Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) betyarr válasza Csorbi (#6550) üzenetére


betyarr
veterán

a felületteszt ugye nem okoz(hat) semmilyen adatvesztést?

(#6552) Csorbi válasza betyarr (#6551) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha csak olvasás, akkor nem. De, mentés ugye mindig van? Ugye? Mindig? :U

[ Szerkesztve ]

(#6553) betyarr válasza Csorbi (#6552) üzenetére


betyarr
veterán

most már lesz :B

(#6554) tjsz válasza Csorbi (#6550) üzenetére


tjsz
senior tag

Standard-ban is van felületteszt? Illetve ez valahogy ütemezhető? (hogy a háttérben fusson le)

(#6555) Csorbi válasza tjsz (#6554) üzenetére


Csorbi
addikt

Nincs. Itt van az összehasonlítás a különféle változatokról: [link]

(#6556) Killer01 válasza MasterDeeJay (#6549) üzenetére


Killer01
őstag

Szívesen, az én régi 5.30-as verzióm is innen volt :D

(#6557) betyarr válasza Csorbi (#6550) üzenetére


betyarr
veterán

hds felületteszt lefutott és talált egy hibás szektort.mi a teendő ilyenkor?nem helyezi át automatikusan a rossz szektort?
macriummal próbáltam egy image-t csinálni a teszt előtt,de hibával leállt a mentés közben.valszeg a bad sector miatt.

(#6558) Csorbi válasza betyarr (#6557) üzenetére


Csorbi
addikt

Hová kellene áthelyezze? :F Másvalaki gépére? :D
Kis olvasnivaló: [link]
A Macrium hiba nem biztos hogy amiatt történt. Mi volt a pontos hibaüzenet, netán hibakód?

(#6559) betyarr válasza Csorbi (#6558) üzenetére


betyarr
veterán

ezt dobta: Backup aborted! - Unable to read from disk - Error Code 23 - Adathiba (CRC)

(#6560) Csorbi válasza betyarr (#6559) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor kellene egy chkdsk c: /r parancssorból, ha a C meghajtóról van szó. (Ha nem, akkor értelemszerűen helyettesíteni a betűjelet)

(#6561) betyarr válasza Csorbi (#6560) üzenetére


betyarr
veterán

lefutott.

(#6562) tjsz válasza Csorbi (#6555) üzenetére


tjsz
senior tag

:R

(#6563) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Általában mennyi idő alatt érkeznek meg a licensz kódok?

(#6564) betyarr válasza Ereshkigal (#6563) üzenetére


betyarr
veterán

nekem kb. azonnal,amint kifizettem.

(#6565) Ereshkigal válasza betyarr (#6564) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Az jó, egy órája várok. :)

(#6566) betyarr válasza Ereshkigal (#6565) üzenetére


betyarr
veterán

spambe nem került?illetve van,hogy várni kell egy kicsit.mintha rémlene,hogy olvastam valahol.amúgy nyugi,ha nem jön meg,akkor vedd fel a supporttal a kapcsolatot.rendes a fejlesztő,nem fog átverni.

(#6567) Csorbi válasza Ereshkigal (#6563) üzenetére


Csorbi
addikt

www.hdsentinel.hu oldalon vetted?

(#6568) Ereshkigal válasza Csorbi (#6567) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Igen, innen. Ez aztán átvitt a 2checkout oldalra.

[ Szerkesztve ]

(#6569) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#6568) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Bocs, én voltam a láma, benne van a számsor a vásárlást visszaigazoló levélben, csak valahogy egybefolyt a "Hard Disk Sentinel Professional Családi licensz" szöveggel. Meg igazándiból öt kulcsra számítottam, de akkor csak egy jár.

