Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) bot1978 válasza Csorbi (#6150) üzenetére


bot1978
senior tag

Ezt nem próbáltam. Megnézem, köszönöm szépen. :R

(#6152) bot1978 válasza bot1978 (#6151) üzenetére


bot1978
senior tag

ata1: COMRESET failed (errno=-16) :(

(#6153) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Sziasztok!

Tippeket szeretnék tőletek kérni, hogy mi lehet a ludas az alábbi konfigomnál. Egy 24/7-es kis fileszerverről van szó, amin videókat is vágok időnként. Egy mini-ITX-es Gigabyte alaplap (B85N-Phoenix) van benne, egy Crucial mSATA SSD és 4 db Toshiba 3 TB-os merevlemez. A napokban produkált olyan aggasztó és random jelenségeket, ami és egyelőre nem tudtam azonosítani 100%-ban, hogy mi lehet a gond.

Az alábbi történt: videó renderelés közben hirtelen hibát dobott az After Effects, mivel rejtélyes okból eltűnt az a partíció a Windows alól, amire épp írás /terhelés történt (oda mentett a program), a kérdéses HDD-re meg dobott a Sentinel egy Seek error rate hibát, ezzel csökkent így a kondíciója. Amitől rejtélyesebb, hogy ugyanebben az időben a 4-ből egy másik HDD-nek, ami nyugalmi állapotban volt és nem történt rá írás-olvasás, is csökkent ugyanilyen Seek error hibával a kondíciója, és együtt tűnt el meghajtóként egyidőben a kérdésessel együtt.

Újraindítás után ismét látta a Windows őket. Mint a Sentinel logjából látszik, előző két alkalommal is voltak ilyen hibák a két HDD-nél, csak nem vettem észre (nem volt látványos, lásd eltűntek a HDD-k). A két HDD különböző korú és futásidejű, tehát kizárnám azt, hogy egyszerre kezd olvasófej/motor hibájuk lenni. Gyanakodtam a kábelre is, azt is kicseréltem. A kábelcsere után pár órával ugyanúgy történt egy meghajtó eldobás render közben, de ekkor az adott terhelt meghajtó mellett egy másik, harmadikkal (itt nem történt Read error bejegyzés). Viszont a kondíció eddig - miután futtattam öntesztet és véletlen elérést a HDD-ken, illetve másoltam róluk (archiváltam vész esetére) az anyagokat, mindig visszaállt idővel 100-ra, jelenleg is 100-on van mindkettő esetében.

Mivel a kábelt ezzel kizárnám, lehetséges-e hogy az alaplapi SATA vezérlő kezd haldokolni? Vagy esetleg táp van túlterhelve / hibázik? (egy 200W-os Delta táp van egy CFI ITX házban)

Ez lenne a konkrét terhelt HDD:

Ez pedig a másik, ami szintén ilyen hibát dobott azonos napokon:

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#6154) liksoft válasza Cickánykoma (#6153) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem létezik, hogy közös a tápegységük??

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6155) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Most vettem át az új ssd-met, ami egy Crucial BX500 480GB SSD.
Rákötöttem a gépre, ez fogadott. Formáztam, utána is ez van. Vadi új termék.

Javasolták a gyári programmal való ellenőrzését, mondván a HDSentinel tud furcsaságokat kiírni.
De a gyári hibátlannak mútatja, míg a Windows szintén hibásnak.

Lehetséges, hogy a HDSentinel nem ismeri az ssd-t, és emiatt jelzi 0% kondíciójúnak?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6156) Csorbi válasza embe (#6155) üzenetére


Csorbi
addikt

Nézd: [link]

(#6157) embe válasza Csorbi (#6156) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! :R
Akkor meglesem egy ott említett verziójú HDS-el.
És most már ok. Nagy király vagy! :C

A poén hogy az előzőt is ma szedtem le onnan, csak a legelső verziót néztem, nem görgettem tovább.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6158) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Erre van ötletetek?

[link]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#6159) tomp válasza cintula187 (#6158) üzenetére


tomp
félisten

Ha nem érintkezik pontosan a kábel és bemozdul(elég egy minimális rezgés is) akkor bizony ilyen hiba jelentkezik. Nálam a külső rack usb kábele mozgott és lett is 32db CRC hiba bejegyzés.

