Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia Z3 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) boogie84 válasza LEFTHORSE1 (#600) üzenetére


boogie84
veterán

Persze!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#602) Bozek válasza boogie84 (#601) üzenetére


Bozek
nagyúr

És hogyan? A Z1C-nél elvileg a kreatív effektusok között találtam ilyent, viszont az nem teljes felbontásban fotóz, így érdemesebb lefotózni színesben és utána megcsinálni valamelyik képszerkesztővel fekete-fehérre.

(#603) boogie84 válasza Bozek (#602) üzenetére


boogie84
veterán

Ebben is ott van! 1280x720-ban tud igy kepet kesziteni.
Ha valakinek tenyleg ennel nagyobb felbontasu kep kell ff-ben akk utolag kell ratenni azt az effektet. Sztem ez nem egy nagy tragedia.

Viszont amikor probalgattam ezeket az effektusokat akk ereztem h langyos a telefon.
Ha normal kepet keszitek akk szinte semmi.
Ennyire processzor igenyes lenne az effekt?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#604) neorow1


neorow1
senior tag

Telekom előfizus:



(#605) atothg válasza LEFTHORSE1 (#600) üzenetére


atothg
tag

Helo!

Nem egyszerűen, de lehet.
Igaz még színhőmérsékletet is tudsz élőképen állítani mielőtt exponálsz. :-)

[ Szerkesztve ]

(#606) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Akiknek már ilyen telefonja van, nem zavaró oldalt, hogy a hangerő szabályozó nem túl nagy?

Üdv!

(#607) mrdavid válasza nandow (#606) üzenetére


mrdavid
aktív tag

számomra egyáltalán nem, sőt , kb első hívás után megszoktam, nekem patent megoldás

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#608) Tidzsimon válasza boogie84 (#603) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Azért ideálisabb ha látja az ember mi lesz a végeredmén exponáláskor.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#609) Ákkk válasza boogie84 (#603) üzenetére


Ákkk
addikt

Igen mivel valós időben kell konvertálni.Ekkora házban meg hűtés nehézkes.
Nekem már sikerült a Sony PXWZ100 at is megakasztani efekt+4k val.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#610) lanagii


lanagii
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki linkelni megbízható és jó minőségű üvegfóliát illetve hátsó sima fóliát ebayről?
Köszi :))

(#611) Gabez00


Gabez00
újonc

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy vodafone-nál mikor lesz kapható?

(#612) boogie84 válasza Gabez00 (#611) üzenetére


boogie84
veterán

Nem lesz kapható. Nekem ezt mondták a vodánál. Ahogy egyik Compact modell sem.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#613) HUNgabus válasza boogie84 (#612) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Akkor most dontottem el hogy lepek a Voros szutyoktol RED csomag ide fagy oda. Kapjak be, tavasz ota varok egy normalis telora toluk. Mar z1c-nel is csak kamuztak hogy maradjon hatha lesz. Szerintetek melyiknel erdemes venni Telenor vagy T-mobile? Pesten lenne hasznalva leginkabb es a RED-hez hasonlo csomag kellene, max gyorsabb nettel es nagyobb adatforgalommal. Tudna vki segiteni?! Nem vagom mostansag ezeket az uj csomagokat, stb.

(#614) boogie84 válasza HUNgabus (#613) üzenetére


boogie84
veterán

Előfizetésben nem tudok nyilatkozni, de a telót a T-nél érdemes vásárolni. Ott eddig függetlenek mentek...

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#615) heidrich válasza HUNgabus (#613) üzenetére


heidrich
senior tag

Telekomnál a Next díjcsomagok vannak, a Next M az teljesen korlátlan mint a RED és ugyanúgy 10000 Ft. Sajnos ehhez csak 500 MB net jár de asszem ez a Vodánál sincs másképp. (T-nél plusz 1GB net 1290 Ft, 3GB 2290 Ft, 5GB 3090 Ft) Ezeknél a bővítőcsomgoknál kapod a max. 150Mbt/s-es LTE sebességet.

