Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) ktomek


ktomek
aktív tag

Hello! Meg tudná mondani valaki, hogyan kapcsolhatnám ki az android (beépített) billentyűzeten a szójavaslatokat? Vagy nem tudom, hogy hívják, de nem is az fáj, hogy javasol szavakat, hanem, hogy változtat-cserél is, látszólag önkényesen :) Néztem már a beállításokban természetesen, de ott csak a helyesírási szótár nyelvét tudom váltogatni, kikapcsolni nem.
Kösz, ha valaki... !
:R

(#3352) dzsi23 válasza ktomek (#3351) üzenetére


dzsi23
addikt

Beállítások > Nyelv és bevitel > Google-billentyűzet > Szövegjavítás... itt válogathatsz az opciók között tetszés szerint.

(#3353) smn84 válasza Zalaym (#3307) üzenetére


smn84
csendes tag

Ez szép! Mennyi kijelzőidővel?

(#3354) sz.j


sz.j
nagyúr

Azt hol lehet beállítani, hogy az USB-kábellel csatlakozni tudjak a pc-hez és a telefonnal készített képeket a pc-re áttudjam másolni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3355) francz_n


francz_n
újonc

Sziasztok!
Egy kicsit h..lye kérdés, de azonkívül, hogy nincs némára állítva a telóm, mit tehetnék vele, mert a hangszórón semmi hang nem jön ki. (Ma vettem észre, talán egy napja csinálja. Fülesben van hang. Kikapcsolás újrabekapcs megvolt.
Vétel óta nem frissítettem. MIUI 6.9.15 Beta van rajt!
Remélem nem azt mondjátok, hogy szervízbe - EUStockba - vele
hála előre is minden segítő hozzászólásért

(#3356) francz_n


francz_n
újonc

Még annyi kérdés, hogy ha a Frissítésnél a 6.11.3 as verzió érhető el, de az EUStock a 6.10.3ast javasolja - egyébként garanciális probléma lehet(!?) - , hogyan választhatom ki a készüléken hogy én a régebbi verzióra frissítenék.
A Teló egyébként fantasztikus, de ez a jelenség - nincs hangszóró kifelé - nem hiányzott. nagyon jó lenne, ha tudnátok segíteni.
Köszi előre is.
PS.: nincs valaki a fórumban, aki Szombathely környékén érhető el, aki ezekkel a frissítésekkel képben van?

még talán annyi infó, hogy kb 1 hete csinált a telefon olyant, hogy feltöltve volt, tehát nem töltés közben éjjel kikapcsolta magát illetve újraindult. Reggel kérte mindkét SIMem PINkódját. Nem értettem a dolgot, ilyent más telefonoknál sem tapasztaltam. Érdekességként a Chrome böngészőmbe is bekerült valamilyen kínai weboldal ikonja, de szerintem kínai lapokon nem jártam. Az ikon eltávolítottam , de előtte lefényképeztem.

(#3357) Victoryus válasza sz.j (#3354) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A telefonon. Mikor csatlakoztatva van, állapotsávon lehet beállítani. Kipróbálom az új frissítést, ha nem fog tetszeni akkor xiaomi eu rom...

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3358) hevizms válasza francz_n (#3356) üzenetére


hevizms
addikt

Letöltöd a ROM-ot a telefonodra,majd a frissités alkalmazásban jobbra fent van 3 pötty(hamburger :) ),arra rákattintasz,a feljövő menüben ROM telepités kiválasztása.
Megkeresed a letöltött romot,rákattintasz és hátradőlsz :)

[ Szerkesztve ]

(#3359) thomson


thomson
csendes újonc

Sziasztok. 10 perce a telóm megadta magát (3 hetes, Eustock).Elsőnek nem működött a visszalépés gomb majd pár másodperc után elsötétült. :C Nem lehet visszakapcsolni. Kiváncsi vagyok a garanciára mennyire lesz sima. :))

(#3360) IG55 válasza thomson (#3359) üzenetére


IG55
senior tag

Egy akku ki-be-t azért megprobalnek

(#3361) thomson válasza IG55 (#3360) üzenetére


thomson
csendes újonc

És hogyan szedjem szét? :)

(#3362) trebrona válasza thomson (#3359) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Próbáld a bekapcs gombot folyamatosan nyomni, legalább egy percig!