(#6160) elistvan


elistvan
senior tag

Hello!

Ismerősöm egy 2,5-es 1 terrás hdd-t szeretne eladni nekem, a szoftvert elindítva a rövid önteszt sem fut le vezérlő kommunikációs hibát ír. Viszont 100/99-nek ismerte fel alapból mikor betettem a gépbe (1 gyenge szektor). Ilyenkor már kuka?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#6161) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv, új HDD beüzemelése a téma. Régen csináltam már ilyet.
Egyelőre túl vagyok a teljes formázáson és egy részletes önteszten.
Tervben van még egy "Lemez felületének újrainicializálása" és egy "ÍRÁS + olvasás teszt". Kérdés hogy ezeket milyen sorrendben végezzem el, esetleg melyik a fontosabb (melyik elhagyható) annak érdekében hogy 100%-ban kiszűrjek minden hibát, illetve kell-e ezek után újból formázni a meghajtót?

(WD40PURZ, konfig az adatlapomon, ha fontos)

Nem minden vándorút céltalan...

(#6162) 3.Aragorn válasza 3.Aragorn (#6161) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Na mind1, ha már nem válaszol senki, azért leírom, elvégeztem a "Lemez felületének újrainicializálása"-t röpke 19 óra alatt megvolt 3-as szintű inicializálással. Minden hibátlan, viszont utána kelleni fog egy teljes format megint, mert RAW lett a partíció.

Nem minden vándorút céltalan...

(#6163) Fire/SOUL/CD válasza 3.Aragorn (#6162) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, hogy csak én értek valamit félre, de egy vadiúj HDD-nél semmi szükség nincs az általad elvégzett eddigi "akciókra". :N

Most már nem kell lassú formázás (eddig sem kellett volna ha tényleg zsír új a HDD) inicializálni kell elsőre a HDD-t (az OS beépített lemezkezelőjével vagy parancssorból), azt követően meg gyorsformázni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6164) 3.Aragorn válasza Fire/SOUL/CD (#6163) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Biztos vagyok benne, hogy amit írsz az kevés ahhoz hogy 100%-ban kiszűrjem, ha a HDD esetleg hibás.

Nem minden vándorút céltalan...

(#6165) Fire/SOUL/CD válasza 3.Aragorn (#6164) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy vadi új HDD-nél lassú formázás, aztán összes szektor teleírása (ezért lett RAW, az összes olyan szektort is legyalultad, ami a partícióstílust tartalmazza (MBR vagy GPT)), aztán megint lassú formázás?

Ha csak 1x lassan leformázod a HDD-t és ezt követően ránézel a Sentinel-el (és 100%-osnak jelzi a HDD-t), akkor azt mondom, oké biztosra szerettél volna menni, rendben, de az a 2 plusz manőver már teljesen értelmetlen/felesleges... Persze, Te dolgod.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6166) 3.Aragorn válasza Fire/SOUL/CD (#6165) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Időbe belefért, elpöszörgött itt szépen este. Még fél óra és kész a teljes format (megint :)) ), szóval lassan lehet is pakolászni rá.

Nem minden vándorút céltalan...

(#6167) Garf.


Garf.
tag

Sziasztok!
Hol lehet ezt beállítani, hogy HDD-nél is lehessen látni az Összes írt adatmennyiséget? Mint a képen?

Köszi a válaszokat.

(#6168) Csorbi válasza Garf. (#6167) üzenetére


Csorbi
addikt

HDD-knél nincs ilyen SMART érték, mondjuk értelme sincs túl sok diagnosztikai szempontból (a felhasználói kíváncsiság az más :D )

(#6169) tomp válasza Csorbi (#6168) üzenetére


tomp
félisten

Némelyik HDD-nél van.
241-es SMART bejegyzés: Total LBA Written.
A 2db Samsung-Seagate(ST2000LM003) merevlemeznél van.
A öregebbik amely 627napos üzemidős már 364TB-ot írt.
A fiatalabbik 547 nappal szintén 364TB-ot írt.

