Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) Vistaboy


Vistaboy
veterán


Nekem is megjött, sajnos csak CD-n tudtam megvenni, de így is megfelel, tényleg frankó kis program, megéri megvenni eredetiben. Ráadásul örök licenc... Ennyit megért. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6352) Pete1


Pete1
tag

Sziasztok,
Abban kérem a hozzáértők véleményét, hogy mitől van az, hogy hiába állítom be az általános beállítások fülön az indítást a windows-szal együtt, mégsem indul el a program, sőt, ha ráklikkelek az ikonra, talán 1 percbe is beletelik mire elindul?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#6353) Oldman2 válasza Pete1 (#6352) üzenetére


Oldman2
veterán

Rendszergazda, vagy Normál user alatt van ez a probléma?

Nálam Windows 10 alatt csak Rendszergazdaként indul el magától.

(#6354) Pete1 válasza Oldman2 (#6353) üzenetére


Pete1
tag

Szia,

Rendszergazda, Windows 10 alatt. Ráadásul két gépen is ugyanezt csinálja. A sajátomon viszont tökéletesen működik. Viszont a gyerekek gépén sok automatikusan induló program van, esetleg ez lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#6355) cigam válasza Pete1 (#6354) üzenetére


cigam
félisten

Nézd meg a feladatütemezőben:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6356) Pete1 válasza cigam (#6355) üzenetére


Pete1
tag

Szia,
Megnéztem, a feladatütemezőben van mappája, de a műveletek mező üres. Pedig már letöröltem és újra telepítettem. Ha esetleg jobb gomb, rendszergazdaként telepíteném, akkor talán megjelenne? Megpróbálom úgy is..

(#6357) cigam válasza Pete1 (#6356) üzenetére


cigam
félisten

Kézzel is létrehozhatod, csak arra figyelj, hogy emelt jogosultsági szinten fusson.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6358) Pete1 válasza cigam (#6357) üzenetére


Pete1
tag

Köszönöm szépen, holnap kipróbálom!
Üdv.

(#6359) Pete1 válasza cigam (#6357) üzenetére


Pete1
tag

Szia,

Köszönöm szépen, sikerült! :R

Üdv.

(#6360) tomp


tomp
félisten

Létezik, hogy a program nem látja a GPT partíciót?

6TB-os WD! Nem mutatja a partíciót pedig van! Betűjele "W" neve is van és van is rajta adat. Minden más program mutatja csak a HDS

(#6361) Sanya válasza tomp (#6360) üzenetére


Sanya
nagyúr

ott a csúszka, nem lehet lentebb húzni?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6362) tomp válasza Sanya (#6361) üzenetére


tomp
félisten

Akkor csak a rés lesz nagyobb. Amúgy valahogy megjavult magától. Már kiírja. De mi tartott neki eddig? Reggel óta megy a HDD.

(#6363) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv! tervez valaki családit venni mostanság? beszállnék 1 helyre ha lehet ilyesmit.

(#6364) boznor


boznor
újonc

Sziasztok,
2 napja valamilyen indíttatásból felraktam a HDS 5.2 próbaverzióját. Az adat tároló HDD-mre ki is írta rögtön, hogy 11%-os a kondíciója, 16 nap van hátra az életéből. Hűha, elkezdtem figyelni az értéket. Tegnapra már csak 10%-os kondíció, és 13 napot mondott. Meg is rendeltem gyorsan az új vinyót. (keresztkérés: miért van az, hogy 6 éve is ugyanannyiba került 3TB, mint most??) Erre ma - mintha mi sem történt volna- , a kondíció 98%, több mint 1000 nap az hátralévő élettartam. Csoda történt? Benézte a HDS? Most mit csináljak a megrendelt vinyóval?
Üdv,

(#6365) Killer01 válasza boznor (#6364) üzenetére


Killer01
őstag

Ez elég kevés infó, a smart-ban mit írt, melyik érték miatt csökkentette a kondíciót?

