Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Mr.Csizmás válasza UHHH (#150) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csődbe visz ez a fórum :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#152) viharhozo


viharhozo
addikt

A nagyobbik Aldis Ambianot megvettem par hete. Mindennek durva mellekize van benne. Az elso egy-ket alkalmat meg elfogadtam volna, de az otodik utan is ilyen, ami gyanus. Esetleg tapasztalt vki meg ilyet?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#153) nullpoint válasza viharhozo (#152) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ne 5w40-nel locsold a sütnivalókat. (0w30 ízletesebb) :D

Amúgy nem tudom. Csomagolásból nem maradhatott darabka benne, nem látható helyen?

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#154) elder troll


elder troll
senior tag

A 30000 forintos philips airfryer-nek nem kellene leállnia, ha kihúzom a "tartályt"?
XL-em mindig leáll, és a kisebbik gépnél nem tartom biztonságosnak, hogy folyamatosan megy még akkor is, ha épp a krumplit forgatom/rázom.
Gyári hibás lehet a másik?

[ Szerkesztve ]

(#155) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Fehér füstöt bocsát ki a Philips Airfryer készülék

Nekem is csinálta már kétszer, teljesen értelemszerű a jelenség, semmi gond nincs a készülékkel ilyenkor. Nekem az alul összegyűlt zsiradék kiöntése megszüntette a jelenséget.

(#154) elder troll

A start/stop gombot nem szoktad használni? Erre lenne éppen kitalálva. ;]

[ Szerkesztve ]

(#156) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!
Valakinek van esetleg Philips HD9260 sütője? Elküldené mi a külmérete, mert sehol sem találom és nem mindegy befér-e oda ahova gondolnám...

(#157) elder troll válasza phedi77 (#156) üzenetére


elder troll
senior tag

31 cm magas, 32 cm széles, 40 cm mély nagyjából a foganytúval együtt.
Ezek csak kb számok, mert le van kerekítve az egész.

(#158) phedi77 válasza elder troll (#157) üzenetére


phedi77
tag

Nagyon köszönöm! Imádjuk a rántott dolgokat, azért szeretném megvenni, mert sz olajszagtól kirohanok a világból :) Sütőben a rántott hús nem az igazi - te mennyire szereted ebben őket?

(#159) elder troll válasza phedi77 (#158) üzenetére


elder troll
senior tag

Kisebb szelet rántott húsokat ebben szoktam sütni, kicsit több idő kell a krumplihoz képest, illetve minimális kacsazsírral be szoktam kenni. A héten rántott camembert volt a tesztalany, takaríthattam utána a belét a gépnek, de ezt leszámítva az is rendben volt.
Ha lecsöpög némi olaj vagy zsír az aljába, akkor fehér "füstöt" tud generálni, ezért érdemes kitörölni belőle akár menet közben is (pl.: húsforgatásnál).

[ Szerkesztve ]

(#160) phedi77 válasza elder troll (#159) üzenetére


phedi77
tag

Megkérdezhetem, hogy Te miért vetted meg? Milyen célból?

(#161) elder troll válasza phedi77 (#160) üzenetére


elder troll
senior tag

Kaptunk egy gyengébb (talán aldi/hofer) sütőt Németországból bátyámtól, és azóta nem sütöttem olajban hasábkrumplit. Később a BB topikban linkelték az Airfryer XL-t 45000-ért, azóta már a húsokat is ebben sütöm.
Alapvetően hasábkrumpli sütéshez vettem, szerintem nem létezik ennél jobb "célszerszám". Az olajos dolgokat nem bírja a bendőm, és ebben nem olaj íze van a krumplinak. Tényleg hetekig szokni kellett, hogy a sült krumplinak krumpli íze van, a csirkének csirke íze van, stb.

