Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia Z3 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Bozek válasza Sly Bp. (#850) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor szerintem félreértettél valamit. Ne a Gmail-en belül kapcsold ki az értesítést, hanem telepítsd fel a LightFlow-t és azon belül a LED-et kapcsold ki. Nekem rezgett a Facebook, de nem villogott, amíg be nem állítottam, hogy milyen színnel tegye ezt.

(#852) Sly Bp. válasza Bozek (#851) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Leszedtem az ingyeneset de ott nem találtam semmit ahol állítani tudtam!

(#853) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni Z3 Compactot, de annak ellenére, hogy sokan 5803-ast hirdetnek (a zug gsmekre gondolok :)), szinte mindenkinél 5833as van készleten! A kérdés az lenne, hogy bár a Vodafone nem szolgáltat még LTE-t, szerintetek fog működni az LTE hálózatukon? Olvastam sokat, hogy az 5833-as elvileg az ázsiai piacra készült, de már nem tiszta, hogy jó vagy nem!? Vagy más hálózat LTE-jével!?

Köszi előre is!
üdv

Janaboy

(#854) darvinya válasza Janaboy (#853) üzenetére


darvinya
titán

Kínai és USA más rendszert használnak, ezért lehet, hogy csal 2G lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#855) Jimmy66 válasza Janaboy (#853) üzenetére


Jimmy66
senior tag

2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G Network HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - D5803
HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - D5833

4G Network LTE 700/800/850/900/1700/1800/1900/2100/2600 - D5803
LTE 700 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 - D5833
LTE 2300 TD-LTE - D5833

(#856) ggyula


ggyula
tag

szerdán lesz meg a készülék :C majd jövök a többi buta kérdésemmel... T-s a telefon, de megnézettem a szerviz menüben a sim lock-nál mindenhol 0 van, ezek szerint akkor független?
Van még valami amire érdemes odafigyelni? (számla ill. imei-számon túl)

[ Szerkesztve ]

(#857) sxxorp


sxxorp
őstag

Középen halvány rózsaszínes elszíneződés a fotókon egyes Z3 és Z3C készülékeknél. Valaki tapasztalt hasonlót?
[link]

(#858) Quasi_modo válasza sxxorp (#857) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mindkettő van itthon, és egyiknél sem láttam ilyet.

valami

(#859) taxy88 válasza sxxorp (#857) üzenetére


taxy88
aktív tag

Én sem tapasztaltam hasonlót.

(#860) vazzz


vazzz
őstag

Üdv!
Lehetőségem van vásárolni ilyen telefont, vagy galaxy s5-öt.
Egy gyors véleményezést kérhetnék a két telefonról pro/kontra?
A por-és karcállóság a fő szempont, illetve a problémamentesség. T-nél lenne vásárolva.
Köszönöm!
:R

(#861) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Üdvözlet

Próbálta vki, vagy tud információval szolgálni hogy a videónál 4k módban mennyi ideig bír rögzíteni egyhuzamban? Úgy értem hogy nincs vmi mp vagy perc megkötés gyárilag, vagy volt probléma az elődeinél hogy 20-30mp alatt túlmelegedett és kikapcsolt a kamera szoftvere. Nagyon köszönöm a segítséget.

(#862) darvinya válasza vazzz (#860) üzenetére


darvinya
titán

Nincs pro és kontra csúcs készülékeknél.
Itt inkább arról van szó, hogy eddig milyet használtál.
Mert, ha több Samu telod volt és nincs időd tanulni, akkor ez a váltás rossz lesz.
Mint minden ilyen telonál az apró eltérés ami bosszantó lesz. (saját tapasztalat)

Hogy legyek szakmais:
pro
Z3 friss telo, méret és tudásban most nincs nála jobb, ebben verhetetlen
kontra
S5 fullHD kijelző

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#863) kuk@c válasza vazzz (#860) üzenetére


kuk@c
tag

És az akku időt se felejtsük el... :) /nálam 2 nap átlag/

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#864) Janaboy válasza ggyula (#856) üzenetére


Janaboy
veterán

Hogy lehet ezt megnézeti előre a t-ben? :)

Janaboy

(#865) vazzz válasza darvinya (#862) üzenetére


vazzz
őstag

Köszi.
Xperiám még nem volt, samsungom viszont sok volt, de most pl. g2 minim van. Nekem nem gond a váltás, most a fő szempont a por-és karcállóság és ezek mellett természetesen a gyorsaság, stabilitás. G2 minit is szeretem, főleg a mérete miatt, de valami komolyabbat szeretnék, főleg ami a védelmet illeti. Nem vonz nagyon az xperia, de elég meggyőzőek a tesztek, és a mérete is megfelelő. S5 20k-val drágább, de többet tud, mint ez, de lehet, hogy nem éri meg a felárat... ráadásul tepsi, meg az a nyamvadt knox... remélem ennél nincs ilyen hülyeség, mehet a root büntetlenül...

