Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia Z3 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) INGJOKE válasza gyerecske (#46) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is ezen gondolkoztam, de mivel lesz rajta egyedi fényképes hátlap, így csak azt kell eldöntenem, hogy az előlapon fekete/fehér csík legyen. :-D

(#52) VMatteo


VMatteo
őstag

Tuti nem 3GB-os a memóriája?

Tisztelet a Gépésznek!

(#53) #13110016


#13110016
törölt tag

Nem volt kérdés a plecsni... Sony...

Ám, hogy itt mennyi rokkant elméjű ember van...

(#54) ctvagyok válasza Smidti (#42) üzenetére


ctvagyok
őstag

És ha le HTC fanozol valakit, aki egy HTC fan? Akkor mivan? Sírás-rívás ezek szerint. ;]

(#55) kovadika


kovadika
őstag

Igen.

(#56) BaLee válasza nightshadow (#45) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jah ez a része jogos, bár már többször írták, hogy a Sony csak a felső-kategóriára akar koncentrálni, lehet nem is nagyon lesz telójuk belépőszinten.

(#52) VMatteo: 2GB van csak neki

[ Szerkesztve ]

(#57) helixP válasza desanctis (#36) üzenetére


helixP
nagyúr

És mégis mit csinálsz 3,3-on a telefonáláson kívül? Azzal még képelni is kényelmetlen, nem hogy multimédiát fogyasztani.

(#58) kali válasza VMatteo (#52) üzenetére


kali
legenda

tuti, z3 és z3 dual 3 gigabyte, z3 compact 2 gigabyte ram.

(#59) lmisi


lmisi
senior tag

A Sony ráfeküdt a Z sorozatra. (Nekem sima Z-m van azzal is elégedett vagyok, főleg főzött rommal ;) )
Ez a telefon nagyon ott van. Szerintem teljes értékű alternatívája egy alma6nak.
Remélem nagy siker lesz, ráfér a Sonyra.

(#60) sajo13


sajo13
senior tag

Jó lett ez a Z3 Compact, de azért drágának tartom. Egy kicsit gyengébb hardverrel(és így olcsóbban) jobb ajánlat lenne, azért kártyásan a 150 ezer és függetlenül a 170-190 ezer nem egy olcsóság. A HD kijelzőt pl egész jól meghajta a Nexus 4-ben levő S4 Pro is.
Nyilván frissebb proci kell a Z3 Compatcba, mint a Nexus 4-be, de azért a 801-es erejét kis túlzással a kutya sem használja ki, csak a Bencs Márkok :)

(#61) zerdelyi


zerdelyi
tag

Azért a cikkben kitérhettek volna a zajszűrős füles technológiára.
Személy szerint szenzációsnak tartom, nagyon tetszik. A headset hangja is nagyon jó, és a zajszűréssel robogó autóban, buszon, de a pesti utcán is még halk zenét is nagyon jól lehet hallgatni. Igazi innováció.

Amúgy érdekes ez a Sony mizéria.
Jómagam ez egyedül szerethető telefonoknak tartom őket - hangsúlyozom, ez az én ízlésem. A formavilág, és a szép saját szoftverek, android UI a titka szerintem. meg a patinás márkanév. Mondom ezt úgy, hogy évek HTC Desire HD volt az első okos telefonom, aztán Samu S3 és azt követték a Sonyk. SL, P, SP, Z1 és most ez. Egyértelműen szerelmes vagyok bele, semelyik márkára nem cserélném le. Mindez annak ellenére van, hogy mindegyik telefontípusnak volt valami hülyesége, nem is kicsik, szóval egyik sem volt közel sem tökéletes. Az SL-nek konkrétan fényesre kopott pár honap alatt a kezemtől a matt műanyag háza! A P-nem nagyon rossz volt az akksija és a GPS vevője, pedig arra nagy szükségem van. Az SL kijelzője olyan fakó, hogy még. A Z1-nek kijelzővédő fóliája volt, ami nagyon karcolódott, illetve kilazult az USB ajtaja, sőt, rendszeresen behülyült az érités érzékelője, hülyeségeket írva gépeléskor.
Mégis Sonynál maradok. Egyenlőre. Szinte meg sem tudom indokolni. Talán, mint az Alfa Romeo szerelmesei az autó sok hibája ellenére mégis szeretik, mert van benne valami plusz feeling.