[ Szerkesztve ]

(#162) phedi77 válasza elder troll (#161) üzenetére


phedi77
tag

Köszi :)

(#163) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Rákerestem a BlitzWolf sütőre, de úgy látom, az nincs még itt senkinek.
Én most BG-ról vettem egy 6 litereset, egy hete tesztelgetem.
Igazából azért vettem, mert imádom a sültkrumplit, akár minden nap megenném... csak az olaj miatt nem teszem ezt :).
Az aldis sütőről a múltkor lemaradtam, pedig az volt a terv, hogy kis pénzért, talán az is reális képet ad ezen eszközök használhatóságáról.
Az ajánlott Philips-et indulásnak drágának találtam, így maradt ez az éppen akciós + email only ajánlatban szereplő BW készülék.
Sajnos gagyi zongoralakk hatású a külső megjelenése, nem lesz egyszerű tisztogatni.
A kosár nagy, nehéz, mégis kicsit gyengének érzem az anyagát, könnyen deformálódik. Kicsit puritán a kivitelezés.
Összességében egész jól használható, a krumpli is szépen megsül benne. Azért félidőben egyszer érdemes megrázogatni.
Mivel nincs összehasonlítási alapom, így nem tudom, hogy ehhez képest pl. az Airfryer XL mennyivel lehet jobb (ha egyáltalán jobb) - és ha jobb, megéri-e a kétszeres árat. :F
Szóval, bár alapjában véve elégedett vagyok a készülékkel, azért jó lenne tudni, hogy miben lehet jobb egy másik konstrukció. Nagyjából mindegyik ugyan úgy néz ki, ugyan az a működési elv...

-= Pancsermeste® =-

(#164) anonymus89


anonymus89
addikt

Sikeresen beruháztam én is egy ilyenre annak ellenére, hogy belinkeltem és már jöttek is a lebeszélések.....
A lényeg csütörtökön már kézhez kaptam de csak ma bontottuk ki és sült krumplinak nekiálltunk.
Kb. 1 kg de fele külön elkészítve, a második sütüés amit itt is olvastam 200°C 23 perc kb. nagyon szép aranysárga lett és mindamellett kívül ropogós belül pedig puha.

Ha egyből nem fogy el akkor idővel visszapuhul a krumpliszeletek külseje.

Amit kérdezni szeretnék egy sütés után mivel takarítjátok a belsejét a kivehető edénynek?
Egy sima mosogatószeres mosás után még mindig itt-ott ragad.
Ötlet esetleg?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#165) solti válasza anonymus89 (#164) üzenetére


solti
senior tag

mi mosogatógépbe tesszük (nem mindig minden használat után)

(#166) csibe1


csibe1
addikt

Gruppis ajánlat, hátha érdekel valakit: [link]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#167) erdey_a válasza csibe1 (#166) üzenetére


erdey_a
őstag

onnan nem veszünk semmit

Vérboci

(#168) anonymus89 válasza solti (#165) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi sajna nekünk az nincs.

erdey_a: mivel szoktátok takarítani?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#169) erdey_a válasza anonymus89 (#168) üzenetére


erdey_a
őstag

én simán elmosom a mosogatóban, mosószerrel, szivaccsal.
de nekem nem "hálós" az alja mint a philipsnek. ezt talán kicsit könnyebb tisztítani

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#170) nagysz válasza erdey_a (#122) üzenetére


nagysz
tag

Szia,
ha ezek tényleg ilyen kő egyszerűségűek, akkor vajon ezeket a már röhelyesen olcsóakat meg mernéd venni? Erősen gondolkodom egyikükön (főleg az elsőn) ..

Uten 6.5L
Noname1
Proscenic

Van rájuk nem is kevés jó visszajelzés, szóval szerintem még akár jók is lehetnek.

(#171) solti válasza nagysz (#170) üzenetére


solti
senior tag

nézd, lehet, hogy egyszerű, bár franc se tudja mennyire pontosan tartják a hőt, mennyire koszolódnak stb. Ami Philipsnél nálam nagy piros pont, hogy vannak pótalkatrészek, és az jó, mert el tudom képzelni, hogy elkoszolódik 1-2 év alatt

(#172) nagysz válasza solti (#171) üzenetére


nagysz
tag

aha ebben igazad van. akkor arra kell még ránézzek, hogy van -e alkatrész. ezek mind gyanúsan "eredeti" kínaiak. másfelől harmad áron van egy hasonló méretű philipshez képest, így ha 2 évig bírgya, már jó is..mert az se bírja szerintem 6 évnél tovább..

