Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) MasterDeeJay

Ha egy vincsin gyenge szektorok voltak majd a HDD sentinel frissítő felület teszt (olvasás-írás-olvasás) után rendbe jöttek akkor az tekinthető-e hibátlannak? (WD5003ABYX típus)
20 gyenge szektor volt, lement 10-re majd 5-re és végül 0 lett. A kondíció is felment 80-ról 100-ra.
El szeretném adni, nyilván úgy hírdetem hogy megemlítem a gyenge szektorokat mint előzményt.
Viszont ha nekem adnának egy ilyen javított vincsit akkor honnan tudom hogy nem voltak-e rajta gyenge szektorok?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5602) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok.
Van egy 1TB Hitachi 2,5" winchesterem, tegnap betettem a laptopomba HD Sentinel szerint 95% volt a kondíciója, éjjel ment letöltés, reggelre a kondíció 70% lett.
Most nézegetem a smart adatokat, a Reallocation Event Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),59,0,Engedélyezve értéke nőtt meg 8-ról 59-re. Mi lehetett az oka? A kezdő képernyőnél azt írja, hogy "A merevlemez 59 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minősült. "
Tehát ha elvileg hibátlan, miért csökkenhetett a kondíció?

(#5603) R3nts


R3nts
senior tag

Szép estét!Az mitől lehet,hogy az aláirásomban szereplő konfigon,ma egyik pillanatról a másikra a gépben lévő 3 db HDD (1TB, 500GB, 160GB) szinte egyszerre elkezd melegedni,gép bekapcsolása után 15-20 perccel már mindhárom 50 celsiusfokos a HD Sentinel szerint. :Y. Ez mitől lehet? A tápban ventillátor csere történt,megnyikkant a gyári ventije.Tuti hogy van összefüggés,csak nem tudom,mi a baj konkrétan... :W

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#5604) Csorbi válasza R3nts (#5603) üzenetére


Csorbi
addikt

Mondjuk fordítva lett betéve/kötve, és a házba fújja vissza a meleg levegőt...? :U

(#5605) DarthSun válasza R3nts (#5603) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak alap-dolgokra tudok gondolni. A csereventi megfelelő fordulaton megy ? , megfelelő irányba fúj, tehát kifele a házból ? Más venti van a házban és azok is mennek-e rendesen ? - mivel gondolom a tápventi cseréjénél bolygatva lett az egész, kontakthiba is lehet, csatlakozó elmozdulás/kilazulás.

(#5606) lanw


lanw
aktív tag

Sziasztok! Ezek normális értékek? S az a kérdésem,hogy valaki leírná,hogy tudom kiszámolni esetlegesen a valódi kondíciót? Elolvastam az összefoglalót,de valahogy nem állt össze.Előre is köszönöm! :R

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#5607) Csorbi válasza lanw (#5606) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem nagyon értem mi a pontos kérdés, illetve mi célból emelted ki kékkel a képeken a sorokat. :F
A HDS pont azért van, hogy a smart adatokból pontos, valódi kondíciót számoljon.

(#5608) lanw válasza Csorbi (#5607) üzenetére


lanw
aktív tag

Értem,a kék csík az véletlenül maradt benne,de ha a valós értékek vannak feltüntetve akkor semmi gond.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#5609) Csorbi válasza lanw (#5608) üzenetére


Csorbi
addikt

Miért, szerinted a HDS lefuttat egy randomszám-generátort, és annak az értékét írja be oda? :W

(#5610) lanw válasza Csorbi (#5609) üzenetére


lanw
aktív tag

Légy szíves fogj egy pisztolyt,és lőj fejbe,köszi. :((( Nem,csak laikus vagyok ezen a téren.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#5611) Csorbi válasza lanw (#5610) üzenetére


Csorbi
addikt

Javasolnám a témaindító cikk alapos áttanulmányozását :K

(#5612) mg105


mg105
senior tag

Sziasztok! Használ valaki windows 10-es storage poolt és hd sentinelt együtt? Tudja monitorozni a pool mögött lévő diszkeket? Virtuális gépen tudtam csak kipróbálni, ott "meghajtó állapota ismeretlen"-t ír, de az lehet a virtualizálás miatt is.