Viszont a kulcsot megadva se hajlandó a laptop SSD-jét öntesztelni, a SMART adatok is kicsit furán néznek ki. Ilyenkor mit lehet tenni? Gondolom még nem találkozott ilyen SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#6570) betyarr válasza Ereshkigal (#6569) üzenetére


betyarr
veterán

ha 5 külön személynek kell,akkor megbeszélheted a fejlesztővel,hogy 1 kulcs helyett ötöt adjon.nekem is megcsinálta.

(#6571) Csorbi válasza Ereshkigal (#6569) üzenetére


Csorbi
addikt

Használd a legfrissebb verziót (épp ma jött ki új béta: [link] ) és ha akkor sem oké, akkor küldj riportot a fejlesztőnek (Riport menüpont)

(#6572) ElektrikusDE válasza Csorbi (#6571) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Arról a link-röl nem fog lejönni! (legalábbis nekem, mivel a magyar oldal mindig később frissül sajnos)

Erről már igen:

[link]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6573) Csorbi válasza ElektrikusDE (#6572) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszi, jogos.

(#6574) Derek V.


Derek V.
tag

Sziasztok!

Seagate ST2000DM001 típusú 2TB-os merevlemez esetében a Hard Disk Sentinel program alábbi problémát írja:
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 103 alkalommal.
Hirtelen rendszerleállás, összeomlás, újraindulás, "kékhalál" esetén vagy ha fájlok/mappák nem érhetőek el, érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, adat- és tápkábeleket. Ha megoldható, érdemes kábeleket cserélni az újabb problémák elkerülése végett.

Kicseréltem a Sata kábelt új fém biztosítósra, de ezek után is növekedett a hibák száma. (100->103)

Mi okozza ezt a hibát, annak ellenére, hogy kábelt cseréltem már? Mennyire probléma ez, mennyire kell ezzel foglalkozni? A merevlemez élettartamát hátrányosan befolyásoló tényező?
Segítséget előre is köszönöm!

(#6575) Csorbi válasza Derek V. (#6574) üzenetére


Csorbi
addikt

Az okozza a hibát, hogy ez kb az elmúlt 20 év legkatasztrofálisabb lemezmodellje meghibásodás szempontjából :( nem vicc.
Láthatod is értékelés alapján: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6576) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok!
Nem értem ha szinte csak chrome böngészésre használom a gépet, hogy lehet az hogy napi 9-10 Gb írás kerül az SSD-re.
Ez normális vagy jó lenne utána néznem miért van ez?

Ma tűnt fel a dolog amikor a nyáron vásárolt Samsung SSD 860 QVO 1TB kondíciója 100% ról 98% esett. 2.7 TB az összes írt adatmennyiség. 1 TB-al még kiegyeznék na de 2.7.
Ha rosszul gondolom, valaki kérem magyarázza már el nekem miért van ez?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#6577) Csorbi válasza gezatata (#6576) üzenetére


Csorbi
addikt

Ennek semmi köze a HDS-hez. A kérdést a Windowsos topicban tedd fel.
Segítségképp ezt meg tudod nézni:

(#6578) King Unique válasza gezatata (#6576) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

Megnézed pl. a feladatkezelőben az I/O írás oszlopot bejelölve, hogy melyik folyamat mennyit írt az SSD-re. Ahol amúgy a böngészők, pl. a Chrome pont képes sokat írni a lemezre (példa).
De egyébként a napi 9-10 GB írás az kb. semmi, pláne hogy a 860 QVO esetében az adatlapja alapján a TBW = 360 TB az 1 TB-os modellnél, vagyis ilyen ütemben napi 10 GB-tal számolva kb. 98 év (!) alatt érné ezt el és az csak a garanciában foglalt íráslimit, nem feltétlen a tényleges amit bír a NAND, + közben van rá 3 év gyártói garancia. Vagyis nagyon sok értelme van emiatt aggódni, ja bocs, kb. semmi értelme nincsen...

Legközelebb meg inkább a Flash SSD topikban, vagy az érintett böngésző (Chrome) vagy OS (Windows ...?) topikjában kellene feltenni az ilyen kérdést, oda való inkább.

