Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) ubyegon2 válasza ernyo15 (#1444) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No de az a karaj meg sültkrumpli tök egyszerű volt, szerencsére eltaláltam a sütési időt, a hőfok az alap 180 volt. Azóta is ez a default beállítás, így olyat sütök benne, ami ezzel jó lesz, képtelen vagyok variálni ilyesmivel.

Ehhez szorosan kapcsolódik, amit (#1450) _Atesz-nek tudnék írni erre:

Ugyan, ez olyan mint a mosógép, nem kell érteni hozzá. Behajigálod a cuccost, beállítod, a végén kiveszed.

Hát igen, pont így használom, aztán mikor párom x hónap után hazajött, szerinted mit kaptam tőle? :D Nekem itt is van egy alapbeállítás és ami piszkos, beledobálom, bekapcs, kikapcs, tereget. Szerintem a csajok ezt nem tartják teljesen megfelelőnek.

Ugyanígy akartam a minap megérkezett Philips kávégépet is használatba venni, de mikor raktam volna a víztartályba a tisztító kazettát és külön fejezethez kellett lapozni, ami leírja, miként kell aktiválni a víztisztító kazettát, eldobtam az agyam....aktiválni??? Mi van? Mert ha nem aszerint járok el, akkor ez meg az lesz.....ilyen nincs! :O

Egy notebookot képes vagyok OS telepítés meg SSD beszerelés után egész nap olyanra hangolni, hogy a család hölgy tagja csak bakapcsolja és minden tuti, csak használni kelljen és ezt akarom az ilyen konyhai, fürdőszobai gépektől is, feltételezve, hogy az már be van hangolva és csak etetnem kell meg bekapcsolnom. Hát nem nagyon ezt tapasztalom. :N

(#1452) ubyegon2 válasza Beni2360 (#1437) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a Klarstein ennyiért szerintem simán jó, én mielőtt a Philipsre rácuppantam jó akcióban, ezeket a Klarsteineket nézegettem. Valahogy jobban bíztam bennük, mint a diszkontok noname sütőiben, amikről később kiderült, hogy azok is teljesen jók! :K

(#1453) Beni2360 válasza ubyegon2 (#1452) üzenetére


Beni2360
félisten

:R Meg is rendeltem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1454) m3k


m3k
csendes tag

Sziasztok!

Airfy vásárlás előtt állok és olvasgattam itt a tapasztalatokat ahol is valaki említette hogy nem is használja a mikrót már. Újramelegítsére sem. Lehet levest is melegíteni benne?

(#1455) Beni2360 válasza m3k (#1454) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha bele fér sz edény akkor igen. En a töltött káposztát a legkevereses sütőben melegítettem fel. Körbe érte a meleg es nem kapta oda az alját, persze alacsony hőmérsékleten.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1456) m3k válasza Beni2360 (#1455) üzenetére


m3k
csendes tag

Mondjuk hőálló kis leveses tálat berakom 150 fokon 6 percre pl. és ennyi?

(#1457) Beni2360 válasza m3k (#1456) üzenetére


Beni2360
félisten

Biztos, hog 100 c fok alá állítanám nem szeretném, hogy felforjon. A sütőt is csak 60 fokra állítottam. Mivel itt 80 c fok az also határ kivétel a 40.
De ki kell próbálni akar vízzel is. Hatha írnak tapasztalatból. Az en gépemet ma rendeltem de a mikro marad az ilyen célra.:K

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1458) Dan-szan válasza m3k (#1456) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Ha van mikró egy leves,tea, kávé melegítésre szerintem jobb/egyszerűbb azt használni, én legalábbis így teszek.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#1459) ubyegon2 válasza Beni2360 (#1453) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super! Egyébként talán idősebbek nem élnek annyira ezzel a lehetőséggel, de ha egy bő hétig tesztelgetitek és nagyon nem jön be, még ott a 14 nap visszaküldési opció. Én ezt még sosem használtam, de pont ilyen esetekre jó, mivel az airfryerek, ahány márka és tipus, annyi módon keringeti a levegőt, más a belső kosár elrendezése. Ha megjön, érdemes itt bemutatnod és akinek hasonló konstrukció van, ad majd tippeket. De egyébként mindegyik olyan, ha először van ilyen az embernek, akkor érdemes próbálgatni, de itt már elég sok hasznos tipp összejött szerencsére, de látod, az se mindegy, melyik tipusú fagyasztott krumplit veszi az ember ill milyen húst akar sütni! Viszont ha elkapja a fonalat a user és bejön neki, akkor nagyon lehet szeretni....hát kivéve egy dolgot, a használat utáni mosogatását...azt rohadtul utálom! ;]

(#1456) m3k

Mondjuk hőálló kis leveses tálat berakom 150 fokon 6 percre pl. és ennyi?

