Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia Z3 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) HardRic válasza sisqoboy2 (#5000) üzenetére


HardRic
addikt

Wow. Ennek még értelme is van :D

(#5002) Gloryan


Gloryan
csendes tag

Hello újra!

Megjött a dokkoló. Egy Sony DK48-ast. Van adapter sima Z3-ra (tokos, nem tokos) és Z3C-ra is (úgyszint tokos, nem tokos).

Azt néztem, hogy a "csak" telefon adapter eléggé passzos, attól félek, hogy összebarmolja az elejét meg a hátulját a készüléknek (a fóliát és üveglapot is) ahol érintkezik az adapter a készülékkel.
Szeretném megkérdezni van-e valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogy tényleg van esély arra, hogy összekarcolja vagy csak én érzem úgy, hogy nagyon passzos lett a "csak" telefon adapter.

(#5003) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Gondoltam előveszem a HTC ONE X (most bontottam ki, 2012 május óta a dobozban volt :) ) és a feleségem HUAWEI P6-osának a fülhallgatóját (szintén most bontottam ki az csak 2013 szeptember óta :) ), és összehasonlítom a Sonyéval
De túlságosan nem kell bő lére eresztenem :)
mindegyiket egymás után bedugtam pc-be és ott teszteltem.
HTC és Huawei nem agyba dugós, úgyhogy basszus az nincs...
HTC halkabb, és kifele hangosabb, nem nyerő túlságosan, már tudom miért nem bontottam ki :D
Huawei meg mintha túlzásba vinné a magasat, és kényelemesebb, ha nem is lehet rendesen fülbe dugni...

A Sonyban ugy van basszus szerintem bőven amennyi kell, és természetesebb is a hangzása (mondjuk szerintem gépen alapból jobban szól mint a telefonon a a clear audio-n... olyan mintha a többi le lenne butítva és az lenne a normális :) )
Szóval a rövid tesztem eredménye az hogy a gyári fülhallgatók tesztjét a Sony nyerte egyértelműen, nem kellett belefeszülnöm sem a fülelésbe.

Gondoltam megosztom ezt a kis összehasonlítást :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#5004) ngabor88


ngabor88
újonc

Sziasztok!

Kb. 1 hónapja van meg nekem is a telefonom. Kicsit paráztam, hogy valami baj lesz vele, de minden tökéletes volt. Jók az illesztések, a kis ajtók szépen záródnak...vízben is volt már, attól sem lett baja. Viszont ma sajnos elejtettem és betört a kijelző :( Kép van viszont nem reagál az érintésre :(
Mit lehetne vele tenni? Kijelzőt lehet cserélni (esetleg mennyiért) vagy kuka az egész?
Biztosítás sajna nem volt rajta.

(#5005) darvinya válasza ngabor88 (#5004) üzenetére


darvinya
titán

Lehet kapni kijelzőt(pl: itt [link], persze kell tömítre szolgáló ragasztók is), és megcsináltatni.

Vagy ha nincs külsérelemi nyom a burkolaton, akkor gariztatni.

(#4999) sisqoboy2

1 nap elég.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5006) sisqoboy2 válasza darvinya (#5005) üzenetére


sisqoboy2
tag

Koszi. Mar megengedtem neki h kikeljen az agybol de nem kapott meg magneses hatast. Varok vele egy napig h rendesen beragadjon…
Egyebkent nektek mi a nyomasmero erteke?
Nekem 1017korul ha nem nyomom es 10120kb ha gyengeden nyomok. Szoval ugy latom vizallo lett ismet… kop kop kop

[ Szerkesztve ]

(#5007) sisqoboy2 válasza Gloryan (#5002) üzenetére


sisqoboy2
tag

(#5008) Gloryan válasza sisqoboy2 (#5007) üzenetére


Gloryan
csendes tag

Akkor én is kitalálok egy hasonló megoldást köszi! :)

(#5009) feroooo31 válasza darkpower (#4995) üzenetére


feroooo31
tag

http://www.ebay.com/itm/351297141030?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Én ezt a fóliacsomagot vettem.Szállitás 5 nap.Amúgy nem értem minek kell ide mindenfélen Nillkin a legolcsóbb fóliák is kibirnak simán fél évet mindenféle csúnyaság nélkül és már nem egy telefontipusra rendeltem már.

