Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) mgTerminator válasza Fricu (#5400) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hogy miért lassú azt nem tudom, de van egy program ami "megjavítja". Annyit tesz hogy a sérült hibás szektorokat kizárja, és pótolja a tartalék szektorokból, így nem csökken a tárterület, kivéve ha nincs elég tartalék. Sajnos nem emlékszem már rá pontosan hogy melyik program volt ez :(

(#5402) Fricu válasza mgTerminator (#5401) üzenetére


Fricu
tag

Hát nem tudom.
Infóim szerint ezt maga a vinyó intézi (SMART funkciói).
Külső progik nemigen tudnak a vinyó belső tárolóiban ilyen szinten matatni.
Sztem

de köszi

Fricu

(#5403) Plasticbomb válasza mgTerminator (#5401) üzenetére


Plasticbomb
addikt

A HDSentinel erolteti a vinyo belso programjat, hogy megtegye ezt. Val ezert is lassu tobbek kozott. Addig orulj, amig egyaltalan elvegzi a feladatot.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5404) mgTerminator válasza Fricu (#5402) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem van egy 320-as WD noti vinyóm ami 99%-os volt 1 bad sector miatt. A programot lefuttattam rajta, az teleírta majd visszaolvasta, a rosszat áthelyezte, azóta is hibátlan 100%-os.

(#5405) Fricu válasza Plasticbomb (#5403) üzenetére


Fricu
tag

Most 95% futott le, a hibaszám eggyel sem nőtt.
Minden (-20 sárga) mező világoszöld, vagyis nincs írási-olvasási gond, lassulás a szektorban.
Viszont az adatátvitel csak 2,89 MB/s.
Ha az lenne, amit írsz, a próbálkozások miatt az adott szektor belassulna, sötétebb zöldé, feketévé válna, láttam más ilyet más vinyókon.
Amúgy a sentinel (és más program sem) nem ír semmit a smart bitekre, azt maga a vinyó teheti csak meg, ha az írás-kiolvasás, stb. során hibát érzékel.
Ha tudna írni - meg lehetne hack-kelni bármilyen haldokló vinyót az eladáshoz pl.

Fricu

(#5406) Plasticbomb válasza Fricu (#5405) üzenetére


Plasticbomb
addikt

És én nem is mondtam, hogy ír a smart táblázatba.... Úgy kényszeríti a vinyót, hogy javítsa a szektort, hogy újrqa és újra azt a szektort kéri be, mintha lenne ott neki valami adat, amit akar, vagy írni akarna oda valamit.

A lassulás amiatt is lehet, mert próbálkozik, újra és újra, mire lép egyet előre. Gondolom én.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5407) Fricu válasza Plasticbomb (#5406) üzenetére


Fricu
tag

Értem, de akkor sötétedne a zöld, nem?
Azóta lefutott a teszt, és egy teljes újraindítás után újrakezdtem a tesztet.
Az adatátviteli sebesség 9,57MB/s-ra emelkedett, 9 órás becsült befejezéssel.
Ami azért vagy négyszeres gyorsulás.
Meglátom mire fut ki a teszt.

Fricu

(#5408) mgTerminator


mgTerminator
veterán

ITT van egy hangfelvétel a vinyóm hangjáról, amikor épp csak alapjáraton megy a gép és kikapcsolja a kijelzőt. Mondjuk nem értem miért csak akkor csinálja ezt. Ha rövidebb időre állítom a kijelző kikapcsolását akkor is akkor kezdi el ha már kikapcsolt. Ilyenkor szépen nő az indulások és leállások száma.

(#5409) --HARDCORE-- válasza mgTerminator (#5408) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Mint amikor kontaktos a tápellátás.. Ha egy mód van rá én elkerülném hogy így fel alá pörgögjön. Ha azzal is jár, hogy a kijelzőt nem kapcsolod le. De persze nekem mindegy.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5410) mgTerminator válasza --HARDCORE-- (#5409) üzenetére


mgTerminator
veterán

De ha rendesen használom akkor nincs gond, tehát nem tápellátás. Egyébkén másik vinyómnál volt tápellátás hiba amikor telefonról nem kapott elég szuflát :D de annak közel sem ilyen hangja volt és az is WD.

(#5411) PREM1Z


PREM1Z
tag

Sziasztok!

