Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) ghost.13 válasza Killer01 (#5898) üzenetére


ghost.13
csendes tag

Köszönöm a segítséget :)

(#5902) Killer01 válasza ghost.13 (#5901) üzenetére


Killer01
őstag

Szívesen :)

(#5903) Benir8 válasza DarthSun (#5900) üzenetére


Benir8
senior tag

Nem hiszem. Játékok alatt is szépen mennek HDD-ről. Itt valami más gond lehet. Ötlet?

(#5904) belaazallat válasza belaazallat (#5895) üzenetére


belaazallat
addikt

Erre valakinek ötlet?

Csak ennél a vinyónál áll fent a probléma, a többin lefut.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#5905) Killer01 válasza belaazallat (#5895) üzenetére


Killer01
őstag

Mintha futna róla valami/vagy valami használná... tök üres? ha igen, akkor nyomj rá egy gyorsformázást, utána mennie kell a tesztnek.

(#5906) belaazallat válasza Killer01 (#5905) üzenetére


belaazallat
addikt

Sajna nem üres, holnap kapok kölcsön vinyót, akkor lementem róla képeket, utána kipróbálom.

Elvileg semmi nem futhat, nincs rajta telepítve semmi, csak képeket tartok rajta.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#5907) Killer01 válasza belaazallat (#5906) üzenetére


Killer01
őstag

Win 10-et használsz? Lehet indexeli magának a képeket a beépített kép/fotó kezelő-nézegető app-ja (tudja t*köm mi a neve).

(#5908) belaazallat válasza Killer01 (#5907) üzenetére


belaazallat
addikt

Igen Win10.

köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#5909) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

WD20EARX (WD Green 2TB) vinyómon egyik napról (vagy pillanatról?) a másikra megjelent 39 bad sector (current pending) amit egy újraindítás után még 4 követett és lett 43. A felülettesztelés (win XP chkdsk) kb. közepén jár és észrevettem hogy egy bs eltűnt, mert most "csak" 42. Lehetséges hogy a vinyó vezérlője egy korábban (pending-el jelölt) bad sectort visszarak a normál forgalomba? Egyébként kikényszeríthető, hogy a bad sectorokat egy vinyó átrakjon "reallocated"-be, vagy az minden esetben a vezérlő saját döntése és senki nem szólhat bele?

(#5910) bitmad


bitmad
aktív tag

Sziasztok!

Ráindítottam egy új WD lemezre az alapos írástesztet (újrainicializálással), hogy nem hibás-e a winyó.
Szépen ment is, hagytam hagy dolgozzon, és mivel el kellett mennem otthonról, ezért kikapcsoltam a monitort a gép anélkül is megy.
Mikor hazaértem és a monitort visszakapcsoltam, akkor lett egy sérült szektor a winyón, I/O hiba 1117.
Valószínűleg bekavart a monitor felismerése az írástesztbe?

Ettől még lehet jó az a szektor?
Esetleg nem lehet a teszt végén, csak a hibás szektort újra letesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#5911) szombi válasza bitmad (#5910) üzenetére


szombi
tag

SectEdit-el próbáld, kifejezetten azt a szektort(Edit-->Goto Sector-->77103940 Teszt után, a lemez telítettségétől függetlenül az adott szektor tartalmát vissza kell állítani! (hátha $Mft-re esik). Ezt az export/import menüponttal teheted meg, egyetlen szektort kell lementeni és visszaállítani. Bár lehetséges hogy a 3 terás lemezen nem működik rendesen a progi, de a kérdéses szektor eléggé az elején van ezért muszáj elérnie.

(#5912) bitmad válasza szombi (#5911) üzenetére


bitmad
aktív tag

Köszi a választ. :R
Az ajánlott programot végül is nem próbáltam, hanem újra ráengedtem a felület tesztet, úgy hogy a hibás szektor benne legyen az adott tartományban, amit be lehet állítani a beállításoknál.

Így már nem talált hibát, vagy kijavította azt.
Végül is a lényeg, hogy jó lett.

Szerintem a monitor visszakapcsolása lehetett a zavar oka, mert amikor bekapcsoltam, akkor jött az a windowsos ding-dong hang, ami akkor szokott szólni, amikor új hardvert talált a windows.
Ez szerintem megzavarta a írástesztet, de maga a winyó nem lett hibás.

(#5913) vand


vand
csendes tag

Sziasztok,

Nem vagyok járatos a háttértár hibajelző progikban, érdekelne, hogy mit veszítenék a HDSentinelhez képest az ingyenes alternatívákkal (pl CrystalDiskInfo).