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#5010) vazzz válasza feroooo31 (#5009) üzenetére


vazzz
őstag

A nillkin azért jó, mert üveglap, ami ütés ellen is véd.

(#5011) szabacsik válasza sisqoboy2 (#5006) üzenetére


szabacsik
őstag

Mond hogy egy számmal többet írtál :) mert nekem max 10-el emelkedig

/\____/\

(#5012) ggyula


ggyula
tag

Sziasztok!
A Zedge programmal állitottam be értesítési hangot... Miért van hogy néha, az eredeti (gyári szutyok T-s) hangon jelez??? :W

(#5013) darvinya válasza ggyula (#5012) üzenetére


darvinya
titán

Mert egy külön app-al állítottad be, attól még másik az alapértelmezett.

Amúgy minek külön app?
Gyárilag lehet állítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5014) LouiS22 válasza darvinya (#5013) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#5015) #76385920 válasza ngabor88 (#5004) üzenetére


#76385920
törölt tag

fagyallo-t keresd!

[ Szerkesztve ]

(#5016) feroooo31


feroooo31
tag

http://www.ebay.com/itm/For-Sony-Xperia-Z3-Compact-Nillkin-9H-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Film-D5803-/201197322530?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item2ed84b8122

Akkor azt mondjátok,hogy ez a tuti a kijelzőre?

Megmondom őszintén S3,S4-em volt mindkettő kijelzőcsere.Elég drága volt nem szeretnék mégegyet cserélni! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#5017) Expendable válasza feroooo31 (#5016) üzenetére


Expendable
aktív tag

Aha, én is ilyet használok. Mióta a kollégáim látták nálam, azóta még hármat rendeltem különböző telefononokra :)

(#5018) ggyula válasza darvinya (#5013) üzenetére


ggyula
tag

a Zedge-ről töltöttem le a hangot, amit aztán a gyári programmal állítottam be... (beállítás-hang-értesítési hang)
még mindig nem értem hogy miért jelez néha így, néha úgy...

[ Szerkesztve ]

(#5019) feroooo31


feroooo31
tag

http://www.ebay.com/itm/111501873777?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=410496810632&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

na ez 2 nap alatt megérkezett! :)

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#5020) feroooo31 válasza Expendable (#5017) üzenetére


feroooo31
tag

"Aha, én is ilyet használok. Mióta a kollégáim látták nálam, azóta még hármat rendeltem különböző telefononokra :)"

végülis ha azt vesszük,akkor inkább 2000Ft erre az üvegre,mint 35-40000 egy új kijelzőre

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#5021) Astery válasza ggyula (#5018) üzenetére


Astery
senior tag

Nekem hasonló volt a problémám ... beállítottam a csengőhangot és működött is mindaddig amíg a telefont ki nem kapcsoltam. Újraindítás után visszaállt az alapértelmezett csengőhangra. A megoldás az volt, hogy töröltem az alkalmazásokhoz használatos alapértelmezett program hozzárendeléseket.

(#5022) bzoleee válasza Vikooo (#4979) üzenetére


bzoleee
csendes tag

El sem hiszem, de ez megoldotta a problémát. köszi

(#5023) #19784448


#19784448
törölt tag

A Nilkin 9h és 9h+ között csak annyi a különbség hogy az utóbbi lekerekített? Ha meglesz a telefon én is mindenképp veszek majd rá.