Van egy 500as WD Green vinyom. Regebben lan party kozbe lecsuszott egy kis asztalrol. Utana megakadt Windows toltese kozben. Atraktam egy masik gepbe, elinditottam rajta a HDSentinelt, gyorsan is csinalta, de jott egy aramszunet. Azota hiaba probalom WD Lifeguardal, HDS-el, HDD Low level formattal, a sebesseg 0,3mb/s. Van esetleg masik program vagy talalkozott e valaki hasonlo hibaval, hogy miert csinalja ennyire lassan? Nem kattan(nagyon ritkan 3 ora utan egyet utana folytatja tovabb), nem porog ossze vissza. Talalkozott valaki hasonlo hibajelenseggel? Koszonom elore is a valaszokat! :R

(#5412) PREM1Z válasza PREM1Z (#5411) üzenetére


PREM1Z
tag

Sikerult megoldast talalni, akinek hasonlo problemaja van itt megoldast talal ra, nekem segitett! Mostmar a regeneracio nem 0,03MB/s megy hanem 50 folott! [link]

(#5413) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

Tud a program olyat, hogy mondjuk gép bekapcsolásakor nyom egy tesztet fájlba és azt elküldi e-mailben nekem?
Azért kérdem, mert felraktam egy gépre, amiben van egy SSD, ami már nem 100%-os. És folyamatosan figyelemmel szeretném kísérni a sorsát, viszont nagyon ritkán jutok el ahhoz a géphez.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Üdv.

(#5414) liksoft válasza fenergie84 (#5413) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Beállítások / Figyelmeztetések / Napi státusz email küldése. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5415) fenergie84 válasza liksoft (#5414) üzenetére


fenergie84
addikt

Ohhh, zsír :R
Köszönöm!!

(#5416) mgTerminator válasza fenergie84 (#5413) üzenetére


mgTerminator
veterán

Miért nem 100%-os? Csak nemrégóta vagyok SSD tulaj és kíváncsi vagyok :B

(#5417) fenergie84 válasza mgTerminator (#5416) üzenetére


fenergie84
addikt

Azt írja a progi, hogy volt 12 db hiba, mely az adat kábelnek köszönhető, cseréljek. Ezzel azonosan volt 12 db írási probléma (gondolom a kábel miatt). Ezeknek köszönhetően 77%-os. Annyira nem érdekel, csak emiatt akarom felügyelni. :K

(#5418) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Azt már megfigyeltem, hogy ha sz-- van akkor csőstől jön. INTEL 530 SSD
Nem zava, de mégis csak 99%-os lett éppen 2TB írással. Az okát már kutattam.

174,Unexpected Power Loss
192,Unsafe Shutdown Count

Ez a két érték 20.-áig 20-at mutatott. Azóta 22-őt mutat mind a kettő. Ez lehet az oka?

Annyi történt amire tudok gondolni, hogy aludt a not és kivettem az akkut, mert elfelejtettem, hogy alszik.

Lehet változtatni rajta vagy így marad? Meg aztán miért csökken ezért a kondíció? Nem az első lenne, hogy táphiány miatt kapcsolt ki, nem az első notiban van.

[ Szerkesztve ]

(#5419) Kolondrum válasza Kolondrum (#5418) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszönöm a választ! 2Tb -1% :DD Ilyen ütemben már bottal járok mire kihal, de vezérlő előbb bedöglik majd.

(#5420) wolf0914


wolf0914
csendes tag

sziasztok tudnátok segíteni

van egy külső vinyóm ami kezd vagy már be is szart

sajnos hard disk sentinel képet nem tudok mutatni mert nem érzékeli meg fagy is a gép tőle

hogyan tudnék egy ki életet lehetni bele hogy legalább az adatokat lementsem róla?
[link]
https://p1.picsto.re/rT1fM.jpg

előre is köszönöm

(#5421) mgTerminator válasza Kolondrum (#5419) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát az úgy elég karcsú.... Nekem HyperX Savage van, már 8Tb adatfolyam volt és még 100%-os...
Biztos attól csökkent a kondíció??

[ Szerkesztve ]

(#5422) Kolondrum válasza mgTerminator (#5421) üzenetére


Kolondrum
félisten

Igen! Figyu nem lassult le meg semmi, ezek csak számok.

(#5423) mgTerminator válasza Kolondrum (#5422) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát akkor annak nem lesz hosszú az élettartama :U

(#5424) Kolondrum válasza mgTerminator (#5423) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én nem így látom, nem kell leírni, főleg amikor a samuk szoktam első Gb után 99%-ot mutatni. Ha meg tönkremegy veszek másikat, én ugyan nem fogom kímélni. A Force GT-m olyan 7.3Tb-al ment eladóba 100-as volt, őt sem kíméltem.

(#5425) mgTerminator válasza Kolondrum (#5424) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én sem kímélem, én erre torrentezek is, azért van benne 2 hónap után 8 Terra :D

Más: A HD Sentinelben az áttekintés fülön hol lehet beállítani hogy mit jelezzen ki? Mert apának az SSD-nél az összes adatmennyiséget írja, nekem meg az indulások számát...

