Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) Nobbigstein válasza hdsentinel (#5006) üzenetére


Nobbigstein
tag

Bocsi, hogy csak most írok vissza.

Az a furcsa, hogy a mielőtt a HDS-t feltettem, nem volt semmi gond sosem, az ikoncsere valahogyan miatta jött elő. Most leszedtem, az ikonokat visszaállítottam a drive icon changerrel, aztán újra feltettem. Ekkor a telepítés alatt már eltűntek az ikonok, majd amikor elindítottam a HDS, megint az volt, hogy a 3-ből 2-t beállított, a 3-at meg elrontotta. Mindenesetre most kiszedtem az ikonmódosítós pipát és visszaállítottam mindet az alapra, így végül is a probléma megoldódott anélkül, hogy érteném, hogy mi történik.

@(#5007) Kernel

Megnéztem és nekem nincs ez a gond, az van ott, aminek szerinted kell lennie.

(#5052) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sziasztok! Lehet, olyan, hogy a HDD szenzorja csak magas értem ez alatt üzemi hőmérséklet körül pontos? Mert olyan nincs, hogy a 27 fokos szobában ahol egész nap állt a HDD azzal indít, hogy 23 fok, DE infrával nézve amikor már kicsit felmelegszik 30 fok fölé, akkor már azt mutatja amit mérek. Ez egy 5K1000-es sorozatú Hitachi HDD, 2.5-ös.

(#5053) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Ha adott egy egy ssd ahol egy szektor olvashatatlan. Ha lefuttatom az írás tesztet akkor az rákényszeríti a smart-ot hogy áthelyezze/megjelölje a szektort?
HDS 4.4pro

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5054) hdsentinel válasza Kolondrum (#5052) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Alaphelyzetben 5 percenként frissíti a program az állapotot.
Ezért indulás után, amíg nem áll be az "üzemi" hőmérséklet, addig az első mért érték (a 23 fok) jelenik meg.
Ha ez kevesebb, mint a szoba hőmérséklete, akkor érdemes az eltolás értékkel korrigálni, ahogy a súgóban a hőmérséklet-kalibráció is írja.

Bekapcsolás után ez szépen emelkedik, de mivel csak 5 perc múlva frissül az érték, addig a kijelzés még a régebbi, alacsonyabb hőmérsékletet mutatja.

Esetleg a Beállítások -> Fejlett opciók oldalon megadható, hogy sűrűbben olvassa ki az állapotot (és így a hőmérsékletet).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5055) hdsentinel válasza Mezga Aladár (#5053) üzenetére


hdsentinel
őstag

Rákényszeríti, hogy vizsgálja felül és stabilizálja a szektor állapotát.
Ha szükséges az áthelyezés (pl. nincs valós hiba, a jelenséget pl. szabálytalan leállítás / áramszünet stb... okozta), akkor megtörténik - ha nem, akkor az állapot visszaáll normálra.

SSD-khez érdemes frissíteni a legújabb 4.60-asra, a 4.40 óta számos modell jelent meg, amik máshogy működnek mint a korábbiak. Általánosságban újabb eszközök esetén érdemes a legújabb verziót használni, mivel sokszor újabb eszközök (de akár régiek újabb firmware-ei is) másként működnek, mint a korábbiak - és az újabb Hard Disk Sentinel verziók kezelik őket megfelelően.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5056) Kolondrum válasza hdsentinel (#5054) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rutinosként 10s-re van állítva azonnal telepítés után.

Ha ez kevesebb, mint a szoba hőmérséklete, akkor érdemes az eltolás értékkel korrigálni, ahogy a súgóban a hőmérséklet-kalibráció is írja. >> Értem én, de mikor már üzemmeleg jót mutat. Csak az elején rossz. Infrával az elektronikán mérve. Minden más helyen hűvösebb valamivel.

(#5057) Mezga Aladár válasza hdsentinel (#5055) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megtörtént, valószínűleg a win10 próbálkozás közben történt kék halál okozta.
Egy öreg 60 GB kingston ssd-t használok (SNV425), szerinted ezzel rendben van?

