Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) dni válasza elder troll (#193) üzenetére


dni
őstag

Miben másabb Philips a hiper sajátmárkáshoz képest a árától, méretétől, külsőjétől eltekintve? Van különbség a készétel minőségét illetően (pl állag)?

(#202) elder troll válasza dni (#201) üzenetére


elder troll
senior tag

A kisebb sütő használata előtt be kellett olajozni a hasábburgonyát, különben főtt krumpli lett belőle. A philips kosarának alja hálós kialakítású (mint a normál olajsütő), és oldalt elég nagy részt hagytak a levegő áramlásának, így sokkal jobban sül az alja. A sajátmárkás sütőknél nem kivehető a kosár, nem hálós kialakítású az alja, és oldalt sokkal kevesebb levegő tud közlekedni az aljához. Ettől függetlenül azok is jók lehetnek, kétféle nem philips van nálunk, abból csak a kicsit használtam régen.
Mostanában mindenféle zsíradék nélkül sütögettem panírozott csirkemelleket, mert epe problémásnak csináltam kaját főleg (+hosszúszemű előgőzölt rizs). Szívem szerint egy kis kacsazsírral megtuningoltam volna a húst, de anélkül is vállalható volt. Ezen kívül spar-os 2,5 kg-os hasábburgonyát szoktam csinálni magamnak, nekem ez a fajta vált be ehhez a sütőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#203) UHHH


UHHH
senior tag

Sajátmárkással küzdöttem kicsit, forgatni kellett, el is adom.
Philips meg tökéletes. :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#204) koxkids


koxkids
őstag

Én a minap brownie-t sütöttem az Philips XL-ben 18cm-es tortaformában. Tökéletes lett az eredmény :) Szóval mehet benne kisebb sütemény sütés is :D

(#205) forceberg válasza UHHH (#203) üzenetére


forceberg
veterán

Melyik volt az? Mindig a konkrét típus számít.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#206) erdey_a válasza dni (#201) üzenetére


erdey_a
őstag

semmiben... az Aldiban kapható sajátmárkás Ambiano XXL sütő is igen jó kialakítású.

Vérboci

(#207) UHHH válasza forceberg (#205) üzenetére


UHHH
senior tag

Egy Bestron. Jó volt, de a philipshez képest minden gagyi...

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#208) snipr


snipr
aktív tag

Üdv.

Tarja, só, bors, kis görög fűszerkeverék - nálam ezzel nyerő - 2 perc előmelegítés után 180fokon 14percet ment egyik, majd 7percet másik oldala.


Meglepően jó lett :) egy picit talán túlment, de a belseje még így is szaftos maradt :)... kicsit olyan, mintha grilleztem volna. Legközelebb valószínűleg kisebb hőfokon próbálkozom, de elsőre így sem volt rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#209) nagysz válasza snipr (#208) üzenetére


nagysz
tag

gratulálok, nagyon mutatós, a tarja nagy sláger nálunk is!
Én megint egy uncsi halat sütöttam, azt meg már le se fotózom... de most fogas volt és éttermi minőségű lett. marha jó ez a gép! imádjuk. :)

(#210) Domonkos


Domonkos
Ármester

Udv!

Az itt leirtak alapjan ugy gondolom, hogy erdemes lenne beruhaznom egy ilyen sutore.
A kerdesem az lenne, hogy van valami kifejezetten jo tipus ami ajanlott, vagy csak siman vegyem a Philips-et? Par kommentben olvastam kis osszehasonlitast mas markakkal, de tenyleg annyival jobb a Philips, hogy megerje az arat?
Tovabba, mik azok az etelek amiket hagyomanyos sutoben lehet, ellenben forrolevegos sutoben nem lehet elkesziteni?

Elore is koszonom! :R

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#211) Laox válasza Domonkos (#210) üzenetére


Laox
aktív tag

Nekem volt néhány a Philips XXL előtt, a Philips ezek közül a legjobb. Az már más kérdés, hogy annyival jobb-e, amennyivel drágább. Az viszont biztos, hogy a Philips az első olyan forrólevegős gépem, aminél nem kell rázogatni a benne lévő cuccokat, mert valamilyen mágiával mindig mindent szépen átsüt.

(#212) erdey_a válasza Laox (#211) üzenetére


erdey_a
őstag

1kg krumpli átrázás nélkül tökéletesen megsül? hát, kinek mi a tökéletes.

Vérboci

(#213) Laox válasza erdey_a (#212) üzenetére


Laox
aktív tag

Akkora mennyiséget még nem sütöttem benne. De húsokat és krumplit együtt igen és a belül lévő krumplik is átsülnek ropogósra.

