Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Viktor0610 válasza Jim74 (#3449) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem 3 Pro van, és az EU dev. ROM e heti kiadása késik ( :((( ), így nem tudom, milyen ez a ROM, de én simán lefrissíteném. :)

Samsung Galaxy A54

(#3452) eFeMeR74 válasza Victoryus (#3407) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Még jó a panel egy szita azon minden átmegy :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#3453) Jim74 válasza Viktor0610 (#3451) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Újabb kérdés: azt hogy tudom beállítani, hogy egy program értesítés megjelenjen az értesítő sávon, de a kijelzőt ne világosítsa ki?

(#3454) johnahex válasza johnahex (#3440) üzenetére


johnahex
tag

a megoldás, hogy nem tudja megjeleníteni a dátumot a kamera
azaz, ha bejelölöm, hogy dátum is legyen a képen akkor leáll a kamera
Hajrá sómi :DD
no de LeEco-nál még be sem lehet jelölni :Y csak egy hülye vízjelet tesz a képre, hogy LeMax :W
mi van ezekkel a kínaiakkal dátum téren???

(#3455) Viktor0610 válasza Jim74 (#3453) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez rendszerszinten állítható. Beállítások - Képernyőzár és ujjlenyomat - Képernyő felébresztés értesítéskor.

Samsung Galaxy A54

(#3456) medica válasza Viktor0610 (#3446) üzenetére


medica
senior tag

Arra :D

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#3457) sz.j válasza medica (#3456) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bár nem tartozik szorosan a topik témájához, de nem árt tudni róla:

"A falvakba is 4G-t visz a Telekom"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3458) yaksi


yaksi
aktív tag

Az én Prime-om hétfőn jön. Remélem, nem lesz vele gond.

yaksi

(#3459) cellpeti


cellpeti
veterán

az normális hogy egy Huawei usb kábellel nem csinál semmit a teló?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3460) Sebhelyes válasza cellpeti (#3459) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Persze, hogy normális, a legnagyobb vetélytárs cég! ;)

(#3461) Sebhelyes válasza Victoryus (#3430) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Asszem én is váltok :D 5GHz WiFi, nyami...

(#3462) Jim74 válasza Viktor0610 (#3455) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R Nincsenek ezek véletlenül valahol összeírva, hogy ne kelljen folyamatosan Benneteket zaklatnom? :DDD

(#3463) Tompy79


Tompy79
csendes tag

Hali!
Vásárlás előtt ki szeretném próbálni hogy a 3s Prime összekapcsolható-e a kocsim gyári kékfog kihangosítójával? 3 Pro-t nem sikerült hozzákapcsolni... Szolnok környéki tulaj jelentkezését várom, aki tudna rá szánni 5 percet.. Előre is köszi!

(#3464) dzsi23 válasza Jim74 (#3462) üzenetére


dzsi23
addikt

Tehát minden beállítási opció összeírva? Kezdheted azzal, hogy végigfutsz a telefonodban a beállításokon, és utána nagyjából tudni fogod, mi hol van.

(#3465) Jim74 válasza dzsi23 (#3464) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet kénytelen leszek mindenen végigmenni, és csak utána adom oda a Feleségemnek.

(#3466) cellpeti válasza Sebhelyes (#3460) üzenetére


cellpeti
veterán

Agyalok a váltáson. Azért nekem csak 600MB van szabadon, míg a 3Sben pedig 1,6-1,8GB

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3467) Viktor0610 válasza Jim74 (#3465) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is ezt javasoltam volna. :)

Én is ezt tettem/teszem minden készülékemmel. :)

Samsung Galaxy A54

(#3468) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!

Dél óta "barátkozom" a telefonnal. Egy csomó mindent sikerült megoldanom, de van amivel elakadtam.
Idáig telefonról telefonra költözésnél bevált nekem az Easy Backup nevű applikáció.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mdroidapps.easybackup
Most viszont hiába próbálom, se SD kártyáról, se Drive-ról nem sikerül a híváslistát, sms-eket átköltöztetnem. Mit ajánlotok?

Milyen applikációt ajánlanátok az egyéb e-mail címeim kezeléséhez? (szolgáltatói, freemail) Csak olvasnám ezeket a maileket.

(#3469) Janou válasza wazo (#3379) üzenetére


Janou
őstag

Itt a 6.10.20-as van fent és tökéletes. És eddig egyszer sem indult újra pedig hetek óta megvan.

