Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) alton1978 válasza ubyegon2 (#1236) üzenetére


alton1978
tag

Szerintem hibát követtél el! Sima vas serpenyőt kellet volna venned. Kiégetni, olajjal "lehűteni" és ha nem mosod el mosogatószerrel, akkor soha semmi nem ragad le benne. Sima vizzel elmosható, és akkor nem is rozsdásodik.Állítólag. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nekem is van Te**l serpenyőm, de állítólag PFC vagy mi, meg minden szar mentes.
Van egy faxa vas wokom, de sajnos a normális wok gázégő 150e pénz és palackról nem működik.
Majd ha lesz saját kemencém és kövön sütöm a cuccokat, akkor fogsz nagyot lesni! :D

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#1302) kola99 válasza alton1978 (#1300) üzenetére


kola99
tag

Akkor ezt úgy dönthetjük el , hogy aki betölti a 80. életévét , az nyert .
Én Airfryert használva , te kemencében és kövön sütött cuccokat fogyasztva .
/ ami nem kevés , a sütés közben keletkezett pörzs anyagot kap , aminek többsége lényegében korom :
A korom a nem tökéletes égés folyamán keletkezik a szén-monoxiddal (CO) együtt. Ekkor többciklusos aromás szénhidrogének (arének) is keletkeznek, amik felelősek a rákkeltő hatásért.
Tehát 45 év múlva találkozunk ,... vagy nem... de akkor te nyertél, és a következő nemzedék eldobhatja az Airfryer technológiát... ;]
Végül is a füstölt csülök is rákkeltő , de néha megéri kockáztatni . :P azért Jóétvágyat.

[ Szerkesztve ]

(#1303) erdey_a válasza kola99 (#1302) üzenetére


erdey_a
őstag

azt hittem elsőre, hogy ez valami plafonig sz@rt kerti budi :DDD

Vérboci

(#1304) kola99 válasza erdey_a (#1303) üzenetére


kola99
tag

Nem a miénk . Alton tervez házikemencét , /ami nem rákkeltő ...szerinte /.
:DDD A kiskonyha kormos, befalazott régmúlt-kemencéje : [link]

[ Szerkesztve ]

(#1305) ubyegon2 válasza alton1978 (#1301) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem hibát követtél el! Sima vas serpenyőt kellet volna venned.

Hát tudom én, de nagyon bestbuy volt! :D

Majd ha lesz saját kemencém és kövön sütöm a cuccokat, akkor fogsz nagyot lesni!

Az lenne a tuti, az biztos, csak igazi paraszt kolbászfüstölőt is kell csinálnod! Amúgy meg igaza van fórumtársunknak, ami nagyon finom égett réteget tartalmaz, az már rákkeltő, szóval talán a fényevés lenne az igazi, de ugye itt napok óta nem süt a nap és mi lenne szegény skandinávokkal! ;]

No de volt már valami mitsücckisszücs az új ketyerében? Flambírozott nyulegér állítólag felejthetetlen. ;]

(#1240) fant0mi

Akkor direkt jó, hogy most nincs napsütés. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1306) #81556480


#81556480
törölt tag

na van egy olyan gondom xiaomi air fryerrel, hogy első perctől a felső állítható tálca nem marad meg a helyén. an benne 4 hőálló gumi pöcök, ami feszítené, és azzal tudnám a magasságot beállítani, de amint beteszek valamit az egész tálca leesik a francba.

Ötletek?

(#1307) Talala válasza #81556480 (#1306) üzenetére


Talala
senior tag

Az nem állítható. A kosár kialakítása olyan, hogy alul a peremen ül meg. A gumi csak azért van rajta, hogy ne fém a fémmel érintkezzen, ne sértse a bevonatot. Nekem tefal xxl van, az is ugyan ilyen.

(#1308) #81556480 válasza Talala (#1307) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hát ennek a leírásába konkrétan benne van mert használatbavétel előtt elolvastam, hogy a függőleges állítás miatt van. Amúgy nem lenne semmi értelme mert az alsó tálcáig megy, és alá már nem fér semmi. Első 1-2 használatnál szépen megtartotta magát ott ahová benyomtam

(#1309) Talala válasza #81556480 (#1308) üzenetére


Talala
senior tag

Akkor sorry. Én is nézegettem vásárlás előtt azt a típust, egyik videóban sem láttam erre utalást.