(#6366) Csorbi válasza boznor (#6364) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem frissült 5.60-ra menetközben? ;)

(#6367) boznor válasza Killer01 (#6365) üzenetére


boznor
újonc

A Current Pending Sector Count, és az Off-Line Uncorrectable Sector Count értékek csökkentették kb 40%-40%-kal a kondíciót. Az Áttekintés fülön meg azt írta nagy piros keretben, hogy 376 gyenge szektor van. Ez 2 nap alatt felment 438-ra. Ekkor gondoltam, hogy lehet, hogy mégiscsak gáz van, mert szaporodtak a gyenge szektorok. Ma meg az Áttekintés fül zöld, csak néhány adatátviteli hiba van, de ez még semmi, több mint 1000 nap még az élettartam. A fenti két érték is zöld a Smart fülön, OK értékkel.
Most (este) meg már adatáviteli hiba sincs feltüntetve, hanem azt írja, hogy a "A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem."
Nem frissült a progi (5.2 Portable - regisztrálatlan), sőt egy régebbi verziót(2.81 - regisztrálatlan) is kipróbáltam, az is ugyanezt írta...Nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#6368) Csorbi válasza boznor (#6367) üzenetére


Csorbi
addikt

Pontosan ezért lenne érdemes mindig az aktuális (jelen esetben az 5.60-as) verziót használni, valamint a kondíció megállapítása sem pillanatnyi, hanem a háttérben időnként lefutó tesztek, diagnosztikák alapján történik.
Kicsit megtévesztő volt a portable használata, az első hozzászólásodban azt írtad, hogy felraktad a HDS-t :) Természetesen a portable verziónál nincs ilyen, így az valóban nem frissülhetett. Érdemes teljes felület tesztet elvégezni, valamint részletes ön-tesztet is.

[ Szerkesztve ]

(#6369) mi4kka


mi4kka
újonc

Sziasztok! A HD 5.01 a vadonatúj (még csak pár napja került rá win, meg ez-az)
SSD-re 0% kondíciót ír:

Kell aggódnom, vagy csak hülyeségeket írkál ? :F :F

(#6370) VVoid válasza mi4kka (#6369) üzenetére


VVoid
aktív tag

Régi a HD Sentinel, újabbat kéne használni.

(#6371) mi4kka válasza VVoid (#6370) üzenetére


mi4kka
újonc

Azt nem is figyeltem - köszönöm. :D
Közben az SSD saját toolja megnyugtatott, h minden ok.

(#6372) Fecogame


Fecogame
veterán

Új verzió:

Hard Disk Sentinel LINUX (ingyenes) 0.18c

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6373) Oldman2 válasza Fecogame (#6372) üzenetére


Oldman2
veterán

(#6374) cigam válasza Fecogame (#6372) üzenetére


cigam
félisten

Sajna a magyar oldal még nem mutatja :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6375) Oldman2 válasza Oldman2 (#6373) üzenetére


Oldman2
veterán

Hoppá,

Az előző 018-asok régebbiek, ezek az új 018c verziók linkjei:

018c-x64
018c-x86

[ Szerkesztve ]

(#6376) Oldman2


Oldman2
veterán

Ezek az üzenetek örökre megmaradnak?

Kábelcsere megvolt, ugyanezzel a kábellel egy WD HDD teljesen hibamentes.

(#6377) cigam válasza Oldman2 (#6376) üzenetére


cigam
félisten

Igen. A program könyvtárában van egy fájl amiben az adott merevlemez előélet tárolja. Nevezd át, és "tiszta lappal" indul.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6378) Csorbi válasza cigam (#6377) üzenetére


Csorbi
addikt

Ebben nem vagyok olyan biztos...SMART adatból veszi, mégpedig általában a 199-es Ultra ATA CRC Error Count-ból. Ezt pedig egy lokális fájl törlése nem fogja megváltoztatni.

(#6379) Oldman2 válasza cigam (#6377) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi a tippet!
:R

Sajnos ezt követően is előjön a "probléma", ugyanezzel a tartalommal.

