Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) hdsentinel válasza Repsol600 (#5096) üzenetére


hdsentinel
őstag

Arról van szó, hogy a merevlemez érzékelte, hogy bizonyos szektorok nem megfelelőn működnek.
Esetleg elindította a szektor-áthelyezési folyamatot (reallokáció) aminek következtében a szektorokat beolvassa és azok tartalmát a tartalék területre helyezi és ha szükséges, minden további írást/olvasást a tartalék területre irányít az eredeti szektor helyett.

De néha ez a folyamat nem sikerül vagy közben (ha mégis hibátlannak értékeli a merevlemez a szektort), leáll.

> Ezt nem lehet eltüntetni valahogy?

De igen.
Válaszd a S.M.A.R.T. oldalt, és keresd meg a 196 Reallocation Event Count attribútumot.
Az "Eltolás" oszlopban kattints a 0 -ra a + és - között és (miután tudomásul vetted, hogy így a hibákról nem feltétlen értesít a program) a megjelenő ablakban add meg a hibaszámot negatív előjellel:

-150

Hamarosan a problémák eltűnnek, a kondíció javul és a Hard Disk Sentinel csak az esetlegesen előforduló újabb problémákra, hibákra fog figyelmeztetni.

De persze önmagában a fentiektől nem fog jobban működni, előtte érdemes lenne tesztelni és kideríteni, hogy stabil-e az állapot, valóban indokolt-e a korábbi időszak problémáit törölni ilyen módon.
Erre a tesztek a legjobbak: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

amik felszínre hozzák, ha van további probléma, esetleg tovább növekszik a számláló és/vagy a felület teszt rávilágíthat, hogy mely szektor(ok) lassabbak, nehezebben kezelhetőek mint a többi (azaz mely terület érintett esetleg).
Vagy megerősítik, hogy minden OK, nincs hiba és a merevlemez gond nélkül használható - és ekkor valóban nullázható a hiba-számláló.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5102) zsoca29


zsoca29
tag

Nem igen adnak használtat újként.
3 év garival.
Bontatlan csomagolás......

[ Szerkesztve ]

(#5103) AtHoS válasza hdsentinel (#5100) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszönöm a felvilágosítást :R maradok a stabil frissítésnél, mivel nincs problémám a programmal, használt eszközökkel. Bár most átköltözöm egy időre asztali gépről egy Dell 7537-re, remélem ott sem lesz - a költözésen kívül - különösebb probléma.

Miután bekerült a másik progiból is kép, mely ugyanazon infót adta a kérdéses SSD-ről, már leesett, hogy a HDS ismeri az adott SSD-t :B

read-only mode on the forum

(#5104) Sirpi


Sirpi
senior tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne:
Beszereltem a gépbe egy Kingston V300 120GB-os SSD-t (vadiúj). A HD sentinel ezzel fogadott:

Kondíció: 0% - meghibásodás várható

A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
A kondíciót a következő SSD-specifikus attribútum(ok) értéke határozza meg: 233 Media Wearout Indicator

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

Működési idő: 0 nap 16 óra
Becsült hátralévő élettartam: 0 nap

Kellene aggódnom?

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#5105) AtHoS válasza Sirpi (#5104) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ugye az attól függ, hogy milyen verziójú HDS-el kaptad az üzenetet.

read-only mode on the forum

(#5106) Sirpi válasza AtHoS (#5105) üzenetére


Sirpi
senior tag

:R
Látszik, hogy nem kellett volna hajnali 3-ig telepítenem. Találtam egy installert a gépen, és feltoltam. 3.60-as volt... :W
4.60-assal 100%. Bocs az offért.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#5107) Repsol600 válasza hdsentinel (#5101) üzenetére


Repsol600
addikt

Rendben köszönöm a választ!
Ez egyébként Fujitsu Siemens laptop (2,5" Hitachi hdd). Jelenleg nincs nálam a gép ahogy tudom lefuttatom a tesztet. :)

(#5108) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Sziasztok!

Nem feltétlenül HDS kérdés, de itt értenek a HDD-khez a legjobban. :B
Mitől lehet, hogy az ASUS Z97 Deluxe alaplapom Asmedia SATA portjain csücsülő HDD-k szépen elmennek alvóba ha lejárt a Win10-ben beállított 20 perc tétlenség, míg az Intel portokra dugott HDD-k folyamatosan pörögnek hiába nincsenek használatban... Intel SATA driver: 14.6.0.1029, de az eggyel korábbival is ez volt...