[ Szerkesztve ]

(#1310) #81556480 válasza Talala (#1309) üzenetére


#81556480
törölt tag

Elnézést, mert amúgy lehet hogy neked van igazad, mert most előszedtem megint a könyvét és lehet rosszul értelmeztem ( nem az erősségem az angol).

Viszont a könyvben felfedeztem hogy van egy grill rács hozzá amit már jól elsúllyesztettem a szekrénybe, szóval ha azt aláteszem akkor a történet meg is oldódott. :R

(#1311) Talala válasza #81556480 (#1310) üzenetére


Talala
senior tag

Igen azzal tudsz 2 szintet is csinálni, tefalhoz sajnos nem járt.

Egyébként miért szükséges megemelni az sütő tálcát? Én alul is oda tudtam égetni elsőre :D

(#1312) #81556480 válasza Talala (#1311) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én egyáltalán nem tudok főzni, nagyon gyenge vagyok és ilyen alap cuccokat csinálok mint pl a csirkemell filé kicsi só , bors , fűszerek meg hozzá krumpli. :DDD

Na most az elsőnél alul volt a krumpli, ( félbevágott steak szerű nem fűszerezett - én szeretem) felül meg a csirke.
Hát ez így szar lett mert fent a csirke száraz lett, lent a krumpli meg nem sült meg. Ma megcsináltam fordítva és kiváló. A csirke nem száradt ki, a krumpli meg barnára sült. Na ehhez kell az hogy lent legyen a csirke, fent meg elválasztva a krumpli. nekem ez eddig bejött.

Nameg az is sokat segített hogy nem 200-on , hanem 180-on csináltam ;]

kérdésedre a válasz egyszerűen: azért mert így dupla annyi kaját lehet benne csinálni egyszerre

[ Szerkesztve ]

(#1313) Talala válasza #81556480 (#1312) üzenetére


Talala
senior tag

Így értem, hogy nem csak magasabban hanem 2 szinten akarsz sütni. Én is be akarok szerezni egy rácsot ez miatt, bár külön sütve a húst és köretet sem sok idő.
Lényeg, hogy megoldódott a problémád :K

(#1314) fant0mi válasza #81556480 (#1312) üzenetére


fant0mi
addikt

Én 200 fokon nem sütök semmit, legalábbis másodjára. Elsőként recept szerint (oszt' jól megég/kiszárad), aztán másodjára már finomítok. 200 fokon max pár percet pirítok az ételen, ha megkívánja.

(#1315) #81556480 válasza fant0mi (#1314) üzenetére


#81556480
törölt tag

Sültkrumplinak se jó a 200 fok? akkor jó ropogós lesz

(#1316) erdey_a válasza #81556480 (#1315) üzenetére


erdey_a
őstag

a hasáb nálunk is 200-on megy.
a húsok, pékáruk, sütik meg 160-on

Vérboci

(#1317) Talala


Talala
senior tag

Fagyasztott zöldséggel próbálkozott már valaki? Miylen sütési metódussal érdemes próbálkozni ? :F

(#1318) spiky03 válasza Talala (#1317) üzenetére


spiky03
veterán

Én párszor már csináltam.
Amikor csirkemellett sütöttem és volt még 5 perc hátra akkor ráöntöttem a húsra a fagyasztott zöldség mixet és enniy. De volt, hogy a húst kivettem és utána öntöttem bele a zöldségeket arra a pár percre. 200 fokon.
Utána meg összekevertem a korábban kifőzütt rizzsel. Teljesen jó volt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1319) Gömbike


Gömbike
senior tag

Sziasztok!

Ilyet [link] használ valaki közületek?

