Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia Z3 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Omli85 válasza fPApi (#981) üzenetére


Omli85
őstag

One X volt a Z3C előtt azt sem mondanám akadósnak de ahhoz képest a a Z3C kb kifolyik a kezemből olyan szinten reccenés mentesen megy szóval akadozás miatt nem hiszem, hogy aggódnod kellene elég bika hardver van az üveg alatt :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#1002) TapayBalint


TapayBalint
csendes tag

Nekem T-től van és Pannonos kártya van benne. Még az eladó sem tudta pontosan hogy, független é a készülék de hibátlanul működik. :))

Még annyi, hogy a garit az online rendelésnél online kapod meg szóval ha van lehetőség a megrendelés során regelni a T rendszerébe akkor azt mindenképp tedd meg mert csak úgy kapsz garit és számlát, mégjobb ha van a háznál 30-as szám és azzal jelentkezel be és rendelsz.

[ Szerkesztve ]

SE W200i - Xperia Neo - Z3 Compact - XZ1 Compact

(#1003) kjanek válasza adabra (#1000) üzenetére


kjanek
csendes tag

Edigital-nál most akciósan 161415 bruttó.

(#1004) palipi


palipi
csendes tag

Segítséget kérnék. Z1C és Z3C láttam ma egymás mellet. Nekem jobban bejön a külsőleg Z1Compact. Az olvasottak alapján tudom, hogy a soft jobb a Z3 compactnal. Mindenképpen e két teló között szeretnék választani. Valakinek tapasztalata e két telóval kapcsolatban? Melyiket válasszam? mik a hibák s pozítivumok? Az ár nem számít.köszönöm

(#1005) fPApi válasza kjanek (#1003) üzenetére


fPApi
őstag

Ezt hol látod? Én a honlapon 189.900-as árat látok.

(#1001) Omli85: ha megnézed, a hsz-emben a Z1C-ről volt szó, nem a Z3C-ről. Másrészt érzésekről nem érdemes vitatkozni, én is elfogadom, hogy a lányomnak ez a véleménye.

[ Szerkesztve ]

(#1006) darvinya válasza palipi (#1004) üzenetére


darvinya
titán

Mind2n jó fw.
Támogatásban Z3c tovább lesz.

Szubjektív véleményem, az hogy Z3c kialakítása szebb.
Fekete mondjuk nem az igazi az oldalsó műanyag, de más színben nagyon ott van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1007) kjanek válasza fPApi (#1005) üzenetére


kjanek
csendes tag

Ezen a héten -15% a Sony telefonokra.

http://www.edigital.hu/online_flyer.php?id=298&page=2&linefoot_crazy_week_sonyxperia

(#1008) Viktor0610 válasza palipi (#1004) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kamerában sokkal jobb a Z3 Compact, akkuban is, közel ugyanakkora méretben nagyobb a kijelzője is, a procija is jobb, én azt választanám, ha nem számít az ár. :)

Samsung Galaxy A54

(#1009) Bozek válasza Viktor0610 (#1008) üzenetére


Bozek
nagyúr

Lehet, hogy hardverileg jobb a Z3C, de ez a plusz nem ér 70 ezer Ft-ot. Nekem megy a 4K és a Timeshift videó is Z1C-n. :)

(#1010) Viktor0610 válasza Bozek (#1009) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem is megfelelne a Z1 Compact is, de azt írja: "Az ár nem számít."

Tehát a válasz egyértelmű. :P

Ja a kamera "jobbsága" alatt az elkészített kép jobb minőségére utaltam, nem a plusz parasztvakító funkciókra. :D Amik amúgy is csak alacsonyabb felbontáson mennek megbízhatóan. :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1011) Bozek válasza Viktor0610 (#1010) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez relatív. Te posztert nyomtatsz a képekből? Mert ha nem, akkor szinte bármilyen telefon megfelel a célnak. Annyival egyébként a képek se jobbak, mint a Z1C fotói.

A 4K hogy megy alacsonyabb felbontáson? Taníts mester. :D
Egyébként meg az a Z2 hibája, a Z1C nem melegedett túl 15 perces 120 fps-es videónál se és lett vagy 8 GB az egész cucc (exFAT-ra formázott SD kártyával).

(#1012) fPApi válasza kjanek (#1007) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, ezt nem vettem észre!

[ Szerkesztve ]

(#1013) palipi válasza darvinya (#1006) üzenetére


palipi
csendes tag

mindenképpen feketében szeretném

(#1014) PPeti1986


PPeti1986
tag

Itthon melyik típust lehet használni?

D5803 vagy D5833?

