Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia Z3 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) boogie84 válasza bayleez (#300) üzenetére


boogie84
veterán

Real racing 3-at próbáltam, igaz nem sokat, de egyáltalán nem nevezném melegnek. A korábbi Z ehhez képest főzőlap volt!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#302) bayleez


bayleez
újonc

RR3 is rajta van de igazából mind1 mert akármilyen játékot indítok el, 10-15 perc és már forró...

(#303) petymeg


petymeg
addikt

Igen jó kis készülék, de úgy érzem a Z1 Compactomat felesleges lecserélni erre.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#304) Jimmy66 válasza petymeg (#303) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Jól érzed...

(#305) CChryss válasza bayleez (#300) üzenetére


CChryss
csendes tag

FIFA 15-t nyomom néha, max. fél óra játék, és semmit nem vettem észre ebből, még csak langyos sem volt.

(#306) bayleez


bayleez
újonc

akkor kezdem komolyan azt hinni hogy csak nekem sikerült kifogni egy selejteset... szerintetek foglalkoznak ilyennel telekomnál? cserélik vagy ilyesmi?

(#307) Fejvadi válasza Jimmy66 (#277) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi az infót.

(#308) lyzzard válasza bayleez (#306) üzenetére


lyzzard
aktív tag

szerintem kérd meg a többieket, hogy próbálják ki, hogy az általad futtatott alkalmazás mennyire melegíti fel az övéket.
Mellesleg én setit futtatok egy Z-n és egy Z2-n már jóideje, nem nagyon hatja meg őket a forróság :)

(#309) kali válasza bayleez (#306) üzenetére


kali
legenda

szia,

az lenne a biztos, ha kipróbálhatnál - adott alkalmazással/játékkal - másik ilyen típusú telefont is, mert eltérhet az emberek hőérzete is, amire te azt mondod, hogy nagyon meleg, arra más simán ráfoghatja, hogy alig melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#310) bayleez


bayleez
újonc

candy crush, real racing 3, family guy t.q.f.s, spider-man unlimited, minion rush... ezek vannak fent jelenleg, de tökmind1 melyiket futtatom, 10-15 perc és már forró a hátulja... lassulni nem lassul a rendszer, de már zavaróan meleg a készülék... természetesen ha perceket megy a kamera app akkor is melegszik... barátnőm tegnap félórát játszott rajta de akkor már szinte az egész telefon "forrt"... :( :W

szerk.: sajnos nincs környezetemben senkinek sem Z3C-je hogy kipróbálhassam :/

[ Szerkesztve ]

(#311) vicces


vicces
addikt

hogy a fenébe vizálló a telefon ilyen béna lötyögő oldalsó fedelekkel?

:)

(#312) kovadika válasza vicces (#311) üzenetére


kovadika
őstag

Semmi nem lotyog rajta.

(#313) vicces válasza kovadika (#312) üzenetére


vicces
addikt

nagyon fikáztam a sonyt az xperia p-m miatt, de ez most nagyon megtetszett. lehet mégis maradok a sonynál. igaz az alpha is tetszik, talán szebb is, csak az a fránya gyenge akkuidő a samsungnál ami ide tántorit :K
na és még picit olcsóbb is a sony. kicsit várok, hogy teljenek a topikok aztán meglátom.

:)

(#314) kovadika válasza vicces (#313) üzenetére


kovadika
őstag

Az alphat is kiprobaltam elotte. 4,7 colon pentile matrixal nekem mar nem kielegito a HD kijelzo, es az akksi is gyenge. Viszont szep telefon, de felarat semmiképp nem fizetnek erte.

(#315) Isual válasza kovadika (#314) üzenetére


Isual
veterán

Nem is értem, hogy ez miért van el mismásolva a topicokban meg a cikkben. A PenTile a valós dpi-jét nagyon lenyomja egy kijelzőnek, s 4.7"-on bizony ez gáz. Fém keret ide vagy oda. Én meglepődtem, hogy ezt szinte semmilyen külföldi oldal nem hozta felszínre, amikor a iPhone 6-tal és Z3C-tal hasonlította össze.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#316) heidrich válasza bayleez (#302) üzenetére


heidrich
senior tag

RR3-al és Beach Buggy Racing-el játszottam abban a "hosszú" 1.5 napban ameddig nálam volt a Z3C, 15-20 percet játszottam vele de azért tűzforró nem volt. Hátulja melegedett de azért nem volt annyira vészes.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#317) micafighter válasza Isual (#315) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyjából ilyen lehet a különbség a Samsung Galaxy Alpha vs Sony Xperia Z3 Compact kijelzője között:

A képen Samsung Galaxy Nexus látható bal oldalon, és HTC One X a jobb oldalon. A Galaxy Nexus kijelzője 4.65" HD SAMOLED @ 720p (1280 x 720) & pentile. A One X kijelzője 4.7" 720p (1280 x 720) Super LCD 2 standard RGB -vel.