A véleményekért köszönötet mondok. :R

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1320) fant0mi válasza Talala (#1317) üzenetére


fant0mi
addikt

180 fok 10 perc. Ilyen fagyos serpenyős zöldségkeverék, fagyosan beletéve. Marha jó. Néhány szem áthatol a rácson, de sebaj.

(#1321) fant0mi válasza Gömbike (#1319) üzenetére


fant0mi
addikt

Jézus Krisztus beteg tüdeje... :Y Ez pont 100.000 forinttal drágább, mint amennyit adnék érte. De a finnyásabb közönség számára is dupla ár.
Jó ez, de kegyetlen drága.

(#1322) erdey_a válasza Gömbike (#1319) üzenetére


erdey_a
őstag

130ezer... :Y

Vérboci

(#1323) Talala


Talala
senior tag

Köszi, akkor majd kipróbálom.
#1321fant0mi neked is

(#1324) F34R válasza Gömbike (#1319) üzenetére


F34R
nagyúr

A normal kivitel az miert nem jo? [link] ha mar philips.

(#1325) Smiro válasza Gömbike (#1319) üzenetére


Smiro
senior tag

Benne volt a kalapban, hogy ezt veszem. Kupon nem volt rá, így fele árért vettem eggyel alatta. Sokat olvastam róla, aggályom: írták, hogy sokszor nem jól lövi be az időt. Ha például nincs a húsban elektromos érzékelő, honnan tudja, hogy milyenre akarom a húst? A krumplit ugyanúgy rázni kell, néhány dolgot sütés közben megfordítani. Mert egyébként teljesen azt tudja, mint az alatta lévő.

[ Szerkesztve ]

(#1326) cd930 válasza Gömbike (#1319) üzenetére


cd930
aktív tag

Ilyen áron nagyon durva.
A lányom szereli fel most a konyháját, oda keresünk neki airfryert.
Egy 10 literes Princess 182065 van előtérben ~50ezerért. Ezt már tényleg lehet mini sütőnek nevezni.
Méretben és árban sokkal kedvezőbb és forgókosár + 3 tálca is van hozzá, nem is kell hozzá venni a szokásos készletet.
Kérdés a többiekhez is, hogy az 1500W elég egy ekkora jószágnak?

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#1327) Voice24 válasza cd930 (#1326) üzenetére


Voice24
őstag

Tavaly ősszel a Lidl-ben is volt hasonló (Silvercrest 9 in 1 néven), ha jól rémlik, 40 ezerért, mostanában nem láttam.

(#1328) Gömbike


Gömbike
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat :R

Van 25%-os kupon, valszeg az alatta lévő lesz vásárolva.

:R :R :R

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1329) Smiro válasza Gömbike (#1328) üzenetére


Smiro
senior tag

Én is így vettem azt. Ugyanazok a programok, csak nem "tudja" ugye az automatikus sütést, amit meg honnan is tudna? Húshőmérőr vettem Aliról, de a sima konyhakés az igazi. Szóval az majd esetleg a kinti sütésnél, de eddig is megvoltam nélküle.

(#1330) laci06 válasza Gömbike (#1328) üzenetére


laci06
senior tag

A kupon publikus, többször használható esetleg? :)

(#1331) Gömbike válasza laci06 (#1330) üzenetére


Gömbike
senior tag

A lirából rendeltünk könyvet, annak a csomagolásában volt. Szerintem csak egyszer használatos, nem tudom megnézni, mert már kidobtam.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1332) kola99 válasza Voice24 (#1327) üzenetére


kola99
tag

SILVERCREST® 9-in-1, / 1800 W , 10 L / a Németországi onlineshop Lidl-ben van, 90 euro + szállítás : [link]

[ Szerkesztve ]

(#1333) Ajándékok válasza kola99 (#1332) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

12L, 1800W, itthon - 34k.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#1334) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Ezekről a 9in1 sütőkről akartam épp kérdezni.
Kinek mennyire vált be? Illetve melyik?
Eddig ezt a Tefal-t néztem.
Az tetszik a hagyományos fritőzhöz képest, hogy talán nagyobb az űrtartalom, és a tálcás megoldás miatt két dolog is sülhet egyszerre. Hátránya lenne a klasszikus "fiókos" megoldáshoz képest?
Ehhez képest a silvercrest féláron van. Vállalható minőség, vagy nem tud semmivel kevesebbet?

