Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) Oldman2 válasza tjsz (#6950) üzenetére


Oldman2
veterán

(#6952) tjsz válasza Oldman2 (#6951) üzenetére


tjsz
senior tag

Köszi, de service-ként futtatom én is. Én arra lettem volna kíváncsi, hogy hol lehet bekapcsolni, hogy service-ként fusson és közben mutassa a tálcán a hőmérsékletet is. Mert ezt valahogy nem találom.

(#6953) Márton válasza tjsz (#6952) üzenetére


Márton
nagyúr

el kell indítani a tray fájlt, keresd meg!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6954) tjsz válasza Márton (#6953) üzenetére


tjsz
senior tag

Aha, köszi, ezt nem tudtam. Azt hittem a menüben valahol beállítod és kész.

(#6955) Oldman2 válasza Márton (#6953) üzenetére


Oldman2
veterán

Nálam ezek érhetőek el a Start menüből:

(#6956) Márton válasza Oldman2 (#6955) üzenetére


Márton
nagyúr

ott van ni!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6957) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Sziasztok!

TL;DR: HDD kondíció 0% -ról visszaugrott 100% -ra, azt hogy?

Hosszabban:
9 napja nem látszódott indulásnál a nagyobbik vinyóm a gépben (1-2x csinált már ilyet korábban is, illetve egyébként sem szép hanggal szokott indulni és nem egy csendes darab, de működéssel nem volt még gond), majd 1-2 restart után amikor már újra látszódott, akkor ránéztem a Sentinellel és ez fogadott (ezelőtt mindig 100/100 volt):

Gondoltam gyorsan csinálok egy öntesztet is:

...na és akkor itt külső vinyó elő és becsületesen elkezdtem lementeni mindent ami gyorsan kellhet. Szépen működött végig, semmi probléma nem volt vele. Aztán kiszedtem a gépből, elraktam, beszereztem az újat helyette és utána külső meghajtóként szépen átmásoltam róla mindent, hibátlanul. Majd lesikáltam hogy beadjam gariba.

És itt jön az érdekes rész, ma amikor felcsatoltam (hogy csinálok rajta egy teljes felület írás tesztet) ez fogadott:

És az önteszt is jó:

A Spin Retry Count amit hibásnak írt. így néz ki:

A kondíció pedig így:

Ilyenkor mi van, mi történt, ezt hogy lehet értelmezni? Én azt gondolnám hogy a kondíció jelző nem ugorhatna fel 0-ról 100-ra? :F

Köszönöm előre is ha valaki el tudja magyarázni mi folyik itt... :R

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#6958) Csorbi válasza sasNAXO (#6957) üzenetére


Csorbi
addikt

Tápellátás hibának tűnik. (Tápegység tápkábel ág, csatlakozó kontakthiba, stb.) Y alakú tápelosztó ugye NINCS? HDS verzió melyik?

(#6959) sasNAXO válasza Csorbi (#6958) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Saját készítésű kábel, szóval nem 100% hogy hibátlan. Bár most az utódja is azzal megy és nem tudom mi magyarázná hogy restart után jó volt ha a kábel hibás. :F
Illetve azt tenném még hozzá, hogy 08.01-től már a külső caddy-ben volt a HDD és nem gépben (ugye akkor is 0% volt).
Standard, v5.70 (11973)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#6960) Csorbi válasza sasNAXO (#6959) üzenetére


Csorbi
addikt

Gyári, sajtolt kábelt használj kizárólag! :Y Ezen rohadtul nem éri meg spórolni!
Kérdés, hogy milyen az a külső caddy, és annak milyen a tápellátása, és mennyit kap.

(#6961) sasNAXO válasza Csorbi (#6960) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Spórolni?! :Y Tudod milyen drága a minőségi 17AWG modding kábel és hozzá a csatlakozók, érintkezők? :DDD És akkor még utána dolgozni is kell vele...
Komolyra fordítva a szót, a gépben egy 750W-os Corsair SFX táp van, saját készítésű tápkábel megy vinyóba (meg amúgy minden másba is), és csak a vinyó van a kérdéses kábelen.
Eddig minden szép és jó a vinyó utódjával, ahogy az elődjével is volt. Természetesen tudom hogy ez nem zárja ki hogy nem százas a kábel, lehet csinálok egy újat helyette...
Ez a külső caddy: i-tec U3HDDOCK, 4 éves, 12V 2A adaptere van.
Augusztus elsejétől kezdve ebben van. Tehát a fenti grafikonon az augusztus 1-2-3 -i 0%-os kondíció értéket ebben "mérte", majd ugyanitt, 4-én felugrott 100% -ra.

