Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) trebrona válasza Csatravi (#3149) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Redmi3S vs Redmi3SPrime

Szerk: ahogy szpali is linkelte előttem.

Geekbuying: [link]
Az Official International Version tudja a B20-at.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3152) Victoryus válasza eFeMeR74 (#3147) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Aha. Köszi. Ott szokott lenni a kezem :D Feltettem a Camera Fx-et meg a Camera Fv5-öt, kíváncsi vagyok lesz-e valami különbség.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3153) trebrona válasza Victoryus (#3152) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Megnéztem a képeidet, használd a touch fókuszt, esetleg HDR-t, bár azt ki kell tudni tartani, illetve ilyen kis távolságokra vakut led villanót :) is lehet nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3154) alexw801 válasza trebrona (#3151) üzenetére


alexw801
senior tag

Aha, akkor kihúzom magam, mert Prime érkezett.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#3155) trebrona válasza alexw801 (#3154) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ha az volt a leírásban. :)

A Prime elméletileg csak fantázianév, hogy meg lehessen különböztetni a 2/16 és 3/32 változatokat. Ettől függetlenül a gyári romok hivatalos letöltőoldalán is Redmi3S/Prime szerepel, míg a dobozon simán 3S.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3156) Csatravi válasza trebrona (#3151) üzenetére


Csatravi
senior tag

Köszönöm!
Ezen leírás szerint a 3S az csak 16GB memóriás és nincs benne ujjlenyomat olvasó. Míg a Prime az 32GB-os és van benne ujlenyomat olvasó.
Ennyi a különbség ?

A linkelt verzió tudja a Magyar nyelvet is ? Nem találom a listában :(
Bocs de nem vagyok egy nagy net mágus :( Sőt a telefonom is több mint 10 éves így az "okos" telefonok világában is 0 a tudásom.

(#3157) Máté94 válasza Csatravi (#3156) üzenetére


Máté94
addikt

Nem, a különbség csak a RAM és a tárhely. :)

A GSMarena oldala hiányos, erre nézz rá.

[ Szerkesztve ]

(#3158) trebrona válasza Csatravi (#3156) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nem túl pontos, hibák mindig előfordulhatnak az ilyen összehasonlító oldalaknál. A 2/16-os is rendelkezik ujjlenyomat-olvasóval, csak a RAM/rom (tárhely) a különbség, semmi más.

A linkelt verzió nem tudja a magyar nyelvet, mivel hivatalos global stable rommal szállítják, ahhoz fel kell tenni rá a hivatalos global developer romot. Bővebben összefoglaló.

(#3157) Máté94:
Igen, kimovil pontosabb. :R

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3159) Csatravi válasza trebrona (#3155) üzenetére


Csatravi
senior tag

Na ezért vagyok megkeveredve. 3 napja olvasom a topikot meg nézegetem az itt linkelt odalakat de annyira nem jutottam előre, hogy kérdeznem kellett. :(
De inkább kérdezek minthogy hibásan döntsek.
Nevezetes szülinapok ajándéka lenne és sajna szorít az idő. Viszont a vámmal meg adókkal sem akarnék vesződni. De a pénznek én sem vagyok az ellensége így azért szeretnék jó árban hozzájutni.

(#3160) trebrona válasza Csatravi (#3159) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Értem, hogy nem vagy a pénzed ellensége, de te magad írtad: "a telefonom is több mint 10 éves így az "okos" telefonok világában is 0 a tudásom". A helyedben nem külföldről rendelném, de ez az én egyéni véleményem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3161) Csatravi válasza trebrona (#3158) üzenetére


Csatravi
senior tag

.....ahhoz fel kell tenni rá a hivatalos global developer romot.

Na ez az ami az én ilyen irányú tudásomat meghaladja. Téglának meg elég drága lenne a 2 telefon. Nem mellesleg olyan laposak, hogy még az autó kerekeit sem tudnám kitámasztani velük :)

(#3162) laca1052


laca1052
tag

Sziasztok.Kérdésem a következő lenne,az új lenyomat olvasóhoz még pin kódot is meg kell adni.

