Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) Chris0321 válasza King Unique (#6900) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha jól számoltam vagy 6 óra lenne egy teljes teszt, annyit nem fog menni a gép legközelebb egyfolytában csak hétfőn. Akkor ha bekapcsolom majd elindítom a tesztet és végez amikor végez. Majd megírom mire jutott.

(#6902) bolic válasza Chris0321 (#6895) üzenetére


bolic
őstag

Nagy kár. Pedig online bankkártyával fizettem, e-mailben kaptam meg az aktíváló kulcsot. Nagyon egyszerű a folyamat. :K

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6903) Chris0321 válasza bolic (#6902) üzenetére


Chris0321
addikt

Bankkártyával szoktam fizetni, nem volt még vele problémám. Nem láttam szükségét, hogy megvegyem ha ingyen is működik. Most mivel nem tudom mekkora kiadás vár rám pedig egyenlőre várok. A saját programját hétfőn lefuttatom.

(#6904) cigam válasza Chris0321 (#6903) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem megéri az árát, ráadásul magyar illető készíti. Persze nem erőszak a palacsintaevés.
Ugyanakkor ajánlom hogy regisztrálj a ma ingyen elérhető kiadásra. Persze ez sem az aktuális verziót adja, de frissebb (5.7), mint a Te 5.2-es verziód.
Ha úgy tetszik ingyenes upgrade :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6905) Chris0321 válasza cigam (#6904) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm, meg fogom majd venni.

(#6906) Chris0321 válasza King Unique (#6897) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
09:41:33-kor ma elindítottam a részletes tesztet és azonnal felugrott 10%-ra és azóta is ott áll. Aggódnom kellene vagy majd ha végigmegy szól? 3 TB-os a winchester.

(#6907) Chris0321 válasza Chris0321 (#6906) üzenetére


Chris0321
addikt

Semmi változás, azóta is 10%-ot ír. Van értelme még várni, hogy talán sikeresen befejezi?

(#6908) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Közben meggondolta magát a sentinel és mégis 100%-nak tartja a winchesterem. A Toshiba programot nem tudtam lefuttatni mert végig 10% írt, több mint 6 órán keresztül.

(#6909) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Végre végigment gond nélkül a Toshiba tesztprogram, az sem talált hibát. Nem tudom mi lehetett az oka, hogy lement 95%-ra a kondíció majd visszament.

(#6910) liksoft válasza Chris0321 (#6909) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A Toshiba IBM alapokon nyugszik, akinél kritikus a tápellátás és a hűtés. [link] Az eleje az érdekes.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6911) Chris0321 válasza liksoft (#6910) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Köszönöm, átolvastam bár én nem nagyon értek ehhez. A hűtéssel elvileg nem lehet gond, mert a ház eleji vetni mögött van a winchester és a HDS sem szokott problémázni, arra már nem emlékszem, hogy kellett-e hozzá átalakító. Az adatlapomon szereplő gépről van szó.

(#6912) liksoft válasza Chris0321 (#6911) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem az átalakítón van a hangsúly, (bár ott pluszban lehet érintkezési probléma), hanem a profitorientált, hanyagul összerakott eszközökről. Korrekt jó minőségű eszközök esetén nem lenne baj, mert a nyomás hatására hidegen megfolyik az anyag (ez hegesztésnek felel meg), de idáig a maiak nem jutnak el. :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6913) Chris0321 válasza liksoft (#6912) üzenetére


Chris0321
addikt

Remélem nem lesz vele komolyabb gond, nem olyan régi a HDD csak pár éves. A másikat terveztem lecserélni, mert kevés a helyem a sok letöltött sorozat és film miatt és van jópár játék amit még soha nem használtam mert nincs rá helyem.

(#6914) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Kedves HD Sentinel!

Segíts kérlek az alábbiakban, hogy megértsem az értékeket:

1565 nap 21 óra futásidő után, egy WD6002FRYZ lemezre a Sentinel a "becsült hátralévő élettartam:" soron csupán a "több, mint 256 nap" értéket mutatja.

