Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) #41133696


#41133696
törölt tag

Ma váltott át 100-ról 99%-ra a kondíciója. Kicsit meglepett, mert még csak 2 TB írás van rajta.

(#5802) Killer01 válasza #41133696 (#5801) üzenetére


Killer01
őstag

2 Tera 6 nap alatt? Azért ezt kevésnek nem mondanám :U

(#5803) #41133696 válasza Killer01 (#5802) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ennek a meghajtónak igen fejlett energiatakarékossági funkciója van, aminek az a sajátossága, hogy sűrűn kikapcsolja a driver. Sokkal többet ment.

Viszonyításképpen, a Plextor és az Adata megrendelése között pár nap az eltérés:

(#5804) bitmad


bitmad
aktív tag

Sziasztok!

Van egy új Acer Aspire F5-573G noti, amiben van egy 96GB-os ssd, meg egy 1TB-os hdd.
Először felment rá a win10, és a legújabb hdsentinel v5.01 szerint az ssd már 20TB írt adatmennyiségnél tartott, úgy hogy a rendszeren kívül semmi nem volt rajta.
Utána kipróbáltam win8.1-el, ekkor már 40TB-nál tartott az ssd a hdsentinel szerint. Itt is csak a rendszer volt rajta.
Utána visszaraktam a win10-et, ekkor már 60TB volt az összesen írt adatmennyiség. Pár alapvető program felrakása után, most jelenleg 70TB felett vagyok.
Ez az ssd hibája vagy a hdsentinel számol rosszul?

ui.: A hdsentinel szerint pedig a hdd összes indulás/leállás száma : 160
Úgy hogy a noti összesen ment eddig kb. 10-11 órát.

(#5805) bitmad válasza bitmad (#5804) üzenetére


bitmad
aktív tag

Itt vannak a képek:
HDD:

SSD:

SSDOK info:

Ha kell, van teszt riport txt fájl is.

[ Szerkesztve ]

(#5806) dugo_ válasza bitmad (#5805) üzenetére


dugo_
veterán

Valószínűleg csak nem ismeri ezt a feltehetően OEM modellt, azért ír hülyeséget. Az Acer nem ad mellé valamilyen diagnosztikai programot? Mert az ilyen darabokhoz a notigyártó biztosítja a supportot.

(#5807) bitmad válasza dugo_ (#5806) üzenetére


bitmad
aktív tag

Nem tudok róla, hogy lenne.

(#5808) #41133696 válasza dugo_ (#5806) üzenetére


#41133696
törölt tag

SSDOK nálam a Plextor M8PeG PX-256M8PeG SSD NVMe M.2 SSD-nél például nem ismeri fel a meghajtót. Legalábbis amikor próbáltam akkor így volt :)

(#5809) Sanya válasza bitmad (#5805) üzenetére


Sanya
nagyúr

Rosszul számol.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5810) zs198


zs198
aktív tag

Megpróbálom még egyszer :)

Sziasztok!

HDS v4.00-val lehetne külső Seagate Expanson desket tesztelni usb 3.0-ás csatin keresztül?
2TB-os 3,5"-os HDD-ről van szó.
Mert rádugtam usb-vel és csak kérdőjeleket mutatott a progi.
Vagy ezekkel csak belső HDD-ket tudok tesztelni?

Előre is köszi!

Üdv. -Zsolt-

(#5811) Csorbi válasza zs198 (#5810) üzenetére


Csorbi
addikt

4.00 ősrégi. Frissíts 5.01-re.

(#5812) zs198 válasza Csorbi (#5811) üzenetére


zs198
aktív tag

Megtörtént a frissítés.
Így már szuper :)
Köszi

Üdv. -Zsolt-

(#5813) 313313


313313
addikt

Van egy 1TB-s hdd-m. Másodlagos meghajtóként üzemel egy HP 250 G5-ben. Előtte egy Asus k52j-ben volt. Mind a két készülékben előjött, hogy beakad/megáll a hdd (Hd Sentinel 199-es hibakódot dob rá, a számláló 4410 körül jár már 312 nap alatt..., minden egyes ilyen hibánál megáll a film a gépen, szinte élvezhetetlen, van hogy 40 perc alatt 5-6* megakad a film) Mi okozhatja a hibát, nyilván kábel nem lehet (Hd Sentinel honlapján azt írják hiba megoldásnak), a 2 gépben különböző caddyt van/volt.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5814) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Promócióból van 4.71es licenszem, újratelepítés előtt állok, és azt szeretném kérdezni, hogy mit kell tennem, hogy minden rendben legyen telepítés után?

