Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) erdey_a válasza MittuDomain_ (#549) üzenetére


erdey_a
őstag

ezt ne sajnáld, szerintem az, hogy nincs külön "lavór" plusz kosár, az abszolút hátrány

(egyébként még most is megvehető, én kosárba tudtam rakni)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#552) Smiro


Smiro
senior tag

Sziasztok, kis érdeklődés vásárlás előtt: Philips HD9867/90 Airfryer SMART XXL -n gondolkozom, nyugdíj előtt még be szeretnék szerezni néhány olyan dolgot, ami jobbá teszi majd a szűkösebb napokat. Sajnos pár 10 ezren semmi nem múlik, tehát azt jobb napokra tartogatni nem szándékom. (Még azt is ellopják a végén...) Szóval a kérdés: látok kiegészítőket, de szükségesek lehetnek-e. Térelválasztó, és rács, a sütőfelület megduplázásához. Vagy eleve érdemes olyan sütőt keresni, amiben eleve mindez benne van? A "szenzoros" sütés érzékelő hogyan érzékelhet, ha nem hatol például a húsba semmi? Vagy ez a parasztvakítás, ami miatt dupla árat kérnek? No meg ebbe az árba beleférhetne az a két vasdarab, persze aki meg bírja venni, az a kiegészítőkre se spóroljon ugye. Szóval tud annyit a csúcs gép, ami miatt megéri vs a fele annyiba kerülőhöz képest :F :R

[ Szerkesztve ]

(#553) ollie válasza Smiro (#552) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem Airfryer XXL van, de nem a szenzoros változat, szóval arról nem tudok nyilatkozni. Viszont eszméletlenül megkönnyíti a sütést, csak beöntöm az elősütött mirelit hasábburgonyát, és kb 15 perc alatt kész. Ugyanez igaz rengeteg elősütött dologra. Tudsz benne grillezni is, és ha pl valami lapos dolgot sütsz, akkor jól jön a rács, amire még egy réteget tudsz pakolni. Én nem bántam meg, hogy nem valami olcsóbbat vettem. Ja, és mindenen (kivéve a rács sajnos) tapadásmentes bevonat van, szóval nem ragad meg ég oda semmi. Nem elősütött dolgokhoz is nagyon jó, de akkor előre le kell spriccelned minden olajjal (olívaolajjal szoktam), különben túl száraz lesz a kaja.

***

(#554) Smiro válasza ollie (#553) üzenetére


Smiro
senior tag

Köszi! Alaprecept jár hozzá és a többi tapasztalat útján? Esetleg link receptre? :R

(#555) Ajándékok válasza GreenGoblin (#376) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Szia

Ha vannak újabb tapasztalataid a Ninja-ról, írhatnál róla.

Smiro: Ha drágább gépet akarsz, nézted már a ninja foodi max-ot?
Amikor akciózzák 200€ körül kapható.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#556) ollie válasza Smiro (#554) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Adnak pár receptet, nem sokat, de kb ugyanazokat tudod sütni benne, mint rendes sütőben, csak ki kell tapasztalni, hogy mit mennyi ideig kell, és milyen hőfokon sütni. Le lehet tölteni egy könyvet is hozzá, és abban több útmutatás van ezekre.