A "reallocated sector count" értéke rendre "5, 100, 100 OK", minden más is OK a státusznál.

Részletezve a SMART adatok:
1,Raw Read Error Rate,16,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
2,Throughput Performance,54,137,137,OK,000000000068,0,Engedélyezve
3,Spin Up Time,24,135,135,OK,000901E801E9,0,Engedélyezve
4,Start/Stop Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000BF0,0,Engedélyezve
5,Reallocated Sectors Count,5,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
7,Seek Error Rate,67,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
8,Seek Time Performance,20,140,140,OK,00000000000F,0,Engedélyezve
9,Power On Time Count,0,95,95,OK (Mindig rendben),0000000092CD,0,Engedélyezve
10,Spin Retry Count,60,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
12,Drive Power Cycle Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),0000000000A3,0,Engedélyezve
192,Power off Retract Cycle Count,0,97,97,OK (Mindig rendben),00000000110A,0,Engedélyezve
193,Load/Unload Cycle Count,0,97,97,OK (Mindig rendben),00000000110A,0,Engedélyezve
194,Disk Temperature,0,200,200,OK (Mindig rendben),00320016001E,0,Engedélyezve
196,Reallocation Event Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
197,Current Pending Sector Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve

Gyors önteszt hibátlan, Részletes öntesztet nem futtattam, mert "3 napig" akart futni. ("Becsült hátralévő időtartam: 930 perc" - ennyi ideig nem akartam futni hagyni.)

Sentinel verzió: regisztrált 5.40.1-es (ahogy emlékszem, ingyenes frissítési opciót nem tartalmazott az akciós free reg. a termékre.)

Mi lehet az oka a csökkent várható élettartam adatnak? Kell aggódnom, és mondjuk, fél éven belül tervezni a lemez cseréjét? :F

Segítségedet előre is nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6915) tomp válasza MrCsiT (#6914) üzenetére


tomp
félisten

Nem kell aggódni! Szimplán a magas üzemidő miatt írja ezt!
Nekem a Samsung HD502HI-nél 2619napos üzemidőnél 96napot ír de már hónapok óta ezt írja.

(#6916) Csorbi válasza tomp (#6915) üzenetére


Csorbi
addikt

1565 nap 21 óra futásidő után, egy WD6002FRYZ lemezre a Sentinel a "becsült hátralévő élettartam:" soron csupán a "több, mint 256 nap" értéket mutatja.

A több, mint 256 nap, az több, mint 256 nap, nem? ;] Lehet akár 15.000 nap is! Mi ebben a csupán? Mi az oka az ijedtségnek?

(#6917) MrCsiT válasza Csorbi (#6916) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia, még nincs ijedtség, de addig nem is szeretnék eljutni. Korábban minden máshol a szokásos "több, mint 1000 nap"-ot láttam (vagy 0-t, de azt eddig csak képeken :DDD ) és sajátként biztosan zavarna egy ilyen esemény, ezért érdekes, hogy kell-e készülni erre? ;)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6918) Csorbi válasza MrCsiT (#6917) üzenetére


Csorbi
addikt

Szólni fog ha be kell szerezni új lemezt.

(#6919) tomp válasza MrCsiT (#6917) üzenetére


tomp
félisten

Egyik másik HDD-m.
Amíg a keretben nem ír semmi problémát addig nem kell aggódni, hogy a becsült hátralévő idő már nem 1000. :N

(#6920) psl2003 válasza MrCsiT (#6917) üzenetére


psl2003
csendes tag

Mivel a gyártók általában 5 évet adnak meg a tervezett használhatóságra a HDD-knél ( ami ugye 1825 nap és -256 nap = 1569 nap, ezért ebben az esetben is minden remekül működik, mint már oly sokszor a HDS történetében. Mert a progi értelemszerűen visszaszámolja az elméletileg hátralévő időt. Persze ez nem azt jelenti, hogy a lemezek az 1825 napon szegre is akasztják a kulcsot. A valós élettartam sok mindentől függ és nagyon sokszor jóval hosszabb. Gond akkor van, ha az ide vonatkozó SMART értékek is romlanak.
Vagyis komoly gond elvileg akkor sem lehet, mert ugye van annak rendje és módja szerint megfelelő mentésed a fontos dolgokról vagy akár az egész lemezről! Hirdetésekben egyébként sok képet láthatsz ilyen már visszaszámolós lemezekről, amiknek semmi egyéb "hibájuk" nincs.

