Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia Z3 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) BrTH válasza Bozek (#347) üzenetére


BrTH
tag

És mégis mi? Rossz a szenzor?

By BrTH

(#352) BrTH válasza Quasi_modo (#348) üzenetére


BrTH
tag

Az a bosszantó, a másodikban, hogy megy a navi x ideje, bejön egy hívás, felveszed, pl kipangósítóval, majd befejezed a hívást, és nem adja vissza a navit, hanem ott virít a képernyőzár. Nekem ez aggályos.

By BrTH

(#353) Bozek válasza BrTH (#351) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bármi lehet, például akár szoftveres gond, akár hibás szenzor is. A telefon újraindítása után is csinálja? De ezt inkább a Z1C topic-ban beszéljük meg.

[ Szerkesztve ]

(#354) Quasi_modo válasza BrTH (#352) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Jah értem. Ezt nem próbáltam.

valami

(#355) barnassters válasza BrTH (#345) üzenetére


barnassters
csendes tag

Nálam az általad említett problémák egyike sem jelentkezik! :R

<div>Q: How do you annoy a web developer?</span>

(#356) Petya88


Petya88
tag

Vajon lehet ezt is QI-vel tölteni, mint a Nexus 5-öt?

(#357) BrTH


BrTH
tag

Igen, és már volt gyári alapértelmezett is. Akkor lehet, hogy csak a nálam lévő ilyen. De ez nagyon bosszantó jelenség. Emiatt kissé elment a kedvem a Sonytól.
Az meg csak plusz, hogy nem akarják megoldani, az appok átmozgatásának lehetőségét kártyára. (Nem azért mert nem lehet, pl: Samsung , LG)

By BrTH

(#358) mrlujoak válasza Kékes525 (#338) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ne legyen kétséged...
X10 minim évek óta jól teljesít.
Én használtam, majd hugom, de visszatért hozzám. Azóta is bulitelefonnak használom. Sok töltési ciklus van már benne, de még mindig nem érezhető a csökkent élettartam. (2011 óta megvan)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#359) bigrock válasza Petya88 (#356) üzenetére


bigrock
addikt

Sajnos nem. Van hozzá valami mágneses töltő, de nem QI.

[ Szerkesztve ]

(#360) Kékes525 válasza mrlujoak (#358) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#361) boogie84 válasza LEFTHORSE1 (#349) üzenetére


boogie84
veterán

Case Mate Tough tok kel neked! Massiv, igaz h ebben a tokban elvesziti a sztem baromi jo formajat. ( en ilyet fogok majd venni ra, fo a biztonsag!)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#362) skylike


skylike
csendes tag

Aki jót akar magának kerüli a Sony termékeket, nekem a Z1 compact szilikontokban, zsebben és fóliázva úgy megrepedt, hogy a kijelző sem működik. Nem esett le, nem vertem neki semminek, egyszerűen kivettem a zsebemből és repedt a kijelző. Csalódás a Samsung S3 miatt ami azért lett lecserélve mert betonnal találkozott és összetörött a kijelzője mégis a mai napig működik.
Szintén gáz, a hardveres felvevés gomb hiánya a Sonynál mert 10 esetből 1 2 alkalommal fel sem lehet venni a telefont (nem érzékel a kijelző). Pozitívum a rendelkezésre állása és a fényképezője volt de soha többet Sony...

(#363) skylike válasza skylike (#362) üzenetére


skylike
csendes tag

és sajnos nem egyedi a törés:
http://www.telefonguru.hu/hir/Garanciaban_cserelik_a_torott_Sony_kijelzoket_2013-11-11
Persze a garanciális csere Magyarországon nem jellemző én még nem hallottam róla, nekem is felajánlották, hogy 60e-ért cserélik, akkor inkább a kukába dobom...

(#364) taxy88 válasza skylike (#362) üzenetére


taxy88
aktív tag

Ennyi erővel egyik márkától se vegyünk semmit sem. Mert nincs hibátlan terméke egyiknek se.

