Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) Ice&Lime válasza #73959936 (#5200) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen attól van.

(#5202) #73959936 válasza Ice&Lime (#5201) üzenetére


#73959936
törölt tag

Akkor jó, továbbra sem kell figyelni mi mennyi... :N

(#5203) Ice&Lime válasza #73959936 (#5202) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az 530-asban már van.

(#5204) #73959936 válasza Ice&Lime (#5203) üzenetére


#73959936
törölt tag

Sovány vigasz, de úgysem fogom felfűteni, nagyon jó hűtése van a háznak jó és csendes ventikkel meg asus szabályozóval... :C

(#5205) Kolondrum válasza hdsentinel (#5174) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sajnos itt is elfelejti.

(#5206) Kolondrum válasza WHiskey179 (#5172) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sztem ez nagyon jó! Főleg mert napi 20 giga írással 5év gari van rá. Az 36Tb, te ennek egy negyedénél jársz.

(#5207) Kolondrum válasza M107 (#5173) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az intel 530 nem jól méri a működési időt, már több gépben is néztem. :))

(#5208) ocso válasza Kolondrum (#5207) üzenetére


ocso
tag

Intel 530: valóban, nálam is rossz "időt" mutat.

(#5209) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Van egy mhv2040ah fujitsu hdd-m és a hdsentinel nem ismeri fel. (4.60 pro, probaverzió).
Igaz, hogy régi hdd (2005), de pont azért lepett meg a dolog.
Meglehet valahogy mégis nézni, illetve akkor mivel lehetne még?

(#5210) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#5209) üzenetére


Ice&Lime
veterán

(A crystaldiskinfo sem ismeri fel sajnos). Van még valami más program esetleg?

(#5211) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#5210) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Bocs, frissítés: hdtune 5.60 és diskcheckup sem mutatja az állapotát sajnos.

(#5212) liksoft válasza Ice&Lime (#5211) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Azt írod, hogy mit és mivel nézed, de az OS és a csatorna valamint driver meghatározás nincs. Ami viszont fontos, ugyanis ha a driver "lenyeli" az adatokat, akkor semmilyen program nem fog információt adni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5213) Ice&Lime válasza liksoft (#5212) üzenetére


Ice&Lime
veterán

win7 pro x64, egy külső usb 2.0-ás hdd házban van a hdd, sajnos csak laptopon lehet összekötni usb-n keresztül. Az eddigi összes lehetséges hdd programmal ellenőriztem, de csak azt írja, (hdsentinel) hogy: a merevlemez állapota ismeretlen, Ez az usb eszköz nem szolgáltat további információkat a jelenlegi állapotról. A másik program: Ismeretlen - ez akkor van, ha az eszköz usb-n vagy tűzfalon keresztül csatlakozik.

(#5214) King Unique válasza Ice&Lime (#5213) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lehet a külső USB 2.0 rack miatt nem ismeri fel a HDS, mert nem támogatott a vezérlője a program által. Nézd meg mi a VID-PID azonosítója és az ottani listában támogatott-e?

Illetve ez a mhv2040ah fujitsu egy régi IDE csatolós lemez a spec szerint és úgy tudom az IDE külső házakat kevésbé kezeli a HDS.

[ Szerkesztve ]

(#5215) Feralheart válasza Feralheart (#5188) üzenetére


Feralheart
tag

A kérdés még mindig adott

(#5216) Ice&Lime válasza King Unique (#5214) üzenetére


Ice&Lime
veterán

VID: 0EA0, PID: 2118 - nincs támogatás, sajnos.
Hát, akkor ezt nem nagyon lehet így ellenőrizni. Más programok sem jelzik ki a s.m.a.r.t. adatait, és vannak olyan programok, amik fel sem ismerik.

(#5217) King Unique válasza Ice&Lime (#5216) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor ez van... :(
Ha a többi diagnosztikai program sem ismeri fel, akkor nem tudom, hogyan lehetne megnézni Windows alatt? Lehet sehogy az IDE miatt.
Esetleg egy Live Linux rendszerrel rá lehetne nézni, az ottani SMART infókat kijelző programokkal, hátha felismerik.

