Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Áprilisban vettünk egy HP notebook-ot (15 havi kamatmentes részlet). Nem értem, miért mutat ilyen sok újraindulást a HDS, ez egyszerűen kizárt. :U

(#6052) Csorbi válasza ariel96 (#6051) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez nem a számítógép, hanem a merevlemez indulás/leállásainak száma. :U És bizony az energiagazdálkodási beállításoktól függően, tétlen állapotban elég hamar le tudja lőni a diszket. :K

(#6053) ariel96 válasza Csorbi (#6052) üzenetére


ariel96
tag

Hogyan állítsam be? :U

(#6054) ariel96 válasza Csorbi (#6052) üzenetére


ariel96
tag

Csináltam egy gyors tesztet, nem tudom értékelni, de nem tűnik jónak. :U

(#6055) PhoenixK válasza ariel96 (#6054) üzenetére


PhoenixK
őstag

Az az egy kiugrás inkább olyasminek tűnik, hogy valami ugyanakkor használta a vinyót, és bizony sorbanállás volt. Futtass le még 3 tesztet, és biztos vagyok benne, hogy nem lesz ott, de legalábbis nem ugyanott...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6056) ariel96 válasza PhoenixK (#6055) üzenetére


ariel96
tag

Most épp fut a "felület teszt"...

Mitől ilyen sok az újraindulás? Még a külső merevlemezeknél sem ennyi...

(#6057) Csorbi válasza ariel96 (#6053) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt neked kell tudnod, a használati szokásaid alapján...ezzel a kérdéssel akár ide is fordulhatsz: HP notebook topic
A felület teszt ebben az esetben teljesen felesleges, semmi köze a lemezek leállásához/felpörgéséhez. Lehet, hogy valamelyik HP szoftver csinálja, amelyik kicsit "túltolja" az energiagazdálkodást a minél hosszabb akkuidő érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#6058) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Van egy kis gondom:

Egy hónapja egy viszonylag kevesen 100napot ment 2,5"-os WD blackem adatkapcsolati hibát jelzett, olyan 1200 körülit, de 100/100 maradt.Feltételeztem sata kábel hiba, cseréltem a kábelt, de időközben egy új SSD kerület a helyére.
Meglepődve tapasztaltam, hogy az SSD két hónap után az új kábellel ugyan ezt produkálja és a kondíció is leromlott.

[kép]
[kép]

Mi az ördög lehet a probléma?

Ezt a hibaüzenetet el lehet tüntetni, pl a hdd-nél, mert teljes felület vizsgálat 100%.

Köszönöm!

(#6059) ariel96 válasza Csorbi (#6057) üzenetére


ariel96
tag

Köszönöm. Megpróbálom a HP topikban, talán tudnak valamit segíteni. :U

(#6060) betyarr


betyarr
veterán

tegnap felment a w10 legújabb frissítése és azóta ilyet mutogat (időnként) a hds:

azért írom,hogy időnként,mert van,hogy nem ír hibát és 100%-os teljesítményt mutat :U (pl. egy újratesztelés után).
frissítettem a legújabb hds-re és mégis ugyanez a szitu :O

[ Szerkesztve ]

(#6061) PhoenixK válasza betyarr (#6060) üzenetére


PhoenixK
őstag

HDSentinel Help - TRIM

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6062) ariel96 válasza Csorbi (#6057) üzenetére


ariel96
tag

Érdekes, most nem növekszik irreálisan az újraindulások száma.

Lehetséges az, hogy így vásároltuk???? Nem azonnal telepítettem a HDS-t. :U

(#6063) Csorbi válasza ariel96 (#6062) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem mindegy, hogy egy irreális mennyiségű növekedést figyeltetek meg, vagy pedig egy nektek soknak tűnő, de pillanatnyi állapotra "csodálkoztatok rá". Ha az utóbbi, akkor most kell megfigyelni, hogy az elkövetkezendő hónapokban mennyivel növekszik az indulások/leállások száma. Ha elenyésző, akkor nyugodtan hátra lehet dőlni. Az, hogy ez mitől lett ennyi...senki nem fogja tudni megmondani. :(

(#6064) Ðávid válasza ariel96 (#6062) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Lehet, hogy a merevlemez parkoltatja az író-olvasó fejet. Az is tudja növelni az indulás/leállás számlálót. Kellene egy pillantást vetni a lemez SMART értékeire is. Ott a 193-as az, amelyik a fejparkolásokat számolja. Az egyszerűség kedvéért célszerű átállítani, hogy 10-es számrendszerben mutassa az értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#6065) ariel96 válasza Csorbi (#6063) üzenetére


ariel96
tag

Köszönöm. Kezdtem arra gondolni, hogy sikerült egy gyárilag hibás terméket vásárolni. :U