(azért RAID1-ben vannak a vinyóim és mostmár külső adathordozóra mentem a fontos adatokat, hogy picit tájékozódtam - köszi King Unique egy korábbi háttértárolós segítségért utólag is)

Abban is bizonytalan vagyok, hogy lenne célszerű megvenni a HDSentinelt (még nem döntöttem csak gondolkodom rajta).
A Professional családi csomagot néztem.
A hivatalos oldalon lehet választani, hogy kiküldik CD-n (olvasóm nincs) 12eFt-ért ÁFÁ-val pár napon belül, vagy meg lehet venni közvetítőn keresztül azonnal 50€-ért, ami több. Láttam még a BitsDuJour-on 50€ -30% kedvezményért, de erre még rákerül 27% ÁFA, ami elveszi a -30% nagyrészét.

(#5914) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Be van állítva hogy a winnel együtt induljon el, mégse teszi. Új win, friss telepítés. A feladatkezelőben az indulásnál nincs a listában. Mi a gond?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5915) PhoenixK válasza Winner_hun (#5914) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nekem az segített ilyen esetben, hogy a beállításoknál kivettem az indítás Windows-al elől a pipát, OK
újra beállítások, pipa vissza, OK...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#5916) batka460


batka460
csendes tag

Sziasztok.

2 napja vettem egy 256GB-os M.2 A-Data SSD-t 2280 (SU8000)

Telepítettem rá Win-t. Leteszteltem CrystalDiskMark-al. Minden ok volt. A hd sentinel is 100/100 at írt rá.

Egy nappal később a Hd sentinel 99% teljesítményt és 80% a kondíció.

Létezik, hogy a legújabb HdSentinel nem vagy rosszul ismeri fel ezt az ssd-t ?

A CrytsalDiskInfo és a Saját A-data SSD toolbox 100%os kondíciót ír rá. Lassulásnak nincs nyoma.

Mi lehet a baj, vagy van e baj ? Még 14 napon belül vagyok elállhatok a vásárlástól is.

Válaszokat előre is köszönöm

(#5917) batka460


batka460
csendes tag

Szerkeszteni már nem bírom, itt egy SMART az SSD-ről, mit lehet ebből kihámozni ?

[link]

(#5918) Winner_hun válasza PhoenixK (#5915) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem segít, nem indul el a program.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5919) PhoenixK válasza Winner_hun (#5918) üzenetére


PhoenixK
őstag

Még egy hirtelen ötlet: Ha az UAC ki van kapcsolva, akkor run as Administrator opcióval próbáld indítani, utána pedig a beállításokat megint...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#5920) Winner_hun válasza PhoenixK (#5919) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem nyert:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5921) PhoenixK válasza Winner_hun (#5920) üzenetére


PhoenixK
őstag

Akkor hirtelen kifogytam az ötletekből... Szerintem írj egy mailt az info@ mail-jükre, vagy teszt riport küldése, és ott leírni a részleteket!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#5922) Tibcsó


Tibcsó
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, van egy Western Digital Elements Portable 3TB 2,5" külső HDD-m.
Sentinel Teljesítményt és a Kondíciót 100% jelöli, de a Működési és a Becsült hátralévő élettartamra: Ismeretlen-t ír.
A HDD-re 2019.04.10-ig van garancia és szerintem hibátlanul működik.
Előtudom csalni valahogy ezeket az adatokat? :F

Előre is köszönöm a válaszotokat! :R

(#5923) Csorbi válasza Tibcsó (#5922) üzenetére


Csorbi
addikt

Azért ismeretlen, mert nincs semmi olyan problémája a meghajtónak, ami egy "belátható" időpontot jelöl meg az élettartam végének. Ennek kell örülni, mert ez a legjobb eset, amit kiírhat. Vagy jobban örülnél egy 2019.04.11-nek? ;]

(#5924) Tibcsó válasza Csorbi (#5923) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Nagyon jó :DD erre nem gondoltam, de azért én szeretném látni a működési időt például ;]

(#5925) Killer01 válasza Csorbi (#5923) üzenetére


Killer01
őstag

:N Mivel külső vinyó, a csatoló elektronikán múlik milyen adatot tud küldeni a gép felé.

(#5926) batka460


batka460
csendes tag

Akinek hasonló problémája lenne mint nekem fentebb, és mivel senki nem tudott rá épkézláb választ adni, íme hát a megoldás. Egy frissebb béta verzió már rendesen látja és kezeli az ssd-t 100/100-nak írva. Akár az 5.01.7 vagy az 5.01.11 ezek már rendesen látják ezt a típusú ssd-t.