***

(#557) Smiro válasza Ajándékok (#555) üzenetére


Smiro
senior tag

Köszi! Csak most kezdek szétnézni, fórumot olvasni, meg tapasztalatokat. Sajnos a konyhai kombi sütő behatárolt, nincs 3 fázis, vagy külön biztosíték kellene talán egy hőlégkeverésesnek. Sok az elektromos eszköz. Most vagyok túl a ház felújításon nem akarok mestert látni és újra mindent szétverni. A meglévő is müködik, emiatt néznék alternatívát és épp a méret, a szagszűrő és a tisztább főzés miatt gondoltam ezen eszközök valamelyikére. Azt látom, hogy végülis mindegyik ugyanazt tudja, némileg a keverő lapátos lehet praktikus, már ha épp nem akad el. A Philips sütőben is rázogatni kell a krumplit, mint a 20 ezer alattiban. Mindegyik a krumpli, csirke, hal trióhoz ad programot, többi hús sütéshez gondolom recept könyv. De sütés közben soknak az ajtaját sem lehet kinyitni, hogy ellenőrizd, hogy áll a kaja, ezért is kérdeztem a szenzoros megoldást, mi a tapasztalat. De ha a szenzor csak a súlyt méri és az alapján állít sütés időt újra kérdés, honnan érzi, hogy mondjuk fél kiló halat, vagy marha húst akarok sütni. Ha húsonként is ki lehetne programot választani ennyiért, nagyobb lenne a bizalom. A Ninja esetleges javítása lehet necces, de alaposan megnézem.

Ollie :R

[ Szerkesztve ]

(#558) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!
Az Aldis sütővel (a kicsivel) kapcsolatban kérdeznék:lehet egyszerre kétfélét sütni benne? Pl. krumpli és feltét. Ha nem, van olyan gép, amivel ez megoldható?

(#559) agroman


agroman
senior tag

egy masik forumon olvastam eloszor, hogy az airfryer nem a legegeszsegesebb eszkoze az etelkeszitesnek. nagysagrendekkel tobb veszelyes rakkelto anyag (akrilamid) kepzodik a sutes kozben, mint olajban sutesnel.
hallottatok mar rola?

------

(#560) solti válasza agroman (#559) üzenetére


solti
senior tag

jajah, a dihidrogén monoxid meg öl... Viccet félretéve az airfryer tutira nem okoz ilyet, hisz csak meleglevegőt fúj, tehát süt. Ha bármit túlsütsz, az esetleg problémás lehet, de ez minden sütési módnál igaz a pirítóstől a grillig...

(#561) agroman válasza solti (#560) üzenetére


agroman
senior tag

en elhiszem hogy leszarod, de anelkul hogy utananeznel felesleges hozzaszolnod!

------

(#562) 123xyz válasza agroman (#561) üzenetére


123xyz
tag

Anno a BB topikban volt róla szó minimálisan, kb ez a pár hsz tartozott a témához: [link]
Utolsó kommentet idézve: "Ennyi erővel légkeveréses elektromos sütőt se lehetne venni, mert ugyanazon az elven működik" - nekem ez elég logikusnak tűnik, így őszintén szólva nem néztem utána alaposabban :)

[ Szerkesztve ]

(#563) agroman válasza 123xyz (#562) üzenetére


agroman
senior tag

egy konkret szam: olajban sutott hasabkrumpli akrilamid szintje 10mikrogramm/kg, airfryerben sutve 1400mikrogram/kg.

------

(#564) 123xyz válasza agroman (#563) üzenetére


123xyz
tag

Nem tudom, miért kell külön kérnem egy ilyen komment után, de számomra az lenne a természetes, ha egy ilyen adat mellett alapból szerepelne a forrás is :U Szóval dobj egy linket légyszi, hogy honnan van az információ :)

(#565) agroman válasza 123xyz (#564) üzenetére


agroman
senior tag

https://youtu.be/tqcuskaReug?t=611

------

(#566) ollie válasza agroman (#563) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mitől lenne ez a különbség? Azt tudom elképzelni, hogy magasabb hőfokon és hosszabb ideig sütöttek levegőfújós sütőben, mint olajban. Ekkor lehet több akrilamid. Egyébként mitől keletkezne több? Esetleg azt el tudom képzelni, hogy olcsó levegőfújós sütőket teszteltek, melyek bevonatából kerültek vegyületek az élelmiszerbe .

Én speciel max 180 fokon szoktam a krumplit sütni (az ajánlott 200-210 fok helyett), és még így is kevesebb idő kell neki Airfryerben, mint amikor sütőben sütöm, szóval kétlem, hogy több akrilamid keletkezne.