[ Szerkesztve ]

(#3470) fairyharry


fairyharry
csendes tag

sziasztok, hetek óta olvasom a topikot, és annyi panasszal van tele, hogy most már nekem is szólnom kell.... :)

ma egy hónapja van meg a készülék, és ennél jobb telóm sose volt. eustocktól rendeltem, kivettem a dobozból, beleraktam a sim-kártyát, meg az sd-kártyát, bekapcsoltam, és használom. egyszer nem fagyott le, egyszer nem kapcsolt ki, vagy indult újra, az értesítések úgy jelennek meg, ahogy én beállítom, az lg tévémre gond nélkül kivetítek bármit, szóval minden szépen muzsikál, és semmi olyasmi, ami itt gyakran problémaként felmerül. a miui tök ismeretlen volt számomra, eltartott egy ideig , amíg megszoktam, sőt van amit még most sem találok meg újra ( :D ), de amúgy nagyon tetszik, nagyon logikus rendszer, csak meg kell vele barátkozni. 6.9.15-tel jött, a 29-est természetesen kihagytam, mert írtátok, hogy szar, most a 6.10.13 van rajta, azóta nem frissítettem, mert minek. elolvastam az aktuális újabb verziókról, hogy mit tudnak, meg hogy ti mit írtok róla, aztán egyelőre nem láttam értelmét frissíteni.
az akku meg nagyon brutál, 3 naponta töltöm, de egyszer sem ment még 40% alá....... egész nap wifin vagy mobilneten vagyok, egy-két játék, viber, emailek, ilyenek. kijelzőidőt nem tudok írni, mert sose nézem, de előtte xperia T-m volt, a használati szokásaim nem nagyon változtak, és az minden este a töltőn végezte. sőt, az első hónapban ezt még biztosan gyakrabban vettem kézbe, hiszen az újdonság varázsa, ugye. :))

ja nem, jut eszembe, találtam egy hibát: van egy JBL bluetooth hangszóróm, ahhoz nem sikerült csatlakoztatni, nem tudom miért, egyszerűen nem látja a teló.

hát ennyi, csak szerettem volna, hogy legyen itt ujjongós komment is. szóval minden fasza, a különösen ajánlott pecsét teljesen jogos, vegyen mindenki 3s prime-ot! :C :C

(#3471) Viktor0610 válasza Soká (#3468) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Adatok átköltöztetésére az SMS Backup & Restore programot javaslom. Nevével ellentétben a híváslistát is menti. :)

A levelek kezelésére én a beépített levelezőt ajánlanám, legalábbis nekem bevált. :)

Samsung Galaxy A54

(#3472) Sebhelyes válasza Soká (#3468) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Én is ezt: [SMS Backup Restore]

[ Szerkesztve ]

(#3473) szpali válasza Soká (#3468) üzenetére


szpali
addikt

Feleségemnek ezzel csináltam a Nexus 5-ről:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.backup.transfer
Alapból ranta volt a Redmin, csak a másikra kellett feltelepíteni

Vagy az, amit (#3471) Viktor0610 és (#3472) Sebhelyes is írt

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3474) Soká válasza Viktor0610 (#3471) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm nektek, ez megoldotta a problémámat! (bár azért a szúrópróbában találtam egy sms-t, ami valamiért elveszett menet közben, de nem lényeg...)

A teló saját call recorder funkcióját be lehet állítani úgy, hogy automatikusan rögzítse a beszélgetéseket? Mert csak annyit találtam, hogy beszélgetés közben elindíthatom a felvételt.
Közben feltelepítettem egy Hívásrögzítőt
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appstar.callrecorder de ezt meg valami blokkolhatja, mert csak 0 mp-es felvételeket "rögzít". :(
Jó kis labirintus ez a MIUI. :)

szerk:
szpali, köszi neked is!
Alkalmazásokkal kapcsolatban hol érdemes kérdezni, hogy ne legyek off?

[ Szerkesztve ]

(#3475) dzsi23 válasza Soká (#3474) üzenetére


dzsi23
addikt

Jó kis labirintus, és néhány zsákutcájából nincs visszaút. Külső appal nekem sem ment a hangrögzítés, de a gyári elég nekem, és automatikusan is elindulhat. A hívásoknál a bal-alsó sarokban rányomsz a menü ikonra, és beállítások, vagy a a hívásoknál az alkalmazásváltó gombot hosszan nyomod, ekkor is a beállításokba lép, aztán "Hívásrögzítési beállítások", és az "Automata hangrögzítés"-t bekapcsolod.

