Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia Z3 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) bayleez


bayleez
újonc

http://blogs.sonymobile.com/2014/10/16/were-bringing-android-5-0-lollipop-to-the-entire-xperia-z-series/

We’ll start the upgrade at beginning of 2015 for the core Xperia Z3 and Xperia Z2 series – continuing thereafter for all remaining devices above...

We’re really excited about the new Sony features & functionality and the improvements we’ve made to the user experience – and we’ll be sharing more soon…

:DD

(#652) Quasi_modo válasza boogie84 (#646) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát nem vagyunk egyformák. Nekem meg pont a fekete tetszik.

#651) bayleez [link]

valami

(#653) zerdelyi válasza TapayBalint (#649) üzenetére


zerdelyi
tag

Köszönöm, bár én konkrét boltot kerestem volna, ahova bemegyek és fel is rakják.

iPhone 8 - 64 GB + Watch S 4 Nike + AirPods

(#654) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Azt valaki meg tudja mondani, hogy amikor hívok valakit, miért írja azt, hogy
"hívásátirányítás feltétellel engedélyezve van" ?

Valamit nem jól állítottam be? vagy az új sim kártya aktiválása nem volt jó? (bár azt nem én csináltam, hanem a t-mobile :) )
Vagy ez így normális?

Köszi

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#655) Quasi_modo válasza lcee79 (#654) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Na ilyet én is láttam. Egyszer.
A régi számom van új kártyára ültetve.

valami

(#656) lcee79 válasza Quasi_modo (#655) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem is a régi számom van új kártyára, de 2005 óta ez a 3. kártya (főleg a méret miatt kellett váltani :) )
Először sima sim volt, aztán mikro sim, most meg nano sim... nem tudtam nem cserélni :)
Sőt T-mobile becsomagolta a telefon és a hangszóró mellé a kártyát is aminek nagyon örültem :)
Ja meg egyből rádobott egy 1 hónapig 190 ft-os 500MB kedvezményes mobilnetet is (utána már trükkös a dolog, ha olyan előfizum van, amin van/lenne net 990 havonta, de ha nem olyan, és nem olyan van :) akkor már 1790 és persze ez sehova nincs leírva, csak mikor rákérdeztem akkor mondták :)...)

Szóval akkor meg kell kérdeznem a T-től, hogy hogy lehet feltételesről feltétlenre váltani :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#657) Quasi_modo válasza lcee79 (#656) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nekem is a méret miatt kellett csereberélni. Remélem két év múlva újabb méret lesz. :W

valami

(#658) lcee79 válasza Quasi_modo (#657) üzenetére


lcee79
őstag

piko sim kártya lesz a neve
hatvánnyal: 10 a minusz 12.-en :))
és a nano sim fele lesz, de csak mikroszkóp alatt lehet cserélni :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#659) LouiS22 válasza lcee79 (#656) üzenetére


LouiS22
veterán

Akkor megvárom, amíg megkérded :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#660) heidrich válasza Omli85 (#643) üzenetére


heidrich
senior tag

Nekem is mindig felébred a zsebemben és feloldódik ha a dupla koppintással való ébresztés be van kapcsolva.
Beállítottam minta alapú feloldást de akkor meg a vészhíbás gomb nyomódott meg és a tárcsázóba össze vissza benyomódott minden gomb... :DDD

Amúgy ez azért lehet mert túl érzékeny az érintő? Más készüléknél ilyet sosem tapasztaltam. Esetleg egy folia megolhatja ezt a problémát?

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#661) TapayBalint válasza heidrich (#660) üzenetére


TapayBalint
csendes tag

Kapcsold ki a kesztyűs módot.

SE W200i - Xperia Neo - Z3 Compact - XZ1 Compact

(#662) Quasi_modo válasza TapayBalint (#661) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az lehet az ok, mert nálam még nem nyitott magától.

valami

(#663) heidrich válasza TapayBalint (#661) üzenetére


heidrich
senior tag

természetesen kivan.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#664) Sly Bp. válasza heidrich (#660) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nekem ez mindennapos volt BB Z10-en! Túl vékony a zsebed, megoldás a tok vagy hogy ne kijelzővel a lábad felé tedd be! Ezerszer telefonáltam a zsebemből töröltem kontaktot fényképeztem és minden egyéb amit elképzelhetetlen azt megcsinálta a Z10 ezért cseréltem le! Ott is a gomb nélküli nyitás volt az ok, de a tetején a gomb minden cipőkötésnél benyomódott így kikapcsolt a telefon! Tedd be hogy csak gombbal lehet nyitni és nem hiszem hogy baj lenne!

