Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Fred23 válasza fradi81 (#848) üzenetére


Fred23
nagyúr

Siguro SGR-AF-G250B belül ~19 cm.

(#852) Smiro válasza SteeWe (#847) üzenetére


Smiro
senior tag

Mint az általad linkelt Philips XXL használó: kissé csalóka értékek, amit linkeltél. Az eszközöm például 7,3 literes. Euronics oldalt nyitva látod. Kosár méret 1,4 l. Szóval ahol nem kosár méretet látsz, az csalóka, és nem fog beleférni fél disznó. Kosár belépő 23 cm széles. Most rendeltem 9"-os papírt bele. Csak hogy jobban lásd a dolgokat ;) Még ennyi segítség, hogy a Tefal keverős változtattal szemeztem. Oka: üveg kémlelő nyílás, 2 emelet külön hőfok, oldalsó befúvás. Főleg ez utóbbit látom hasznosnak, mert a pára felfelé száll és nem az izzó vason és ventilátoron csapódik le a zsíros pára. Könnyebb lehet tisztán tartani. Viszont a keverő rész elakadhat, és bár hasább. nem kell rázni, mert megoldja, de egy plusz meghibásodási lehetőség, mert kikapcsolni nem lehet, legfeljebb a keverő tárcsát levenni. A két emeletes különböző hőmérsékletű sütés megint mellette szólt. (Volna, de a Philipshez volt kuponom.) Sajnos kipróbálni nem akartam, mármint rendelés, vissza, másik, vissza, döntés. Pedig az áruk indokolta volna...

[ Szerkesztve ]

(#853) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!

Milyen forró levegős készüléket ajánlotok 1-2 főre ?
Nem tudom milyen szempontok vannak/lehetnek ezeknél az Air fryer-eknél, így többet nem is tudok írni :D . ~20k körül mozognék, ha van jól bevált, ajánlható ilyen árban. Köszönöm!

(#854) erdey_a válasza Talala (#853) üzenetére


erdey_a
őstag

futás az Aldiba...

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#855) Voice24


Voice24
őstag

Aki esetleg most keresődik: Gorenje

(#856) Fifi válasza Fifi (#826) üzenetére


Fifi
őstag

A 4 napja visszavitt Lidl-s SilverCrest után asszony beállított az Aldis Ambiano változattal.
Ez a kettő termék egy posztban.

Igaz ez 200,-Ft-tal drágább, de jóval minőségibb terméknek tűnik. A kosara az általunk elvárt:

Gyors felindulásban beugrott egy konyhai eszközöket forgalmazó boltba és vett is hozzá üveg olajspray-t- (Igaz kicsit drágán 2.390,-Ft-ért):

[ Szerkesztve ]

(#857) eagleberg


eagleberg
tag

Nem tudjátok nincs-e forumja itt valahol a multi cookereknek, ekektromos főzőedényeknek (kuktának)? Mi lehet a link?

(#858) YoSzabee válasza Voice24 (#855) üzenetére


YoSzabee
tag

Erről esetleg tapasztalatok?

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#859) Voice24 válasza YoSzabee (#858) üzenetére


Voice24
őstag

Nincs, nekem Silvercrest van, csak megláttam hirdetésben, gondoltam, feldobom. De ennyiért szerintem nem lehet rossz vétel.

(#860) kola99


kola99
tag

Hali , a Media Markt-ban van 24 .000 ft /sztem megérheti /
HAUSER AF-460 Forrólevegős sütő, 4,6 L ,
Kivehető sütőkosár tapadásmentes felülettel,
Teljesítmény: 1500 W
: [link]

(#861) tibbike01


tibbike01
őstag

(#862) Jovanny2


Jovanny2
őstag

Jaja, 20 perce még annyiért vettem (futárral 24.000). Mostanra felemelték 25-re+posta. Emagon ugyanez 26 akciósan, ott vártam, hogy elkezdődjön a BF. Még jó, hogy nem tegnap vettem 32-ért. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#863) P4lom5


