Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) fradi81


fradi81
veterán

A felülre régóta ráégett zsírt vizes csodaszivaccsal is lehet radírozgatni amikor nagy az unalom.
princess1 princess2
Nem haladós. Valaki próbálta már lecsavarozni a fűtőszálat princess-ről?

moto g72, Ninebot d28e

(#602) Smiro válasza fradi81 (#601) üzenetére


Smiro
senior tag

WD 40 nem lehet hatásos rá? Még a ruhából is kihozza az olaj és zsírfoltot...

(#603) nagysz válasza Smiro (#602) üzenetére


nagysz
tag

Az mindenre is jó, tutti nyerő. Annyi, hogy utánna egy kis duckttape-pel is meg szoktam még fixálni, hogy rendben legyen a cucc :)

(#604) erdey_a válasza nagysz (#603) üzenetére


erdey_a
őstag

aztán ki kell fújni purhabbal és nincs több gond. ;]

Vérboci

(#605) nagysz válasza erdey_a (#604) üzenetére


nagysz
tag

jaaaa hogy még nincs kifujva ??? HIBA ! :DDD

(#606) Sanki válasza ernyo15 (#596) üzenetére


Sanki
addikt

Ezt a gyári rácson csináltad vagy vettél hozzá másik belső részt?

(#607) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Srácok, padlizsánkrémhez sütötte már valaki ebben a zöldséget, érdemes?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#608) Acheron válasza MittuDomain_ (#607) üzenetére


Acheron
őstag

Én még nem próbáltam (de fogom, szeretjük ezt a csemegét), de itt van hozzá recept: Fűszeres padlizsánkrém Philips Airfryerben készítve

(#609) ollie válasza Acheron (#608) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi, az asszony hálás érte!

***

(#610) Acheron válasza ollie (#609) üzenetére


Acheron
őstag

Ernyo15 fórumtársnak is jár a köszönet, én az ő útmutatása (Airfryer recepttár) találtam ezt a receptet :C

(#611) ernyo15 válasza Sanki (#606) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Bocsánat hogy csak most írok, pár napra "levonultam a térképről".
Ebben a tartozékban [link] de mint írtam is egy kis kapcsos tortaformában is csinálom mert így ameddig az egyik sül elő tudom készíteni a következő adagot.
Most már elkészítettem pizzaliszttel is azzal "kiadósabb" a tészta, plusz teszek egy kanál olívaolajat is a tésztába.Még egy két javaslat, én kézi robotgéppel a dagasztó szárakkal dagasztom be, nem nyújtom ki teljesen az edény méretére (nekem nyújtás közben össze-össze ugrik a tészta) kicsit kisebbre hagyom és az edényben húzom nyomkodom még szét.

[ Szerkesztve ]

(#612) ernyo15 válasza Acheron (#610) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Örülök hogy tetszik,
én is kinéztem még néhány receptet amit szeretnék majd elkészíteni.
Egyébként a Philipstől küldték a linket, bár majdnem egyéves a készülékem de csak nemrég regisztráltam be, azután küldték e-mailben ezt a receptes linket.

(#613) Smiro


Smiro
senior tag

Már úton a Philips XXL. Aliiról rendeltem egy 8"-os szettet, remélem jó lesz méretben, meg egyébként is. Vagy kezdjem magam szidni, hogy előbb miért nem kérdeztem? Szóval jó lehet majd hozzá?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#614) ollie válasza Smiro (#613) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát ez jó kérdés, de én inkább a minőségen aggódnék. Ki tudja milyen anyagokat használtak a kínaiak a a bevonatokhoz, mennyire egészséges ezekben sütni, meg az is kérdés, hogy mennyi ideig bírják, és beleragad-e (hozzásül-e) az étel. Az Airfryerbe semmi nem ragad bele, ég oda, nem kell semmit kaparni az eszközökről, (a kiegészítőkről sem), egyedül ahhoz a magasító fém rácshoz hajlamos odasülni pár dolog, mert azon nincs tapadásmentes bevonat.