(#3163) Csatravi válasza trebrona (#3160) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mint írtam nem vagyok a pénz ellensége de ha csak itthon tudok hozzájutni olyan telefonhoz ami azt tudja amit írtam és nem kell nekem mókolni vele akkor el kell fogadnom azt a tényt hogy drágábban kell vásárolnom. De ezen én nem problémázom. Nem vet fel a pénz de nagyon jól tudom, hogy a a tudás hiánya is pénzbe kerül.
És itthon ki az aki ilyen feltételeknek valósan megfelelő készüléket forgalmaz ?

(#3164) trebrona válasza Csatravi (#3163) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Majdnem itthon, de magyar garanciával: [link]

(#3162) laca1052:
Mi a kérdés? A régihez nem kellett?

;]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3165) sz.j válasza Csatravi (#3163) üzenetére


sz.j
nagyúr

Van egy pár itthoni lelőhely is.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3166) laca1052 válasza trebrona (#3164) üzenetére


laca1052
tag

Nekem az ujjlenyomat hozzáadása után " Minta , Pin. Jelszó"felírat jön be. aminta a képernyő zárra vonatkozik hogy kössek össze legalább 4 számot

[ Szerkesztve ]

(#3167) Csatravi válasza trebrona (#3164) üzenetére


Csatravi
senior tag

Köszönöm, akkor lemegy az ünnep és nekifutok ezeknek a helyeknek.

(#3165) sz.j v.

Igen kutakodtam ezen helyeken csak van jó pár cég ahol ahol a specfikációk eléggé hiányosak. De amint munkanap lesz körbetelefonálok párat hogy mi a helyzet a pontos paraméterek ügyében.

Köszönöm Mindenkinek a segítséget !

(#3168) ekrisztian válasza laca1052 (#3166) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Igen, ezek közül választhatsz ki egy számodra megfelelőt, azért kell ez mert, ha nem ujjal oldod fel a készüléket, akkor kell pin kód vagy jelszó vagy egy "rajzolt" minta.
Puritán megfogalmazással, ha levágod az ujjad flexelés közben, akkor is tudod használni a telefont.

(#3169) laca1052


laca1052
tag

Oké köszi a segítséget de közben meg találtam mert" google a barátom" :R
Frissítette már valaki a telót a mostani 6.10.27-re? érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#3170) cincinatus válasza laca1052 (#3169) üzenetére


cincinatus
tag

Igen frissítettem szombaton, de nem tapasztaltam hibát eddig :)

(#3171) Victoryus válasza laca1052 (#3169) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Igen, felraktam. Nem tapasztaltam semmi változást.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3172) laca1052


laca1052
tag

köszönöm a válaszotokat én is frissítem. :R

(#3173) yaksi


yaksi
aktív tag

Az létezik, hogy sem a XiaomiShop.hu-nál sem az Eustock-nál nem lehet bankkártyával fizetni???

yaksi

(#3174) borsodika válasza yaksi (#3173) üzenetére


borsodika
őstag

Létezik. Eu stocknál a futárnak fizetsz átvételkor.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#3175) yaksi válasza borsodika (#3174) üzenetére


yaksi
aktív tag

De ott is csak készpénzzel lehet, nem??

yaksi

(#3176) szpali válasza yaksi (#3175) üzenetére


szpali
addikt

Igen

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3177) yaksi válasza szpali (#3176) üzenetére


yaksi
aktív tag

Ez azért is fura, mert ugye cégeknek külön is ajánlják az áfamentes vásárlást. Viszont cégeknél még nem jellemző a készpénzes vásárlás...

yaksi

(#3178) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Tegnaptól én is egy - működő - 3S tulajdonosa vagyok. 1-2 dologra még nem találtam megoldást, segítenétek?

1. Freemail fiók beállítása. Hiába próbálom az egyéb fiók / személyes (POP3) beállításoknál, a bejövő oldali adatok rendben vannak, de a kimenőnél hibát ír (hiszen a freemailnél nem lehet így küldeni). Átlépni meg nem lehet ezt a pontot. A WindowsPhone-nál nem volt ilyen gondom.
Letöltöttem a Bluemailt, annál is ugyanez a helyzet.