***

(#567) solti válasza agroman (#561) üzenetére


solti
senior tag

utána néztem,Te is megtehetted volna. Hidd el, én nem csak egy fórumbam olvasott dolgot szoktam tovább terjeszteni... :U

(#568) agroman válasza solti (#567) üzenetére


agroman
senior tag

mar megirtam, tudomasul vettem hogy te leszarod hogy rakkelto.
azoknak akik nem szarjak le az egeszseguket esetleg fontos lehet -ha eddig mint en is-, nem hallottak rola.

------

(#572) solti válasza agroman (#568) üzenetére


solti
senior tag

Előbb csak olvastad egy fórumban, most már kijelented, hogy rákkeltő. Kíváncsi vagyok holnap mi lesz😉

(#573) Schizoka válasza solti (#572) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Forró levegővel sütni rákkeltő!!!!
Ezentúl nyersen eszek mindent.....

(#574) ernyo15 válasza Smiro (#552) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Szia, esetleg segít a választásban ha látsz néhány receptet az Airfryer SMART XXL-hez. Az egész csirkés receptnél úgy tűnik kézzel kell beállítani a súlyt. [link]
Ezt már régebben be akartam linkelni lehet belőle ötletet meríteni.

(#575) Smiro válasza Schizoka (#573) üzenetére


Smiro
senior tag

Mi a tököm nem rákkeltő manapság? Mennyi sültkrumplit kell befalni ahhoz, hogy az okozzon rákot? 62. éves vagyok. Pirítós kenyér gyermekkoromban platnin sült. Megégett, kicsit lekapartuk, ettük. Pedig rákkeltő haha volt. Anyám mindig sötétre sütötte a rántott húst. Régen zsírban, újabban olajban. Pedig valamelyik módi halálosan rákkeltő. Gyógyszert nem szedek. Vérkép: magas koleszterin. Talán mert sok füstölt kolbászt, sült oldalast, pörköltet bográcsban, faszénen sült húsokat nyomok. Szalonnát teendő este sütöttem, és égett részt is ettem. Meg kis vörösbort. Igaz, a vitamint szedem. Az 56-os multit. Este egy kupica. Jaagermaister a leánykori neve, de annyi gyógynövényekből áll. Mondták már, hogy a mikrosütő is az. Biztos. Vagy 35 éve használom. A kávé is veszélyes. Azt is iszom cukor nélkül természetesen, az íze miatt. Tojásból is csak annyit, amennyi jólesik friss parasztkenyérrel. Ha az 7 db, akkor annyit. Szerintem hamarabb fog valóban rákot okozni a benyelt vegyszer, a műanyag, meg az ideg, amit más patkány dolga miatt el kell tűrni munkahelyen, meg a hétköznapi életben. Ha parázol, 160 fokon süsd a kaját. Most azt mantrázzák. Holnap majd mást. A koleszterinszintet is a gyógyszergyártó találta ki és határozott meg olyan értéket, hogy minden egészséges ember rinyáljon és szedjen csökkentőt. Szerintem. Régen mondták azt is, hogy a szűk farmer impedanciát, hererákot okoz. Lett vagy három lányom, a mai napig csöves Levi'sben járok és még talán mindig megy valamennyire. Szóval ennyit a kurva okos jóslatokról szerencsére. Ha meg menni kell, akkor kicsekkolok. Senki nem él örökké, de addig is azt és úgy eszem, ahogy jólesik. Jó egészséget Neked is és mindenkinek, aki olvassa. :R

(#576) Smiro válasza ernyo15 (#574) üzenetére


Smiro
senior tag

Köszi, most véletlenül épp itt fosom a szót. Még nem vettem meg, mert Alzánál csak zsákbamacskát lehet venni. Kapni lehet, de nincs kiállítva. Nem mutatják meg. Klarstein van 6 féle, de Philips egy se. Mondják van 14 napom, hogy elálljak. Ja, vegyem meg kiegészítővel anélkül, hogy lássam. Tiszta hülyék. Most azt nézegettem, hol lehet kapni, hogy lássam is élőben, mekkora. Hihetetlen, hogy dobozzal együtt sem hozták ki megnézni, 250 km-t utaztam fel Pestre miatta...