(#5613) Csorbi válasza mg105 (#5612) üzenetére


Csorbi
addikt

Attól függ, hogy vannak csatlakoztatva... Elsősorban ezekkel kompatibilis: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5614) mg105 válasza Csorbi (#5613) üzenetére


mg105
senior tag

SATA diszkek és SSD (write-back cache) AHCI protokollal egy Intel Q87-es vezérlőre kötve. Storage spaces nélkül lát mindent a HDS, akkor valószínűleg azzal is menni fog?

(#5615) Csorbi válasza mg105 (#5614) üzenetére


Csorbi
addikt

Úgy tűnik igen: [link]

(#5616) mg105 válasza Csorbi (#5615) üzenetére


mg105
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#5617) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Igazából nem tudom hova írjak, ide is beírom. WD10SPCX - 1Tb - 2.5-ös - Noti: Hp 2570P - Fő meghajtó: SSD
Eddig win7 volt fent, naponta 2 parkolása volt max, mióta win10 van fent 30 perc cirka 800 parkolás ha a gépet magára hagyom. Úgy jártam el ahogy win7 alatt, de mégis ez van. Arra rájöttünk, hogy a win10-es defender tekeri a gépet akkut zabál stb, hát de ha kikapcsolom akkor is parkol a drága. Olyan mértékű parkolást csinált a HDD pár nap alatt mint mióta megy azaz üzemidős szerint 40 nap alatt. Ezzel valamit csinálni kell, mert ebben az ütemben elérjük pikk pakk a 600.000-et. Ötlet mit csináljak vagy mit nézzek?

[ Szerkesztve ]

(#5618) Killer01 válasza Kolondrum (#5617) üzenetére


Killer01
őstag

Win energiagazdálkodását nézted már?

(#5619) Csorbi válasza Kolondrum (#5617) üzenetére


Csorbi
addikt

A 645 db értékelés alapján ez egy elég fosul sikerült diszk...

WDIDLE3 nem segít?

[ Szerkesztve ]

(#5620) Kolondrum válasza Killer01 (#5618) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megoldva. A defender volt, annak ellenére hogy kikapcsoltam. Regedittel kellett. Csinált a gép pár napa alatt 2.x annyi parkolást mint eddigi 40 napos üzemideje alatt.

A HDD_hez: Ajánlott példány és akinek van még nem halt meg. A parkolást meg így már kordában tudom tartani napi max 2-vel.[link]

[ Szerkesztve ]

(#5621) Killer01 válasza Kolondrum (#5620) üzenetére


Killer01
őstag

Jó tudni, nemsokára én is átállok 10-re :R

(#5622) Kolondrum válasza Killer01 (#5621) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is húztam mert amikor kijött nevetséges dolgok nem mentek, pl wifi kártyát nem ismerte fel. Ebben? Bezzeg egy 2009-es elitebookban meg igen. Most már jó.

(#5623) Sundesz


Sundesz
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a HD Sentinel adatkapcsolati hibát ír ki, lehet ennek a számlájara írhatók az akadások (kurzor, zene, film). Ezt a hibát 2 ssd és 1 hdd esetén is kiírta, több kábellel és új táp mellett is. Ez ilyen esetben alaplap hiba lehet?

Másik kérdésem, hogy egy kb 2 éves Kingston SSD V300 kondíciója 0 lett Sentinel szerint és a Win is kiírja a lemezhibát, de eközben minden működik rendesen. Az íras 100 GB, létezik, hogy meghalt az SSD, illetve ez miatt cserélik granciával?

Köszi. :R

Hörcsög Powa'

(#5624) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok.

Szerintetek ez mitől tudott ilyen hirtelen berogyni? Alig volt használva médialejátszón lógott egy pár film volt megnézve róla eddig. De akkor nemhiába szórakozott néha velem sokat gondolkozott mikor másoltam rá meg leszokott néha csatlakozni médialejátszóról.

Insteno Memory Station 320GB egy TOSHIBA MQ01ABF032 belseje van.