Az úgy kevés lesz, mindjárt levessel együtt célszerű berakni a tálat! :D Amúgy meg ezt is ki kell kísérletezni, gondolom, mint a legtöbb dolgot benne...

(#1460) m3k válasza ubyegon2 (#1459) üzenetére


m3k
csendes tag

:DD

(#1461) Andreaspasco válasza m3k (#1454) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Persze, aszfaltot is! :U
Igaz értelme nincs.
Mikro vagy edényben a főzőlapon.
Szerintem. ¯\_(ツ)_/¯

(#1462) Beni2360 válasza ubyegon2 (#1459) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt, hog érted hogy más a kosár elrendezése es másképpen keringető a levegőt? Talaltam videót ahol latni a kivehető kosarat a fogóval és az edény alján ott maradt a zsiradék.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1463) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Itt is vannak Olajsütő Forrólevegős

Ma estig érvényes 3000-es kupon (emag App-ból jó csak): EE3000

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1464) Gömbike válasza m3k (#1454) üzenetére


Gömbike
senior tag

Vannak ételek, melyeket továbbra is a mikróban készítek el.

S vannak olyan ételek, pl. az egész grillcsirke, mely sokkal finomabb a hőléges fritőzben.

Az egyik alma, a másik körte.

Olyan nincs, hogy a mikrót ez kiváltja, hiszen másképp működnek.

A mikrónk igen, hőlégkeveréses, dual crisp-es, tehát süt és pirít, stb, de a fagyasztott sült krumpli a fryerben jobb, a steak krumpli meg a mikróban.

Arról szó sincs, hogy a mikrót le tudná váltani és fordítva is igaz.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1465) ubyegon2 válasza Beni2360 (#1462) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt, hog érted hogy más a kosár elrendezése es másképpen keringető a levegőt?

A kosár kialakítása többféle, van, ami alul rácsozatos/lukacsos és van ami nem és a készülék alsó formája is keringetheti a felülről lefújt forró levegőt, de gondolom van olyan is, ami propelleres, van amit mindenképpen célszerű átforgatni sütés közben, van amelyik kb ugyanúgy kapja alulról is a levegőt, persze ez a forgatás azért függ a behelyezett mennyiségtől is. És ahogy mondod, van teljes kosaras megoldás is, de lehet az egy kiegészítő. Mindegy, elég sok belső kiképzést alkalmaznak a gyártók. Ja igen, kimaradt majdnem, a sütőedény oldalfala is lehet többféle kiképzésű nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#1466) Ciccuka válasza Gömbike (#1464) üzenetére


Ciccuka
veterán

egész grillcsirkét, hogy készíted el benne?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1467) Gömbike válasza Ciccuka (#1466) üzenetére


Gömbike
senior tag

Melyikben?

Alapból mindkettőben van hozzá automata program, de a fryrer- ben az nem vált be. [link] A feleségem kitapasztalta, leírta.

A mikró az megcsinàlta, de a fryrer-benfinomabb, lágyabb.

Most mennem kell dolgozni, majd jelentkezem a pontos recepttel.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1468) Gömbike válasza Gömbike (#1467) üzenetére


Gömbike
senior tag

Közben sikerült kitudnom:

1,3 kg-s csirke, előző nap bepácolva. ( ízlés szerint)

Majd 140 Celsiuson 2 x 50 perc, ( fordítgatni kell). Utána 180-190 Celsiuson kb. 2 x 20 perc.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1469) erdey_a válasza Gömbike (#1468) üzenetére


erdey_a
őstag

nálunk így készül: [link]

Vérboci

(#1470) Gömbike válasza erdey_a (#1469) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszi a tippet, megpróbáltatom a Zasszonnyal👍

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1471) Beni2360


Beni2360
félisten

Na olvasgatom a használatot.
Egy kerdesem merűlt fel, ebben is ugy mint a sütőben párolódik a csirke vagy elszökik a pára es nem zár úgy mint egy sütő tér.
2. Sütő zacsi es alu fólia használható gondolom?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1472) Ciccuka válasza erdey_a (#1469) üzenetére


Ciccuka
veterán

Köszi a tippet mindkettőknek!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1473) _Atesz válasza erdey_a (#1469) üzenetére


_Atesz
addikt

:C

(#1474) Andreaspasco válasza Beni2360 (#1471) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Nem zárt. Alul és hátul megy ki a levegő, felül szívja be.