(#665) Tidzsimon válasza Sly Bp. (#664) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Kijelzővel kifelé nem raknám, egyszer volt úgy (XL) máris sérült az üveg melletti kis perem, még jó, higy csak az.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#666) Omli85 válasza heidrich (#660) üzenetére


Omli85
őstag

Ahogy írták is a többiek sanszos, hogy túl érzékeny az érintő ezt amúgy simán érzésre is észreveszi az ember mert szinte hozzá sem érsz és már érzékeli az érintést. Szóval nagyon úgy tűnik ez az oka a zsebben feloldásra. Megoldás erre maximum tényleg az lehet hogy kijelzővel kifelé teszi az ember zsebbe ami nem a legjobb opció vagy ezt a funkciót nem használod zsebben tartott készülék esetén. :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#667) heidrich válasza Omli85 (#666) üzenetére


heidrich
senior tag

Hát kijelzővel kifelé nem igazán szeretem tenni, szóval inkább kikapcsoltam a funkciót.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#668) lcee79 válasza heidrich (#667) üzenetére


lcee79
őstag

Igazából belegondolva
annyira nagy haszna nincs annak a funkciónak szerintem
teljesen kézre esik a bekapcsoló gomb, ha használni akarom, nem szenvedünk semmiféle hátrányt akkor ha kikapcsoljuk
Meg alapból a kesztyűs mód amitől túlérzékennyé válik a kijelző, annyira hogy hozzá sem kell érni ahhoz hogy kattintson...
Azt is ki kell kapcsolni amikor nem kesztyűben akarjuk használni szerintem...

Feleségemnek amúgy huawei ascend p6 van, azon ha be van kapcsolva a kesztyüs mód nem lesz ennyire érzékeny a kijelző, és nem is látok semmi változást, sony extra érzékenyre csinálta... Soxor jó, de zsebben hordásnál momentán nem :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#669) Quasi_modo válasza lcee79 (#668) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

teljesen kézre esik a bekapcsoló gomb
Csak akkor nem kíméled a bekapcsoló gombot. Én erre a célra feltettem a QuickClick-et, azzal bármelyik gombra fel lehet programozni a feloldást.

valami

(#670) lcee79 válasza Quasi_modo (#669) üzenetére


lcee79
őstag

Hát remélem attól hogy bekapcsolok egy telefont attól nem megy tönkre idő előtt :)
Eddigi telefonjaim nem mentek tönkre ilyen téren még...
De ennyiből a képernyőt sem kímélem a koppintgatásokkal. :) Ami érdekes módon, mint már valaki írta is egyszer, olyan mintha üres lenne a telefon belseje a közepénél :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#671) lcee79


lcee79
őstag

Ha esetleg valakit érdekel a sony bluetooth-os hangszóró, lehet eladnám :)
1x volt kipróbálva...
árgépen 14000-től lehet venni.
(nem hirdetés csak igényfelmérés :) )

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#672) Bozek válasza Quasi_modo (#669) üzenetére


Bozek
nagyúr

És váltogatod hetente, hogy melyikkel oldjad fel a telefont? Mert ha mondjuk a kameragombra teszed, akkor meg azt nem kíméled, szóval szinte ugyanott vagy.

(#673) boogie84 válasza Quasi_modo (#669) üzenetére


boogie84
veterán

Csak akkor nem kíméled a bekapcsoló gombot.
Sosem volt nálam probléma a Z-nél. Ennél miért lenne vele probléma?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#674) Quasi_modo válasza Bozek (#672) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor két koppal oldok. Egyébként mindenki úgy kíméli ahogy akarja.
Lehet, hogy csak nekem a mániám, hogy ha állandóan ugyanazt a gombot nyomkodom, akkor az bexarik.

valami

(#675) vicces válasza Quasi_modo (#674) üzenetére


vicces
addikt

2 éve nyomkodom az xperia p-n a bekapcsológombot. semmi baja :C

:)

(#676) sajo13 válasza Quasi_modo (#674) üzenetére


sajo13
senior tag

Még a legnagyobbakkal is előfordul, hogy a sokszor használt gomb bexarik, lásd iPhone home gomb, mely a 4-es szériák jellemző hibája volt, nem csoda, mert sűrűn nyomkodták az emberek. De Androidos telónál is hallottam olyan hibát, hogy a bekapcsoló gombot cserélni kellett.
Ja, aki 1 éven belül eladja a telefonját, az úgysem fogja észrevenni :) Majd csak a következő tulaj...

