Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) inteltunder


inteltunder
tag

köhöm, ennek a 35 napnak mennyire lehet hinni? :DDD kb 7 éves szegényke

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#6452) Oldman2 válasza inteltunder (#6451) üzenetére


Oldman2
veterán

A lényeget levágtad a képről... ez melyik HDS verzió?
:F

(#6453) inteltunder válasza Oldman2 (#6452) üzenetére


inteltunder
tag

ja ööö nemtudom, ma szedtem le (meglesem pill) hát valami PRO v5.61 (próba verzió)

[ Szerkesztve ]

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#6454) ElektrikusDE válasza inteltunder (#6451) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Mivel a program 5 éves élettartamból indul ki, nem csoda hogy ilyen keveset mutat.

Mivel elég kevés írás történt a SSD-re, nagy valószínűséggel jóval tovább fog működni mint 35 nap!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6455) inteltunder válasza ElektrikusDE (#6454) üzenetére


inteltunder
tag

zsirság :DD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#6456) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Azt hiszem ebben a fórumban volt egy olyan hozzászólás, amiben az illető leírta, hogy mi az a 3 smart attribute, amelyeknek az érték változását nagyon kell figyelni. Most viszont ezt a hozzászólást nem igazán találom.....

(#6457) liksoft válasza tjsz (#6456) üzenetére


liksoft
nagyúr

:B

[link] , [link]
3-ast kiegészíteném, leginkább USB esetén kevés tápellátásra is utalhat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6458) Csorbi válasza tjsz (#6456) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem pont 3, de talán ezekből leszűkíthető: [link]

(#6459) tjsz


tjsz
senior tag

liksoft, Csorbi: köszönöm szépen!

(#6460) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Nem tudjátok honnan lehet most jó árban megvenni a programot? esetleg vesz valaki mostanság akihez be lehetne társulni?

(#6461) tjsz válasza AndrewTdi (#6460) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

Szerintem nem akkora nagy összeg megvenni.....

Amúgy a sharewareonsale-en volt utoljára egy ingyenes akció.

(#6462) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a Sentinel programmal nem látom a SATA csatlakozású winchestereim paramétereit.

Az alaplapomon Raid0 van beállítva, nyilván ez okozza a problémát, hiszen 2 db. HDD-m Raid0-ban van, azon van a rendszer is (Win7).
Azonban a többi SATÁ-s HDD-m sentineles paramétereit sem látom.
Csak a PATA HDD-imet értékeli ki a Sentinel.

Hogyan érhetném el, hogy legalább a többi SATÁ-s HDD-m Sentinel-es kiértékelését láthassam?
Mert így fogalmam sincs, hogy a HDD-im ténylegesen milyen állapotban vannak.

Az alaplapom: Asrock 960GM-GS3

Köszönettel várom válaszotok.

[ Szerkesztve ]

(#6463) Oldman2 válasza peter889 (#6462) üzenetére


Oldman2
veterán

Milyen HDS verzió?

(#6464) liksoft válasza peter889 (#6462) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A gyártó honlapját tudom ajánlani. Az egyik legjobban dokumentált program! [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6465) peter889 válasza liksoft (#6464) üzenetére


peter889
őstag

Szia!

4.1-es.

Telepítsek fel újabb változatot?

Elhiszem, hogy nagyon jól dokumentált, de amíg abban kikeresném a megoldást...

Ui.:
AIDA64Engineer ezt írja ki a Windows háttértárnál: "AMD AHCI Compatible RAID Controller"
Az általad linkelt leírás (amit egyébként köszönök), ezt írja:
"AMD RAID Controller: Valamennyi SATA merevlemezről teljes információt ad (különálló és RAID tömbben lévőkről is.
Megjegyzésként írja: "A RAID vezérlő tömbönként csak egy eszközről biztosít állapotot, a Driver Zóna oldalon szereplő illesztőprogram telepítése után. Ez nem a Hard Disk Sentinel-ben található korlátozás vagy hiba.
"
Szóval telepítsem fel a Driver Zóna oldalon szereplő illesztőprogramot?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#6466) Csorbi válasza peter889 (#6465) üzenetére


