Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) Killer01 válasza betyarr (#5550) üzenetére


Killer01
őstag

így nehéz bármit mondani, hogy a Sentinel rosszul detektál. Nézd meg win feladatkezelőben (Teljesítmény-erőforrásfigyelő) hogy mi generálja a lemezhasználatot.

(#5552) betyarr válasza Killer01 (#5551) üzenetére


betyarr
veterán

hát,nem tudom.jobbára a system írogat,dehát elenyésző.kb 15 perce figyelem:

(#5553) Plasticbomb válasza betyarr (#5552) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ugye a torrent nem az SSD-re írogat?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5554) betyarr válasza Plasticbomb (#5553) üzenetére


betyarr
veterán

persze,hogy nem.

(#5555) Plasticbomb válasza betyarr (#5554) üzenetére


Plasticbomb
addikt

lesd meg úgy, hogy bekapcsolod az elérési út mutatását is, mármint a célt, ahova ír.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5556) betyarr válasza Plasticbomb (#5555) üzenetére


betyarr
veterán

azt hogyan?

mod.: így?

[ Szerkesztve ]

(#5557) Plasticbomb válasza betyarr (#5556) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Így így. Figyeld mi ír a c-re, vagy a harddisk0-ra. (Általában a Harddisk0 az a rendszerlemez., csak fájlrendszeren kívül ír az alkalmazás valamit, vagy olyan partíciót, amihez nincs betű rendelve)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5558) betyarr válasza Plasticbomb (#5557) üzenetére


betyarr
veterán

aha,figyelgettem este óta ezt is.a rendszerhez tartozó alkalmazások,meg néha a pagefile,az AV stb.de ma már 380 giga felett vagyok.egy hét után???képtelenség...ez azt jelenti,hogy sacc/kb 2 hét múlva túl leszek az 1tb írt adatmennyiségen és gondolom csökkenni fog 1%-ot a kondíció.ezzel szemben a 2 éves adata ssd-m 100/100-as állapotú a hds szerint.most ez hogy?

[ Szerkesztve ]

(#5559) Plasticbomb válasza betyarr (#5558) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Legfrissebb HDS van fenn? Mit ír, mi alapján határozza meg a kondíciót? (9 TB írásal az intel 520 120 GB SSD-m még mindig 100as, 967GB írással a Samsung 850 Pro 256GB SSD-m 100as, szóval én ezen nem aggódom már. Ígyis csak a méret probléma, kéne egy 1 TBos a játékok alá.... Az 520asom 2013ból van, ha jól emlékszem, a 850 Pro meg 2016 Január.) Szerintem ne aggódj. Az átlagos mai SSDkre előbb írsz fel 500TB adatot, minthogy elhaljanak. Azt nézd meg, hogy a HDS mit ír a teljesítmény fülön az SSDnél, ha a két érték növekedése nincs szinkronban, akkor küldj egy reportot a fejlesztőnek a programból, így ha gond van a HDS-el, akkor ő előbb foja megtalálni, és kijavítani, mint te egyáltalán levágd mi a fene van.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5560) betyarr válasza Plasticbomb (#5559) üzenetére


betyarr
veterán

a fene se tudja,meglátjuk.amúgy már toltam egy riportot a fejlesztőnek még kedden,de még nincsen válasz.lehet nyaral,vagy ki tudja.remélem majd válaszol.(ide beszokott jelentkezni,de már jóideje nem ír a totyikba.nem tudom mi lehet vele).
a 830-as samu ssd-m '12 óta van meg és ~64tb írással 94%-os.de határozottan emlékszem,hogy annál nem voltak ilyen horribilis írási mennyiségek.

(#5561) Killer01 válasza betyarr (#5560) üzenetére


Killer01
őstag

Nézz rá másik progival is ott mit mutat (cristaldiskinfo, ssd life pl).