De ha azt mondjátok a hagyományos jobb, akkor azokat nézem tovább.
Köszönöm!

(#1335) Gömbike válasza Dicker (#1334) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én is ezt a Tefalt néztem ki első körben.

Megnéztem élőben, megtapogattam, stb. Na ne, nagyon gagyi érzetet keltett a többi gép mellett.

Nem ajánlok semmit, de örülök, hogy élőben láttam ezt az átcimkézett nonem valamit.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1336) Dicker válasza Gömbike (#1335) üzenetére


Dicker
őstag

Ennyire rossz volt? Mert akkor elvetem. Egyelőre csak nézelődésnél tartok, még megnézni nem voltam egyet se, mert nem választottam ki, hogy mit lenne érdemes felkutatni.
Ehhez képest akkor a Silvercrest pl. milyen lehet?
Vagy engedjem el az ilyen "mini" sütőket, és legyen hagyományos?

(#1337) Gömbike válasza Dicker (#1336) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem azt mondtam, hogy rossz. Egyszerűen gagyi hatást kelt. Tényleg, nekem az igényszintemet kiverte. Vastagon, ennyi pénzért ezt árulni🤢 ( élőben megnèzve a takarítása rémálom lehet). De nem ez döntött, hanem az, hogy gagyi kínai tömeg cucc. ( ez is) Nézd meg élőben vásárlás előtt, ne rám hallgass, mert én a saját szubjektív véleményem írom.

Ettől még neked lehet szimpatikus. Mivel ez a döntésed évekre szól, személyesen válaszd ki. Metro ( igen, ott a sajàt márkás gép jó cucc) Mediamarkt, stb.

Azért nem adok tanácsot, mert szerintem élőben kell mindegyiket megnézni, mekkora beltere van, mit tud, mire van szüksége a csalàdnak, stb.

Végül a philips márkánál kötöttem ki, szubjektív okok miatt.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1338) sz.zs. válasza Dan-szan (#1274) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az oldalas puha lett? Hány fokon és mennyi ideig sütötted?

Továbbá másoktól is várok tippeket akik csináltak már oldalast, hogy mi vált be?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1339) Dan-szan válasza sz.zs. (#1338) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Meglepődtem én is de teljesen puha lett, az elején 185°C-n a végén 200°C-n. Az idővel bajban vagyok mennyi is volt, elindítottam az egész csirke programot ami 40 perc ha jól emlékszem időnként ránéztem megforgattam a végén pedig kapott egy kis pirítást.
Következő alkalommal írni fogom, hogy meglegyen.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#1340) hentes555 válasza Dan-szan (#1339) üzenetére


hentes555
senior tag

A húsos palacsinta receptjét le tudnád írni egyszer, ha sok időd lesz? :B

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#1341) Smiro


Smiro
senior tag

Sörbundában sütött már valaki például halat? Holnap próbálnám ki, jó sűrű bundában, csak szkeptikus vagyok, érdemes-e összepiszkolni egy tepsit, mert nem fog összejönni. Akkor megy hagyományos módon. Zsemlemorzsában nem akarom forgatni. Kösz a választ.

(#1342) Smiro válasza Smiro (#1341) üzenetére


Smiro
senior tag

Válaszolok is magamnak :) Találtam videót, de az eredmény nem olyan. Beletettem 3 szeletet, alul és felül is összefolyt a tészta, egybefüggő lett. Meg kellett fordítani, így egyben történt, mint ha omlett lenne. Tulajdonképpen az is, csak afrikai harcsával töltve. Az íze viszont abszolút új élmény... Mondom élmény... Nagyon jó. Teljesen más, mint az olajban sült. Na megyek is, mert kész a 2. adag. Ja, 180 fokon kezdtem, majd 200. 20 perc kellett azért.