Csorbi
addikt

Gratulálok, egy 2012-es alkalmazást használsz, amit folyamatosan frissítenek, újabb képességekkel ruháznak fel. (Pl. RAID tömbökben lévő lemezek detektálása)

MIÉRT
NEM
FRISSÍTED?
:F

[ Szerkesztve ]

(#6467) peter889 válasza Csorbi (#6466) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a tippet, eszembe se jutott, hogy fontos lenne frissítenem, ill. a frissítés menü -mint arra most rájöttem - a bal oldalon található, és én annak idején jobb oldalon kerestem és ott nem találtam.
Igaz, a 4.1-esből a Pro változatom volt. :)
Most frissítem, kíváncsi leszek az újra...

(#6468) peter889 válasza Csorbi (#6466) üzenetére


peter889
őstag

Most frissítettem, de elkezdett arra panaszkodni, hogy nem regisztrált verzió.
Hát ezért is óvatos vagyok a frissítgetésekkel... Sosem tudhatom, milyen meglepetéseket tartogat...

Ezt írja ki a SATÁ-s HDD-imre:

"Teljesítmény: 100% Kíváló
Kondíció: 75%
A merevlemez-vezérlő csak általános ön-diagnosztikai (S.M.A.R.T.) állapotot biztosít, további részletek nélkül.
A S.M.A.R.T. állapot: Jó
Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése."

De nem látom, mi az oka, hogy a kondíció nem 100 %-os.
Szerintem csak hasból közölt egy értéket, hiszen mindegyik SATÁ-s HDD-mre ugyanazokat írta.
Mondjuk ez több infó, mint amit a 4.1 változat közölt. Mert az szinte semmit sem.

Vajon regisztrálással sem kapok ettől több adatot?

[ Szerkesztve ]

(#6469) Csorbi válasza peter889 (#6468) üzenetére


Csorbi
addikt

Tehát eddig egy tört kalóz verziót használtál. Ha esetleg mégis megvetted korábban, akkor a licenckulccsal tudod újra aktiválni.
Érdemes szétnézni a rendszeredben mi az ami nincs frissítve ugyanígy (operációs rendszer, illesztőprogramok, különös tekintettel a lemezvezérlőkre) mert azoknál is bőven elképzelhető, hogy csak az újabb verziók szolgáltatnak olyan információt amit a HDS tud is értelmezni.

(#6470) liksoft válasza Csorbi (#6469) üzenetére


liksoft
nagyúr

SharewareOnSale-en szokott lenni teljes értékű változat, ami NEM kalóz változat, csak frissítéskor kéri a vásárlást. :B A program fejlesztője biztosítja a kifutott változatot így korlátozott ideig. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6471) liksoft válasza peter889 (#6468) üzenetére


liksoft
nagyúr

Információban nem kapsz többet, ebben a részben az ingyenes is ugyanazt tudja. Viszont nagyon nem mindegy, milyen driver van alatta. Hiszen azon keresztül éri csak el a HDD-ket, és azok korlátozhatják a SMART adatok átadását.

Vigyázat! Mielőtt új drivert telepítenél, készíts teljes adatmentést, mert ha a driver mégsem jó, a tárolt adatok mehetnek a "lecsóba" !!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6472) peter889 válasza liksoft (#6471) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszönöm a válaszokat mindenkinek, de komplikáltabb a probléma, mint gondoltam.
Majd később tudok a témára visszatérni.
Teljes adatmentést csak akkor tudok készíteni, ha veszek nagyobb HDD-t, amit tervezek egy ideje.

(#6473) HREH válasza AndrewTdi (#6460) üzenetére


HREH
senior tag

Szia!
Én tervezek most venni, csak kellene még 3 ember, hogy 2560Ft-ért legyen a licenc :)
Valaki esetleg, aki csatlakozna?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6474) AndrewTdi válasza HREH (#6473) üzenetére


AndrewTdi
addikt

én beszállnék egybe ha lehet.

(#6475) HREH válasza AndrewTdi (#6474) üzenetére


HREH
senior tag

Okés, csak akkor kéne még 3 ember...

