcsóbb, 25%-os kuponnal az 45.000 Ft. Azért nem ezt rendeltem, mert félek, hogy ezen sokkal jobban látszódnának a szennyeződések, gőz-és olajkicsapódások / besárgul idővel.
Ha valaki nem igényli a Wifi-t, a HD9270/90 43493 Ft-ra jön ki. A topikot visszaolvasgatva, ez elég BB ár. Ha jó látom (és remélem), az általam rendelt és e között csak a Wifi a különbség, és a kosár kialakítása ugyanaz.

Nem rossz gép egyébként a Siguro AF-S800 sem, a múltkori 29k-s árat szerintem biztosan megéri. Bár nyilván ezt komolyabb tapasztalat, első Air fryer-es tapasztaltként mondom.
Ami miatt mégis úgy döntöttem, hogy visszaküldöm: tegnap azért próbáltam benne 600g viszonylag vékony hasábburgonyát sütni, és úgy látom, hogy igaz rá, hogy néha meg kell rázogatni, különben a felsők sokkal keményebbre sülnek ennek hiányában. Együtt lehetne élni vele, de csak kipróbálom a Philips-et inkább, aztán meglátjuk.
A nagyobb kapacitást sajnálom elengedni, de az esetek 70%-ban egymagamra sütök majd úgy is, elégnek kell lennie.

(#5014) mvkly válasza erdey_a (#5004) üzenetére


mvkly
senior tag

Igazad volt, nem kellett olaj egy csepp se. Az mondjuk meglepett, hogy 200°C 2*5 perc után még hideg volt egy sima halfilé belseje. De +5 perccel már patent lett :K

Sose voltam hasábos, de azért próbálgatom (mirelit). Eddig nem sok sikerrel, Spar, Lidl felhozatal nem vált be egyelőre, főleg a hasábok hossza lelombozó, mikor tele van a csomag 2-3centis darabokkal. Plusz nem is túl vastagok.
Egy tippet ebből a 2 boltból szívesen fogadok :)

Viszont a Lidl-is burgonyakrokett 200°C-on, 8 perc alatt üdítő kivétel. Azt nagyon eltalálták.

(#5015) laca71 válasza mvkly (#5014) üzenetére


laca71
aktív tag

A Penny hullámos nagyon finom...most akciós 599/700gr

(#5016) erdey_a válasza mvkly (#5014) üzenetére


erdey_a
őstag

hasábban nálunk az Aldis a nyerő

Vérboci

(#5017) bul07


bul07
nagyúr

Tesco Berettyóújfaluba fényképeztem
Nem tudom hogy máshol van e

Hausmeister HM 6933
[link]
Nem digitális

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5018) bodojani válasza TomMusic (#4974) üzenetére


bodojani
csendes tag

Simán. Én 200 fokon 18 - 20 percre állítom 10 perc után fordítom.

(#5019) yanna válasza bodojani (#5018) üzenetére


yanna
őstag

Egy hete már el is fogyasztották. :DDD

(#5020) mvkly válasza laca71 (#5015) üzenetére


mvkly
senior tag

+#5016

Köszönöm a tippeket :R

(#5021) bajaki válasza vacs (#4940) üzenetére


bajaki
őstag

Akinek van ilyen Silvercrest, vagy a nem wifis 5.2L-es változat, meg tudja esetleg mérni a belső kosár méreteit (annak is lehetőleg a belső éleinél)? :R

[ Szerkesztve ]

(#5022) Voice24 válasza bajaki (#5021) üzenetére


Voice24
őstag

Ha erre gondolsz [kép] : 22 x 21,8 cm.

(#5023) bajaki válasza Voice24 (#5022) üzenetére


bajaki
őstag

Igen, erre gondoltam. Köszönöm szépen! :R

Akkor kb. akkora mint a Philips XL kosara.

