Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Navigáció rendben, ma Sygic-kel teszteltem. Nem nagyon merül közben.
Ellenben gmailt nem frissít mobilneten, pedig engedélyezve van. Csodálkoztam is, hogy milyen nyugis nap ez, erre hazaérek, wifi be, egyből egy rakás levél.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3602) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Lenovo P70-rőléredems váltani 3S-re? Tudom, mi mást mondanátok itt, minthogy igen :DDD. De hátha van valaki, aki váltott így :B

P70-ből az iránytű hiányzik nagyon (navigációnál sz*pás, hogy csokszor rossz fele indulok el ismeretlen helyen, mert nem tudja, hogy milyen irányban állok, illetve gyári romnál a led értesítés csak hívásra és sms-re értesít. Custom romokat végigpróbáltam és egyik sem tökéletes).

Köszönöm :R

(#3606) Jim74 válasza #45553408 (#3603) üzenetére


Jim74
nagyúr

Bakker :DDD Ugyanez van nálunk is. Nekem P70, feleségemnek meg most vettem 3S-t. De mivel én költöztettem át a régi telefonjából, így elég sokat nyomkodtam (a telefont :DDD) és eléggé meggyőzött. Most már csak azt nem tudom eldönteni, hogy ez, vagy Note 3. Mert az is nagyon jónak tűnik, csak félek az 5,5"-os mérettől....

(#3608) rolandrepasi


rolandrepasi
tag

Sziasztok! Vki megnézné nekem hogy a telepített(letöltött)alkalmazásai között van olyan hogy mab ill msa. Gőzöm sincs mik ezek...

[ Szerkesztve ]

(#3609) Jim74 válasza #45553408 (#3603) üzenetére


Jim74
nagyúr

Note 3-on nem gondolkoztál? (Magamnak nem tudok dönteni az S3 és a Note3 között...) Szélességben csak 4,2 mm a különbség ráadásul a Xiaomi vékonyabb is, ami még csökkenti a szélességbeni különbséget.

(#3611) Viktor0610 válasza rolandrepasi (#3608) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam (3 Pro) nincs.
De mindegy is, mert ha lecseréled a(z akármilyen) ROM-ot developerre vagy stabilra, akkor abban nem lesz semmi gyanús. ;(

Samsung Galaxy A54

(#3612) szanozs válasza alexw801 (#3579) üzenetére


szanozs
aktív tag

És ezzel a játékok mentése is megmenthető?

(#3613) Victoryus94


Victoryus94
őstag

B20-as Redmi 3S Prime-hoz kell figyelni valamire tok választásnál?
(azon felül persze, hogy ha ujjlenyomtot használnék, ott legyen "lyuk")
Jó hozzá a sima 3, vagy a 3pro tok is?

Még nem rendeltem meg a telefont, de már nagyon érik... VOIPot próbált vele valaki? (többnyire voipozok, nem gsm-en hívok)

[ Szerkesztve ]

(#3614) cappa72 válasza Victoryus94 (#3613) üzenetére


cappa72
nagyúr

Másra nem. Ami jó redmi 3pro-hoz vagy redmi 3s-hez, az jó a b20-as redmi3s-prime-hoz.
Nálunk családon belül megy a csere-bere redmi3pro és redmi3s-prime tokok között.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3615) tiko76 válasza rolandrepasi (#3608) üzenetére


tiko76
aktív tag

Van mindkettő,de hogy mit csinálnak azt nem tudom.

(#3616) rolandrepasi válasza tiko76 (#3615) üzenetére


rolandrepasi
tag

Ez a bajom nekem is... Van de hogy honnan azt nem tudom. Az akksi időnél vettem észre hogy az android de nem az android rendszer hanem simán android az vmi szörnyen sokat van ébren... Pl 24 órából 20 at... Ezt nyomoznam hogy mi okozza..

