Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) King Unique válasza Dorian (#6849) üzenetére


King Unique
titán

Az öntesztek futtatása nem destruktív és elvileg elég, ha magát a HDD-t felismerte az OS + a program, nem feltétlen kell annak inicializálva, particionálva lennie, stb. Egyébként meg ki kell próbálni, aztán kiderül.

(#6852) Dorian válasza King Unique (#6848) üzenetére


Dorian
félisten

Tegnap futtattam a WD-s progit, először egy gyorstesztet, az rendben. Aztán egy részleteset, ez most ért véget, 17 órán :Y keresztül tartott: Ez is mindent rendben talált.
Akkor lehet, h mégsincs baja a HDD-nek, csak vmi banálisabb a probléma?
Hétvégén szabadítok fel rajta helyet, hogy legyen rajta a mostani 11%-nál több, mondjuk 20.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6853) cigam válasza Dorian (#6852) üzenetére


cigam
félisten

Ha több fokos az eszköz, próbáld meg másik rekeszbe dugni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6854) Dorian válasza cigam (#6853) üzenetére


Dorian
félisten

Ha jól emlékszem 30 fok körül szoktak működni a NAS-ban a vinyók. Ennél a HDD-nél a valaha mért legnagyobbként 46 fokot jelzett. 2 fiókos a NAS, a másikban is van egy HDD.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6855) cigam válasza Dorian (#6854) üzenetére


cigam
félisten

Bocs az automata kijavította, fiókost akartam írni :D
A másik fiókban levő lemezzel meg semmi gond? Arra gondolta, hogy az adott sara port (kontakt)hibás, és ezért buggyan meg idővel a fájlrendszer. Mondjuk a rendszernaplóban is kellene ilyenkor utalást találni a hibára, de lehet nem férsz hozzá ilyen mélységben a naplófájlokhoz (nem ismerem a Zyxel-t).
Tükörben vannak, vagy eltérő a tartalmuk? Ha megcseréled a két lemezt mi történik (1-2 hónapon belül)
A Zyxel supportal próbáltad felvenni a kapcsolatot?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6856) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Helló, az miért van, hogy az újabb és kevesebb írást elviselő 860 EVO kondíciója HDS szerint 98%, még a 850 EVO kondíciója 100%?

850:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6857) King Unique válasza GoodSpeed (#6856) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
What Is Samsung Magician? Does It Support Your Drive?

Akkor lenne miről beszélni, ha 2 azonos sorozatú és modellű SSD-nél, valamint azonos írásmennyiség esetén mutatna eltérő kondíciót a HDS, ellenben a jelen esetnél értelmetlen ilyen alapon összehasonlítani 2 eltérő sorozatú SSD-t, hiába Samsung mindkettő. + Ugye elsődlegesen az SSD gyártójának saját diagnosztikai szoftverének értékelése a mérvadó, lásd Samsung Magician.
Egyébként írja a HDS a szöveges értékelésnél, hogy a 860 EVO esetében a 177-es Wear Leveling Count attribútum értéke alapján számítja a kondíciót, míg a 850 EVO esetében nem írja, meg eleve eltérő az érték a két SSD-nél.

[ Szerkesztve ]

(#6858) GoodSpeed válasza King Unique (#6857) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

A Samsung Magician nálam sajnos azóta nem megy, mióta Axagon külső házakban vannak az SSD-im... a laptop miatt.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6859) King Unique válasza GoodSpeed (#6858) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vélhetően az USB-s csatlakozás miatt nem kezeli a Magician az SSD-ket, ami nem újdonság, más SSD-gyártók diagnosztikai szoftvereinél is előfordul ilyen az USB-s csatlakozás miatt. Az hogy a HDS kezeli USB-n csatlakoztatva is a belső SSD-ket, csak egy dolog, de azért nyilván előnyös.

[ Szerkesztve ]

(#6860) tomp


tomp
félisten

Adott egy WDC PC SN530-as SSD aminek a SMART listája eléggé érdekesen néz ki:

Mitől ilyen gyér?

Így kellene mutatnia.

Nem támogatja teljes mértékben az adott SSD-t vagy mi okozza?

