Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia Z3 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) skylike válasza mrlujoak (#549) üzenetére


skylike
csendes tag

Nyilván az eladott darabszám alapján Samsungból több van, arányaiban mégsem annyi a panasz, hogy a gyártó elismerné. A Sony elismerte. Magyarországon NEM. Amit linkeltél Samsung S4, amit én írtam Samsung S3 saját tapasztalatom volt vele, betonra esett (nem panaszkodtam, nem anyáztam mert ott én hibáztam) törött a képernyő (S3) de a mai napig működik, most is visszatértem az S3-hoz....

Persze ez is csak egy példa, mint az is, hogy az elsők között vásárolt Androidos HTC Herom tok és fólia nélkül ma is hibátlanul működik...
Ettől sem HTC fun sem Samsung fun nem vagyok.

De hajrá fikázzatok tovább én befejeztem, majd rájöttök Ti is ha kifogtok egy hibás szériát.

...és, hogy még mi baj volt a Sonyval?

olvasva a Z3C-t ugyanezek a problémák lesznek vele is:

- lefagyott hívás fogadása előtt (csörög- csörög, hiába húzogatom nem reagál, olyan telefonnál ahol van hardveres gomb ez nem probléma (szerintem ez eleve Android hiba). De az, hogy nincs hardver gomb nekem hiányosság volt.
- nekem bizony elég sűrűn fagyott például telefonkönyv névkeresés közben (fogjuk rá Android)
- nem kivehető az aksi
- a dokkolós töltő nem használható ha szilikonos tokban tartod mert nem fér bele ha meg nem ezt használod a kihajtható microUSB csatlakozó fedő előbb utóbb le fog törni.
A pozitívumok meg amúgy is benne vannak a tesztben.
Részemről befejeztem, további szép estét az elvakult Sony híveknek, a kétkedő fikázóknak

(#552) Danny750


Danny750
őstag

Furcsa dolgokat írsz...
Amúgy kártyából jósolsz?? :D
Ideje is volt már, hogy befejezd :)

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#553) skylike válasza Danny750 (#552) üzenetére


skylike
csendes tag

Danika,

Ha majd nem Apu és Anyu veszi meg a telódat, akkor szólj közbe...

uff

(#554) DraXoN válasza skylike (#551) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A japánokra jellemző, ha valamit hibáznak, vagy van valami hibás széria akkor azt közzéteszik a világnak (ugyan így a Sony bejelenti sokszor ha a telefonjára jön valami, vagy sem.. a többi csak csendben lapít).
Ezért van sokszor, hogy a többi "jobb" mert az ő kommunikációjuk a negatívot kerüli (autógyártóknál is ez van a piacon, a németek ha nem életveszélyes csendben hívnak vissza, és szó és értesítés nélkül cserélik szakszervizben a következő periódusnál, míg a japánok sokszor világgá kürtölik, hogy mit kell bevinni cserére majd valamikor).

Egyébként ez nem a Sony hibája.. max. annyiban, hogy egy elég kókler banda látja el a Sony magyarországi szervizeléseket (Cordon electronics).. ha nem ismered, akkor nézz utánuk. Több róluk a rossz mint a jó megjegyzés.. nem is kicsit.

A nyár folyamán ígéretet tett a Sony, hogy Európában saját szervizközpontot alapít (sok felhasználói panasz volt és vélhetőleg jogosnak gondolják ők is).
Remélhetőleg onnantól javul majd a helyzet. De ez még nem tudni pontosan mikor is lesz.

Egyébként hallottam már más Sony készüléken spontán repedésről. A Magyar szerviz pénzért javította volna, de az aki elszenvedte a kárt felvette a kapcsolatot közvetlen a Sonyval, akik bekérték a telefont Japánba, majd jogosnak találták a gondot és javították a hibát. Persze a történet valóságalapja nem tudom mennyi, de lehetséges eset ismerve a hazai szervizt.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#555) Bozek válasza skylike (#551) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Nekem még soha nem fagyott le hívás közben a Z1C, szóval nem kellene a saját tapasztalataid alapján általánosítani. Főleg nem kell egy olyan telefonra írni ezeket, amit nem is próbáltál.
2. Telefonkönyv névkeresés közben sem fagyott soha.
3. És? Mivel lennél előbbre, ha kivehető lenne az aksi? Megsúgom, a többi gyártó is ez irányba megy, úgyhogy lassan már nem fogsz kivehető aksis telefont találni.
4. Ne a dokkoló töltő hibája legyen már, hogy sz*r a szilikonos tok. Amúgy is minek, csak ronda lesz tőle a telefon. Van rá fólia vagy üveg. A mikroUSB csatlakozó meg nem fog letörni, legalábbis a V-nél még mindig ott a helyén.