Mindkét adattároló új, a kábelek is. Mint írtam a HDD-t átcserélve egy másikra, az "hibátlannak tűnik".

(#6380) Dißnäëß válasza Fecogame (#6372) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Fasza, használom is :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6381) cigam


cigam
félisten

Ma ingyenes az 5.5-ös standard verzió. (Ezt sem szabad frissíteni)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6382) olivera88


olivera88
veterán

Lehet hülye kérdés. Ha destruktív írás tesztet csinálok a HDD n akkor az csak Windows partícióra lesz érvényes, vagy Linuxra is?
Egy Win partició van a lemezen, a több Linux.
Gondoltam megkérdezem nehogy legyalulja a Linux rendszert az EXT partición.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#6383) Airedhyal válasza olivera88 (#6382) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Az egész HDD -t gyalulja.

(#6384) olivera88 válasza Airedhyal (#6383) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. :R Még h jó megkérdeztem. Kár. Akkor így nem lesz teszt.
Régen mintha csináltam volna már, de nem emlékszem h volt e akkor Linux az másik lemezen, de nyilván nem, mert emlékeznék arra ha letöröltem volna.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#6385) King Unique válasza olivera88 (#6382) üzenetére


King Unique
titán

A HDS lemezeket kezel, nem külön partíciókat, így értelemszerűen a felülettesztek is a teljes lemezen futnak, nem külön partíción. Vagyis egy destruktív írásteszt nyilván az egész lemezt legyalulja, illetve a rajta lévő partíciókat. Mármint ha másik lemezen lévő Windowsról van elindítva, mert nyilván nem olyan hülye a program, hogy az éppen futó Windows rendszermeghajtóját dózerolja le, azt eleve nem is engedi. :N
Amúgy meg ott van a rendszermentés lehetősége, a linkelt Macrium Reflect programmal Linuxot is lehet menteni a Windows mellett. Ha kész a mentés másik lemezre, akkor utána már mehet a destruktív teszt, majd annak végeztével visszaállítható a lementett képfájlból a korábbi állapot.

(#6386) olivera88


olivera88
veterán

Megvásároltam a Bitsdujour oldalon a HDD Sentinel Pro 5.61 verziót. Letöröltem a standard verziót ami előtte fent volt. Aztán telepítettem a Pro verziót, és aktiválódott anélkül h aktiváltam volna a kapott kóddal, és különbséget se látok a standardhoz képest, valamint nem írja h a Pro verzió.

King Unique Köszi. Majd megpróbálom lehet, valamikor. Az a fájlokat is menti vagy csak rendszert?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#6387) Csorbi válasza olivera88 (#6386) üzenetére


Csorbi
addikt

De ez így nem PRO. Aktiváld a Beállítások/Regisztráció menüpontban a kapott kulccsal.

(#6388) olivera88 válasza Csorbi (#6387) üzenetére


olivera88
veterán

Próbáltam most. Azt írta h ez pro verzióhoz való kulcs, és le kell töltenem a Pro Verziót..
Érdekes h a sima verzió verzió töltődött le helyette. :F

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#6389) Csorbi válasza olivera88 (#6388) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor most még egyszer, csak figyelj oda jobban :D

(#6390) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok !

Várható a közeljövöben a HD Sentinel GUI fejlesztése ? Mármint Linuxon.

Dual boot a gépem, 99% Linux fut (Debian 10 xfce), 1% ritkán W10.
Klassz a W10-es HDS, ismeri mindenki.

A linuxos verzió viszont eléggé le van maradva. :( Parancssori dolgok OK, de a GUI alig mond valamit, a semminél több, de kb. el tudnék képzelni egy Windows-ossal 1:1 identikus Linuxos felületet is, ahol meg lehetne lépni ugyanazokat, pl. a felület tesztek is akár.. egyre több a Linux desktop, szerintem hasznos lenne nagyon.