(#1015) darvinya válasza palipi (#1013) üzenetére


darvinya
titán

Akkor neked kell eldönteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1016) roka.32


roka.32
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Én is csatlakoztam a Z3C tulajainak táborába! :)

(#1017) Omli85 válasza fPApi (#1005) üzenetére


Omli85
őstag

Én sem azért írtam na :) csupán leírtam, hogy mindamellett, hogy a régebbi telóm is elég gyors volt ennél észrevehetően finomabb és gyorsabb a kezelőfelület. Nem tény ként írtam a dolgokat csak saját tapasztalat ;) nem győzködni akartam és nem is fanboykodni szándékoztam :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#1018) Quasi_modo válasza fPApi (#981) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Utoljára az én xperia z1c-met nézte meg és azt mondta, hogy lassú és akad
Gondolom erre egy bölcs mosoly volt a válasz. A páromnak is Z1 C-je van, nekem meg Z3 C, mindkettő száguld mint a rakéta.

#1004) palipi Ha az ár nem számít, akkor Z3 C, mert újabb. Ha a Z1 C mégis jobban tetszik kinézere, akkor meg az. Naponta látom mindkettőt egymás mellett, nekem mindkettő tetszik.

#1006) darvinya hogy Z3c kialakítása szebb. Fekete mondjuk nem az igazi az oldalsó műanyag,
Maradjunk abban, hogy szerinted. Nekem pont a fekete tetszett meg. (láttam mind a négy színt)

[ Szerkesztve ]

valami

(#1019) ggyula válasza darvinya (#998) üzenetére


ggyula
tag

Azért gondolom hogy nem az app hibája, mert ahogy irtam, ha én bejelentkezek az ő telefonján a saját adataimmal, akkor hibátlan az alkalmazás!
(egyébként harmadszori app ujratelepítéssel megjavult :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#1020) lcee79


lcee79
őstag

A Z3C -ha engem kérdeztek- akkor azt mondom, hogy gyönyörű feketében, mindenhonnan, nézve az oldalán a műanyag rész is, sőt pont ebben a szinben néz ki szerintem a legjobban :)

Kikapcsolva asztalra rakva (így látom egész nap magam előtt az irodában, mindig rácsodálkozom milyen jól néz ki :) ) egy teljesen fekete telefon, úgy nagyon ütős nem töri meg semmi az egységet, ezt semelyik másik színnél nem tapasztalom.
Háttérnek egy nagyrészt teljesen fekete képet raktam ki (az xperia gyári képek közül a kék virággal, elég látványos a kontrasztja...) akkor még bekapcsolva sincs megtörve a hatás, ráadásul az átlátszó widgetjeim mögött a fekete háttéren a fehér betűk, jól olvashatók és jól is néz ki az összhatás.

Én is gondolkodtam (egy keveset :) )hogy fehér v. fekete legyen, de örülök, hogy a fekete mellett döntöttem :)

Nálam a másik 2 szín azért sem játszott, mert nem árul a t-mobil, és mert nem is tetszik :)

Nemcsak azért, hogy a fekete mellett is legyen érv, de szerintem tényleg így néz ki a legjobban :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#1021) LouiS22 válasza fPApi (#999) üzenetére


LouiS22
veterán

Gondold végig: ha "csak úgy" el tudnád tüntetni (értsd: root nélkül), akkor szomorú világ köszöntene a kezdő userre, mert nem tudna navigálni a telefonon. Ráadásul ez a Google irányelve, lásd Nexus. Pillanatok alatt meg lehet szokni, nekem spec egyáltalán nem hiányzik a hardveres.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1022) HardRic


HardRic
addikt

Ki lett szemelve ez a telefon Nexus 4 utódnak, szegény már nagyon vergődik. iPad mellé meg nagyobb nem kell, szóval kb ez az egyetlen telefon a piacon ami szóba jön. Vicc.
Ugye a fehéregyensúly beállítás még mindig része a rendszernek? Z1C-n és SP-n nagyon hasznos, itt meg ahogy nézem főleg kelleni fog, a cikk alapján hideg a képe.

(#1023) lcee79 válasza HardRic (#1022) üzenetére


lcee79
őstag

Igen van

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#1024) Quasi_modo válasza HardRic (#1022) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

a cikk alapján hideg a képe.
A Z1 C-hez képest. Egyébként szerintem nem különösebben. De legalább állítható ízlés szerint.

valami

(#1025) boogie84


boogie84
veterán

Original Nillkin Matte Hard Cover Case + Film For Sony Xperia Z3 Compact D5803
100% Genuine Original New Nillkin In Retail Box

[link]

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#1026) fPApi válasza LouiS22 (#1021) üzenetére


fPApi
őstag

Nem gondoltam arra, hogy "csak úgy". Ilyen alapon akkor ne legyen semmilyen beállítás, mert mindegyik "veszélyes" lehet.