(#556) Danny750 válasza skylike (#553) üzenetére


Danny750
őstag

Kettőnk közül nem én vagyok a 10eves a hozzaszolasaink alapján...
(azért remélem a 8altalanos már letudva)
Amúgy meg ahhoz mi közöd, hogy ki kitől/miből, kapja/veszi a készüléket??
End Off
(amúgy sem z1comp topic)

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#557) spawn21 válasza skylike (#553) üzenetére


spawn21
veterán

Egyrészt szemtelen vagy, más rész honnan veszed, hogy ő honnan veszi?

Nem vigyáztál rá rendesen, ilyen egyszerű.

iPhone 13p

(#558) micafighter válasza darvinya (#550) üzenetére


micafighter
nagyúr

darvinya & DraXoN köszi, végre valami értelmeset is olvasni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#559) Omli85 válasza skylike (#551) üzenetére


Omli85
őstag

Special a dokkolóhoz nekem adtak 4 fajta adapter betétet 2db Z3 1 sima használat esetén 1 pedig ha szilikontokban van a telefon illetve 2db Z3C szintén egy natúr és 1 szilikontokhoz valót.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#560) micafighter válasza Omli85 (#559) üzenetére


micafighter
nagyúr

És próbáltad is hogy belemegy e szilikon tokkal? :)

(#561) Omli85 válasza micafighter (#560) üzenetére


Omli85
őstag

Még nincs meg a tok de gondolom nem fél cm vastag :D és gondolom a gyári tokokhoz csak passzol az adapter ha már egyszer adják a dokkolóhoz.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#562) Quasi_modo válasza Frank97 (#540) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Fotókat a fotós topikba.

#547) skylike Ez a Z3 Compact topik. Még mindig.

valami

(#563) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! Talált már valaki ehhez a telefonhoz jó oldalra nyíló flip tokot? Én ilyet használok minden telefonhoz, de itt a bal oldali fedővel rendelkező USB csatlakozó miatt kicsit félek, hogy nem lesz ilyen. Nyitva tölteni se szeretném, pont az a lényege a flip-nek, hogy asztalon fekve is védi a telefont, ha ráesik valami pl. Nillkin még csak a Z3-hoz van, de az sem tartalmaz bal oldalt nyílást a töltéshez, ha jól látom. Elvben lesz ilyen a Compacthoz is SCR26 néven, de ez nem védi a kijelzőt teljesen.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#564) wandorka válasza rgeorge (#563) üzenetére


wandorka
tag

Itt van egy kép róla, szerintem van rajta valami védő az ablakon és nyitva hagyták az oldalán. De ezt élőben kellene látni.

http://forum.xda-developers.com/z3-compact/help/style-cover-z3c-t2867105

[ Szerkesztve ]

(#565) rgeorge válasza wandorka (#564) üzenetére


rgeorge
addikt

Most találtam ezt. Először is a tokot rá kell ragasztani a telefon hátlapjára, másrészt látszik valami fóliaszerűség az ablakon, tehát az valószínűleg tényleg védi a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#566) Bozek válasza Quasi_modo (#562) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nehogy már ne lehessen a telefonnal készült képeket a saját topic-jába berakni... Érdekes egy elképzelés.

(#567) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

#565) rgeorge Van magyarul is.

#566) Bozek Sebaj.

valami

(#568) darvinya


darvinya
titán

Hu…ma leizzadtam egy kicsit.
Bent voltam a xboltban és alig tudtam megállni, hogy ne vegyek egy ilyen telot.
Pedig másra kell a p… . :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#569) Omli85 válasza darvinya (#568) üzenetére


Omli85
őstag

:DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#570) boogie84 válasza Frank97 (#542) üzenetére


boogie84
veterán

Enyem sem mondhato melegnek, minimalis hot termel.
En is fotoztam vele, videoztam, 4k-ban is.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#571) Damage401 válasza darvinya (#568) üzenetére


Damage401
senior tag

En is megdöbbentem tegnap, mikor próbáltam. 4,6 jol all neki :-)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#572) Ferko75HUN válasza Bozek (#566) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Mindent lehet max nem illik. Az is más, ha vki linkeli.

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#573) ZX7


ZX7
tag

A T-nél továbbra is függetleneket árulnak?

