Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) xy.zsolt válasza Csorbi (#6300) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem tudom milyen volt és most már utána sem tudok nézni sajnos. És mi történik a próbaverzió lejártakor....használható lesz továbbra is csak nem lesz PRO?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#6302) Csorbi válasza xy.zsolt (#6301) üzenetére


Csorbi
addikt

Továbbra is használható időkorlát nélkül, de korlátozott funkciókkal.

(#6303) xy.zsolt válasza Csorbi (#6302) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ok...az nekem elég lesz. Thnx

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#6304) LamerGyuri válasza xy.zsolt (#6303) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

5.30 Standard.
Promós, nem frissíthető.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#6305) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,
Van egy teamviewer-el távfelügyelt W10 (1809). A problémám, h a távfelügyelt rendszeren futó, és verziótól független sentinel alkalmazás, programindítást követően csak 3-5 ikonra/eszköztár ikonra enged rákattintani, amivel opciót, beállítást tudok megváltoztatni, módosítani... stb., után meg nem reagál semmire, mintha kifagyott volna. Csinálja ezt régebbi verzión, a honlapról letölthető legújabb trial is.. Ötlet esetleg? Köszi.

(#6306) g.gergo válasza g.gergo (#6305) üzenetére


g.gergo
senior tag

Megoldódott, teamviewer-el volt gond.

(#6307) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! ST10000DM0004-2GR11L HDD. Működési idő 1 nap 15 óra, összes indulás / leállás száma 5, Load / Unload Cycle Count 106. Nem sok a 106?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6308) psl2003 válasza tknof1871 (#6307) üzenetére


psl2003
csendes tag

Az 2,6 óránként. Ilyen az élet. Nekem egy WD-n kb. 35-45 között volt óránként, ha jól emlékszem. Na az már sok, de hát a WD-k ezen tulajdonsága már köztudott.

[ Szerkesztve ]

(#6309) psl2003 válasza tknof1871 (#6307) üzenetére


psl2003
csendes tag

Viszont köszöni szépen, de még mindig szolgál. Itt van ebben a gépben amin ezt írom háttérlemezként és csak egy gyenge szektor van rajta 4 év után. Azért persze most már korlátozva van az energiatakarékossági rögeszméje, hála a HDS-nek.

(#6310) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

A Hard Disk Sentinel módosítja a feladatkezelőben a meghajtó ikonokat. Az ikonok fölött van egy csík. Ha rákattintunk bal oldalon "Ez a gép"-re az ikonok fölött és már azoktól jobbra is van egy csík, vagy inkább legyen sáv. Ezen a sávon a foglalt hely kék csík amíg van elég szabad hely, aztán ha már nagyon megnő a foglalt hely és kicsi a szabad hely akkor piros a csík ami a foglalt helyet szimbolizálja.

Mikor vált pirosra a csík színe? A meghajtó teljes méretének hány százalékát kell elérnie a foglalt területnek?
Mi az értelme, miért pont annál a százaléknyi foglalt területnél?

(Azért kérdezem mert amit olvasok arról, mennyi lehet a foglalt terület (vagy mennyi szabad területnek kell lenni) egy hard disk drive-on az vitatott a fórumokon és a kérdezz felelek oldalakon. Több szám is előjön. 15% szabad hely kell. Nem jó, 20% kell mert blablabla. Ha nincs annyi szabad hely akkor nem tud a Windows töredezettség mentesíteni.

Nem tudom ez az egész befolyásolja-e azt, hogy ha van egy gyenge szektor akkor egy egészséges szektorra írja át az adatokat. Szerintem ez a legfontosabb, ne vesszen el adat. Talán a gyártóknak rá kellene nyomtatni a HDD-kre hogy "X Ennyi százalékot hagyjál szabadod".)

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6311) cigam válasza tknof1871 (#6310) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A manual szerint 10%. Előkerestem a program beállításaiban és valóban annyi.

Hogy hogy mi értelme? Erős vizuális jelzés, hogy az adott partíció mindjárt megtelik, ideje lenne törölni, vagy megnövelni a méretét. Nem csak a defrag miatt van rá szükség, hanem magának a fájlrendszernek is szüksége van üres területre.