***

(#615) Smiro válasza ollie (#614) üzenetére


Smiro
senior tag

Hát akkor majd én jelentem a helyzetet, ha addig senki. A kínai volta miatt nem aggódom, mert ugye minden ott készül. A rács az egyforma lehet, a tál már valóban nem biztos, de talán ha kibír egy-két évet, inkább így kuka, mint darabonként 12 ezer körül. Inkább a méret aggaszt, de remélem jó lesz.

(#616) ernyo15 válasza Smiro (#615) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Szerintem jó lesz a szett mérete. 8" = 20,32 cm ha jól gondolom, én már 21 cm-es tortaformát is használtam az XXL-ben (az éppen befér).

(#617) Smiro válasza ernyo15 (#616) üzenetére


Smiro
senior tag

:R

(#618) Sanki válasza ernyo15 (#611) üzenetére


Sanki
addikt

Köszi a választ, akkor ezt fogom rendelni. :R

#613 Smiro: folyamatosan van philips 20-25%-os kupon, az máris ~2500 Ft kedvezmény.
Plusz, ha van erste visa kártyád, akkor emagon vásárolva most (elmentett kártyával) kapsz október 10 - november 10 közé egy 4000 ft-os kupont és azzal megvéve 8k lesz a gyári kieg.

(#619) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Nálam is aktuális lesz a vásárlás, de lenne 2 kérdésem:
Azon kívül, hogy gyorsabb, ez miben jobb mint a normál légkeveréses sütő?
Én a ninja food max-ot néztem ki. Itt párszor már linkeltem, de senki nem írja, hogy venné, helyette drágábban vesztek kisebb, butább gépet. Van valami gond a ninja-val, amit Ti tudtok, de nem vettem észre?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#620) fradi81 válasza Ajándékok (#619) üzenetére


fradi81
veterán

Fogyasztás-gyorsaság, időzíteni sem tud minden sütő, szerintem ennyi a lényeg. Nem hinném hogy gond van a ninjával de egyszerű kajához elég az egyszerű gép, 30-40K lenne a max amit ilyen gépre kiadok nálam csak az ára miatt esne ki, sült krumpli meg a rántott dolgok bármelyikben megsülnek.

moto g72, Ninebot d28e

(#621) Smiro válasza fradi81 (#620) üzenetére


Smiro
senior tag

És a szagok? Mert nálam az is szempont, hogy ne termeljen kajaszagot.

(#622) Smiro válasza Smiro (#621) üzenetére


Smiro
senior tag

Hamarabb megjött a kiegészítő a polák raktárból, mint a Philips. Ránézésre nagyon minőséginek tűnik a 2 tefflon betét is. Korrekt csomagolás, csak még rá kell jönnöm, mi mire való. Oké, hogy van egy kiemelő, egy csipesz, egy pár gumi kesztyű, egy rahedli kyukacsos zsír?papír, ecset, muffin sütő, 3 króm rács, hústűk, és szilikonos alátét. Na a lyukacsos papírét nem tudom. De ennyiért szerintem nagyon megérte a sok kiegészítő.

[ Szerkesztve ]

(#623) Ajándékok válasza fradi81 (#620) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Köszi

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#624) ernyo15 válasza Smiro (#622) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Borjú hús receptet keresve találtam egy jó hasznosítási módszert a lyukacsos papírhoz ha szereted a sült májat sült hagymával. [link]
Bár lyukacsos papírom nincs de majd egyszer veszek májat és kipróbálom mert mi szeretjük.

(#625) Smiro válasza ernyo15 (#624) üzenetére


Smiro
senior tag

Amiben hús van, mindent szeretek :R

(#626) Sanki


Sanki
addikt

Ezek a kerek lyukacsos sütőpapírok ugyanolyan anyagból vannak, mint a sima sütőpapírok?
Rántottsajt és hasonlók szeretnek beleragadni a rácsba. :(

(#627) Smiro válasza ernyo15 (#624) üzenetére


Smiro
senior tag

Végre megkaptam, az XXL Premium lett, tehát nem a súlyautomatikás, alatta eggyel. Erre volt 40% kedvezményem, így a Philips Shop vastag árából (114) számoltunk vissza. Az Alis kiegészítők teljesen jók hozzá, a tefflon tepsik közt különbség érzésre semmi.(szóval nem olyan román tefflon, mint a viccben, gondolom ismerős) 12 db cucc akkor is megérte 10-ért, mert ha mindezt márkanévvel veszem, legalább 60. Szóval holnap már debütál. Tényleg gáz, hogy a receptkönyv magyarul nincs, ezért is köszi a küldést, már mentettem. Szerencsére az angol nem gond, csak hát itt adják el, elvárható lenne ennyi pénzért a tisztelet a vásárló felé. Román, ukrán, lengyel világnyelveken bezzeg van.