Telenorról nincs ennyire pontos infóim de persze neten utána lehet nézni, ott ezeket a korlátlan tarifákat All-in-nem hívják és azt hiszem az is 10000 Ft és 500 MB jár, ha bővíteni akarod nem tudom mennyi. Telenornál asszem csak bizonyos magas kategóriájú havi díjas díjcsomagoknál adja a maximális 150Mbit/s sebességet.

Én Telekomhoz mennék egyébként.

Más: Egyébként megvan a fekete Z3C-m, ezzel mar semmilyen gondom nincs az előző fehérrel ellentétben. Független ez is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#616) Damage401 válasza boogie84 (#612) üzenetére


Damage401
senior tag

Vodafone UK

Valahol olvastam, hogy a teljes Sony család lesz majd elérhető. De keresem...

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#617) troland26


troland26
őstag

Na elkezdtem én is az előkészületeket , rendeltem egy ilyet [link] fóliát érdemes hozzá rendelni ? meg valami belebújtatós tokra gondoltam ...elméletileg november 2. hetében rendelhetem meg a készüléket :))

(#618) boogie84 válasza Damage401 (#616) üzenetére


boogie84
veterán

Akkor menj be egy vodába és kérdezd meg. ;)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#619) BrTH


BrTH
tag

Tudja valaki, hogy a Sony miért nem akarja megoldani az appok áthelyezeset az sd, mint pl.a samsung vagy lg?

By BrTH

(#620) Bozek válasza heidrich (#615) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hol ugyanúgy 10000 Ft? Aranytárskártyával igen, de egy új előfizetőnek 15000...

(#621) Damage401 válasza boogie84 (#618) üzenetére


Damage401
senior tag

Eddig is értettem, hogy mit írtál le. De látom a WebShopban sincs jelen csak a nagytesó. De attól még elképzelhető hogy következő hónapokban megérkezzen.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#622) heidrich válasza Bozek (#620) üzenetére


heidrich
senior tag

Bocs ezt tényleg benéztem mert új készülék vásárlás eseten 14900, készülék nélkül 11000. Nekem régóta aranytarskartyam van ezért maradt meg bennem a 10k havidíj.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#623) darkpower válasza BrTH (#619) üzenetére


darkpower
aktív tag

Azért, mert ez a szabványos, Android által elvárt megoldás?
Régen valóban divat volt ez, de a Google nem igazán szeretné ezt az utat tovább vinni,ami érthető is bizonyos szempontok alapján

(#624) boogie84 válasza Damage401 (#621) üzenetére


boogie84
veterán

Akkor csak nekem hazudtak. A Z3-at simán kihozhattam volna akkor is amikor ezt vettem, de az nagy nekem.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#625) Ferko75HUN


Ferko75HUN
senior tag

Volt itt már valakinek Samsung S5? Nagyon vacillálok melyiket rendeljem meg. Z3, vagy S5.
Az S5 most magentánál akciós, next s csomagban online rendelésnél olcsóbb, mint a Z3: 111.120,-

Csak a tv-m miatt kérdéses a dolog, különben egyértelműen a Z3 volna a befutó.
Gondolom a 2 Samsung jobban tudna egymással kommunikálni.

[ Szerkesztve ]

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#626) heidrich válasza Ferko75HUN (#625) üzenetére


heidrich
senior tag

DLNA-t, képernyőtükrözést stb. a Sony is ugyanúgy kezeli mint a Samsung, semmi különbség. Ott az AllPlay Share gyári alkalmazás van erre Sony-nál a Throw funkció ami bármilyen tartalmat ki tud tenni a Smart TV-re.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#627) Ferko75HUN válasza heidrich (#626) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

A Samsung "okosabb" telefonjai +1 okos dolgot tudtak még amikor követtem a Samsung tv-s topicot, azt hogy visszafelé is ment a tükrözés, tehát a tv-n éppen adott műsort a telefonon is tudtad nézni.
Nem volt időm még utánamenni, hogy ez változott-e, ez nekem egy jó opció lenne.
Ezt leszámítva viszont nehéz a döntés, a hardver nagyon hasonló, a Sony felé húzna a szívem, a Samsung felé nem is tudom mi még. :)

[ Szerkesztve ]