Úgy gondolod, hogy a fent leírtakat okozhatja, hogy mondjuk 26-án első indításkor kontaktos/hibás/rossz volt a gépemben a kábel?
Majd 4 nap pihi és 4 nap használat után gondolt egyet a program és visszaírta 100%-ra a kondíciót? :F

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#6962) Csorbi válasza sasNAXO (#6961) üzenetére


Csorbi
addikt

Pontosan. A másik opció a hdd motorja. Esetleg fals riasztás is lehetséges, érdemes riportot küldeni a fejlesztőnek a riport fülön, és leírni a történteket, itt nem fogja olvasni, erre kár várni. Ők a komplett smart értékekből vissza tudják nézni miért történt riasztás.
Jelen esetben ha jól látom a spin retry count riadózott, ezt érdemes megnézni, hogy még mindig 0-n áll-e, illetve a spin up time értéket is érdemes megnézni, nincs-e az adott intervallumban magasabb, eltérő érték a szokásosnál, esetleg még a drive calibration retry-t.

(#6963) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Először is köszönöm a válaszod. :R
Lehet megpróbálom azt a riportot majd.
A spin retry count változatlan:

A spin up time meg szintén mindig 0:

Drive calibration retry érték nincs nálam.
Azóta amúgy lement már rajta egy sikeres felület írás teszt, mindenféle hiba nélkül. A rövid öntesztek is hibátlanok, lehet csinálok majd rajta egy teljes öntesztet.
Úgyhogy látszólag minden jó azóta, mondjuk az adat lementésen, felülíráson és a felület írás teszten kívül nem volt használva.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#6964) tjsz


tjsz
senior tag

Hard Disk Sentinel 5.70 "free" (korlátozott ideig telepíthető a gépre)

(#6965) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!
Vettem egy laptop hűtőt, ami jó, de az USB portjai nem használhatók. Sajnos az egyik külső merevlemezem tönkrement. :O

(#6966) Csorbi válasza ariel96 (#6965) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszönjük az infót. :U

(#6967) liksoft válasza ariel96 (#6965) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
Amennyiben annak a hűtőnek nincs saját tápellátása, hanem az is az USB portról megy, akkor nem csodálkozom. Hiszen egy HDD tápellátása már egyedül is épp határon van USB porton keresztül. Ha még ehhez hozzájön 1-2 venti, akkor nem csoda ami történt.
Napi két szelet kenyérrel Te sem tudsz hosszú távon kubikos munkát végezni. Előbb-utóbb meg fogsz roggyanni. Hát..... szegény winyó is.

Csorbi!
Köszönjük a hozzászólást! Nagyon konstruktív volt, lényegre törő, és hiánypótló. Szerintem vagy eléggé régóta itt, hogy érdemi választ is tudtál volna adni. :B ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6968) Vigneau válasza ariel96 (#6965) üzenetére


Vigneau
félisten

Más gépre dugva is ugyanez az állapot fogad egyébként?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6969) liksoft válasza Vigneau (#6968) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ahogy olvasom, ezek átallokált, vagyis stabilan hibásnak minősített területek, véglegesen lecserélve hibátlanra. Vagyis nem fog változni. A vizsgálat alattiak (pending) esetében derülhet ki, a terület jó, csak a környezeti hiba miatt történt meghibásodás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6970) Csorbi válasza liksoft (#6967) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem volt semmilyen kérdés. ;]

(#6971) #73959936


#73959936
törölt tag

Van kérdés:
hd sentinel szerint 3 napos használat mellett 1256 indítás, leállítás található.

tudom mit jelent ez utóbbi adat, de a lemez szempontjából számít ez valamit ? Ha igen, mit ? :U

(#6972) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Többedjére esik meg, hogy egy samsung 840-es SSD POR értéke csökken, mikor annak a mezőnek szigorúan mononton növekvőnek kéne lennie... Mi okozhatja ezt?