A naplózó fájlrendszer egy olyan fájlrendszer, amely naplózza a változásokat egy speciális naplóba, (journal) (amely általában egy ciklikus napló, egy direkt erre fenntartott területen) mielőtt beírná azokat a valódi fájlrendszerbe.

Forrás:Wikipédia

A 10% egy önkényes érték ami a legtöbb esetben még jól kezelhető. Van elég hely, hogy hetekig futhat a rendszer minden probléma nélkül, de mindíg szem előtt van, hogy tenni kéne valamit. Viszont ha valóban elfogy a hely akár az operációs rendszer elindulását is megakadályozhatja.

A gyenge szektorok áthelyezéséhez semmi köze. Nem is látod ezeket, mert a merevlemez elintézi magának, te nem veszel észre belőle semmit. (Jó esetben) csak a SMART adatokból látod, hogy volt egy kis gond.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6312) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
A Hard Disk Sentinel-t hogyan kell megfelelően frissíteni? Egyszerűen letöltjük a legújabb verzió telepítőjét aztán ráinstalláljuk a régi verziónkra? Vagy a régi verziónkat előbb uninstallájuk Windows-ból (Alkalmazások és szolgáltatások > Eltávolítás)?
(Nekem 5.01 verzió van fent és tegnap (hehe most már tegnap) valamelyik merevlemezes vagy ssd-s topikban írták, a régebbi verziókban valami adatot rosszul értelmezett vagy rosszul olvasott ki. A legújabb verziót kell telepíteni.)

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6313) F.E.K.. válasza tknof1871 (#6312) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nekem automatikusan frissült a gép indulásakor (auto start-ra van téve).

Simán rátelepítette a friss verziót.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#6314) cigam válasza tknof1871 (#6312) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

valamit írtak valahol? ;] Amúgy a saját frissítője megoldja házon belül:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6315) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

SSD kondicionak 66%-ot, hibat nem.
16.46TB az irt adat nem esett sokat a kondicio?

koszi
sfefe

( csak mert olvasni masnak az irt mennyiseg 18TB es 99%-os )

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6316) cigam válasza sfefe (#6315) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ez nem csak az írás mennyiségétől függ. Lásd Miért mutat más program más %-os kondíciót az SSD-mre, mint a Hard Disk Sentinel?
Nálam 33TB után is 96% :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6317) King Unique válasza sfefe (#6315) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

Vagyis SSD-knél a HDD-kkel ellentétben nem feltétlen jelent hibát a kondíció esése, általában az írt adatmennyiséggel arányosan csökken. Viszont hogy melyiknél pontosan milyen mértékben, az az adott SSD-től is függhet, ami jelen esetben amúgy nem ismert. Aztán (egyes) SSD-khez a HDS-nek lehetőleg mindig a legújabb stabil / béta verzióját javasolt használni, ami a stabil ágon jelenleg az 5.50-es. Valamint a HDS mellett akár más programokkal (pl. SSDOK, SSD gyártójának saját szoftvere) is célszerű ránézni az SSD állapotára. Továbbá az SSD specifikus kérdésekkel a Flash SSD topikot javasolt felkeresni.

(#6318) sfefe


sfefe
őstag

Ok koszonom.
Olvastam ezeket. Akkor hagyom igy vegulis hibat nem ir es rendesen mukodik.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6319) sfefe válasza sfefe (#6318) üzenetére


sfefe
őstag

Most probaltam progival megnezni es hibat ir. Ezzel: SSDOK v1.5.6.0

"acces violation at address 0064eb77 in module ssdok v1.5.6.0. read of address FFFFFFFE"
Mi lehet a baj?
Megnyilik az ssdok progi ablak de ures.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6320) cigam válasza sfefe (#6319) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Próbáld meg egy régebbivel nálam pl. az 1.5.5.9 hibátlanul fut. Plusz írj egy üzenetet a készítőnek, hogy nálad nem fut jól. Most kipróbáltam, az 1.5.6 is rendben fut nekem.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6321) sfefe válasza cigam (#6320) üzenetére


sfefe
őstag

probaltam az 1.5.5.14-el is semmi...
Vmi gebasz lehet mert a sentinel teszt sem megy vegig vmi vezerlo altal megszakitva hibat ir ki fel perc mulva... a rovid onteszt.