(#866) Isual válasza darvinya (#862) üzenetére


Isual
veterán

Ezzel maximálisan egyetértek.
Ha nem vagy rákényszerülve, hogy elhagyj egy megszokott platformot/márkát (értsd nem utáltad meg úgy, hogy legszívesebben kihajítanád az ablakon), akkor érdemes annál maradni. Persze te jobban megfogalmaztad. :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#867) Tidzsimon válasza kuk@c (#863) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Na meg, hogy számít-e a méret.
szerk, mint látom számít.

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#868) ggyula válasza Janaboy (#864) üzenetére


ggyula
tag

A T-ben sehogy! Én az eladóval nézettem meg, aki azt irta a hirdetésben, hogy T-s a telefon, amit kínál! Szóval ez egy "használt" (4napos) telefon :D

(#869) darvinya válasza vazzz (#865) üzenetére


darvinya
titán

meg az a nyamvadt knox... remélem ennél nincs ilyen hülyeség, mehet a root büntetlenül...

Ennél nincs, mert nem fontos a bootloader nyitás a root-hoz, ha készítenek hozzá root-otolot.
Bootloader nyitás jár egyből gari vesztéssel, ha elveszik TA, DRM kulcs.
A root egy egyszerű fw újrahúzással eltünthető.
De, Tmobil-os független hűséges készüléknél elveszik a gari, ha nem az eredeti fw van rajta.
Ezt könnyen kivédhető, ha lemented az fw-det. (erről Logout-omon van bejegyzés, miként kell készíteni.)

(#866) Isual

Kösz

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#870) vazzz válasza darvinya (#869) üzenetére


vazzz
őstag

Köszi, szerintem akkor rendelek egy ilyet. Ha meglesz, úgyis zaklatlak benneteket :D
:R

(#871) vazzz


vazzz
őstag

Még annyi kérdés, hogy ha online rendelem, akkor küldik a nanosim-et is automatikusan, vagy kérni kell? Most microsim-em van...

(#872) Astery válasza vazzz (#871) üzenetére


Astery
senior tag

Nekem a nano SIM-es telefonhoz mikro SIM-et küldtek a t-től.

[ Szerkesztve ]

(#873) vazzz válasza Astery (#872) üzenetére


vazzz
őstag

Köszi, közben "megchateltem" a t-mobilos kollégával, nem küldenek semmilyen simet. :F

(#874) LouiS22 válasza vazzz (#873) üzenetére


LouiS22
veterán

Dehogynem küldenek, benne lesz a pakkban.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#875) vazzz válasza LouiS22 (#874) üzenetére


vazzz
őstag

Az jó, még most is chatelek vele, de állítja, hogy csak telekom üzletben tudom cseréltetni a simet... :F

(#876) Jimmy66 válasza Janaboy (#864) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Megkéred az eladót, hogy üsse be a tárcsázóba:

*#*#7378423#*#*

Service info - SIM lock, ha 0-k, akkor független

Ha nem 0, akkor azt mondod, a szifon jobban tetszik... :DDD

(#877) darvinya válasza Jimmy66 (#876) üzenetére


darvinya
titán

Nem a 0-k a független, hanem nincs [x].
A számláló a próbálkozás számát jelzi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#878) Ferko75HUN válasza vazzz (#875) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Lehet a chat-es kollégában van a hiba, ugyan én másik készüléket rendeltem, de az is "nanos", rákérdeztem a 1430-on és küldik automatikusan, amit majd telefonon kell beélesíteni.

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#879) Jimmy66 válasza darvinya (#877) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Kösz a felvilágosítást! :R

(#880) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Legyen szíves vki, akinek van már ilyen mobilja hogy próbálja ki a 4k videó módbot, meddig bírja és hogy mennyire melegszik. Úgy értem hogy nincs vmi mp vagy perc megkötés gyárilag, volt probléma az elődeinél hogy 20-30mp alatt túlmelegedett és kikapcsolt a kamera szoftvere.

Fontos lenne mert sürgősen ( 1-2 nap ) vennem kellene vmit és mivel sokat használnám fotóra, videóra, nem mindegy hogy melyik mellett döntök. Inkább ezt szeretném mert kisebb és tovább bírja az aksija is, de ha nem jó még mindig a kamerája, akkor marad vmi samsung...