(#1027) LouiS22 válasza fPApi (#1026) üzenetére


LouiS22
veterán

Nézd, szerintem az, hogy egy óvatlan mozdulattal egy kezdő eltüntethetné a navigációs sávot, nem véletlenül nem engedélyezett. De ha számodra ez deal breaker, akkor nem Sony telefont kerestek.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1028) HardRic válasza Quasi_modo (#1024) üzenetére


HardRic
addikt

Hát azért 10263 K a táblázatban eléggé hidegnek számít úgy kompletten bármihez hasonlítva. De mindegy, lehet állítani, ez a lényeg. Anno amikor galaxy s2-m volt, a fél vesémet odaadtam volna egy ilyen beállításért, szutyokrosszak voltak akkor az AMOLED-ek.

(#1029) lcee79


lcee79
őstag

Véletlenül rátaláltam xperia témákra playen. És örömmel tapasztaltam, hogy van olyan is amiben már az új lollipop-os navigációs bár van. :) ez nekem új volt kezdő Sonysként

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#1030) Janaboy


Janaboy
veterán

Na mi is megvettünk 2 z3c-t a T-ben, mind2 független! Amúgy azt mondta az ott dolgozó, hogy elég sok Sony verzió jött az utóbbi időben függetlenül és szerinte mind az! Mellesleg azt mondta, hogy IMEI alapján simán látják, hogy függő-e vagy sem..legalábbis ő ezt gondolja! Így a korábban írt lutri verzió inkább eltolódott a független irányba :D
A vodánál pedig elég komoly utánjárás után azt közölték, hogy bár a környező országok vodáinál lehet kapni a készüléket, nálunk valószínűleg nem fogják forgalmazni, mert szerintük nem fogynak jól itt a Sony készülékek (mármint a Vodánál) :F :Y :W

Az SCR26 Sony style cover beszerzéséről tud valaki valamit mondani? Nem sokat találni róla! :(
Közben most látom a Speedshop oldalán, hogy előrendelhető..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#1031) lcee79 válasza HardRic (#1028) üzenetére


lcee79
őstag

Kicsit sok a kék...
De be lehet lőni viszonylag jóra. Mondjuk ha lenne hozzá valamim ami megmondja, hogy mennyire kellene huzkodni a csúszkákat... De csak szemre lőttem be így biztos nem tökéletes

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#1032) HardRic válasza lcee79 (#1031) üzenetére


HardRic
addikt

Apámnak a Z1C-jét belőttem az iPadhez, innentől kezdve mindenki boldog :D Felesleges 4-5"-os méreteknél túlságosan szakmázni.

(#1033) -Valinas- válasza Janaboy (#1030) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Szia!

Nem tudod véletlenül, hogy legálisan a t-mobile mennyiért függetlenít? Hátha mégsem független.
Ha szabad megkérdeznem, van valamilyen megkülönböztető t-mobile-os jel a telefonon? Logo, meg ilyesmi...

(#1034) kali válasza -Valinas- (#1033) üzenetére


kali
legenda

szia,

domino és listaár esetén 15 e ft, előfizetésesnél pedig 15 e ft + az akció során igénybevett kedvezmény visszafizetése (kötbér).

[ Szerkesztve ]

(#1035) Quasi_modo válasza HardRic (#1028) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Őszintén szólva nekem az számít, hogy a szemem hogyan szereti. Hogy éppen hány fok, az hidigen hagy.

valami

(#1036) Isual válasza Quasi_modo (#1035) üzenetére


Isual
veterán

Szó szerint hidegen hagy.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#1037) fPApi válasza LouiS22 (#1027) üzenetére


fPApi
őstag

Nem érted a dolgot (senki nem mondta, hogy egy óvatlan mozdulattal el lehessen tüntetni). Nem baj, a lényeg, hogy a kérdésemre megkaptam a választ, azt meg hagyjuk meg mindenkinek, hogy eldönthesse, hogy mi fontos neki és mi nem.