(#5024) ggyula válasza Astery (#5021) üzenetére


ggyula
tag

Nem volt kikapcsolva a telefon, ritkán szoktam... nincs alapértelmezett program kiválasztva értesítési hang kiválasztásakor... a telefonon ki van jelölve melyik hangot szeretném (mellette a pötty), mégsem az szól egy idő után, hanem a gyári T-s... :F

(#5025) feroooo31 válasza ggyula (#5024) üzenetére


feroooo31
tag

Amikor kiválasztod akkor a hangválasztót használd,mert pl.a Filecommander nem teszi be a hangot.

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#5026) -Valinas- válasza #19784448 (#5023) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Igen.

(#5027) ggyula válasza feroooo31 (#5025) üzenetére


ggyula
tag

azzal csináltam...

(#5028) Wajk válasza ggyula (#5024) üzenetére


Wajk
addikt

van egy olyan érzésem, hogy itt a ROM lesz a ludas, a T-sek cseszhettek el valamit. Én is használom a Zedge-t, nálam tök jól működik. Lehet jobban járnál egy Generic ROM-al mint a szolgáltatóival (-bloatware, +performance, gyorsabb frissítés). Én ezt tenném...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#5029) matge93


matge93
újonc

sziasztok,

a húzogatós bevitelt a billentyűzeten hogy lehet kikapcsolni? nagyon irritál, hogy ha túl gyorsan nyomok le egymás után két különböző billentyűt akkor azt húzásnak veszi.

(#5030) Armahun válasza ggyula (#5027) üzenetére


Armahun
addikt

Ha egyes alkalmazásokon belül mint például gmail kliens üzenetek stb állítasz be egyedi értesítési hangot, akkor azokra a hangbeállításoknál lévő értesítési hang módosítása nincs hatással.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5031) Wajk válasza matge93 (#5029) üzenetére


Wajk
addikt

A billentyűzet beállításaiban ;)
Egyik útvonal: Billentyűzet/Numerikus panel/Config ikon
Billentyűzet beállításai/Ujjmozdulatos bevitel

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#5032) Expendable válasza feroooo31 (#5020) üzenetére


Expendable
aktív tag

Ahogy mondod :)

(#5033) ggyula válasza Wajk (#5028) üzenetére


ggyula
tag

huuhhhh.... ilyesmibe nem kezdenék bele egyelőre... pár hónapja van csak androidos készülékem sokéves iPhone-ozás után... :B
Arni: most bementem külön a gmail-hez és az üzenetekhez és beállítottam itt is külön.... remélem így működni fog! A múltkor jó volt, de nem emlékszem hogy így külön állítottam volna be... szervízbe volt teló, újra állítottam mindent és onnantól nem stimmelt a dolog...

(#5034) Wajk válasza ggyula (#5033) üzenetére


Wajk
addikt

ez nem meríti ki a ROMolgatás fogalmát csak jelzem, full hivatalos SONY ROMról beszéltem amit pár katitntásal fel lehet nyomni és élvezni a lentebb említett előnyeit. De természetesen ha nagyobb problémád nincs, te tudod mérlegelni hogy bevállalod-e. ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#5035) ggyula válasza Wajk (#5034) üzenetére


ggyula
tag

ha van kedved egy teljesen kezdőnek szájbarágósan elmagyarázni, esetleg linket, ami alapján megcsinálhatom..... gondolom ez nem jár garivesztéssel...

(#5036) geccoblaze válasza ggyula (#5035) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Erre én is beneveznék bár szerencsére a vodás nincsen annyira teleszemetelve

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#5037) ngabor88 válasza darvinya (#5005) üzenetére


ngabor88
újonc

Külsérelmi nyom nincs a burkolaton de egy szilánkosra tört kijelzőt mivel magyarázhatnék, hogy elfogadják garanciális eredetű hibának? Van erre kicsi esély is?