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3363) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ebben az átok miuiban hol van az adatforgalom mérés? Az megvan, hogy korlátot hol lehet megadni, de az eddigi forgalom sehol.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3364) thomson válasza trebrona (#3362) üzenetére


thomson
csendes újonc

Volume up+Power-re életre kelt. Kiírt kínaiul opciókat, egyiknél angolul is oda volt írva hogy recovery,rányomtam és most újra működik. :R :R

(#3365) Viktor0610 válasza Victoryus (#3363) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztonság app Adatforgalom.

A "sok" kikapcsolt a telefonom, nem működikre.
Sajnálom az idetévedő potenciális vásárlókat, mert azt látják, hogy hajlamosak megadni magukat a készülékek, holott sokszor csak user error... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3366) cappa72 válasza Victoryus (#3363) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem akkor jelenik meg, ha lehúzom az értesítési sávot, és közvetlenül a kapcsolók alatt ott van hogy ma mennyi adatok fogyasztott eddig. Arra rápötty, és megnyílik a hozzá tartozó menü.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3367) Viktor0610 válasza cappa72 (#3366) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Alapból ezt nem mutatja, de így is beállítható, igen.

Samsung Galaxy A54

(#3368) thomson válasza Viktor0610 (#3365) üzenetére


thomson
csendes újonc

User error hogy kikapcsol? Oké:DD

(#3369) trebrona válasza Victoryus (#3363) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ha valamit nem találsz a beállításokban, akkor a beállítások menüben van egy keresősáv. Oda bepötyögöd mit szeretnél és nagy eséllyel meg is találod: kép

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3370) kiki22 válasza thomson (#3368) üzenetére


kiki22
senior tag

Nekem 1 hetes a telefon.mar masodszor kapcsolt ki .es csak ugy tudtam visszakapcsolni ha 1 percig tartom a bekapcs gombot.es mar a masodik simen sincs terero 1 napja :-) szoval eddig bevalt :-)

(#3371) TomPack válasza Viktor0610 (#3365) üzenetére


TomPack
őstag

Kis pénz kis foci! Szerintem ezzel a kockázattal mindenki tisztában van, aki kínai telefont akar venni.

(#3372) ktomek válasza dzsi23 (#3352) üzenetére


ktomek
aktív tag

Maxiköszi! :B :R

(#3373) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

tegnap a Waze kifagyott a telón. Ez még nem újdonság valamiért városban szeret működni a telefonon, autópályán meg nem.
Viszont most fogta magát "kékhalállal" adta fel a működést. Simán kékre váltott a képernyő. Aztán persze ugyanúgy a power gombbal újra lehetett indítani.

...csak én vagyok helikopter?

(#3374) ktomek válasza thomson (#3364) üzenetére


ktomek
aktív tag

Ez azért fura, mert a háromgombos recovery nem működik ennél a telefonnál (MIUI 8 miatt, azt írták nekem korábban). Egyébként meg nyilván nem user error, hogy random kikapcsolgat a telefon.... én újra raktam a legutóbbi ROM-ot, azóta remegve várok (még nem kapcsolt ki, igaz, csak 2 napja). Nekem az ébresztés miatt szuperpara. ...ha megint kikapcsol magától, akkor -ha jól értelmezte- ki kellnyitnom a bootloader-t, és recovery-factory reset-clear cache, satöbbi. :W

(#3375) eFeMeR74 válasza sz.j (#3354) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Na az ilyenekért gondolom, hogy sok user nem érett még az okos telefon használatára. Ha rádugod az USB a telefonra ami csatlakozva van a PChez a telefon nem ad ki valami hangot és jelenik meg a kijelzőn esetleg valami? Mondjuk USB töltése? Na oda klikkelj és válasz :)

Nézz és Olvass !!! :D

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#3376) trebrona


trebrona
Topikgazda

Ugyan a dobozon írják, (eustock) de akinek elkerülte a figyelmét, használati útmutató: letölt

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3377) ROBERTOH válasza francz_n (#3355) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Szia!
Fülest kihúzva is próbáltad?

ez a kedvenc aláírásom

(#3378) eFeMeR74 válasza ktomek (#3374) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nincs véletlenül bekapcsolva az ütemezett ki/be kapcsolás?
Mert nálam 0:00 kikapcsol és 5:00 bekapcsol és szépen ébreszt 5:30 kor :K
Lehet, hogy be van állítva a kikapcsolás? Egy próbát megér nézd meg.
Főleg, ha random kb. úgyan akkor csinálja

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#3379) wazo


wazo
aktív tag

Sziasztok frissítés rakhato tesztelte valaki? Köszönöm

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#3380) eFeMeR74 válasza wazo (#3379) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Először is miről-mire? 6.10.27-ről ne muszáj. Minden frissítésnél irja, hogy mi változott. Mivel hetente jön szerintem bőven elég havonta, hacsak nem olyan frissítés érkezik amire neked feltétlenűl szükséged van. :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#3381) Sebhelyes válasza dzsi23 (#3329) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Nekem is fenn van az Event Flow, ha Google Calendarba
beírok egy új eventet, pár másodperc múlva megjelenik a widgeten is. Vagy ez egy idő után romlik el?