[ Szerkesztve ]

(#3617) alma55


alma55
csendes tag

Sziasztok!
Az értesítések eléggé késleltetve jelennek meg (sokszor csak mikor feloldom a képernyőt), be van állítva, hogy rezegjen is, mégsem teszi, és a LED sem minden esetben villog. Az alkalmazás akkukímélőket nincs korlátozásra állítottam, az alkalmazés értesítéseket pedig prioritásosra állítottam és az értesítési fényt is bekapcsoltam. Valakinek valami ötlete hogy mit állíthatnék még?
A segítséget köszönöm

(#3618) evooo válasza rolandrepasi (#3608) üzenetére


evooo
aktív tag

+1

(#3619) rantottsajt válasza trebrona (#3571) üzenetére


rantottsajt
tag

köszönöm a választ!
ahogy látom, a beállításokban csak on/off van az alkalmazások led értesítésével kapcsolatban, van esetleg mód arra, hogy azt is beállítsam, hogy milyen színű legyen pl. a led színe, milyen gyorsan villogjon stb?

(#3620) chipesz válasza rantottsajt (#3619) üzenetére


chipesz
őstag

A színt állíthatod, meg hogy pulzáljon-e a Settings>Additional settings menüpontban.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#3621) rantottsajt válasza chipesz (#3620) üzenetére


rantottsajt
tag

Applikációnként gondoltam, tehát oké, hogy üzenetnél kék, de pl. azt szeretném, hogy vibernél lila, messengernél kék legyen. Már telepítettem led notification manager appot, de nem müködik, esetleg azt valahogy müködésre lehet bírni?

(#3622) chipesz válasza rantottsajt (#3621) üzenetére


chipesz
őstag

Ezt én is pont így szerettem volna, hogy Viber lila, messenger kék, de szerintem nem lehet.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#3623) Faterkam


Faterkam
addikt

Egyre jobban csodálkozom, ezeken a random leállásokon, (van akinél lehalás) és ami még furcsább, hogy ez a jelenség rom független, mert különböző készülékeken is előjött :/ Nem vagyok egy kapkodós fajta, (mert akkor már rég vettem volna), de most végképp instabillá vált az elhatározásom... :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3624) Herbali válasza Victoryus (#3601) üzenetére


Herbali
tag

Nekem sem frissít mobilneten a gmail, pedig nekem nem Xiaomi telefonom van és a rendszer sem miui. Úgyhogy gyanítom, hogy itt a gmail a ludas.

(#3625) sphe válasza rolandrepasi (#3608) üzenetére


sphe
senior tag

Rákerestem a neten neked, de egyik miui fórum sem tudja mi ez a mab, csak kérdik mi lehet ez. Törölni nem érdemes, mert ahogy olvasom, újratelepül. Ebből kifolyólag ez rendszeralkalmazás. Az msa is, más márkájú telefonokban is megtalálható.

(#3626) Herbali válasza sphe (#3625) üzenetére


Herbali
tag

Nem lehet, hogy az az msa NSA? :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3627) GregLac válasza Jim74 (#3602) üzenetére


GregLac
csendes tag

Ha Cappa72 váltott, akkor az nekem elég meggyőző... :C

(#3628) bb71 válasza GregLac (#3627) üzenetére


bb71
őstag

+1

(#3629) Jim74 válasza GregLac (#3627) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#3630) ekrisztian válasza rantottsajt (#3621) üzenetére


ekrisztian
senior tag

A hívás és sms színeket lehet külön és az egyéb is lehet mondjuk fehér, arra nem emléxem most pl ha watssappot állítom, akkor az van e hatással a LED színére.
De igen, azt kék re állítottam...

(#3631) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Kijelzővédő üveg nincs valakinek feleslegbe?
Ha nem töröm össze amíg ideér Kínából az üveg, akkor már utána se fogom. :D

Tényleg... fólia van rajta, vagy a dobozba teszik? (esetleg ez attól függ, honnan veszem?)