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#6476) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, 2 napja jelzett a HDS, hogy
2020.09.16. 2:54:10,Meghibásodás várható !!! Attribútum : Raw Read Error Rate
Kondíció 0% lett. Többféle programmal is csináltam felület teszteket és ott nem volt hiba. Utána a kondíció visszament 99%-ra.

Elindítottam most a legújabb portable változatot és ott más értéket mutat.

Mennyire érdemes ezt komolyan venni? Lassan 1 éve is így jelzett, majd tesztek után jó volt.
Lehet hülyeséget ír? 1 éve nem lehet, hogy pont ugyanannyi olvasási hibát mért, mint 2 napja, 131072. :F
A lemez egy HGST 500 GB.

(#6477) Oldman2 válasza Krystal_s (#6476) üzenetére


Oldman2
veterán

Milyen HDS verzió?
:C

(#6478) Anonymus23 válasza HREH (#6475) üzenetére


Anonymus23
veterán

Engem is érdekelne 1.

;) - The Power of the Light Side

(#6479) Krystal_s válasza Oldman2 (#6477) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ilyen esetben miért számít egy SMART jelzésnél, hogy a legújabb, vagy egy pár verzióval korábbival nézem, amikor nem egy új lemezről van szó? :F (tehát a jelenlegi fejlesztések nem lehetnének rá hatással, mivel új driver, fw sincs hozzá)
Egyik sincs telepítve, csak néha elindítom valamelyik portable változatot, jelen esetben a legújabb (5.61) és egy pár verzióval korábbival néztem. Arra a napra mindegyik hibát jelzett, de miután teszteket futtattam visszaállt a kondíció.
Az a furcsa, hogy az értékeknél mást mutat különböző verziókkal. Persze attól még jelzi, hogy gond volt és 0% volt a kondíció a tesztelésig.

(#6480) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

egy kis kellemetlenség várt ma,amikor ránéztem a hd sentinelre.

valami tipp,hogy ez még meddig húzza kb?vagy jobb,ha mielőbb veszek másik hdd-t?
napi használatban van.adatok és torrent.

(#6481) cigam válasza betyarr (#6480) üzenetére


cigam
félisten

Ha nem terjed, még évekig mehet minden gond nélkül(ahogy írja is). De lehet mire ezt olvasod, már meg halt. Soha nem az a kérdés, hogy tönkre fog-e menni, hanem az hogy mikor. Éppen ezért kell menteni, menteni, menteni.
Ha még nincs a fontos dolgokról mentés (a torrent nem az!), ideje megszervezni a rendszeres archiválást. pl. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6482) betyarr válasza cigam (#6481) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!vettem egy másik hdd-t,de asszem jó döntés volt,mert egyre rosszabb a helyzet:

~10 év alatt ez a 3. vagy 4. hdd,ami feladta a harcot nálam.természetesen különböző pc-kben,nasban.sajna ezek közül csak egyet tudtam gariztatni :O

[ Szerkesztve ]

(#6483) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

A Hard Disk Sentinel használata folyamán szúrtam ki, hogy az SSD-m hőmérséklete nagyobb terheltségkor (pl. több GB-os file onnan való elmásolásakor) felmegy 48-50 C fokra is. Ez normális? Egyáltalán SSD esetében mi az elfogadott és mi a káros?

(#6484) Csorbi válasza tjsz (#6483) üzenetére


Csorbi
addikt

Minden melegszik, ha terheled. A CPU, a GPU, a HDD, az SSD, a RAM - minden. Teljesen üzemi hőmérséklet a 48-50 fok, nem kell aggódni.

(#6485) tjsz válasza Csorbi (#6484) üzenetére


tjsz
senior tag

Az addig ok, hogy melegszik, de pl. a HD Sentinel-ben a hőmérsékletes riasztás alapértelmezetten 43 fokra van beállítva. Ez egy általános tapasztalat? (mármint ez a 43 fok)

(#6486) Csorbi válasza tjsz (#6485) üzenetére


Csorbi
addikt

Az még HDD-kre vonatkozik.