[ Szerkesztve ]

(#628) ernyo15 válasza Smiro (#627) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Remélem nem azért marad el az első benyomásról a beszámoló mert nem tetszik.? :) Végül mi döntött abban hogy a Tefal vagy a Philips legyen a választottad?

(#629) ernyo15 válasza Sanki (#626) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Tegnap mivel boltban nem kaptam lyuggatott sütőpapírt kipróbáltam, szabtam a sütőpapírból a kosárba való méretet és kilyukasztgattuk.
Működött (nem gyulladt ki :) ), májat sütöttem rajta.

(#630) ernyo15 válasza ernyo15 (#624) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Tegnap este kipróbáltam a #624 hozzászólásomban linkelt máj sütést. A videóban szereplő hőmérsékletek helyett mivel az soknak az idő pedig hosszúnak bizonyult a végén egyszerűen 180 °C-on 7 percig sütöttem úgy hogy a májra az elején rászórtam a hagyma karikákat is és nem fordítottam meg őket sütés közben. Valószínűleg lehetett volna 1-2 perccel tovább sütni de a párom úgy szereti ha rózsaszín a belseje. A hagyma is puhult annyit hogy párolt hatása volt. Mivel kísérletezés folyt háromszorra sütöttem meg 70 dkg borjú májat, kb 1 - 1,3 cm vastagok voltak.
Elnézést a képekért de az adagok között nem töröltem le a tányért.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#631) Sanki válasza ernyo15 (#629) üzenetére


Sanki
addikt

Köszi, mi is kipróbáljuk majd. :R
Tegnap megérkezett a gyári rács és a süteményes szett.

(#632) Smiro válasza ernyo15 (#628) üzenetére


Smiro
senior tag

Tefal vs Philips: az ablak miatt Tefal a nyerő. A lapát miatt a Philips. (Mármint, hogy nem kell.) Mivel utóbbi valahogy jobban egyben van, bár a tisztíthatóság megint az előző javára kellett volna, hogy döntsön, mégis az utóbbi. Aztán ha nem jön be, kidobom és veszek másikat. (Na ez nem igaz, de van 3 lányom és bármelyik elfogadja szívesen :) Erre most volt kedvezményem, ennyi.) Időm ma lesz kipróbálni, tegnap bogrács nap volt, ma jön az airfryer nap, tehát most debütál. Kösz az érdeklődést, visszajelzek természetesen. :R

[ Szerkesztve ]

(#633) Smiro válasza ernyo15 (#628) üzenetére


Smiro
senior tag

Első és második benyomás: a nejemet is és engem is már meggyőzött. Sült krumpli: másnap ide olyan mikroban melegítve,á kis jóindulattal, mint ha friss lenne. Olajos verzió már másnap szivacs jellegű. Krokettet egyszer próbáltunk csinálni, de a gáz fűtőértékének ellopása :Y miatt soha többet nem próbáltuk. Ma viszont ebben valami baromi jó lett, pattog is a patent a Lewi's ing has környéki részén. Rántott gomba és hús - ismét más ízharmónia, mint a megszokott, és nekem jobb. Minden olyan ízű, amilyen maga az alapanyag. A 🍄 az, a 🐷 az, a krumpli megint az, a többit majd meglátjuk. Nincs kajaszag, nem fröcsög, nincs tűzhely tisztítás, nem kell patak papírral itatni a felesleget, mert nincs is. Többit a mosogatógép a végén intézi. Szóval nem bántam meg, kicsit sem. :R

(#634) ernyo15 válasza Smiro (#633) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Őrülök hogy elégedettek vagytok vele :) . Mindent ki kell próbálni, én krokettet még nem sütöttem benne, ha időd engedi majd megírhatnád hogy milyen fajtát (ki a gyártója vagy forgalmazója, esetleg házi készítésű) hány fokon és percig sütöttetek. Tegnap vettem gombát úgyhogy ma nálunk is rántott gomba volt meg rántott sajt (fagyasztott aldis sajt), a rácsos elválasztóval, alul a sajt felül a gomba, 180 °C-on 10 percig sütve.