HDSentinel, Speedfan van fent amik a HDD-kről olvasgatnak, de a HDS a maximális 12 óra vizsgálati ciklusidőre van lőve, a Speedfanban meg ki van kapcsolva a HDD-k hőmérséklet figyelése..

Windows10 energiagazdálkodásban 20 percre van állítva a merevlemezek kikapcsolása.

Köszi előre is minden tippet... ;)

[ Szerkesztve ]

(#5109) tomp


tomp
félisten

A hétfői nagy eső miatt volt 2 áramszünet amiért a laptop ki is kapcsolt(nem használom az akksit)
Miután a 2. kikapcsolás után bekapcsoltam a gépet feltűnt, hogy a felpörgés/leállás a korábbi nagy ugrás után újra ugrott. 2135-ről 2712-re ugrott. A parkolás pedig 7409-ről 7990-re ugrott.
Mi okozza ezeket? Azaz ha nem a rendszer állítja le a laptopot hanem az áramkimaradás miatt esik ki alóla a táp akkor ez a 2 érték nagy mértékben növekszik. Ha rendben leáll a gép akkor csak 1-1-el ugrik ahogyan kell.
Azaz most már nem 1428-al kell eltolni a leállás/felpörgés értékét, hogy a program valóst írjon ki hanem már 2005-el kell levinni.

(#5110) AtHoS válasza tomp (#5109) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen okból kifolyólag veszed ki az akkut? Ha kímélésből, akkor azért időnként - mielőtt teljesen lemerülne - töltöd azért? Ha nem, akkor a kivétellel többet ártasz az élettartamának, mint amit esetleg nyerhetnél a kivételével.

Más szünetmentes tápegységet vásárol, hogy kivédje az áramingadozásokat, Te meg "kidobod" ezt a gyári védelmet :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5111) tomp válasza AtHoS (#5110) üzenetére


tomp
félisten

Havonta lemerítem és feltöltöm.
3,5év alatt 97%-os a teljesítménye.
Nem tudom mennyire lenne jó az akksinak a több napos üzem? Mert én nem pár óráig használom a laptopot hanem van amikor 2 napot megy egyhuzamban van amikor 2hetet. 2hét folyamatos használat töltőről? :F

[ Szerkesztve ]

(#5112) AtHoS válasza tomp (#5111) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor "rendesen" karbantartod.
Sokan vannak, akik "csak" kidobják a gépből, majd másfél múlva, mikor éppen valamiért szükséges lenne előveszik és csodálkoznak, hogy már "nem a régi", hogy szépen fogalmazzak :DDD

Minden esetre a lapos gyártók készítettek akku töltés menedzselő alkalmazásokat, melyekben be lehet állítani, hogy folyamatosan töltőn van a készülék és ehhez igazítja az akku kezelését. Lenovo lapos esetében pl. 60%-os állapotban tartja. Kérdezz be nyugodtan lapos topikba, mert lehet nem is érdemes kímélés miatt kidobnod az akkut a gépből ;)

read-only mode on the forum

(#5113) Impressa válasza tomp (#5111) üzenetére


Impressa
őstag

Nem kell ennyit foglalkoznod az akkuval. :N Nyugodtan hagyd benne, nem fogja csepptöltéssel bombázni az akkut a töltésvezérlő. Nekem már 3 éves a laposon (Lenovo), és amióta megvettem, azóta benne van az akku. Én mondjuk lusta vagyok, mert csak félévente végzem el a kalibrációt, h újra pontos értéket írjon ki win.
Ha nem száraz hűvös helyen tartod az akkut, akkor mindegy, h a polcon vagy a gépben van-e. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5114) Repsol600 válasza hdsentinel (#5101) üzenetére


Repsol600
addikt

Lefuttattam a részletes öntesztet és az olvasás tesztet is, mind a 2 hibátlan lett, de a 153 vizsgált szektor megmaradt. :) Hogy lehet nullázni? Nem az eltolásra gondolok azt tudom hogy kell de az nem az igazi. :)) Így meg csak nem hagy nyugton. :DDD

(#5115) petya86


petya86
csendes tag

Sziasztok!