[ Szerkesztve ]

(#6579) gezatata válasza King Unique (#6578) üzenetére


gezatata
aktív tag

Kedves Csorbi és King Unique köszönöm szépen a tanácsokat és a helytreigazitásokat.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#6580) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Egy ideig figyelemmel tudtam kísérni, hogy mennyit adat van írva az SSD-re, de most csak
ennyit ír: "A valós idejű teljesítménymérés nem támogatott ezen a lemezen."
Samsung SSD 860 EVO 500GB

HDS 5.70 PRO vásárolt verzió.

üdv.

[ Szerkesztve ]

.

(#6581) Csorbi válasza Troy. (#6580) üzenetére


Csorbi
addikt

Mert az nem azt mutatja.
Az összes írt adatot az Áttekintés fülön látod, a Működési idő alatt. Ez mindig is ott volt.

(#6582) ElektrikusDE válasza Csorbi (#6581) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

A Windows szolgáltatja az adatokat a HDS-nek, ha nincs adat akkor nincs mit mutatni.

[link] (Miért nem jelenik meg valós idejű teljesítmény információ?)

És itt a fórumban is volt már szó róla:

[link]

Ui:

Az én SSD-nél az Áttekintés fülön mutatja, és a Teljesítmény fülön is látható.

HDD esetén az Áttekintés fülnél nem jelenik meg, csak a Teljesítmény fülnél látszik.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6583) Csorbi válasza ElektrikusDE (#6582) üzenetére


Csorbi
addikt

Én ezt értem, és szépen le is írtad, de a lemezre írt tényleges összes adat ott van az Áttekintés fülön, továbbra is.
Amire te utalsz, az valami teljesen más, láthatod hogy közelében sincs a teljes lemezre írt mennyiségnek.


A kérdező az SSD-re írt adatmennyiségre kíváncsi, vélhetően a TELJESre, hisz az szokta érdekelni az embereket.

(#6584) ElektrikusDE válasza Csorbi (#6583) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen, az egyiket a SSD-böl olvassa ki, "241,Lifetime Writes (GBytes)" ennek mindig meg kéne jelennie. (ahogy írtad is)

De nem ártana ha működne a másik is, (amit a Windows jelent) a hiba üzenet szerint viszont nála nem működik.

Erre írtam a megoldást.

De igazad van, arra nem kíváncsi.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6585) Csorbi válasza ElektrikusDE (#6584) üzenetére


Csorbi
addikt

Még egyszer, utoljára leírom, nincs információnk arról, hogy ott nézte-e, ahol ennek lennie kell (Áttekintés fül). Neki a Teljesítmény fülön lévő infók tűntek (?) el, de az ebben az esetben irreleváns, mivel nem a valós írást mutatja.

(#6586) Troy. válasza Csorbi (#6581) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!

Engem a napi átlagos írás érdekelne a teljesítmény fülről (mint ahogy a fotódon is látható).
Tény, hogy nem fogalmaztam pontosan, de nem emlékeztem mik voltak a fülön. Lényeg a lényeg, eddig működött, most nem mutat semmit.

[ Szerkesztve ]

.

(#6587) ElektrikusDE válasza Troy. (#6586) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Akkor mégis az én hozzászólásom szerint járj el.

[link]

Fel is veheted a kapcsolatot a HDS fejlesztőjével, (teszt riport küldése) nekem már sokat segített! :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6588) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!
HD Sentinel 5.7pro win10-el nem indul el boot után. Mit tehetek?
(indítópultban benne van, feladatütemezőbe is betettem, PC neve más mint a felhasználói név, regisztrált program, admin jogok mellett)

(#6589) ElektrikusDE válasza Hujikolp (#6588) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Nem kell sehová se betenni, csak egy pipa kell a beállításoknál:

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6590) Hujikolp válasza ElektrikusDE (#6589) üzenetére


Hujikolp
őstag

természetesen bent van, de nem indul :)

(#6591) Oldman2 válasza Hujikolp (#6590) üzenetére


Oldman2
veterán

Kapcsold ki, majd be.