Most azt volt a körülmény, hogy általános, futó HDS-es környezete (wines SSD, adatos HDD, ő SSD) meg lett bontva, róla adat átmentve képbe a HDD-re, majd winSSD és HDD leválaszt, majd erre win teljes-felületes Bitlockerrel, majd arra winWM telepítve. Majd egy Ubuntu a saját teljeslemez-titkosításával. Ezek után meg környezet, és alap lemezkép visszaállítva. (2 nap volt az egész)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6973) MasterDeeJay

Sas hddnál igy ugyan azok a működési időt jelző értékek mint a satánál?
Mármint vettem egy doboznyi teszteletlen sas hdd-t és mindegyik ilyen max 1 napot ment ami furcsa és nekem nem hihető. (huszonezer forint volt ~20tbnyi sas hdd) szóval a lényeg hogy sas esetén hihetek a smart értékeknek vagy van olyan hogy a vezérlő befolyasolja a működését.
El akarnám adni és nem tudom hitelesen kiírhatom-e a futásidőt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6974) FaLiar


FaLiar
csendes tag

többen tapasztalták az ilyen több ezeres vagy éppen több tizezres ujrainditást vinyokon.
nekem is van jó pár ilyen vinyom, de azok a vinyok mind raid-be vannak kötve
elsőre én is megijedtem, de leesett a tantusz hogy raid 1ben volt mind
lehet másfajta raid-eknél is okoz ez valami galibát

(#6975) FaLiar válasza FaLiar (#6974) üzenetére


FaLiar
csendes tag


ez a 3 vinyo együtt indult, elég érdekes adatok

(#6976) Sanya válasza FaLiar (#6975) üzenetére


Sanya
nagyúr

működésbe nem számolja, amikor hibernálva van a lemez. Én így gondolom.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6977) Visormail válasza Sanya (#6976) üzenetére


Visormail
addikt

Üdv!
A [Hard Disk Sentinel Enterprise] verzió távoli felügyeletéről lehet valahol találni bármi képet/videót, hogy kb. mit tud, hogy néz ki a felülete?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6978) Csorbi válasza Visormail (#6977) üzenetére


Csorbi
addikt

Képernyőmentések
de ott van baloldalon minden infó feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#6979) Visormail válasza Csorbi (#6978) üzenetére


Visormail
addikt

Ja igen köszi, valamiért azt hittem, hogy ott ugyanazok a képek vannak ami az előző oldalon volt és nem az enterprise-ról.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6980) csita


csita
csendes tag

A HD Sentinel 6.01 69% -os kondíciót jelez a WD Blue 3Tb EZRZ hdd-mnek. Azt írja 21 gyenge szektor található rajta. Feltettem a WD Dashboard progit, és az nem mutat semmilyen hibát, a Windows lemezkezelő se jelez hibát. Kell aggódnom?

(#6981) csita


csita
csendes tag

Bocs, azt írja, hogy 1 hibás szektor és 21 gyenge szektor van a lemezen. De az említett wd saját program nem jelez semmilyen hibát és a win lemezkezelő sem.

(#6982) Csorbi válasza csita (#6981) üzenetére


Csorbi
addikt

A Windows lemezkezelőtől miért vársz bármilyen hibajelzést? Az baromira nem erre való.

Nézd meg a lemez SMART adatait a WD Dashboard-ban (Tools/open SMART data), ha ott az 5-ös számú Reassigned Sectors-nál 0 az érték, és a Sentinelben a Reallocated Sectors Count adat oszopában 1, akkor ott valami ellentmondás van.
Ha viszont mindkettő 1, akkor a WD Dashboard egyszerűen csak "hazudik", hibátlannak nevezve egy amúgy már nem teljesen hibátlan lemezt.