2. A kapcsolók pozícióinak megváltoztatása menüponton belül nem tudom a sorrendet változtatni, ha kombináltra van állítva.

3. Emlékszem hogy láttam (vagy csak képzeltem?) olyan menüpontot, ahol a navigációs sáv gombjaihoz lehet hozzárendelni funkciókat? Hogy pl. mit csináljon, ha hosszan nyomom.

4. Miért vált át időnként a billentyűzet a swiftkey-ről az egyszerűbb "normálra"?

5. A Play áruházban rákeresve egy-egy alkalmazásra azt látom, hogy telepítve van és frissíteni lehetne, de ezt miért nem ajánlja fel a telefon magától? Wifi kapcsolat van, automatikus frissítés wifinél, illetve az alkalmazásfrissítések (értesítsen, ha frissíteni lehet az alkalmazásokat) be van pipálva.

Elnézést, ha egy-egy dolog már volt, de próbáltam keresni, de az is lehet, hogy rosszul... :U

(#3179) szpali válasza yaksi (#3177) üzenetére


szpali
addikt

Arról az áfa mentességről annyit, hogy a vevő cég ha rendelkezik EU-s adoszámmal, akkor az unión belül vásárolt termék után fizetendő forgalmi adót a saját országában is befizetheti, vagy leírhatja. :K

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3180) yaksi válasza szpali (#3179) üzenetére


yaksi
aktív tag

Tudok róla, de nem egyszerűbb így, mint kifizetni, és visszaigényelni?

[ Szerkesztve ]

yaksi

(#3181) Viktor0610 válasza NoOne1976 (#3178) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

1. A szolgáltatód saját SMTP-szerver címét írd be. Pl. a Telenoré a mail.telenor.hu, ha minden igaz. :)

3. Beállítások - Rendszer - Gombok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3182) Sebhelyes válasza NoOne1976 (#3178) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

2. A sorok végén vannak a hamburgerek, hosszan nyomva lehet mozgatni őket.

(#3183) NoOne1976 válasza NoOne1976 (#3178) üzenetére


NoOne1976
őstag

1. Freemail fiók beállítása.

mail.t-email.hu-val jó lett, ha átállítottam a titkosítást ssl/tls-re.

4. Miért vált át időnként a billentyűzet a swiftkey-ről az egyszerűbb "normálra"?

A nyelv és bevitelnél mindkét billentyűzet be volt kapcsolva és elérhető volt, és valamelyik program mindig a google-t preferálta és átállította a swiftkeyt. Most kikapcsoltam a google billentyűzete, remélem így jó lesz.

(#3184) cicur99 válasza yaksi (#3173) üzenetére


cicur99
tag

A Xiaomishop-nál megrendelt telefont bankkártyával fizettem ki a TransOFlex futárcégnek, a múlthéten.

[ Szerkesztve ]

(#3185) Niarn


Niarn
tag

sziasztok

a zárt bootloader ha jól értelmezem azt jelenti, hogy global stable, vagy global developer gond nélkül feltehető a telefonra? függetlenül attól, hogy esetleg webshop-os ROM-mal érkezik?
a másik pedig, ha webshop-os ROM az alap (ha jól tévedek, eustock-nál ez jellemző), és újraflasheli valaki (mondjuk global dev ROm-ra), akkor ugrik a garancia?

köszi
N

(#3186) Pmohai


Pmohai
csendes tag

A Mi Forum alkalmazás engedélyt kér hívások indítására. Ti engedtétek neki?