(#3382) KTomi77


KTomi77
tag

Sziasztok,
Egy geekbuyingról érkezett telefonra próbáltam felrakni egy 6.9.15-ös romot miflash-en keresztül, mert az érkezett rom nem tartalmazott magyar nyelvet. Persze, hogy nem sikerült, mert vmilyen critical error hibaüzenettel leált a telepítés.Na ezek után a következők történtek:
download csak úgy tudom elindítani, ha hangerő + power után kiválasztom a fastboot-ot, majd kiadom a fastboot oem edl parancsot. De ezek után nem látja az eszközkezelőben a telefont (win7 64bit, ezerszel újratelepítettem a mi pc suitot,meg a mi flasht meg mindenféle qualcomm usb drivert, több usb kábellel próbáltam,de akkor se akar működni a dolog).
Illetve a wifi se kapcsol be, mert a mac address cím átírodott 02:00:00:00:00:00 -re. Ehez olyan leírást találtam, hogy root jogosultság után rendbe lehet hozni. De az nincs.
Az usb driver problémára van valakinek ötlete?
Illetve [link], ezt meglehet-e esetleg valahogy oldani root nélkül?
Köszönöm előre is

(#3383) wazo válasza eFeMeR74 (#3380) üzenetére


wazo
aktív tag

6.9.15 rol a legfrissebbre. Azért kérdezem mert a köztes frissítések nem lettek jók.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#3384) Victoryus válasza wazo (#3383) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én feltettem reggel.Eddig ok.Csak a szokásos, root jog ugrott, de most megjegyezte melyik alkalmazáshoz milyen jogosultságok tartoztak.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3385) sz.j válasza eFeMeR74 (#3375) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezeken réges rég túl vagyok .., megcsináltam és a "Fájlok átvitele (MTP)"-re és a "Fotók átvitele (PTP)-re is klikkeltem, de ennek ellenére a számítógépen/monitoron semmi nem történik/nem látszik, söt a telefon nem jelenik meg a "Cserélhető eszközök" között sem ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3386) rantottsajt


rantottsajt
tag

sziasztok, nekem most érkezett meg a telefon, de a sim tűt nem találom hozzá, nektek járt a csomaghoz?

(#3387) ROBERTOH válasza rantottsajt (#3386) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Benne van az, csak jól elrejtve: van valami papír a dobozban, azt kell széthajtogatni, és a közepében lesz. (bocs a fapados fogalmazásért, de most nincs nálam a doboza)

Megkerestem: az az elválasztó lap lesz, 1:55-nél:
[link]

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#3388) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Végleges flash (természetesen ezután is flash-elhetsz másik recovery-t hasonló metódussal)
15. Amennyiben a régi recovery helyett végleg flash-elnéd a TWRP-t, írd be ezt a parancssorba: fastboot flash recovery twrp.img
16. Valami ilyet kell láss:
sending 'recovery' (16922 KB) . . .
OKAY [ 0.338s]
writing 'recovery' . . .
OKAY [ 0.494s]
finished. total time: 0.833s
17. Most nyomd le, majd tartsd lenyomva a kikapcsoló gombot amíg a Redmi 3S ki nem kapcsol.
18. Nyomd le és tartsd lenyomva a hangerő fel + hangerő le + bekapcsoló gombot, hogy bebootolj a TWRP-be. Ez biztosítja, hogy a TWRP megfelelően kerüljön flash-elésre.
19. Kész! Véglegesen felkerült a TWRP! (természetesen továbbra is lecserélhető marad a recovery)

Hát én nyomtam neki a 3 gombot egyszerre, de nem lépett be a twrp-be, hanem csak írta az mi feliratot, meg rezzent/újraindult háromszor, majd mikor már nem nyomtam akkor elkezdte tölteni az androidot, és frissített valamit.
Azóta is hiába nyomom a 3 gombos kombót kikapcsolt telefonnál, csak a gyári vacak recovery jön be. (telefon sematikus ábra+pcsuite.mi.com felirat. No akkor most mégsincs twrp? Az ideiglenes módszer az megy.

u.i.: 3x próbálkozásra sikerült végre.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3389) Zalaym válasza smn84 (#3353) üzenetére


Zalaym
tag

Na az lemaradt a képről és azóta már töltöttem, de a következőről csinálok úgy képet! ;) Még 2 nap! :DDD :DD

(#3390) rantottsajt válasza ROBERTOH (#3387) üzenetére


rantottsajt
tag

Köszi, magamtól sose bontottam volna ki azt... :) Közben már megoldottam egy meghámozott gémkapoccsal, de azért a jövőben inkább a tűt használom majd!