(#5024) Voice24


Voice24
őstag

(#5025) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Ma megérkezett a Philips HD9280/90 XL gépem, azonban el is gondolkodtam rajta egyből, hogy visszaküldöm és XXL-es gépet rendelek mégis.
Figyelgettem a nagyobb gépeket is amikor leadtam a rendelést, de nem láttam egyiket sem jó akcióban, pechemre (vagy csak figyelmetlen voltam) a rendelés után árazták le őket. 20-25.000 Forinttal lenne így drágább a nagyobb, annyit rá is szánnék még.

25%-os kuponnal a régebbi típusú HD9650/50 XXL 67500 Ft, míg egy újabb típus, a Wifi-s HD9285/96 73440 Ft lenne.
A HD9650-esről viszonylag sok infót összeszedtem, ha minden igaz 23 cm széles a kosara, illetve ez még a régebbi, kipattintható hálós aljú gép, az üst alján egy műanyag elem is van, ami alá folyik be az olaj.

A HD9285-ösről nem sok mindent találtam, legalábbis a kosár pontosabb méretét nem sikerült kideríteni. Gyanítom ez is 23 cm-es lehet. Van esetleg valakinek a topikban ilyen gépe, s ha igen, meg tudná nekem mérni?

A 9650-es esetén tetszik, hogy viszonylag sok hely van a két kosár között, videók alapján a 9285-ösnél ez némileg kisebb. Az utóbbi mellett szól, hogy Wifis (bár ez továbbra sem létszükséglet), adnak hozzá grillrácsot és egy plusz üstöt is, viszont "csak" 2000W-os.

Teljesen elvesztem már a saját pro-kontra érveimben, nem tudom mi legyen. Ti rászánnátok ennyit a nagyobb gépre, s ha igen melyiket vennétek inkább?

(#5026) bajaki válasza bajaki (#5025) üzenetére


bajaki
őstag

Nem túl bíztatóak a HD9285 Amazon értékelései. :( Sokan panaszkodnak, hogy gyorsan elromlott, nem fűt.

(#5027) borix válasza bajaki (#5025) üzenetére


borix
őstag

A 23cm kosár nem nagy küldömbség nem biztos, hogy megéri a felárat.
Az xl-t kicsinek találod akkor neked inkább lehet, hogy egy extra nagy airfryer kellene.

(#5028) bajaki válasza borix (#5027) üzenetére


bajaki
őstag

Nem óriási különbség valóban, de azt az 1-2 plusz centit hiányolom így előzetesen. 500g csirkemell négyfelé vágva is kényelmesebben elférhet rajta, illetve amit még terveztem benne: tortilla lap + arra feltétek.

(#5029) Flashback


Flashback
addikt

Az egyik Philips Airfryerünk tekerő gombja magadta magát. Csak bizonyos pozícióban lehet felfelé állítani az időt.
Járt valaki így? Javítható?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5030) Dareiosss válasza bajaki (#5025) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Honnan van a kupon ami az akciósra is érvényes?

(#5031) bajaki válasza Dareiosss (#5030) üzenetére


bajaki
őstag

Ezt éppen egy Facebook kupon adok-veszek csoportból kaptam, de itt a fórumon is van egy kupon kunyerálós topik. Érdemes írni ezekre a helyekre hátha valaki megszán. :)

(#5032) #214


#214
tag

Sziasztok!

Airfryer vásárlás közepén vagyunk, és tegnap már kosárban is volt egy Cosori Dual Blaze, viszont rendelés előtt ránéztem a külföldi visszajelzésekre is.

Alapvetően többen sérelmezik, hogy a kosara teflon bevonatú. Ez mennyire hátrány erre a modellre nézve, jellemző ez más airfryerekre is? Szilikon csipesszel kell használni és vigyázni a teflon bevontra, igen, viszont serpenyőkben az ilyet már azért igyekszünk kerülni.

Mások arra panaszkodtak, hogy egy idő után (fél év, 1 év) elkezdett leválni a kosárról a tapadás gátló bevonat. Kosár nem vehető hozzá külön, viszont a Cosori tud a problémáról, az ő országukban (UK vagy talán USA) ingyenesen cserélte a kosarat.