(#5815) King Unique válasza wanted5 (#5814) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent ez az újratelepítés, teljes Windows reinstall?

Ha igen, akkor azt nem próbáltam, hogy a korábbi rendszeren regisztrált promó + egy újonnan telepített Windows esetén mi a helyzet. Jó esetben talán működik. Másrészt előtte a Program Files mappában a Hard Disk Sentinel mappa tartalmát érdemes lehet elmenteni, már ha kellenek a korábbi adatok. Egyébként a mappa és a tartalom egy része pl. a program eltávolítása után sem törlődik teljesen. Egy új HDS telepítésekor pedig ugyanebbe a mappába kerül a program és a lemezek korábbi adatai is megmaradnak.

[ Szerkesztve ]

(#5816) MájMekk


MájMekk
tag

Sziasztok!
Mennyire természetes az alábbi képen látható teljesítmény visszaesés tesztelés közben? Egy 3 TB-os Seagate-ről van szó.
Köszi előre is!

(#5817) Csorbi válasza MájMekk (#5816) üzenetére


Csorbi
addikt

A lemez kerek, a fordulat fix, a külső átmérő nagyobb, a belső kisebb.. ;)
Abszolút ez a normális, ilyen mértékben.

(#5818) MájMekk válasza Csorbi (#5817) üzenetére


MájMekk
tag

Köszi szépen!

(#5819) #41133696


#41133696
törölt tag

Hard Disk Sentinel 5.0.1 PRO - konfiguráció elmentésének problémája - Youtube

Nos nekem ez lenne a gondom, hogy körülményesen tudom csak a konfigurációt elmenteni Windows 10 Pro alatt.

Valakinek valami ötlete? :)

(#5820) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

Tessék mondani : ezt hová tegyem ? / mire véljem ?

(A 729 hiba kb. másfél évvel ezelőtt volt - rossz volt a SATA kábel, azóta nem fordult elő - csak törölni nem tudom).
A HDD egész ma reggelig 100 %-os volt - nem tagadom, "hidegindítási problémák" néha előfordultak... :D
Ma reggeli indulás után piros figyelmeztetés fogadott, hogy az állapot 0 %-os - számítsak a legrosszabbakra... :O
Adatmentést kezdtem, lenyitottam a PC ház oldalát, és asztali ventilátorral folyamatosan hűtöttem a házat és a winchit adatmentés közben. Sentinel ugyan immár zöld alapon 100 %-ot mutatott, de a kondíciós görbe makacsul maradt
0 %-on. Időközben éjfél lett, mire a kondíciós görbe felugrott 100 %-ra- merthogy új napot írunk.
Akkor most mi a helyzet ? (Csak) hűtési probléma van ?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#5821) joccadoki


joccadoki
senior tag

Üdv! Segélykérés következik.
A tegnapi nap raid0-ba kapcsoltam 2db SSD-t, és feltelepítettem a friss win10-re a HDS-t (nekem eredetiben 4.40es HDS-em van) és a következő fogadott Nem támogatja ezt a raid kötetet, és minden állapot ismeretlen.
Rendben. Gondoltam magamban lefrissítem egyenlőre a próba verziót, oszt jó lesz. Hát egyáltalán nem! Most annyival jobb, hogy a 2 SSD-nél a 100% helyett 75 van, és a teljesítmény 100%, a többi meghajtó állapota továbbra is ismeretlen. Megoldás létezik?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#5822) Csorbi válasza joccadoki (#5821) üzenetére


Csorbi
addikt

Szia!