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#575) eniltor


eniltor
újonc

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne most vásároltam egy z3c és megvagyok vele eddig elégedve de a neten vásároltam és ha az imei számát bírom a keresőbe egy régi Nokiát ad ki. Mindenhol stimmel a kihúzott címkén a *#06# is ugyan az van meg a telefonadatokban is de a keresőbe mégse a z3c jelenik meg. Ilyenkor mi a teendő vagy ez miért van? (gondolom semmi jót, de jó lenne pontosat tudni)

(#576) Luser2000 válasza eniltor (#575) üzenetére


Luser2000
addikt

Ne foglalkozz vele, az egyik oldalon nekem is azt írja egy LG G3 készülékre. A Tabletre meg iPhone 4 et.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#577) Sly Bp. válasza ZX7 (#573) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Szia! NEM! Fixen függőek!

(#578) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Tudtok olyan Magyar oldalt ahol lehet hozzá gyári dockolót és márkás fóliát kapni?

(#579) Acef válasza eniltor (#575) üzenetére


Acef
addikt

Amennyiben ugyanazt az IMEI-t írja ki a telefon amit az akku alatt látsz, és telefonálni is tudsz vele, akkor nincs probléma.

(#580) darvinya válasza Acef (#579) üzenetére


darvinya
titán

Grat a hülyeség írásért.
Próbáld kivenni Z sorozatban az aksit.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#581) VMatteo válasza Acef (#579) üzenetére


VMatteo
őstag

kivenni kilehet, csak nem otthon, és valszeg nincs alatta IMEI szám ;] :DD

Tisztelet a Gépésznek!

(#582) Acef válasza Acef (#579) üzenetére


Acef
addikt

Köszi a kedves megjegyzést/figyelmeztetést :R

eniltor
Értsd a Z3C esetén: dobozon / készülék által kiírt IMEI azonossága esetén.

[ Szerkesztve ]

(#583) darkpower válasza darvinya (#580) üzenetére


darkpower
aktív tag

Ugyanezért grat neked is...
A ZR-ből simán ki lehet venni és az is a Z sorozathoz tartozik
Bár világos,h mire akartál rámutatni, de a stílus, ahogy ezt teszed...

(#584) zerdelyi válasza Sly Bp. (#577) üzenetére


zerdelyi
tag

Ezt honnét tudod?
Kipróbáltad más szolgos simmel és nem ment?

Csak, mert ugyan én nem próbáltam ki, viszont a szerviz menüben azt látom, hogy nem függő a készülék.
De jó lenne valóban megbizonyosodni.

iPhone 8 - 64 GB + Watch S 4 Nike + AirPods

(#585) Sly Bp. válasza zerdelyi (#584) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Telenorossal nem megy! :D HTC-t fogtam ki náluk utoljára függetlent! Menübe hol kellene megnézni mert megnézem neked és megmondom mit látok!

Azt hol lehet kikapcsolni hogy a vissza gombnál ne rezegjen meg kattogjon?

[ Szerkesztve ]

(#586) Jimmy66 válasza Sly Bp. (#585) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Beütöd a tárcsázóba

*#*#7378423#*#*

Service info - SIM lock ha 0-k, akkor független

(#587) rgeorge


rgeorge
addikt

Csak, mert idevág: egyik szolgáltató sem árul független készüléket, legfeljebb SIM LOCK nélkülit. A különbség az, hogy a SIM LOCK-os készülékek nem is fogadnak más szolgáltatói SIM-et, a többi fogad, de minden szolgáltatói készülékvásárlással a vevő elfogadja, hogy a készüléket csak az adott szolgáltató hálózatát használhatja. Ezt a webshopok is megjelenítik minden készülék mellett. A szolgáltatónál lehet kérni a hálózatfüggetlenség megszüntetését, de ennek van egy alapdíja, illetve kedvezményes vásárlás esetén a vállalt hűség alatt a kedvezményeket is vissza kell fizetni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#588) zerdelyi válasza Sly Bp. (#585) üzenetére


zerdelyi
tag

Beütöd a tárcsázóba, hogy *#*#7378423#*#*.
Ez a service menü.
A "Service info" menüpontban van a "Sim lock" pont. Ott nálam mindegyik sorban "0"-t ír. Lehet, hogy csak a SIM érdekes jelen kérdésben. Lényeg az, hogy állítólag, ha "0"-kat ír, akkor kártyafüggetlen a készülék.