(#365) skylike válasza taxy88 (#364) üzenetére


skylike
csendes tag

Azért a korábbi telefonjaim: HTC Hero, Samsung Galaxy s3 a mai napig működnek. Például a HTC Hero kibírt vizet (lehúztam a WC-n véletlen ;), számos esést stb. A HTC Hero bár közel 5 éves ma jobban néz ki, mint a tokban tárolt fóliázott Sony Xperia Z1 compact ami két hónapos és most úgy néz ki kuka. A Samsung kijelzője ugyan törött az az én hibám volt de betonnal találkozott és az érintőképernyő ennek ellenére is épp csak üveget kellene cserélni rajta. Sony? Használom két hónapot védem ahogy lehet és spontán törik? Gáz

(#366) LouiS22 válasza skylike (#365) üzenetére


LouiS22
veterán

Egyébként nem zavar, hogy ez egy Z3C topic?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#367) taxy88 válasza skylike (#365) üzenetére


taxy88
aktív tag

Hát akkor nem vigyáztál rá eléggé! :)
Én 8 hónaposan úgy adtam el a z1c-t, mintha akkor lett volna kibontva a dobozból.
Ha meg valóban úgy volt a kijelzőtörés ,ahogyan írod, akkor el kell küldeni szervizbe. Vedd fel a kapcsolatot a Sony ügyfélszolgálatával és biztos vagyok benne,hogy segíteni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#368) Bozek válasza skylike (#362) üzenetére


Bozek
nagyúr

100-ból 1 esetben előfordul ilyen törés, de mindenki kerülje a Sony termékeit. Érdekes, nekem a V se tört spontán, pedig a linkelt cikkben azt emlegették.

De vegyél Samsung-ot sokat, süt rólad, hogy Samu fanboy vagy...

(#369) No.01


No.01
őstag

Vett itt mar v.ki a feketen es a feheren kivul mas szinut? Igazabol kommersz vilagtol elrugaszkodott zold es a narancsos piros sokkal megkapobb szamomra, de a kepeken a narancs inkabb piros, a zold meg inkabb amolyan turkizkek...

Csak en gondolom igy?

(#370) lcee79


lcee79
őstag

T-Mobil küldött készletértesítőt, hogy már van raktáron...
Rámegyek a linkre és az van ott hogy nincs készleten... (így ugyanúgy nem tudom rendelni mint eddig...)

Előfordulhat hogy még nem frissítették a weboldalt, vagy 1 óra alatt (e-mail megérkezése és a megnyitás óta annyi telt el) elvitték az összeset ami érkezett? Bár ezt nem hinném....

Érdekes.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#371) Omli85


Omli85
őstag

Múlt héten vettem át a készüléket eddig csak pozitív értelemben csalódtam :)

A külsőt tekintve kicsit tartottam én is, hogy túl gagyinak hat majd, de nagyon kellemes a fogása és egyáltalán nem zavaró, hogy nem a fém kerettel jött ki a készülék így is elég jó súlya van :)

Teljesítmény magáért beszél akadásról fagyásról nem tudok beszámolni. Olyan szinten rezzenésmentesen barangol az ember a képernyők között, hogy az valami elképesztő :)

A kijelző nekem kifejezetten tetszik képminőségre is és méretre is. A HD felbontás nem zavaró azért is választottam ezt mert nekem a nagy testvér kijelzője már túl nagy.

Akku idő igencsak baráti általános megszokott használat mellet energiatakarékos módok aktiválása nélkül is több mint 2.5 napot bírt ki az első feltöltéssel ami nekem több mint elég :) Az még külön pirospont, hogy bővíthető a memória :).

Kamera melegedést nem tapasztaltam sőt maga a készülék is alig melegszik még intenzíven használat esetén is elég jól tartja magát.