Forrás: http://forums.androidcentral.com/general-news-discussion/167679-slcd-samoled-pentile-rgb-does-matter.html

Ennél közelebbi összehasonlítást sajnos nem találtam, de szerintem az alpha vs z3c is közel ilyen lenne egymás mellé téve.

[ Szerkesztve ]

(#318) micafighter válasza micafighter (#317) üzenetére


micafighter
nagyúr

Annyit érdemes még felhozni az Alpha védelmében hogy az gyémánt elrendezésü pentile, tehát ilyen:

Tehát az Alpha kijelzője valamivel szebb élőben mint a Samsung Galaxy Nexus-é a gyémánt elrendezés miatt.

(#319) Ricardo válasza micafighter (#317) üzenetére


Ricardo
félisten

(#320) davidsone válasza micafighter (#317) üzenetére


davidsone
addikt

Nemtudom de a Ricardo által linkelt video alapján a samunak szebb, élénkebb a kijelzője...
...vagy sz*rúl látok ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#321) Quasi_modo válasza davidsone (#320) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

vagy sz*rúl látsz. Mert meglepő módon, én fordítva láttam. Tényleg meglepődtem a virágos képnél.

[ Szerkesztve ]

valami

(#322) micafighter válasza davidsone (#320) üzenetére


micafighter
nagyúr

A subpixelek elrendezése első sorban a kijelző tényleges élességével függ össze, ettől még lehet az egyik szinhűbb vagy lehet jobb a kontrasztja. Végső soron eléggé szubjektiv kinek mi tetszik, ráadásul oled vs lcd. De az élesség pont egy olyan dolog amiben nem nagyon lehet valaki szubjektiv.

(#323) darkpower válasza davidsone (#320) üzenetére


darkpower
aktív tag

Ha jól rémlik, az amoled-nek eleve élénkebbek a színei, mint az ips-nek. Ettől függetlenül szerintem egyik kijelző esetén se kell kétségbe esni, igen jók.
Mondjuk eddig a legszebb kijelzője a moto x-nek van, amit láttam, még a z3c se olyan szép, mint az...

(#324) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Hamarosan belépek a klubba, nagyon tetszik a teló, habár óriási méretünek tartom, nálam a zöld lesz a befutó, fekete karbon öntapadóssal a hátán ;-) szerintem a fehér változat nagyon samsungos az előlap miatt, ha ott is fullfekete előlap lenne nem volna bajom vele :-D de basszus milyen drága, egy egész havi fizu ...

Cseberből vederbe

(#325) kotibidk


kotibidk
újonc

töltésre csatlakozáskor mindenkinek hangjelez? És tényleg nem lehet kikapcsolni?

(#326) leslien


leslien
nagyúr

(#324) LEFTHORSE1

habár óriási méretünek tartom

ez jó :DDD akkor ezt tartsd meg mert ennél kisebb már nem lesz....

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#327) Kékes525


Kékes525
félisten

Erre valaki: [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#328) boogie84 válasza LEFTHORSE1 (#324) üzenetére


boogie84
veterán

Z3-ra milyen jelződ van ha a compact óriás?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#329) Ákkk válasza Kékes525 (#266) üzenetére


Ákkk
addikt

Miért kéne cserélni 2 évig garanciális pont ezért mert a telefon nem "szédszedhető" csak szervízben.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#330) Kékes525 válasza Ákkk (#329) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert egy drága telefont több mint 2 évig szoktam használni, azután várható az akksi gyengülése.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#331) huszar90


huszar90
aktív tag

Kár a műanyagért az oldalán, pedig amúgy remek kis készüléknek tűnik :K

(#332) davidsone válasza Quasi_modo (#321) üzenetére


davidsone
addikt

Nekem is sony-m van a bravia engine feljavítja a fotókat de csak a telefonon látszik szebbnek...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#333) Bozek válasza Márko88 (#32) üzenetére


Bozek
nagyúr

Érdekes, nekem eddig nem volt problémám a Sony telefonokkal. Több esetben amúgy kiderül ezekről a "hibákról", hogy user error, szóval ezért nem a gyártót kell szidni.

(#60) sajo13: Akkor Z1 Compact-ot kell venni, az már olcsóbb.

(#81) kovadika: Úgy nagyjából minden telefonban vannak törölhetetlen, felesleges appok. Nekem például nem kell a Google Play Újságos, de attól még nem mondom, hogy sz*r a gyári Android ROM.

(#88) sajo13: Ha ezek problémát okoznak, akkor mit mondjunk a Sense-ről és a TouchWiz-ről? Na, azok a gányolt felületek.

(#203) Sebhelyes: Én észreveszem a kisebb értesítési LED-et is a Z1C-n. Volt olyan Sony, amelyiken tényleg nem volt jó, de az csak egy típus volt.