(#5927) Tibcsó válasza Killer01 (#5925) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Akkor ez nem minősül hibának? Ettől még hibátlan a HDD?

(#5928) Killer01 válasza Tibcsó (#5927) üzenetére


Killer01
őstag

így van. A smart fület nézegesd ha hibákat akarsz találni :)

(#5929) Tibcsó válasza Killer01 (#5928) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

:R

(#5930) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

2 dolog miatt érdeklődnék itt:

1. Van 2 db NAS-ban használt HDD-m, amiket HD Sentinellel vizsgálva a következőket adja:

a. WD Gold 6 TB:

Start/Stop: 66483
Load/Unload: 125578
Müködési idő: 157 nap 8 óra

b. WD Purple 4 TB:

Start/Stop: 66483
Load/Unload: 125578
Müködési idő: 157 nap 9 óra

A start/stop értékekhez viszonyítva sok a load/unload érték? Érdemes lenne kikapcsolnom a fejparkolást, vagy ezek az értékek nem vészesek?

Érdekes számomra, hogy a Gold-ot novemberben vettem, a Purple-t decemberben, és mégis ugyanazokat az értékeket mutatja, illetve nekem "hangyányit" magasnak tűnnek ehhez képest (amióta megvannak) az értékek. Probléma lehet-e a HD Sentinelnek az, hogy a HDD-ket egy Sharkoon QuickPort XT V2-vel csatlakoztatva vizsgáltam át? Ez be tudna kavarni a smart adatok olvasásába? Pl. olyanra gondolok, hogy az "Információk" fül alatt legalul a "Lemez Információnál" a "Lemez család" MQ-01ABD075-nek érzékeli, a "formátumot" 2,5"-nek, illetve "Kapacitásnak" 750 GB-ot ad vissza. Illetve hasonló adatok vannak a Purple esetén is.

2. Ha szeretném biztonságosan leválasztani a HDD-ket a gépről, akkor a HD Sentinel miatt ezt nem tudom megtenni csak akkor, ha kikapcsolom a HDS-t. Van arra valamilyen beállítás, hogy teljes kikapcsolás nélkül megtudjam a biztonságos leválasztást csinálni?

A válaszokat előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#5931) Véreshurka válasza Véreshurka (#5930) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Közben olvasgattam máshol is, és a WD Purple-höz tartozó adatokat ne vegyétek figyelembe, mert HDD csere után az információk maradtak a WD Gold-hoz tartozóak, valami van a dokkolóval, nem lehet csak úgy cserélgetni benne a lemezeket, ennek még pontosabban utánna fogok járni. Viszont a WD Gold-hoz tartozó kérdést, illetve a 2. kérdésemet még fenntartanám.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#5932) Véreshurka válasza Véreshurka (#5931) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nagyon elbénáztam a dolgot :W , úgyhogy kérném sztornózni a lemezekre vonatkozó kérdéseket!

El Psy Kongroo

(#5933) havri1


havri1
félisten

Helló!

Seek Error Rate = 9 -t okozhat rossz táp vagy sata csatlakozó? Elvileg fej pozicionálás hiba google alapján. Sok sok éve megy nonstop hiba nélkül, és most pakoltam át másik gépbe a 3 hdd-t raid0-ba, és fagyogat, majd ezt dobta..:(

[ Szerkesztve ]

havri

(#5934) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Olyannal találkozott már valaki, hogy a Sentinel 100/96%-osra írta a HDD-t 1bad és 5gyenge szektorra hivatkozva.
Majd egy formázás, teljese felületteszt WD Datalifeguard progival mindkettő, és újraindítás után 100/100 a merevlemez, és nem jelez se bad se gyenge sem áthelyezett szektor!

Most akkor van bad sector vagy nincs? Nem értem. :F

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5935) Winner_hun válasza Winner_hun (#5914) üzenetére


Winner_hun
félisten

A program parancsikonjának indítópultba való helyezésével se indul a program a rendszer indulásakor.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5936) AtHoS válasza Winner_hun (#5935) üzenetére


AtHoS
nagyúr

SSD esetén ez a hiba a hozzátartozó naplóban mit takar vajon?