Van itt valakinek hosszabb távú tapasztalata a Dual Blaze-zel, mennyire kell ezektől a véleményektől megijedni? Esetleg mára javított ezen valamit a Cosori?

(#5033) erdey_a válasza #214 (#5032) üzenetére


erdey_a
őstag

alapvetően minden airfryer tapadásmentes bevonattal van bevonva. Biztos valaki hallot már olyanról, aki látott másfélét, de a piacon ez a jellemző.
magam részéről sosem értettem a teflon (zsír, glutén, tej, kemtrél...) parát, de mindenki attól retteg amitől akar. én pl. a jetitől félek. anyám félt a magasban, meg az autózástól félt, de a cigitől nem. Aztán mégis tüdőrákban halt meg, nem zuhanástól, vagy közlekedési balesetben.

Vérboci

(#5034) borix válasza erdey_a (#5033) üzenetére


borix
őstag

Szóval amiben nem vagy tájékozott, vagy nem hiszel az nincs is?
Nem neked csikarja a hasad vagy hajt meg pl a tejtermék így nem is hiszel benne, akik meg érzékenyek rá azok mind hazudnak...

(#5035) borix válasza #214 (#5032) üzenetére


borix
őstag

Cosori teflon kosarai BPA és PFOA mentesek állításuk szerint. [link]
A teflon bevonatot nem éppen ésszerű fém tárgyakkal pl villával, késsel karistolni, ehhez nem kell nagy szaktudás.
A teflon leválása kisebb-nagyobb mértékben idővel előfordulhat ha nem is vesszük észre.

[ Szerkesztve ]

(#5036) erdey_a válasza borix (#5034) üzenetére


erdey_a
őstag

többen keresik a boltokban és esznek akármimentest mert szerintük az egészséges, mint ahányaknak valóban problémát okoz. csak most ez trendi.
a teflonpara is ilyen. ezek vallások. nincs szükségük bizonyítékokra. egyszer olvasta a fészbukon, tehát igaz. pedig megehetne egy egész serpenyőt, akkor se lenne baja. legalábbis nem a teflontól.
további jó, szabadon választott rettegést a világ dolgaitól.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#5037) bul07 válasza #214 (#5032) üzenetére


bul07
nagyúr

Ninja gépeknél van olyan hogy Kerámia bevonatú (ceramic-coated) na az nem teflon

És írásodból kiderül hogy utánanéztél de ha az árakat nem nézted akkor ne is nézd meg hogy itthon mennyi és külföldön mennyi a Cosori gépek árra, mert egyből lesz egy rossz érzésed ha itthon akarod megvenni hogy miért kell lehúzni minket

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5038) borix válasza bul07 (#5037) üzenetére


borix
őstag

Ami érdemes lehetne az a Cosori Dual Blaze.
Németben átszámítva kb 50k, idehaza 60k lenne de valószínű ugyan úgy nem vetted volna meg, mint ahogyan 50k-ért sem rendelted be.

(#5039) bul07 válasza borix (#5038) üzenetére


bul07
nagyúr

Azt a 60e Ft-os árat linkelhetnéd, mert erősen BB ár lenne mert én csak ilyen 85e Ft magasságában találom

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5040) borix válasza bul07 (#5039) üzenetére


borix
őstag

Költői kérdés volt, hogy 60k-t sem adnál érte...

(#5041) bul07 válasza borix (#5040) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát biztos nem venném meg 30-40% többért mint máshol árulják(szomszéd országokba), már csak az elvek miatt se
Engem aztán ne nézzenek madárnak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5042) borix válasza bul07 (#5041) üzenetére


borix
őstag

Nem a 30-40%-ról van szó hanem, hogy ha 60k lenne a hazai ára, annyit sem adtál volna érte.
Valószínű én sem mert megfelel ami van majd fele annyiért de attól még nem hiszem, hogy amit vettem ugyan olyan jó, mint voltak itt...