(#214) elder troll válasza Laox (#213) üzenetére


elder troll
senior tag

A héten főleg ilyet csináltam, azaz a panírozott húsokat körberaktam krumplival, hogy ne égjen meg a hús széle. Sokat dobott a történeten, hogy megszórtam cayenne borssal a hús a tetejét, amit bekentem előtte kacsazsírral.
A krumplinak már kicsit sok volt a 20 perc, de rázás nélkül átsült az összes. Több személyes mennyiségnél rázogatni kell a tökéletes hasábburgonya élményért, de egyszemélyes hús+krumpli mennyiségnél nem feltétlenül kell mozgatni.

[ Szerkesztve ]

(#215) nagysz válasza Laox (#213) üzenetére


nagysz
tag

Az a hihetetlen ebben, hogy az egymáshoz tapadó részeket hogyan tudja ropogósra sütni ? Értem, hogy Philips mágia, de nehéz elképzelni. Persze mivel nem láttam, akármi lehet :) A halakat is forgatni kell az én cuccomban. 1 forgatásért cserébe, lecsóval, baromi finom! :) [kép] (lecsós fogasfilé)

(#216) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Vettem egy princess sutot. Esetleg tudtjatok hogy milyen tartozekok jarnak hozza? Sajnos mintha nem lett volna bontatlan.

(#217) nagysz válasza sakal83 (#216) üzenetére


nagysz
tag

Amennyire látom, ez csak így magában jön, nincs tartozék. Mármint az összes képen látható belső kosáron kívül.

(#218) erdey_a válasza sakal83 (#216) üzenetére


erdey_a
őstag

az egyémhez volt egy süti sütő betét pluszban.

szerk.: ja bocs, másik típus

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#219) sakal83 válasza erdey_a (#218) üzenetére


sakal83
addikt

Mit erdemes ebben sutni? Eddig sultkrumpli proba volt. Az mondjuk 10bol 7es. A rantott hus 10bol 2es. Atsult de ugy nez ki mintha albino lenne:)

Ötletek sütés tesztre? A Home Office miatt kellene mert a kantin messze van:) a norma sutonk meg budos es nem kolyokbiztos.

(#220) nagysz válasza sakal83 (#219) üzenetére


nagysz
tag

A sültkrumplit még próbálgasd, 10ból 13-asnak kellene lennie. 10-ből 10 pont azért, mert ugyanolyan, mintha olajban sütnéd. A +3 pont meg azért, mert +1: nem tocsog az olajban +1: nincs kurvanagy olajszag a konyhában +1: nem órákon keresztül sül hanem 10-15 perc alatt. Szóval ott még van mit javítani..
Mindenfélét ajánlott benne sütni, ami nem panírozott. Vörös és fehér húsok, ugye halak, de sütöttem benne zöldséget: brokkolit, spárgát, répát ilyeneket.. mind szuper lett.

(#221) elder troll válasza sakal83 (#219) üzenetére


elder troll
senior tag

Ha nagyon halvány a hús vagyis a panír színe, akkor kend be minimális zsiradékkal.
Epe problémásnak szoktam olaj nélkül "natúr" sütni a panírozott csirkemelleket, az egy kicsit halovány szokott lenni, saját részre kacsazsírral tuningolom meg, esetleg a tetejére szórhatsz egy kis cayenne borsot is.

(#222) erdey_a válasza sakal83 (#219) üzenetére


erdey_a
őstag

Paníros hús akkor lesz "sültebb színű", ha olajsprével megfújod, vagy ecsettel kicsit bekened olajjal. Csirkerögöt szoktunk csinálni, teljesen jó lesz. Vagy az aldiban kapható panírozott csirkemellet ugyanígy.
Aldi halrudacska, ropogós bundás halifilé ugyanígy.
Félkész elősütött bagett is mehet bele.
Virslit félig bevágva, kicsit szétnyitva, a nyílásba sajtot tuszkolva kisütni.

Vérboci

(#224) ernyo15 válasza koxkids (#204) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Ha időd kedved lesz hozzá beírnád a brownie receptjét a sütési hőfokkal és idővel?.
Előre is köszönöm.

(#225) ernyo15 válasza nagysz (#220) üzenetére


ernyo15
csendes tag

A brokkolit, répát hogy sütöd? Elő kell főzni? Mekkorára darabolod, hány fokon mennyi idő kell neki körülbelül?

(#226) nagysz válasza ernyo15 (#223) üzenetére


nagysz
tag

Szia köszi a recepteket, ez a krumpli, pardon burgonya :D állat jól néz ki, meg fogom csinálni! A képek a leg motiválóbbak ebben a fórumban az biztos :)

(#227) nagysz válasza ernyo15 (#225) üzenetére


nagysz
tag

Nem szoktam előfőzni semmit, csak beszórom. Most fagyasztott brokkoli volt, már csak ez van, azok meg ilyen kis letördelt virág méretűek, az már jó. Nagyon óvatosan kell bánni az idővel, mert az első adag szénné égett benne :D Másodszorra 180 fokon 7 percet nyomtam, és emlékeim szerint még 2-3 percre visszatettem. de 6-7 perckor érdemes csekkolni, mert ha kisebbek a darabok (ezek nagyok, olyan 7-8 centisek voltak!), akkor hamarabb átsül. A fűszerezés annyi, hogy megszórom zöldség fűszerkeverékkel. Ezt nyilván lehet még fokozni..de már ez is isteni eredményt ad.