[ Szerkesztve ]

(#1475) Andreaspasco


Andreaspasco
junior tag

Master Goods-os csirke 2.2kg.
Nem fért be egészben a Lidls sütőbe.
Így a mellrészet külön készíte a párom.
Csak durvára őrölt só van rajta.
45 perc és puha, szaftos a bőre ropogós.

[ Szerkesztve ]

(#1476) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Most sütöttem benne 0,5kg Aldis hasábot, kb. 3/4-ig volt (Tefal Easy Fry EY201815 elvileg 1,2kg bír és 4,2L-es a tálja), de 20 perc után se sült meg, még kétszer 7 perc kellett neki, mire egyáltalán ehető lett. Meg se pirult.

Ilyen nagy mennyiséget összerázni se lehet jól, mert eleve nehéz egy kéznek.

Legközelebb csak keveset rakok megint bele megint és kétszer sütöm meg inkább.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1477) Andreaspasco válasza Ciccuka (#1476) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Az egy pindurka valami, az 1,6 literes!
A médiaban volt akciós decemberben, kb. semmire sem jó.

Ja nem, bocsika. Az 1essel kezdődött.

[ Szerkesztve ]

(#1478) Ciccuka válasza Andreaspasco (#1477) üzenetére


Ciccuka
veterán

(#1479) Andreaspasco válasza Ciccuka (#1478) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

(#1480) #21346560 válasza Ciccuka (#1476) üzenetére


#21346560
törölt tag

Érdekes, mint mondtam nekem pont ilyen van, fél kg hasábbal félig van kb, és 2x15 perc 170 fokon majdnem túl is sül. Vastagabb Lidlis...
Lehet mégsem olyan jó az az aldis krumpli? ;]

(#1481) _Atesz válasza #21346560 (#1480) üzenetére


_Atesz
addikt

Szerintem ez a gazdaságos színes 1KG-os teljesen jó: [link]
4% napraforgó olaj van csak hozzáadva, nincs semmi pálmaolaj, vagy egyéb tré.
Szoktam kis vénusz étolajat még rácsorgatni, összeforgatom és úgy megy a forrólevegősbe.
Hamar elkészül, ropogós és finom.

(#1482) #21346560 válasza _Atesz (#1481) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hozzám közelebb van a Lidl, és ugyanennyibe kerül az is! :D

(#1483) erdey_a válasza Ciccuka (#1476) üzenetére


erdey_a
őstag

fél kiló aldis hasáb nálam 15 perc alatt készen van. 8 percnél és 13 percnél rázom át

Vérboci

(#1484) Beni2360


Beni2360
félisten

Es ha sajat magunk vagung csíkokat hámozás után azt mennyi hőfokon és ideig kell sütni?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1485) csibe1 válasza Beni2360 (#1484) üzenetére


csibe1
addikt

Az a krumpli fajtájától, és vastagságától is függ, szvsz. :) ;)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#1486) #21346560 válasza Beni2360 (#1484) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az nálam aránylag hosszú idő, mert 2x15 perc 140 fok, és 1x10 perc 180 fok.
Mondjuk azt elég vastagra szelem (a kisebbeket 4-be), steakburgonyaként kapod étteremben.
Így néz ki kb.:

(#1487) Beni2360 válasza csibe1 (#1485) üzenetére


Beni2360
félisten

Hosszaba félbe vágom es a deszkán 1 cm szeleteket vágok, ha szeles azt is félbe vágom. Multkor a nagy sutotben légkeveréses, a fasirttal egyutt tettem be.
180 c fok és fel időben forgattam. A buri egy kicsit nyers maradt. Az idore mar nem emlekszem.:U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1488) Beni2360