(#6983) csita válasza Csorbi (#6982) üzenetére


csita
csendes tag

Megnéztem és mindkettőnél 1-es értéket mutat. Ennek ellenére a wd dashboard a drive healthnél a legutolsó zöld szektorban tartja a mutatót.
A HD sentinel 69%-ot mutat és ezt írja:
"A lemez felületén található 1 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 20 hibás szektort.
A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
A lemez felületén található 21 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek)."
A hibás szektor még javítható vagy azok már nem? Érdemes beruházni egy másik hdd-be vagy ez még nem egy vészes helyzet?

(#6984) Csorbi válasza csita (#6983) üzenetére


Csorbi
addikt

A hibásak már nem javíthatóak. Legyen mindig aktuális, naprakész mentés arra az esetre ha beadná a kulcsot, annál nincs biztosabb.

(#6985) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#6973) üzenetére

Elfogadtam azt amit a hdsentinel ír, újabb verzió is ilyen értékeket hoz szóval lehet furcsa de egy fél doboz 1 napos sas vincsim van kb egy darab áráért. Kiárultam aprón és lassacskán viszik őket.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6986) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Csütörtökön frssititem a pcem, vettem alaplapot ramot cpu és egy m2 ssd, ere feltelepitetem a windows 10 et, meg HDSt, tudjátok hogy monitorozzam mindent :)

Az ssd amin a régi windows ment, "ADATA SU 800" most 57% kondíciót mutat, szép és jó, hinnék a programnak ha nem néztem volna szerdán HDSt, és ott 100% volt :P
Söt az elött feltelepitetem két másik heal checker, "ADATA SSD ToolBox + CrystalDiskInfo" mindkettönél 100% ír.
Segitsetek mi a franc van itt.

(#6987) cigam válasza Abrion (#6986) üzenetére


cigam
félisten

Mindkét HDS azonos verziójú volt? Az 57% inkább csak egy iránymutató az elhasználódásról. [link]
Meglepő módon a SMART nem fejlődött úgy mint a technológia, egyáltalán nincs felkészítve a flash alapú tárolók viselkedésének monitorozására. Így a gyártók házon belül különböző módon kezelnek bizony értékeket.
Esetleg küldj a készítőnek egy riportot az eszközről, és Ő meg tudja mondani miért kaptál eltérő adatokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6988) xrvman válasza cigam (#6987) üzenetére


xrvman
őstag

Akkor ezek szerint, akinek már csak SSD-i vannak, nem érdemes a HDS-t használnia?

(#6989) liksoft válasza cigam (#6987) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem másik driver lehet a ludas, hisz új az alaplap. Valamelyik driver "füllent" a visszaadott adatoknál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6990) liksoft válasza xrvman (#6988) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel a fejlesztő folyamatos versenyt fut az új és újabb darabokkal, mindig lesz sajnos olyan állapot, mikor nem tud tökéletesen működni. Sőt, nem csak a tárolók sajátosságaival is küzd, hanem a driverek hibáival is. A program kiértékelésében több mint 90% a kivételek és változatok kezelése ha a forráskódot nézzük (Ő mondta!). Azért ez nem a HDS fejlesztőjét, hanem a gyártókat minősíti első sorban, és le a kalappal a program előtt, hogy ilyen környezetben is megbízhatóan működik!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6991) Abrion válasza cigam (#6987) üzenetére


Abrion
senior tag

kicsit jobban ránéztem az adatokra, az ssdre azt írta hogy 95TBW, és jelenleg 72TB van, és valszeg mostantól marad itt :D mert már nem fogom használni windowsra :D
szal mondjuk azt hogy 75TBW lesz a max amit elfog érni :D

[ Szerkesztve ]

(#6992) Abrion válasza liksoft (#6989) üzenetére


Abrion
senior tag

oh szóval telepítsek fel egy adata driver? nem hiszem hogy van ilyen de várj megnézem milyen driver van a meghajtóra

(#6993) Csorbi válasza Abrion (#6992) üzenetére


Csorbi
addikt

Nincs olyan. Chipset/lemezvezérlő driverre gondolt, erősen gyanítom :)

(#6994) xrvman válasza liksoft (#6990) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi szépen a kimerítő választ.