(#5043) bul07 válasza borix (#5042) üzenetére


bul07
nagyúr

Miért venné meg bárki felárazva mikkor annyiért lehet venni Philips gépet is (Philips gép is van olyan jó, nem a Dual-ra gondolok mert ha jól tudom az nincs Philips-be) és az nincs felárazva nekünk, miért támogassa azt bárki hogy nekünk direkt drágában adják
Hát nem, már csak elv miatt se, ott roh@djon rájuk és igen is ez téma kell hogy legyen, nem szabad az ilyet támogatni, nem szabad megvenni

Aki meg megveszi igen is tudjon róla hogy madárnak nézik a kereskedők

És itt szögezném le hogy nem a márkával van bajom mert jó gépi vannak, csak a kereskedői módszerrel, bár mondjuk ez ellen a gyártó is tehetne mert a márka webshopjába árulhatná nyugati áron

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5044) borix válasza bul07 (#5043) üzenetére


borix
őstag

A gyártó nem fog azzal bajlódni, hogy Magyarországon vagy pl Pakisztánban miért adják drágábban.
Számomra a Dual Blaze lenne érdekes, a normál változatnak nincs akkora előnye szerintem a többiekhez képpest.
Kell a Dual Blaze akkor vagy berendeli féláron külföldről, vagy megveszi idehaza drágábban.
Kellene vágyik rá az ember és volna is rá 50k de izé, ezért meg azért nem, ez a legrosszabb.

(#5045) bul07 válasza borix (#5044) üzenetére


bul07
nagyúr

cosori.hu ugyan úgy felárral forgalmaz, ahhoz meg csak van köze

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5046) borix válasza bul07 (#5045) üzenetére


borix
őstag

Biztos azért, hogy kib@sszanak velünk és kevesebb fogyjon.
Lehet, hogy befolyásolja, hogy USA vállalat, extra profit adó és a magas áfa?
Az a lényeg, hogy amennyiért vetted a mostani gépedet nagyjából azt a 23-25k-t szántad is rá és megfelel annyiért.
Gondolom élelmiszert bevásárolni eljártok és nem csak rizsen, főttkrumplin, farháton élsz, mert pl Romániába egy nagyobb bevásárlás 15-25k-val olcsóbban kijönne?

(#5047) woodworm válasza bul07 (#5045) üzenetére


woodworm
veterán

(#5048) bul07 válasza borix (#5046) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért adják ennyiért mert ennyiért megveszi a sok .....
Ha nem néznék a nevét, csak egymás mellet lennének név nélkül, tuti hogy mást vennének olcsóbban, mondjuk 10-15e Ft-al olcsóbb Philips-et
Nincs 30-40%-os járadék plusz

Amúgy eltaláltad sokszor megyünk Romániba vásárolni, bár a lustaság győz és inkább itthon szoktunk
De megérné

Olyan ez mint amikkor valaki az vesz almás telefont mert neki az a logó kell, és még arra se futja hogy legyen mobil nett a csomagjába, csak otthon wifi és ott fb
Vagy mint másik ismerős neki BMW kell mert nehogy már egy Škodából, vagy Opelből szálljon ki, de persze akkor szívja a fogát mikkor milliós szerviz számlák jönnek és még mindig nem jó , és amennyibe van már vehetett volna egy új autót amin max olajcserét kellene csinálni

(#5047) woodworm

Az igen

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5049) borix válasza bul07 (#5048) üzenetére


borix
őstag

Normál sima kosaras Cosori 35-40k lenne idehaza akkor valószínű most az lenne nekem, de többet nem ér.
Philips jobb választás még ha egy árban is lennének.

(#5050) bul07 válasza borix (#5049) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen, ha annyiért menne mint németbe mondjuk nem is érné meg mást venni,
mert miért érné meg valami saját márkásat 35-40e Ft-ért ha a Cosori is van 40e Ft-ért([link])

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.