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#628) darvinya válasza heidrich (#626) üzenetére


darvinya
titán

DLNA és a képernyő tükrözés nem ugyanaz!
Előbbivel minden DLNA képes készülék kompatibilis, utóbbinál nem biztos hogy megy nem Sony-s készülékkel.
Thorw funkció egyfajta file megosztó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#629) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Na én is beléptem a klubba.
Fekete, Telenoros.
A Service menüben felül egy 5-ös (network), a többi nulla. Akkor gondolom függő (?)

valami

(#630) darvinya válasza Quasi_modo (#629) üzenetére


darvinya
titán

X 5 Network, igen függő 5 lehetőséggel a hálózat feloldásához.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#631) lyzzard válasza HUNgabus (#613) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Pedig én úgy hallottam, hogy lesz náluk Z3C. Tavasszal én is szitkozódtam a Z1C hiánya miatt...

(#632) Quasi_modo válasza darvinya (#630) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

OK. Legalább tudom mi az 5.

valami

(#633) darvinya válasza Quasi_modo (#632) üzenetére


darvinya
titán

Bizony, ha az elfogy akkor végleg záródik, azaz csak Sony tudja feloldani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#634) Quasi_modo válasza darvinya (#633) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én nem fogom piszkálni az biztos. Ha szükségem lett volna függetlenre, akkor azt vettem volna...

valami

(#635) kuk@c


kuk@c
tag

Remélem lesz hozzá egyszerű root... :)

Bootloader nyitogatás már túl bonyolult...

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#636) -Zolee1986-


-Zolee1986-
csendes tag

Sziasztok!

Egy SP leváltását tervezem a Z3C-re, ami érdekelne engem az az, hogy játékok közben gyárilag eltűnik-e a navbar, mert ez engem zavar. Internetes videókon jónak tűnik, pl. Asphalt8-nál oldalirányban húzva jön elő a navbar, SP-n meg nem tudom eltüntetni csak külső alkalmazással ami nálam nem igazán vált be.

Ahány ház annyi baj legyen!

(#637) zerdelyi


zerdelyi
tag

Sziasztok!
SÜRGŐS!
Budapesti boltot tud valaki, ahol előre hátra matt fóliát lehet kapni?
Köszi

iPhone 8 - 64 GB + Watch S 4 Nike + AirPods

(#638) arminlok válasza -Zolee1986- (#636) üzenetére


arminlok
senior tag

Szerintem ez alkalmazás függő. Marad a külsö program.

(#639) Bozek válasza -Zolee1986- (#636) üzenetére


Bozek
nagyúr

Sajnos nagyon kevés játékot írt meg úgy a fejlesztője, hogy eltűnjön a navbar. Ez nem a telefon hibája, hanem a játék készítőjének a sara. Xposed + App Settings-el viszont be lehet állítani, hogy melyik alkalmazásnál tűnjön el automatikusan, de ehhez meg root kell.

(#640) lcee79 válasza Omli85 (#513) üzenetére


lcee79
őstag

Sony Xperia Z3 Compact múlt csütörtökön megérkezett hozzám, tesztelgettem kicsit, most írok róla kis összefoglalót az első élményekkel.  És kicsit összehasonlítom az előző telefonommal amit 2.5 évig használtam és szerettem, ami ebből nem fog kiderülni, mert főleg már a hibáiról lesz itt szó :)