(#6066) ariel96 válasza Ðávid (#6064) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Nem tudom, hogyan lehet átállítani 10-es számrendszerre. Egyenlőre nem tudok képet feltenni, mert szórakozik velem a screenpresso... :U

(#6067) Csorbi válasza Ðávid (#6064) üzenetére


Csorbi
addikt

Leállásról/indulásról van szó, nem pedig fej parkolásról. A kettő tök más. Az elsőt a 4-es SMART attribútum, a másodikat a 193-as határozza meg. A parkoltatás önmagában NEM növeli az indulás/leállás számlálót, mi értelme is lenne?

(#6068) Killer01 válasza ariel96 (#6066) üzenetére


Killer01
őstag

Jobb klikk a smart-ban bármelyik paraméterre, majd a feljövő menüben decimális adatmező bal katt....

(#6069) Ðávid válasza Csorbi (#6067) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Tudom, hogy van arra egy külön SMART érték, de én már találkoztam ilyesmivel többször is. Például amikor vettem egy új merevlemezt, a parkolások növelték a indulás/leállás számlálót a HD Sentinel főablakában. A számítógép energiagazdálkodási funkcióiban le volt tiltva a merevlemezek leállítása. Miután a WDidle programmal ezt kikapcsoltam, a számláló annak megfelelően emelkedett, ahányszor ki- és bekapcsoltam a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#6070) ariel96 válasza Csorbi (#6067) üzenetére


ariel96
tag

Most még ijesztőbb a helyzet:

05.01-én 2548, és ma 05.07-én 5486... :U

A HP topikban nem foglalkoznak ezzel a kérdéssel. :F

(#6071) ariel96 válasza Killer01 (#6068) üzenetére


ariel96
tag

Köszönöm. :R

(#6072) ariel96


ariel96
tag

Kedves Csorbi, Dávid, Killer01!

Nem tudom, mit tehetnék (gondolom azt észrevettétek, hogy én csupán egy kíváncsi amatőr vagyok). :U

(#6073) rollrk4h


rollrk4h
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a mai napon beszerelt új Kingston A400-es 120gb-os SSD a Hard Disk Sentinel 5.2-es szerint 0%-os kondícióval rendelkezik, miközben CrystalDiskInfo program szerint "ismeretlen" a kondíciója.

Ez létezik?

A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #231 SSD Wear Indicator

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

Ilyen hibakódot kaptam vissza.

[ Szerkesztve ]

(#6074) Killer01 válasza ariel96 (#6072) üzenetére


Killer01
őstag

Én kikapcsolnám a fakkba az egészet (energiagazdálkodás) és megnézném így megszűnik-e az aránytalan kibekapcsolás (meg hogy mennyit bukik az üzemideje a laptopnak ezzel).

(#6075) Csorbi válasza ariel96 (#6072) üzenetére


Csorbi
addikt

Én ezt a kérdést már lehet átvinném ebbe a topicba: HDD probléma (nem adatmentés)

[ Szerkesztve ]

(#6076) ariel96 válasza Killer01 (#6074) üzenetére


ariel96
tag

Nem tudom, hol kapcsoljam ki... :U

Így ???? :F

(#6077) Killer01 válasza ariel96 (#6076) üzenetére


Killer01
őstag

:K

(#6078) ariel96 válasza Killer01 (#6077) üzenetére


ariel96
tag

Akkor most így megy, és majd meglátjuk.

(#6079) obandee


obandee
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy érdekes jelenség, 1 napos Kingston A400 SSD, csak Sata2-n megy, villám lett a gép de a hd sentinel érdekeset mutat. Mi ez az SSD Wear Indicator?

[ Szerkesztve ]

(#6080) Borisz76 válasza obandee (#6079) üzenetére


Borisz76
veterán

Gondolom az új 1083 Win van a gépen.

Nos többen jelezték már , hogy a Win és a HDS nem barátok.....jelenleg.
Frissítés , hibajavítás várható a közeljövőben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#6081) obandee válasza Borisz76 (#6080) üzenetére


obandee
csendes tag

Win7 x64-em van.

(#6082) obandee válasza obandee (#6081) üzenetére


obandee
csendes tag

Hoppá megoldódott, csináltattam vele egy öntesztet és:

Különben a Kingston SSD Toolbox nem látja abszolút.