[kép]
[kép]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5625) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Az egyik vinyóm pár napja elkezdte gyártani a gyenge szektorokat. Szerencsére ami kellett, azt sikerült még leszednem róla.
A kép alapján mondhatjuk, hogy kuka?

(#5626) liksoft válasza erikke17 (#5624) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Esetleg tápellátási gondja lehetett, vagy a hálózaton lehetett gond (szintén tápellátás, csak zaj és nem alacsony - mindkettő gond)?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5627) erikke17 válasza liksoft (#5626) üzenetére


erikke17
őstag

99% hogy tápellátási gond volt írás közben. Gyengélkedett táp raspberryn. Meg egyszer PC is meg viccelt első usb csati nem adott elég naftát írás közben.

HD Tune hibátlanul lefutott, HD Sentinel olvasás teszt, felület újra inicializálása ön teszt is chkdsk is.

Másik topikba ezt irtam ma: [link]

Így a SMART értéket offsetben megadom mivel saját hibámból adódott nem lenne szabad romlania.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5628) liksoft válasza erikke17 (#5627) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel írás/olvasás tesztet küldeném rá 3-4 körösen, random adatokkal. Ha hibátlan, és az átviteli görbe is jó (nincs lassú szektor benne, akkor nagy valószínűséggel használható még sokáig. Viszont a tápot igenis korrekten kéri!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5629) erikke17 válasza liksoft (#5628) üzenetére


erikke17
őstag

Lefutott minden sikeresen, irás teszt 2x-es volt olvasás szintúgy.
Az említett két blokk lassabb bár nem ítélte hibásnak. Simán irt olvasott rá. Átviteli görbe is szép egyenes volt. SMART info meg megy offsetbe.
Kap egy új erősebb tápot a raspberry. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5630) liksoft válasza erikke17 (#5629) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha sötétzöld, akkor azért napi használat megkérdőjelezendő. Ha csak sötétebb mint a többi, akkor mehet, de legyen mentés!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5631) erikke17 válasza liksoft (#5630) üzenetére


erikke17
őstag

Picit volt zöldebb egyik, másik olyannyira csak úgy tűnt ki ha több volt körülötte. Hazaérek teszek fel képet :) No de szerintem baj nem lesz mert áramingadozás volt a baj forrása.
Tehát stabil táppal nyugodtan használható szerintem

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#5632) betyarr


betyarr
veterán

na ez így fasza lesz.még mindig nem jöttem rá,hogy mi generál ekkora írást.a gép ugyanúgy van beállítva mint régen az adata ssd-nél,annyi,hogy a legújabb w10 van már ezen az új intel ssd-n.van egy másik gépem,abban samu ssd van ugyenezzel a w10-el és azon minden rendben.nem mellesleg a samu ssd 4 éves és kb. ugyanennyi az írt adat,mint a 2 hónapos intelen :W :U
vajon ha gari időn belül lemegy 0% kondícióra,akkor cserélik?

(#5633) Csorbi válasza betyarr (#5632) üzenetére


Csorbi
addikt

Mondjuk ez nem ad némi támpontot? :U

(#5634) betyarr válasza Csorbi (#5633) üzenetére


betyarr
veterán

nem,mert nincsen semmi ami annyira írogatna.olyasmi mint a tiéd.r-gó halványlila gőzöm sincs.totál le vagyok döbbenve...hibernáció le van tiltva.minden más megegyezik azzal az állapottal,amivel az ez előtti w10,az az előtti w8.1 is fenn volt.semmi gond nem volt.mióta lecseréltem az adata ssd-t az intelre,azóta ilyen durva az írási mennyiség.az adata 2 éven keresztül ment hibátlanul.ez meg mióta betettem a rendszerbe,folyamatosan és brutálisan gyűjti az írt adatot.és lassan már megmarom magam...