Pozitívumok: A mérete számomra tökéletes, pont ez passzol a kezembe, a ONE X-nek 1/10-ed collal volt nagyobb kijelzője, de annak csak a 80%-a kb a mérete, ez nagyon tetszik. Az oldalán levő félig átlátszós anyaggal én nem tudom mi volt a baja sokaknak, szerintem az képen is meg élőben is jó, arról meg nem is beszélve hogy az egy jó kapaszkodó, mert általában azt fogja az ember.
A telefon tudása, sebessége, nem nagyon akartam írni,de bőven megfelelő bárki számára, véleményem szerint, sehol nem akad (még szép!!! :D) (t-mobile is rakott rá pár programot, amikkel eddig még nem találkoztam… nem mintha hiányoztak volna :) ) Programokat én viszonylag sokat használok, amit hoztam magammal, számomra az volt a lényeg, hogy azok amikkel eddig is dolgoztam működjenek, és legyenek persze esetleg még gyorsabbak, és ez teljesült is. Játszani még nem játszottam vele, de antutu-t lefuttattam, ~43800-at csinált ami szerinte is elképesztő 
Az akksi nálam első nap mikor kivettem a dobozból 60%-on volt délelőtt 10 órakor, és este 6-ig, merült 5%-ra ezalatt csináltam 4:40 perc kijelzőidőt!!! Ez nekem már 100%-ról is megfelelt volna . (ONE X legnagyobb hátránya az akksi volt, abból én sajnos én még 3 órát se nagyon tudtam kihozni, mostanság pedig már főleg fényképezéssel vagy játékkal még annál is kevesebbet, azt már nem is mértem, kevés volt ahhoz is hogy mérjem :D )
Z3C töltése a gyári töltővel szerintem gyorsabb, mint amihez szoktam így az is tetszett…
Ultra stamina módban 10 napot ír :) Bár ilyenkr még az általam kirakott widgetek stb, háttér... mindent egy általa beállított alapra tesz.
A kamera okosságai nagyon jók, el lehet vele szórakozni órákig, és ugye még letölteni is lehet hozzá egyéb extrákat. Ha az embernek van rá ideje épp (nekem tegnap volt fél nap azzal szórakoztunk: D) Ha olyan funkciókat használok amik proci/energiaigényesebbek, akkor előfordulhat melegedés, de azért nem dobtam el a telefont, annyira nem volt forró soha  (one x bizonyos játékoknál (pl: asphalt 8) érzésre majdnem kigyulladt  )
Kaptam hozzá ugye (t-mobile-ban vásároltam) kis bluetooth-os hangszórót, ami igazából sok mindenre nekem nem jó, hangminősége elmegy, hangereje nem túl hangos, de mindenesetre kihangosításra ha nincs más, akkor jó 
Telefon hangja teljesen jó hangos és jó minőségben szól (one x-et pl nem tudtam letenni az asztalra mikor zenélt mert akkor mindenféle recsegés és torzulás és rezgés közbeszólt a hangminőségnek, és halkabb is volt. Ha nem asztalon volt akkor jobb volt a helyzet, de mély, mélyközép egylátalán nem volt inkább csak a magasabb tartomány…)

Negatívum: Kijelző oldalról nem látszódik mindenféle fényerőtorzulástól mentesen, a sarkokból nézve fehéredik, gondolom a háttérvilágítás onnan jobban látszik, oldalra fordítva és lent-fent pedig sötétedik… (ONE X ebben az egyben jobb volt a super lcd2 kijelző ezt teljesen tökéletesen tudta.)
Képminőség a kijelzőn teljesen jól néz ki nagyrészt, szép színes, nem fakó nem tér el vészesen a valóságtól. Eredeti méretre nagyítva nem tökéletes, de akár lehetne jobb is.
Némelyik kép viszont valami véletlen folytán teljesen jól sikerül, nem értem miért nem lesz olyan a jobban beállított kép, mint néhány, aminél csak kattintottam…
(Mondjuk a tükörreflexes fényképezők képminősége közelebb áll ahhoz amit én jónak nevezek, és tudom hogy ez megy mobil...)
Ma reggel kijött egy remélem ideiglenes hiba, ami szerintem az I Cín’t wake up nevü progi hibája volt csak, play-en vettem még a ONE X-re, azon működött tökéletesen, de ezen sajna nem. Ez egy ébresztőprogram, ami utólagos teszteléssel, csak akkor működik, ha felébresztem a telefont a bekapcsoló gombbal, így nem ébresztett reggel, és fél órával később a kislányom ébresztésére keltem, aki mondta hogy most már kell a nyam-nyam :D

Tehát mint látszik összességében meg vagyok elégedve, sőt talán még jobb is mint gondoltam 
Egy tokot még kell vennem hozzá, hogy jobban meg merjem fogni, nem jó üvegeket tapogatni, nem akarom összetapogatni folyton…
Meg a mágneses töltőt is be kéne szereznem, bár annyira nem sűrűn kell tölteni, hogy kikopjon a nyitója 

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#641) Quasi_modo válasza -Zolee1986- (#636) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ha a program úgy van megírva, akkor eltűnik.