Van viszont egy érték ami föl le mozog, a 168 atrib. Sata phy error számláló.
Nekem úgy tűnik a think t60 noti és az ssd nem szereti egymást.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5058) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Mivel nem találtam ilyen topikot így itt kérdezem meg.
Windows 10-et használok és alá feltettem a hard disk sentinel 4.60 pro-t. Beállítottam, hogy windows-sal együtt induljon és tegye ki a kis ikonokat alulra a hőmérsékletről, de nem csinálja.

Ez mitől van? Nem teljesen kompatibilis a win10-vel? Mi lehet a gond?

Windows 8,1 alatt ilyen gondom nem volt.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#5059) Kolondrum válasza Adler (#5058) üzenetére


Kolondrum
félisten

Frissen tedd fel a win10-et frissítés után annyi bajom volt mint még soha semmivel, BÁR a HDS ment.

(#5060) Adler válasza Kolondrum (#5059) üzenetére


Adler
aktív tag

Tiszta telepítés volt. Maga a HDS felment minden probléma nélkül és el is tudtam indítani, csak automatikusan nem akar a rendszerrel együtt indulni. :(

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#5061) szupra


szupra
csendes tag

Üdv

Az alábbi merevlemezemen a hard disk sentinel talált 4 gyenge szektort. A rövid öntesztet nem sikerült futtatni mert olvasási hibát írt ki. Így a chkdsk-t futattam a gépen az előzőleg megtalált 4 gyenge szektorból kettőt áthelyezett a tartalékra, 2 megmaradt. A hard disk sentinel ezután 2 hibás szektort és 11 gyenge szektort jegyzett.
Szerintetek foglalkozzak még vele, vagy hagyjam így? A win10-et szeretném most telepíteni rá.
A hard disk sentinelen gondolkodtam, hogy az olvasás+írás teszt vagy egy újrainicializilás mehet-e, vagy az több gyenge és hibás szektornál ajánlott inkább?
A chkdsk újbóli futtatása esetleg megoldja problémát?

A kép a lemezről: http://kepfeltoltes.hu/150811/863751971N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi az ötelteket vagy aki járt már hasonló cipőben, várom tapasztalatát

(#5062) hdsentinel válasza szupra (#5061) üzenetére


hdsentinel
őstag

Üdv!

A chkdsk nem helyezett át semmit, egyszerűen nem ez a dolga.
A fájl-rendszer hibáit javítja, azaz megjelöli a problémás területet és oda nem ír.

Amikor a Windows-t telepíted, akkor jó eséllyel a partíció, amire ez feljegyzésre került, törlődik, így a problémás részek újra és újra használatba kerülnek, újra problémát fognak okozni.

Ráadásul nem stabil a helyzet: ahogy látod, még több hiba kerül felszínre a használat (pl. a chkdsk által végzett fájl-rendszer ellenőrzés) során.

A Hard disk case: weak sectors oldal részletesen leírja, hogy

- a rövid/részletes önteszt miért és hogyan áll le ilyenkor
- a chkdsk hogyan NEM javítja a kérdéses problémát
- a Hard Disk Sentinel -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása hogyan javítja valójában.

De ha a probléma eredeti oka (pl. kábelek/csatlakozási probléma, tápellátás-hiba, stb.) nem szűnik meg, akkor ismét várható, hogy problémák jelentkeznek.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5063) hdsentinel válasza Adler (#5060) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valószínű valami blokkolja az automatikus indítását.
Vírusirtó, tűzfal, rendszer-tuning program?

Próbáld meg a Beállítások -> Általános beállítások oldalon kivenni a pipát az
"Indítás a Windows-szal együtt" mellől, bezárni, majd újraindítás után ismét betenni.
Így ismét létrehozza a megfelelő bejegyzéseket a Windows feladatütemezőben.
Itt ellenőrizhető, hogy megvan-e - és ha igen, akkor mikor futott utoljára - ill. ha nem indította el a Windows, kiderülhet, hogy miért nem.