[ Szerkesztve ]

(#5218) Ice&Lime válasza King Unique (#5217) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem is rossz ötlet. És egyébként az a funkció benne van magában a distrokban is vagy külön programot kell letölteni majd hozzá?
Bár ott ugye nincs ilyen % kijelzős program, mint hdsentinel, hddlife, stb?

[ Szerkesztve ]

(#5219) liksoft válasza Ice&Lime (#5218) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az USB híd chip "nyeli le" a SMART rendszert. Vagyis sehogy nem fog ezzel a külső átalakítóval menni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5220) Ice&Lime válasza liksoft (#5219) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor ide vagy másik külső támogatott usbs ház kellene vagy betenni egy ata csatis desktop pc-be. A kettőből sajnos egyik sincsen.
Egyébként hogyhogy nem támogatott az a híd chip?

[ Szerkesztve ]

(#5221) King Unique válasza Ice&Lime (#5218) üzenetére


King Unique
titán

Terminálból működik a smartctl, illetve felrakható a grafikus GSmartControl [link], [link].
Viszont lehet, amit a szaki mond, hogy az IDE vezérlő miatt ennél a külső háznál alapból nem is lehet SMART adatokat nézni, max ha gépbe tennéd bele. Bár egy próbát talán megér a Linux csekkolás, hátha. Ha az sem mond rá semmit, akkor ez a rack eleve esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#5222) multimelon


multimelon
tag

Hello!

Van egy WD Black 2TB -ás vinyóm. Nincs 1 hónapos jelenleg teljesen üres. Tegnap gépet bekapcsoltam és nem töltött be a win8.1, fekete képernyő, ill monitor be sem kikapcsolt bios post után, ezután win töltés közben megáll, utána win bejött 1 perc múlva lefagy töbszöri indítás után végül ok nem volt semmi probléma egész este. Ma bekapcsolom megint minden ok. Az utóbbi 2-3 hétben ez ha jól emlékszem már 1-2x előfordult de reset után ok lett.

HDS szerint 100% viszont spin up time felpörgés értéke 0 ról 10000 felé ment vendor specific érték meg 2millió felé. Ezek okozhatnak ilyen problémát. Esetleg tápegység okozhat ilyet tüneteket mármint, hogy a WD vmi miatt nem komálja. Chieftec gps 450 a táp 2007-es kis fogyasztású PC van rajta.

spin up time:

köszi

[ Szerkesztve ]

(#5223) Ice&Lime válasza King Unique (#5221) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a segítséget mindenkinek.

(#5224) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! Segítsetek kérlek!!!
Van egy toshiba satellite 750d notija(3,5éves) az asszonynak amiben már kb 1,5 éve cseréltünk HDD-t. Fél éve már nagyon lassú a rendszer boot-olása ...kb 6perc(lemértem 1x). Most pedig 5perc és kifagy a gép és a HDD led folyamatosan világít. HDS el ezeket a képeket kaptam.

iletve ha már feltelepítettem a progit akkor az asztali gépemben lévőt is


Karácsonyra készülök SSD-t venni és átpakolni a rendszert...jó még ez a vinyó tárhelynek+játékoknak?

Köszönöm !

(#5225) zsoika válasza zsoika (#5224) üzenetére


zsoika
addikt

Még annyit kérdeznék hogy lehet a lassú boot parkolás miatt?

(#5226) _Fefe_


_Fefe_
tag

Sziasztok!

Az szerintetek természetes, ha egy új Lenovo notebook esetében az SSD (Samsung 512MB) kondíciójára kezdésnek 99%-ot ír a program ?

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#5227) Ice&Lime válasza _Fefe_ (#5226) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyébként már van rá telepítve ez-az, tehát elkezdett visszafele számolni, ezeknél ez ilyen.