(#6487) tjsz válasza Csorbi (#6486) üzenetére


tjsz
senior tag

Ok, köszönöm szépen a válaszod!

(#6488) Krystal_s válasza Krystal_s (#6476) üzenetére


Krystal_s
addikt

Él még ez a topik? Hol lehet erről a témáról kérdezni? :F
Tegnap megint jelzett a HDS (legújabb verzió), hogy Meghibásodás várható !!! Attribútum : Raw Read Error Rate, Kondíció 0%.
Futtattam különböző HDS teszteket és még 5-6 másik programmal is megnéztem. Minden teszt szerint rendben van és nincs gond, kondíció is visszaállt. Milyen hiba ez, hogy 1 pillanatra 0%-nak jelezi, aztán visszaállítja 100%-ra?

(#6489) PhoenixK válasza Krystal_s (#6488) üzenetére


PhoenixK
őstag

Elsöre olyasminek tünik, mint egy kábel-hiba vagy valami mechanikai behatás (ütés, erös rezgés). Ilyen esetben lehet, hogy hirtelen nem tud olvasni, aztán meg megy.
Hirtelen nincs jobb ötletem...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6490) liksoft válasza Krystal_s (#6488) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem driver gond lehet. Szegény Sentinelnek az OS fals adatokat adhatott át 1-2 alkalommal. Van fent egy gomb "Teszt riport küldése a fejlesztőnek", erre kattintva és leírva a hibát tud ötletet adni, vagy ami még többet is jelenthet, megtudja ezt a hibát. Ha driver, akkor tud rá készülni egy későbbi változatban. Ha maga a drive adott vissza maszlagot, arra nincs orvosság.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6491) psl2003


psl2003
csendes tag

A 191-es sor 0 értéke miatt a mechanikai behatás talán, de csak talán és szerintem nem annyira valószín. Bár kétségtelen, hogy olyankor jelentkeznek később maguktól javuló hibák, amikor a lemez hibásnak érzékelt felületrésze újra olvasásra kerül. Szélsőséges esetben ez akár évek múlva is megtörténhet. Saját tapasztalatom erősíti meg ezt.

Mivel az adatkábel hibának tudtommal van valami CRC nevű saját attributuma, és mivel az itt ha jól látom nem látszik, ez a rész sem bizonyítható. De ha a crc hibaszám 0, vagy nem növekedett az előző értékhez képest, akkor én tápfesz ingadozásra gyanakodnék még. Ez lehet BNKH jellegű tápkábel csatlakozó probléma, amibe már többször belefutottam, mert az emberiség sok-sok milliónyi tranyót tud már integrálni kisujjköröm negyedényi felületre, de hosszú időn át tutti megbízhatóan működő kontaktusokat még mindig nem sikerült produkálni, legalább is tömegáron. De lehet még esetleg hirtelen fellépő táptúlterhelés miatti feszültség és/vagy áramesés miatti adatvesztés is.

Még esetleg túlmelegedés esetén is elkezdhet hibákat produkálni, amik lehűlés után megszűnnek, és újabb olvasásnál a szektorok visszakerülnek a hibátlan részek sorába. De ez leginkább erősen 50 fok felett valószínűbb inkább.

Valamint az is lehet ,hogy amit itt most leírtam, az penetráns baromság, mert igazából annyira nem értek hozzá, főleg ahhoz nem, hogy a HDS miként is működik valójában. Csak feltételezéseim vannak a saját tapasztalataim alapján.

De én is hoztam már vissza nem egy lemezemet az élők sorába pl. a HDS egyszerűbb felülettesztjeivel. Viszont, hogy miért hibáztak adott alkalommal, az igazából még ma sem tudom biztosan.

(#6492) psl2003


psl2003
csendes tag

Most, hogy közben a driver hiba lehetősége is felmerült és ha a probléma már többször is előfordult, főként ha mindig 100%-0%-100% között ugrál, akkor tényleg nem a mechanikai vagy elektromos hibák a valószínűbbek. Szerintem. Nekem szerencsére bizonyított driver hibával még soha nem volt dolgom, ezért eszembe sem jutott, hogy ilyen is lehetséges.