HD Sentinel-ben egy ideje (kb 1 éve) folyamatosan csökkent a WD15EARS lemezemnek a kondíciója (hibás szektorok száma miatt), viszont az utóbbi időben a kondíció értéke elindult felfele (a minimum eddig 17% volt, most már 36%). Ilyen létezik? Továbbra is tervezzem az új HDD vásárlását, vagy lehet működőképes lesz még ez a lemez?

(#5116) Mezga Aladár válasza petya86 (#5115) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha a gyenge/bizonytalan szektorok száma csökken akkor igen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5117) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Régebben csináltam olyan trükköt, hogy ha volt két egyforma hdd és ha az egyik elektronika hibás a másik mechanika hibás felcseréltem a kettőn az elektronikát és lett a két rosszból egy jó
Állítólag az újabb hddnél nem müxik már ez? Ki mit tud erről ,egy ismerősnek beázott a laptopja és elhasalt benne a vinyó, érdemes ugyanolyat keresni?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5118) liksoft válasza animatrix11 (#5117) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!

Nem. Az újak legtöbbje gyári számra párosított. Ami viszont beázott, ott a mechanika is sérülhetett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5119) animatrix11 válasza liksoft (#5118) üzenetére


animatrix11
őstag

És mit lehet vele csinálni? Melegítés? Csak addig kell hogy működjön hogy leszedem róla az adatokat, aztán lehet temetni, a melegítést azért kérdeztem, mert ssd-t csináltak meg nekem így, pár napig ment aztán megint elhalálozott

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5120) petya86 válasza Mezga Aladár (#5116) üzenetére


petya86
csendes tag

És ez mennyire lehet problémás szerinted, vagy erre a HDD-re azért már ne bízzak fontos adatokat?

(#5121) liksoft válasza animatrix11 (#5119) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az SSD és a HDD teljesen más felépítésű. Legjobb, ha leadod adatmentésre szakembernek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5122) animatrix11 válasza liksoft (#5121) üzenetére


animatrix11
őstag

jah jó sok ezer forintért lementik :C és gondolom tudsz is ajánlani valakit :U
Köszi inkább kihagyom, nem ér annyit, ha melegítés nem válik be így is úgy is kuka a hdd

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5123) liksoft válasza animatrix11 (#5122) üzenetére


liksoft
nagyúr

Te kérdeztél, én válaszoltam. Nem kötelező elvinni mentésre, hisz valóban drága. Viszont jobb megoldást nem tudok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5124) Kernel válasza animatrix11 (#5119) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tegyük fel, a belsejébe nem nézel bele, csak reméled, hogy nem ment bele semmi (amire van is esély).

Vízkár esetén akkor is ajánlatos leszerelni a panelt, átnézni, lemosni például denaturált szesszel, ecsettel. Szárítani, hajszárítóval is átmelegíteni, érintkezések ellenőrzése után összerakni.

Ha vizesen már áram alá lett helyezve, egyes helyeken zöldes patinakiválás szokott keletkezni, elektrolízis miatt. Azt is le kell tisztítani, ha még nem maródott fel a réz, de ilyenkor már csökkennek az esélyek.

SSD-nél valószínűleg BGA forrasztási hibát próbáltak melegítéssel javítani, az más téma.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5125) animatrix11 válasza Kernel (#5124) üzenetére


animatrix11
őstag

Vizes lett billentyűk nem mentek, kb minden második, kiraktuk száradni a tűző napra, másnapra, már csak 3-4 billentyű volt rossz, viszont próbálták használni az á betűnél fura hangot adott, majd megállt, ki lehet találni mi van az á betű környékén, most le van szedve az elektronika radírral tisztítottam a csatlakozást, eddig nem sikerült elindítani, usbről nem látja, ha közvetlen a gépbe rakom, kiírja hogy van ilyen de nem tölt be a windows

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5126) havri1


havri1
félisten

Helló!

Felület tesztnél (Destruktív) normális a 0.52MB/sec írási sebesség?
Mert így 287h a tervezett idő a befejezésig.
320Gb-os HDD-n kezdtem el, mert tele van rossz, hibás sectorokkal, hátha még "menthető"..