#640) lcee79
Kijelző oldalról nem látszódik mindenféle fényerőtorzulástól mentesen, a sarkokból nézve fehéredik.
Ilyet nem észlelek.

valami

(#642) lcee79 válasza Quasi_modo (#641) üzenetére


lcee79
őstag

Viszonylag sötét szobában én simán láttam...
Oldalról sötétedett, persze nem vészesen
sarkokból nézve pedig világosodik, de ez sem nagyon rossz,
és a világosodás az jobban észlelhető...
csak akkor nagyon feltűnő, ha ott van a one x a kezemben, és látom, hogy az meg nem... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#643) Omli85 válasza lcee79 (#640) üzenetére


Omli85
őstag

:C Akkor üdv a klubban :) volt egy sanda gyanúm hogy te sem fogsz csalódni mivel ugyanarról a típusról váltottunk.

Így most jó pár nap használat után az egyetlen "negatívum" amit fel tudok hozni amit már más is jelzett ha jól rémlik, hogy zsebben a dupla koppintásos képernyőzár hajlamos feloldani magát így jobbnak láttam beállítani egy plusz lépést a feloldásra, hogy ne éljen önálló életet a telefon a zsebemben. Igaz többnyire bőr övtokban van de nem minden esetben, így olyankor előjön ez a jelenség.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#644) lcee79 válasza Omli85 (#643) üzenetére


lcee79
őstag

Ja én azt bekapcsoltam meg pár óra múlva kikapcsoltam :)
Meg a kesztyüs módot is... az is nagyon intenzíven dolgozik, jobban mint kéne :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#645) kovadika


kovadika
őstag

Ma furdott meg eloszor a telom. Ezutan a hangereje, kb. a felere csokkent. A felso hangszoron látszik is, hogy ott bentragadt a viz. Kérdés, hogy ez normalis es elmulik, ha eltunik onnan a viz, vagy nem?

(#646) boogie84 válasza kovadika (#645) üzenetére


boogie84
veterán

Általában a víz egy idő után elpárolog. Jó lesz az!

Más:

Tegnap volt szerencsém hosszabb időre megfogdosni egy fekete modellt, hát azon tényleg nem valami szép az oldalán a műanyag sáv. Míg fehérnél felhoz egy homorú-domború effektet, a feketénél semmi. Örülök, hogy nem feketét vettem. :K

Kíváncsi lennék, hogy néz ki élőben a zöld ill. a piros.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#647) kovadika válasza boogie84 (#646) üzenetére


kovadika
őstag

15 pec utan ujra bombol! :)

(#648) Karex válasza boogie84 (#646) üzenetére


Karex
senior tag

BP, Árkád Sony Centerben pont egy "piros" van kirakva tapogatni.
De inkább narancsnak mondanám, és emiatt azonnal el is fogott a musthave érzés. :) A pirosat nem tudnám elképzelni, képernyőn, fotókon tényleg annak tűnik, de élőben máshogy mutat.

Aki még emlékszik, a SE W800-nak volt ugyanilyen színe az oldalsó sávon. Itt talán kicsit intenzívebb narancs, de semmiképpen sem piros. Szóval vááá, kell. :)

(#649) TapayBalint válasza zerdelyi (#637) üzenetére


TapayBalint
csendes tag

Már párszor belinkeltem ide... :U

ELÖL HÁTUL VÉDŐFÓLIA BUDAPESTEN

http://skinzone.hu/screenshield/telefon/sony-xperia-z3-compact/4-22-2183.html

[ Szerkesztve ]

SE W200i - Xperia Neo - Z3 Compact - XZ1 Compact

(#650) Frank97 válasza kovadika (#645) üzenetére


Frank97
csendes tag

Valaki még próbálta vízbe? :F

Sony Xperia™ Z3 Compact,Samsung Galaxy S7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.