(#5562) betyarr válasza Killer01 (#5561) üzenetére


betyarr
veterán

nos,most teljesen elbizonytalanodtam.benéztem a flash ssd totyikba és ott is panaszkodtak páran erre a hibajelenségre(?) az intel 535-nél.azt a választ kapták,hogy ettől még nem jelenti azt,hogy az ssd a hibás,illetve,hogy valami baja lenne.volt akinek rövid idő alatt csökkent a kondícó 3%-ot,feltételezhetően a sok írási mennyiség miatt.állítólag ez sem jelent semmi problémát.azonban engem akkor is aggaszt,hiszen a túlzott írási mennyiségtől fekszik ki az ssd.szóval ez van.majd a jövőben kiderül...köszönöm a segíteni akarást mindenkinek.ha esetleg okosabb leszek,akkor majd írok :R

(#5563) Killer01 válasza betyarr (#5562) üzenetére


Killer01
őstag

:N Őszintén szólva még nem találkoztam olyan hibás ssd-vel, ami a sok írás miatt elhasználódott volna...vezérlőhibással annál többel :D Szóval szerintem kár aggódnod.

(#5564) betyarr válasza Killer01 (#5563) üzenetére


betyarr
veterán

csak fel nem foghatom,hogy mi az ördög ír ennyit a lemezre (ami nyilván törlődik is,hiszen ellenkező esetben már régesrég be kellett volna többszörösen telnie,értelem szerint).és érdekes,hogy nincs látszatja a tettesnek,mert az erőforrás figyelő szerint a rendszer szokott néhány kilobyte-ot/megát nagyritkán firkálni :U azzal képtelenség több 10 gigát egy nap alatt összehozni.az utorrentre gyanakodtam egy darabig,dehát az egy portable 2.2.1 és ráadásul a hdd-n figyel.oda van megadva a letöltési útvonal is.
egyébként ránéztem ssdok-al,az is ilyen sok írást detektál.jelenleg 411giga írásnál tartok.közel 100giga szombat este óta.különös... :Y

(#5565) Csorbi válasza betyarr (#5556) üzenetére


Csorbi
addikt

Miért nem a task managerben kapcsoljátok be az I/O bájtokat? Sokkal többet mond, mint az adott pillanatnyi írás-olvasás!

(#5566) betyarr válasza Csorbi (#5565) üzenetére


betyarr
veterán

semmi extra írási folyamat nincsen:

(#5567) rgeorge válasza betyarr (#5537) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha nagyon új az az SSD, lehet, hogy a Sentinel még nem érti a firmware nyelvét. Ez okozhatja a téves, megtévesztőnek tűnő írásmennyiség-adatot is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5568) Totalse válasza rgeorge (#5567) üzenetére


Totalse
csendes tag

Ez tényleg valószínű. Nekem is nemrég hasonló problémám volt, egy intenso ssd-n nagyon sok írást jegyzett a sentinel. Írtam a fejlesztőnek és kijavította a hibát az új verzióban.

(#5569) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

4.5.kutyafüle PRO verziós volt a HDS, frissítettem a legújabb 4.71-re és eltűnt az SSD a bal fölső listából. :(((
Hogy lehetne elővarázsolni ismét? (Intel 520 120GB)

A beállítások/figyelmeztetések/napi státusz email küldése opciónál kér valami SMTP szerver akármit.
Valaki kiokosítana, hogy mi ez és mi kéne, hogy rendben kapjam a mail-eket?
Előre is kösz! :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5570) Druss válasza flymi (#5569) üzenetére


Druss
aktív tag

Próbaképpen (én nem használom) kipróbáltam. Így nekem működik :K

[ Szerkesztve ]

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#5571) flymi válasza Druss (#5570) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hali!