[ Szerkesztve ]

(#6083) King Unique válasza obandee (#6079) üzenetére


King Unique
titán

Az A400-nál a (kezdeti) 0%-os kondíciót illetően íme a fejlesztő válasza.

"Különben a Kingston SSD Toolbox nem látja abszolút."

Erre szintén van egy lehetséges megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#6084) obandee válasza King Unique (#6083) üzenetére


obandee
csendes tag

Köszi a segítséget! :R

(#6085) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Mostanában elkezdett szórakozni a HDSentinelem.
Ha bekapcsol a gép, azt írja a HDS hogy a TRIM inaktív, viszont ha ráfrissítek akkor utána eltűnik ez az üzenet és a teljesítmény is felmegy 80%-ról 100%-ra.

Itt van kettő kép róla.

(#6086) Liner


Liner
aktív tag

SZiasztok 97 % nál még ne nyomjak újraélesztést ugye? Teljesítmény az 100 mindenhol. Egyáltalán rákerestem googlbe, itt is de nuku info. Mi ez az újraélesztés? Sajnos a mellette lévő i betűt átfutva se.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#6087) Csorbi válasza Liner (#6086) üzenetére


Csorbi
addikt

What? :F

(#6088) Killer01 válasza Liner (#6086) üzenetére


Killer01
őstag

öö..újraélesztés? Ez nem defibrillátor, hol látsz te ilyet?

(#6089) PhoenixK válasza Liner (#6086) üzenetére


PhoenixK
őstag

Az az újraélesztés egy buli utáni, hajnali negyed tizes kávé előtti újraTESZTelés - szerintem :DDD

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6090) Yodamest válasza tothjozsi96 (#6085) üzenetére


Yodamest
addikt

nekem is ezt irja, de a samsung magicial progi meg aktivnak mutatja a trimet...

(#6091) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Csatlakozom a kingston A400 hibáit jelzőihez.Örülök hogy látom nem az ssd-m megy tönkre.3 ilyen ssd-m van,3 szor hozta rám a szívrohamot :C A kingston ssd manager viszon hibátlanúl mutat mindent.Más programmal is minden jó,a trim is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#6092) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Samsunk 830 64gb ssdnél mennyire gáz az 55% kondició 37,24tb írást ír a hds meg csak 103 napot lassan cserélnem kénne ?

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#6093) Fjoe válasza Yodamest (#6090) üzenetére


Fjoe
tag

Nálam is ugyanez a helyzet, Samsung progija szerint aktív, HD sentinel szerint nem. HDS újratesztelés után pedig igen. Szóval ez érdekes...
Most feltettem az ssd-s javítást a Win 10-hez, hátha ez megoldja a dolgot, mert nálam az április update óta van ez a HDS hiba, na meg, hogy nem akar újraindulni a rendszer :)
De az sem segített.

(#6094) liksoft válasza Fjoe (#6093) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos a driver illetve az OS frissítések be tudnak tenni azoknak a funkcióknak, melyek nem alapszintű követelmények a rendszer számára. Egy gyári program az eszköz belső adataihoz is hozzá tud férni, hiszen a sajátja. Viszont a Sentinel fejlesztőjének meg kell küzdenie a piacon futó majdnem összes driver összes Win OS változatával, a hivatalosnak mondott "szabványos" adatok lekérdezésekor. Tudjuk, hányszor voltak gondok automatikus frissítések után. Hányszor kellett csak 1-1 funkciót kitiltani míg a javítás megjön, vagy visszaállítani a rendszert frissítés előttire. No comment.....

A segítséget azzal tudod adni a Fejlesztőnek, ha ilyen hibát a pontos leírással (ahogy itt tetted) elküldöd Neki. Pont erre van a programon belül a "riport küldése a fejlesztőnek" opció. Ott ugyanis a Sentinel program detektálja mit talált a rendszerben, és a hibaleírással akár kivétel kezelés is bekerülhet a programba.

A programnak több mint a fele csak a kivételeket kezeli..... Ennyit a szabványról, és annak betartásáról....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6095) joghurt


joghurt
addikt

Erre van valami ötlete valakinek?

Samsung 840 PRO SSD, és ilyen az olvasási teszt:

A HD Tune is hasonló eredményeket produkál:

180 GB-től kezdve valamiért drasztikusan leesik az olvasási sebesség.
A S.M.A.R.T. és a rövid önteszt is hibátlan. A HD Sentinel felülettesztjén mindenki világoszöld.

A tej élet, erő, egészség.

(#6096) Szabolcs2


Szabolcs2
csendes tag

Üdvözlök Mindenkit!