(#6170) Garf. válasza tomp (#6169) üzenetére


Garf.
tag

Nekem is írja a 241-est de a áttekintésnél nem írja. Azért kérdeztem rá mert beállításokba nem látom hol lehet bekapcsolni.

(#6171) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok!

A szakiktól kérdezném, hogy okozhat-e gondot 1 külső tárban, hogy 18000-szer indult el, de csak 55 nap használatban volt? (500gb-s hdd)

(#6172) roro27


roro27
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek kezdjek parázni?

Előre is köszönöm segítséget!

(#6173) DarthSun válasza ben-ga (#6171) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

WD vinyó ? Okozhat gondot, növelni kell a fejlett energiagazdálkodásban a fejparkolások közötti időt, vagy le kell tiltani teljesen a parkoltatást.

(#6172) roro27 : no para, mindegyik Seagate vinyó ilyen. Ettől függetlenül én nem veszek sem Seagate- t, sem WD- t, Toshiba vagy Hitachi(HGST) vinyókat használok, azoknál nincsenek ilyen veszélyek.

[ Szerkesztve ]

(#6174) roro27 válasza DarthSun (#6173) üzenetére


roro27
csendes tag

Én sem vettem hanem ezt rakták be garanciában egy WD helyett. De akkor feleslegesen nem parázok. Köszönöm!

(#6175) King Unique válasza ben-ga (#6171) üzenetére


King Unique
titán

Milyen külső tár pontosan? Ha 2,5"-os külső merevlemez, akkor azoknál, illetve egy notebook merevlemeznél annyira nem meglepő, ha az összes indulás / leállás száma ennyi. Másoknál is összejött már 18 ezres, sőt akár 62 ezres érték is. Viszont az már nem mindegy, hogy mennyi üzemidő alatt. Ha sok üzemidő és több éves használat után, az még a jobbik eset, de ha viszonylag rövid üzemidő alatt, mint nálad az 56 nap, akkor az már kevésbé. A HDD mechanikáját leginkább a sok indulás / leállás terheli meg és nyilván nem jó hosszabb távon, ha esetedben ennyire intenzíven növekszik az érték. Ilyenkor célszerű mérsékelni / tiltani pl. a HDS-ben a lemezek leállásának akadályozásával, vagy az APM átállításával (csak a regisztrált verzióban használható).

(#6172) roro27:
Ha a Raw Read Error Rate és a Seek Error Rate attribútumok értékeire célzol, akkor nem kell aggódni, mivel egyes HDD-knél (pl. Seagate) normális, ha alapból ilyen magasak az előbbi értékek. Ha pedig komoly gond lenne, akkor azt a SMART, illetve a HDS jelezné és a kondíción is meglátszana. Viszont esetedben teljesen oké kb. minden.

[ Szerkesztve ]

(#6176) ben-ga válasza King Unique (#6175) üzenetére


ben-ga
tag

Köszi, laptopban volt régebben.

(#6177) roro27 válasza King Unique (#6175) üzenetére


roro27
csendes tag

Igen a Seek error rate is hasonlóan néz ki. De akkor nincs félni valóm. :)

(#6178) M107 válasza roro27 (#6174) üzenetére


M107
addikt

:R

Egy kérdés de rábólintottál, hogy WD helyet Seagate HDD legyen ?
Mert ha nem és nem tájékoztattak, csak úgy bele rakták akkor még játszhatsz a fogyvédelemmmel, de ha már tudtál róla és felhívták rá a figyelmed akkor már késő.

Egyébként mi volt a HDD csere oka és miben ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6179) F34R


F34R
nagyúr

Sracok van ket ilyen merevlemezem, az egyik szerintem nem okes annak ellenere hogy a smart adatok nem veszesek.

[link]
[link]
[link]

(#6180) allein


allein
addikt

Sziasztok. PC-re telepített HD sentinel program segítségével, le tudom ellenőrizni a NAS-on lévő HDD-ket?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#6181) Csorbi válasza allein (#6180) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen: [link]

(#6182) allein válasza Csorbi (#6181) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, megnézem :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#6183) ny.janos


ny.janos
tag

Sziasztok!