[ Szerkesztve ]

(#3632) ROBERTOH válasza Victoryus94 (#3631) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Van rajta, de nekem pont rá volt rakva egy matrica, aminek a nyoma rajta maradt, így használhatatlan volt, ezért leszedtem ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#3633) Victoryus94 válasza ROBERTOH (#3632) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi!
Asszem fogok még kérdezgetni a fórumba. Elszoktam a romolgatásoktól, mókolástól az elmúlt évben (pedig volt olyan telóm, ahol még az összefoglalót is én írtam) -valahogy most már nincs hozzá sok türelmem...
Ha működik minden, ami kell, nem frissítgetem gyakran. A héten érkezik elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#3634) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Valaki talált már működő hívás megerősítő alkalmazást? Úgy tűnik egyik se működik. Az alkalmazás ablaka eleve fel sem ugrik, cserébe semmilyen számot nem enged hívni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3635) Soká válasza Victoryus (#3634) üzenetére


Soká
senior tag

Miután én is ezt kérdeztem pár napja és nem volt rá okos megoldás, így párr app hiábavaló próbálgatása után feladtam. Van egyébként olyan app, ami nem működik, de legalább nem akadályozza a hívást :)
(nekem olyan furcsa, hogy van ezeregy beállítási lehetőség és erre a szerintem logikus igényre nincs megoldás.)
Javaslom, hogy pipáld be a hívás megszakítása a ki-be kapcsoló gombbal funkciót.

(#3636) jambiyya válasza Victoryus94 (#3633) üzenetére


jambiyya
őstag

Én rendeltem többet, de még nem ért ide, ha megjön adok szívesen.
Én is úgy állok a telóhoz, mint Te, semmi mókolás, csak használat, és szerencsére minden itt felsorolt hiba elkerült eddig.
Szóval az utóbbi sok problémás user visszajelzés mellé én betolok egy piros pontot a készüléknek.
PH és miui.hu összefoglaló elolvasása után nem sok kérdés maradt, a többire itt gyorsan választ kaptam, amiért utólag is köszönet a közösségnek.

(#3637) zzz03 válasza jambiyya (#3636) üzenetére


zzz03
őstag

Melyik szoftverral hasznalod a telot?

(#3638) Nashville


Nashville
tag

Elkezdtem végre belakni a telót. Ahogy olvasom a hozzászólásokat az utóbbi napokban, azért vannak hiányosságai a MIUI- nak. Ha valamilyen beállítást nem találsz meg amihez hozzászoktál, vagy alternatív programot használtál különféle plusz funkciók elérése érdekében, akkor le kell mondanod róla. Ilyen pl. ez a hívásmegerősítő alkalmazás, amit én még sohasem használtam, de írjátok, hogy nem megy. A widget- ek frissítésével is baj van bár idáig nem jutottam még el.
A nagy öröm melyet a bootloader kinyitása, TWRP+Root okozott most erősen kezd alábbhagyni, mivel nálam is az értesítő fény korlátozott beállíthatósága kiverte a biztit. A Lightflow, Light Manager és Led Blinker programokat próbálgattam ma „ráérős szabadidőmben” és az eredmény egy nagy 0. Egyik sem működik, pedig a Lightflow elég részletesen beállítható pl. root jogot is lehet adni neki, de hardveres LED villogással nem működik egyik alkalmazás sem. A Led Blinkernek van ún. Képernyős LED funkciója, ami biztos nagyon szívja az akksit, annyit már lehet, hogy nem ér az egész. Szóval meg kell alkudni: Alapból töltésjelző fényünk van. Hurrá! Értesítések, hívások, üzenetek és ezek mind külön színnel állíthatók, nane! Oázis! …és hol marad az appok, elmulasztott hívások külön színekkel való értesítés jelzése?
Ja, ne alakítsuk át teljesen azt a telót, cserébe legalább pörög a rendszer igen ebbe jelenleg nem tudok még belekötni, tényleg gyors legalábbis amire eddig tudtam használni.
De ne akarjak a kedvenc ébresztő alkalmazásomra ébredni a Sleep as Android- ra, mert nem működik! Amikor eljön az idő inaktiválja a beállítást, mintha én állítottam volna le, kiszürkül. 4 éve használom eddig sohasem volt semmi baja. Természetesen az akkumulátorkímélőt kikapcsoltam és minden jogosultságot megadtam neki. A beépített ébresztő jól működik, tessék megint meg kell alkudni. Tudom tökéletes telefon és rendszer nincs, de most erre tényleg nem számítottam.
A képernyő forgató alkalmazásom szerencsére működik, legalább egy sikerem van ma.
Fura, amennyire vártam ezt a telefont annyira csalódott vagyok jelenleg, de remélem ez hamarosan némileg megváltozik, ha találok megoldásokat.
Tudom egy „kicsit” elszakadt a cérna, de nemcsak az ára miatt döntöttem a Xiaomi mellett, hanem a remek háttér és a folyamatos fejlesztés miatt, ami egy igazi segítőkész közösséget teremt külföldön és itthon egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#3639) prosectura