Tehát a szerverhez beírom ami a képen is van.
Mi a lényeg a feladó és a címzett mail különszedésének? Címzett még oké, de feladó? Tőlem fogom küldeni magamnak, vagy mi? :F

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5572) Druss válasza flymi (#5571) üzenetére


Druss
aktív tag

Igen akár azt is. Nem tudom hova, kinek akarod küldeni, de akár másnak is küldheted. Én most próbaképpen magamnak küldtem. Az időzítővel is szépen ment.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#5573) flymi válasza Druss (#5572) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kösz! Megpróbálom.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5574) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Arra esetleg tud valaki mondani valami okosságot, hogy a frissítéssel miért tűnt el az Intel 520-as SSD a listából?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5575) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog


Még 2015-ből, itt jól látható mindhárom adattároló. Ekkor még nem regisztrált HDS volt.


És a mostani, frissítés utáni állapot, eltűnt az Intel SSD.

Nem regisztráció után történt, az már tavaly megvolt, most csak frissítettem a legújabb verzióra.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5576) Csorbi válasza flymi (#5575) üzenetére


Csorbi
addikt

Jobb klikk baloldalt a WDC alatt a fehér területen, és pipáld be hogy látszódjon amit elrejtettél ;-)

(#5577) flymi válasza Csorbi (#5576) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5578) Totalse


Totalse
csendes tag

Üdv! Vettem egy Intel 535-ös SSD-t. Nem tudjátok, hogy lehetne átállítani, hogy az áttekintésnél ne az összes indulást, hanem az írt adatmennyiséget mutassa?

Szerk: Már nem aktuális a kérdés, formázás után rögtön átváltott magától.

[ Szerkesztve ]

(#5579) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

van egy ssd-m, hds szerint teljesítmény 80%, kondíció 100%.
kell ezzel foglalkozni? vagy ezt már érdemes gariztatni?

(#5580) rgeorge válasza Sanyi.mTs (#5579) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerintem nem megy a Trim, ezt írnia kell a Sentinelnek is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5581) Sanyi.mTs válasza rgeorge (#5580) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ellenőriztem, megy a trim.

(#5582) rgeorge válasza Sanyi.mTs (#5581) üzenetére


rgeorge
addikt

Mivel ellenőrizted? Mit mutat pontosan a Sentinel?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5583) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Nemrégiben figyelmeztetett a Sentinel, hogy valami bibi van az SSD-vel (Samsung 830, működési idő: 379 nap, összes írt adatmennyiség: 6,76 TB): 2016.08.20. 1:20:15,#199 Ultra ATA CRC Error Count 724 -> 722

A naplóval ellentétben ez az érték 724-en áll. Nem is értem, hogy csökkenhetett, elvileg csak növekedhet, nem? Minden más paraméter a gyári értéken van.
Megnéztem a diagramot, 2015. 02. 19-én is már ennyi volt az értéke (akkor telepíthettem újra a gépet). Azt nem tudom, hogy akkor/előtte hogy nem vettem észre, szerintem akkor nem jelzett a program, csak úgy meg nem nagyon szoktam nézegetni a SMART értékeket.
Szóval a kérdéseim: vajon miért riasztott most, ha elvileg nem változott ez a paraméter? Jelent ez most valamit, mit lehet tenni azon túl, hogy megigazgatom a kábeleket? Csak az OS+néhány program van rajta, archiválni nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#5584) Sanyi.mTs válasza rgeorge (#5582) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

fsutil behavior query DisableDeleteNotify
a fenti parancsot lefuttatva 0-át adott, ami az jelenti, h a trim aktív.

Illetve egy kép a HDS-ről.