(#6493) PhoenixK válasza liksoft (#6490) üzenetére


PhoenixK
őstag

Jogos, a driver-re nem is gondoltam, pedig a legvalószínübb! :W

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6494) Krystal_s válasza PhoenixK (#6489) üzenetére


Krystal_s
addikt

és psl2003:

Ez egy asztali gépként használt Dell notebook, fixen elhelyezve, nincs mozgatva, hímes tojásként kezelem. Külső hatás nem érhette. Szinte csak netezésre használom és a böngésző is csak a memóriába ír.
Már az is furcsa, hogy ilyen sok adatot jelez hibásnak. Mi akarna ennyit olvasni :F Indexelés tiltva, Antivírus program állapottartón van, így csak az új fájlokat nézi...
Még az is érthetőbb lenne, ha pl másolás közben írna ilyen olvasási hibákat, de csak egy böngészőablak volt megnyitva.
Jelenleg 3 és fél millió hiba :F
Közben új képet csináltam és 18 millió hiba :D , aztán megint ránéztem és 3 millió, majd 47 millió :Y összevissza változik. :U
Mindig más értéket ír egyedül ennél a Raw Read Error-nál.
Első ilyen esetnél a Windows (7) jelzett:
-Disk: Az illesztőprogram megállapította, hogy az eszköz (\Device\Harddisk0\DR0) előre jelezte, hogy hibázni fog.
- DiskDiagnostic: A Windows lemezdiagnosztika S.M.A.R.T. hibát talált a(z) HGST HTS725050A7E630 lemezen (kötet: C:\;D:\). Lehetséges, hogy a lemez meg fog hibásodni...
Akkor elindítottam egy HDSentinelt és az is pirossal jelezte a 0% kondíciót. Majd lefuttattam sok tesztet, beleértve a Win lemezellenőrzést is és egyik sem talált hibát.
Közben a kondíció visszaállt. Tegnap a Win nem jelzett, csak a HDSentinel.
Most pl ilyen, de mindig mást ír ki.:

A 2 gyanús adatszektort még az első ilyen jelzés után kezdte írni pont 1 évvel ezelőtt. Már akkor is nagyon megijesztett, hogy 0% kondíció, aztán utána mégis jó lett. Eltelt 1 év és most 1 hónapja jelzett újra, aztán tegnap.
Áramingadozás elvileg nem lehetne, mivel hálózatól működik a Notebook, de van benne táp is.
Túlmelegedés sem történt.

liksoft: SATA driverre gondolsz?
Többféle HDSentivel verzióval is néztem.

PhoenixK: A Lemezmeghajtó illesztőprogram az sima Win7 alap.

Nem tudom mi lehet. :( De addig nem merek SSD-t rendelni, amíg nem biztos, hogy a HDD hibás.
Köszönöm szépen, hogy írtatok. :B

[ Szerkesztve ]

(#6495) betyarr válasza Krystal_s (#6494) üzenetére


betyarr
veterán

miért nem veszed fel a kapcsolatot a hds fejlesztőjével?

[ Szerkesztve ]

(#6496) Krystal_s válasza betyarr (#6495) üzenetére


Krystal_s
addikt

Azt hittem a fejlesztő is olvassa ezt a fórumot. Korábban szokott itt válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#6497) betyarr válasza Krystal_s (#6496) üzenetére


betyarr
veterán

jóideje nem láttam itt a topikban.