Mikor beraktam az ssd-t akko ment minden teszt de most vmiert baja van. Win ugyanaz....

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6322) cigam válasza sfefe (#6321) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor lehet a kábel a vezérlő (mind az alaplapi mind az SSD), de táphiba is. Nézd meg az eseménynaplóban nincs-e ráutaló bejegyzés. És ments le minden fontosat amyg lehet! :) De ez már nem ennek a topiknak a témája. Konkrét modellszámokkal (milyen alaplap milyen ssd) írd meg a problémád a King Unique által linkelt topikba.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6323) sfefe válasza cigam (#6322) üzenetére


sfefe
őstag

Oda is irtam mar.
A cumo az adatlapomon latszik, hogy mi van gepben.
Tapot most csereltem ujat par napja. A cucc az regi, lehet nem is foglalkozom vele majd csak ha cserele bent mindent....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6324) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Frissen (2-a pénteken) vásárolt 4 terás Toshiba X300. Most vasárnap (4-e) délután be lett szerelve a mini-ITX szerverembe plusz meghajtónak. Első indulás után Win10 és a HD Sentinel sem látta. Újraindítás, BIOS látja rendesen. Majd Windows betölt, HD Sentinel betölt, nagy villogó pirossal riadózik, hogy csak 21%-os a kondíció, 32 bad sector itt a vég... az "elvileg vadiúj' merevlemezen. :(((

Vadiúj, bontatlan SATA kábeleket kapott minden meghajtó a beszerelés előtt, a kábelproblémát kizárnám ezzel. Frissítettem a Sentinel is 5.40-ről 5.50-re. Csináltam rajta egy teljes (7 órás) felület tesztet javítással - nem talált egy rossz szektort sem.

Kivettem tesztből és beletettem egy USB3-as dokkolóba, ott "csak" 66%-osnak mutatta a kondícióromlást.

Gyári hibás példányt fogtam ki? :W

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#6325) cigam válasza Cickánykoma (#6324) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Egy gyors ellenpróba után (pl. mit mond rá ez a program), én a hétfőt azzal indítanám, hogy jelezném a bolt felé a problémát, és kicseréltetném egy másik példányra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6326) Cickánykoma válasza cigam (#6325) üzenetére


Cickánykoma
tag

Ugyanúgy warning és 32 hibás szektort mutat. :(

Amúgy pont ez a terv, hogy visszaviszem.

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#6327) Sanya válasza Cickánykoma (#6326) üzenetére


Sanya
nagyúr

mehet vissza garanciába.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6328) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Szeretném megkérni valaki írja le mekkora probléma van a HDD-vel, mit érdemes tudni, van-e valami teendő.

2 darab TOSHIBA DT01ACA300. Windows 10 által "Tárolóhely", kétutas tükrözés. Egyszerre vettem őket, egyszerre tettem őket a PC-be.
A gépházban már jóideje jelezve van a kis kapacitás, 5,44 TB/5,45 TB készletkapacitás felhasználva. Még nem álltam neki fájlokat törölni ami már nem kell.

Azt hiszem tegnap már hallottam furcsa kattogásokat. Most megnéztem a Hard Disk Sentinel-t. Az egyik Teljesítménye 100% de a Kondíciója 98% (a másik 100% / 100%).
A Napló:
Figyelmeztetés: az elmúlt időszakban több probléma is előfordult.
Időpont:
2019.09.12 #196 Relocation Event Count 0 -> 1
2019.09.12 #5 Relocated Sectors Count 0 -> 1

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6329) Killer01 válasza tknof1871 (#6328) üzenetére


Killer01
őstag

Lett egy db hibás szektorod, ehelyett birtokba vett a hdd egyet a tartalékból. Önmagában nem probléma, akkor van gond ha ez többször megtörténik. Figyeld napi szinten a smart-ot.

(#6330) rii


rii
nagyúr

sziasztok

cserere szorul ez az SSD?