(#173) erdey_a válasza nagysz (#170) üzenetére


erdey_a
őstag

én a princesst is meg mertem venni: [link]
és tökéletes.
amiben nagy aszórás, az a méret. és hiába írják hogy 5-6 liter, sokszor egy 6 literes kisebb mint egy 5 literes, mert az alsó tál méretét adják meg és nem a kosárét. szóval az én tippem az, hogy vagy élőben meg kell nézni ha lehet, vagy videókat kell lesni róla a neten, hogy legyen róla fogalma az emnbernek, mi is fér bele.
nekem szempont volt, hogy egy grillcsirke beleférjen, és hát ezzel nincs gond, másfél is belefér :D

Vérboci

(#174) nagysz válasza erdey_a (#173) üzenetére


nagysz
tag

hegyezem magam a princessre is, no de az egy majdnem 5000 értékeléssel (amazon.de) bíró "menő" márka :)
Bár ez alapján akkor lehet, azt kell venni...már van rá topic referencia! :) Nekem 2 éhes gyereknek az adag sültkrumplija kellene, hogy beleférjen - az tippre pont 5 liter :D
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#175) erdey_a válasza nagysz (#174) üzenetére


erdey_a
őstag

80 deka krumpli simán belefér, igaz, akkor nem 16 perc, hanem inkább 20 kell neki, de abszolút működik a dolog.

Vérboci

(#176) nagysz válasza erdey_a (#175) üzenetére


nagysz
tag

nekem minél nagyobb kellene..el tudnék képzelni 1.5kg krumplis verziót is :)
túrom a netet a kosár mérete ügyében..

(#177) nagysz


nagysz
tag

Sok tipródás után rendeltem egy princess xxl-t. remélem, tényleg jó lesz :) jövő héten meglátjuk.

(#178) erdey_a válasza nagysz (#177) üzenetére


erdey_a
őstag

első jó tanács: először semmi nélkül kapcsold be 200 fokon 40 percre, hogy a "gyártási szennyeződés" leégjen róla.
kicsit fura szaga lesz és lehet pici fehér füstje.

Vérboci

(#179) nagysz válasza erdey_a (#178) üzenetére


nagysz
tag

köszi megfogadom! Utána, ha már felszállt a fehér füst :) , fullgázon lehet nyomatni pld. krumplival ? vagy csak óvatosan..

(#180) csibe1 válasza erdey_a (#178) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor ugyanez a helyzet vele, mint a sütőknél; érdemes úgymond kiégetni a rendes használat előtt.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#181) erdey_a válasza nagysz (#179) üzenetére


erdey_a
őstag

onnantól mehet ezerrel... :)

csibe1: igen, valahogy úgy. a fűtőszálon lehet valami, ami a gyártás során kerül rá. a hagyományos cekaszos szendvicssütőt is ki kellett égetni annakidején

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#182) nagysz válasza erdey_a (#181) üzenetére


nagysz
tag

Megvolt a füstölés, hude büdös volt. Nade most akkó' belenyomok egy kis halat próbának. Az alapból büdös, nem oszt nem szoroz egy kis plusz maradék bűz .. :D
Ja, a fóliát le szabad szedni a kijelzőről szerinted ?

[ Szerkesztve ]

(#183) erdey_a válasza nagysz (#182) üzenetére


erdey_a
őstag

a fóliát rögtön azután le kell venni, hogy a csipketerítőt a tetejére raktad :D

persze, miért ne lehetne levenni?

Vérboci

(#184) nagysz válasza erdey_a (#183) üzenetére


nagysz
tag

mert még nem tettem a tetejére a halasi csipkét :D köszi

(#185) nagysz


nagysz
tag

Első sütés teljes siker: "zacskós" (fagyasztott) tengeri halfilé, 15 perc 190 fokon tökéletes lett.
Képek:
[kép] [kép]
köszi mindenkinek,tényleg remek ez a cucc !! :)

(#186) erdey_a válasza nagysz (#185) üzenetére


erdey_a
őstag

hogyan csináltad a halat? kiolvasztottad előtte? mivel fűszerezted? bekented valamivel (vaj, olaj?)
érdekelne a recept :B

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#187) nagysz válasza erdey_a (#186) üzenetére


nagysz
tag

Azért nem irtam le, mert ez (még) nem a Gordon-féle igényességgel készült, hogyúgymondjam :D
Kiolvasztottam szobahőmérsékleten - ez most, mivel siettem, annyit tesz, hogy a jegek már leestek róla, olyan 3 órát állt a konyhában. Ekkor még fagyos, de a sok víz már nincs rajta.
Utána befűszereztem Kotányi "Halak" nevű űrtechnikás fűszerkeverékkel, bedörzsöltem, állt vagy kemény 10 percet és utána ugrott a sütőbe. Megnyomtam a halas ikont, ekkor kiirt 10 percet. lement, megnéztem, még nem késznek ítéltem meg, ezért beküldtem még 5 percre manuálisan 190 fokra. Ennyi.
Ja, a belső edény kézi mosogatása kicsit szopós, a lyukakból nehéz kiszedni a matériát, így az még a sütési idő jelentős részével meghosszabbitja a műveletet (+5 perc) :D

[ Szerkesztve ]

(#188) joergie


joergie
őstag

Holnaptól ákciós az aldis forrólevegős.
Valaki tud róla jót vagy rosszat mondani? Igazából ez meg a nagyobbik lidlis versenyzik, szóval...