(#6498) Dzsekó válasza Krystal_s (#6494) üzenetére


Dzsekó
addikt

A Raw Read Error Rate össze-vissza változik Hitachi/HGST esetében, ez így normális. Főleg Seagate-nél vannak vad értékek. WD-nél mindig 0 a Raw Read Error Rate. Nézz neten 100%-os smart képeket, és ott is látod majd.
A zöld pipa is jelzi, hogy OK ez a rész. a Sárga felkiáltó jel már figyelmeztetés, a piros X-nél meg már általában kuka a HDD. Reallocated Event Count-ra (Rossz szektor lezárás, jó szektor feloldás a tartalék tárhelyről egész pontosan) jelez Nálad a Sentinel, ott van valami bibi. De szektorhibád meg nincs, ami ritka és érdekes. Még gyenge szektor sincs. Javasolt lenne Hitachi/HGST gyári programmal végigírni a lemezt, ami gyári állapotba helyezi vissza. Utána se partíció, se adat nem lesz rajta. A művelet sokáig tart, célszerű lefekvés előtt elindítani. Ezután mindent helyrepakol majd a smartban, ha hibás a HDD, akkor a kondíció tovább romlik majd, ha semmi baja, akkor helyreáll minden. Driver-ből mindig a bépített windows-os a legjobb, kár ahhoz hozzányúlni. Még a TRIM-et is jobban kezeli SSD esetén. Ha Win7 drivered van, akkor driver hiba kizárva. Ettől függetlenül egy jó kis Samsung SSD-t rendelhetsz, mert megtáltosodik tőle a laptop. Samsung SSD az írást is bírja, nem melegszik és rendkívül keveset fogyaszt. Az 500GB-os HDD-det simán kiváltja egy 500GB-os Samsung 860 EVO, de az 1TB-os sem megfizethetetlen. QVO szériát inkább hagyd, mert az nem visel el olyan sok írást.

Szerk: Kábelhibánál mindig az Ultra ATA CRC Error Rate számol a táblázat alja felé van. Ha ez 0, akkor nem volt kábelhiba, ha valamilyen számot látsz, akkor volt kábelhiba. Ettől még nem rossz a HDD, csak hibás kábelen lógott egy ideig. Bizonyos időközönként lenullázódik az Ultra ATA CRC Error Rate is.

[ Szerkesztve ]

(#6499) Krystal_s válasza Dzsekó (#6498) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.
Olvastam, hogy különböző gyártóknál mást jelentek az értékek, de korábban nem jelzett hibát. Pont egy éve volt 1 hibajelzésem. Akkor 1 gyanús és 8 gyenge szektort jelezett, de miután teszteltem, átírta a leírást 2 gyengére és azóta azt írja, de tesztek alapján nincs 1 sem. Szóval a szektoros jelzés nem mostani dolog.

1 évig semmi gond nem volt. :\ Eddig nem figyeltem a Raw Read Error értékeket, de mivel most erre hivatkozott, ezért nézem hogyan változik. Ma akartam leadni a rendelést új lemezre, de elbizonytalanodtam, hogy lehet mégsem az a gond.

Az SSD miatt is dilemmázom, mert hiába notebook, mivel nem mozgatom és csak netezésre használom szerintem nem éreznék gyorsulást semmiben és az adatbiztonság fontosabb számomra. A böngésző memóriába ír, a rendszert altatni szoktam így a picit gyorsabb bootolás sem érdekelne. Viszont elég sok adatot tárolok és az SSD-t nem tartom biztonságosnak. Hiába vannak külső HDD-n is másolatok, nem szeretnék adatvesztést. SSD gondol egyet és bármikor eltűnhetnek róla az adatok. HDD elavultnak számít. Mindkettő nem lehet egyszerre a gépben, mert nincs hely stb... Jelenlegi helyzetben ennél a gépnél nem tudom melyik lenne jobb.

Samsung 860 EVO szerinted jobb, mint a Crucial MX500? Samsungokról sok rosszat halottam. Az SSD ajánlós topikban is a Crucialt szokták ajánlani, akinek nem kell extra gyorsaság. Most nézem a Crucial Szélesség 100.2 mm, Samsung Szélesség 69.8 mm, lehet a nem is férne el a Crucial egy Dell Latitude e6230 notiban. :F

SATA vezérlőből is szerinted jobb lenne a sima Wines, mint az Intel?
Épp az előbb küldtem Riportot a fejlesztőnek. Már 180 millió volt a Raw read error, de amint elküldtem visszaállt 0-ra. Most újra növekszik.... Kicsit így x-akta. :)

(#6500) Krystal_s válasza Krystal_s (#6499) üzenetére


Krystal_s
addikt

Hülyeséget írt az Árukereső, a Samsung is 100 mm széles...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.