Beni2360
félisten

Na megérkezett a boxba és el is hoztam.
Kép1 Kép 2 Kép 3
Egy kicsit lötyög le-fel a kosár üresen becsukva van egy kis játéka a hátsó végénél.
Na majd jövő héten teszteljük. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1490) csibe1 válasza Beni2360 (#1487) üzenetére


csibe1
addikt

Ezt ki kell kísérletezni. :)
Mielőtt kiveszed a krumplit érdemes késsel megszúrni, hogy milyen állagú; vagy egy darabot kivenni kóstolónak, az a tuti. ;)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#1491) csibe1 válasza Andreaspasco (#1489) üzenetére


csibe1
addikt

Újratölthető?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#1492) Smiro válasza Beni2360 (#1488) üzenetére


Smiro
senior tag

Jól néz ki. Én most cserélek konyhabútort és Klarstein sütőt, tűzhelyt és páraelszívót vettem. Szerintem jó márka.

[ Szerkesztve ]

(#1493) Andreaspasco válasza csibe1 (#1491) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Nem, ez hajtógázos spray.
Bár ha lehetséges, gondolom a gyárban is megtöltik valahogy.

(#1494) sz.zs. válasza Andreaspasco (#1489) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Részemről már el is vérzett :( …. emulgeálószer… mi a t.k.mnek egy olaj spraybe emulgeálószer bakker?! :F
Inkább töltögetem extraszűz olívaolajjal a kis “permetezömet”.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1495) Andreaspasco válasza sz.zs. (#1494) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Lyézus! ;]
Tudod mi a lecitin ? Olvass utána! ;)

A kis permetezővel az a baj, hogy nem porlaszt úgy mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#1496) Beni2360 válasza Smiro (#1492) üzenetére


Beni2360
félisten

:R Reméljük beválik eddig nem találtam Kinára utaló nyomot.:C
Csibe: igen, mint a pudingnál.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1497) _Atesz válasza sz.zs. (#1494) üzenetére


_Atesz
addikt

Azt max. salátákhoz, esetleg főzéshez használd.
Sütéshez sima olívaolajat szabad. Az extraszűzben a magas hő hatására káros vegyületek képződnek.
[link]
"Extra szűz
Mostanában az a trend hogy mindenhez extraszűz olíva olajat kell használni, pedig a szakértők szerint nem mindenre alkalmas. Főzéshez például kár elpazarolni ezt a drága olajat, mivel alacsony az égési pontja - már 165 fok felett égni kezd, hamar elveszíti ízét és valódi értékeit, ha főzünk vele. Az extraszűz olíva olaj nyers fogyasztásra való, salátákba, kész ételek kiegészítésére, hogy érvényesüljön valódi íze.

Sima vagy általános olíva olaj
A nem extra szűz olíva olaj alkalmas főzésre és sütésre, akár magas hőfokon is, mivel jóval magasabb az égési pontja az extra szűznél - 240 fokon ég. Ha ízesített olajat készítünk, akkor is ezt a fajtát érdemes választani."

[ Szerkesztve ]

(#1498) sz.zs. válasza Andreaspasco (#1495) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Lyézus! Képzeld tudom, sajnos minden adalékanyagnak utána kell néznem, mert a fiamnak autoimmun gyulladásos bélbetegsége van. A dietetikus az emulgeálószerek, ezeken belül a lecitineknek is a minimálisra csökkentését írta elő, mivel nála hatványozottan károsnak minősül még kis mennyiségben is.
[link]
“A felhasznált mennyisséggel azonban érdemes óvatosan bánni: egyes kutatások szerint az emulgeálószerek fogyasztása nagy mennyiségben elhízás, diabétesz és gyulladásos bélbetegség kialakulásához vezet, mivel megváltoztathatják a bélflórát, ami glükózintolerancia kialakulását eredményezi.”