[link]

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#189) forceberg válasza joergie (#188) üzenetére


forceberg
veterán

Ha egy ilyen 5l-es nincs méretében kihasználva, azaz, ha gyakran nincs benne sok cucc, akkor milyen lehet a hatásfoka? Vagy akkor inkább egy 3l körüli?
Ezt ajánlották ismerősök, hozzátéve, hogy krumplihoz azért nem jött be:
[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#190) nagysz


nagysz
tag

Mai "anyag": sült szürkeharcsa. A menet a szokásos: gyorspác (Lucullus flekken) + relatíve sok só. 20 percet állt, utána 10 perc halas programon, nézés/fordítás, majd újabb 10 perc sütés. Kész. Nagyon finom lett! :U
[kép] [kép]

(#191) erdey_a válasza nagysz (#190) üzenetére


erdey_a
őstag

nyami... most már muszáj lesz halat sütnöm :)

Vérboci

(#192) mgy


mgy
senior tag

Hölgyek (remélem vannak ;) ), Urak,
van most "topikajánlat" készülék?

(#193) elder troll


elder troll
senior tag

Mi már 4db Airfryer XL-t vettünk (anyám, apám, kolléganő, saját), illetve a kisebbik verzióját használjuk az irodában. A kosarat nem egy áldás takarítani, amúgy szerintem bestof. Volt lidlis/aldis kisebb verziója előtte, másik dimenzó ahhoz képest. Viszont jelenleg nem akciós, és 70-80000 forintot nem ér meg, 45-ért vettük az összeset akcióban innen kuponnal.

[ Szerkesztve ]

(#194) nagysz válasza erdey_a (#191) üzenetére


nagysz
tag

sütöttem krumplit is, az nem nagy szám, azért nem tettem be, de az is tökéletes lett. :) Mást még nem próbáltam..ez a három sütés volt. bazi jó a gép.

(#195) nagysz válasza mgy (#192) üzenetére


nagysz
tag

Részemről a 182050 PRINCESS bestbuy ennyiért.

(#196) erdey_a válasza nagysz (#195) üzenetére


erdey_a
őstag

+1 :K

Vérboci

(#197) mgy


mgy
senior tag

Köszi mindannyiótoknak!
Elkezdtem anyát szoktatni a gondolathoz, hogy megint hozok haza valami kütyüt. :D

(#198) nagysz válasza mgy (#197) üzenetére


nagysz
tag

El kell érni, hogy ő kérje a cuccot :D Én kivártam..egyszer megint elkezdett olajban sült krumplit sütni.. Fél nap ez ment, olajszag, konyhában állás. Megjegyeztem, lenne egy olajmentes sütő, ami fél óra alatt tudja ugyanezt 90%-kal kevesebb szaggal.
Egy dologhoz ragaszkodott már csak ezután: minél nagyobbat vegyünk, mert sokat esznek a gyerekek! :D

(#199) snipr válasza nagysz (#195) üzenetére


snipr
aktív tag

Nekem egy kisebb Princess van, még tavaly Alzás akcióban vettük 20 környékén, teljesen oké ez a típus is.

(#200) Jofi81


Jofi81
őstag

Ez a Philips HD9216/80 mennyire jó vétel lenne 35-ért? Nem láttam még működni ilyet, nincs összehasonlítási alapom. azt sem tudom, hogy ez a 800g mit jelent. Ennyi hasábburgonyát lehet mondjuk egyszerre megsütni vele?

A fentebb említett 18 ezres aldishoz képest például milyen? Azért kérdezem, mert mindkettőt ma láttam az Aldiban, a dobozuk nagyjából egyforma méretű. Sőt, volt még az aldisból valami mini változat is, talán kétezerrel olcsóbban, de az sem tűnt sokkal kisebbnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.