Hátha...
:C

(#6592) Hujikolp válasza Oldman2 (#6591) üzenetére


Hujikolp
őstag

sajnos, ez sem segített :))

(#6593) Hujikolp válasza Hujikolp (#6592) üzenetére


Hujikolp
őstag

végül létrehoztam egy .bat fájlt, ami indításkor lefut, az elindítja. :(

[ Szerkesztve ]

(#6594) King Unique válasza Hujikolp (#6588) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom te milyen Windowst 10-et és HDS-t használsz, de nálam több Windows 10-verzió és több HDS verzió (5.70 is) esetén is gond nélkül megy az autostart és pusztán csak a másik válaszban szemléltetett beállítás függvénye a programban, nem kell hozzá semmi egyéb módolás. :))
Ha esetleg portable változatot használsz, akkor meg eleve az a gond és ez esetben értelemszerűen teljesen telepíteni kellene a HDS-t.

[ Szerkesztve ]

(#6595) Hujikolp válasza King Unique (#6594) üzenetére


Hujikolp
őstag

Szüzen telepítve, bepipálva, újraindítás után nem indult el. :F Nem tudom mi lehet a gond, de sikerült legalább elindítani most.

(#6596) ElektrikusDE válasza King Unique (#6594) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Akkor nem indul el, ha az a felhasználó aki alá telepítve van, nincs belépve.

Ilyenkor szolgáltatásként kéne futtatni. (de én úgy sohase próbáltam)

De ezzel már nem akarom bonyolítani a felhasználó életét. (ha már bat filével megoldotta) :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#6597) King Unique válasza ElektrikusDE (#6596) üzenetére


King Unique
titán

A telepítésnél alapesetben ahogy néztem nem is ajánl fel a program másik felhasználói fiókot, vagy telepítés csak a jelenlegi / minden felhasználónak lehetőséget, mint egyes programok. Meg az alap felállás nyilván az, hogy azzal a felhasználói fiókkal telepít a user, amelyikkel használni fogja a programot. Azt meg nem említette a kérdező, hogy több felhasználó fiókot használna, telepítés után másik fiókkal lépett volna be, stb. :N Aztán ki tudja mi van valójában, meg amit ír, az mindenképpen abnormális...

(#6598) Dzsekó válasza Hujikolp (#6595) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ilyen nekem is volt. Feladatütemezőben a Hard Disk Sentinel elérési útja rossz volt. Én sem értettem, újratelepítés nem oldotta meg, csak ha szerkesztettem a feladatütemező bejegyzést erre:
"C:\Program Files (x86)\Hard Disk Sentinel\HDSentinel.exe" /AUTORUN
Talán az (x86) könyvtár nem stimmelt vagy a Hard Disk Sentinel nem stimmelt, már nem emlékszem, de nézd meg, hogy a tiéd hova van telepítve és a feladatütemezőben mi van beírva a "Program indítása"-nál.

[ Szerkesztve ]

(#6599) SpongyaBob válasza Hujikolp (#6588) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia!

Ezzel küzdök már egy ideje végigjártam mindent és egyszerűen nem indul. Programban pipa be, feladatütemezőben létrehozva és semmi.
A .bat fájlt létrehozva kipróbálom én is, köszi a tippet. :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#6600) Dzsekó válasza SpongyaBob (#6599) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem kell bat fájl. Feladatütemezőben a HD Sentinel létrehozza magát, csak rossz az elérési út. Azt kell szerkeszteni. Illetve itt lehet ellenőrizni, hogy minden más rendben van-e (pl. user bejelentkezésekor induljon el, megfelelő user legyen ott, ne másik. stb.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.