HTC One X-et váltotta nálam a Z3C de konkrétan ez a készülék teljesen más szinten van minden téren :) Szóval eddigi tapasztalatok alapján elég korrekt kis masinát rakott össze a Sony azoknak is akik nem szeretik az óriás kijelzőket. :C

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#372) boogie84 válasza lcee79 (#370) üzenetére


boogie84
veterán

Nem lennék meglepve, hogy veszik mint a cukrot. :B

(#371) Omli85: Maximálisan egyetértek. Nagyon jól eltalált készülék!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#373) lcee79 válasza Omli85 (#371) üzenetére


lcee79
őstag

Nálam is a one x-et fogja váltani, ha minden igaz :)

"HTC One X-et váltotta nálam a Z3C de konkrétan ez a készülék teljesen más szinten van minden téren "

Ezt jó értelemben kell értelmezni ugye? :)

Amúgy kijelző érdekelne legjobban one x-hez képest jobb vagy egy szinten van (one x-é nálam elég jónak számít)?, gondolom wi-fi jel biztos jobb...akkuidő 1000% hogy jobb :), amik főleg zavartak mostanság...
Addig még végül leesett a one x a sarkára és most repedezett üveggel használom (most már ez zavar a legjobban, bár vetekszik az üzemidővel :) ), míg nem lesz meg az utód...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#374) Jimmy66 válasza lcee79 (#373) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Biztosan!

(#375) Omli85 válasza lcee79 (#373) üzenetére


Omli85
őstag

Pozitív értelemben van más szinten persze :)

Kijelző minőségét rosszabbnak nem mondanám, számomra semmi zavaró nem volt a váltás során így gondolom nem rosszabb ezt mondjuk valószínű embere válogatja :)
Wifi erősebb ezt tapasztaltam, aku idő nem is kérdés, hogy jobb a HOX aku ideje valami katasztrófa volt :(
A méretét tekintve kisebb mint a HOX ami számomra pozitívum, leírni nem tudom de úgy összességében is fogásra ezt kellemesebb kézben tartani számomra :) Sebességet tekintve viszont ismét ég és föld pedig a HOX sem volt egy lassú jószág de a Z3C tényleg más ligában játszik. Mondjuk jóval bikább hardver is van alatta, de ha ennek fényében sokkal jobb az aku idő akkor miről is beszélünk ? :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#376) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Hétvégén nekem is volt szerencsém megtapogatni a készüléket. Bár nem játszottam el a gondolattal, hogy nekem a Z1C-t le kellene cserélnem rá, azért kíváncsi voltam milyen.
Egymás mellett fogva a kettőt kapásból láttam miért indul ez árban jóval alacsonyabban mint anno a Z1C.
Amíg annak a fém ház elegáns, prémium külsőt kölcsönzött, ennél ez a műanyag megoldás kicsit furcsa. Én szeretem ha van valami fém a telefon burkolatában, előtte az unibody házas Xperia P-m volt az is minőségi darabnak tűnt. Persze ezt a dolgot embere válogatja kinek mi jön be.

Pozitívumok:
+ nincs előlapi fólia (bár Z1C-nél is le lehetett szedni ha akartad) és a hátlap is végre üveg
+ nagyobb kijelző méretnövekedés nélkül, illetve a vastagsága még csökkent is
+ a színhőmérséklete szerintem kicsit furcsán lett belőve gyárilag a Z3C-nek, sokkal hidegebbnek tűnnek a színei
+ a hangszóró megoldása jobb lett
+ pár szoftveres fejlesztés (kameránál meg ilyesmik)

Negatívumok:
- nem tudom mennyire jók ezek a nagy és hosszú egybe-ajtók, kicsit furcsán hatnak
- a már korábban említett műanyag keret nekem nem jön be

Összességében azért azt mondom, hogy a Z3C is egy nagyon jól eltalált kis telefon lett, hasonló áron én is inkább azt választanám köszönhetően a pár plusz szoftveres feature-nak amit persze megoldhatnának Z1Cnél is csak akkor ugye ki venné meg ezt...
Z1C-ről váltani és ráfizetni az újra viszont nem látok értelmét, mert olyan komoly előrelépés nem történt se hardverben, se másban.

Talán majd a következő szériában. :)

Szóval összességében ez a Z3C is egy remekül eltalált telefonnak tűnik!