(#1343) Dan-szan válasza hentes555 (#1340) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Semmi extra nincs benne.
Ahogy a feleségem csinálja : Miután disznóhúst minimálisat eszünk így nálunk csirkemellből készül pörkölt apró kockákra vágva mert nem lesz darálva. Sima palacsintatészta, abba betöltve és négyzet alakúra hajtogatva aztán panírozva és a forrólevegősbe tétel előtt ecsettel olajjal vékonyan megkenve. 200°C míg olyan színe nem lesz amilyet szeretnél.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#1344) sz.zs. válasza sz.zs. (#1338) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nah, ma sütöttem 3 kg oldalast 5 részletben :)
Este bekenegettem zúzott fokhagymával összekevert mustárral, sütés előtt ment rá só, vegeta, bors, zsálya.
160 fok 15 p, majd fordít és megint 160 fokon de csak 10 p, majd visszafordítva további 5 perc. Ennél magasabb hőn inkább égett, mint sült. Szilikon kosárban sütöttem.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1345) Dicker


Dicker
őstag

Valakinek van tapasztalata ilyen kialakítású gépekkel:

Próbáltátok már? Vagy nem érdemes ennyire kombináltban gondolkodni? Tetszenek, van bőven választék belőlük, igaz nem tudom melyiket lenne érdemes venni, ha egyáltalán megérik a hagyományos airfryer-hez képest.

(#1346) Gömbike válasza Dicker (#1345) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha ennyire rá vagytok kattanva, vedd meg online.

Ha nem válik be, simán vissza tudod küldeni.

Válaszokat nem véletlenül nem kapsz.

Korábban írtam, élőben kell megnézni őket. Tied a döntés, ha tetszik, akkor megveszed.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1347) F34R válasza Dicker (#1345) üzenetére


F34R
nagyúr

Attol fugg mire hasznalod... ezek inkabb mini sutok, azzal minden hatranyaval. ha olyan dolgot kell sutni benne meg ugy is a normal legkevereses sutot hasznalod.

(#1348) fradi81 válasza evitiguF (#347) üzenetére


fradi81
veterán

Újra megcsináltuk a princess táljában, most nem szenvedtünk a megfordításával de nem is lett volna értelme. A teteje ropogós, a többi része puha mint a disznó :DDD 25 perc, 175fokon indult de levettük 155-re hogy ne égjen meg.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#1349) ernyo15 válasza fradi81 (#1348) üzenetére


ernyo15
csendes tag

Jól néz ki, meg tudnám kóstolni.
Nekem még csak tervben van ez [link] remélem holnap lesz hozzá elszántságom, mivel pekándióm nincs simát tervezek tenni bele.

(#1350) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok, bar másik topikba kérdeztek véleményt, bemásolom ide is talán valakinek hasznos lesz.

30 körül sikerült vennem egy TEFAL EASY FRY XXL EY701D15-öt. Főként a mérete miatt választottam. Az előre programozott opciókat nem használtam még, valószínűleg nem is fogom. Jelez , ha kész és lehet beállítani plusz jelzést, pl mikor meg kell forgatni amit sütünk.
Szeretem, amiket eddig sütöttem benne mind igen gyorsan és jól elkészült. Csirke, burgonyakrokett, bundás kenyér, rántott sajt (fagyasztott), melegszendvics, sütőtök stb. Sokan negatívumként említik, hogy nincs plusz kivehető kosár aminek az oldala kivágott. Én külön örülök neki, hogy nincs. A levegő így is jól kering, ha olyat süt az ember rázni/forgatni úgy is kell. Viszont szerintem ezt könnyebb takarítani mint aminek az oldala rácsos. Sütés után 1x áttörlöd nedvessel, 1x szárazzal és kész. Mosogatógépben papírja szerint nem mosható, ha ez számít. A bevonat eddig hibátlanul ellátja a feladatát, semmi nem égett/ tapadt oda amit kapargatni kellett volna. Az alsó rács kicsit vékony, kisebb erővel hajlítható. Gondot nem okoz, eltőrni nem fog. Nekem enyhén deformáltan érkezett, könnyen ki tudtam egyengetni.
Ennyi pénzért nekem nagyon bevált.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.