Az szokott még gondot okozni, ha a számítógép neve és az aktuális felhasználó neve azonos. Ilyenkor valamilyen oknál fogva a Windows nem indítja el automatikusan.

Esetleg érdemes használni a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót, hátha kiderül belőle valami....

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5064) Adler válasza hdsentinel (#5063) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia!

Köszönöm.

Az ötleteket kipróbálom amit adtál ahogy hazaérek.

Ha jól emlékszem akkor a felhasználó és a pc neve egy és ugyanaz.

Megírom itt hogy sikerült -e.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#5065) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sziasztok! Akadt egy kis gondom, a win10 vs. USB 3.0 vs. USB 3.0-ás caddy és a benne lévő 500-as hita HDD és a rajta lévő 10 évnyi féltve őrzött anyagom. Fel-le dobálta a gép mint a géppüska, elszállt róla a partíció, leformáztam gyors formázással, getdata 4.32 dél óta dolgozott rajta visszajöttek az adatok. Most itt az üres HDD, kezelés win10-en belül, új kötet teljes formázás elég nekem, az kideríti ha kapott pofont szektor vagy bármi? Köszi!

(#5066) hdsentinel válasza Kolondrum (#5065) üzenetére


hdsentinel
őstag

Semmiképpen sem.

A formázás semmilyen információt nem ad arról, hogy valójában milyen az állapot: vannak-e lassabb, nehezebben elérhető / kezelhető helyek. Nem javítja az esetleges gyenge szektorokat (ha van ilyen), nem stabilizálja az esetleges (adatterületet érintő) problémákat és nem jelzi, ha a működés közben más jellegű hiba (pl. tápellátás / adatkommunikációs hiba) adódna - ami a későbbiekben esetleg hasonló helyzetet idézne elő. Azaz formázás és némi használat után lehet, hogy hasonló helyzet állna elő.

Személy szerint én alaposan tesztelném, lefuttatnám mind a négy tesztet, amit a Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni? cikk ír.
Ha ezek nem jeleznek hibát, a kondíció nem változik (vagy akár javul pl. gyenge szektorok javítása esetén) akkor már mehet a formázás. Ekkor a gyors formázás is elegendő, hiszen a tesztekkel pontosan, alaposabban ellenőrizzük az adatterületet, így a formázásnak ezt már nem kell megtennie.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5067) Kolondrum válasza hdsentinel (#5066) üzenetére


Kolondrum
félisten

Igazqd lett nekikezdett és szórja a hibákat... :W

(#5068) Kolondrum válasza hdsentinel (#5066) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rendeltem normális usb caddyt, mert valami ott nem lesz jó.

(#5069) Adler válasza hdsentinel (#5063) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia!

Megcsináltam mindkettő dolgot amit javasoltál. A pc nevét átírtam másra mint a felhasználó név. Úgy látom így működik és indul a windows-sal együtt.

Köszönöm a segítséget. :R

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#5070) szupra válasza hdsentinel (#5062) üzenetére


szupra
csendes tag

Üdv

Köszönöm segítséged

A destruktív teszteket nem tudom futtatni, mivel a winchesteren az oprendszer van fent.
Az olvasás+írás+olvasás(adatterület felfrissítése) áthelyezheti a gyenge szektorokat a tartalék területre?

Köszönöm válaszod

(#5071) King Unique válasza Kolondrum (#5068) üzenetére


King Unique
titán

Megint caddy-t?? Nem lenne jobb egy normális külső merevlemez ház, mert azok valók ilyen célra, nem az external ODD caddy?

[ Szerkesztve ]

(#5072) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

Egy tavaly decemberben vásárolt 5TB-os WD50EZRX winchesternél (33 nap működési idővel) indítottam kíváncsiságból önteszteket, de a három közül csak a szállítás teszt fut le hiba nélkül. A másik kettő (rövid és részletes) olyan 1 percen belül megáll "Sikertelen olvasó egység hibája miatt".