Annyival esetleg a korábbi rossz tapasztalataim alapján a dolgok elébe mennék, hogy többet fogok törődni azzal, hogy vigyázzak a készülékre...
Most azért vettem kompaktot, mert egy kézzel jobba használható. Ennyi.
Amúgy gyönyürű a formavilága, a kinézete, a kijelzője. Multimédiában világbajnok, mindent tud és nagyon profin. Szóval nagyon örülök a készüléknek.

Ja, feleségemnek iPhone 5-öse van, de arra sem cserélnék.

iPhone 8 - 64 GB + Watch S 4 Nike + AirPods

(#62) hemaka


hemaka
nagyúr

Narancs szinben nagyon paraszt. Kar, hogy a sony-fele android van rajta.

(#63) gyerecske


gyerecske
senior tag

Az a Google kereső a kezdőképernyőről tényleg nem tüntethető el?

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#64) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Ennyi pénzért azért egy értesítő led és fém keret is beleférhetne. :B

Összességében remek teló. :K

Xr

(#65) ZolkoW


ZolkoW
őstag

még a fém keret hiánya sem fog eltántorítani... a beszédhang minősége (mármint amit írtatok róla) megnyugtató, az előzőekre panaszkodtak, és ha valami, akkor az qrvára zavarna, ha nem lenne rendben. szóval asszem gyűjtés indul :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#66) tekk válasza gyerecske (#63) üzenetére


tekk
tag

Eltávolítható.

(#67) mrdavid válasza Hunt3r22 (#64) üzenetére


mrdavid
aktív tag

egy már meg is oldodott, mert az értesítő led az benne van:)

"A balfelső sarokban kapott helyet a remek notifikációs LED",by: mobilport

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#68) Imi1981 válasza Márko88 (#20) üzenetére


Imi1981
veterán

Mond már meg légyszi hol olvastad ,hogy a kamerát nem lehet használni melegedés miatt?És azt hogy lassú?Elolvastad a tesztet?Szerintem te csak a hasadra ütsz(Vagy elöző szériákból látott problémákról írsz) és le akarod húzni ezt a telót! Olasd el (#17) kovadika hozzászólását akinek már van ilyen telefon!Szép és jó ,hogy samsung meg htc párti vagy de rohadt idegesítő mikor minden más teló tesztnél írod a hülyeségeidet csak hogy lehúzd a telót.

(#69) Cannabis7 válasza tha_answer (#24) üzenetére


Cannabis7
senior tag

el tudod képzelni 10 év múlva milyen telefonok lesznek? addig kár ezek a vackokat megvenni.

(#70) mrdavid válasza Hunt3r22 (#64) üzenetére


mrdavid
aktív tag

bocs a dupla hsz miatt

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#71) wortz válasza zerdelyi (#61) üzenetére


wortz
tag

Én kb. egy éve próbálok telefont venni, és nem igazán találok, de a keresés során eljutottam oda, hogy kb nekem is a Sony az egyetlen opció. A Samsungok teljesen kiesnek, mivel fizika+érintős gombokat használnak az összes telójukon, márpedig nekem csak a virtuális jöhet szóba. Nem akarok vitát nyitni, hogy miért, annyiban maradjunk, hogy csak mert. Így kb. az LG és a Sony maradt, de az LG sem dizájnban, sem anyaghasználatban nem jön be, így marad a Sony. Velük meg most az a bajom, hogy ami idén megjelent telefon, a Z Compactokat leszámítva mind nagyok. Még az M2 is, ami pedig hardverben és árban tökéletes lenne számomra. Az E1E3-at meg ne hozza fel senki, belépőszint nem érdekel (Na meg az E3 sem épp picike). Szóval reménykedem abban, hogy vagy a Z1C lesz egyszer 80k (hivatalos/gyártói garanciával), vagy az M2-nek lesz egy kisebb tesója. Ami a lényeg, számomra is csak a Sony jöhet számításba, még ha laggos is.