(#635) DJGABI


DJGABI
addikt

sziasztok!

Holnap aldiban ha nem jön össze a nyitási akciós Airfryer ilyesmik [link] esetleg vállalhatóak? Rendelt valaki ilyesmit? Jó áron vannak...

illetve ezt láttam még jó áron [link] [link]
Bestron AAF7003CO - 4l 27k

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#636) Ajándékok válasza DJGABI (#635) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ebben az árkategóriában ezt szokták itt ajánlani. Cseh raktárból nincs vám gond és 1 hét alatt megjön. Létezik v2 is.
Itt van többféle olcsó.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#637) fradi81 válasza DJGABI (#635) üzenetére


fradi81
veterán

Elite sütőket használnak többen is a fb csoportban, használható az is. De akkor már lehet jobb egy blitzwolf.

moto g72, Ninebot d28e

(#638) Steve1207 válasza Ajándékok (#636) üzenetére


Steve1207
veterán

AF2 most jött meg, épp kiégetés alatt. Azt kell mondjam egy hajszárító hangosabb, ez csak erőteljesebben duruzsol, a "hangos" jelzők miatt más típusoknál sokkal rosszabbra számítottam az airfryereknél.
Első fizikai benyomások: csomagolás szimpla Blitz stílus, semmi csicsa, anyagminőség jónak tűnik teljesen, jobb oldala szorul kicsit, szerintem ott lehet amúgy az érzékelője (digitális). Kiégetés alatt csak épp langyos körbe, a kosarán érezni jobban, hogy meleg, arra kíváncsi leszek mennyi idő alatt hűl ki, mert rátámasztani a fogónál kézzel lehet melengető érzés lesz (hely viszont van, szóval megégetni nem fogja magát az ember).
Nagyon pofás a készülék, hétfőn rendeltem, ma már itt volt csehből. Még jó, hogy elidőztem a kajálást, nem vártam, hogy ma megérkezik, le is lesz tesztelve :DDD

.

(#639) Siriusb válasza Steve1207 (#638) üzenetére


Siriusb
veterán

Telefon nélkül is lehet minden funkciót használni? Valamit lassan nekem is vennem kell. Ha más nem, megvárom amíg az Aldiban újra lesz.

(#640) Smiro válasza Siriusb (#639) üzenetére


Smiro
senior tag

:) Nyilván, mivel a sok nyomógomb, kijelző rajta van. A telefonos kezelés lehetősége (másodlagos funkció) miatt viszont majdnem ezt vettem. De van mindig +20 percem az indításra ebéd elött, így az esetleges garanciális dolgok miatt is maradtam itthoni vételnél.

(#641) Steve1207 válasza Siriusb (#639) üzenetére


Steve1207
veterán

Persze működik, alapvetően a manuálisat akartam, minél olcsóbban megúszva, de aztán úgy voltam legyen a tetején a vezérlés, úgyis asztalon lesz. Ha 1-2 évig kiszolgál nekem most megérte, alapvetően maga az airfryer használatra voltam kíváncsi, annyi jót írtak már róla. Amúgy Tefalt néztem 30 körül, de valahogy nem hozta meg a kedvem, nálam sose volt favorit, amúgy meg Philipsre mentem volna, de az akciósan is 40+ jó esetben...