Először is, kellene tudnunk milyen vezérlőről van szó, melyik driver telepítve hozzá, milyen SSD-kkel.
Másodszor, 4.40-es Sentinelt használni életveszély (2013-as kiadás!), amikor 5.01-nél tartunk. Simán lehet, hogy nem ismeri sem a vezérlőt, sem az SSD-ket még. Frissítsd, és nézd meg azzal.

[ Szerkesztve ]

(#5823) generic


generic
senior tag

Hali, adott egy htpc, benne egy wd red 3tb. op. rendszer az libreelec, ami egy lebutitott linuxos op.r. Szoval asztali kezelo felulete nincs. Kerdes az lenne, hogyan tudnam sshn keresztul lecsekkolni a vinyo allapotat?

(#5824) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

HDS profilmentés nem működik: amikor a mentés gombra kattintok, nem történik semmi.
Valaki bármi tipp?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5825) ledgeri válasza ledgeri (#5824) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok, win7 csökkentett módos indításával ment, így már nem releváns, bár még mindig érdekes...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5826) joccadoki válasza Csorbi (#5822) üzenetére


joccadoki
senior tag

amd raid vezérlő.... de mint írtam lefrissítettem 5.01re és úgy sem működik

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#5827) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Ha irás+olvasási tesztnél az első sorban több nagyon sötét négyzet megjelenik az mit jelent?
Amit észrevettem, az annyi hogy az írási sebesség 0,5mb/s alatt volt :O
De elvileg 100%-nak írja a Hdd-t.......

[ Szerkesztve ]

(#5828) ledgeri válasza Dikri (#5827) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Többszöri tesztnél is ugyanaz a helyzet? (írás után írás, vagy írás után olvasás)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5829) libus


libus
őstag

Hol lehet megtalálni a HDS-be, hogy hányszor parkolt a HDD? :B

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5830) dugo_ válasza libus (#5829) üzenetére


dugo_
veterán

A SMART fülön belül keresd a Load/Unload Cycle Count sort.

(#5831) libus válasza dugo_ (#5830) üzenetére


libus
őstag

:R
Akkor most mennyi? 100?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5832) King Unique válasza libus (#5831) üzenetére


King Unique
titán

A legtöbb gyártónál általában a 193-as attribútum szokott lenni a fejparkolás, de van amelyiknél pl. a 225-ös. Esetedben az előbbi.

A HDS a S.M.A.R.T. attribútumoknál alapértelmezetten hexadecimális adatmezőt használ, amelyet célszerű átállítani decimálisra. Egyébként az 5 mindkettőnél = 5. Vagyis az adatlapján megjelölt 600000-es limithez képest az 5 db fejparkolás szinte semmi.

[ Szerkesztve ]

(#5833) libus válasza King Unique (#5832) üzenetére


libus
őstag

:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5834) Hiroshi87


Hiroshi87
csendes tag

Sziasztok. Mikor a sentinel kiírja, hogy "becsült hátralévő élettartam: több mint 660 nap" mennyire lehet hinni neki, egyáltalán érdemes ilyen winyót venni, vagy kerüljem el, mert tényleg hamarosan megpusztul? a teljesítmény és a kondíció 100%-os

Üdv.: Gyula

(#5835) Killer01 válasza Hiroshi87 (#5834) üzenetére


Killer01
őstag

Ez alapból nem ok parázni, a smart adatokat kell átböngészni.

(#5836) Hiroshi87 válasza Killer01 (#5835) üzenetére


Hiroshi87
csendes tag

Szóval akkor lehet, hogy nem is döglik be ~2 év múlva?

Üdv.: Gyula

(#5837) Killer01 válasza Hiroshi87 (#5836) üzenetére


Killer01
őstag

sokat segítene, ha raknál ide képet a főablakról és a smart adatokról (az adat oszlopot állítsd át decimálisra).

(#5838) #41133696 válasza Hiroshi87 (#5834) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most nem vagyok otthon, de nekem A régi merevlemezre is 1000 nap alatti értéket ír, mert egyrészt már majdnem 10 éves, másrészt meg arra rögzíti a GeForce GTX1060 ARMOR 6G OCV1 Nvidia Experience a Gameplayt. Van olyan nap, hogy ez illetve a video vágás együtt 90 GB írást eredményez, de a WD6400AAKS már leginkább csak erre van használva nálam.