A napokban másoltam rá több, mint 1TB adatot, most olyan 450GB szabad hely van rajta és ekkor írja a Sentinel, hogy 2 gyenge szektor található a lemezen. Gondolom lefuttatok egy olvasás tesztet is, az ilyen eredménnyel zárult: KÉP (gyenge szektorokat biztos írás közben találta meg, mert ezen nem lászanak)

A program nem írja, hogy lehetséges a garanciáztatás, de a szövegben nem is említi az öntesztek során tapasztalt hibákat. Ti mit gondoltok?

Szerk.: a kondíció a talált gyenge szektorok következtében lecsökkent 100-ról 92%-ra, a teljesítmény 100%-os és a SMART adatok ezen kívül rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#5073) tomp


tomp
félisten

A becsült hátralévő idő mennyire valós? :)
A 3,5éves laptop gyári vinyója elérte a 825napos üzemidőt így elindult a visszaszámlálás. 999nap.
A valaha mért max hőfoka 53fok volt 1x poros belső miatt. Mostanában ha masszívan van használva akkor 47fokig melegszik fel.
2129x volt felpörgés/leállás amiből 1428 mindössze 1,5-2óra alatt szedett össze. Hűtőrendszer karbantartáson volt a gép és gondolom letesztelték a hűtést valamilyen boot lemezzel csak mivel nem használta a vinyót az szépen leállt majd újra felpörgött. E miatt 7407x volt már fejparkolás.
Ezek mennyire "rossz" értékek így?

(#5074) Mezga Aladár válasza tomp (#5073) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Semennyire, becsült érték.
A lemez, leírásod alapján , jó állapotban van.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5075) hdsentinel válasza szupra (#5070) üzenetére


hdsentinel
őstag

> A destruktív teszteket nem tudom futtatni, mivel a winchesteren az oprendszer van fent.

Pontosabban ilyenkor az ÍRÁSteszteket nem lehet futtatni.
Így az olvasás+írás+olvasás(adatterület felfrissítése) tesztet sem - ami nem helyezi át a szektorokat, mivel ha az első lépés (olvasás) hibára fut, akkor nem próbál meg ott mást (írás, áthelyezés) végezni-

Az adatterület felfrissítése teszt teljesen más célra készült: memóriakártyák, pendrive-ok, SSD-k felfrissítésére, melyek (még) hiba nélkül működnek, de már lassabban, mint új korukban.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5076) szupra válasza hdsentinel (#5075) üzenetére


szupra
csendes tag

Üdv

Akkor milyen módon tudom, a winchestert helyre hozni? A gyenge szektorokat áthelyezni?

Köszönöm válaszod

(#5077) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link]
Senti, minden 100-as, ha épp jó kedve van minden teszt lefut, esetleg full format is sikeres, majd jönnek ezek. Az 1MB-os rész 2 perccel korábban nem volt ott. Sőt eltűnik ha újra rádugom. Több gépbe nézve sem jó, de a program szerint 100-as. Érdekes gariztatás lesz...

(#5078) hdsentinel válasza szupra (#5076) üzenetére


hdsentinel
őstag

Teljes mentés után tedd másodlagos merevlemezként egy másik gépbe, vagy csatlakoztasd külső USB-s kerettel.

Majd Lemez menü -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása teszt segítségével, ahogy írtam, ez pontosan ezt teszi: javítja a gyenge szektorokat, ideális esetben a kondíciót és a merevlemez használhatóságát általában.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5079) hdsentinel válasza Kolondrum (#5077) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez tényleg érdekes, honnan kerül oda az a plusz partíció? :F

Ha nem sikerül garanciális csere, mindenképpen vevő lennék rá, szeretném alaposabban megvizsgálni, hogy mit művel, főleg, ha a jelenség használt rendszertől függetlenül mindenhol előjön.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5080) Kolondrum válasza hdsentinel (#5079) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ritka ha elegem van, de most igen. A márkás sn-el ellátott caddyvel nem jó, a full kínaival megy semmi baja. Sőt sata porton sem csinált semmit most! Egész nap megy ebben a felállásban. De van jobb. Kivettem az 1tb-os társat caddybe, dettó ott hal meg. Amúgy a b9-es verziód van fent és nem ok valami a win10-el.