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1499) Andreaspasco válasza sz.zs. (#1498) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Ja, a gyerek, akkor az más. Az sajnos nagy odafigyelést igényel. :K

Mi is az a lecitin?
A lecitin (már néven foszfatidilkolin) egy természetes, zsírszerű anyag, a foszfolipidek egyike, semleges és poláros lipidek természetes keveréke. A sejtfal fontos építőeleme, szükséges az emberi szervezet élő sejtjeinek optimális működéséhez, kiemelt szerepe van a csontvelő, az idegrendszer, a szív és a máj működésében, jelentős mennyiségben található a sejtmembránokban, az izmokban, az idegsejtekben és az agyban. A lecitin többek között segíti a zsírok és a koleszterin szállítását a vérben, és a zsírok feldolgozását is az epében. A kereskedelemben többféle kiszerelésben (folyadék, drazsé stb.) kapható, más anyagokkal kombinálva, illetve tiszta alkoholban feloldva.

Miben található?
A táplálékaink közül természetes lecitinforrások a növényi olajok (például a szója, repce, len és napraforgó), a hüvelyesek (lencse és borsó), a kukorica és búzacsíra, a teljes kiőrlésű gabonafélék, az állati eredetűek közül pedig például a máj, a tojássárgája, a tej. A szója különösen gazdag lecitinben, nem véletlen, hogy az étrend-kiegészítőként kapható lecitinkészítmények legfontosabb alapanyaga a szója. A lecitin fogyasztásához kapcsolódó mellékhatás nem ismert, túladagolásának veszélye sem áll fenn. A természetes lecitinnel évente több, 3-4 hétig tartó kúrát is végezhetünk. A kereskedelmi forgalomban kapható lecitin (foszfatidilkolin) javasolt adagja 3-7 gramm naponta. Egyes felszívódási zavarok esetén kellő óvatossággal adható, mivel a foszfatidilkolin kiegészítés hatására hasmenés, zsírszéklet jelentkezhet.

(B)
Mi a szerepe?
A lecitin a szervezet szinte valamennyi funkciójában részt vesz. Fő alkotórészei a kolin és az inozitol. A kolin számos élettani folyamatban játszik szerepet, így például foszfolipidek alkotórésze, az acetilkolinnak nevezett idegi átvivőanyag szintézisének kiindulási vegyülete, valamint metilcsoport átadó. Az inozitol a kolinhoz hasonlóan "zsírégető" hatású, megakadályozza a zsírok lerakódását a májban és felgyorsítja azok eltávolítását. Kísérleti eredmények mutatnak arra, hogy a lecitin bevitel képes a szérum-koleszterinszintet csökkenteni. Ez a hatásmechanizmus azzal a feltételezéssel magyarázható, hogy koleszterin szövetekből való eltávolításáért az LCAT nevű enzim a felelős. A lecitin segíti az A- és a B1-vitamin felszívódását. Ezen kívül gyakran emlegetik mint az idegek táplálékát: szellemi és fizikai kimerültség esetén elősegíti a szervezet regenerálódását, javítja a memóriát és a koncentrációképességet. Mivel a sejtek felépítésében is szerepet játszik, hatására nő a szervezet teljesítőképessége. Csökkenti a koleszterinszintet, mert az emulgeáló tulajdonsága révén a koleszterint és egyéb lipideket elegyíti a vízzel, így azok kiürülhetnek a szervezetből. Tisztítja az érfalakat, erősíti a szívizomzatot, hozzájárul az egészséges vérkeringés fenntartásához, májvédő hatású, elősegíti a zsírban oldódó vitaminok felszívódását és védi a gyomor nyálkahártyáját. Mivel étrendünk általában a szükségesnél jóval több zsírt tartalmaz, szinte minden ember számára nélkülözhetetlen lenne a lecitin.

Kutatási eredmények
Vizsgálatok folynak a lecitinnek, illetve a benne lévő kolinnak a daganatos betegségekre gyakorolt hatásáról, de ezek még kezdeti szakaszban vannak. Állatkísérletekben a kolinhiányos étrenden tartott állatokban a máj rákos elváltozását figyelték meg, míg a kellő mennyiségű kolin májvédő hatásúnak bizonyult. Az amerikai prof. dr. Bernard F. Szuhaj kutatásokat végez a lecitin hatásairól. Tapasztalatai szerint vérnyomás-csökkentő, vérkeringést javító, epe- és májvédő, idegerősítő hatása van. Kutatások folynak arról is, hogy egyes neurológiai eltérések esetén és az Alzheimer-kór kezelésében is terápiás értékű lehet.
(/B)

[ Szerkesztve ]

(#1500) oszy válasza erdey_a (#1469) üzenetére


oszy
veterán

Ez az Aldis XL gép?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.