,KINGSTON SHFS37A240G

24o GB

[kép] [kép] [kép]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6331) Csorbi válasza rii (#6330) üzenetére


Csorbi
addikt

Az SSD nem feltétlenül, de a HDSentineled mindenképp.

(#6332) rii válasza Csorbi (#6331) üzenetére


rii
nagyúr

frissitettem

[kép] [kép]

munkara van hasznalva az SSD

birja meg akkor?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6333) King Unique válasza rii (#6330) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
Meddig bírja a terhelést egy SSD? Az extrém tesztből kiderül

Összes eddigi írás: 32,38 TB vs. adatlapon TBW: 641 TB

Tehát nem, nyilván nem szorul cserére. Majd ha 10% lesz a kondíció, akkor jön elvileg a figyelmeztetés, amikor már érdemes, meg ha 0%, akkor pláne javasolt cserélni. De mire azt eléri, addig vsz egyrészt lejár a garancia, másrészt bőven veszel új, másik SSD-t.

(#6334) rii válasza King Unique (#6333) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon koszonom! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6335) omfgk


omfgk
addikt

Sziasztok

Van egy 3TB-s WD Purple a gépemben.
Az elmúlt 2 hét során volt több apró megakadásom amikor adatot olvastam be róla.
Ezért most ránéztem Sentinel-el.
2 gyenge szektor. 99%. Utoljára talán még a nyáron néztem meg és akkor minden oké volt. Na meg persze akkor még nem voltak akadások.
Lementettem mindent.
Először nyomtam egy olvasás tesztet, de már az első 10-15 percben voltak olyan szektorok amiket a normál 120mb/s helyett csak 30mb/s-el olvasta. Ezért végül úgy döntöttem ,hogy leállítom és indítok egy teljes újrainicializálást.
De nem tudok mert a következő hibákat dobja

2019. 10. 02. 22:29:32 Szekvenciális teszt, Lemez: [0] 2794 GB E: WDC WD30PURX [Lemez felületének újrainicializálása]
2019. 10. 02. 22:30:12 ! Hiba: 1 Nem megfelelő funkció., Szektor: 24000
2019. 10. 02. 22:30:41 ! Hiba: 1 Nem megfelelő funkció., Szektor: 24000
2019. 10. 02. 22:30:55 ! Hiba: 23 Adathiba (CRC), Szektor: 24000
2019. 10. 02. 22:31:03 ! Hiba: 1 Nem megfelelő funkció., Szektor: 24000
2019. 10. 02. 22:31:11 ! Hiba: 1 Nem megfelelő funkció., Szektor: 24000
2019. 10. 02. 22:31:18 ! Hiba: 1 Nem megfelelő funkció., Szektor: 24000
2019. 10. 02. 22:31:19 ! Hiba: 1 Nem megfelelő funkció., Szektor: 24000, Blokk: 0
2019. 10. 02. 22:31:26 ! Hiba: 1 Nem megfelelő funkció., Szektor: 24000
2019. 10. 02. 22:31:34 ! Hiba: 1 Nem megfelelő funkció., Szektor: 24000
2019. 10. 02. 22:31:41 ! Hiba: 1 Nem megfelelő funkció., Szektor: 24000
2019. 10. 02. 22:31:42 ! Hiba: 1 Nem megfelelő funkció., Szektor: 24000, Blokk: 0
2019. 10. 02. 22:31:49 ! Hiba: 1 Nem megfelelő funkció., Szektor: 24000
2019. 10. 02. 22:31:51 Teszt leállítva
2019. 10. 02. 22:33:08 ! Hiba: 2 A rendszer nem találja a megadott fájlt., Szektor: 24000

Végül én állítottam le. Mi lehet a gond?

Másodjára se jó.

2019. 10. 02. 22:40:43 Szekvenciális teszt, Lemez: [0] 2794 GB WDC WD30PURX [Lemez felületének újrainicializálása]
2019. 10. 02. 22:41:39 ! Hiba: 2 A rendszer nem találja a megadott fájlt., Szektor: 98000
2019. 10. 02. 22:41:40 ! Hiba: 2 A rendszer nem találja a megadott fájlt., Szektor: 98000
2019. 10. 02. 22:41:40 ! Hiba: 2 A rendszer nem találja a megadott fájlt., Szektor: 98000
2019. 10. 02. 22:41:41 ! Hiba: 2 A rendszer nem találja a megadott fájlt., Szektor: 98000
2019. 10. 02. 22:41:41 ! Hiba: 2 A rendszer nem találja a megadott fájlt., Szektor: 98000

Ugyanez folytatódik csak a végén a 98000 helyett más számok.