Szerk:
Hát az Xperia P bekapcsoló gombja volt, hogy csak minden másodikra reagált. Ennek persze más oka is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#677) Quasi_modo válasza sajo13 (#676) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én viszont nem fogom eladni 1 éven belül...

valami

(#678) zerdelyi válasza sajo13 (#676) üzenetére


zerdelyi
tag

1 év után az önmegsemmisítő protokoll is elindul. :)
Egyébként szerintem van olyan...

iPhone 8 - 64 GB + Watch S 4 Nike + AirPods

(#679) Benji21th


Benji21th
tag

Üdv

Lassan egy hete én is Z3 Compact tulaj vagyok. Az első érintésnél az Iphone 4emet juttatta eszembe, amit nagyon szerettem és nagyon szerettem volna már leváltani a Lumia 920-asomat, úgyhogy szerelem volt első látásra. Már teljesen el voltam attól szokva, hogy ne kelljen tölteni egy telefont naponta kétszer, úgyhogy a készülék számomra egy igazi főnyeremény. Az androidot még szoknom kell, úgyhogy abba nem nagyon kötnék még bele, viszont a kamera...hát szerintem borzalmas képeket csinál automata módban, a 920-hoz képest mindenképpen.Videóban viszont hozza azt a szintet, ha nem jobbat, tehát lehet, hogy user error a fényképezős része. Két kérdéssel fordulnék a tulajokhoz: Tud-e olyat, hogy a képernyő ne csak szimplán felkapcsoljon, hanem fokozatosan átmenettel jelenjen meg? Galaxy S4-en láttam ilyet. A másik inkább egy probléma: Készítettem lassított felvételt a Timeshift nevű előretelepített programmal, el is mentette, de mikor visszanézem, csak a lassítás nélküli videót látom az albumban, illetve egy képet az alsó sarkában egy "madárkával". Próbáltam utólag a movie creatorral megismételni a lassítást, ott is megtörténik a mentés, de csak egy újabb madárkás ikonnal ellátott kép a végeredmény. Mit csinálok rosszul?

Előre is köszi

(#680) heidrich válasza Benji21th (#679) üzenetére


heidrich
senior tag

Felvétel után tudod módosítani, hogy a videó melyik pontjai legyenek visszalassítva. A kékkel jelölt részek lesznek lassított módban, több lassított pontot is meg tudsz adni, de akár az egész videóra is alkalmazhatod. Elmenti az eredeti és a lassított verziót is, az eredeti mellett oda lesz írva, hogy "120f" (fps) a lassított változatnál pedig ahogy mondtad egy kis madár lesz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#681) Benji21th válasza heidrich (#680) üzenetére


Benji21th
tag

Ez idáig megvan, de a kis madárkás nálam csak egy szimpla képként jelenik meg, hiába nyitom meg.

(#682) Quasi_modo válasza Benji21th (#679) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

lehet, hogy user error a fényképezős része.
Lehet. A 920-nál rosszabb képet csinálni az már művészet.

valami

(#683) heidrich


heidrich
senior tag

Nem tudja valaki Szegeden hol lehetne rá fóliát venni? Már ha van olyan aki szegedi itt :)

Szerintetek ez milyen lehet? Erre gondoltam, hogy ezt megrendelem:

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=361086530018&alt=web

Az üvegfóliát is hasonló módon kell felrakni mint a sima fóliát? Szerintetek melyik a jobb? Sosem használtam még üvegfóliát.
Milyen tokot használtok a készülékhez?

Köszi.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#684) lcee79 válasza heidrich (#683) üzenetére


lcee79
őstag

A Z3C-n nincs gyárilag fólia?
Mintha apósom azt mondta volna, hogy az ő Xperia Z-jén lett volna, aztán addig piszkálta hogy, hogy lejött végülis...
Vagy rosszul emléxem/tudom?