A mai napon másoltam több adatot egyik merevlemezemről egy másikra, s közben egy fájlnál olvasási hiba lépett fel. Újabb másolási kísérletre ugyanaz az üzenet fogadott, átmásolni nem tudtam. A torrent kliensben újraellenőrzés is megbukott. HD Sentinel napló alapján a hibák azt követően kezdődtek, hogy a fájlt letöltöttem. Nyilván azóta kezdi megadni magát a merevlemez. Elég régi darab már a drágaság, korábbi rendszermeghajtó volt, de azóta nyugdíjaztam. :)

Az alábbi lépek alapján érdemes lehet még megpróbálnom kezdeni vele valamit, vagy a fontos adatok mentését követően használjam így, ameddig még ketyeg?


Tanácsokat előre is köszönöm.

(#6184) Csorbi válasza ny.janos (#6183) üzenetére


Csorbi
addikt

Első lépés: frissíts újabb változatra, ez ősrégi! (És ez bármilyen szoftverre érvényes a gépeden :-) ) Simán elképzelhető, hogy tök mást fog mutatni. Addig kár is bármilyen irányba elmozdulni.

(#6185) ny.janos válasza Csorbi (#6184) üzenetére


ny.janos
tag

Nos 5.30-as verzió ugyanezeket az értékeket írja, annyi különbséggel, hogy az írás közben előforduló hibák számát 30 helyett most éppen 29-nek mutatja. Ami viszont aggaszt, hogy már a rövid ön-teszt sem volt sikeres. Hibaüzenet: Sikertelen olvasó egység hibája miatt.
(A tegnap nem másolható fájlon kívül az összes többi adatomat sikerült lementenem a meghajtóról.)

(#6186) ny.janos válasza ny.janos (#6185) üzenetére


ny.janos
tag

Visszaolvasgattam korábbi hozzászólásokban, és indítottam egy olvasás tesztet. Egyelőre biztató, de messze még a vége.

(#6187) Sanya válasza ny.janos (#6185) üzenetére


Sanya
nagyúr

az a merevlemez elromlott. kuka.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6188) ny.janos válasza Sanya (#6187) üzenetére


ny.janos
tag

Visszaolvastam tegnap késő este még a fórumban és több hozzászólás (Pl. a fórum legelején 973 és 974 ) alapján nem vagyok erről meggyőződve.

Tegnap az olvasás teszt befejeződött, majd délután felrakom róla a képet.

(#6189) Csorbi válasza ny.janos (#6188) üzenetére


Csorbi
addikt

A fórumtárs úgy érti, hogy MEGBÍZHATÓAN soha nem fog már adatokat tárolni. És ez sajnos, akármennyire is csűrjük-csavarjuk, de igaz.
(Bár az is tény, hogy egy vadi új lemez sem tárol adatokat megbízhatóan. Bármikor megadhatja magát előzetes siránkozás nélkül is. :D )

(#6190) ny.janos válasza Csorbi (#6189) üzenetére


ny.janos
tag

Nem is vártam csodát. Nem fogom már fontos adatok tárolására használni. Az olvasás teszt eredménye:

A hétvégén el kívánok indítani rajta egy újrainicializálást, ezzel kapcsolatban a következő a kérdésem:
A meghajtó jelenleg kettő partícióra osztott, és ezt meg kívánom szüntetni. Egyben kívánom újraformázni. A kérdés az, hogy az újrainicializálás, particionálás-formázásnak mi a jó, vagy szerencsésebb sorrendje? Melyik legyen előbb? Vagy teljesen mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#6191) Csorbi válasza ny.janos (#6190) üzenetére


Csorbi
addikt

Az újrainicializás teljesen gyalul rajta mindent. Formázni csak meglévő partíciót tudsz. Ebből szerintem már kisakkozható a sorrend :))

(#6192) ny.janos válasza Csorbi (#6191) üzenetére


ny.janos
tag

Utóbbival tisztában voltam, azért is használtam kötőjelet a kérdésemben. ;) Azt viszont nem tudtam, hogy az újrainicializálás nem csak az adatokat törli, hanem a partíciót is.