(#5839) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!

HDS státusz ablakot hogy lehet kikapcsolni? Nem találok opciót rá. Nagyon idegesítő,hogy Alt+F9 nyomás után előjön és nem a shadowplay felvétel kezdődik el. Az csak másodjára.

(#5840) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Valaki tuna infót nyújtani róla, hogyan kell beállítani a Sentinel-ben az automatikus, ütemezett "növekményes mentést"?! A google semmi használható infót nem ad róla és a HD Sentinel weboldala sem...?! :F

Köszi!

(#5841) Csorbi válasza SunMount3r (#5840) üzenetére


Csorbi
addikt

Beállítások->Műveletek menüpontban létrehozol a mentésre egy új projektet (Maga a HDS nem tartalmaz backup funkciót!!!!, egy külső programot kell beállítani, mint egy ütemezett feladatot), majd a Pánik mentés fülön beállítod a további, értelemszerű beállításokat.

(#5842) liksoft válasza Csorbi (#5841) üzenetére


liksoft
nagyúr

A HDS PRO tartalmazza! Különböző szinkronizálások mellett állományok átvitele halmozott, többszörös formátumban is. Tudom javasolni a leírásának átnézését!

[link]

Ennek a "Műveletek" résznek részletes tanulmányozása ajánlott!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5843) DeFranco


DeFranco
nagyúr

vettem egy új merevlemezt, backupra lesz használva (HGST HTS541010A9E680) milyen teszteket érdemes lefuttatni használatba vétel előtt? Elég a rövid önteszt vagy kell a részletes, vagy esetleg a felület teszt is?

Utóbbi kettő sok órás teszt, ha nem muszáj én nem "ülném" végig.

(#5844) Csorbi válasza liksoft (#5842) üzenetére


Csorbi
addikt

Oh, akkor rosszul tudtam :B Köszönöm az infót! :)

(#5845) liksoft válasza DeFranco (#5843) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, ritkán járok ide. Az írásra ÉS olvasásra tesztet küldeném rá szekvenciális és random módban kétszer. Igen, nagyon hosszú, de a felület "nyúzása" nélkül honnan lehetne tudni, minden rendben van-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5846) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Vettem egy 32GB-os Samsung EVO + microsd-t amit egy drónba szánok. Mondom előtte csinálok rajta egy írás olvasás tesztet hogy megbizonyosodjak róla hogy minden szektor jó rajta. Az olvasás teszt lement viszont az írás ezzel a hibával el sem indul. Mi lehet a baja szerintetek?

iPhone 13 Pro Max

(#5847) liksoft válasza jozsi252 (#5846) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az OS fogja. Nem enged direktben írni rá, ez nem a kártya, nem a Sentinel hibája, hanem a rendszer rendes működése.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5848) 313313


313313
addikt

Adott egy HP 250-es laptop, amiben dvd helyén van egy 1TB-s hdd. Probléma az, ha filmet nézek, random megáll/kifagy és az ultra ata crc error ugrik egyet.
Előtte egy Asus K52-es laptopba volt, ott is dvd helyén, ugyan ezt csinálta.
Mit tudok csinálni, hogy ne csinálja ezt? HDD kondíció 100%-ék, esetleg azzal van a hiba?
Lassan felgyújtom már a laptopot a francba... Kb fél éve csinálja ezt, előtte nem csinálta. HDD kb 1 éves. Windows 10 és 7 alatt is csinálja...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5849) Soma01


Soma01
veterán

Az mitől van, hogy akárhányszor indítom a programot az asztalon lévő ikonok eltűnnek, illetve fehérek lesznek, aztán minden vissza eredetibe. A Sentinel valamit beír a fájl asszociációkhoz?

(#5850) Imike20


Imike20
senior tag

Sziasztok! Ilyen esetben lehet tervezni másik HDD-t vásárolni? Mert ez lassan megadja magát.. ? Mert fontos Adaok vannak rajta és nem szeretém ha elvesznének!

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.