[ Szerkesztve ]

(#72) Wajk


Wajk
addikt

jó teszt, készülék is bejön. :K

update: annyi lenne, hogy a 4K videó linkje meg van cserélve a lassított felvételek linkjével.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#73) SkyS1gn válasza wortz (#14) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mivel cseszi el? A stock után ez a legtisztább, minimalistább UI, mindenféle sallangmentes, ahogy a telefonjaik külseje is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#74) Zolik válasza SkyS1gn (#73) üzenetére


Zolik
senior tag

ha nem a kijelzőméretből lopnák el a virtuális nyomógombok helyét és nem lenne egy raklap üres kihasználatlan hely a telefon alján akkor lenne flawless a készülék. mindig is utáltam a kijelzőn lévő navigáló gombokat, főleg hogy hely lenne rá bőven egy szinttel lejeb

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#75) kovadika válasza SkyS1gn (#73) üzenetére


kovadika
őstag

Mondjuk meglennék ezek nélkül:

(#76) lyzzard


lyzzard
aktív tag

A Z2 óta szerencsére nem raknak plusz fóliát a telóra, és gyanítom, ugyanolyan üvegből van, és nem szokása karcolódni.

(#77) mrdavid válasza lyzzard (#76) üzenetére


mrdavid
aktív tag

és ezek akkor nem elvátolíthatók v letilthatók?

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#78) kovadika válasza mrdavid (#77) üzenetére


kovadika
őstag

Ezek nem eltavolithatoak, de letiltani le lehet.

(#79) ollie válasza kovadika (#78) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor meg olyan, mintha nem is lennének. Nem látom a problémát.

***

(#80) SkyS1gn válasza kovadika (#75) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Root aztán törlés.

Ez neked a "saját gányolt felület" amire válaszoltam?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#81) kovadika


kovadika
őstag

Nem irtam, hogy problema sem azt, hogy ganyolt felulet, egyszerűen csak felesleges torolhetelen appok. Rootolni nem fogok, tiltani lehet őket, persze a helyet akkor is foglaljak.

(#82) brainticket


brainticket
aktív tag

azért a 170e elég durva, itt svájcban pl. 120ezerre jön ki:
[link]

(#83) gyerecske válasza kovadika (#81) üzenetére


gyerecske
senior tag

Ez nekem sem tetszik ezekben az új telókban.Inkább legyen teljesen üres és majd felteszem rá azt amit használni szeretnék.Vagy legalább le lehetne törölni mindenféle trükközés nélkül, amivel még a garanciát is elveszíthetem.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#84) Wajk


Wajk
addikt

hát igen, mehetnének automatikusan a data partícióra és onnan a userek tudnák törölni ami nem kell nekik egyszerű uninstallal... :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#85) BaLee válasza brainticket (#82) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Itthon is kapni 128ért szürkeimportban.

(#86) lyzzard válasza brainticket (#82) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Xperia Z3 Compact 128eFt a partneronál.

(#87) lyzzard válasza Wajk (#84) üzenetére


lyzzard
aktív tag

mondjuk a Z2-n meg a sima Z-n drasztikus RAM szabadulást lehet elérni egy kis tiltogatással, rengeteg nem használt dolog fut. (4.4-es Z-n 430 mega szabadról a nem használt dolgok tiltása után átlag 700MB felettire nőtt a szabad RAM)

(#88) sajo13 válasza SkyS1gn (#73) üzenetére


sajo13
senior tag

Hát a bal oldalról elhúzható navigációs menüt még nem láttam a stock Androidban, csak különböző alkalmazásokban. Nem tudom a Z3 compactnak milyen a task managere, de a korábbi Sony telefonoknál az is különbözött a stocktól.
És a stockban nincsenek ezek a kis lebegő(kis ablakos) alkalmazások sem, pl számológép, stb.