:R

havri

(#5127) Kolondrum válasza havri1 (#5126) üzenetére


Kolondrum
félisten

NEkem az még nem hazudott időben. Számold át, 168 óra 1 hét. :))

(#5128) havri1 válasza Kolondrum (#5127) üzenetére


havri1
félisten

Kicsit már változott..azóta 328h a tervezett befejezés :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#5129) AtHoS válasza havri1 (#5128) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igaz, hogy lassú szokott lenni, de azért nem ennyire. Nálam 4 terás USB3-as winyók USB3 portra kötve 22 óra alatt valamivel lettek készen.

read-only mode on the forum

(#5130) havri1 válasza AtHoS (#5129) üzenetére


havri1
félisten

Akkor valószínűleg a hibás szektorokon "szüttyög". Kíváncsi leszek...:)

havri

(#5131) AtHoS válasza havri1 (#5130) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A berakott képen én nem látok hibás szektor találatot, bár lehet, hogy problémás a terület és amiatt lassú.

Milyen módon van a gépre kötve a winyó? Közvetlen lapra vagy USB kapcoslat?

read-only mode on the forum

(#5132) havri1 válasza AtHoS (#5131) üzenetére


havri1
félisten

Pedig van bőven. Infóba ezervalamennyi-t ír, sima olvasás írás teszten pedig 27 hibásat talált a jelenlegi ábrán írta oldalt.
Simán alaplapra, sata2.

[ Szerkesztve ]

havri

(#5133) AtHoS válasza havri1 (#5132) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor valóban a hibás szektorok ellenőrzése miatt ilyen lassú

read-only mode on the forum

(#5134) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Hoztak hozzám egy laptopot hogy nagyon lassú és sokszor hosszú percekig nem történik semmi.
Ránéztem a vinyóra sentinellel és azt írja 1 hibás szektor,65501 gyenge és az adatkapcsolatban előfordultak hibák 3021 alkalommal.

Teljesítmény: 100%
Kondíció: 51%

Kiszereltem a vinyót és az asztali gépre dugva,futattam az olvasás+írás+olvasás adatterület felfrissítése tesztet. Ez talált 6 hibás szektort viszont javított 3 gyengét.
Utána indítottam egy újrainicializás tesztet ami végig zöld volt és javított 6 gyenge szektort.

Jelenleg így néz ki a dolog:

Ha most indítok egy olvasás+írás+olvasás tesztet akkot nem találja a hibás szektorokat.Legalábbis csak addig hagytam ahol voltak a hibás szektorok.

A gyenge szektorokat visszalehet állítani? A hibás szektorok hova tüntek vagy miért nem jelzi hogy több is volt?

Üdv:Viktor

(#5135) liksoft válasza Viktoár (#5134) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5136) animatrix11 válasza Viktoár (#5134) üzenetére


animatrix11
őstag

Van egy low level format nevű progi azzal vissza lehet a gyenge szektorokat, bár ilyen mennyiséget még nem próbáltam

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5137) liksoft válasza animatrix11 (#5136) üzenetére


liksoft
nagyúr

???

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5138) havri1 válasza liksoft (#5137) üzenetére


havri1
félisten

Én is ezzel szívok most.
41 órája megy a nagy merevlemez teszt (legalsó, mindent gyalul, gyakorlatilag egy alapos írás/olvasás, és újraosztja a szektorokat ha jól értem). A hibásakat kiiktatja, és a tartalék területre címezi őket.
Ha jól láttam, csak a fizetősben érhető el, ingyenesbe nem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#5139) Kernel válasza Viktoár (#5134) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt lényeges a pontos fogalmazás, különben nem lehet érteni, hogy miről beszél valaki.

A gyenge (pending) szektor nem nevezhető hibás szektornak, bad szektornak, ahogy egyesek írják a fórumokon. Van még a lecserélt, áthelyezett szektor, ha így írom, akkor mindenki tudja, miről van szó.

Bizonyos esetekben előfordul, hogy a firmware adatátviteli hibák miatt gyengének minősít egy szektort, amiről később hibátlan csatlakozás, illetve felülírás során kiderülhet, hogy nincs is baja.

Vagy lehet valóban gyenge (visszaesik rajta a sebesség), de felülírás hatására javulhat.

Mindkét esetben a SMART "jóváírja", mintha semmi nem történt volna. Legfeljebb az adatátviteli hibák árulkodnak, hogy gondok voltak. Vagy később ismét gyengülhet ugyanaz a szektor, ami már fizikai hibára utal.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5140) havri1 válasza Kernel (#5139) üzenetére


havri1
félisten

Millyen igaz, a teszt is megkülönbözteti őket.
Jó, sérült, rossz.

havri

(#5141) Kernel válasza havri1 (#5138) üzenetére


Kernel
nagyúr

A felülíró programok legfeljebb "provokálni" tudják a firmware-t, hogy cseréljen le egy szektort, de magának a programnak nincs erre behatása. Alapesetben még az is lényegtelen, hogy milyen programmal írjuk felül a lemezt, diskeditorral, Low Level Format néven futó programokkal stb.