Nyelve zöld, szarva barna............Spenót

(#3187) Viktor0610 válasza Pmohai (#3186) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én nem használok ilyet. :D Egyébként egy hivatalos MI appnak nyugodtan megadhatsz minden engedélyt. ;)

Apropó!
Az lehet, hogy az engedélykezelőt nem lehet teljesen kikapcsolni? :F
Mikor belaktam, kikapcsoltam. Most csináltam egy hard resetet, de nem találom a menüpontot, hogy kikapcsoljam. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3188) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, van itt olyan aki tartósan használ mobilnetet? Nekem egyre gyalázatossabb az akku idő. Délben töltöttem fel, 1,5 óra kijelző idő végig 4G neten volt a telefon és 70% on vagyok. Azért 4000mAh tol nem igazán ezt várnám, pár napja még 5-6 óra akku idő hasonló használtattal megvolt, pedig az se sok. :W

(#3189) Upo válasza yaksi (#3180) üzenetére


Upo
addikt

Az eustocknál ha beregisztrálod a cégedet eu adószámmal, akkor a nettó összeget kell fizetni átvételkor, tehát nem fizetsz áfát. Persze, a készülék további felhasználásától függően, ha a jogszabály előírja, akkor nyilván be kell vallani és befizetni az áfát, de ez már itthoni adóügy.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3190) atab5phone válasza yaksi (#3173) üzenetére


atab5phone
csendes tag

Eustock-tól rendeltem, a GLS visszaigazolásban ez volt:
"Az Ön csomagjához tartozó utánvét bankkártyával is fizethető a futárnál."
Kipróbáltam, bankkártyával fizettem. ;)

(#3191) trebrona válasza Niarn (#3185) üzenetére


trebrona
Topikgazda

"ha webshop-os ROM az alap (ha jól tévedek, eustock-nál ez jellemző), és újraflasheli valaki (mondjuk global dev ROm-ra), akkor ugrik a garancia?"

Nem, onnan hivatalos global developer verzióval kapod. Ettől függetlenül a bootloader nyitása és a romcsere nem jár náluk garanciavesztéssel.

(#3188) kmisi99:
Nálam így néz ki tartós mobilnet használattal: [link]

Ebből 3 óra Waze navigálás:[link]

Fényerő automatán.

Global dev. 6.9.15

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3192) Upo válasza Sebhelyes (#2970) üzenetére


Upo
addikt

"Ja, nem tudom, milyen elcseszett kínai logika alapján találták ki a call recorder opciókat, de tény hogy minden hívást nem lehet felvenni."

Nem értem, nekem ezzel felveszi. Van minden telefonszám, a saját lista alatt pedig pozitív lista, max. azt lehet felhozni, hogy van aki ide negatív listát is szeretett volna, tehát mindenkit, kivéve a kijelölteket.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3193) kmisi99 válasza trebrona (#3191) üzenetére


kmisi99
addikt

Na akkor csak nekem szar. :(

(#3194) Sebhelyes válasza Upo (#3192) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

A szám nélküli hívásokat is felvenném...

(#3195) NoOne1976 válasza Sebhelyes (#3182) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nekem a sorok végén nem hamburgerek, hanem 3 egymás alatti vonal van a kapcsolók pozíciói menüpontban :F

(#3196) yaksi válasza atab5phone (#3190) üzenetére


yaksi
aktív tag

Na, akkor az Eustock is fura cég. Megkérdeztem tőlük emailben, hogy lehet-e a futárnak bankkártyával fizetni, mire az volt a válasz, hogy nem, jövőre tervezik... Ha jól érzem, Te bankkártyával fizet tél a DHL-nek??

yaksi

(#3197) Viktor0610 válasza NoOne1976 (#3195) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"3 egymás alatti vonal" = hamburger :D

Samsung Galaxy A54

(#3198) yaksi válasza yaksi (#3196) üzenetére


yaksi
aktív tag

Bocsi, nem DHL, hanem GLS.

yaksi

(#3199) NoOne1976 válasza Viktor0610 (#3197) üzenetére


NoOne1976
őstag

Így már oké! :R

(#3200) Mr.Andrew


Mr.Andrew
csendes tag

Van arra valami lehetőség, hogy a gyári mail appot letiltsam vagy töröljem rootolás nélkül? Nagyon szépen működik, de a gmaillel együtt duplán jelez, ami így már sok ugye. Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.