Nagyon köszönöm a segítséget.

(#881) Sly Bp. válasza vazzz (#875) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nekem küldtek Nano Sim-et!

(#882) LouiS22 válasza vazzz (#875) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha webshopon rendeled, fogsz kapni egy nano-t, amit majd telefonon aktiváltatnod kell.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#883) LouiS22 válasza HUNgabus (#880) üzenetére


LouiS22
veterán

De most őszintén, mi az isten haragjáért videózol 4K-ba? Mozifilmet forgatsz telefonnal? Több tesztben is leírták, hogy túl fog melegedni egy idő után.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#884) mrdavid válasza HUNgabus (#880) üzenetére


mrdavid
aktív tag

én csak próba képpen kameráztam 4kba, mert nekem nem fontos, hogy 4kba videozzak, amugy se szoktam sokat
de simán bírt 5-7 percet és akkor is én kapcsoltam le a kamerát nem magától kapcsolt ki a kamera

nekem csak a kiterjesztett valóság alkalmazás közbe melegedett nagyon, de ott se kapcsolta ki a kamera

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#885) HUNgabus válasza mrdavid (#884) üzenetére


HUNgabus
senior tag

köszönöm, akkor nincs olyan hibája mint a Z2 sorozatnak, hogy kikapcsol 20-30mp után, nekem se létszükséglet a 4k, de ha már van és használnám akkor ne kapcsoljon ki, köszönöm még 1x a választ

(#886) mrdavid válasza HUNgabus (#885) üzenetére


mrdavid
aktív tag

plusz amiket az aksiról írtak h milyen jó, abba semmi túlzás nincsen
én széthasználom a telot, folyamatos lte, szinkron, messenger, email, 7-17 ig, utána otthon wifin netekez, reggel 7 kor még 50% körül van, kb 20% nál szoktam kb 5 óra kijelző időt mérni, bekapcsolom a stamina módot, akkor még kb 1-1,5 kijelző időm van még, szóval nálam átlagosan 40 órát amit bír a telefon 20% aksiig, ez számomra írtozatosan jó dolog,
előtte nexus 5 öm volt, az kb fele ennyit tudott aksi időben,

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#887) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok. Én is most készülök venni egy ilyen gyöngyszemet, és én is Iphone-ról váltanék. 6 év után elég lett a szifonozásból! :) A kérdésem az lenne, hogy, mivel a fórum végig olvasását követően talán csak egy-két bejegyzést találtam róla, a narancssárga színű teló élőben milyen? Csak mert a képeken elég piroskás. Vacilálok rajta, hogy az legyen-e, mert ugye a T-ben sajnos csak fekete meg fehér van, és azt mondták, hogy nem is lesz másik színű! :( Viszont, ha T-s telók is továbbra is függetlenek, akkor lehet megvenném feketében, aztán max dobnék rá egy narancssárga tokot! :)

Gamertag: Vasy09

(#888) lcee79 válasza mrdavid (#886) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem ONE X-em volt, örültem volna, ha fele ennyit tudott volna :D
Inkább harmad :)
Készenlétben még csak-csak elment, de ha már bekapcsoltam a kijelzőt is, meg wifit is, meg jobban ment a proci vagy a kijelző nagyobb fényerőn volt akkor már percenként 2%-ot számolt lefele :)

Xperia Z3 Compact köröket ver rá.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#889) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

LG G2-höz szokva mennyire problémás megtanulni a Sony felületet? :D

Az alsó virtuális 3-as gombsor sorrendje, mennyisége módosítható?
A redőny fenti nyomógombjai (adat, wifi, bt, stb.) sorrendje variálható?

A páromnak szeretnénk új telót és mivel nekem G2-m van, először LG-ben gondolkodtunk a(z általam való) könnyebb beállíthatóság kedvéért. De vicc, hogy 4.5-4.7 coll környékén mennyire nincs erős hardverrel szerelt alternatíva (nem csak az LG-nél). A középkategóriás G2 Mini még némi kompromisszummal elfogadható lett volna, de az értesítő LED hiány nonszensz, így felejtős...a G3 S pedig már nagy...
Időközben a Sony végre nagyot fejlődött kijelző téren, ill. a korábbi katasztrofális kijelző/készülékház méretarányai is kedvezően javultak az utóbbi 1-2 évben, magyarán megtanultak minimális alsó-felső-oldalsó kávával mobilt készíteni, egyszóval a Z3 Compact pöpec alternatíva lenne.