(#6921) ElektrikusDE válasza psl2003 (#6920) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Pontosan így van!

Most vettem egy HDD-t, 6 hónap garanciával:

Egy másik HDD-m:

Erről egyébként kellett már adatot mentenem, mert nem cseréltem időben ki a SATA kábelét! :(
Kábel csere óta ez is hibátlanul működik. (14 éves volt a kábel)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6922) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok, van egy 1TB-os lemezem, nemrég elkezdte gyártani a hibás szektorokat, de a HDSentinel nem mutatja őket (felület tesztnél), mert át lettek helyezve a tartalék területre. Szeretném a hibás területet és környékét elszigetelni egy láthatatlan partíció formájában (több lemezemet sikerült így stabilizálni, azok adattárolók a fiókban). Jelen percben éppen egy olvasás-írás-olvasás teszt fut rajta, hátha menet közben kibukik egy újabb hiba, ami látható lesz.
Van a Sentinelnek olyan tesztje, ami végigmegy fizikailag minden szektoron, hogy lássam, hol a gebasz? Vagy bármely más program, ami ezt tudja? Köszi :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6923) tjsz válasza geprombolo (#6922) üzenetére


tjsz
senior tag

Ashampoo HDD Control 2017

(#6924) ElektrikusDE válasza tjsz (#6923) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

"ami végigmegy fizikailag minden szektoron"

Az általad említett program, (sem semmilyen más kommersz HDD tesztelő program) nem tud ilyet csinálni.

Természetesen létezik célhardver és speciális program erre a célra (is) de adatmentő cégeken kívül másoknak megfizethetetlen az ára.

Sajnos a HDD Sentinel és ezek a speciális programok ára akár több ezerszeresen is eltérhet!

Ui:

Jó lenne valami közbülső megoldás de sajnos nincs ilyen. (legalábbis hivatalos kereskedelmi forgalomban)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6925) Sanya válasza geprombolo (#6922) üzenetére


Sanya
nagyúr

igen, van, felületteszt néven

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6926) geprombolo válasza Sanya (#6925) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi mindenkinek a választ,
---tjsz: Köszi, ki fogom próbálni.
---ElektrikusDE: Köszi a kimerítő választ, ezek szerint marad az, hogy addig tesztelgetem, amíg valahol kiugrik egy friss hibás szektor és csak reménykedhetek, hogy a többi is a közelében van (fizikailag), nem pedig elszórva az egész lemezen.
---Sanya: a HDSentinel felület tesztjében több mód is van, azzal kezdtem, hogy mindent átmentettem, majd kapott egy felület újrainicializálást, az nem talált semmit (nem mutatta ki a régi hibás szektorokat, újakat meg nem talált), majd még átfuttattam rajta egy olvasás és egy olvasás-írás-olvasás tesztet, egyik se vitt eredményre. A lemez azóta is termeli a hibás szektorokat, de még nem kaptam rajta, most is fut egy olvasás teszt.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#6927) psl2003 válasza geprombolo (#6926) üzenetére


psl2003
csendes tag

Ha folyamatosan jönnek az ÚJ hibás szektorok, akkor a particionálással való kizárás tapasztalatom szerint már nem sokat segít, bár IT-ban minden lehetséges. Esetleg. A particionálás leginkább stabil állapotú lemezeknél segít, ahol a hiba nem elhasználódás, hanem inkább egyszeri sokk következménye. Pl. magas hőmérséklet, mechanikai behatás, stb., ahol a felület egy része esetleg a szervo vagy egy fej sérült egyszer, egy helyen, vagy egymáshoz közeli helyeken.
Egyébként még az is lehet, hogy nem is felülethibák vannak, hanem más ok miatt hibásan olvas ki a lemezről, fej, szervo hiba.