(#6995) liksoft válasza Abrion (#6992) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel oldalán érdemes körülnézni. Vannak tesztelt, ajánlott változatok. [link] Amennyiben innen nem találtál, a programból lehet riportot küldeni a fejlesztőnek, és ezzel Őt is segíted. Minden érdekesség, újdonság javíthatja később a programot. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6996) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Ezzel mit lehet kezdeni azon kívül, hogy szétszedem a laptopot, megmérem a proci hőfokát egy hőmérővel, majd kalibrálom a progit? (Mert ez nemigen pálya számomra. :B)

[ Szerkesztve ]

(#6997) psl2003 válasza liszi70 (#6996) üzenetére


psl2003
csendes tag

HDD vagy SSD? Első napi érték telepítés után, vagy régóta ilyen? Mert nem mindegy. Mit értesz ez esetben proci alatt? Az adattároló valamelyik chipjét vagy a laptop CPU-ját? Ennyi infóból a probléma sajnos értelmezhetetlen, de lehet, hogy csak nekem. :F

(#6998) liszi70 válasza psl2003 (#6997) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez egy Intenso TOP 2.5" 256GB SSD. Mindig 40°-ot jelez a hds, hidegen-melegen egyaránt, tehát nincs hőmérséklet kijelzés. Írja is, hogy kalibráció szükséges.
Hülyeséget írtam, fogalmam sincs, hogy jött a "proci" a képbe, természetesen az SSD-t kellene megmérni. :B
Esetleg elképzelhető, hogy ez az SSD-típus nem alkalmas hőmérséklet kijelzésre?

[ Szerkesztve ]

(#6999) Csorbi válasza liszi70 (#6998) üzenetére


Csorbi
addikt

Vedd fel a kapcsolatot a gyártóval, és kérdezz rá. Ha azt mondják hogy van benne, akkor küldj riportot a HDS fejlesztőjének. Ja és az 5.70es verziód frissítsd le, 6.01-nél tartunk.

(#7000) psl2003 válasza liszi70 (#6998) üzenetére


psl2003
csendes tag

99% hogy nincs benne hőmérő. SSD-ben nem is olyan fontos, legfeljebb azokban, amik jelentősebb igénybevételnek vannak kitéve, mert egyébhént kicsi a hőingadozás üzem közben.

Nekem csak a HP-ben van, a Patriotban és az Apacerben nincs, mindkettőre állandó 33 fokot ír a HDS. A HP meg alig ingadoozik használat közben és még soha nem volt 54 foknál melegebb nyáron sem.

Egyébként egyszer valamelyik IT oldalon olvastam egy tesztet, amiben a tesztelő kifejezetten elégedett volt azzal az eredménnyel, hogy a tesztelt SSD hőmérséklete a legnagyobb igénybevételkor is csak a kiinduló 33 fok maradt és ez milyen jó eredmény. Nem tűnt fel neki, hogy inkább a hőmérés hiánya a valószínűbb.

Intenso gyakorlatilag a legolcsóbb, miért pont hőmérő volna benne. Bár állítólag nagyon jó az írástűrése mert még MLC, tehát akár hajtani is lehetne extrém módon. De gondolom nem erre pozicionálták a piacon és hát ennyiért inkább írni lehessen mint hőmérni.

Viszont arra vigyázz vele, hogy több helyen, itthon és külhonban is panaszkodtak, hogy hajlamos felejteni. Pl. iskolában nyári szünet végére csak néhány maradt üzemképes. Ráadásul sok közülük teljesen "tönkrefelejtette" magát. De az is lehet, hogy csak volt egy rosszul sikerült széria a kínai tömeggyártásban, ami aztán szétterült a világban.
Viszont találkoztam olyan szervizessel, aki azt állította, hogy garanciában eddig még egyetlen Intensot sem kellett cserélnie, tehát szerinte az a legjobb. Így ezek alapján valószínűbb, hogy nem a hőmérséklet miatt fogja kiadni a lelkét elsősorban. Sűrűn kell neki villanyt adni a biztonság kedvéért.

Mindettől függetlenül lehet, hogy Csorbinak van igaza és csak a HDS nem kezeli még tökéletesen sok fajta SSD hőmérséklet adatát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.