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#685) heidrich válasza lcee79 (#684) üzenetére


heidrich
senior tag

Z3 Compacton már nincsen gyárilag.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#686) Frank97


Frank97
csendes tag

Sziasztok! :DD
Ma meg hozta a postás az eBay ről rendelt mágneses töltő kábelt.
Minden szép és jó,tökéletesen működik. :C
Nem kell nyitogatnom a kisajtócskát. :K

Sony Xperia™ Z3 Compact,Samsung Galaxy S7

(#687) tekk válasza heidrich (#683) üzenetére


tekk
tag

Rearth Invisible Defender fóliát vettem rá, teljesen jó.
pü ment

(#688) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Van szerviz menü program Xperia-ra így nem kell a kóddal bajlódni! Nagyon tuti! :)

[ Szerkesztve ]

(#689) boogie84


boogie84
veterán

Képernyő feloldásnál a kamera funkciót le lehet valahogy cserélni zseblámpa funkcióra?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#690) heidrich válasza boogie84 (#689) üzenetére


heidrich
senior tag

gyárilag nincs rá lehetőség. (legalább is én semmi ilyet nem találtam a rendszerben)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#691) User13


User13
csendes tag

Sziasztok!

Z3C vásárlás előtt állok,és olyan helyen lakom ahol a T-mobile hálózatán gyenge a térerő,azt szeretném kérdezni hogy mennyire jó a telefon térerőben?
Van egy Galaxy s3 az nem talál térerőt,ellenben a Motorola Defy simán talál akár 2-3-as térerőt is! :)
Tetszik a telefon,és ha térerőben is ok,akkor veszem is meg! :) :)
Köszönöm!!
Üdv!! :)

(#692) lcee79


lcee79
őstag

......

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#693) lcee79 válasza User13 (#691) üzenetére


lcee79
őstag

Ezt így nehéz megmondani, csak úgy lehetne, ha ugyanazon a helyen kipróbálod élőben...
Másra nem nagyon tudsz adni ilyen esetben...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#694) User13 válasza lcee79 (#693) üzenetére


User13
csendes tag

Igazad van! :) De azért tettem egy próbát,hátha valakinek vannak ilyen tapasztalatai is a telóval kapcsolatban.:) :)
De ahogy olvasgatom a fórumot mindenki meg van elégedve a telóval! :)

(#695) kuk@c válasza User13 (#694) üzenetére


kuk@c
tag

Szia!

Én elég sokat járok terepen városon kívül, nem voltak még gondjaim térerővel... /T-s ügyfél vagyok/

Üdv.:

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#696) lcee79


lcee79
őstag

Egyik haverom épp akar rendelni e-bayről dolgokat..

MOndtam neki dokkolós töltőt, van pár utángyártott modell olcsón ezeket megéri megvenni szerintetek?

DK48D Magnetic Charging Dock Cradle Desktop Stand for Sony Xperia Z3

MAGNETIC CHARGING DESKTOP DOCK CRADLE CHARGER + CABLE DK48 FOR SONY XPERIA Z3

DK48 Magnetic Desktop Charging Dock Cradle Station F Sony Xperia Z3 & Z3 Compact

valamelyiket? bármelyik jó? egyik se jó?

JA meg akkor nem ártana valami tokot is rendelni...
Nem vagyok képbe tokok terén, one x-en se tok se fólia ... se karc nem volt rajt...
(Leszámítva az utolsó hétét a 2,5 évének, amikoris pofára esett térkőre ...)

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#697) boogie84 válasza heidrich (#690) üzenetére


boogie84
veterán

Pedig jó lenne, mert tök felesleges, hisz úgyis van kamera gomb. :U

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#698) BaLee válasza lcee79 (#696) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ne vegyél ilyet, ezek szarok. :(

Én is megjártam mikor Z1 Compacthoz vettem. Ha feltöltődik a telefon cicergő hangot ad amíg le nem veszem a telót a dokkolóról. Nem túl minőségi cuccok ezek.

(#699) mente.porral


mente.porral
csendes tag

Sziasztok!
Három napja van SX Z3 Compact-om, minden ok, de nem találom a gps-modul bekapcsolás/kikapcsolás lehetőségét, valamint telepítettem iGO-t és nem fut. ("Az alkalmazás leállt." üzenettel.)
Ti tudjátok, hogy lehet ki-be kapcsolni a gps-t?
:F

mp (Sony Xperia Z3 C, Android 4.4.4, Samsung GT-P6810 Android 4.0.4)

(#700) Tidzsimon válasza mente.porral (#699) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Hely bekapcsolása szokott lenni 4.4-en. Az IGO meg az android közös említése, jelenleg tiltott a fórumon, nincs kiadva androidra, így warez.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.