P4lom5
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit későn ébredtem rá, hogy ma kellene air fryert vennem, mert black friday van. 🤦🏻‍♀️😀
Légyszi, sos-ben ajánljatok valamit, ami ár-érték arányban jó.
Ajándék lenne anyukámnak, egyedül él, de gyakran hív vacsoravendégeket, gondolom elég lenne egy olyan modell, ami 2-4 főre elegendő ételt el tud készíteni egy körben.
Zöldségeket, húsokat, rántott dolgokat sütne vele leginkább.
Fontos, hogy minél egyszerűbb legyen a kezelése, mert nem valami nagy tech guru, nem kell hogy okoseszköz legyen, nem kell semmi fakszni, csak tegye a dolgát megbízhatóan és gyorsan.
Árban max 30k körül lenne jó, de ha megéri, hajlandó vagyok feljebb menni kicsit.

Köszi előre is, remélem, tudtok segíteni. 😊

(#864) tibbike01 válasza P4lom5 (#863) üzenetére


tibbike01
őstag

(#865) P4lom5 válasza tibbike01 (#864) üzenetére


P4lom5
csendes tag

Köszönöm. 😊
Nem rossz, de bontatlan csomagolású kellene, ajándék lesz.
Eléggé elvesztem a kínálatban sajnos.

(#866) tibbike01 válasza P4lom5 (#865) üzenetére


tibbike01
őstag

Akkor 3 hozzászólással felette :)

(#867) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Ez a Gorenje vajon mennyire lehet jó vétel? Nem találtam semmit róla.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#868) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Az auchanban most akciós Princess 01182026-ja van már valakinek? Ajánlott?
Ilyen, auchan linket nem találtam: [link]
A másik amit néztem még az a Xiaomi Air Fyere, ehhez esetleg jár valami plusz tartozék?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#869) fant0mi válasza P4lom5 (#863) üzenetére


fant0mi
addikt

Aldis Ambiano? [link]
2 főre remek, 2,6 literes. 17-18e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#870) erdey_a válasza szpeti40 (#868) üzenetére


erdey_a
őstag

Másfajta princessem van, de mint márkát, ajánlom. De ez a forrólevegős sütő dolog amúgy sem atomfizika.
Az alzán viszont ez jobban megéri: [link]

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#871) Voice24


Voice24
őstag

A múltkor általam ajánlott olajspré ajánlását ezennel ünnepélyesen visszavonom. Akkor még csak kipróbáltam, és úgy tűnt, jól szórja az olajat. Többet használva rá kellett jönnöm, hogy ha nem nyomom be ütközésig a nyomógombot, csak kb. félig, akkor egy vékony sugárban, csíkban spriccel, ha pedig erőteljesen és ütközésig benyomom, akkor széteríti, de csakis vízszintes sugárban. Nagyjából úgy kell elképzelni az olajsugarat, mint amit a gőzborotva nyom ki, széles, de lapos. Magyarul, egy egyenes vonalat olajoz be akár a húson, akár máson, így pedig nem igazán használható arra, amire kitalálták. Ja, és a szórófej rögzítése a flakonhoz is igen gyengusz, könnyen meglazul, és minden olajos lesz.
Ha valaki az én javaslatom alapján rendelt, elnézést kérek tőle, de én is utólag látom, hogy kicsit befürödtem vele.
Nem tudom, a Fifi által vásárolt cucc hogy muzsikál ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#872) Fifi válasza Voice24 (#871) üzenetére


Fifi
őstag

Nem tudom. :U
Kipróbálta asszony szerinte jó, de a fiam vitte el a sütővel együtt, így én saját kezűlek nem tudom már tesztelni. :B

(#873) kola99 válasza Voice24 (#871) üzenetére


kola99
tag

Esetleg ilyet ?

Itt csak 300 ft : [link]
vagy kicsit nagyobb tartállyal 745 ft : [link]

[ Szerkesztve ]

(#874) torma1981 válasza kola99 (#873) üzenetére


torma1981
veterán

Ez jól néz ki. Ezt hogy hívják?