(#6861) King Unique válasza tomp (#6860) üzenetére


King Unique
titán

Azért egy SATA3 HDD és egy M.2 PCIe NVMe SSD nem említhető egy lapon, nem sok értelme van a kettőt összehasonítani SMART attribútumok tekintetében, meg lehetnek gyártóspecifikus eltérések is.
SSD-knél pláne érvényes, hogy elsődlegesen eleve a gyártó diagnosztikai szoftverével javasolt nézni a meghajtó állapotát, lásd Western Digital Dashboard.
A HDS esetében ha valami gond, hiányosság van, akkor célszerű használni a teszt riport készítése és küldése a fejlesztőnek lehetőséget a programon belül, + rá is lehet kérdezni a fejlesztőnél, stb.

[ Szerkesztve ]

(#6862) tomp válasza King Unique (#6861) üzenetére


tomp
félisten

A HDD-t csak példaként raktam fel.
Van egy SATA3-as Samsung 950 EVO és egy Toshiba TR200-as SSD. Azokkal is részletesen mutatja.
Ezt a WD Dashboard programot nem ismertem. Köszi, fel is raktam. :)

(#6863) Csorbi válasza tomp (#6862) üzenetére


Csorbi
addikt

A PCIe (nvme)-vel teljesen új SMART kategóriák jöttek létre, ez nem SATA.
Elég furcsa is lenne egy SSD-nél felpörgési időt és fejpozícionálást méricskélni. A SATA SSD-knél ez még a SATA szabvány "maradéka", SSD-nél nem sok értelme van.
Teljesen rendben van az, amit az nvme SSD-nél látsz, nem kell több.

(#6864) komono


komono
csendes tag

2 évesnél fiatalabb és, így leesett a kondíciója. Most tényleg hamarosan kuka (nincs rajta fontos adat) vagy menthető?

(#6865) komono


komono
csendes tag

lemaradt

(#6866) komono


komono
csendes tag

(#6867) komono


komono
csendes tag

Sziasztok! Gyári hibás vagy széria hibás? Jó a p300 vagy váltsak másra?

(#6868) Csorbi válasza komono (#6866) üzenetére


Csorbi
addikt

Sok mindenre már nem használnám, próbáld meg gariztatni ha csak 2 éves és esetleg még garis.
Hogy helyette mit: Milyen belső merevlemezt vegyek

(#6869) liksoft válasza komono (#6866) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
A Toshiba IBM vonalat visz tovább, és így a hűtés és a tápellátás (megfelelően szűrt zajmentes nem ingadozó) kritikus. Ha a tápellátás vonalán bármilyen gondja van, azt a másik cseredarab is örökölni fogja. Én a HDD probléma mellett ezt is megnézném.
(Én az összes csatlakozót a táp kábeleknél át szoktam forrasztani, mert csak sajtoltak azok a kötések :W )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6870) tomp válasza Csorbi (#6863) üzenetére


tomp
félisten

Persze nyilván ha lenne valami gond úgyis szólna a program csak érdekes, hogy a SMART értékeknél nincs leírás mi micsoda. Csak oda van hányva. :)

(#6871) Csorbi válasza tomp (#6870) üzenetére


Csorbi
addikt

Reklamálj a fejlesztőnél, ide hiába írod be... ;)

(#6872) cigam válasza tomp (#6870) üzenetére


cigam
félisten

Azt ugye tudod, hogy nyitott kapukat döngetsz? Csak meg kéne nyitnod a súgót:

De akár a szerző honlapján, [link], vagy itt a PH!-n is találsz cikket róla.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6873) liksoft válasza tomp (#6870) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel az egyik legjobban dokumentált program. Persze mindenkinek más a meglátása, és így mindenki igényét kielégíteni lehetetlen.
Ezt hiányoltad: [link] , [link] (a Sentinel oldalról.....)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6874) tomp válasza cigam (#6872) üzenetére


tomp
félisten

Elsődlegesen azért kérdeztem mert azt gondoltam, hogy az adott SSD-t nem támogatja teljes körűen a program.
A fejlesztő viszont megnyugtatott, hogy nincs gond a támogatással és a SMART leírás NVMe esetében nincs de lehet, hogy egy későbbi verzióban már elérhető lesz. :)