[ Szerkesztve ]

(#5426) ddjtomyy


ddjtomyy
tag

Sziasztok! Nem ertek meg ehez a parkolashoz hogy mi hogy merre meg xD most tanulgatok, olvasgatok... az lenne a kerdesem hogy majdnem 5 ev intenziv hasznalat utann (ertem itt hogy egesz nap meg a gep, seed,letoltes, jatekok futtatasa, stb,stb...) 2331 parkolas az most jo vagy rossz?

Tomy

(#5427) Killer01 válasza ddjtomyy (#5426) üzenetére


Killer01
őstag

Jó.

(#5428) Fire/SOUL/CD válasza mgTerminator (#5425) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sehol. Ha a hds nem ír ki írt adatmennyiséget, akkor az a meghajtó nem ad vissza ilyen adatot magáról(smart-ban) avagy nem ismeri a meghajtót. Nézz rá ssdok-al is.(ha ismeri és nincs írt adatmennyiségről infó, akkor az a meghajtó nem ad vissza ilyen infót.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5429) mgTerminator válasza Fire/SOUL/CD (#5428) üzenetére


mgTerminator
veterán

Az Aida kiírja, és a HD Sentinel is kiírja csak nem úgy hogy xTb, hanem 8853, ez a 233. sorban van.

(#5430) Fire/SOUL/CD válasza mgTerminator (#5429) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Korábban ezt írtad: "Mert apának az SSD-nél az összes adatmennyiséget írja, nekem meg az indulások számát..."
Ez 2 esetben lehetséges
1. HDS nem is meri az SSD-t
2. Ismeri, de nem ad vissza írt adatmennyiségről adatot a meghajtó

A SMART adatok gyártó/SSD modell és firmware függőek, azaz nem minden meghajtó ugyanazon SMART attribútumban adja vissza az írt adatmennyiséget, nem is feltétlenül azonos mértékegységben, meg az sem biztos, hogy ad-e vissza egyáltalán.

Mint írtam/kértem, hogy az SSDOK-l is nézz rá. Ha ismeri az adott SSD-t és mégsem írja ki az írt mennyiséget, akkor az a meghajtó nem ad ilyen értéket vissza.

UI: Ha esetleg a HyperX Savage-ról van szó, az ad vissza olvasott/írt értéket és egészségi állapotot is a SMART-ban(legalábbis a Kingston SMART specifikációja szerint)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5431) F e Z o


F e Z o
veterán

Sziasztok! Ma vettem észre, hogy a 4.6-os Sentinel azt írja a 240GB-s Kingston V300 ssd-ről, hogy 0 nap és 1 órát futott, továbbá az írt adatmennyiség 1GB. Nem régi, kb 20 napot futott, írt adatmennyiség fél terra körül volt. Mi okozhatta a lenullázódást? Firmware frissítés nem volt. Válaszotokat előre is köszi.

mod.: SSDOK is ugyanezt írja.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#5432) Fire/SOUL/CD válasza F e Z o (#5431) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez kezd érdekes lenni, mert a másik topikban is pont ilyen hibát említenek.
http://m.prohardver.hu/tema/flash_ssd_osszefoglalo_az_1_hsz-ben/hsz_22919-22921.html
(Bocs a linkért de telefonról vagyok.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5433) mgTerminator válasza Fire/SOUL/CD (#5430) üzenetére


mgTerminator
veterán

Apának V300 van, nekem Savage. Az Aida viszont kiírja rendesen. Egyébként ezeknél a típusoknál hogy van, garanciánál nézi a gyártó az írt adatmennyiséget is?

(#5434) mgTerminator válasza mgTerminator (#5433) üzenetére


mgTerminator
veterán

A 2 program miért ír eltérő adatmennyiséget? És melyik a valós?

[ Szerkesztve ]

(#5435) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Egy másik - a problémámhoz jobban illeszkedő - topicban már feltettem a megfelelő kérdést, de mivel itt komolyan kell venni a dolgokat, ezért ide bemerészkedek a jelenlegi helyzetemmel. Semmi komoly, csak véleményt és tanácsot szeretnék kérni az alábbi képek alapján!

A képek egy közel 5 éves Samsung 1TB-os merevlemez friss állapotát mutatják. Ami zavaró, hogy most már 7 db gyenge szektorral kell számolnom. Nagyon fontos adatok vannak rajta, tehát nagyon fontos lenne hogy mit érdemes tennem! :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#5436) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Tegnap frissítettem a Hard Disk Sentinel-t. Kb 1 év után. Az ADATA SP900 SSD kondíciója ettől 100%-ról 91%-ra esett. Miért?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5437) --HARDCORE-- válasza Carasc0 (#5435) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Venni egy tartalék vinyót időközönkénti backupolásra, amíg ez még működik lemásolni rá mindent ami fontos.
Ha meg ez behal (amire sajnos idővel van némi sansz) akkor egy új vinyót is kell helyette napi használatra.