(#5228) _Fefe_ válasza Ice&Lime (#5227) üzenetére


_Fefe_
tag

Igaz, telepítettem már több alkalmazást, de a régi gépemnél, az asztali SSD esetében ez nem jelentett még 1 év után sem kondíció csökkenést. Ezt mi okozhatja szerinted ?

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#5229) Ice&Lime válasza _Fefe_ (#5228) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az asztaliban milyen ssd volt-van?

(#5230) _Fefe_ válasza Ice&Lime (#5229) üzenetére


_Fefe_
tag

Az asztali gépben egy Corsair Performace Pro 256GB SSD ([link]) volt, de már használaton kívül van.

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#5231) Ice&Lime válasza _Fefe_ (#5230) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A sam. és a corsair is máshogy mér.

(#5232) Kolondrum válasza _Fefe_ (#5230) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az nem is fog esni sokáig. A Force GT 7Tb után is 100-as. Samu baromság ez amúgy. Régen HDD-t nem tudott gyártani most meg riogatja az embereket.

(#5233) _Fefe_ válasza Kolondrum (#5232) üzenetére


_Fefe_
tag

Köszi srácok ! Nem aggódom, csak egy kicsit fura. 2 évvel ezelőtt volt, hogy egy éven belül 3db (!) WD 1 TB Black HDD hullott el, noha azokat elég megbízhatónak tartották. Lehet, csak nem volt szerencsém. A Sentinel-nek hála időben tudtam menteni róluk az adatokat.

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#5234) bucy03


bucy03
csendes tag

Sziasztok!

2-3 hónapja raktam a gépemre a win 10et. Előtte rajta volt a HDS, amely ekkor 100%os teljesítményt és 100%os kondíciót mutatott. Nemigazán nézegettem rendszeresen a programot, mert ez megnyugtató volt számomra. A win 10 telepítése után ezen a hétvégén feltelepítettem a HDS-t ismét a 3 éves toshiba laptopomra. Az értékek eléggé elszomorítottak.

Mi a teendőm ilyenkor? Vehetek másik vinyót? Egyébként a kondíció (9%) és a hátralévő napok száma (10 nap) a HDS telepítése óta nem változott. Amint látható, lefuttattam egy részletes tesztet is sikeresen.

Mi a véleményetek?

Előre is köszi a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#5235) Kolondrum válasza bucy03 (#5234) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én már elkezdeném menteni a cuccokat és nem alapoznék többet erre a HDD-re. Ásd el.

(#5236) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Érdekelne egy dolog: SSD-k kondíciója mitől függ? Láttam már olyat hogy 1000 napot ment vagy 5-10tb adatforgalom volt rajta és 100% volt és van olyan ami 90 valahány %-os miközben 100 nap alatt van és írás sincs sok rajta?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5237) bucy03 válasza Kolondrum (#5235) üzenetére


bucy03
csendes tag

Köszönöm a választ. Akkor elkezdek vinyót keresgélni.... :( :W Az mitől lehetséges egyébként, hogy a részletes teszt mégis végig sikeresen lefutott (bocs, ha hülye kérdés)?

(#5238) Ice&Lime válasza animatrix11 (#5236) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A vezérlőtől és a nand chipektől.

(#5239) Kolondrum válasza bucy03 (#5234) üzenetére


Kolondrum
félisten

A fájl menü alatt a 6. ikon, felület tesztek. Ott lehet ezeket szűrni, de mivel neked rendszer van rajta nem fut le mivel a tesztek egy része adatvesztéssel jár. Én kivenném ha már nem kell és lefuttatnám rajta az összeset. Nekem pl a gyenge szertort anno úgymond rendbe tetteˇ és ma köszi a HDD fél ezer napos. HA info kell arról mire valók ezek a program súgója biztos választ ad.
ˇmivel írásra bírtuk a smart végül rendben lévőnek ítélte meg. Nem javítja a HDS.