[ Szerkesztve ]

(#890) ferrari1 válasza Vasy09 (#887) üzenetére


ferrari1
őstag

Múlt héten tapogattam minden szinűt. A narancs olyan, mint anno a Walkman mobilok narancs szine volt, olyan vöröses narancs. A zöld vagány, fiatalos, a fekete olyan hagyományos (unalmas). A fehér viszont brutál jól néz ki! :K

(#891) ferrari1 válasza Vasy09 (#887) üzenetére


ferrari1
őstag

Lejárt a szerkesztési idő :B

Talán ezen a képen jól láthatóak a szinek.

(#892) HUNgabus válasza LouiS22 (#883) üzenetére


HUNgabus
senior tag

nem akarok filmet forgatni, a munkámhoz nem árt néha a jó minőségű videó és fotó, nem akarok órákat se "forgatni" vele, de azért egy 130-160 telefon NE kapcsoljon már ki 30mp után hogy túlmelegedett, egyébként ált. 1-2 perc elegendő a számomra, ha azt bírja, jöhet

( félre értés ne essék, tudom hogy ez még mindig egy "+" vmi, de ha már bele rakják akkor ne kelljen korlátozni a használatát, pláne hogy más gyártók meg tudták oldani elsőre is... )

más:

Váltott vki Nexus-ról erre a "rendszerre"? Mennyire más mint a stock Android? Igaz az a feltevés hogy gyorsabb és használhatóbb mint a Samsung féle Touch Wizz?

(#893) TapayBalint


TapayBalint
csendes tag

Sziasztok! Tegnap óta én is egy ilyet nyomogatok, lehet hogy csak én vagyok láma de sehol nem találom a koppintásos feloldást.

SE W200i - Xperia Neo - Z3 Compact - XZ1 Compact

(#894) atothg


atothg
tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy valóban nem lehet hozzáférni az sd kártyához, vagy csak én használok buta szoftvert - Solid Explorer.

Köszi.

(#895) darvinya válasza atothg (#894) üzenetére


darvinya
titán

4.4.4-en Android tiltja a SD kártya írást, de olvasást engedi.
Rakd fel inkább a EsFileExplorer.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#896) lcee79 válasza HUNgabus (#892) üzenetére


lcee79
őstag

Hi!

Én akármilyen androidot használtam eddig, egyikről sem volt nehéz a váltás, szerintem 99%-ban tök egyforma... Az hogy melyiknél milyen színű a menü háttere az gondolom mindegy :)
Az extra szolgáltatásokban tér el főleg...

Mondjuk én pár hónapja one x-emen már áttértem nova launcherre, és azt úgy megkedveltem, hogy itt is azt használom... nem azért mert a sonyé nem jó, de a nova az testre szabhatóbb mint bármelyik gyári... (egy átlagos hardverre úgy be lehet állítani, mintha egy 3 ghz-es proci menne alatta :) )
(cserébe viszont a gyári sony-s dolgok nem használhatók...) bármikor lehet váltani köztük, úgyhogy nincs probléma...

-Teszt kedvéért csináltam egy teszt 4K videót, a 6 percnél tart, nem kapcsol ki
de a telefon hátulja középen elég meleg már, de a szélei felé nem vészes, az oldalán fogva nem is érezhető ez a forróság, ezért is csodálkoztam volna, hogy kikapcsolna
-7:30-nál leállítom, mert már unom :DDD

Nem fog kikapcsolni szerintem amíg meg nem telik a tárhely :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#897) Bozek válasza darvinya (#895) üzenetére


Bozek
nagyúr

És miért rakja fel inkább az EsFileExplorer-t? Azzal se tud a kártyára írni...

(#892) HUNgabus: Nekem még a Z1 Compact is kibírt egy negyedórás csocsó meccset. :)

[ Szerkesztve ]

(#898) darvinya válasza Bozek (#897) üzenetére


darvinya
titán

Azt tudom, de itt olvasás a gond.
Ha már 2 file kezelő sem látja, akkor ott kártya gond van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#899) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

köszönöm mindenkinek a segítséget, akkor ez lesz a nyerő, szerintem holnap megveszem vhol, már csak a színt kellene eldönteni...

feketét szeretnék de sokan azt mondják a fehér jobban néz ki, tudtok vmilyen helyet ahol a lehető legtöbb szín variáció megnézhető élőben?

(#900) HUNgabus válasza darvinya (#895) üzenetére


HUNgabus
senior tag

ezt nem értem, a rendszer tudja írni, lásd pl videózás, de oda telepíteni vagy másolni már nem enged? kifejthetné ezt vki bővebben, hátha más is tanul belőle...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.