(#875) kola99 válasza torma1981 (#874) üzenetére


kola99
tag

Szilikon olajozó ecset
De egy Fűszer és pác adagoló is jól jöhet


igaz ez már 3.600 ft : [link]

[ Szerkesztve ]

(#876) torma1981 válasza kola99 (#875) üzenetére


torma1981
veterán

Köszi. Megnézem a helyi kisboltokban. Tuti lesz. :D

(#877) Ajándékok válasza kola99 (#875) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Hogy lehet ezt elmosogatni? Főleg a vékony tűket.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#878) erdey_a válasza Ajándékok (#877) üzenetére


erdey_a
őstag

mosogatógépben. sima liba. ;)

Vérboci

(#879) Ajándékok válasza erdey_a (#878) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Hogy a tűk külseje tiszta lesz, azt elhiszem, de hogy minden egyes tűbe olyan nyomással talál bele egy vízsugár , hogy a másik végén kinyomja a beleragadt keveréket :F

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#880) erdey_a válasza Ajándékok (#879) üzenetére


erdey_a
őstag

ja, hát a tűket gondolom át lehet öblíteni úgy, hogy vizet raksz az eszközbe és azt nyomod át rajtuk

Vérboci

(#881) Ajándékok válasza erdey_a (#880) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A WC is vízöblítéses, de azért van mellette egy kefe is.
Az ételed előkészítésénél kevesebb is elég?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#882) Madoc válasza Ajándékok (#881) üzenetére


Madoc
veterán

Ezen a vonalon maradva az olajspray fúvókáját, csövét hogyan takarítod?

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#883) Ajándékok válasza Madoc (#882) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Az olaj nem romlik meg 2 használat között.
A tűkbe viszont hús darabkák is kerülnek.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#884) Fred23


Fred23
nagyúr

A Siguro SGR-AF-G250B-ben végre fantasztikus krumplim lett. Vettem egy sima fagyasztott, aprított AVIKO-t, és minden olaj nélkül kapott 17-18 percet 180 C-on.

(#885) ollie válasza Fred23 (#884) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én szinte mindig Aviko krumplit veszek, és mennyiségtől függően, 10-15 perc sütés kell neki 180 fokon (Airfryer XXL-ben). A cikkcakkosra vágott jobb, mert több rés van a krumplik között, és ezért jobban áramlik a levegő.

[ Szerkesztve ]

***

(#886) Fred23 válasza ollie (#885) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, ez a cikkcakkos jó ötlet, legközelebb olyat veszek!

(#887) kola99 válasza Ajándékok (#883) üzenetére


kola99
tag

A pác adagolóban , csak a 3 vastagabb tű az üreges / amiben folyik a páclé .

A 3*9 vékonyabb tű lazítja a rostokat , kiváltja a klopfolást. [link]
Mivel dugattyús , kihúzod a dugattyút a hengerből , /és mivel nem bízol a kezed erejében /
vízcsap alá szorítod a hengert.
És lám , a víznyomás kimossa mind a 3 tűből az utolsó húscafatokat is.
/ nagyobb víznyomás leviheti a festéket a falró is vigyázz. /
Eredmény: nyugodtan hajtod álomra a fejed ;]

[ Szerkesztve ]

(#888) fant0mi


fant0mi
addikt

Hamburger

Lidl-ben vettem hambizsemlét, kézműves hamburger húspogácsát (2x150g), salátát.

A zsemléket félbevágtam, megpirítottam 180 fok, 2 perc.
A húspogácsákat kicsi sóval, borssal megszórtam, kicsi olívaolajjal spricceltem. 180 fok, 16 percre tettem a légsütőbe, félidőben fordítottam.
Hamburgerszószt csináltam (3 kanál majonéz, 3 kanál ketchup, 1 kanál mustár).

A [kép] kicsit csal, nem égettem oda a húst. 🙂

(#889) bbmt


bbmt
senior tag

Megérkezett az akciós Blitzwolf, egyelőre ismerkedünk :)
Próbáltam Lidl fagyasztott zsemlét 180 fok 5 perc, a külsejük tökéletes lett, a belsejük viszont még fagyos volt.
Gondolom a hőmérsékletet vegyem le kb 10 fokkal és kicsit növeljem az időt?
Van valami ökölszabály, hogy pl ami a zacskóra rá van írva sütési paraméter annál valamivel kevesebb hőmérséklet kell?
Fagyasztott kakaós csigát csinált már valaki?