(#377) Sn00k válasza skylike (#365) üzenetére


Sn00k
veterán

Akkor neked lehet jedi erőd van és szemmel tudsz törni. Hagyjuk már, hogy a semmitől neked megreped a telefonod, hát persze...

3njoy the Lif3

(#378) LouiS22 válasza Sn00k (#377) üzenetére


LouiS22
veterán

Aztán valahogy mindig kiderül az ilyen sztoriknál, hogy hátsó zsebben volt, ráültek, nadrágzsebben volt és sikerült úgy leülni, hogy roppanjon, stb. stb...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#379) Márko88 válasza Omli85 (#371) üzenetére


Márko88
aktív tag

Még jó, hogy egy 2012-es telefon nem olyan mint egy most kiadott új... :/ Csak majd egy idő múlva a Sonyd nehogy egy bugghalmaz legyen.
Ezért vagyok èn mèg mindig a HTC-nél és én meg azt mondom teljesen màs èlmèny mint egy Sony..

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#380) lcee79 válasza Omli85 (#375) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi a választ, szóval egyértelműen pozitív vélemény van róla :)

Én már csak azt várom, hogy tudjam rendelni, mert most épp

:(

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#381) lcee79 válasza Márko88 (#379) üzenetére


lcee79
őstag

Szerintem most már nincs olyan nagy különbség a készülékek közt se szoftveresen, hardveresen meg aztán pláne nem... (régen a sense felületnek nem volt párja, de ma már ezt nem érzem.)
Szinte minden jobb telefonban konkrétan a snapdragon 801 van... 3. féltől származó progikat ugyanúgy fel lehet tenni mindegyikre... Sőt már a HTC ZOE is van play-en... :)
Szerintem nem sok dolog van ami miatt a htc annyival jobb lenne mint a sony...

Nem hinném hogy bughalmaz lesz egy idő múlva...

Sőt a ONE X épphogy elég lassan indult be... Amikor megvettem akkor inkább volt bughalmaz, aztán ahogy javították mindig jobb lett, és 1 év után már teljesen használható lett... De a wifi jelerősség gyengülés és főleg az üzemidőn szoftveresen nem tudtak javítani... 1x tönkre is ment a kijelző, azt még garanciában megcsinálták.
De most hogy eltört, nem gondolom, hogy költenék rá akármennyit is.
2.5 évig használtam, szerettem, de most már azért lecserélem egy újra...
Gondolkodtam az M8-on de az nálam sem méretben sem kamerafelbontás terén nem felel meg.

Egy darabig biztos furcsa lesz a sony, majdnem 3 év htc után, de nem hinném hogy ez 1-2 napnál tovább fog tartani :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#382) Bozek válasza Márko88 (#379) üzenetére


Bozek
nagyúr

Örülj a HTC-nek és menj a HTC topicba.

Folytathatnám, de én részemről befejeztem, mert van egy alapszabály:

[ Szerkesztve ]

(#383) Márko88 válasza Bozek (#382) üzenetére


Márko88
aktív tag

Húha, nyugodj meg, ne lègy stresszes ebben a kis életedben..:)

[ Szerkesztve ]

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#384) Omli85 válasza Márko88 (#379) üzenetére


Omli85
őstag

Látom közel áll kis szívedhez a HTC mint márka de ha figyelmesen olvastál volna akkor lehet feltűnt volna, hogy nem fikáztam a HOX-ot csupán a két készülék közötti különbséget írtam le.
Tisztában vagyok vele hogy a HOX egy gyengébb hardver ezért nem is csodálkozok rajta, hogy a fiatalabb Z3C gyorsabb ellenben számomra az eléggé megy győző érv a Sony mellet, hogy az újabb erősebb hardver durván 4x annyi ideig bírja egy töltéssel ugyan olyan használat mellet mint a HOX.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#385) boogie84


boogie84
veterán

Kár hogy a Case Mate Tough tok nem kapható fehérben. Más ehhez hasonlót tud valaki? Krusell-nél sincs ilyen fajta. :F

(#387) Petya88
Magnetic Charging

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#386) Jimmy66 válasza Márko88 (#379) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Biztosan nagyon jó készülék a HTC, csak ez itt egy kompakt telefon fóruma!