(#5635) R3nts


R3nts
senior tag

Szép estét Mindenkinek!Előre is elnézést ha túl laikus a kérdés : külső (2,5" 1TB) HDD-t kell/szokás töredezettség-mentesíteni Windows alatt néha...? Most épp 27%-a töredezett a rajta lévő tartalmaknak (mondjuk rengeteg apróbb kép-file mentések),és ezt sokallom picit... :U A Windows defragja alapból azt írja a csatlakoztatott külső HDD-re, hogy "sose futtassa" :Y

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#5636) Ereshkigal válasza R3nts (#5635) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Fölösleges.

(#5637) R3nts válasza Ereshkigal (#5636) üzenetére


R3nts
senior tag

:R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#5638) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A HDD Sentinel-nek van-e portable verziója?
Megszeretném nézni a céges gépemet, mielőtt megveszem.

(#5639) betyarr válasza GEPESZ66 (#5638) üzenetére


betyarr
veterán

(#5640) r3dwo0d


r3dwo0d
tag

Az lenne a kérdésem, hogy egy Kingston SUV400 típusú 240 GB-s SSD estén a legfrissebb HDS nem írja ki az írt/olvasott adat mennyiséget. Más programmal is próbáltam már, de azokkal sem jártam sikerrel. Nálam van valami rosszul beállítva vagy ez a meghajtó nem tud ilyen adatot közölni magáról? Előre is köszi a választ!

(#5641) Csorbi válasza r3dwo0d (#5640) üzenetére


Csorbi
addikt

4.71.7-es bétát töltsd le, az támogatja már.

(#5642) r3dwo0d válasza Csorbi (#5641) üzenetére


r3dwo0d
tag

Köszi ez valóban megoldotta a problémát! :)

(#5643) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!

SSD esetén, hol, hogyan tudom megjeleníteni az eddigi írott adat mennyiségét? (most nem látom, és nem is találom sehol).
Vagy ehhez már pro verzió kell?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#5644) dugo_ válasza errorcode06 (#5643) üzenetére


dugo_
veterán

Rögtön azzal nyit az Áttekintés fül. Ha nem látod (indulást ír ki, mint a HDD-knél), akkor frissítsd a programot, ha úgy se írja, akkor várd ki, amíg az új típus belekerül.
Esetleg nézd meg SSDOK-kal, gyári monitorozó szoftverrel, ha van.

[ Szerkesztve ]

(#5645) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Van egy Intel 1500 Pro szériás SSD-m. Potyán kaptam, 100/100-al, alig fél nap alatt kiderült, hogy nem jó. Vezérlő által nem megy végbe semmiféle önteszt. Na mondom nézzünk rá. A HDS olvasás tesztje nem fért hozzá mindenhez, de amit látott az jó volt. Aztán leszedtem az Intel SSD toolboxot. Ott is volt teszt, rettenetesen belassult a gép teszt alatt, de a HDS már jelezte, közben, hogy van 2 hibás szektor. Minden más ezt a 2 szektort nem tekinti hibának, csak a HDS-ben esett a kondi. Igazából nem érdekel nagyon, mert megy, igaz az öntesztek nem futnak le. SSD esetén mennyire szokás gyarapodni ezeknek van valakinek tapasztalata ezzel?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5646) Killer01 válasza Kolondrum (#5645) üzenetére


Killer01
őstag

már felpattintottad rá az oprendszert ha jól látom... így nehéz :) csutkára tele kéne írni (nyilván utána törlés), ha van még hibás szektor az előhozza ;)

(#5647) Kolondrum válasza Killer01 (#5646) üzenetére


Kolondrum
félisten

Naná mert nem gondoltam, 2.4tb írással mondom csak nem rossz.. nem is rossz csak a szemnek nem jó a 98℅.

(#5648) Plasticbomb válasza Kolondrum (#5647) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az a reallocated sector számláló, vagyis a javított/áthelyezett hibás szektorok számlálója. A SMART fülön csinálj képet adat mező decimális kijelzésével, és akkor látunk némileg többet is.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5649) Kolondrum válasza Plasticbomb (#5648) üzenetére


Kolondrum
félisten

Majd este meló után, de néztem minden normális, van ott még tartalék szektor ahonnan ez jött.

(#5650) Kolondrum válasza Plasticbomb (#5648) üzenetére


Kolondrum
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.