Szóval első teszt, csirkecomb, nem vittem túlzásba, simán befűszereztem és ment is a kosárba. Kicsit játszottam az idővel, de a beépített értékek jók, hasonlóképp hozta volna. Űberjó lett összességében, szép ropogós, a hús puha. (OFF: kíváncsiságból dobtam be sima wok-os zöldségkeveréket, mert mindenki mondta mennyivel jobbak a zöldségek és csak az volt. Zöldség szinten hozza az elvárandó állagát, aminek puhának kell lenni puha, aminek ropogósabbnak az ropog. Nem erre találták ki kimondottan, de én még natúrban nem toltam ilyen elégedettséggel gyorsfagyis zöldséget :DDD és így jó órával utána se esett össze)

Apró, szokásos dolgok: nem fröcsköl, nem ragad semmi, nincs ételszag. Mosogatás gyerekjáték.
Alkalmazás: alapvetően nem érdekelt volna a funkció, de működik, be- és kikapcsolható a készülék, elindítható minden. Ha jelez is telefonon az hasznos lenne (ezt nem teszteltem).
Kosár méret (BH-AF2): 5 literes, 21,5 x 21,5 x 11 cm

Úgyhogy eddig teljesen pozitív, alig várom, hogy normálisabban bevásároljak és komplexebb kajákkal próbálkozzak, nem számítottam rá, hogy a héten megérkezik.

.

(#642) Siriusb válasza Smiro (#640) üzenetére


Siriusb
veterán

Helyes, mert kizárt, hogy még a konyhában is telefonnal szórakozzak.
Azért én alacsonyabb ársávban keresgélek, de még a méret sincs eldöntve.

(#643) Siriusb válasza Steve1207 (#641) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz a beszámolót.
Én kizárólag vega ételeket készítenék benne, szóval örülök, hogy ezen az téren is elégedett vagy.

(#644) DJGABI válasza DJGABI (#635) üzenetére


DJGABI
addikt

[link]

Köszi a válaszokat, elvileg mégiscsak meglett a Aldis AMBIANO XXL (pár hét múlva lesz csak meg, pestről ritkán jönnek munkatárs tesójáék ide vidékre). Ehhez kiegészítők kaphatók valahol, vagy kompatibilis valami vele? Látom sokan dicséritek itt a rácsot, amivel 2 rétegben is lehet sütni :R

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#645) ernyo15 válasza DJGABI (#644) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Az első linkedben megvan a megoldás [link] , a készülékek között van egy kiegészítő készlet is [link] már csak a kosár méretét kellene tudni, le kellene méretned hogy bele fér-e.

(#646) ernyo15 válasza Siriusb (#643) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Majd ha meglesz a tiéd is itt van egy kis zöldséges ötlet, neked kolbász nélkül, többeknek gondolom maradhat az is :) [link] .

(#647) Siriusb válasza ernyo15 (#646) üzenetére


Siriusb
veterán

Jól néz ki a zöldség, kösz!

(#648) ernyo15


ernyo15
csendes tag

Vasárnap volt rá időm így kipróbáltam a Nosalty-ról az Újhagymás és sajtos vekni receptjét, ez ugyanolyan jó mint a kenyérlángos. Ez lassabban kelt meg de a végeredmény finom. Az egyik veknit lemértem kb. 40 dkg-os volt. [kép] [kép] [kép]

Valamint megcsináltam már másodszor és csak ajánlani tudom a következő "Morzsás édesség"-et [link] . Mivel nekem csak szilva volt itthon, azzal készült (35 dkg), így a citromlét kihagytam, helyette kapott némi fahéjat. először csipkedtem a tésztát, második alkalommal volt időm betettem felhasználás előtt a hűtőbe majd ráreszeltem a gyümölcsre. Nagyon finom a "sült" gyümölcs ropogós tésztával. [kép]

(#649) fradi81 válasza ernyo15 (#648) üzenetére


fradi81
veterán

Ez a vekni akkor végül is így önmagában ehető nem? A képen legalábbis olyan mint egy töltött péksüti :)

moto g72, Ninebot d28e

(#650) ernyo15 válasza fradi81 (#649) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Igen. A videó végén van mellette némi mártogatós is, én sózott tejfölt ettem mellé hirtelen. Nekem főleg füstölt mozzarella volt itthon, az lehet kissé elnyomta a tésztában lévő grana padanot (vagy mégsem), mindegy is az össz ízhatás így is jó volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.