[ Szerkesztve ]

(#6336) Z10N


Z10N
veterán

Hello!

Olyan problemam lenne, hogy van egy pcie x1 kartyam ASMedia 2x USB3, 2x SATA3-mal.

A hivatalos drivert felrakva hozza, nem mukodtek megfeleloen a dolgok, ezert a win driver cache-bol raktam fel inkabb hozza a drivert. Az usb3 kifagyott rajta. Ok, akkor marad csak sata bovitesre. Sata3 ssd-rol nem hajlando boot-olni ahci-ben. Ok, akkor marad csak adat eleresre, ami mukodott is sokaig (3 ev). A hetvegen viszont olyan probelamaval talalkoztam, hogy egy masolasnal a rakotott hdd 100%-ra terhelve kifagyott mindig egy ponton. Ilyenkor a HD Sentinel a performance-bol levont 1-2%-t (ultra ata crc errror count). Ezt eljatszotta parszor. Aztan portot valtottam a kartyan es kabelt is csereltem, de tovabbra is csinalta. Majd rakotve az alaplapra nem csinalja. Szoval a kartya a ludas, a crc error count felment 1100-ra. Mas hdd-nel is volt ilyen problemam, amit a kabel csere megoldott, de ott nem faragott le a performance-bol. Miert? A hdd igy most, perf 80%, cond 100% es hibatlanul mukodik.

A kartya nyilvan ezek utan kikerult a rendszerbol. Bar nem ertem miert kezdett hibazni.

Ui: Ugy nez ki akkor ez permanenes, de nem befolyasol semmit.
https://www.hdsentinel.com/help/en/53_perf.html

Udv, Z.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#6337) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy 32GB-os Samsung MicroSD kártyám amit menetrögzítőbe használok, szóval kapja az írási ciklusokat rendesen. Viszont mostanában szoktak gondok lenni, van hogy nem rögzíti amit kell, stb..
Szerintetek van valamilyen beállítási lehetőség a HD Sentinelen belül hogy felismerje az állapotát? Mert most rádugom a gépemre egy micro sd olvasón keresztül, de az égvilágon semmi adat nincsen. Ha meg rámegyek arra hogy "Speciális felismerési módszer alkalmazása" akkor meg azt dobja hogy
"Az eszköz nem biztosít állapot-informáicókat az ismert módszerekkel, ezért további állapot adatok sajnos nem jeleníthetőek meg"
Ezek szerint akkor kb. lehetetlen bármit is kideríteni?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#6338) Csorbi válasza jozsi252 (#6337) üzenetére


Csorbi
addikt

(#6339) King Unique válasza jozsi252 (#6337) üzenetére


King Unique
titán

Az üzenet egyértelmű, ami az ilyen gagyibb flash vackoknál - lásd pendrive-ok, memóriakártyák - nem meglepő, mivel ezeknél rendszerint nincsen SMART, azaz nem lehet állapotinformációkat kiolvasni, mint HDD és SSD meghajtók esetében. Ez a program hivatalos weboldalán is le van írva, amit a másik válaszban is linkeltek.

Vagyis igen, ezeknél az előbbi módon nem lehetséges a tároló állapotáról bármit is kideríteni. Max. alternatív megoldás játszik, tesztelni írással és / vagy olvasással a felületet akár a HDS, akár H2testw programmal.

(#6340) jozsi252 válasza King Unique (#6339) üzenetére


jozsi252
veterán

Okés akkor nem erőltetem, köszönöm mindkettőtök segítségét! :R

iPhone 13 Pro Max

(#6341) 8th


8th
addikt

Üdv. Ha valaki ilyesmin gondolkodna öt darabos HDS családi licensz vásárlásába egy darabbal beszállnék. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.