(#6193) liksoft válasza ny.janos (#6192) üzenetére


liksoft
nagyúr

A partíció leírása is adat a HDD szempontjából, csak nem Te, hanem az OS használja. A HDD-t matató programok (pl: Sentinel) minden esetben a HDD szempontjából nézik a dolgokat. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6194) ny.janos válasza ny.janos (#6190) üzenetére


ny.janos
tag

Az újrainicializálás tesztet lefuttattam, az eredménye az alábbi lett.
(A kondíciót a javítás előtti 61 %-kal szemben most 73%-nak mutatja a program, melynek örülök.)

Kérdéseim :)

1. A szöveges értékelésben nem kellene látnom a lemez önteszt során talált 27 hibás szektor áthelyezésére történő utalást?
2. Ahogy látom, a 28 gyenge szektor állapota stabilizálva, viszont a 197-es sort úgy kell értsem, hogy azóta újra gyengének lát 2 szektort?

3. A particionálásánál szerintetek lenne értelme a korábbi felület teszt során hibásnak talált szektorok által lefedett területet némi ráhagyással használaton kívül helyeznem?

(#6195) Csorbi válasza ny.janos (#6194) üzenetére


Csorbi
addikt

Azok a hibás szektorok lassan, fél év alatt szépen vissza fognak mászni a használat során. Volt pár WD Green-em ami ugyanezt csinálta. Csodák nincsenek.

(#6196) fujitsu97


fujitsu97
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS laptop melyen Windows 10 Pro van telepítve. Továbbá egy HGST merevelmez. Képernyő kikapcsolás után hallhatóan indul/leáll a HDD. Ezt mi okozhatja? HDSentinel írja is az össze indulás/leállást.
Jelenleg 12 nap 20 óra alatt 4343 az indulások/leállások száma.
Energiabeállításoknál a HDD kikapcsolást 500 percre írtam, az nem okozhatja. Szoftveres problémára gondolok, de nem tudom hogyan tudnék elindulni.
Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

OFF:
Előző laptop 8 éves és 955 napos üzemidejű HDD esetén ez az érték (indulás/leállás) 8500 körüli.
Az Hitachi HDD és Windows 7 van rajta.

(#6197) ny.janos válasza Csorbi (#6195) üzenetére


ny.janos
tag

Ha hibás szektorok még nem is jelentek meg, de ahogy elkezdtem rá új adatokat letölteni az újrainicializálást követően elkezdett növekedni a gyenge szektorok száma (a hibás és gyenge szektorok tavaly augusztusi megjelenése óta nem nagyon volt adat írva rá, most azonban igen, gondolom ez okozza a különbséget).
Szóval jelenleg nagyon úgy tűnik (hogy bár nincs rajta pótolhatatlan adat), inkább mielőbb veszek egy új merevlemezt és ezt végleg nyugdíjazom. :)

2019.01.17. 19:40:23,#197 Current Pending Sector Count 51 -> 52
2019.01.17. 16:32:47,#197 Current Pending Sector Count 46 -> 51
2019.01.17. 16:27:43,#197 Current Pending Sector Count 45 -> 46
2019.01.17. 16:12:30,#197 Current Pending Sector Count 39 -> 45
2019.01.17. 16:07:27,#197 Current Pending Sector Count 29 -> 39
2019.01.16. 22:21:31,#197 Current Pending Sector Count 28 -> 29
2019.01.16. 22:16:27,#197 Current Pending Sector Count 26 -> 28
2019.01.16. 22:06:19,#197 Current Pending Sector Count 5 -> 26
2019.01.15. 20:46:40,#197 Current Pending Sector Count 4 -> 5
2019.01.14. 18:52:01,#198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 26 -> 27
2019.01.13. 9:24:08,#197 Current Pending Sector Count 3 -> 4
2019.01.12. 12:16:26,#197 Current Pending Sector Count 2 -> 3
2019.01.11. 23:02:15,#197 Current Pending Sector Count 0 -> 2
2019.01.11. 20:25:05,#197 Current Pending Sector Count 21 -> 0
2019.01.11. 20:20:01,#197 Current Pending Sector Count 28 -> 21
2019.01.09. 19:26:46,#198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 27 -> 26

Az írás közben előforduló hibák száma is megugrott 28-ról 65-re, a kondíció pedig már csak 50%.