RAW Read Error Rate... tehát a fej hiba a legvalószínűbb. Én sietnék a cserével, és / vagy a backup vinyó beszerzésével.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5438) --HARDCORE-- válasza tknof1871 (#5436) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Gondolom az új verziójú HDS-be bekerült a támogatása is az SSDnek. így a folyamatos elhasználódást is felismerhette.. ami nem annyira számít.

Nekem is növekszik a Wear Leveling értéke.. 6 hó alatt 0.5TB írás.. közvetlenül nem okoz gondot.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5439) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Mit kell tennem ahhoz, hogy a hálózati meghajtóm megjelenjen a "Kapcsolat nélküli lemezek állapotának betöltése" menüpontban?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5440) jolti05 válasza jolti05 (#5439) üzenetére


jolti05
őstag

Már tárgytalan, ha esetleg valaki egyszer erre tévedne.. :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5441) ot93


ot93
senior tag

Üdv
Ez így normális? [link] Hogy ennyi írás után 98%? Kingston V300 120Gb-ról van szó...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#5442) fenergie84 válasza ot93 (#5441) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerintem igen, írtál rá majd 10 TB-t :K

(#5443) M107 válasza ot93 (#5441) üzenetére


M107
addikt

:R

64 TB adnak rá (TBW) (120 GB) modellre, ha kiszámolod 98% 10TB 5TB 1% esés 99*5 = 495 TB ki lehetne rá írni.
Elméletben, de ha 120-150 TB kiírsz rá akkor már jól jártál.
Persze a vezérlő bármikor beleszólhat és akkor volt ssd nincs ssd.

Amúgy egy 120 GB ssd-re illene 120 TB felírni alapból TLC-s ekre gondolok (*1000) .
Tudtommal ő MLC-s ott 3000 a szorzó szám 360 TB lehetne az adat mennyiség (laborban)

120 GB EVO TLC 75 TBW
120 GB PRO MLC 150 TBW

Előbbi 5 év utóbbi 10 év gari

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5444) ot93 válasza M107 (#5443) üzenetére


ot93
senior tag

Értem, köszönöm. Most júniusban lesz három éves, c meghajtóként működik (rendszer + fontosabb programok). Működési idő tekintetében megfelelő a ~10TB? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#5445) fenergie84 válasza ot93 (#5444) üzenetére


fenergie84
addikt

Igen, nálam is ez volt, csak samsunggal. 9,7 TB írással (2,5év alatt) volt 98%os.

(#5446) ot93 válasza fenergie84 (#5445) üzenetére


ot93
senior tag

Okés, köszönöm. :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#5447) liksoft válasza M107 (#5443) üzenetére


liksoft
nagyúr

Milyen vezérlő? Ebben a tekintetben ugyanolyan mint a HDD. A firmware-t a flash-ből olvassa ki. Ha nem tudja, nem fog elindulni. Sőt, a működéshez szükséges összes adminisztrációt is a flash-ben tárolja. A meghibásodások nagyobb részben elfáradásból következnek be. Az újabb SSD-k esetében biztonságosabb algoritmus védi a rendszert, és a chip tisztasága, előállítás pontossága is nagyobb. Ezek biztosítják a hosszabb élettartamot. Persze van, hogy a vezérlő hal meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5448) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az egyik usb winyóm (WD mypassport 2TB, usb3) produkált egy "weak" szektort, és egy fájl hibás lett rajta. Kérdés: lehet a fájlt (iso) javítani valahogy?

Kezdjek aggódni, hogy még 1x se lett a winyó teljesen teleírva, máris produkált egy problémás szektort?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5449) King Unique válasza t72killer (#5448) üzenetére


King Unique
titán

Manapság, a tömegtermelés és tervezett elavulás korában nem feltétlenül annyira megbízható merevlemezeket készítenek a gyártók, főleg nem a kommersz típusokból. 2 TB méretben a My Passport belseje a hírhedt Green, ami újabban átcímkézett Blue. Hogy esetedben alapból egy gyengébben sikerült került bele, vagy esetleg elégtelen USB tápellátás (javasolt az USB 3.0 port), vagy más okozta a szektorhibát, azt fene tudja...?

Lehet esetleg nekiállni tesztelgetni HDS-ben, vagy akár a saját programjával [link]. Na meg egyik belső / külső meghajtó sem 100%-osan megbízható, így a fontos adatokat eleve érdemes több helyütt tárolni. Persze egy ISO fájl még viszonylag könnyen pótolható, főleg ha valami netről letöltött.

[ Szerkesztve ]

(#5450) t72killer válasza King Unique (#5449) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az jogos, hogy nem 3.0-ás porton kapta a fájlt, ami sérült (ezekszt az alatta lévő szektorral egyetemben), egy ősöreg netbookra volt kötve. Tesztelgetni teszteltem, adatot viszont ezek nem mentenek a sérült területről.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.