(#6928) jerry311


jerry311
nagyúr

SSD Life left: 91

Becssült hátralévő élettartam: 91 nap. Hetek óta ennyi, pedig ha így megmondja, hogy 91, akkor illene csökkennie naponta. Szerintem nem 91 napot kellene mutasson, mert ez a SMART érték nem azt jelenti.

SSD life definíció a gyártó szerint:

Indicates the approximate SDD life left, in terms of PE cycles or Flash blocks currently available for use.

Normalized Equation:
SSD Life Left = MIN[ MAX(termA, 10), termB]

termA = (Unused)/(Rated) x 100
Unused = (unused PE cycles)
Rated = (rated PE cycles)

termB = (100* SBN) / SBM
SBN = Spare RBlocks Now
SBM = Spare RBlocks at Mfg. Time

Normalized Value Range:
100 = Best = Full SSD life remains
1 = Worst = Insufficient Flash blocks remain in service for proper SSD operation

Raw Usage:
[0]: 0 = Life driven by PE cycles
1 = Life driven by Spare Blocks
[6-1]: None (0x00)

(#6929) King Unique válasza jerry311 (#6928) üzenetére


King Unique
titán

:F

Itt csak épp az nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan milyen SSD-ről van szó és mennyi rajta az összes írt adatmennyiség, a HDS melyik verziójával (6.01 javasolt) lett nézve az állapota, az SSD gyártójának saját diagnosztikai szoftvere mit mutat, stb... Meg inkább egy-egy HDS screenshotot kellett volna betenni az áttekintés és SMART lapokról a bemásolt szöveg helyett.

"Becssült hátralévő élettartam: 91 nap"

Ami mint a nevében is benne van, csak egy becsült érték és nem hajszálpontos, éppen azért nem különösebben kell ezzel foglalkozni.

"SSD Life left: 91"
vs.
"Becssült hátralévő élettartam: 91 nap"

Ha 91% a kondíció - ami bőven jó SSD-knél -, akkor a hátralévő 91 nap megint ellenmondásos.

Egyébként meg ajánlott elolvasni a témában az alábbi cikket.

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

[ Szerkesztve ]

(#6930) rahiteh800


rahiteh800
junior tag

Hard Disk Sentinel Standard 5.70 - Giveaway
kb. 07.21. péntek reggel 7-ig.

armegoszto.hu

(#6931) Sanya válasza rahiteh800 (#6930) üzenetére


Sanya
nagyúr

Pont lemaradtam róla.

Mondjuk a családi csomagot több mint 12 éve megvettem :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6932) Dzsekó válasza Sanya (#6931) üzenetére


Dzsekó
addikt

(#6933) Márton válasza Dzsekó (#6932) üzenetére


Márton
nagyúr

Az mitől lehet, ha ez a program bizonyos időnként egyszerűen, se szó se beszéd, magától kilép? Azért mert free? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6934) Dzsekó válasza Márton (#6933) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nálam nem szokott ilyet csinálni.

(#6935) ElektrikusDE válasza Dzsekó (#6934) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nálam viszont szokott, (igaz hogy sokszor vissza is jön magától) 11 eszköz esetén én nem is csodálom...

Ui:
Nálam fizetős (pro) verzió fut már 12 éve. :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6936) tjsz válasza Márton (#6933) üzenetére


tjsz
senior tag

Ez párszor nálam is előfordult, de service-ként futtatva soha nem döglött le.

(#6937) Márton válasza tjsz (#6936) üzenetére


Márton
nagyúr

Nálam még soha, csak pár napja kezdte. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6938) Oldman2 válasza tjsz (#6936) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt hogyan lehetséges?
:F

(#6939) tjsz válasza Oldman2 (#6938) üzenetére


tjsz
senior tag

Nem tudom. Tény, hogy "free" változat volt és 5.x verzió. Ennél többre én sem emlékszem.