Ennyire gyors romlásra azért nem számítottam. :)

(#6198) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok,

Megelegedettseggel hasznalom evek ota a HDS programot (koszi a joarasitott licenszert, topikgazda/fejleszto :R ), atlag havonta, kethavonta szoktam csekkolgatni, hogy mi ujsag az SSD-mmel, meg a HDD-immel (2.5" laptop belso, meg 3.5" desktop kulso).
Tegnap volt a kovetkezo a sorban, amikor is elhulve lattam, hogy az addig 95+ %-os kondicioju notivinyom minden ok nelkul leesett 15%-osra.
Nem hasznalom semmi extremre a lapost (netezes, tanulas, neha egy ket film, soriepizod, YT), nincs tobbszaz terra adat mozgatva rajta, nem erte semmilyen fizikai behatas, legtobbszor az asztalomon van a gep, neha az olemben, szoval elkepzelni sem tudom, ez most wtf? Mi rontotta le ezt a kondiciot?
Irtam az eladonak, akitol anno vettem, persze, hogy decemberben jart le a 2 eves garancia, szoval remelem, semmit sem lehet mar kezdeni vele. :W

Csatolok par screenshotot, kerdeznem, hogy ez most valoban doglodik, vagy csak valami zavart erez a program/vinyoelektronika az eroben? Nem lett sem lassabb, sem hangosabb, semmi valtozast nem vettem eszre a merevlemez mukodese alatt azota. Ha esetleg kell meg valamirol foto, szoljatok, es csatolom.

1
2
3
4

Gyorsan lementettem a vinyo tartalmat (atlag fel evente szoktam backup-olni, igy msot nem kellett olyan sokat, bar igy is elszoszoltem vele tegnap majd' egesz nap), sikerult is szerencsere, de a kondicio a vegere romlott ujabb 3%-ot.

Otletek? Tudok ezzel valamit kezdeni? Pl. melyformazas Windows-sal, ujraparticionalas, akarmi? Vagy kesz, ennek annyi?

Tudtam, h nem kellett volna Seagate vinyot vennem, eleve odzkodtam tole, csak laposba nem talaltam normalis aron 2 TB 7200 RPM 64MB+ -os HDD-t.
10+ evig HGST meg Toshiba vinyoim voltak hiba nelkul, a back-up vinyom Toshiba, minimalisan hangosabbak, bugosabbak, de hiba nelkul tettek/teszik a doldukat.
Az biztos, h nem is veszek tobbet ezektol. Nem eleg, h lassu, kisse laggolos a toltes rola (gondolom az 5400 RPM-nek koszonhetoen), meg szar is.
Kar, h a WD-rol is hasonlo rosszakat hallottam, mar ok sem a regiek, talan a Black meg az Enterprise vinyok. :(
Ha cseres lesz, csak olyanra fogom, amin 5 ev gar van, megfelelo Hita, Toshi, vagy Black lesz. :(((

Bocsi a kirohanasert, csak felbosszantott ez a hulladek hardver, ami 2 evet epphogy kibirt, erre minden ok nelkul elkezd doglodni.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#6199) Killer01 válasza Yeffy (#6198) üzenetére


Killer01
őstag

Ez a vinyó a halálán van, fontosnak ítélt adatot ne tárolj rajta. A hibás szektorok miatt esett vissza a kondíció, jobb már nem lesz sajnos.

(#6200) Yeffy válasza Killer01 (#6199) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszi a valaszt.

Nagyon orulok, en is erre gondoltam egyebkent. :W
Szerencsere a backup sikeres volt, igy most mar nincs rajta olyan adat, ami nincs meg kulon adathordozon, levalasztva.

Gondolom, az ilyen hirtelen kondicioromlasokra nincs ertelmes magyrazat, mitol lehet?
Mondom, semmi extrem hasznalatnak nem volt kiteve, atlagos felhasznalo vagyok e szempontbol.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.