(#6875) liksoft válasza Csorbi (#6871) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerinted a programban a fejlesztői riport küldése miért van bent? Amit ott küldenek, arra legtöbbször szokott válaszolni a fejlesztő.
Képtelenség az összes információs csatornát figyelni és fejleszteni is közben. Ez itt egy cikk utóélete, amire nincs mindig energiája.
(Visszakérdezek! Te használsz 6-7 közösségi platformot, és mellette 15-20 információs csatornát, csevegők tömkelegét, hogy az ismerősök minden esetben napra és percre készen elérhetőek legyenek, és Téged is el lehessen érni? Mert ha igen, érdekelne ezen felül sikerül-e dolgozni és pénzt is keresni. Ha igen, érdekel, mert nekem sem megy minden. ;) )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6876) komono válasza liksoft (#6869) üzenetére


komono
csendes tag

Üdvözletem!
Azonban a másik merevlemez a gép összerakása óta nincs baja és az már 7 éve és az ssdnek se, de ha ez érzékenyebb akkor tényleg váltani kell(, csak mire.)
köszönöm a forrasztós tanácsot! evga 650 qc gold van (táp)

(#6877) Csorbi válasza liksoft (#6875) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerinted én mire gondoltam....? :U
"Reklamálj a fejlesztőnél, ide hiába írod" = neki címezd a kérdést, és ne itt = küldj riportot vagy vedd fel vele a kapcsolatot a honlapon.

(#6878) Csorbi válasza cigam (#6872) üzenetére


Csorbi
addikt

Ugye tudod, hogy az nvme és nem az ATA/ATAPI SMART értékekről van szó? A kérdező az nvme SMART leírását hiányolja, az általad linkeltek az ATA/ATAPI/SCSI SMART értékeket részletezi.

(#6879) cigam válasza Csorbi (#6878) üzenetére


cigam
félisten

Nem, mert azt nem írta oda (#6870). Bár még1x visszaolvasva az eredeti kérdésig, talán sejthettem volna...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6880) liksoft válasza Csorbi (#6877) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sorry, akkor eltévesztettem. Mentségemre szolgáljon, most visszaolvasva sem egyértelmű. Úgy érzem egy mondat még elfért volna. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6881) Csorbi válasza cigam (#6879) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezért nem csak az eredeti kérdést kell elolvasni, amikor már van azóta 3-4-5 válasz, mert lehet hogy rég megválaszolták azt is amit akarsz válaszolni/kiderült azóta újabb, pontosabb infó :)

(#6882) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Arra van valami tippetek, hogy sharewareonsales-s HDSentinel 5.50 ill 5.61-est próbálnék telepíteni, felmegy a gépre, de egy Win10 restart után egyszerűen eltűnik a gépről.... :Y

(#6883) King Unique válasza tjsz (#6882) üzenetére


King Unique
titán

Igen, van, pl. a beépített Defender vagy 3rd party antivírus szoftver karanténozza / törli, mert egyéb esetben nem tűnik el csak úgy a telepített program újraindítás után, vagy max. esetleg meghajtóhiba esetén.

(#6884) liszi70 válasza tjsz (#6882) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mivel sharewareonsale-es, így gondolom akciós/ingyenes. Ezek konkrét dátumhoz vannak kötve (talán az akció idejének, a program letöltésének dátumához), és ha az elmúlt, akkor már nem telepíthető, ha jól tudom.
Viszont nálad települ, és később tűnik el.... :F

[ Szerkesztve ]

(#6885) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
Intenso TOP 2.5 256GB hőmérséklet kijelzése (még) nem támogatott?
Végig 40 fokot jelez.
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6886) ElektrikusDE válasza Márton (#6885) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Az én Patriot Burst 128GB-m meg 33-at, olcsó húsnak híg a leve.

Nem lesz rá megoldás! (mivel valószínűleg nincsen benne "igazi" hőmérséklet szenzor)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6887) Márton válasza ElektrikusDE (#6886) üzenetére


Márton
nagyúr

ah értem
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6888) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Nemrég észrevettem, hogy a Hard Dick Sentinel már nem 100 %-os kondíciójúnak jelzi az egyik HDD-m. Nem tapasztaltam melegedést, vagy hibát. Kicsit utánaolvasgattam és elvileg 90%-ig nem gond ha lemegy a kondíció de gondoltam rákérdezek, hogy nektek mi erről a véleményetek.

[kép]

[kép]

(#6889) Csorbi válasza Chris0321 (#6888) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha fontosak az adatok, legyen mentés. Onnantól nem érdekes hogy mikor kezd el tovább csökkeni a kondíció, de pl. rendszerlemez mivolta végett jelentkezhetnek majd a rendszerben furcsa, megmagyarázhatatlan anomáliák is akár. Javasolt lenne áttérni SSD-re, és meghagyni a diszket adattárolónak.