(#3391) ktomek válasza eFeMeR74 (#3378) üzenetére


ktomek
aktív tag

Amikor találkoztam ezzel a beállítással, akkor nem volt bekapcsolva...csak örültem, hogy lehet ilyet is. Hol találom ezt? Bocsánat! :D

(#3392) KTomi77 válasza KTomi77 (#3382) üzenetére


KTomi77
tag

Felment valahogy a driver, de a miflash-ben nem látszódik a telefon.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#3393) trebrona válasza sz.j (#3385) üzenetére


trebrona
Topikgazda

win10-et használsz?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3394) sz.j válasza trebrona (#3393) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azon a gépen amelyiken próbálkoztam win7 van, de van win10-es gépünk is.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3395) trebrona válasza sz.j (#3394) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Win 10-nél szokott ilyen probléma lenni. Telepítsd a 7-es gépre ezt a programot: Mi PC Suite.

Használni nem fogod tudni a telefonnal, de a szükséges drivereket felteszi.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3396) eFeMeR74 válasza wazo (#3383) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen volt egy hibás frissítés a 6.9.15 után, de azt javították a 6.10.27 el. Amikor nagy a frissítő file (1.4GB)akkor rendszerint az egész szoftra vonatkozó átalakítás ment végbe. Ilyenkor kell vigyázzni, mert ez rendszerint nagy hatással van a telefonra(lsd 6.9.29, ha jól tudom ez okozott sokaknál galibát). Aki most frissít 6.10.27 ről annak ha jól emlékszem kb 124MB-os az új csomag (6.11.03)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#3397) rantottsajt


rantottsajt
tag

Most, hogy már nagyjából 1 órája használom a telefont :) Fel is merültek kérdéseim, remélem nem ismétlek ezzel senkit:
- a névjegyekhez (gondolom a google-fiókból) automatikusan behívta a telefon az összes olyan email-címet, akivel valaha levelet váltottam, de telefonszámokat nem. Hogyan lehet őket eltávolítani (lehetőleg nem egyesével, mert 500 contactnál eltart egy darabig :( ).
- a régi telefonomon Swiftkeyt használtam, itt is telepítettem, de sokkal limitáltabbak a programban elérhető funkciók, például korábban csinálhattam hotkey zónát, ahova szavakat beírhattam, stb., lehetséges, hogy a Miui miatt lett ilyen? Ha igen, ti melyik nem default billentyűzet appot javasoljátok?
- a főképernyőről nem lehet eltávolítani valahogy a default appokat? A telefonon maradjanak, csak ne a főképernyőn.
- ki lehet-e tenni valahogy a fenti állapotsávba, hogy százalékban is mutassa az akku állapotát, ne csak grafikusan? Ugyanígy a hómérséklettel.
- lehet-e a főoldali ikonokat kicsinyíteni?
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#3398) trebrona válasza rantottsajt (#3397) üzenetére


trebrona
Topikgazda

1. Kapcsolatok=>Menű gomb=>Megjelenítési beállítások=>Csak számmal rendelkező kapcsoló be
2. Nincs köze a MIUI-hoz
3. Nem lehet eltüntetni, vagy áthúzod másik lapra, vagy egymásra húzol kettőt, így létrehozva egy mappát (alternatív megoldás külső launcher használata)
4. Beállítások=>Értesítések és állapotsor=>Akkumulátor jelzés stílusa (hőmérsékletet nem lehet)
5.Keresel a téma alkalmazásban ikonpakkot

Bónuszként:
1. főképernyőn tegyél két ujjal "csiptető mozdulatot"
2 főképernyőn tegyél három ujjal "csiptető mozdulatot" :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3399) albandy válasza rantottsajt (#3397) üzenetére


albandy
tag

Nyisd még a névjegyzéket , menü gombot nyom hosszan , megjelenítési beállítások, csak számmal rendelkező k

(#3400) sz.j válasza trebrona (#3395) üzenetére


sz.j
nagyúr

Felraktam, de sajnos nem segített .., hasonló a helyzet akkor is ha az eddig jól működő Photosmart Essential-al probálkozom.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.