Tegnap este a laptopomon(Hp 6450) a HS szép piros képernyővel fogadott, 0% kondíció (Hitachi-HTS723225A7A364), miközben tegnapelőtt még minden 99% volt(egy ideje ennyi már). Sokáig nem is nézegettem, mert ma délelőtt foglalkoztam volna vele -ezért nem is készítettem képernyőképet róla-, de mára megjavult. A naplóban a 197# Current Pending Sector Count 1->0 SMART-ot jegyezte be tegnapra. Ma már 100 az érték- így a kondíció is 100-ra ugrott vissza (a 99 helyett).

Ez hd probléma lehetett, vagy esetleg kontakt hiba, a sata kábel hibája?

(#6097) Peltár válasza Szabolcs2 (#6096) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia!

Látom él a topic. :) Ha számít még.

Kontakt hiba lehet, Sata kábel az nem, mert fixen csatlakozik a HDD csatija betolt helyzetben 3 csavar is rögzítve tartja a helyén. Max ha szét volt már szedve és a rögzítő csavarok nincsenek a helyükön.
Ha gyenge a laptop váza, pl nyeklik-nyaklik ha egy kézzel fogod meg valamelyik sarkánál, nem mint a pincérek a tálcát és be van kapcsolva akkor lehet HDD kontakt hiba különben nem nagyon.

(#6098) Peltár


Peltár
aktív tag

Nekem is lenne ide kérdésem, mert eredetileg lehet hogy itt kellett volna feltenni.

Sziasztok!

Éppen most tesztelek egy SATA HDD-t ami netbookban volt, akkor a HD Sentinel DOS verzió 12% S.M.A.R.T
értéket mutatott, mivel keveset volt használva, le nem esett stb ezt furcsának találtam, ezért kiszedtem átraktam egy sata rackbe és miután újra particionáltam, majd formáztam egy alapos tesztnek vetettem alá.
Eddig a tesztek semmilyen hibát sem tudtak kimutatni, attól függetlenül hogy a S.M.A.R.T 12% -áll és a jelentésben több száz hibás szektor és egyéb van jegyezve. Mivel arra tippelek, hogy a netbook, és a HDD nem szerették egymást, nem volt meg a kellő összhang, ezért a S.M.A.R.T 12% egy fals értéket mutat. pl eddigi működésre 0 nap 4 óra 13 perc van írva a vételtől és az első bekapcsolástól számítva, holott az elmúlt két napban is több mint 24 órát ment folyamatosan, az utolsó irás+olvasás teszt csak egymagában több mint 10 óra volt.

A lényeg az hogy törölni szeretném a HDD Sentinel Pro-val, vagy akármi mással a mostani S.M.A.R.T értékeket, majd újra kalibráltatni az egészet, most hogy újra lett particionálva, formázva, tesztelve az egész.
Másik géphez van kötve stb.
Tehát szeretnék egy új valós , friss tesztek alapján elkészített S.M.A.R.T állapotot látni, ami remélhetőleg a valós állapotot tükrözi, ami nem baj ha 1% vagy - 100% közé esik, csak lehetőleg valós legyen mert a mostani 90% hogy hibás.

Azt vágom hogy a winyó saját magának beírt bejegyzett értékeit nem tudom megváltoztatni, hanem a HD Sentinel által kijelzett értékeket a 12% az új környezetben a fentiek tükrében meg tudom változtatni, vagy megváltozik a pozitív tesztek hatására, vagy egy Toshiba MK2565GSX vinyónál ilyenre ne is számítsak.?
Az eszköz amiben benne volt 2012-ben lett véve, de csak pár napot volt használva, mert célszerszám.

Köszi a türelmet! Ha majd valaki egyszer erre jár aki esetleg érti is hogy mit szeretnék. :)) :Y

[ Szerkesztve ]

(#6099) Szabolcs2 válasza Peltár (#6098) üzenetére


Szabolcs2
csendes tag

Szia Peltár,

köszönöm a válaszod!

Én is ilyesmire gondoltam - a lényeg, hogy remélhetőleg egyszeri kontakthiba volt. Ritkán van mozgatva, de valóban nem egy acélháza van.:)

(#6100) Kékes525


Kékes525
félisten

Melyek azok a HDD meghibásodások amelyet nehezebben tud kimutatni, megjósolni a Sentinel, illetve a SMART nem tud időben jelezni?
Ha ütés éri a merevlemezt vagy az SSD-t, akkor biztos, hogy jelez a SMART meghibásodás esetén? Ha nem jelez, akkor nem történt semmi jóvátehetetlen dolog?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.