(#3476) medica


medica
senior tag

Csak szívok az ujjlenyomattal....folyton azt írja ki hogy "nem sikerült hozzáadni, próbálja újra" (rezeg ujjlenyomat beolvasáskor, grafikán is jelzi, de ott a vége). Gyárilag szar az ujjlenyomat olvasója vagy én csinálok valamit rosszul? Új gép, 6.11.3-as rom.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#3477) punky10 válasza medica (#3476) üzenetére


punky10
addikt

Végig megy a beolvasás?Tehát megjelent egy zöld pipa?Ha nem,akkor addig kell hozzáérinteni a szenzorhoz az ujjad,amit be nem telik a kis ábra.Utána zöld pipa,és kész.Nekem legalább 6-szor kellett,elfordítva,megbillentve,de így pillanat alatt felold.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#3478) medica válasza punky10 (#3477) üzenetére


medica
senior tag

Yess!!! :C :R De jó ez a topic!

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#3479) peestike válasza szpali (#3428) üzenetére


peestike
senior tag

nem a 30 dollár elsődlegesen a probléma, hanem, ha nincs kihasználva, akkor tök felesleges szerintem.
elég lenne az olcsóbb is. a különbözetnek meg mindig találni helyet. :)
szóval a kérdésem még mindig áll! elég a sima, vagy kell a prime? :F

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#3480) Jim74 válasza Viktor0610 (#3467) üzenetére


Jim74
nagyúr

És frissítsek szoftver verziót is nyugodtan?

[ Szerkesztve ]

(#3481) NoOne1976 válasza szpali (#3473) üzenetére


NoOne1976
őstag

És ezzel csak Xiaomira lehet költözni vagy fordítva is?

(#3482) Lawos


Lawos
csendes tag

Dupla koppintásra ébred ?

(#3483) punky10 válasza Lawos (#3482) üzenetére


punky10
addikt

Nem.... :(

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#3484) Lawos válasza punky10 (#3483) üzenetére


Lawos
csendes tag

Ez gyors volt köszi :) Konkurenciánál(LG stb.) bevett dolog. Nem értem :(

(#3485) tiko76 válasza fairyharry (#3470) üzenetére


tiko76
aktív tag

Pedig megy a JBL hangszóró.:-)

(#3486) punky10 válasza Lawos (#3484) üzenetére


punky10
addikt

Állítólag az első Redmi 3-soknál, amelyekben nincs ujjlenyomat-olvasó, annál van dupplakopp.

fairyharry (#3470):a JBL go-ra nekem is simán csatlakozik.Meg egy névtelen kínaira is...

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#3487) trebrona válasza punky10 (#3486) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Hol hallottál ilyet? Ugyanaz a hardver, ugyanaz a szoftver, ram/rom, ujjlenyomat-olvasó különbséggel. Akkor szerinted hogyan?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3488) dzsi23 válasza peestike (#3479) üzenetére


dzsi23
addikt

"facebook, messenger, viber, időjárás, mifit futna folyamatosan"
Nekem ezek 1.5 gigával is simán futottak az előző telómon. A folyamatosság csak a miui szeszélyessége miatt lehet kérdéses (néha akkor is leállítja az alkalmazásokat, ha meg van tiltva neki). A másik kérdés meg az, hogy van-e B20 az olcsóbb verzióban (ha kell egyáltalán B20).

(#3426) Pmohai:
A VR Play-t (alias Mi VR-t) még nem próbáltam, de örülnék, ha le tudnék játszani egy vr videót (3D, 180°,360°, stb.) a 3S-en, mert eddig nem jött össze.
Komolyan egy gagyi mp4-et nem tud lejátszani, amit a gépről másolok fel? A VR alkalmazásokkal 1 videót sem tudtam megnyitni, ami az S3 Neo-mon simán ment. Egy mp4-et a "legalapabb" telefon is le tud játszani, de ez nem. Persze, MX Player vagy VLC lejátssza, de VR-hoz azok nem alkalmasak.