Mellesleg a "Service info" "Configuration" pontjában, ha "Rooting status: Bootloader unlock allowed: YES" olvasható, akkor nyitható a bootloader is.

iPhone 8 - 64 GB + Watch S 4 Nike + AirPods

(#589) Sly Bp. válasza Jimmy66 (#586) üzenetére


Sly Bp.
addikt

0-át ír mindenhova nekem!

De telenorossal miért nem megy? Most is lejár a sim egy év után?

Szerk: De Kuki vagy :D visszacseréltettem már Mini sim-re :D na azért nem megy! Lelkesedésem tegnap nagyobb volt mint hogy gondolkodjak :) pedig itt van mellettem a Telenoros teló is :D

[ Szerkesztve ]

(#590) zerdelyi válasza Jimmy66 (#586) üzenetére


zerdelyi
tag

Megelőztél. :)

iPhone 8 - 64 GB + Watch S 4 Nike + AirPods

(#591) Sly Bp. válasza zerdelyi (#590) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Kinyitogatni nem szeretem a telefonokat már! Régen még játszottam ilyenekkel de már nem foglalkozom vele!

Amúgy: Bootloader unlock allowed: YES

[ Szerkesztve ]

(#592) geccoblaze


geccoblaze
aktív tag

Ma voltam az Árkád Sony Centerben. Kinn van egy mandarin Z3C. Olyan bolt ahol egyből rárepülnek a vevőre és mindenáron kommunikációra akarják bírni. Nekem erről mindig az az üzenet jön le, hogy "vagy mondj valami vásárlási szándékra utalót vagy menjél nyomogassál mást és máshol". Na, mindegy ha már kommunikálunk, megkérdeztem, mennyibe kerülne egy oldalajtócska cseréje. 2 munkanap és 10 ezer Ft. Nááájsz!

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#593) mrlujoak válasza geccoblaze (#592) üzenetére


mrlujoak
veterán

...örülj neki, hogy kommunikálni akarnak, és nem csak követnek...

Egyes hipermarket műszaki osztályán az dívik, hogy a biztonságiak szépen sétálnak utánad, pár lépésre. Ott nézik mit csinálsz. Aztán mikor megkérdezem, tud segíteni?! azonnal nem-nem... Akkor én miben segíthetek?! - ilyenkor elsunnyognak...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#594) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Valaki írja meg PLS hogy hol kapcsolhatom ki a kijelző rezgést meg a hangokat mert sehol nem lelem :)

(#595) Bozek válasza rgeorge (#587) üzenetére


Bozek
nagyúr

Áruld el, hogy mi a különbség a független és a SIM lock nélküli között? Ez lemaradt. Szegény készülék honnan tudja, hogy a szerződésben elfogadtad-e, hogy nem rakod bele más szolgáltató kártyáját vagy sem? A függetlenítés a SIM lock nyitása, a legtöbb esetben NCK kód alapján. Tehát aminél kérted a hálózatfüggetlenséget pénzért, az nem is független, hiszen csak a SIM lock-ot nyitották?

Azt még hozzátenném, hogy tényleg létezik olyan telefon, ami nem gyárilag független, de Sony esetében ezeknek nem is nyitható a bootloader-e (azt is írja ki a szerviz menüben). Viszont például Z1C esetén a T-Mobile gyári függetlent árul, nyitható bootloader-el és ez akár a Z3C-nél is előfordulhat.

(#596) rgeorge válasza Bozek (#595) üzenetére


rgeorge
addikt

A különbség a szerződésben van, mivel a szolgáltatótól vetted ezzel elfogadtál egy pár feltételt, köztük a hálózatfüggőséget is. Az más kérdés, hogy ezt a feltételt ki tudják-e kényszeríteni SIM LOCK-al, vagy csak papíron rögzítik a felek.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#597) Bozek válasza rgeorge (#596) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem a szerződésre vagyok kíváncsi, az más téma. Azt is elfogadod, hogy nem mész lakott területen belül 50-nél többel autóval, ettől függetlenül, ha akarsz, akkor tudsz akár 120-al is menni. Ugyanez igaz erre az esetre is.

A készülék önmagában független és belső felépítésben, valamint szoftveres támogatásban nincs különbség ez és a SIM lock nélküli között.

[ Szerkesztve ]

(#598) Jimmy66 válasza Sly Bp. (#594) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Beállítások - Hang Itt találod (legalul)

(#599) Sly Bp. válasza Jimmy66 (#598) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Köszi! Kb 27-szer jártam itt :D

(#600) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Egy kérdés, lehet fekete-fehér képeket lőni a Z3c-vel ?

Cseberből vederbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.