2018. 02. 01. 0:53:03,#10 Spin Retry Count 86 -> 0
2018. 02. 01. 0:53:03,#197 Current Pending Sector Count 70 -> 0

Mondjuk párhuzamosan a mellette levő HDDre is bedobta "ugyanezt"

2018. 02. 01. 0:53:03,#10 Spin Retry Count 11565 -> 0

read-only mode on the forum

(#5937) Johnyy válasza Winner_hun (#5935) üzenetére


Johnyy
tag

Sajnos már nálam is előfordult ez a probléma, de nem lehet tudni, hogy mi okozza. Vagyis a probléma az, hogy valamiért nem hozza létre a Feladatütemezőben a Sentinelnek amit kellene.

A megoldás pedig, hogy a Feladatütemezőben létre kell hozni egy új feladatot a legmagasabb szintű jogokkal. Feladat megkezdése: Bejelentkezéskor, és ki kell tallózni a HDSentinel.exe-t.
Így nálam működik.

(#5938) Winner_hun válasza Johnyy (#5937) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megcsináltam, így se indult el. Lehet rosszul állítottam be:F
Rámentem a feladatüzemezőben a futtatásra, kiírta hogy fut, a feladatkezelőben megjelent és ennyi, nincsenek ott az ikonok a vekker mellett.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5939) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Újratelepítés se hozott csodát:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5940) Johnyy válasza Winner_hun (#5938) üzenetére


Johnyy
tag

Tehát már létre volt hozva neki egy feladat?
Be van pipálva a "Futtatás a legmagasabb jogosultságszinten"? (Az Általános --> Biztonsági beállítások résznél van ez.)

[ Szerkesztve ]

(#5941) Winner_hun válasza Johnyy (#5940) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én hoztam létre egyet. Bepipáltam, igen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5942) Johnyy válasza Winner_hun (#5941) üzenetére


Johnyy
tag

Akkor sajnos nem tudom miért nem működik.
Nálam így megy.

(#5943) Soma01


Soma01
veterán

Az mitől lehet, hogy a kondícióra 100%-ot ír a program, de a wear leveling 99-es a SMART fülön?

(#5944) liksoft válasza Czimby (#5934) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Tápellátási, vagy érintkezési gond miatt keletkeztek azok a hibák. A teljes felület vizsgálata során kiderült, hogy a drive a működése közben "árnyékra ugrott", így a program korrigálta állapotát.

Ilyenkor javasolt az érintkezők ellenőrzése, tisztítása, valamint a tápellátás felülvizsgálata. Régi tápegység, vagy zavarszűrés nélküli 230V-os betáplálás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5945) liksoft válasza Soma01 (#5943) üzenetére


liksoft
nagyúr

A működési paraméterei kiválóak, míg sajnos öregszik. Tudod, az úgy van, hogy mi sohasem öregszünk, csak a gyerekeink. :DDD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5946) liksoft válasza Winner_hun (#5941) üzenetére


liksoft
nagyúr

Programot indítod, és ott van egy ikon benne, hogy levél küldése a fejlesztőnek. Jó, ha tud ilyen problémáról, és esetleg ha ismeri, tud segítséget adni. Persze ehhez legálisan használt programból illik küldeni. :B

A honlapon nem létezik, hogy a gyik alatt van rá válasz? Ha a magyar oldalon nincs, érdemes az angolra is ránézni, ugyanis a magyar késéssel követi az angolt. (Valahogy azt többen használják. :B )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5947) liksoft válasza havri1 (#5933) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Sok-sok éve..... Sajnos a HDD-k is öregednek. Gondolj bele, egy nagyapó szépen elautókázik egy régi Trabival vidéken, de ha Te beköltözteted Pestre és alá teszel egy új Mercit, mi lesz a végeredmény?

A technika fejlődésével minden gyorsul, így nagyobb terhet is kap az a drive. Lehet, ezt nem szeretné... :D

Ja, azért jó lenne tudni, ki is az említett beteg...

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5948) Soma01 válasza liksoft (#5945) üzenetére


Soma01
veterán

Arra szerettem volna rákérdezni, hogy miért tér el a két érték egymástól? A kondíció nem egyenlő a "wear leveling count"-tal akkor ha más probléma nincs?

(#5949) Killer01 válasza Soma01 (#5948) üzenetére


Killer01
őstag

Nem egyenlő, több paramétert is néz :N

(#5950) Soma01 válasza Killer01 (#5949) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Ezt nem tudtam. Azt tudtam, hogy csökkenti a kondit, ha van hibás szektor vagy egyéb más hiba. De azt nemn tudtam, hogy ez a kondíció pozitív irányba is tolódhat. Pl. kevés az írás rajta (SSD) kb egy éves, de a SMART már 99-et mutat, a Hdsentinel meg még mindig 100-at.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.