[ Szerkesztve ]

(#5240) Brekkk


Brekkk
senior tag

Találkoztatok már olyannal, hogy a SMART adatok kinulláznak?
Vettem egy vadi új Kingston HyperX SSD-t. kb 3 hete van meg. HS Sentinel folyamatosan fut.
Az az érdekes, hogy kb hetente szinte az összes SMART-ban lévő adat lenulláz.
A Power on time adat jenleg épp 0, pedig már kb 150 óra üzemidő van benne.
Az írt és olvasott adatmennyiség is 0, pedig írtam már rá vagy 100 Gb-ot és vagy 400 gigát olvastam róla.
Lehet ez SSD hiba? A Power on time grafikon a HD sentinelben olyan mint egy fűrész, pedig annak állandóan emelkednie kellene.

Ötlet mi lehet ez?

(#5241) liksoft válasza Brekkk (#5240) üzenetére


liksoft
nagyúr

Van lehetőség riportot küldeni a fejlesztőnek. Jó lenne, ha különböző állapotokban (lenullázott, közbenső és a csúcson, majd megint nullázott) küldenél neki. Így azok kiértékelésével láthatná, és kideríthetné ez a változatú firmware pontosan hogyan számol. A másik hibalehetőség a driver. Viszont ebben is a fejlesztő tud segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5242) cozmo


cozmo
őstag

Untam már, hogy a hálókártya nem ébred fel néha gép bekapcsoláskor. Gondoltam egy bios update (szigorúan dos alol) talán segít.

Az update olyan sikeres lett, hogy megölte az ssd meghajtóm! Elsőre azt realizáltam, hogy nem bootol be. Kivettem a rendszer ssd-t, ami más gépben vizsgálva hdd sentinel felület tesztnél azt írja "hiba: 1117 i/o eszközhiba miatt nem lehet a kérést végrehajtani., szektor: 32446"
Ötlet?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#5243) cozmo válasza cozmo (#5242) üzenetére


cozmo
őstag

SSD Magican meg üresnek és formázatlannak látja. WTF?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#5244) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam 1 Wd 500GB AAKX hdd-t. Érdeklődni szeretnék, hogy az értékek alapján rendben van-e szerintetek. Ezt kérdem azért mert az eladó 3 nap garit vállalt rá.
Másik: hogy ez a parkolás dolog nekem új. Jelen esetben is "gond van vele" ?
Utolsó: Alvó módba lép a gépem 1 óra után. Ez rossz a vinyónak? Akár napi 5-10 felébresztés.
Köszi.

(#5245) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egy totál új HDD-n melyik felület tesztet futtatnátok le?

(#5246) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

196,Reallocation Event Count,0,252,252,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
197,Current Pending Sector Count,0,252,90,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,252,252,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve

Current Pending Sector Count eddig az érték és a legrosszabb adat azonos volt.
Jelenleg viszont 252 vs 90.
Ez romlást jelez a lemez állapotában?

üdv
szabi

(#5247) r3dwo0d


r3dwo0d
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy Kingston SVP100S2 típusú ssd összes írt és olvasott adatmennyiségét szeretném megtekinteni. A programban mit és hol kell ehhez beállítanom? A SMART lapon belül láttam valamiféle adatokat, de az olyan mintha csak a program telepítése óta mérne, míg engem a teljes élettartam alatti mennyiség érdekelne. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#5248) Ice&Lime válasza r3dwo0d (#5247) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Erre a célra (mást is tudnak még) van két jó program, crystaldiskinfo és ssdok, ezek indítás után egyből kiadják az össz írt/olvasott adatmennyiséget, ha támogatott az adott ssd.

(#5249) noblem1983


noblem1983
senior tag

Üdv. bootolásnál s.m.a.r.t hibát(smart status bad, backup or replace) dobott gépem és nem akar az SSD-ről beindulni a windows. H.D.Sentinelben 91%-os összesen 6 szektorhibája van szóval nem hiszem, hogy baja lenne. Ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#5250) -szabi-


-szabi-
őstag

Úgy tűnik csak kérdések vannak válaszok nincsenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.