És/vagy egy ncurses verzió, ami amolyan retro Norton Utilities 8 Speedisk / Stacker stb. régi DOS-os módon kitenné a disk map-et karakteres környezetbe is akár, és a fullos funkciók bele ugyanúgy.. imádnám :K mert ez már egy ssh ablakban, akár egy screen session-be téve is futna szépen.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6391) cigam válasza Dißnäëß (#6390) üzenetére


cigam
félisten

Nagy a 0-hoz közelít az esélye. Hiába terjedget, masszív fizetőképes tábora a Windows-nak van. Már annak is örülni kell hogy néha napján frissítik a Linux-os verzió kódját.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6392) Dißnäëß válasza cigam (#6391) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A kettőnek nincs köze egymáshoz, keresztfinanszírozni tudja, pénzügyi szempontból az nem windows-os bevétel, csak "bevétel" és kész. Viszont azt megértem, ha erre nem akarnak +1-2 extra fejlesztőt fenntartani és fizetni.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6393) cigam válasza Dißnäëß (#6392) üzenetére


cigam
félisten

Tehát a bevétele egy részét költse arra, hogy egy olyan platformra pazarolja az erőforrásait, amiből nem hogy nem fog nyeresége származni, de még a fejlesztés költségei sem térülnek meg.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6394) Dißnäëß válasza cigam (#6393) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha indokoltnak gondolja, igen. Ebben ő dönt, mi éri meg neki és mi nem, de mint lehetőség adott.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6395) Csorbi válasza Dißnäëß (#6394) üzenetére


Csorbi
addikt

Azt hiszem most feltaláltad a spanyolviaszt.

(#6396) Dißnäëß válasza Csorbi (#6395) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mesélj, mi bánt, hogy ilyen pozitív vagy ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6397) Razor9


Razor9
csendes tag

Sziasztok!
5 éves laptopomban egy SSD-n fut az oprendszer, a Toshiba HDD pedig a dokumentumoknak, pár programnak, játékoknak van fenntartva. Január végén az egyik automatikusan induló program nagyon megfogta a gépet, végül nagy nehezen sikerült kilőnöm, ám addigra a Sentinelben a kondíció lement 52%-ra. Most a hétvégén futtattam először egy javító tesztet, ami nem jár adattörléssel, ennek a végére 0 hibát írt, ám a teszt során a kondíció még tovább romlott a képen is látható 9%-ra, így lefuttattam egy teljes felületfelülírást, majd egy újabb, csak olvasás tesztet. A végeredmény 0 hiba volt (egy blokkot láttam csak sötét zöld színben), de ez a 9%, na meg a várható élettartam nem túl biztató.
A program súgójában olvastam, hogy úgymond lehet resetelni a monitorozást és akkor tiszta lappal indul a kondíció figyelése. Érdemes ezzel szórakoznom, vagy jobb, ha új HDD után nézek?

[ Szerkesztve ]

(#6398) Csorbi válasza Razor9 (#6397) üzenetére


Csorbi
addikt

Itt sajnos új HDD-re lesz szükség. Már januárban sem az automatikusan induló program fogta meg a géped, hanem az éppen elhalálozás szélén álló HDD fogta meg az I/O controllert.

(#6399) Razor9 válasza Csorbi (#6398) üzenetére


Razor9
csendes tag

Köszi! Sajnos akkor ez van, megyek egy topic-kal arrébb. :)

(#6400) eladohardver válasza hdsentinel (#4758) üzenetére


eladohardver
őstag

Nálam is furcsaságokat művel ugyan ez a szenya hdd...
WDC WD1002FAEX-00Z3A0
Random az egész... van hogy bios detektálja, de azt írja h bad disk vagy mi, és nem indul róla a win.

hdsenti ezt írja: Problems occurred between the communication of the disk and the host 1245 times.
régi táppal és tök új táppal is ezt csinálta...

Le csavartam a nyákot megnéztem a lábak forrasztását rendben volt... viszont...
Ahol csatlakozik a nyák plusz a HDD... 3 csatlakozás oxidálva volt... megvakargattam egy erősebb varrótűvel... Hátha csak ez volt a probléma... Ez után bootolt...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.