[ Szerkesztve ]

(#577) Smiro válasza Smiro (#575) üzenetére


Smiro
senior tag

Agromannak címezve az előző... A sok szakállas egyenfazon🤣 megvezetett. Bocs.

(#578) ernyo15 válasza Smiro (#576) üzenetére


ernyo15
csendes tag

MediaMartkt-ban vagy Euronics-ban ha van a közeledben az Airfryer XXL HD9650/90 -et valószínűleg meg tudod nézni, a méretük és a súlyuk egyforma.

(#579) Smiro válasza ernyo15 (#578) üzenetére


Smiro
senior tag

:R

(#580) Schizoka válasza Smiro (#575) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Természetesen Én csak trollkodi akartam....
Nagy megelégedéssel használom az Airfryer XL-emet.
:)

(#581) eagleberg válasza Schizoka (#580) üzenetére


eagleberg
tag

Kb 1 éve használunk forrólevegős sütőt. Mostanra a fűtőszálon és a felette lévő részen ocsmány módon ráégve a zsír meg még a tököm tudja micsoda. Ez bizony minden újabb használatkor 180 fokon égeti tovább a ganét. Szerintem ez nem egészséges ... akár rákkeltő is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#582) erdey_a válasza eagleberg (#581) üzenetére


erdey_a
őstag

ja kérem, takarítani szokás ;)

Vérboci

(#583) Smiro válasza erdey_a (#582) üzenetére


Smiro
senior tag

:DD :DD :C Bakker :DD :DD

(#584) eagleberg válasza erdey_a (#582) üzenetére


eagleberg
tag

Gondoltam hogy hasonló válaszok fognak érkezni.
Mindenkinek finom zsíroldó vegyszerekben párolgó finom sült krumplit és husit kívánok. :DD :DD :C Bakker ... egészségetekre :DD :DD
De hogy valami értelmeset is írjak. Ezeket a gépeket nem lehet normálisan kitakarítani, csak ha darabokra szered és úgy zsíroldás + alapos öblítés.
Itt egy jó kis videó milyen könnyű is szétszedni :)

[ Szerkesztve ]

(#585) erdey_a válasza eagleberg (#584) üzenetére


erdey_a
őstag

a valóság ezzel szemben az, hogy ha használat után egy mezei konyhai mosogatószeres szivaccsal áttörlöd, akkor nem fog centi vastagon rárakódni semmi (legalábbis nem olyan gyorsan) és nem kell aztán durva vegyszerekhez nyúlni.
Ugyanitt megjegyzem, hogy a tűzhely sütőjét is ki szokás takarítani és az olajos edényt is. Tehát akkor ezek is zsíroldó vegyszerben úsznak.

Vérboci

(#586) ollie válasza eagleberg (#584) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az a te problémád, ha nem tisztítod rendesen készüléket. Az Airfryert amúgy pofonegyszerű tisztítani.

***

(#587) Smiro válasza eagleberg (#584) üzenetére


Smiro
senior tag

Ezek szerint te is jót röhögtél :DD . Én a videón kevésbé. Tényleg egy nedves törlőkendő elég, ha sportérték kell rögtön sütés után, de ha nem ragaszkodunk a bazdmegoláshoz akkor, ha kihűlt. Ennyi macera meg manapság minden konyhai eszközzel van.

[ Szerkesztve ]

(#588) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Nincs ezekből olyan, amiben van egy könnyen kivehető, mosható zsírszűrő (olyasmi, mint a páraelszívókban)?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#589) ollie válasza Ajándékok (#588) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs zsírszűrő, de miért kéne?