prosectura
tag

Sziasztok! Ma lettem remélem boldog tulajdonosa egy ilyen telefonnak, annyi bajom van így elsőre, hogy 2-es Simben lévő UPC mobilnetes kártyával nincs internet hozzáférés (Pin kódot kéri, meg térerőt is kijelez), az 1-es ben lévő csak beszédre való. ELőre is köszi, ha van valami hasznos ötletetek

(#3640) Антей válasza rolandrepasi (#3608) üzenetére


Антей
tag

Ez a mab

Ez a mab:

[ Szerkesztve ]

(#3641) Антей válasza rolandrepasi (#3608) üzenetére


Антей
tag

Ez pedig az msa

(#3642) jambiyya válasza zzz03 (#3637) üzenetére


jambiyya
őstag

global dev 6.11.3

(#3643) hajdu98


hajdu98
csendes újonc

sziasztok
nagyon szemezgetek a 2/16gb os verzióval, ár/érték arányban nagyon jónak tünik.
De olvasva a hozzászólásokat nagyon elbizonytalanodtam.
Nem szeretném mókolgatni, és az lenne a kérdésem hogy az alap rommal is fent állnak ezek a problémák?
gondol egyet és ujraindul, valamint irták páran hogy magától kikapcsol és egy ideig vissza se lehet kapcsolni ezek elég zavaró hibák.
Másik lehetőség a Honor 4c lenne bár ott is van pár gond, mondjuk azok annyira nem bántóak.
Tehát véleményeket szeretnék hogy megérné e igy is a redmi 3s? Ez tipus hiba, tehát ha veszek egyet biztos hogy lesz ilyen problémám vele?

(#3644) prosectura válasza prosectura (#3639) üzenetére


prosectura
tag

Ahh közben bevillant a megoldás és megoldódott.

(#3645) zzz03 válasza jambiyya (#3642) üzenetére


zzz03
őstag

Tehat a legfrissebb. Csak mert ma jott meg a redmi 3s -em. De akk ezekszerint erdemes frissiteni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3646) Victoryus válasza Nashville (#3638) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Már 2012-ben is kérték, hogy legyen hívás megerősítés, azóta se lett :W Pedig elég hasznos lenne. Nem találtam rá megoldást, de úgy látom más se a miui fórumokat is nézem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3647) zebede


zebede
őstag

A "Biztonság" értesítési ikonját hogyan lehet eltüntetni az állapotsorról?
Nem aktív a kapcsolója.

[ Szerkesztve ]

(#3648) sz.j


sz.j
nagyúr

Tegnap kb 10 számot betettem a kedvencek közé, ma meglepetten láttam, hogy csak 3 db van ott ...
Hogy lehet azt elérni, hogy azok a telefonszámok amik a kedvencek közé lettek téve ott is maradjanak?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3649) Signum04


Signum04
tag

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék mi a véleményetek a redmi 3s prime-ról?
Van valami amit kifejezetten ajánlatos lenne tudni? Sajnos elég kevés teszt született még róla, és ahogy látom, viszonylag kevés felhasználó vett konkrétan ilyen telefont.
Szóval minden infot szívesen fogadok, kameráról frissítésekről normál használatról, zenefunkciókról. Tényleg minden jöhet.

Köszi szépen

(#3650) Viktor0610 válasza zebede (#3647) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztonság app - fogaskerék jobb felül - Kijelzés az értesítési panelen. :)

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.