[ Szerkesztve ]

(#3489) Lawos válasza punky10 (#3486) üzenetére


Lawos
csendes tag

OK, ha elöl volna az ujjlenyomat érzékelő, de így fordítani kell, akkor meg egyszerűbb az oldalgomb.
Sajnálom, eddig egy telóm se tudta, megfogadtam a következő tudni fogja :))

(#3490) punky10 válasza trebrona (#3487) üzenetére


punky10
addikt

Már nem emlékszem hol olvastam, bár az is lehet, hogy én fordítottam félre...Nem erős az angolom... :B
Így belegondolva tényleg nem logikus, már a Snapis Redmi2 sem tudta... :U

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#3491) Sz_Imre válasza fairyharry (#3470) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia!
A telefonnál a bluetoothba belemész és engedélyezed neki a láthatóságot, utána szerintem látnia kellene a készüléknek.

(#3492) peestike válasza dzsi23 (#3488) üzenetére


peestike
senior tag

köszönöm szépen a választ, béhúsz nem számít!

a duplakoppról annyi jut eszembe, hogy ébreszteni nem lehet, altatni lehet csak, xposed kell hozzá.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#3493) Optika01


Optika01
tag

Sziasztok!
Arra van valami tipp, hogy a viber aktiváláshoz miért nem jön hívás? Beállítás, vagy viber hiba? ( eddig minden telefonnál meg tudtam oldani).
Köszönöm.

Optika

(#3494) cbatesz válasza peestike (#3492) üzenetére


cbatesz
tag

A Nova launcher is tudja a duplakoppos altatást, igaz ébreszteni az sem, de igy nem kell root

(#3495) ekrisztian válasza Optika01 (#3493) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Engedélyek rendben?

(#3496) Optika01 válasza ekrisztian (#3495) üzenetére


Optika01
tag

Igen, azt mar végig olvastam.

Optika

(#3497) Herbali válasza peestike (#3479) üzenetére


Herbali
tag

Azt neked kell tudnod, hogy mekkora a hardver igènyed.

(#3498) Sebhelyes válasza dzsi23 (#3439) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Valóban, hosszabb sleep után leáll a widget és nem indul újra, nem update-el. A Battery saving nálam eleve off, bekapcsoltam neki az Autostart permissiont, hátha, bár a MIUI fórumos bejegyzések szerint az sem változtat. Felraktam a Yahoo Weather-t is, hogy annak mit csinál a widgete, általános-e ez minden külsős widgettel. Mivel már 2014 óta megvan ez a bug, több verzión keresztül, az a gyanúm, nem leszarják, hanem ez a hivatalos policy, hogy a nem-MIUI widgetek nem futhatnak folyamatosan, vagy indulhatnak újra automatikusan. Ha valakinek tele szokott lenni a home screenje jó kis szaftos widgetekkel, lehet, hogy jobb, ha kerüli a MIUI-t...

(#3499) Nashville


Nashville
tag

Csütörtökön végre megjött a teló az Eutocktól. Első benyomásra nagyon bejön a cucc, megnyugtatóan pörög a rendszer és a rengeteg beállítás között teljesen el lehet veszni. Idáig xposed- et kellett használnom olyan beállítások miatt, ami itt „alanyi jogon” jár. Mivel nem akartam addig belakni a telót, míg ki nem nyitom a bootloadert majd TWRP+root, addig nem is akarnék komolyabb véleményt írni róla.
Mint oly sok user én is szívok a nyitással, jaja a szokásos 50%- nál megáll. Mindennel rendelkezem, ami szükséges hozzá és mégsem jön össze. Képernyőképekként ugyanolyat tudnék linkelni, mint joysefke itt: [link]
Szóval én is ugyanígy jártam. A micloud fiókom 100%- ig rendben van kaptam engedélyező SMS- t is az unlock progi sem írja ki, hogy nem vagyok jogosult a nyitásra, nem túlzok legalább 6 órán keresztül olvastam a témában, videókat néztem (sok gagyi is van), de semmi megoldás. Láttam egy olyan videót, hogy a fickó minden nap próbálta és a negyedik nap után voilá sikerült neki. Mi a véleményetek? Van valami biztos módszer a nyitásra pl. China developer rom felrakása és úgy csinálni a nyitást, vagy várjak? Csak ki tudja meddig…

(#3500) 22Dávid22 válasza Viktor0610 (#3433) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Köszönöm a választ. De azt a tiltást hogy csinálod? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.