(#264) kelly416: Akkor mondom az Alpha hátrányait: nem bővíthető, kisebb felbontású kamera, nincs FM rádió, 1860 mAh-ás akksi (a Z3C 2600 mAh), nem vízálló. Ja, és gyári garanciával egy 10-essel drágább.

(#334) leslien


leslien
nagyúr

hivatalos info: 2 év garancia van az aksira is :))

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#335) Kékes525 válasza leslien (#334) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nagyon jó, de csak látszólag. Egy nem gyári hibás aksinak ki kell bírnia 2 évig. 2 év után pedig általában már gyengül és cserére szorul. Viszont nem cserélhető.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#336) Bozek válasza Kékes525 (#335) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az Xperia neo már 3 éves és még mindig jó az akksija. Tudom, mert kollégának adtam el anno, úgyhogy minden nap a közelemben van. :)

(#337) flexxx2


flexxx2
őstag

Az elsőnél emlékszem sokan kifogásolták a nagy keretet alul, felül, most már ez is megjavult. Nagyon korrekt eszköznek látszik.

(#338) Kékes525 válasza Bozek (#336) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez jó hír, de továbbra is kétségeim vannak a nem cserélhető aksi miatt. Hogy milyen egy aksi, az nagyon függ a használat intenzitásától.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#339) lyzzard válasza Kékes525 (#335) üzenetére


lyzzard
aktív tag

és mégis miért fáj neked (ha tényleg gyengül is) egy nagyon kicsit drágábban elvinni két év után valamelyik mobiloshoz akkucserére?

Különben ez tipikusan a van kalap, nincs kalap esete. Ha cserélhető lenne, mint a ZR-ben, akkor meg amiatt menne a sírás.

[ Szerkesztve ]

(#340) Bozek válasza Kékes525 (#338) üzenetére


Bozek
nagyúr

Amikor még nálam volt, sokat használtam. Mostanában meg az biztos, hogy sokat telefonál vele a kolléga (az újságíróknak ez a sorsa) és szokott NET-ezni is, bár játékra nem használja.

(#341) Quasi_modo válasza davidsone (#332) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Csak hogy nem a fotóról volt szó, hanem a kijelzőről.

valami

(#342) davidsone válasza Quasi_modo (#341) üzenetére


davidsone
addikt

"Tényleg meglepődtem a virágos képnél" az 1 feljavított kép

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#343) Bozek válasza Quasi_modo (#341) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Bravia Engine a kijelzőn javítja fel a fotókat, magához a képhez nem nyúl. Szóval ő is a kijelzőről beszélt.

(#344) Kékes525 válasza lyzzard (#339) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, mert amúgy nagyon tetszik. Csak próbálom körüljárni az esetleges hibákat, negatívumokat, mert szerintem ez egy fontos lépés az esetleges vásárlás előtt. A jó tulajdonságokat a fannok úgy is elmondják.

+
(#340) Bozek: Amúgy mennyivel drágább, ha a szervizbe cserélik?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#345) BrTH


BrTH
tag

Akinek van már ilyene, tudna reflektálni az alábbiakra?

jelentkezik-e az alábbi jelenség, (mert a z1c esetén igen):

Hívás indítás után ha nem emeled a füledhez hanem vársz kicsit akkor a szenzor lekapcsolja a képernyőt, és utána hiába mozgatód akkor sem adja vissza a képet, csak a bekapcs. gomb megnyomásár a vagy akkor sem.

Ha beszélsz és lezár a képernyőzár, vagy megy a navi és bejövő hívás lerakása után szintén lezár a képernyőzár és x sebesség mellett próbálhatod újra feloldani.
Ez a z3c nél is így működik?

Köszönöm

By BrTH

(#347) Bozek válasza BrTH (#345) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem Z1C-n se jelentkezik, szóval ott valami más probléma van Nálad.

(#344) Kékes525: Fogalmam sincs.

[ Módosította: radi8tor ]

(#348) Quasi_modo válasza BrTH (#345) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

1. Z1 C-n ilyen nincs ha egészséges a készülék.
2. A második nekem nem elég érthető...

valami

(#349) LEFTHORSE1 válasza boogie84 (#328) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Hát hordozáskor vannak problémáim, a Z3 nekem már táskarádió kategória, mint bringás , nem mintegy h hol van a zsebem a nadrágon és mennyire lötyög benne a tel, habár laza öltözéket hordok, egy nadrágom zsebében sem férne el kényelmesen a Z3, még a Z3 compaktnak is külön zsebet fogok varratni a nadrágjaimra hogy ne zavarjon a mozgásban, majd megmutatom milyen egy jó mobilos nadrágzseb ...

Cseberből vederbe

(#350) adabra


adabra
senior tag

Itt van egy pár "közeli"...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.