(#5038) LouiS22 válasza ggyula (#5018) üzenetére


LouiS22
veterán

Hol van a csengőhang? Belső tároló, vagy külső SD? Érdemes lenne megpróbálni, hogy mi történik, ha a belső tárolón csinálsz egy ringtones mappát és oda pakolod a kívánt hangfájlt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#5039) Expendable válasza ngabor88 (#5037) üzenetére


Expendable
aktív tag

Hát szerintem erre elég kicsi az esély. Max azt mondod, hogy a belső feszültség volt az oka :)

(#5040) atothg válasza szabacsik (#5011) üzenetére


atothg
tag

Nekem is.
Hétvégén készült vele pár víz alatti fotó. Közben folyamatosan masszíroztam a fedeleket, biztos ami biztos. :)
Azóta is műk.
Szóval elég, ha csak 10-et megy fel. :)

(#5041) ggyula válasza LouiS22 (#5038) üzenetére


ggyula
tag

belső tárhelyen van, SD nincs is a telohoz... egyelőre működik így, hogy beállítottam az üzenetekhez és a gmail-hez is külön plusz az értesítési hangnak is alapból... ha nem lesz jó, kipróbálom a mit írtál!

(#5042) Armahun válasza ggyula (#5041) üzenetére


Armahun
addikt

Viszont ha a programokon belül azt állítod be, hogy alapértelmezett, akkor a hangbeállításoknál ha váltasz hangot elméletileg az fog szólni mindenhol.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5043) szabacsik válasza atothg (#5040) üzenetére


szabacsik
őstag

Akkor megnyugodtam. :)
Nem mertem még kipróbálni, de majd ha lesz elfoglaltabb hónapom amikor nem nyomkodom annyit bevállalom, hogy 3 hétre lehet elkerül tőlem :)

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#5044) spawn21


spawn21
veterán

Üdv.

Ma én is beszáltam a z3c táborba. T-s, de független. Iphone 5s-t váltott le. Aku nagyon nagyon karcsú azon. Tartaléknak jó lesz.

M8 mellett sem érzem olyan lassúnak. Szépen teszi a dolgát, eddig szimpatikus.

iPhone 13p

(#5045) HardRic válasza spawn21 (#5044) üzenetére


HardRic
addikt

HTC-ken feltűnt, hogy habár rohadtul smooth az egész rendszer, érezhetően lassabban követi az ujjadat a képernyőn a mozgás, mint Z3C-n. Mondjuk M8-on ezt még nem volt alkalmam megfigyelni, de M7-nél és Desire Eye-nál ez volt a tapasztalat. Neked nem tűnt még fel?

(#5046) spawn21 válasza HardRic (#5045) üzenetére


spawn21
veterán

Az a baj, hogy ha bármit mond az ember megpecsételik. Tény, hogy HTC FÁÁÁN vagok, de az a tapasztalataim miatt van így. M8 kijelzője a legérzékenyebb a jelenlegi mezőnyben. Majdnem minden márkát végigpróbáltam

Nem rossz a sebessége a z3c-nek, de nem m8 szint. Ami nem baj. Így is nagyon jó.

iPhone 13p

(#5047) fPApi válasza spawn21 (#5046) üzenetére


fPApi
őstag

És milyen az 5s-hez képest?

(#5048) spawn21 válasza fPApi (#5047) üzenetére


spawn21
veterán

Megváltás :K

Gyenge aksi
Lassú animációk
Pl: miután mondjuk kikapcsolod és bebootol majd kéri a pint. Várni kell 2-3 mp-t, hiába van a képernyőn már, mert nem reagál. Mindíg meg kell várni,hogy teljesen végig menjen az effekt. Amúgy nem rosz telefon. De ez jobb

iPhone 13p

(#5049) Uuser válasza HardRic (#4853) üzenetére


Uuser
tag

Szia !

Megkérhetnélek hogy írd le miként raktad fel a generic ROM-ot ?
Root kell hozzá ?

Köszönöm előre is !

(#5050) HardRic válasza Uuser (#5049) üzenetére


HardRic
addikt

Itt van a leírás és a letölthető firmware-ek. [link]
Nem kell root hozzá, garanciavesztéssel sem jár, és akármikor visszapakolhatod a szolgáltatóit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.