***

(#590) Ajándékok válasza ollie (#589) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Az megfogná a zsír és a szennyeződések nagy részét. A jelenlegi mennyiség töredéke kerülne a fűtőszálra és a ventilátorra.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#591) ollie válasza Ajándékok (#590) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Arifryer ventilátorára nem kerül semmi, a fűtőszálra is alig, fél év után is nagyon kis mennyiség volt, amit le lehetett könnyen takarítani. Egyébként meg a zsírszűrő semmit sem érne. Ha túl sűrű lenne, gátolná a levegő áramlását, ha meg nem elég sűrű, akkor átengedi a zsírt.

[ Szerkesztve ]

***

(#592) eagleberg válasza ollie (#591) üzenetére


eagleberg
tag

Én már túl vagyok a takaritáson. Miszlikekre szedtem és kitakaritottam. Hidd el van zsir mindenhol... még a ventillátor felett is.

[ Szerkesztve ]

(#593) Smiro


Smiro
senior tag

Még mindig vásárlás elött állva: Tefal YV970815 Actifry Genius XL 2 az 1-ben eszközt használ valaki? A dupla sütés lehetősége, és talán a tisztántartás jobb kilátásai miatt hezitálok ezen, vs Philips. (A BW a kínai termékek adózási problémája és a garancia miatt lehet rázós.) Szóval ha valakinek van tapasztalata és megosztaná :R

[ Szerkesztve ]

(#594) ernyo15 válasza Smiro (#593) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Jónak tűnik az a Tefal is, kipróbálnám, talán tényleg egyszerűbb a tisztítása. A BB topicban megkérdezheted akinek Tefal van hogy valóban elegendő-e a tartozékait és a fedőt elmosni vagy az is tud egyéb módon is koszolódni (lásd itteni fűtőszál és ventillátor téma). Nem tudom az alábbi oldalakon túl vagy-e már, hátha segítenek a döntésben, a tesztes cikkben az elvárások alapján is adnak ajánlást :
[link]
[link]
[link]

(#595) Smiro válasza ernyo15 (#594) üzenetére


Smiro
senior tag

:R , a középső link nem volt meg. Eddig :)

(#596) ernyo15


ernyo15
csendes tag

Már régebben hozzá akartam szólni én is a tisztítás témához, egy régi hozzászólásomban már linkeltem egy videót de azóta ahányszor téma volt be akartam linkelni a következőt is:
[link]. A Snack kiegészítőt a fedő miatt vettem meg, amikor túl zsírosat vagy páctól tocsogó dolgot sütök belátásom szerint egy darabig takarom a fedővel hogy kevesebb fröccsenő anyag érje a felső részt, egyébként szivaccsal és mikroszálas kendővel tisztítom a fűtőszál környékét.
Azonban ma nem is erről akartam írni hanem egy kis kedvcsinálót hoztam, megsütöttem az 574-es hozzászólásban linkelt oldalról a kenyérlángost (már kétszer), nagyon finom.

Nem volt itthon 00-ás pizzaliszt így csak finomliszttel készült meg császárszalonna helyett baconnal de csak ismételgetni tudom hogy nagyon finom. A videóban használt sütőedény mellett amikor másodszor készítettem kis 20 cm-es tortaformát is használtam a sütéshez, így amíg egy sült elő tudtam készíteni a következőt.

(#597) nagysz válasza ernyo15 (#596) üzenetére


nagysz
tag

Hát ez beszarás jól néz ki így este 11 után. És hol van még az ebéd ajajajjj! :D Gratulálok, ez igen! :K

(#598) ernyo15 válasza nagysz (#597) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Köszönöm. :)

(#599) fradi81 válasza ernyo15 (#596) üzenetére


fradi81
veterán

Mozzarellát tettél rá? Ezt kipróbáljuk.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#600) ernyo15 válasza fradi81 (#599) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Igen. Füstölt mozzarellát (sparos kimért), nagy lyukú reszelőn lereszelve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.