[ Szerkesztve ]

(#89) Bakus


Bakus
tag

Nekem Xperia P-m van és már másfél éve nincs rajta a gyári fólia de pár elhanyagolható pici karcon semmi baja pedig tokot se használók hozzá, ennek ezek szerint szintén nem szabad karcolodnia...

"A víz örök, de a gép változik"

(#90) Azie


Azie
őstag

A képekhez: A nevem Sit. Inde Sit.Egy 100k fölötti telefonnál ez a képminőség... Hagyjuk is.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#91) RedSix


RedSix
tag

Én most egy Xperia SP-t nyúzok, az egyik legjobb fícsör a telefon alján körbefutó állapotjelző LED-csík, ezt ebből a telefonból is kispórolták?

[ Szerkesztve ]

***Live online, love online***

(#92) kovadika válasza RedSix (#91) üzenetére


kovadika
őstag

Bal felső sarokban az allapotjelzo led. Szerintem sokkal igenyesebb, kisebb, mint az sp-ben, ami kb az egesz szobat bevilagitja, mikor felvillan.

(#93) arminlok válasza RedSix (#91) üzenetére


arminlok
senior tag

Az egy dizájn elem volt kizárolag ahhoz a telefonhoz. És szerintem felettébb nőies. Hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni h ebböl is kisporolták e?

(#94) Deck válasza kovadika (#81) üzenetére


Deck
titán

Ne is rootolj mert, tönkre teszi a telefont, egyből leég, sőt lángra kap, eljön a világvége és nagyon nagyon bonyolult!!

De azért panaszkodj csak hülyeségeken..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#95) SkyS1gn válasza sajo13 (#88) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én nem azt mondtam hogy stock, hanem hogy igen közel áll hozzá letisztultság szempontjából. ;)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#96) Crafter32


Crafter32
őstag

Ha az andoid mellett döntöttem volna biztos Sony-t tartanék a kezemben most. A Z3C pedig most a legjobb ebben. (kár érte az android miatt)

(#97) arminlok válasza Crafter32 (#96) üzenetére


arminlok
senior tag

Milyen rendszerre gondoltál ha nem android?

(#98) kovadika válasza Deck (#94) üzenetére


kovadika
őstag

Van jobb dolgom is, mint a romok es kernelek kozott valogatni, nem a telefonomnak elek. Nincs idom es kedvem se hozza, stockon is megfelelo es egy szoval sem panaszkodtam.

(#99) Deck válasza kovadika (#98) üzenetére


Deck
titán

Látszik nem értesz hozzá csak hülyeségeket írsz olyanról amiről fogalmad sincs.. A root kb pár mp, egy app telepítése(towelroot) vagy egy batos fájl amit gépről lefuttatsz és kész. De ez szörnyen bonyolult!!

Élhetnél az ékezeteknek pl..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#100) heidrich


heidrich
senior tag

Én tegnap óta használom, de annyira nem felhőtlen a boldogság. Pl. baromi zavaró, hogy a kijelző és a műanyag keret közt kiszűrődik a fény, mint valami gagyi telefonnál. Szóval az összeszereléstől nem dobtam hátast, kijelző bal oldalán nagyobb a hézag (ahol kijön a fény) mint a másik oldalt. Ez elmondható a hátlapnál is. Kijelző elmegy, láttam már jobbat, oldalról sötét alapon nagyon bevilágosodik. Egyszer csinált olyat, hogy a menüben lépkedtem és fogta magát és "összefolyt" kivülről a közepéig a kijelző és teljesen elsötétült, de aztán vissza tudtam kapcsolni, de elég durva jelenség volt. Mondom ezeket úgy hogy tegnap óta használom.

Pozitívum: gyors a rendszer nagyon, jó az akksiidő.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.