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#890) erdey_a válasza bbmt (#889) üzenetére


erdey_a
őstag

az aldis elősütött (nem fagyasztott) zsemlét sütöm 160-170 fokon 8 percig, féltávon megfordítva, szóval fagyottnak az általad választott idő biztosan kevés.
lidl fagyasztott kakaós csiga gyakori vendég az asztalon, de azt 50-60perc alatt kiolvasztom, aztán sütöm. leveles tésztát fagyottból amúgy sem jó ötlet sütni, mert lapos lesz.

úgy vettem észre, hogy mivel elég intenzíven tolja a gép a hőt, 10-15 fokkal alacsonyabban lehet vele dolgozni, de az időt így is ki kell tapasztalni. én mindig rá-ránézek amúgy mindenre, nem szoktam magára hagyni a sütőt

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#891) ollie válasza bbmt (#889) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tekintve, hogy a Lidl fagyasztott pogácsának 22 perc kell 180 fokon, gondolom a zsömlének is jóval több idő kell, mint 5 perc. Rajta szokott lenni a csomagoláson, hogy légkeveréses sütőben hány fokon és meddig kell sütni.

***

(#892) bbmt válasza erdey_a (#890) üzenetére


bbmt
senior tag

Közben rájöttem, hogy azért a felmelegedési időt illene beleszámolnom, hozzáadnom :) kb 2 perc
A "rendes" nagy légkeveréses sütőben, 180 fok 5-6 perc elég neki fagyottan és tökéletes lesz, majd kisérletezek.
Leveles tésztát valóban jobb olvasztani, a rendes sütőben szépen feljön,de kell vagy 40-50 perc neki ha fagyottan rakom be.

A kanál a gyengék villája

(#893) fant0mi válasza bbmt (#889) üzenetére


fant0mi
addikt

A lidl fagyott zsemle az én sütőmben 4-5 perc 180 fokon, fagyosan betéve. Lidl silvercrest xxl sütőm van.
A lidlis kakaóscsigát 30-40 perc alatt hagyom felengedni.
(A lidlben már egy hete nem kapok mirelit császárzsemlét, 3 üzletben sem volt. Most a védőgázas kisbagetteket veszem.)
A tapasztalatom az, hogy a légkeveréses hőfok jó vagy még sok is kicsit. Hamarabb megsül Bödönkében minden, mint a papír írja.

[ Szerkesztve ]

(#894) nagysz válasza fant0mi (#893) üzenetére


nagysz
tag

kakaóscsigások: mennyire gáz ez a fagyasztott kakaóscsiga egy minőségi boltihoz képest, pld. lipóti pékség ? nálunk az az abszolút kedvenc.

(#895) Talala válasza nagysz (#894) üzenetére


Talala
senior tag

Az a fagyasztott kakaóscsiga pontosan olyan mint amit a Lidl-ben is veszel a pékárús részlegen. Nem klasszikus kakaóscsiga, inkább kicsit "fornettis" jellege van sztm, de én szeretem.

(#896) bbmt válasza fant0mi (#893) üzenetére


bbmt
senior tag

4-5 perc plussz a felmelegedési idő?

A kanál a gyengék villája

(#897) fant0mi válasza bbmt (#896) üzenetére


fant0mi
addikt

Zsemlét sokszor csináltam már, nem éreztem különbséget ha előfűtöm vagy sem. Eddig úgy csináltam, hogy 1 perc előfűtés, majd 4 perc sütés. De mostanában már hidegen beteszem, és 5 perc. Nincs macera.

(#898) Smiro válasza nagysz (#894) üzenetére


Smiro
senior tag

Philips xxl: kakaóscsiga 160 fokon 25 perc. Alá papírt teszek. Marha finom. Lidl. Fagyasztóból egyből sütő. Semmi felengedés.

(#899) Siriusb válasza Smiro (#898) üzenetére


Siriusb
veterán

Milyen papírt raksz alá? Nem zárja el a levegő útját?

(#900) Smiro válasza Siriusb (#899) üzenetére


Smiro
senior tag

Aliexpresstől vettem a szettet, a lyukacsos papír. Azóta rendeltem négyzet alakút is, mert ez kerek. Már linkeltük az oldalt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.