(#5585) Csorbi válasza Sanyi.mTs (#5584) üzenetére


Csorbi
addikt

Jóember, ilyen régi verziót miért használsz, miért nem frissítesz? :F
Nézd már meg mit mutat a legújabbal...ez alap, hogy bármilyen probléma esetén, mindig megnézzük mit mutat a legutolsó verzió! :W

(#5586) flymi válasza Csorbi (#5585) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Olvass vissza, mi volt nálam. Frissítettem és eltűnt az Intel SSD. ;) Ötlet?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5587) Csorbi válasza flymi (#5586) üzenetére


Csorbi
addikt

A kettőnek mi köze egymáshoz...? (Adata vs. Intel) :U
Most ezért ne frissítsen senki, mert eltűnnek a meghajtók, vagy mi? :D

Ötlet: Uninstallálod, kipucolod, és újratelepíted a HDS-t. Ha továbbra sem jó, küldesz egy riportot a fejlesztőnek és kérsz supportot. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#5588) flymi válasza Csorbi (#5587) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Csak a frissítés miatt mondtam, igen. Jobb lett bármi is az újabb verziótól? Dehogy. :(
Kétszer küldtem riportot, elsőre részletes leírással, képekkel. Nem érkezett válasz.
(Lehet fel kellett volna jegyeznem anno a regisztációs kódot a szoftverhez, mert 1000+ mail közül nehéz lesz előbogarászni, főleg, hogy nem működik a kereső funkció a levélfiókban)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5589) Csorbi válasza flymi (#5588) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem elég tisztességes a javítások/fejlesztések száma: [link] és [link]
Mikor küldted a riportokat? :U

(#5590) Sanyi.mTs válasza Csorbi (#5585) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

4.71-nél is ugyan ez van.
nézegettem az ssd topikot is. hds szerint az op.rendszer trim funkció nem volt engedélyezve.

közben a laptop (lenovo tp x200) topikjában is rákérdeztem és kiderült, h a lenovo intel rapid drivere volt a gond, most cserélve lett intel-esre és minden rendben.

(#5591) Csorbi válasza Sanyi.mTs (#5590) üzenetére


Csorbi
addikt

Nyilván egy ősrégi RST volt fenn, amiben nem volt még TRIM. (9.6-ostól tudja ha jól tudom)
Tehát a HDS teljesen jót mutatott :)

(#5592) flymi válasza Csorbi (#5589) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Most hétvégén a képekkel megtámogatottat (szombat vagy vasárnap), valamit ma reggel még egyet.
Csodálkozom, hogy nincs visszajelzés. :U
Engem speciel zavar, hogy nem látom az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5593) Csorbi válasza flymi (#5592) üzenetére


Csorbi
addikt

Uninstall, HDS kipucolás, és reinstall megvolt már?

(#5594) flymi válasza Csorbi (#5593) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem, mert az melóval jár. ;] Egyébként két hét múlva lesz szabadidőm a gép előtt ücsörögni, majd akkor megcsinálom, remélem sikerülni fog.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5595) Csorbi válasza flymi (#5594) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem tartott volna tovább, mint elküldeni a riportot képekkel... :C

(#5596) flymi válasza Csorbi (#5595) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tudom, de könnyebb panaszkodni, mint törölni/telepíteni/kódot keresni. :D
Na és ha úgy se lesz jó? :B :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5597) Csorbi válasza flymi (#5596) üzenetére


Csorbi
addikt

Leöntöd benzinnel a számítógéped, felgyújtod, felrobbantod és elvonulsz egy kolostorba 60 évre mélázni az élet dolgain :))

(#5598) flymi válasza Csorbi (#5597) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Őszintén? Lehet tényleg ezt kéne tenni, mondjuk egészségmegőrzés céljából.
Plusz már csak azért is, mert 60 év múlva 90 leszek/lennék. Úgylegyen!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#5599) Plasticbomb válasza Csorbi (#5589) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Hm. Érdekes. Eddig nem is néztem, mikor volt utoljára friss HDS, , mindig csak azt lesem, hogy hogy eltűnt hdsentinel innen a topikból (Átvonult más topikba? ), viszont az utolsó frissítés január31ikén volt, és az utolsó hozzászólása itt 2015 december 11.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5600) betyarr válasza Plasticbomb (#5599) üzenetére


betyarr
veterán

riportra sem válaszol már kb 1 hónapja.valami komoly gebasz lehet...

mod.: pedig ahogy nézem,ide bejelentkezett tegnap :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.