(#6890) Chris0321 válasza Csorbi (#6889) üzenetére


Chris0321
addikt

Kösz a gyors választ. Eddig nem észleltem problémát, de inkább cserélném a HDD-t ha szükséges. + SSD-t jelenleg nem tudok venni mert így is közbejött egy komolyabb kiadás amit még nem tudni mennyire lesz megterhelő anyagilag.

(#6891) bolic válasza Chris0321 (#6890) üzenetére


bolic
őstag

Ha örökéletű a regisztrált kulcsod, légyszíves 6.01 PRO-ra frissítsd fel, én is frissítettem 6.01-re. :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6892) Chris0321 válasza bolic (#6891) üzenetére


Chris0321
addikt

Kösz, majd megnézem tudok-e frissíteni.

(#6893) cigam válasza Chris0321 (#6888) üzenetére


cigam
félisten

Ettől még évekig elmehet az a lemez. Ráadásul nálad még nem dőlt el hogy tényleg rossz-e, vagy csak rosszalkodik.
197 Current Pending Sector Count: A "gyenge" szektorok száma, amelyekről még nem dőlt el, hogy használhatóak vagy pedig hibásak lesznek.

Arra figyelj, hogy ne terjedjen. Plusz minden lemezen van tartalékterület, amit nem használ, de ha egy szektor végleg beadja a kulcsot, akkor lecseréli. Elővesz egyet a tartalékból, ami átveszi a hibás helyett, a rosszat pedig letiltja, nem használja tovább.
5 Reallocated Sectors Count: Amennyiben a fej hibás szektorra fut, a merevlemez megpróbálja az ott található adatokat egy tartalék területre mozgatni és az eredeti szektort hibásnak bejelöli annak további haszbálatát megakadályozandó. Ez a paraméter az ilyen áthelyezett szektorok számát adja meg.

Frissíteni csak a megvásárolt verziót tudod, ha akciós oldalról töltötted/aktiváltad ingyen, azt ne próbáld meg frissíteni, mert bukod az aktiválást.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6894) King Unique válasza Chris0321 (#6888) üzenetére


King Unique
titán

Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Adott a lehetőség a HDS programnál teszteket futtatni, ami akár stabilizálhatja is a lemez állapotát, a függőben lévő gyenge szektorok áthelyezésre kerülhetnek a tartalék területre.
+ A HDD gyártójának is van saját diagnosztikai szoftvere, lásd az innen letölthető Toshiba Storage Diagnostic Tool, sőt hivatalosan eleve annak értékelése a mérvadó.
Olyat nem világos hol írtak, hogy egy HDD-nél 90%-ig jó a kondíció és nincs ok aggodalomra, amikor az ideális és normális állapot nyilván a 100%-os kondíció, meg amikor nincsenek gyenge / hibás szektorok.
Amelyik HDD egyszer elkezdi szórni a hibákat, ott fennáll a lehetősége a további romlásnak, pont ezért javasolt időben lementeni a fontos adatokat, ha rendszermeghajtóként van használva akkor akár a rajta lévő Windowsról is mentést készíteni, stb.

Egyébként az 5.20-as verziójú HDS már kissé muzeális, a 6.01 az aktuális verzió, normál esetben mindig a legújabbat javasolt használni. Viszont ha ingyenes promó az előbbi, akkor annál frissítés után általában érvényét veszti az örökös licenc és visszavált próbaváltozatra, pont ez az ilyen promós változatoknak a hátránya, meg hogy jellemzően régebbi verziókra épülnek.

[ Szerkesztve ]

(#6895) Chris0321 válasza cigam (#6893) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm a részletes választ. Nem fizettem a programért, ennyire emlékszem.

(#6896) Chris0321 válasza King Unique (#6894) üzenetére


Chris0321
addikt

Ezt a Toshiba szoftvert, hogy tudom letölteni? Csak olyan lehetőségek vannak, hogy kézikönyv, képek, dokumentumok és adatlap.

(#6897) King Unique válasza Chris0321 (#6896) üzenetére


King Unique
titán

(#6898) Chris0321 válasza King Unique (#6897) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm.

(#6899) Chris0321 válasza King Unique (#6897) üzenetére


Chris0321
addikt

Csináltam egy gyorstesztet a diagnostic scan-nél és annyit írt ki a test status részhez, hogy pass.

(#6900) King Unique válasza Chris0321 (#6899) üzenetére


King Unique
titán

Az egy dolog hogy a gyorsteszt lefut, de a mélyrehatóbb vizsgálathoz értelemszerűen teljes tesztet kellene futtatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.