(#229) ernyo15


ernyo15
csendes tag

Ma megtörtént a reggeli szuflé kipróbálása. Íme a 7 és 6 perces változatról készült képek, nekünk párommal a 6 perces jött be (volt egy kis folyós része is mint a lágytojás) de legközelebb kipróbáljuk az 5 percen is (a 8 perc nekünk sok volt). Az eredeti receptnél 4 db kisebb formában van a szuflé, nekem 9 cm-esek így kettőben sült a receptben szereplő adag.

7 perces

6 perces

(#230) nagysz válasza ernyo15 (#229) üzenetére


nagysz
tag

szeretem az ilyen kőbalta egyszerűségű recepteket, holnap reggel gyártani fogom :))Köszi ezt is!

(#231) ollie válasza ernyo15 (#228) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem szerkeszthetünk hsz-t személyiségi jogok miatt. Légy szíves másold be az egészet egy új hsz-be a helyes értékkel, aztán törlöm a régi hsz-t.

***

(#232) ernyo15


ernyo15
csendes tag

Sziasztok!
Elég régen jelentkeztem de követtem a fórumot (örülök amikor van "mozgás"). Most tudok újdonságot írni, kipróbáltam két köretnek való burgonyás receptet, a gratin szerintem önállóan is fogyasztható bár a másik is úgy mint ahogy a héjában sült krumplit szokás. A gratinnal most kipróbáltam az ovális Luminarc edényt, jól vizsgázott.
A receptek:
Burgonya au gratin
Hozzávalók
400 g enyhén keményítőtartalmú burgonya, hámozott
50 ml tej
50 ml tejszín
Frissen őrölt bors
Szerecsendió
40 g Gruyère vagy félérett sajt reszelve
Melegítse fel az AirFryer készüléket 200 ° C-ra. Szeletelje a burgonyát ostya vékonyra.
Egy tálban keverje össze a tejet és a tejszínt és ízlés szerint ízesítse sóval, borssal és szerecsendióval. Kenje be a burgonyaszeleteket a tejkeverékkel (én egy tálban összekevertem).
Tegyük a burgonyaszeleteket a quiche serpenyőbe („szétterítjük” mint egy rakott burgonyához), és öntsük a maradék krémkeveréket a tálból a burgonya tetejére. A sajtot egyenletesen ossza el a burgonyán.
Helyezze a quiche serpenyőt a sütő kosárba, és csúsztassa a kosarat az AirFryer készülékbe. Állítsa az időzítőt 15 percre, és süsse meg a gratint, amíg szépen meg nem pirul és kész. (Ekkor már szép pirult volt, fogpiszkálóval beleszúrtam, úgy éreztem még kissé „ress” a krumpli így még 5 percre visszatettem sülni. Lehet legközelebb a sajtot kicsit később teszem rá nem az elején.)
Hasselback burgonya
Hozzávalók
4 közepes méretű burgonya
Olivaolaj
Só, bors
Hámozza meg a burgonyákat és vágjon le egy kis szeletet az aljukról, hogy laposan feküdjenek (én nem vágtam le mert elég laposak voltak ). Készítsen kis bemetszéseket a burgonyában, de ne egészen az aljáig. Tegyen egy kis olajat a bemetszések közé, és szórja meg a burgonyát sóval és borssal.
Süsse a burgonyát az Airfryerben 20 percig 190 fokon majd további 5 percig 200 fokon.
Ezt lehet még úgy „fokozni” hogy a bevágásokba sonkát és sajtot teszünk.

A #229 hsz-ben látható szuflé receptje:
Reggeli szuflé
Hozzávalók
2 tojás
2 evőkanál (könnyű) tejszín
Piros chili paprika
Petrezselyem
Ízlés szerint só
Finoman vágja fel a petrezselymet és a chilit. Tegye a tojásokat egy tálba és keverje hozzá a tejszínt, a petrezselymet és a chilit.
Félig töltse fel az edényeket (kis szuflé formák) a tojás keverékével. Süssük a szuflékat 200 fokon 8 percig. Ha soufflés baveux-ot (puha) kíván tálalni, akkor 5 perc főzés is elegendő.

(#233) ernyo15 válasza ollie (#231) üzenetére


ernyo15
csendes tag

A 223-as és a 228-as hsz törölhető. Köszönöm.