Nem egy ( 146.4 x 70.6 x 9.4 mm ) pingpong ütőé...

(#387) Petya88 válasza bigrock (#359) üzenetére


Petya88
tag

Köszi!
:W

(#388) Márko88 válasza lcee79 (#381) üzenetére


Márko88
aktív tag

Ez ìgy van, jó hasznàlatot kìvànok komoly telò ez! Mindenki màst szeret :) Èn is tudom magamról teljesen elvakult vagyok mostanàban, mert ilyen jó, komoly telóm még nem volt :)

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#389) Jimmy66 válasza Bozek (#382) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Ott is osztják rendesen...

[ Nincs Szerkesztve ]

(#390) Márko88 válasza Omli85 (#384) üzenetére


Márko88
aktív tag

Persze, nem lehet összehasonlìtani az akksit, komoly telò, nagy Sonys voltam régen csak csalódàs..(bàr az újakat mindenki dìcséri) Mindegy is, jó hasznàlatot neked is !

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#391) Márko88 válasza Jimmy66 (#389) üzenetére


Márko88
aktív tag

Ott nem oszt senki.Esetleg te kapsz sok rosszat az élettől, lazìts gyenge vagy, minek szítod a dolgokat..

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#392) zerdelyi


zerdelyi
tag

Ez jó lenne.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 - 64 GB + Watch S 4 Nike + AirPods

(#393) bigrock válasza Márko88 (#391) üzenetére


bigrock
addikt

Összetéveszted a Z3C topicot a "HSZ Gyűjtő Topic"-kal

[ Szerkesztve ]

(#394) Sn00k válasza Márko88 (#379) üzenetére


Sn00k
veterán

Te egyébként szerelmes vagy a telefonodba vagy úgy unblock a HTC- be ? Vagy , csak , azért dúl részedről ez az őrült LOVE, mert kevered a THC-val ? :DDD

3njoy the Lif3

(#395) Márko88 válasza Sn00k (#394) üzenetére


Márko88
aktív tag

:D nagyon. Amíg van HTC csak olyan telefonom lesz és sokan így vannak vele csak én nem tudom a számat befogni és elmondom a véleményemet. Csak sokan nem így állnak hozzá mint te. Egyébként már javulok..

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#396) Bozek válasza Márko88 (#395) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam a Sense már alapból kizáró ok a HTC-nél. Én meg Sony-s vagyok és soha nem is vennék más márkát és sokan így vannak még vele.

(#397) Sn00k válasza Márko88 (#395) üzenetére


Sn00k
veterán

Oké-oké! Értem én ezt, nincs is ezzel semmi különösebb gond, illetve, azért még is akad, mert az, hogy te gyakorlatilag közel minden topikban lenyomod ezt az imát az M8 istenítésével együtt, az már kiveri a biztosítékot , és a jelek szerint nem csak nálam. Este amúgy összebujtok az M8-al ? Remélem nem voltam túl indiszkrét:)

3njoy the Lif3

(#398) micafighter válasza Sn00k (#397) üzenetére


micafighter
nagyúr

:DDD

(#399) Márko88 válasza Sn00k (#397) üzenetére


Márko88
aktív tag

Nem, nyugodtan kérdezd :) van más nekem, hál Istennek. Primitív kis kérdésedre, remélem kielégítően válaszoltam :)

de azt látom, hogy a sunááázáással jó kapcsolatot ápolsz, parasztos de nálad jó

[ Szerkesztve ]

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#400) Márko88 válasza Sn00k (#397) üzenetére


Márko88
aktív tag

Ezzel a témával befejeztem, meg ezt a harcot is a monitor előtt. Ha gondolod keress fel privátban, és akkor megbeszélhetjük élőben, ha még van valamilyen kérdésed, mondanivalód.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.