(#6940) ElektrikusDE válasza Oldman2 (#6938) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"Igen: lehetséges szolgáltatásként futtatni a Hard Disk Sentinelt, mely így az aktuális felhasználótól függetlenül figyeli a merevlemez(ek) állapotát és riaszt - még abban az esetben is, ha nincs aktív felhasználó. Rendszergazda jogosultság csak a szolgáltatás telepítéséhez szükséges."

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6941) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#6940) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Bővebben:

[link]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6942) Márton válasza ElektrikusDE (#6940) üzenetére


Márton
nagyúr

De így nincs hőfok kijelzésem.
A free 5.7-es változatban meg nem találom a tray fájlt.
Ez normális?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6943) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Helló,

A következő problémával szembesültem tegnap. Volt egy szoftveres lefagyás, ezután CHKDSK-t futtattam, és az SFC /scannow-t is. Nem jelzett egyik sem problémát. Bebootolás után a Hard Disk Sentinel úgy indul, mintha vadonatúj installáció lenne. A 14 éves WD6400AAKS-nél a hőmérséklet értékeket is mától mutatja. Rendszeresen a beállítások, frissítés lapon a konfiguráció elmentése, újratelepítésnél pedig a visszatöltése opciókkal szoktam végezni OneDrive-ba a biztonsági mentést. Az első tippem az volt, hogy megsérült az állomány, így elmentettem kíváncsiságból HDSentinelproba néven, a fájl mérete ugyanakkora mint a két korábbi, amelyek tartalmazzák az eltűnt adatokat, azzal a különbséggel, hogy a 2022.07.12-én lementett állomány mérete 119 KB, a mostani meg 116 KB. A kérdésem az lenne, hogy most, hogyan lehet megállapítani, hogy sérült e a fájl, és vissza lehet e esetleg állítani, vagy csak a fél hónappal ezelőttit lehet, és akkor elveszett az a pár nap?

Ha visszatöltöm a régebbit, akkor látszólag rendben van, bár ott is érdekes az írt adatmennyiség:

De arra magyarázat lehet az is, hogy mióta laptopra váltottam, azóta minden merevlemez és SSD egy kivételével külső házakban van.

Viszont a hőmérséklet naplózás is érdekes. Tavaly októbertől van külső házban, erre azt írja, hogy pont 1 hónappal ezelőtt volt a HDD a leghűvösebb:

A laptop 1 TB-os belső SSD-jénél is érdekes adatok vannak. Például az SSD által rögzített írt és a HDS szerint rögzített között is jelentős eltérés van:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6944) Vigneau válasza Dzsekó (#6932) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönet érte! :R

Én is már vagy 3x lemaradtam róla, mint a borravaló. A 4.71-et most már végre nyugdíjazhatom legalább. :B :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6945) Oldman2 válasza Márton (#6942) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez engem is érdekelne, ma tettem fel egy ismerős laptopjára, de nincs Tray...

Ez csak a fizetős modellben megoldott?
:F

(#6946) Márton válasza Oldman2 (#6945) üzenetére


Márton
nagyúr

Hopp.
Ez csak Pro-tól van..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6947) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Az elképzelhető, hogy egy HDD teljesítménye a HDS szerint 100%-ról leesik mondjuk 97%-ra, aztán x nap múlva újra visszamegy 100-ra? :F

Mercury

(#6948) ElektrikusDE válasza Mr.Mercury (#6947) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"elképzelhető"?

Nem csak elképzelhető, hanem velem rendszeresen megesett!

Pl.

Pár napja vettem ezt az SSD-t azóta ilyen, de pár hónap múlva valószínűleg 100/76-os lesz!

Az okokra gondolom nem vagy kíváncsi. :)

SSD vagy HDD, ebből a szempontból mindegy! (HDD-vel is megtörténik)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6949) Mr.Mercury válasza ElektrikusDE (#6948) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Köszi a választ! :R
Érdekelne az ok is, amennyiben nem túl tudományos, hogy legalább tudjam mi okozhat ilyen esik-javul értéket. :U

Mercury

(#6950) tjsz válasza Márton (#6946) üzenetére


tjsz
senior tag

Ezt hol lehet bekapcsolni? Nem találom, pedig 6.01 PRO-t használok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.