(#234) UHHH válasza ernyo15 (#233) üzenetére


UHHH
senior tag

A 233-as és a 234-es hsz törölhető. Köszönöm.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#235) koxkids válasza ernyo15 (#224) üzenetére


koxkids
őstag

Szia!
Ezt a receptet sütöttem meg:
Whiskeys brownie - SK

18cm-es tortaformába tettem, és a receptben található hőfok-idő párossal próbálkoztam, nekem így is ízlett.

(#236) ernyo15 válasza koxkids (#235) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Köszönöm szépen. Jól hangzik. Az is tetszik benne hogy a tojásfehérjét nem kell külön felverni így kevesebb a tennivaló és a mosatlan.

(#237) Laox


Laox
aktív tag

Azzal kapcsolatban adnátok tanácsot, hogy ti mivel takarítjátok a sütőt? Én már a 4. szert próbálom, de egyszerűen nem viszi le az odakozmált szennyeződéseket egyik sem.

(#238) solti válasza Laox (#237) üzenetére


solti
senior tag

nekünk Philips van és bedobjuk mosogatógépbe :)

(#239) nagysz válasza Laox (#237) üzenetére


nagysz
tag

Be szoktam áztatni mosogatószeres vízbe a kosarát a mosogatóba fél órára..tökéletesen leázik, utána csak lemosni kell, súrolni egyáltalán nem.

(#240) Jofi81


Jofi81
őstag

Az Aldiban mától van AMBIANO XXL sütő 5 literes kosárral 25 ezerért. Ez jó vétel lenne? Még sosem használtam ilyet.

(#241) fess válasza Jofi81 (#240) üzenetére


fess
őstag

Nekünk ilyen van, egy gyengébb készüléket váltott, meg vagyunk vele elégedve

(#242) Jofi81 válasza fess (#241) üzenetére


Jofi81
őstag

Értem, köszi a választ. Akkor lehet, hogy rárepülök.

(#243) mgy válasza Jofi81 (#242) üzenetére


mgy
senior tag

Siess, mert pár darab van csak belőle (általában).

(#244) fradi81


fradi81
veterán

Hali ez a fajta van valakinek, jó vétel lehet ha rántott dolgokat is sütnénk nem csak krumplit?

moto g72, Ninebot d28e

(#245) nagysz válasza fradi81 (#244) üzenetére


nagysz
tag

Eléggé picike. Az 5L -esekben lehet 800-1000gr krumplit sütni..ebben mennyit lehet vajon, jó esetben 40 dekát ? Kábé 3 kisebb csirkecomb fér bele. Szerintem ez max akkor jó, ha 1 embernek sütsz. Max kettőnek, de oda is már egy 3L-est ajánlanék minimum. Ezt hagyjuk meg inkább a törpöknek aprajafalvára :)

(#246) fradi81 válasza nagysz (#245) üzenetére


fradi81
veterán

Akkor ha pl egy 3+ literes gépet teledobálunk panírozott cuccokkal mind egyformán át fog sülni? Vagy van rá valami teknika/gépfüggő?

moto g72, Ninebot d28e

(#247) nagysz válasza fradi81 (#246) üzenetére


nagysz
tag

Forgatni kell benne a kaját, hogy ne egymáshoz tapadjanak. Panirozottat én sosem sütöttem még (nem eszek olyat), de van, aki igen, arra keress vissza, mi a tapasztalat. A sült halakat egyszer szoktam átforgatni és annyi elég. A sült krumplit illetve nagyobb mennyiségű zöldséget háromszor szoktam megrázni/forgatni, de azoknál az össz sütési idő 15-25 perc, szóval nem vészes az sem. És azok igencsak 1kg körüli mennyiségek, az 5L-esben.

(#248) fradi81


fradi81
veterán

[link] Erről mit gondoltok? 9L

moto g72, Ninebot d28e

(#249) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok!

Alzán most egész jó áron mennek a Princess gépek. De mi a különbség a két típus között?
[181016] - 22.380.-
[182050] - 26.900.-

Az Alza helyett a [Princess] weboldalán próbáltam tájékozódni, ott nekem az jött le, hogy az olcsóbb verzió egy előre programozott lehetőséggel tud többet. Ami érdekes, hogy a 182050ből két típus is van fent, egyik alkatrészei mosogatógépben (is) moshatónak írja.
Akinek van, meg tudná nézni/erősíteni ezt? 01.182050.02.001
Köszi!

(#250) nagysz válasza evitiguF (#249) üzenetére


nagysz
tag

a drágábbik 100W-tal erősebben süt, nagyobb kosár, +1 sütis kosár jár hozzá meg kicsit máshogy néz ki, ennyi. nem rakom mosogatógépbe, mert gép nélkül beáztatom és 2p alatt leöblítem, ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.