(#5081) szupra


szupra
csendes tag

Üdv

Köszönöm segítséged, akkor így járok el.

(#5082) vulnrea


vulnrea
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 120 GB-os SSD a gépben ami remekül teszi a dolgát, ehhez vásároltam egy 1 TB-os tárolási célra egy merevlemezt, illetve megtartottam a már igen régóta üzemelő 500 GB-os tárolót is.

A gondom csak azzal van, hogy az újabb merevlemez időnként, azaz mostanában nem lehet rá játékokat telepíteni, de még letölteni sem lehet rá nagyon annyira leterheli a gépet, a másik két tárolóval nincs semmi gondom csak ezzel az egyel, a programok szerint minden rendben van és jól működik.. tudna nekem valaki segíteni :F

HDSentinel alapján ezt írja ki: A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 121 alkalommal.

1,Raw Read Error Rate,51,200,200,OK,000000000000,0,Engedélyezve
3,Spin Up Time,21,175,174,OK,0000000008A0,0,Engedélyezve
4,Start/Stop Count,0,99,99,OK (Mindig rendben),000000000665,0,Engedélyezve
5,Reallocated Sectors Count,140,200,200,OK,000000000000,0,Engedélyezve
7,Seek Error Rate,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
9,Power On Time Count,0,96,96,OK (Mindig rendben),000000000DF3,0,Engedélyezve
10,Spin Retry Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
11,Drive Calibration Retry Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
12,Drive Power Cycle Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000295,0,Engedélyezve
192,Power off Retract Cycle Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),00000000006C,0,Engedélyezve
193,Load/Unload Cycle Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),00000000061C,0,Engedélyezve
194,Disk Temperature,0,115,105,OK (Mindig rendben),00000000001C,0,Engedélyezve
196,Reallocation Event Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
197,Current Pending Sector Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,196,OK (Mindig rendben),000000000079,0,Engedélyezve
200,Write Error Rate,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#5083) hdsentinel válasza Kolondrum (#5080) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos van ilyen: USB chiptől, táptól függően - és néha a drágább, komolyabb cuccokkal van több gond.

> Amúgy a b9-es verziód van fent és nem ok valami a win10-el.

Tudomásom szerint minden OK, legalábbis nem jelentkezett probléma és mástól sem hallottam semmit.
Megírnád, mire gondolsz konkrétan?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5084) hdsentinel válasza vulnrea (#5082) üzenetére


hdsentinel
őstag

> A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 121 alkalommal.

A Hard Disk Sentinel pontosan leírja, mi a gond.
Kábeleket, csatlakozásokat lenne érdemes ellenőrizni.

A Hard disk case: communication errors cikk részletesen leírja, hogy ilyenkor mi a helyzet, mi okozhatja és hogyan, mit érdemes tenni ellene.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5085) Kolondrum válasza hdsentinel (#5083) üzenetére


Kolondrum
félisten

Néha rengeteget gondlkozik mire feljön a főablak.

(#5086) hdsentinel válasza Kolondrum (#5085) üzenetére


hdsentinel
őstag

Értem.
Lehet, hogy valamelyik eszköz / illesztőprogram kissé lassabban válaszol, mint kellene és arra vár a program.

Ha ilyet látsz, használd egyből a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót - abból talán kiderül valami.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5087) vulnrea válasza hdsentinel (#5084) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Köszönöm a választ, kicseréltem a csatlakozót, illetve kitakarítottam a gépet is, meg ellenőriztem minden kábelt, most úgy tűnik működik :)

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#5088) zsoca29


zsoca29
tag

Üdv!
Vettem ssd felraktam rá a rendszert és néztem Sentinellel az állapotot.
De a kondícióra 89% írt.
Mért lehet??????