A program esetleg annyit tehet, hogy különféle szekvenciákkal próbálkozik, amivel a firmware-t döntésre bírhatja. Ez még így is vagy sikerül, vagy nem, mindenesetre a Sentinel főablakában lehet követni, ahogy időszakosan frissíti a kiolvasott infókat, felülírás közben is.

Vannak például olyan gyenge szektorok, ami ténylegesen problémát okoz, de egy makacs HDD mégsem hajlandó lecserélni. Kénytelen az ember kiparticionálni, hogy ne fusson rá a fej.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5142) Viktoár


Viktoár
addikt

Na lefutattam egy sima olvasás tesztet:

Mivel a legelső teszt is kb ezt mutatta így nem szarozok vele,megformázom a legutolsó pirostól számítva és megy adathordozós külső vinyónak. :) Lesz az elején ~16gb partícionálatlan rész ami "kárba" megy.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#5143) Kernel válasza havri1 (#5140) üzenetére


Kernel
nagyúr

Még hozzátenném, hogy az írástesztnél jelzett megkülönböztetések lényegében sebességi különbségre utalnak. Itt a rossz szektor is sajnos csak annyit jelent, hogy nagyon lassú, használhatatlanul lassú.

Ezen a ponton kellene firmware-nek lecserélni a tartalék területről, utána a hibajelzés megszűnne.

De sajnos marad továbbra is függő státuszban, ilyenkor ez a gond. Itt a példa az előző hozzászólásban, még a Sentinel sem tudta rávenni, hogy cserélődjön.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5144) havri1 válasza Kernel (#5143) üzenetére


havri1
félisten

És ilyen esetben hogyan tudom "kiformázni" az adott részt?

havri

(#5145) Kernel válasza havri1 (#5144) üzenetére


Kernel
nagyúr

Particionálni lehet ilyenkor. Az írásteszt ablakában ahogy mozgatod az egeret, alul kiírja, hány MB-nál van a blokk.

Ha például elől 10 GB-on belül van hibás rész, akkor a Windowsban lehet csinálni egy 10 gigás partíciót, majd utána egy másikat. Végül a 10 gigásat törölni.

Vagy más programokkal lehet eleve feljebb kezdeni a particionálást, ez már részletkérdés.

Ha a végén vannak a hibák, akkor a végét lehagyni. Ezek még a jobb esetek, mert ha középen van, vagy pláne elszórtan, az már nyilván kellemetlenebb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5146) havri1 válasza Kernel (#5145) üzenetére


havri1
félisten

Jah értem, köszi!

havri

(#5147) havri1 válasza Kernel (#5145) üzenetére


havri1
félisten

Végül 48h alatt elkészült a teszt, 9 hibás szektort jelez, de az összesítésben minden 0, azaz nem változtatott semmit (sajnos).
Próbáltam partícionálni, de CRC hibát dob..:(
Így használhatatlan jelenleg.

havri

(#5148) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Küldtem egy riportot, én nem tudom mi lelte a HDD-t, de zakatol, kattog és nagyon hamar nagyon meleg lesz. Megnéznéd mit mutat? Ezen kívül semmi baja. :R

(#5149) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Olyan észrevételem lenne, hogy Windows + HDS kombináció alatt nem akarnak alvóba menni a 2,5" külső vinyóim [link]. Egyértelmű, hogy a HDS miatt van, mert azt kilőve működik a funkció. Régebben is csodálkoztam, hogy mért nem működik, de az új 4.60, illetve 4.60.8b verzióknál is ezt tapasztaltam.
Nincs semmi elállítva, a lemezek APM érteke a gyári 128-as szinten van és a lemezek leállításának akadályozása sincs bekapcsolva.
Erre lesz majd vmi megoldás a közeljövőben :F

(#5150) samyr


samyr
csendes tag

Üdv!
A hd sentinel miért ez írj a ki az ssd élettartamára és nem a Gbyte-okat?
Régebben azt írta ki.
Mit kellene állítani hozzá?
Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.