(#1038) |AP| válasza lcee79 (#1031) üzenetére


|AP|
veterán

ITT egy elég jó beállítás a színőmérsékletre... de egyébként kinek hogy tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#1039) LouiS22 válasza lcee79 (#1029) üzenetére


LouiS22
veterán

Jaja, már én is azt használom egy ideje. Szerintem jól néz ki :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1040) LouiS22 válasza fPApi (#1037) üzenetére


LouiS22
veterán

Nézd, te azt kérdezted, hogy el lehet-e tüntetni root nélkül a navi sávot, vagy nem. Megkaptad a választ, csak hozzáírtam, hog miért lenne életveszély, ha csak úgy el lehetne tüntetni. Nem belőled és nem is magamból indultam ki. De rajtunk kívül van még pár millió user, és köztük biztosan van olyan is, aki életében először vesz a kezébe okostelefont. Érted már, hogy miért írtam azt, amit?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1041) Janaboy válasza -Valinas- (#1033) üzenetére


Janaboy
veterán

Csak a rom T-mobilos (a kezdő része), meg vannak t-mobiles progik, logó nincs! Legalábbis a feketén nincs :)

Janaboy

(#1042) fPApi válasza LouiS22 (#1040) üzenetére


fPApi
őstag

Értem. Te is olyan vagy, aki addig nem hagyja abba, amíg nem övé az utolsó szó (még ha a hsz nem is a kérdésre válaszol). Úgyhogy befejezem, válaszolj erre valamit, megígérem, hogy nem fogok válaszolni (csak hogy elégedett légy).

[ Szerkesztve ]

(#1043) E770 válasza Janaboy (#1030) üzenetére


E770
senior tag

mintha mégis lenne a vodánál is, ha nem érzéki csalódás esete forogna fenn [link]

(#1044) LouiS22 válasza fPApi (#1042) üzenetére


LouiS22
veterán

Csak azért válaszolok, mert látom, hogy nem érted. Mit kérdeztél? Lehet-e root nélkül navisávot eltüntetni. Megírtam, hogy nem. Erre te visszaírtál, hogy más szerint meg igen. Én segítő szándékkal levezettem, hogy miért nem és miért lenne veszély, ha mégis lehetne. Ha ezek után nem továbbra is kukacoskodsz, akkor vedd meg a telefont, kísérletezz vele és tanulj a saját károdból.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1045) sxxorp válasza lcee79 (#1031) üzenetére


sxxorp
őstag

Színhőmérséklet: emlékszem, olvastam konkrét értékeket...
meg is van (a video-nál talán hasznosabb és gyorsabb segítség; szintén Phonearena): "Sony does include a color control option, so that color purists can compensate for the bluishness of the screen and achieve more accurate (but still not perfect) colors (we tweaked it to the following values: red ~ 250, green ~ 190, blue ~ 0)."
Röviden: a színek mértéke állítható, ők ezt találták megfelelőnek:
piros ~ 250, zöld ~ 190, kék ~ 0

(#1046) lcee79 válasza sxxorp (#1045) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi, kipróbálom

Youtube-ot sajna csak este tudom megnézni mert munkahelyen tiltva van minden ilyen :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#1047) sxxorp válasza lcee79 (#1046) üzenetére


sxxorp
őstag

akik ezeket az értékeket írták csinálták a video-t is, valszeg a video-s és szöveges teszt következtetései nem nagyon térnek el egymástól :)

(#1048) lcee79


lcee79
őstag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy más is tapasztalt olyat, hogy lockscreen-en megállnak a widgetek?

Én tettem ki pl zooper widgetet, ami nagyon jól testreszabható kis cucc, (sőt a legjobban eddigi ismereteim alapján ) és még hd widgetet is tettem ki, megállt az idő és az időjárás frissítés is egy idő után (volt hogy napokig ment, aztán meg megállt és nem működött se a frissítés, se a menüben a force update, semmi...), és nem tudtam visszavarázsolni, úgyhogy leszedtem, és most visszatértem a gyári órára.

Amúgy hd widget-nél ki lehet tenni zseblámpát is (ez volt egyszer kérdés ha jól emléxem) meg kb 40 féle dologból lehet választani hogy mit akarok látni...

Szóval más is tapasztalt hasonlót külső widgetek esetében, vagy én leállítottam/letiltottam valami szolgáltatást, amit nem kellett volna? :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#1049) andreni_91


andreni_91
újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. A múlt héten vettem egy Xperia z3 Compactot, és nem vagyok vele megelégedve. Minden fórumban csak jót olvastam róla, ennek ellenére nekem folyton lefagy, alig tölti be a kezdőkepernyő alkalmazásait. Az alkalmazásokból rendszerint kilép, legyen az játék, vagy csak simán a Chrome. A töltés 100%on egy napnál is kevesebb hátralevő időt ír, 2 napot meg sem közelíti. Mi lehet a baj? Nagyon köszi a segítséget eőre is!

(#1050) LouiS22 válasza lcee79 (#1048) üzenetére


LouiS22
veterán

Csak egy ötlet: stamina mód aktiválva van? Ha igen, ott be van állítva, hogy ügyködhet a widget/app?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.