(#5089) Kolondrum válasza zsoca29 (#5088) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kevés. Nyugodj meg. Több info kell. Mutass valami konkrétat.

Senti! Ment riport!

(#5090) zsoca29 válasza Kolondrum (#5089) üzenetére


zsoca29
tag

(#5091) Kolondrum válasza zsoca29 (#5090) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez érdekes, hisz új. SMART fülön semmi extrát nem látni?

(#5092) zsoca29 válasza Kolondrum (#5091) üzenetére


zsoca29
tag

Nem nincs semmi.
Lehet hidás vagy valami...

(#5093) AtHoS válasza zsoca29 (#5090) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez valami béta verziós HDS példány? Nálam csak annyit ír, hogy 4.60 Pro és nem is talál újabb verziót

Én arra tippelnék, hogy pontosítani kell a program adatbázisát, mert hiányos lehet e képen látható SP900 esetén. De majd nemsoká kiderül mi is helyzet

read-only mode on the forum

(#5094) zsoca29 válasza AtHoS (#5093) üzenetére


zsoca29
tag

Nekem már rég ez van.

(#5095) zsoca29


zsoca29
tag

(#5096) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Van egy hdd-m amire a Sentinel azt írja, hogy "A merevlemez 150 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált szektorok hibátlannak minősültek" kondi 100/70. Ezt nem lehet eltüntetni valahogy? :) Vagy mi lehet az oka hogy ezt írja?

(#5097) rgeorge válasza Repsol600 (#5096) üzenetére


rgeorge
addikt

Milyen HDD és melyik Sentinel verzió?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5098) hdsentinel válasza Kolondrum (#5089) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi a riportot !

Nem láttam benne semmi rendellenességet: az SSD és a HDD-k is gyorsan felismerhetőek, detektálhatóak.

Ha esetleg régóta használod, lehet, hogy felgyűlt az adatbázis, statisztika és emiatt lehet kicsit lassúbb?
Bár ez egy ilyen mai modern gépet nem igazán érinthet, esetleg egy nagyon régi P3 / Celeron rendszert....

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5099) hdsentinel válasza zsoca29 (#5090) üzenetére


hdsentinel
őstag

Biztosan új ez az SSD?

A hivatkozott attribútum mutatja meg az SSD memóriacelláinak általános állapotát, elhasználódását a használat (írás) következtében.

Ha nincs más probléma, a Hard Disk Sentinel (és ahogy láthattad, bizonyos más programok is, amik ezt felismerik) ezt mutatják kondíció értékként.

Esetleg előfordulhat, hogy garanciában "felújított" SSD-k esetén a működési idő és az összes írás szerint új, de az állapot alapján használt példány érkezik...

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#5100) hdsentinel válasza AtHoS (#5093) üzenetére


hdsentinel
őstag

A 4.60-as a legfrissebb verzió, amire a belső frissítő is frissít.

De igen, időszakosan kerülnek ki újabb béta verziók, melyek 1-2 adott hardverhez (pl. újabb SSD, HDD, RAID vezérlő, stb...) biztosítanak frissítést ill. új funkciókat, melyek még teszt-fázisban vannak.
Ezekre a frissítő nem frissít, de kézzel bármikor letölthetőek, most a legújabb a 4.60.9b.
Ezek a Letöltések oldalról elérhetőek.

Nem, nincs ilyenről szó.
Természetesen a program tudása, adatbázisa folyamatosan frissül, de ez a típus már régóta ismert és stabilan működik, felismert és kezelt.

Mindenesetre a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció hasznos lehet, így minden kétséget kizárólag ellenőrizhető a S.M.A.R.T. állapot, az SSD firmware verziója és összevethető más, korábban tesztelt példányokkal.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.